مشاهده اخبار داغ روز

به گزارش خبرنگار ایلنا، هرگاه نام سیستان به گوش می‌رسد، دلیری و آزادگی در ذهن تداعی می‌شود. داستان‌های پهلوانی مربوط به خاندان گرشاسب و دیگر اساتیر پایدار ملی روح هر ایرانی را با خود به اعماق تاریخ می‌برد. همانجاست که یعقوب سیستانی و آنچه برای استقلال و غلبه بر بیگانگان انجام داد، خودنمایی می‌کند. او گفته است: ما به اعتقاد نیکو برخواستیم که سیستان نیز فراکس ندهیم واگر خدای تعالی نصرت کند به ولایت سیستان اندر افزاییم، آن چه توانیم.

درعین حال علاقه او به تثبیت و پاسداشت زبان فارسی ستودنی است. با توجه به نقش و اهمیت یعقوب لیث و حکومت صفاریان در احیای زبان و ادب فارسی و نیز استقلال و هویت ایران هر سال سیستان به مرکزیت زابل میزبان برگزاری همایش یعقوب لیث می‌شود. همایشی که نه تنها با محوریت یعقوب لیث و تاریخی که رقم زده بلکه با تاکید بر معرفی فرهنگ سیستان و آداب و رسوم مردمانی مهمان‌نواز در شرقی‌ترین منطقه ایران برگزار می‌شود.

چگونه برسید؟

در استان سیستان و بلوچستان ۶ مسیر گردشگری تعریف شده است که یکی از این مسیرها در منطقه سیستان قرار دارد. ساده‌ترین و سریع‌ترین راه ورود به این منطقه گردشگری پرواز تهران-زابل است که هفته‌ای یک مرتبه انجام می‌شود، البته با توجه به آنکه پرواز به مقصد زاهدان هر روز است،‌ می‌توانید از زاهدان سفر خود را به سمت سیستان در پیش بگیرید. می‌توانید با قطار هم به مقصد زاهدان بروید و از آنجا به سمت زابل حرکت کنید.

با انتخاب وسیله شخصی برای سفر به زابل، چندین مسیر از استان‌های مختلف کشور پیش روی شما خواهد بود. اگر تهران را به عنوان پایتخت، مبدا سفر قرار دهید، می‌توانید مسیر اسلامشهر یا ورامین را انتخاب کنید. اگر مسیر اسلامشهر را انتخاب کنید، از قم، کاشان، اردستان و بادرود عبور خواهید کرد. با رسیدن به یزد مسیر را در بزرگراه ۷۰ آسیا ادامه دهید و خرانق و طبس را پشت سر بگذارید و به سمت اصفهک برانید. در ادامه مسیر از خوسف و زیدر عبور خواهید کرد و در ادامه مسیر به سمت جاده زاهدان- نبادان- بیرجند برانید و مسیر را تا زابل ادامه دهید.

اگر مسیر ورامین را انتخاب کرده باشید دو مسیر پیش رو خواهید داشت که تا سمنان برانید و بعد از سمنان یا به سمت دامغان و شاهرود بروید و بعد از عبور از سبزوار و گناباد و بیرجند به سربیشه برسید و به سمت جده زاهدان-نبادان-بیرجند برانید و بعد از عبور از شوسف و اسدآباد از نهبندان بگذرید و به سمت زابل برانید.

اگر بعد از سمنان وارد جاده  سمنان-سرکویر شوید بعد از عبور از حسینیان و خور به طبس خواهید رسید و بعد از آن مسیر به سمت اصفهک، زنوغان، نهبندان خواهد بود و در نهایت زابل پیش رویتان قرار خواهد داشت.

از بادهای ۱۲۰ روزه تا تمدنی باستانی

زابل شهری است به رنگ خاکی با خانه‌هایی که تعداد طبقات آنها به ندرت به دو یا سه می‌رسد. افق دید شما در این شهر وسیع خواهد بود و می‌توانید به چشمانتان وعده دیدن آسمانی آبی و افقی پر فروغ را بدهید.

هرچند زابل آب و هوای گرم و خشکی دارد اما قطعا اواخر پاییز و فصل زمستان بهترین فرصت برای سفر به این نگین جنوب شرق کشور خواهد بود. در سفر به سیستان مهمان مردمانی مهربان می‌شوید که تمام آنچه دارند در اختیار مهمان خود می‌گذارند. مردمانی دریا دل و سفره‌دار هستند. در سفر به سیستان هرچند ممکن است با فرهنگی متفاوت از آنچه در مرکز کشور وجود دارد، روبه‌رو شوید اما مهربانی آنها چنان جذبتان می‌کند که احساس غربت نخواهید کرد.

