جوانی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب، گفت: مجلس و دولت تزار انقلاب اسلامی می تواند بیانیه گام دوم انقلاب را محقق کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، سردار «یدالله جوانی» شامگاه دوشنبه (11 آذر) در سفر به خراسان جنوبی در جمع مردم بیرجند در حسینیه جماران با تاکید بر لزوم داشتن بصیرت در صحنه های مختلف، اظهار داشت: جریان باطل همواره با شعارها و وعده های رنگارنگ سعی در فریب مردم را دارد و بصیرت است که در تشخیص راه به مردم کمک می کند.

 

وی با بیان اینکه انسان انقلابی باید در مقابل باطل مقاومت کرده و درست عمل کند، گفت: لازمه در صحنه بودن، داشتن بصیرت و شناخت و آگاهی کامل از مسائل مختلف است.

 

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه انسانهای نجات یافته همان افراد اهل بصیرت هستند، ادامه داد: انسان با بصیرت آنچه در جامعه می شنود در مورد آن فکر کند تا به درستی و نادرستی آن پی ببرد و گاها برای فهم درست موضوع باید از تاریخ درس بگیرد.

 

جوانی به اغتشاشات بنزینی اخیر اشاره کرد و گفت: بعد از این اتفاق تحلیل های زیادی از سوی شبکه های ماهواره ای، فضای مجازی و شبکه های اجتماعی توسط دشمنان و منافقین و مرتجعین منطقه و همچنین برخی مزدوران داخلی و سران فتنه ارائه می شود؛ لذا انسان با بصیرت در چنین مواقعی طبق فرموده حضرت علی(علیه السلام) باید اهل تفکر و اندیشیدن باشد و با دیدن و شنیدن و تجزیه و تحلیل، راه درست را تشخیص دهد.

 

وی با بیان اینکه بصیرت همانند چراغی راه درست را به انسان نشان می دهد، گفت: دشمن در چهل سال گذشته تمام تلاش خود را برای زمین زدن انقلاب به خرج داده است، اما نتوانست کاری از پیش ببرد؛ در حال حاضر هم فکر کردند که با فشار اقتصادی و ایجاد نارضایتی بین مردم، می توانند بر موج نارضایتی ها سوار شوند و انقلاب را زمین بزنند اما نمی دانند که ملت با بصیرت ایران با امام راحل و شهدا و مقام معظم رهبری پیمان بسته اند تا در مقابل دشمن بایستند.

 

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: دشمن می داند که چنانچه ایستادگی ملت ایران در مقابل آنها ادامه پیدا کند، ملت های دیگر هم بیدار می شوند و به صحنه می آیند و این باعث شکست آنها در جهان خواهد شد؛ لذا قائله های این روزهای عراق، در پشت صحنه آن آمریکا، صهیونیست و کشورهای مرتجع منطقه قرار دارند تا عراق را به گذشته بازگردانند.

 

جوانی با اشاره به اینکه دشمن امروز برای ضربه زدن به کشور وارد فاز جدیدی از توطئه شده که آن هم ایجاد نارضایتی اجتماعی و اقتصادی و به خیابان کشیدن مردم و سوء استفاده از خواسته های به حق مردم در راستای ایجاد آشوب و اغتشاش است، گفت: باید برای حفظ میراث امام راحل و شهدا با داشتن بصیرت، بیش از گذشته متوجه نقشه های شیطانی دشمن باشیم.

 

آمریکا به دنبال جنگ روایت ها است

وی با بیان اینکه پرونده آمریکایی ها پر از شکست های راهبردی متعدد از ایران است، گفت: آمریکایی ها امروز به دنبال جنگ روایت ها هستند تا از نارضایتی های اجتماعی و اقتصادی جامعه سوء استفاده کنند و با فعال کردن نیروهای خود، آنها را به میدان آورند و با تخریب اموال عمومی و دولتی، اغتشاش و آتش سوزی و کشتار مردم، انقلاب را زمین بزند.

 

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: مردم از وضعیت گرانی ها گلایه دارند و ممکن است این به تجمع و شعار بینجامد؛ اما آتش زدن و تخریب اموال عمومی و خصوصی، کار مردم نیست، این اقدامات توسط اوباش و اراذل آموزش دیده اتفاق افتاده است که پشت صحنه آن دشمنان هستند.

