مشاهده اخبار داغ روز

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، عکاسی زیرآب از آن دسته عکاسی‌هایی محسوب می‌شود که تجهیزات فراوانی را لازم دارد و گفته می‌شود برای ثبت تصاویر فوق العاده از دنیای زیر آب دانستن فنون و تکنیک کافی نیست و باید بسیار حرفه ای عمل کنید که از این رو امروز باشگاه خبرنگاران جوان قصد دارد تا به تشریح دانستنی‌هایی شگفت انگیز از عکاسی زیر آب بپردازد.

عکاسی زیر آب در سال‌های اخیر همراه با تجهیزاتش پیشرفت چشمگیری را شاهد بوده است و باید بدانید که؛ کنترل حرکت در عکاسی زیر آب بسیارمهم است زیرا سوژه‌ها ممکن است روی سطح زمین حرکت کنند، اما در زیر آب همه چیز در حال جنبش است و سوژه، زمینه و حتی خود شما که با هر جریان آبی تغییر جا می‌دهید.

انعکاس نور عامل دیگری است که تاثیر زیادی بر عکاسی زیر آب می‌گذارد، بدین معنا که هر چقدر عمیق‌تر در عمق آب فرو روید به نور کمتری دسترسی خواهید داشت و رنگ قرمز در عکس‌ها برجسته‌تر می‌شود.

سوژه‌ها در زیر آب بسیار کوچک‌تر از سطح زمین توسط دوربین ثبت می‌شوند و عکاسان آماتور همیشه از دیدن عکس ماهی بزرگی که در زیر آب تصویر برداری کرده‌اند متعجب می‌شوند.

به طور کلی می توان گفت؛ عکاسی زیر آب به شدت به ابزار و تجهیزات وابسته است و باید به خاطر داشته باشید برای تهیه یک عکس خوب در زیر آب، دانستن فنون و تکنیک کافی نیست.

از جمله تجهیزاتی که برای عکاسان حرفه‌ای و آماتور فراهم شده است، استفاده از یک پوشش پلاستکی برای دوربین است و با وجود این محفظه، عکاسان امکان آن را پیدا کردند تا دوربین‌های خود را زیر آب ببرند. البته تمام تجهیزات عکاسی زیر آب بسته به کیفیت با قیمت‌های مختلف عرضه می‌شوند.

نکاتی حرفه‌ای برای عکاسی زیر آب

۱- موبایل ضد آب یا پوشش ضد آب

شاید استفاده از پوشش ضد آب یا موبایلی با قابلیت ضد آب به قدری بدیهی باشد که قابلیت ذکر کردن نداشته باشد، اما لازم است پیش از هر چیز مطمئن شویم که همه از این بابت اطلاع دارند و می‌توانند عکس‌های زیر آبی منحصر به خود را ثبت کنند.

این نکته را در نظر بگیرید که؛ پیش از اقدام به عکاسی از زیر آب لازم است یکی از دو راه را در پیش بگیرید: یا موبایل شما ضد آب باشد که این ویژگی از آن جا که جدید است، حتما به هنگام خرید به شما گفته شده ..، اما اگر موبایل شما فاقد این ویژگی جالب توجه است، چیزی را از دست نداده اید. لازم نیست چند میلیون تومان خرج کنید و گوشی جدیدی تهیه کنید، تنها کافیست تا پوششی ضدآب برای موبایل خود بخرید.

این پوشش‌های ضدآب به راحتی برای موبایل‌های آیفون و سامسونگ گیر می‌آیند، ولی برای دیگر گوشی‌ها به کمی جست و جو نیاز دارند.

همچنین لازم به ذکر است که در وقت خرید، از کیفیت پوشش ضدآب گوشی مطمئن شوید تا در آینده دچار دردسر نشوید.

برخی از گوشی‌ها تنها در برابر قطرات آبی و بارش باران محافظت شده هستند و نسبت به فرو رفتن آب، طراحی نشده اند؛ بنابراین لازم است قبل از آن که از موبایل خود برای عکاسی زیر آبی استفاده می‌کنید، از ضد آب بودن آن اطمینان یابید.

۲- کار کردن با دوربین در زیر آب را یاد بگیرید

یکی از دشواری‌ها به هنگام ثبت عکس‌های زیر آبی آن است که اغلب اوقات شما دیدی از سوژه در حال عکاسی خود ندارید و نمی توانید صفحه نمایش موبایل را به خوبی ببینید و همچنین از دکمه شاتر لمسی موبایل خود هم نمی‌توانید استفاده کنید.

۳- از خیس شدن فرار نکنید

گرچه برای گرفتن عکس‌های بی نظیر زیر آبی نیازی به شنا کردن ندارید، اما اصلا بعید نیست که خیس شوید.