گشت زدن در شهر و دیدن مردمانی با گویش و لباس‌های سیستانی جذاب است. بازار سر پوشیده زابل قطعا بهترین مکان برای آشنایی با آداب و رسوم مردم سیستان خواهد بود. بازاری که راسته‌های مختلف دارد و انواع سوغاتی‌های زابلی را می‌توانید از آنجا تهیه کنید.

اگر کمی از زابل فاصله بگیرید با آثار تاریخی روبه رو خواهید شد که قدمت آنها به دوران پیش از تاریخ می‌رسد. شهر سوخته یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های باستانی زابل است. شهری که وسعت زیادی دارد و تاکنون فقط ۵ درصد آن کاوش شده است. نخستین تمدن‌های بشر و زیست محیطی در شهر سوخته کشف شده که از آن جمله می‌توانیم به عمل جراحی چشم و جمجه انسان اشاره کنیم. با گام نهادن در شهر سوخته و دیدن بخش‌های مختلف کاوش از کاخ سوخته گرفته تا گورستان و بخش مسکونی گویی در ساحلی پوشیده از خرده‌های سفال گام برمی‌دارید. سفال‌هایی که خاطراتی از هزاران سال پیش در خود نهفته دارند.

بیشتر کشفیات شهر سوخته در موزه‌ای که در نزدیکی این محوطه ساخته شده نگهداری می‌شود و می‌توانید سری هم به این موزه بزنید. در طول مسیر خود سازه‌های عجیبی را خواهید دید که هرچند همرنگ محیط هستند اما ساز و کاری خاص دارند. این سازه‌ها آسبادهایی هستند که صنعت و نبوغ گذشتگان را در استفاده بهینه از انرژی‌های پاک فریاد می‌زنند. شاید وجود بادهای ۱۲۰ روزه سیستان سبب شده تا مردم سیستان به فکر ساختن چنین سازه‌هایی بیافتند.

در ادامه مسیر می‌توانید قلعه رستم را ببینید که بیش از ۵ هزار سال قدمت دارد. ساختمان سه طبقه خشتی که در عصر خود بی‌نظیر بود اما اکنون جز چند طاق‌ و آب‌انبار و برج و بارو چیزی از این بنای عظیم باقی نمانده است.

از دیدن دهانه غلامان، و کوه خواجه و دریاچه هامون غفلت نکنید. کوه خواجه افسانه‌های بسیار از مدفن رستم گرفته تا آتشکده‌ای که از دوران زرتشتیان باقی مانده را در دل خود دارد. دریاچه هامون در کنار کوه خواجه قرار دارد و از لحاظ سنت‌های زرتشتیان دارای اهمیت بسیاری است. بنابر اعتقادات زرتشتیان سیستان، نطفه زرتشت در دریاچه هامون نگاهداری می‌شود. قلعه چهل دختر، زیارتگاه بی بی دوست و قلعه سام از دیگر بناهای تاریخی این منطقه هستند.

در مسیر می‌توانید سری هم به روستای قلعه نو بزنید. روستایی با معماری قدیمی و خشت و گلی که گنبدهای خانه‌ها زیبایی خاصی به معماری منطقه داده است. سبک پله کانی برخی از خانه‌ها و البته قبرستان قلعه نو سبب شده تا نام ماسوله سیستان را به آن بدهند. در اطراف قلعه نو، مزارع و باغ‌های فراوانی قرار دارد که هوای مطبوع آن می‌تواند عصرگاه زیبایی برای شما بسازد. تمام این آثار معرف تاریخ کهن سرزمین سیستان است.

سوغات از جنس خامه‌دوزی و خوراکی‌های خوشمزه

در زابل بازارهای تجاری راه‌اندازی شده‌اند که برخی از آنها بازار تجاری مشترک ایران و افغانستان است. در این بازارها می‌توانید برخی از کالاهایی که از مرز افغانستان وارد می‌شود را تهیه کنید. درعین حال در بازارهای سنتی انواع خامه‌دوزی و صنایع دستی مانند آهنگری و... در دسترس است.