 

جوانی افزود: آمریکایی ها با فعال کردن اوباش خود به دنبال پروژه کشته سازی و نارضایتی در بین مردم هستند، این اتفاقی که در موضوع گرانی بنزین رخ داد، از همین دست است.

 

وی با اشاره به بصیرت ملت ایران و خنثی کردن توطئه های دشمنان، گفت: اگر توطئه دشمن در سال 88 حدود هشت ماه به طول انجامید، در دی ماه 96 حدود شش روز طول کشید و در اتفاقات اخیر هم حدود 48 ساعت که این نشان از بصیرت بالای ملت در فهم اوضاع و جمع کردن توطئه های دشمنان دارد.

 

برخی دشمنان را در عوض کردن جای خادم و خائن همراه می کنند

معاون سیاسی سپاه با بیان اینکه دشمن در شبکه های اجتماعی مختلف تلاش زیادی برای عوض کردن جای جلاد و شهید و خادم و خائن می کند، گفت: متاسفانه عده ای در داخل کشور بدنبال تبرئه دشمنی دشمنان در اتفاقات اخیر هستند و از اغتشاشگران به عنوان مردم عادی یاد می کنند، اینها باید پاسخگوی ملت باشند، چراکه خودشان مسبب این اتفاقات بودند.

 

جوانی با بیان اینکه رهبران فتنه و غرب گرایان که از اغتشاشگران حمایت می کنند، باید پاسخگوی مردم باشند، افزود: جای تاسف دارد که برخی از سیاستمداران در داخل کشور با انگیزه سیاسی حرف های دشمن شاد کن می زنند.

 

وی افزود: چه شده است که امروز از سیاستمداران عوام فریب و دروغ گو برخوردار شدیم، مسئولان باید با مردم صادق باشند.

 

معاون سیاسی سپاه با اشاره به سخنان بصیرت گونه مقام معظم رهبری در پی حوادث رخ داده پس از افزایش قیمت بنزین، گفت: چنانچه ورود به موقع رهبر معظم انقلاب نبود، این اتفاقات 48 ساعته جمع نمی شد، رهبری در سالهای مختلف همواره با مردم صادقانه صحبت کردند، مسئولان هم باید از جنس رهبری در صحنه باشند.

 

جوانی با بیان اینکه افرادی که در اغتشاشات اخیر دستگیر شدند با سلاح مهمات بودند و وابستگی خود به دشمن را افشا می کنند،‌ گفت: امروز منافقین بر بستر نارضایتی مردم تکیه کردند.

 

وی گفت: باید مدرس ها را به مجلس بفرستیم، باید صاحبان تفکرات ناب با سابقه انقلابی و ساده زیست و کسانی که پیشرفت کشور را در مقاومت می دانند و معتقد به ظرفیت و استعداد و توان داخلی هستند به مجلس بفرستیم.

 

مجلس و دولت تزار انقلاب می تواند بیانیه گام دوم را محقق کند

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب، افزود: مجلس و دولت تزار انقلاب اسلامی می تواند بیانیه گام دوم انقلاب را محقق کنند.

 

معاون سیاسی سپاه با بیان اینکه در هر جایی که به فرمایشات رهبری عمل کردیم، پیشرفت های خیره کننده حاصل شد، همان طور که در زمینه موشکی و نظامی با عمل به توصیه های رهبری پیشرفت کردیم، گفت: مجلس و دولت در سالهای مختلف به فرمایشات رهبری در مسائل اجرایی عمل نکردند، وگرنه اوضاع کشور خیلی بهتر از این ها می بود.

 

جوانی با تاکید بر اینکه ملت ایران مصمم است تا آمریکا را به زیر بکشد و این قطعا رخ خواهد داد، اظهارداشت: در این مسیر هیچ شک و تردیدی نیست، روزی جهان شاهد خواهد بود که طبق فرمایش امام راحل، آمریکا را زیر پا بگذاریم و این به برکت همراهی مردم با ولی زمان حاصل می شود.

 

وی با بیان اینکه همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند، جنگی رخ نخواهد داد و مذاکره مجددی هم صورت نخواهد گرفت، تاکید کرد: دشمن می دادند که اگر یکی بزند، ده تا می خورد؛ لذا تنها امیدش فشار از طریق تحریم ها و ایجاد مشکلات داخلی است تا ما را به سمت مذاکره با آمریکا بکشانند و یا با به صحنه کشاندن مردم و ایجاد نارضایتی به اهداف خود برسند اما همان طور که در چهل سال اول انقلاب کاری از پیش نبردند باز هم موفق نخواهند شد.

