آفتاب‌‌نیوز :

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور پیش از ظهر دوشنبه در مراسمی که به مناسبت بیست و سومین سالروز ملی صادرات در سالن اجلاس سران برگزار شد با اشاره به گذشت بیش از یک سال و نیم از آغاز اعمال فشارهای جدید از سوی آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، اظهار کرد: آمریکایی‌ها پس از آن که برجام امضا شد و فضای ایران را برای رشد و توسعه فراهم کردیم و کشور در یک تعامل بین‌المللی مناسبی قرار گرفت، با بهانه تغییر رئیس جمهوری در کشورشان به تمام توافقات خود پشت پا زدند.

وی گفت: خروج آمریکا از برجام فشار بسیار سنگین و بی‌سابقه‌ای به ملت و جمهوری اسلامی ایران وارد کرد؛ آمریکایی‌ها این مرتبه خیلی آشکار اعلام کردند که فشارهای جدیدشان بیشترین درد را به جامعه ایران وارد خواهد کرد. آنها همچنین به صراحت از آغاز یک جنگ اقتصادی بزرگ علیه ملت و دولت ایران پرده برداشتند.

معاون اول رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد:‌ تصور آمریکایی‌ها از ابتدا بر این بود که بر اثر فشارهای اقتصادی جدید، اقتصاد ایران به فروپاشی می‌رسد و بر اثر فشار سنگینی که وارد می‌شود نهایتا اعتراضاتی در جامعه شکل می‌گیرد. آنها همچنین به فروپاشی جمهوری اسلامی ایران و حتی تمامیت ارضی کشور فکر کرده بودند و بر همین مبنا از اردیبهشت ماه سال 97 یا به عبارتی از آذر 96 که اعلام کردند دیگر معافیت‌های تحریمی را تمدید نخواهند کرد تا امروز، هر روز فشار آمریکا بر اقتصاد، فعالان اقتصادی و جمهوری اسلامی ایران اضافه شده است.

جهانگیری همچنین با اشاره به اقدام آمریکا در تحریم مقامات مختلف کشور و افراد تعیین کننده و سیاست‌گذار جمهوری اسلامی ایران افزود: آمریکایی‌ها همه زمینه‌های تعیین کننده در اقتصاد کشور را تحریم کردند. آنها همچنین نفت را تحریم کردند؛ با این وجود گرچه ما مکررا گفته‌ایم که آمریکایی‌ها نتوانستند صادرات نفت ایران را به صفر برسانند، اما با فشارهایی که آنها وارد کردند حتی کشورهای دوست ما نیز جرات خرید نفت از ایران را ندارد و ما به روش‌های دیگری برای فروش نفت خود متوسل شده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد:‌ آمریکایی‌ها همچنین در گام بعدی افزایش فشارها علیه اقتصاد ایران محصولات اصلی که بخش مهم تامین کننده نیازهای کشور بودند را شناسایی کردند که از جمله این بخش‌ها می‌توان به صنعت پتروشیمی و فولاد و همچنین شرکت های حمل و نقلی که نقش مهمی در روند صادرات داخلی دارند اشاره کرد.

جهانگیری با تاکید بر اینکه آمریکایی‌ها به معنای واقعی تمام گلوگاه‌های اساسی اقتصاد کشور را بستند، اظهار کرد: با وجود فشارهای شدید آمریکا امروز سرافرازانه اعلام می‌کنیم که ما روی پای خود ایستادیم و اقتصاد ایران با وجود آغاز همزمان جنگ‌های اقتصادی و روانی رسانه‌ای از سوی آمریکایی‌ها توانست روی پای خود بایستد.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به حمایت سعودی‌ها و آمریکایی‌ها از برخی شبکه‌های تلویزیونی فارسی زبان با بیان این که برخی فضا سازی‌های رسانه‌ای در ابتدا موجب وارد شدن یک شوک در جامعه شد، اظهار کرد:‌ حتما بر اثر فشارهای آمریکا اقتصاد ایران با مشکلاتی مواجه شد ولی روی پای خود ایستاد و صادرکنندگان نشان دادند که علی رغم این که همه مسیرهای صادرات کشور بسته است و با مشکلات بسیاری مواجه اند، می‌توانند کار خود را انجام دهند.

جهانگیری با بیان اینکه کار صادرکنندگان در شرایط فعلی همانند رزمندگی در جنگ و دفاع از کیان کشور است افزود: باید دست کسی که در چنین فضایی موفق می‌شود محصولی را که تحریم شده، صادر کند و از ارز حاصل از آن در بخش واردات استفاده کند، بوسید. در تاریخ ایران این دوره حتما نوشته می‌شود.

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر این که امروز آمریکایی‌ها، سعودی‌ها، اسراییلی ها به دنبال زمین زدن ایران هستند، تاکید کرد:‌ نباید در شرایط فعلی دچار تحلیل‌های اشتباه شویم؛ هر اتفاقی که امروز در ایران می‌افتد به این معناست که این اتفاق برای زمین زدن ایران است.

وی خاطر نشان کرد: همچنین ممکن است در تصمیم‌گیری‌ها و سیاست‌گذاری‌ها گاهی اوقات دچار اشتباه شویم که باید سریعا این اشتباهات را جبران کنیم.

جهانگیری در ادامه صحبت‌های خود با بیان اینکه صادرات نفت و درآمدهای ارزی حاصل از فروش نفت کاهش یافته اما صادر کنندگان توانستند با فعالیت‌های خود به گونه‌ای عمل کنند که اقتصاد ایران امروز نسبت به سال گذشته وضع بهتری داشته باشد، اظهار کرد: امروز صادرکنندگان کشور موفق شده‌اند که از نظر وزنی در صادرات خود رشد داشته باشند؛ بر این اساس طی 8 ماه نخست سال جاری صادر کنندگان بیش از 88 میلیون تن با ارزشی بالغ بر 27 میلیارد دلار کالا از کشور صادر کرده‌اند.