از آنجایی که زابل منطقه‌ای افسانه‌ای‌ست،‌ می‌توانید میوه‌های خاصی را در این منطقه پیدا کنید. خربزه زابلی با پوستی به رنگ سبز روشن و گوشتی نارنجی رنگ بسیار خاص و منحصر به فرد است. میوه‌ای به نام پشمک در سیستان وجود دارد که به اندازه لیموترش است و طعمی شبیه به خیار دارد. انگور روچه سیستانی، انگور فخری، انار و سبزی‌های خاص سیستان نیز در بیشتر مواقع توسط دستفروشان در بازرهای محلی به فروش می‌رسند.  شیرینی‌هایی مانند قتلمه، قلفی نیز در کنار کلوچه سیستانی از جمله خوشمزه‌های این سفر خواهند بود.

از کشک زرد تا آبگوشت

در سفر به زابل می‌توانید طعم غذاهای پرادویه را بچشید. در واقع می‌توان گفت انواع پلوها با ادویه‌های خوش عطر و طعم در این منطقه درست می‌شود. آبگوشت، کشک، نان، ‌آبدوغٰ، نان لواش،‌ بورک، کشک زرد زابلی، قروت زابلی، آچار که ادویه‌ای مخصوص غذاهای سیستان است، شیر ماست، ماست دوغ زابلی، آبگوشت شرقه زابلی و... از جمله غذاهای خاص این منطقه هستند.

کجا اقامت داشته باشید؟

در سیستان مراکز اقامتی متنوع از هتل گرفته تا مهمانسرا و هتل آپارتمان اقامت مسافران را فراهم می‌کنند. وجود چند هتل ۳ ستاره، واحدهای بومگردی، هتل‌ آپارتمان‌های دولتی و خصوصی و... سبب شده تا مسافران گزینه‌های متعددی برای اقامت پیش رو داشته باشند.

منبع: ایلنا

مطهری لیست اموال خود را اعلام کرد/ یک خانه ۵۷۶ متری؛ یک پژو پارس و...

عکس| اعتراض مردمی در فرانسه، اغتشاش و آشوب در ایران!

وزیر کشور: افزایش قیمت کالاها بخاطر بنزین طبیعی است!+فیلم

عکس| مهناز افشار با تیپ متفاوت در کنار ابی و آرش

سخنرانی جنجالی نماینده دانشجویان مقابل رئیس قوه قضائیه در دانشگاه تهران + صوت

منبع این خبر، وبسایت www.ilna.news است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۵۹۴۳۱۹۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

کلیدواژه: صنایع دستی زابل سیستان دریاچه هامون شهر سوخته بادهای 120 روزه سفر به زابل موزه شهر سوخته آسباد قلعه رستم دهانه غلامان کوه خواجه روستای قلعه نو بازارهای سنتی

خبر بعدی:

سلامت نیوز: شما هم بعد از ازدواج افزایش وزن داشته اید؟

خرداد: تحقیقات در سال 2013 نشان داد 60 درصد از افرادی که وارد رابطه زناشویی می شوند وزنشان افزایش می یابد و 72 درصد از این افراد نیز ادعا کردند که همسرشان نیز دچار افزایش وزن شده است. به صورت کلی 66 درصد از زوج ها بعد از اینکه زندگی را با یکدیگر شروع کردند افزایش وزن را نیز در کنارش داشته اند.
به گزارش خرداد به نقل از پایگاه اینترنتی دکتر کرمانی اگر چنین اتفاقی برای شما نیز افتاده است و هر دو به دنبال بازگرداندن وضعیت هستید واضح ترین راه حل این است که با یکدیگر انجامش دهید. انجام این کارها مسلما با همراهی شخصی دیگر که هدفی یکسان با شما دارد ساده تر می شود و می توانید در طول مسیر یکدیگر را از نظر انگیزشی و درک کمک کنید.

کاهش وزن برای زن و شوهر می تواند مانند میدان مین نیز باشد و در این مسیر خطر بالقوه مشاجره، ناراحتی و حتی فاصله گرفتن از هم وجود دارد. بنابراین برای اینکه در طول این فرآیند راهنماییتان کنیم می خواهیم در این مقاله توصیه هایی کاربردی را ارائه دهیم تا بدون بروز مشکل با یکدیگر وزن کم کنید.