همین طور به خاطر داشته باشید که برای گرفتن عکس‌های متفاوت، باید شرایط متفاوتی را نیز تجربه کنید.

این موضوع کاملا به عهده شماست که در چه وضعیتی عکاسی کنید، همان راهی را انتخاب کنید که بیشتر از آن لذت می‌برید.

۴- اهمیت نور در همه جا

از آن جا که نور در گرفتن عکس و مقوله عکاسی اهمیت بسیاری دارد، همه عکاسان به وجود نور علاقه بسیار دارند، چرا که وقتی نوری نباشد، عکسی هم نیست.

در زیر آب، وضعیت نور کمی نامعمول است و این کاملا به چیز‌هایی که در اطراف و بالا و پایین آب قرار دارند، بر می‌گردد.

گرچه تغییر زاویه نور در زیر آب اهمیت کم تری به نسبت زاویه نور بر روی زمین دارد، اما دانستن تفاوت آن برای عکس‌های شما می‌تواند یک ویژگی مثبت باشد.

بطور مثال، ظهر درست زمانیست که می‌توانید در زوایای مختلف، عکاسی کنید و عکس‌های شما از نور خوبی بهره‌مند خواهند شد. در حالی که عکاسی در اول صبح و یا بعدازظهر، نور محدوده مشخصی دارد و نور آن همانند یک نورافکن می‌ماند.

در این وقت فرصت مناسبی است که عکس‌هایی رویایی به ثبت برسانید. توصیه می‌شود عکاسی در مواقع مختلف روز را امتحان کنید تا ببینید بهترین زمان عکاسی برای شما کدام است.

۵- از عکاسی زیاد نترسید!

از آن جا که بیش‌تر اوقات دیدی نسبت به چیزی که از آن عکاسی می‌کنید ندارید، بهترین حقه شما این است که در لحظه مورد نظر به یک عکس قناعت نکنید و چندین عکس بگیرید.

گاهی مجبورید حدود ۲۰ عکس بگیرید و در آن میان تنها یک عکس خوب و قابل توجه از آب در آمده باشد.

۶- پیش بینی لحظات را فرا بگیرید

سعی کنید حرکت بعدی سوژه را پیش بینی کنید و ببینید که دوست دارید تا از سوژه در چه حالتی عکاسی کنید؟! در این حالت شانس بیش تری برای گرفتن عکس مورد نظرتان خواهید داشت. برای این کار دوربین را در عمق مورد نظر قرار دهید، اما توجه کنید که ترکیب بندی را نباید از قلم بیاندزید.

۷- عکس‌ها را ویرایش کنید

آب اغلب اوقات رنگ آبی چشمنوازی دارد، گرچه موقع تصحیح رنگ‌های عکس، تن رنگی بدن انسان کمی مخدوش می‌شود و به سادگی قابل بازگشت نیست.

این که عکس خود را چگونه ویرایش کنید و برای ویرایش از چه نرم افزار و یا فیلتر‌ها تصحیح رنگ و نوری استفاده کنید کاملا به شما بر می‌گردد.

توصیه می شود برای ادیت و ویرایش عکس‌ها از نرم افزار وی اسکو کم (VSCO) استفاده کنید تا دستتان برای تغییر تن‌های رنگی عکس باز باشد.

۸- اتفاقات شادی بخش را در آغوش بکشید

استفاده از موبایل به عنوان دوربینی برای عکاسی زیر آبی، خود به اندازه کافی چالش برانگیز و مشکل هست.

نه تنها تسلطی به سوژه‌ها به هنگام عکاسی ندارید، بلکه ممکن است یک قطره آب و کمی بدشانسی تمام عکس‌های مجموعه را شما خراب کند.

گاهی به هنگام بیرون آوردن موبایل از آب، یک قطره روی لنز موبایل باقی می‌ماند. در حالی که زدودنش تنها با کمی لرزش و تکان دادن موبایل به راحتی صورت می‌گیرد، گاهی این قطره تا زمان مرور عکس‌ها بر روی لنز باقی می‌ماند و شما عکس‌هایی مات و محو خواهید دید.

گرچه این دقیقا چیزی نیست که شما می‌خواستید، اما می‌توان از دل آن عکس ها، اتفاقات بانمکی را بیرون کشید.