 

معاون سیاسی سپاه افزود: کسانی که فکر می کنند با مذاکره با آمریکا مشکلات حل می شود، ساده لوح هستند، تنها راه مبارزه با امریکا مقاومت و ایستادگی و همت و کار جهادی و تلاش برای برداشتن مشکلات است.

 

جوانی گفت: این سیاست مقاومت است که باعث می شود تا رئیس جمهور آمریکا، نخست وزیر ژاپن را برای مذاکره با ایران بفرستد و رهبر معظم انقلاب در پاسخ، ترامپ را شایسته تبادل پیاده نداستند، این عزت است.

 

 

 

 

 

 

 

پایان پیام/404

منبع: شبستان

کلیدواژه: مسجد مسجد کانون های فرهنگی هنری مساجد انتخابات مجلس انتخابات خبرگزاری شبستان قرآن بسیج یادواره شهدا انتخابات اغتشاشات اخیر در کشور سردار جوانی آمریکا خراسان جنوبی

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت shabestan.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «شبستان» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه در مورد انتشار این خبر انتقاد یا پیشنهادی دارید لطفاٌ کد ۲۵۹۴۳۱۰۶ را به همراه موضوع به آدرس ایمیل [KHABARBAN] ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

کیهان: به بندر حیفا حمله و به آنها تلفات سنگین انسانی وارد کنیم/ آمریکا و اسرائیل آمادگی جنگ را ندارند

رییس سابق اداره امنیت حفاظت قوه قضائیه دستگیر شد

بحران‌ اقتصادی را کش ندهید؛ مشکلات معیشتی حاصل از تحریم‌ها، امان مردم را بریده

محسن فخری‌زاده، دانشمند هسته‌ای و موشکی ایران ترور شد/فیلم و عکس

وزیر بهداشت: کاهش فوتی‌های کرونا را به فال عادی‌انگاری اوضاع نگیرید

خبر بعدی:

«جنگ شهرها، تهران»؛ روایت مقاومت پایتخت در دفاع مقدس

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا، مقاومت شهروندان غیرنظامی، همیشه بخش جدایی‌ناپذیر هر جنگ است، گاهی این مقاومت در مرزهای درگیر با دشمن روی می‌دهد و گاهی دور در قلب کشورهاست. جنگ‌های مدرن که با سلاح‌های دوربرد و هواپیماهاست، مردم عادی جامعه را به اندازه سربازان خط مقدم به خطر می‌اندازد.

در هشت سال دفاع مقدس نیز نه تنها مرزهای غربی کشور، که تمام ایران در معرض خطر حمله دشمن بود، حملات هوایی به مناطق غیرنظامی، یکی از مهم‌ترین و در عین حال وحشیانه‌ترین اقدامات رژیم بعث عراق بود.

کتاب جنگ شهرها، تهران، به مقاومت مردم تهران در برابر حملات هوایی و زمینی عراق در هشت سال دفاع مقدس می‌پردازد.

این کتاب در هفت فصل، اتفاقات سال‌های دفاع مقدس به ویژه موشک باران‌های تهران، از آغاز جنگ در شهریور و مهر ۱۳۵۹ تا بهار ۱۳۶۷ را مورد به مورد بررسی می‌کند و تقویم گونه گزارشی از این رویدادهای تلخ را بازگو می‌کند. نویسنده با اشاره به آتش‌بس‌ها و تلاش‌های دیپلماتیک برای برقراری صلح به دوره‌های آرامش در شهر نیز اشاراتی دارد.

بمب‌گذاری در نماز جمعه تهران در سال ۱۳۶۳، سفر خاویر دکوئیار، دبیر کل سازمان ملل به تهران در سال ۱۳۶۴، اجلاس جده، بمباران مدارس، نحوه ساخت پناهگاه‌ها و آموزش نحوه پناه‌گیری در زمان حمله هوایی، روند اسکان مردم جنگ‌زده تهران، خروج مردم از شهر به حومه‌ها و یا خروج از کشور و گزارش‌هایی که شبکه‌های خارجی از وضعیت تهران منتشر کردند، بخشی از مطالبی است که در این کتاب به چشم می‌خورد.