رژیم و روابط زناشویی
وزن و به طور مشخص افزایش وزن در روابط به نوعی یک تابو است و به همین دلیل است که تصمیم به شروع کاهش وزن با یکدیگر دشوار است. بهترین راه برای شروع کار بدون اینکه به احساسات کسی ضربه ای وارد شود:

هر گونه اظهار نظر یا توصیه درباره وزن شریک زندگی تان می تواند بدان معنا برداشت شود که شما او را همانطوری که هست قبول ندارید و یا بدتر بدان معنا که شما او را همانطور که هست جذاب نمی دانید و برای اینکه دوباره جذبش شوید باید ذهنش را تغییر دهد. به همین دلیل است که زوج ها برای شروع کاهش وزن با یکدیگر باید احتیاط کنند.

اگر فکر می کنید شریک زندگی تان به کاهش وزن نیاز دارد این روش می تواند کمکتان کند بدون اینکه باعث شوید او احساس بی فایده بودن کند و یا احساساتش ضربه بخورد در مسیر شما قرار بگیرد. اگر شما سالم غذا بخورید، مرتب ورزش کنید و از مزایای این کارها لذت ببرید – ذهنی آرام، سلامت بهتر و بدنی متناسب – سپس شریکتان نیز از این وضعیت الهام می گیرد تا کارهای شما را دنبال کند.
در نهایت برای اینکه مطمئن شوید بدون اینکه رابطه تان آسیب ببیند پا در مسیری سالم گذاشته اید باید قبول کنید که هر کدامتان خودش مسئول نتیجه ای است که کسب می کند:

اگر هر دوی شما تصمیم گرفتید که بدوید، سه بار در هفته به باشگاه بروید و برای شام سالاد بخورید و سپس یکی از شما در انجام این امور سستی کرد ممکن است دیگری نیز تسلیم شود. این ممکن است منجر به سرزنش شود که در نتیجه اختلاف شدیدی را در رابطه ایجاد می کند. تنها راه برای بدست آوردن رابطه ای سالم و غیر وابسته این است که هر شخص خود تنها مسئول خود باشد. با اینکه درگیر شدن در فعالیتی سالم می تواند یک زوج را بیش از پیش به یکدیگر نزدیک کند اما برای پایدار ماندن و دچار مشکل نشدن هر دو باید این را درک کنید که نهایتا برای خودتان این کار را می کنید.

چه راهکارهایی برای موفقیت در کاهش وزن پس از ازدواج وجود دارد؟
1- با یکدیگر ورزش کنید
در تئوری ورزش با یکدیگر باید نشاط آور و ساده باشد. چیزهای زیادی وجود دارد که می توانند باعث شوند این کار از آنچه فکرش را می کنید دشوارتر شود. تفاوت توانایی و قدرت با یکدیگر می تواند در کار اختلال ایجاد کند و باعث نا امیدی شود.

بهترین توصیه برای زوج هایی که می خواهند با هم ورزش کنند اما در یک سطح توانایی بدنی نیستند این است که روی مقاومت وزن بدن، تغییر سرعت و انجام آن برای مدت زمانی خاص تمرکز کنند. وقتی بحث زمان مطرح باشد دیگر کسی به تعداد دفعات و میزان توان دقت نمی کند و در این مدت هر کدام به اندازه ای که می تواند یک حرکت را انجام می دهد. برای مثال یک دقیقه دراز و نشست.

انجام فعالیت هایی که هر دو از آنها لذت می برید نیز مهم است که البته کار دشواری هم هست چون ممکن است برای مثال یکی ورزش های هوازی را دوست داشته باشد دیگری ورزش های قدرتی. بنابراین باید به این فکر باشید که چگونه فعالیت ها را با هم ترکیب کنید که هر دو از انجامش لذت ببرید.