منبع: جام جم آنلاین

جان‌باختگان اعتراضات چه افرادی هستند؟| مردم می‌خواهند بدانند چه اتفاقی افتاده است

جهانگیری: مردم با سیلی صورت خود را سرخ نگه داشتند| آمریکا گلوگاه‌های اقتصاد کشور را بسته| شرایط کنونی جزو سخت‌ترین شرایط پس از انقلاب است| کشورهای دوست هم نفت ایران را نمی‌خرند

عارف: ابهاماتی در کشته‌ها وجود دارد/ با شفافیت اطلاع رسانی شود

حذف تیربرق‌های با نشان «شیر و خورشید» در تهران+عکس

فیلم | تصاویر انفجار، انتقال مجروحین و روایت تلخ یک شاهد عینی که داغ فرزند دیده از انفجار تالار عروسی در سقز

منبع این خبر، وبسایت jamejamonline.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۵۹۴۲۹۷۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

کلیدواژه: عکاسی زیر آب موبایل ضد آب

خبر بعدی:

بازگشت اینترنت تلفن همراه درسیستان‌

اینترنت موبایل در شهرستان‌های زابل، زاهدان، خاش، ایرانشهر و چابهار استان سیستان و بلوچستان وصل شد. ناطقان: گزارش‌های خبرنگاران از استان سیستان و بلوچستان از برقراری مجدد اینترنت تلفن‌های همراه در اکثر نقاط این استان پس از ۱۷ روز قطعی حکایت دارد.

بر اساس این گزارش ها اینترنت موبایل شهرستان‌های ذیل در استان سیستان و بلوچستان وصل شده است:

زابل

زاهدان

خاش

ایرانشهر

چابهار

بدین ترتیب تنها اینترنت موبایل شهرستان‌های سراوان (مهرستان، سیب و سوران و ...) سرباز، نیکشهر (قصرقند، فنوج و ...) قطع باقی مانده است.

به گزارش ایسنا، اتصال ایران به شبکه جهانی اینترنت از شنبه شب (۲۵ آبان) به مدت پنج روز کاملا قطع بود؛ تا جایی که از روز پنج‌شنبه (۳۰ آبان) اتصال اینترنت در بخش ثابت و خانگی، دانشگاه‌های بزرگ کشور و برخی شرکت‌های فعال و نیازمند به ارتباطات اینترنتی آغاز شد و پس از اتصال اینترنت ثابت به‌صورت تدریجی در بیشتر استان‌ها، افراد در انتظار اتصال مجدد اینترنت همراه بودند.

اینترنت همراه نیز از روز یکشنبه (۳ آذر) با اتصال تدریجی در برخی استان‌ها برقرار شد تا روز شنبه ۹ آذر که با اتصال خوزستان به شبکه جهانی، تمامی استان‌های کشور به جز سیستان و بلوچستان به اینترنت متصل شدند.

در نهایت در حالی که نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی از اتصال اینترنت موبایل در استان سیستان و بلوچستان تا پایان هفته خبر داد، طبق پیگیری‌های ایسنا، اینترنت موبایل در شهرستان‌های زابل، زاهدان، خاش، ایرانشهر و چابهار استان سیستان و بلوچستان وصل شد.

همچنین اعلام شد اینترنت ثابت که در برخی اخبار و به گفته مخاطبان ایسنا در روزهای گذشته دچار اختلال بود نیز وصل شده است.

البته اینترنت موبایل در سایر شهرهای این‌ استان هنوز برقرار نیست اما با توجه به اتصال تدریجی اینترنت انتظار می‌رود اتصال سایر نقاط به هم به‌زودی انجام شود. منبع: ایسنا برچسب ها: اینترنت ، تلفن همراه ، سیستان

دیگر خبرها

 • دانستنی‌هایی جالب درباره میوه‌ها
 • اینترنت موبایل سیستان و بلوچستان وصل شد | فقط سرباز مانده است
 • اینترنت چند شهر دیگر سیستان و بلوچستان وصل شد
 • به جز "سرباز"؛ اینترنت موبایل شهرهای سیستان و بلوچستان وصل شد
 • نتِ چند شهر دیگر سیستان‌وبلوچستان وصل شد
 • اینترنت موبایل چند شهر دیگر سیستان و بلوچستان وصل شد
 • نرخ موبایل‌های ایسوس در بازار؟ +جدول
 • دانستنی‌هایی جالب درباره میوه‌ها و سبزیجات
 • هوآوی چطور جهان را تسخیر کرد؟
 • نگاهی به تاریخچه و سرگذست عکاسی خبری یا فتوژورنالیسم
 • قیمت گوشی موبایل در بازار
 • هوآوی چه‌طور جهان را تسخیر کرد؟
 • (ویدئو) تست دوام یک موبایل با اسید!
 • قیمت روز گوشی موبایل در بازار ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
 • دانستنی‌هایی درباره پایتخت
 • موبایل قند خونتان را بالا می‌برد
 • از ارزان ترین تا گران ترین گوشی موبایل+ جدول
 • عکس/ فینالیست‌های مسابقه عکاسی حیات وحش‎
 • دانستنی‌هایی درباره پایتخت/ «طهران» چگونه متولد شد؟