جنگ شهرها، تهران، نخستین اثر از زینب اسلامی محقق، پژوهشگر و نویسنده، در حوزه دفاع مقدس است. وی با مراجعه به روزنامه‌های مهم سال‌های دهه ۶۰ مثل کیهان و اطلاعات و نیز اسناد باقیمانده از جنگ و مجموعه چند جلدی روزشمار جنگ ایران و عراق، مصاحبه‌هایی که از فرماندهان وقت باقی مانده و نیز گفت‌وگوهایی که با مردم شهر درباره رویدادها شده است، این مستند را گردآوری کرده است.

بخش مهمی که درهر قسمت از این گزارش مستند به چشم می‌خورد، روایتی از شاهد عینی است که تصویری معتبر از را به دست می‌دهد.

در بخشی از این کتاب می‎خوانیم:

۲۲ بهمن ۱۳۶۵

بمباران تهران در ساعات راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه

چهارشنبه همزمان با برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه تهران بمباران شد که هنگام اعلام وضعیت قرمز مردم در خیابان آزادی و با استواری و استحکام و فریاد الله اکبر سر می دادند و بعد از شنیده شدن صدای پدافند هوایی، مردم شعار مرگ بر آمریکا دادند یکی دیگر از شعارهای مردم در راهپیمایی این بود: بمباران هوایی دیگر اثر ندارد صدام به جز خودکشی راه دگر ندارد یکی از اهالی تهران در حین راهپیمایی به خبرنگار روزنامه کیهان گفت رغم اینکه می‌دانستیم عراق تهدید کرده است که روز ۲۲ بهمن به تهران حمله خواهد کرد از خانه بیرون آمدیم تا نشان دهیم از این تهدیدها نمی‌رسد ترسیم.

در مدت راهپیمایی دوبار هواپیماهای عراقی خود را به آسمان تهران رساندند. (ص ۱۷۸)

جنگ شهرها، تهران، در ۳۷۴ صفحه به قلم زینب اسلامی به نگارش درآمده و توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، در ۱۰۰۰ نسخه منتشر شده است.

برچسب‌ها جنگ تحمیلی دفاع مقدس کتاب روزنامه کیهان

دیگر خبرها

 • ادامه راه شهدا تحقق آرمانهای انقلاب است
 • مجلس انقلابی؛ از عوامل شتاب دهنده در گام دوم انقلاب/ توسعه پایدار و شکوفایی اقتصادی در دستور کار نمایندگان است
 • ترور دانشمندان هسته‌ای، نشانه‌ ضعف و زبونی دشمنان انقلاب است
 • مسابقه کتابخوانی «مبانی قرآنی بیانیه گام دوم انقلاب» برگزار می‌شود
 • گام مهم و هوشمندانه رسانه ملی برای تولید سریال هایی با موضوع روز/روایت امنیت کشور در قاب تلویزیون
 • مجلس شورای اسلامی نماد آزادیخواهی استقلال طلبی و پیشرفت و ترقی مردم ولایت مدار ایران است
 • از بصیرت‌افزایی در فضای مجازی تا مجاهدت در روزهای کرونایی/بسیج شهر «پاتاوه» چگونه برتر شد؟
 • استان مرکزی جایگاه دوم جهش تولید کشور را به دست آورد
 • استان مرکزی رتبه دوم جهش تولید کشور را کسب کرد
 • نسخه‌هایی پیگیری نشد/ دیار میرزا منتظر تحقق وعده ها
 • جزئیات طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها بررسی شد/ تاکید نمایندگان بر تحقق مفاد برجام
 • انقلاب ایران از دید آمریکا / حاخام‌های صهیونیست روی تانک‌ها در جنگ 33 روزه / حراج اموال همسر دوم محمدرضا شاه / چگونه شکل قلب سمبل عشق شد؟
 • تبریک مجمع نمایندگان اصفهان به مناسبت روز مجلس؛ از تمام ظرفیت‌های داخلی در راستای تحقق اهداف نظام و رسالت نمایندگی استفاده شود
 • نفرات برتر مسابقه بیانیه گام دوم انقلاب معرفی شدتد 
 • مجلس وتسخیر گام به گام دولت
 • بهارستان به دنبال خروج از برجام؟ | خروج از پروتکل الحاقی کلید خورد
 • وزیر ارشاد: تشخیص دشمن معیار بصیرت است
 • شکست اشتادسازه در گام نخست دور دوم لیگ برتر هندبال بانوان/ نشمین شافعیان: به اندازه کافی استراحت نداشتیم
 • دربی مربیان را عاشوری برد/شکست خیبر در گام دوم