روی هم رفته ورزش کردن با یک همراه مزایای بسیاری دارد. بیشتر به آن پایبند خواهید بود، تلاش مضاعف خواهید داشت و مهمتر از همه انجامش برایتان لذت بخش تر می شود. چه کسی گفته نمی توانید هنگام ورزش بخندید و شاد باشید؟ لذت بردن از ورزش در کنار هم می تواند روابط بین شما و همسرتان را تقویت کند. مهم این است که همدیگر را در نظر بگیرید و نسبت به فعالیت ها و ورزش های جدید با ذهنی باز عمل کنید.
2- سالم غذا بخورید
اصول پایه ای سالم غذا خوردن جهت کاهش وزن برای مردان و زنان یکی است و فقط مقدار وعده ها است که با هم متفاوت است. این یعنی هر دو می توانید از وعده ای سالم لذت ببرید.برای کاهش وزن و حفظ عضلات بدن، بسیار مهم است که هر دو برنامه غذایی را دنبال کنید که قند خونتان را متعادل می کند. این یعنی خوردن پروتئین با کیفیت با هر وعده و میان وعده که برای دو نگه داشتن احساس گرسنگی ضروری است. منابع پروتئین عبارتند از ماهی، گوشت قرمز، تخم مرغ، عدس، شاهدانه، آجیل ها، دانه ها و ماست طبیعی. برنامه غذایی می تواند حاوی چربی های سالم نیز باشد از جمله ماهی های چرب، آجیل ها، دانه ها، و روغن های پرس سرد. سبزیجات سرشار از فیبر را نیز نباید فراموش کنیم.به هیچ عنوان عجیب نیست زوج هایی که مدت زیادی در کنار هم زندگی می کنند دچار عادت های بد شده باشند.
3- از پاداش هایی استفاده کنید که به غذا مربوط نباشد
عشق معمولا همراه است با غذا. برای مثال ممکن است برای خوشحال کردن همسرمان برای او شیرینی بخریم و یا شام بیرون برویم. برای نشان دادن عشقتان راه های غیر غذایی را در نظر بگیرید: مانند خرید هدیه و یا انجام فعالیتی در کنار همسرتان که هر دو از آن لذت می برید.

4- کابینت های خود را پاکسازی کنید
از دل برود هر آنکه ( اینجا هرآنچه ) از دیده رود. اگر هنگام تماشای تلوزیون عادت دارید از میان وعده های ناسالم استفاده کنید زمان آن رسیده که آشپزخانه را از این غذاهای ناسالم پاکسازی کنید. در عوض میان وعده های سالم مانند میوه ها، سبزیجات، آجیل ها و دانه ها را جلوی دست قرار دهید.
5- هوس غذایی را دور نگه دارید
به جای غذاهای شیرین از ترکیب مقداری توت ( یا میوه ای شیرین ) با ماست یونانی استفاده کنید. این دو قند پایینی دارند و فیبر و پروتئین نیز به بدنتان می رسانند که موجب تعادل قند خون و جلوگیری از گرسنگی های شدید و هوس غذایی می شود.

6- بیشتر بخوابید
تحقیقات نشان داده یک شب درست نخوابیدن و احساس خستگی در روز بعد موجب می شود 300 تا 400 کالری اضافی دریافت کنیم. برای دریافت انرژی که باید از خواب دریافت می کردیم حالا مجبوریم رو به غذاهای نشاسته ای و قندی بیاوریم.
7- بیشتر آب بنوشید
افراد معمولا تشنگی را با گرسنگی اشتباه می گیرند. اگر احساس کردید گرسنه هستید ابتدا یک لیوان آب یا مقداری دمنوش گرم بنوشید و سپس 20 دقیقه صبر کنید تا گرسنگی فروکش کند.

8- خود را با چیزی غیر از غذا آرام کنید
هوس غذاهایی خاص معمولا همراه با اوج گرفتن احساسات است و در نتیجه موجب پرخوری می شود. به جای آرام کردن احساسات با غذا خود را با چیزهایی غیر از غذا آرام کنید برای مثال یک دوش آب گرم، پیاده روی کنید و یا برنامه مورد علاقه خود را تماشا کنید.

9- با هم رژیم بگیرید
اگر شما و همسرتان بتوانید غذاهای سالمی پیدا کنید که هر دو دوست دارید می توانید مطمئن شوید که به سمت خوبی پیش می روید. تصمیم برای قرار دادن میوه های سالم، غلات، پروتئین و سبزیجات در مرکز رژیم غذایی تمام خانواده را بهره مند می کند. حتی ممکن است با یکدیگر توافق کنید که یک روز آنچه هوس کردید بخورید در این روز هم قرار نیست همه برنامه تان را زیر و رو کنید اما بیشتر روی غذاهایی تمرکز می کنید که دلتان بیشتر می خواهد.کمک گرفتن از یک متخصص تغذیه یا مشاور مناسب نیز می تواند مفید باشد برای مثال در رژیم دکتر کرمانی برای اینکه فرد رژیم گیرنده مجبور نباشد سفره خود از خانواده را جدا کند از همان غذاهای معمول استفاده شده است.
10- با هم آشپزی کنید
اگر شما و همسرتان بتوانید چرخه ای از آماده سازی غذاهای سالم را بسازید نه تنها می توانید غذاهای سالم و با کیفیتی آماده کنید بلکه می توانید مدت زمانی با کیفیت را در کنار یکدیگر بگذرانید. گذراندن زمان کنار هم در آشپزخانه علایق مشترک را بهبود می بخشد و روابطی سالم را بین شما ایجاد خواهد کرد. اگر فرزند دارید آنها را هم وارد روتین کمک در آشپزخانه کنید. مزایای رویکرد خانودگی به آماده کردن غذا بسیار زیاد است.

11- به سمت سازش عمل کنید
اگر شما و همسرتان در مورد غذاهایی که دوست دارید بخورید کاملا مخالف یکدیگر هستید، راه هایی را در نظر بگیرید که بتوانید به سازشی هوشمندانه برسید. سازش می تواند یک تقویم غذایی باشد که نشان دهد چه زمانی غذاهایی خاص در منوی غذایی خانوادگی پدیدار می شوند. یادتان باشد به سازش رسیدن، کلید داشتن زندگی خوب است. سازش مناسب همچنین نشانه این است که قادر هستیم روابطی خوب ایجاد کنیم.
12- همسر خود را بابت برنامه غذایی و سلامت کلی بدنش خجالت زده نکنید
معمولا خجالت و گناه بزرگترین عواملی هستند که شریکمان را به سمت مشکلات بیشتر می کشاند و بین هر دو طرف مشکل به وجود می آورد. تشویق همیشه بهترین رویکرد است. همسر خود را تشویق کنید تا متوجه شود رژیم غذایی چگونه می تواند سلامتش را تحت تاثیر قرار دهد. او را تشویق کنید که از یک متخصص کمک بگیرد تا راه رسیدن به سلامت را پیدا کند. همچنین در برابر نقطه نظرات و نگرانی های همسرتان درباره خود گوش شنوایی داشته باشید.

13- در راه رسیدن به سبک زندگی سالم تسلیم نشوید
وقتی نا امید و خسته می شوید ممکن است خودمان هم از مسیر سالمی که پیش گرفته ایم دور شویم. دربرنامه غذایی این خستگی ممکن است رفتن به سراغ فست فودها و غذاهایی با کیفیت پایین باشد. حتی برای همراهی با همسرتان نیز این کار را نکنید چون هرگز کار نمی کند. در این حالت ابتدا خود را از وضعیت پیش آمده رها کنید بازگشت به ابتدای مسیر برنامه غذایی سالم بهترین راه است.

غذای خوب منجر به افزایش طول عمر می شود
اگر غذایی وارد بدنمان کنیم که انرژی بالا تولید کند و با بیماری های سخت مقابله کند می توانیم بیشتر در کنار یکدیگر زندگی کنیم. انتخاب غذای خوب نتایج خوبی در طولانی مدت به همراه دارد. بسیاری از متخصصان بر این عقیده هستند که خوردن غذاهای سالم حتی می تواند کیفیت رابطه جنسی در زندگی زناشویی را نیز بالا ببرد.

ذخیره زمان و هزینه یکی دیگر از مزایای داشتن رژیم مناسب در زندگی مشترک است. وقتی در مورد رژیم غذایی یک تفاهم خانوادگی به وجود می آید می توانیم مزایای آن را بین تمام اعضا مشترک شویم. رژیم غذایی مناسب و سالم ماندن خانواده را از بیماری دور نگه می دارد چه کسی بدش می آید پول ذخیره کند؟
یک رژیم مناسب می تواند سلامت روانی را بهبود دهد
دریافت مواد مغذی مناسب به خواب بهتر، سطح سروتونین و همچنین احساسمان درباره سلامت کلی بدن کمک می کند. اگر زن و مرد در رابطه زناشویی احساس سلامت جسمی و روانی داشته باشند مطمئنا رابطه ای سازنده تر با یکدیگر خواهند داشت. برخی غذا ها و مکمل های مواد مغذی بی اندازه احساس سلامت را افزایش می دهند. متخصص تغذیه یا مشاور می تواند با کنترل وزن و مواد غذایی که استفاده می کنید چنین احساسی را در شما تقویت کند.
نبایدها
اگر همسرتان به روند تغذیه ای نامناسب عادت کرده باشد به او ملحق نشوید چون این مسیر یک پرتگاه است. برنامه غذایی سرشار از قند و چربی های اشباع می تواند راحتی زیادی برای یک شخص به همراه بیاورد اما سلامت را هرگز به دنبال نخواهد داشت. در عوض همسر خود را تشویق کنید تا در برنامه غذایی خود تغییرات مثبت انجام دهد. در ابتدا با گام های کوچک شروع کنید. برای حمایت از سلامت خود چه کاری می توانیم بکنیم در حالی که همسرمان را نیز تشویق به انتخاب های درست تری می کنیم؟

سخن پایانی
هیچ شکی نیست که سلامت در رابطه زناشویی تاثیر بسیار بالایی دارد. اگر غذایی سالم بخوریم بدنی سالم خواهیم داشت و برعکس غذاهای ناسالم موجب می شود درگیر بیماری ها و مشکلات شویم. ارتباط غذا و رژیم غذایی با رابطه زناشویی در نگاه اول آنچنان به چشم نمی آید اما همه چیز از آنچه می خوریم شروع می شود.
وقتی سبک زندگی و برنامه غذایی روز به روز خطر بیماری را افزایش می دهد به نقطه ای می رسیم که متوجه می شویم آنقدر درگیر خودمانیم که از همسرمان دور شدیم. بیماری ها حتی روی روابط جنسی نیز تاثیر منفی دارند و متخصصان می گویند کیفیت رابطه جنسی در رابطه زناشویی تاثیر مستقیم دارد.

شما و همسرتان به عنوان اعضای اصلی خانواده وقتی در کنار یکدیگر جهت بهبود سلامت تغذیه و سبک زندگی کار می کنید می توانید فرزندانی سالم تربیت کنید. فراموش نکنید تاثیر ژنتیک روی چاقی به آن شدت نیست که یک خانواده همگی به همین دلیل دچار اضافه وزن باشند در واقع این نحوه غذا خوردن و سبک زندگی اعضای اصلی خانواده است که چنین مشکلی را به وجود می آورد.با گام های کوچک شروع کنید و کم کم در کنار یکدیگر سبک زندگی تان را بهبود ببخشید.


برچسب ها: افزایش وزن ، همسر ، رژیم غذایی

دیگر خبرها

 • نمایش کمدی افسانه ببر در شانزدهمین جشنواره تئاتر کوردی سقز اجرا می‌شود
 • بردی، اسطوره آرسنال: اوزیل باید از تیم کنار گذاشته شود؛ او هفتگی 350 هزار پوند دستمزد می‌گیرد ولی تلاشی نمی‌کند
 • «افسانه‌ها، داستان‌ها و متل‌های کُردی» نقد شد
 • افتتاح سالن ناصر حجازی برای دختران ایوان/ ساخت سالن ورزشی با حراج کفش اسطوره استقلال+ تصاویر
 • نگاهی به آلبوم مشترک شجریان و قربانی؛ دور از انتظار، یکسان و گاهی ملال‌آور
 • ۱۰ میلیارد ریال از اعتبارات سفر ریاست جمهوری به موزه تاریخ چای لاهیجان اختصاص یافت
 • دانشکده فنی و حرفه‌ای زابل در مقاطع و رشته‌های مختلف دانشجو می‌پذیرد
 • فلسطین|آغاز سفر منطقه‌ای هنیه؛ ترکیه؛ ایستگاه نخست
 • سفر مدیر کل دفتر فنی وزارت ورزش و جوانان به سیستان و بلوچستان
 • شناخت اجزای تاریخ برای پیمودن مسیر گام دوم انقلاب اسلامی
 • تصویب قطعنامه مجلس نمایندگان آمریکا در حمایت از تشکیل ۲ دولت در سرزمین‌های اشغالی
 • روایت قصه ها در افسون افسانه های اصفهان
 • از هتل های برتر آفریقا تا جاذبه های استرالیا و برزیل
 • دلایل محرومیت شهرستان زابل در همایش عدالت از هامون تا مکران بررسی شد
 • صف های طولانی گاز مایع صدای امام جمعه زابل را درآورد
 • پیراهن پله در حراجی تورین ۳۰ هزار یورو فروخته شد
 • ناکامی بانوان ملوان برابر ذوب آهن اصفهان
 • بونوچی: الگوی فوتبالی‌ام نستا است
 • اجرای دومین رزمایش مطالبه‌گری دانشجویان دانشگاه‌ زابل در نمازهای جمعه منطقه سیستان