وی با اشاره به معیشت اقشاری از جامعه اظهار کرد: اقتصاد کشور توانسته روی پای خود بایستد و به حیات خود دهد، اما در کنار فشارهای اقتصادی که آمریکایی‌ها به اقتصاد کشور وارد کردند، آنها به زندگی مردم نیز فشارهایی وارد کردند. همه باید بپذیریم شرایطی که امروز طبقه‌های ضعیف و متوسط جامعه در آن قرار گرفته‌اند جزو سخت‌ترین شرایط زندگی حداقل در دوران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی است.

به گزارش ایسنا، جهانگیری در ادامه صحبت‌های خود با بیان این که طی سالهای بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دو شوک به اقتصاد کشور وارد شد که هر دو در دهه 90 صورت گرفته‌اند، خاطرنشان کرد: نخستین شوکی که به اقتصاد کشور وارد شد تحریم‌های شورای امنیت در سال 91 بود . در آن سال با وجود وضع تحریم‌های ظالمانه علیه ایران ، ما روزانه حدود یک میلیون بشکه نفت صادر می‌کردیم 68 میلیارد دلار نیز درآمد داشتیم اما پس از شوک دومی که طی سالهای 97 و 98 به اقتصاد ایران وارد شد با وضعیت سختی مواجه شدیم و صادرات نفت در کشور کاهش یافت؛ در این دو شوک به دلیل تورمی که ایجاد شد قدرت خرید مردم کاهش یافت.

وی با بیان این که در شرایط فعلی دو ماموریت اصلی بر عهده مسئولان و صادر کنندگان و صنعت گران کشور است، خاطرنشان کرد: نخستین ماموریت‌مان سر پا نگه داشتن اقتصاد، تولید و صادرات و اشتغال کشور است که در این بخش وضع اقتصادی خیلی بهتری نسبت به آنچه که آمریکایی‌ها خواب آن را دیده بودند، داریم.

جهانگیری گفت: ماموریت دوم ما مربوط به حوزه معیشت مردم می‌شود؛ در این بخش نیازمند اقدامات جدی‌تری هستیم و همواره باید سر تعظیم در برابر ملت ایران به ویژه طبقات ضعیف فرود آوریم که این روزها را با صبر و تحمل سختی‌ها پشت سر گذاشتند و حاضر نشدند کمترین حرکتی که نشان دهد کشور و نظام در معرض خطر قرار دارند از خود بروز دهند. آنها با سیلی صورت خود را سرخ نگه داشتند و کمر خم نکردند.

معاون اول رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: از ابتدا کار منطقی این بود که ما برای تاب آوری اقتصادی کشور در برابر راهبرد فشار آمریکایی‌ها سیاستی کامل تهیه کنیم که این سیاست در همه بخش‌ها اعم از اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و سیاست خارجی باشد؛ چرا که راه حل مسائل اقتصادی کشور بیش از آنکه راهکار اقتصادی باشد، بدون تردید در حوزه‌های سیاسی و اجتماعی است.

وی تصریح کرد: آن چیزی که امروز می‌تواند کشور را از گردنه سخت شرایط دشوار عبور دهد یک اجماع مهم و یک همبستگی و انسجام ملی است. برای عبور دادن کشور از این دوره باید اجماعی داخلی شکل گیرد.

وی ادامه داد: هیچ کس نباید در شرایط امروز به دنبال فرصت طلبی باشد و فکر کند فرصتی برای تسویه حساب مهیا شده است؛ ایران امروز در خطر است و آمریکا، رژیم صهیونیستی و سعودی ها برای تمامیت ارضی کشورمان برنامه ریزی کردند. در این شرایط با یک اجماع داخلی می‌توانیم تمامی تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم.

جهانگیری با تاکید بر اینکه اعتماد عمومی و مشارکت مردم مهمترین نیاز امروز کشور است، خاطرنشان کرد: همه باید کمک کنند تا اعتماد و امید مردم به آینده افزایش یابد.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه انتخابات پیش‌رو نماد مشارکت مردم است ادامه داد: باید در انتخابات پیشرو شرایطی را به وجود آوریم که درآن همه جریانات سیاسی و مردم احساس کنند میان کاندیداها، کاندیدای مورد نظرشان وجود دارد.

جهانگیری تصریح کرد: یک مشارکت معنادار در انتخابات آینده می‌تواند امنیت و منافع ملی کشور را تامین و تنظیم کند. ما نیز امیدواریم همه با کمک یکدیگر این مسیر را طی کنند.

به گزارش ایسنا، معاون اول رئیس جمهور در بخش دیگری از صبحت‌های خود در پاسخ به برخی از مطالبات مطرح شده از سوی تعدادی از صادرکنندگان حاضر در جلسه تاکید کرد: امروز همه دستگاه‌های تولیدی و اقتصادی کشور وظیفه دارند سنگی از جلوی مسیر صادرات بردارند؛ هر کسی در این زمینه کوتاهی کنند حتما به فکر منافع کشور نیست.

وی همچنین با تاکید بر اینکه امروز کار صادرات به معنای جنگیدن است در پاسخ به انتقاد و مطالبه برخی از صادرکنندگان در خصوص وضع ممنوعیت صادراتی در کشور گفت: ممنوع کردن صادرات بسیار آسیب زننده است اما باید بپذیریم در مقاطعی که ممکن است شرایط مردم در داخل از وضعیت فعلی سخت تر شود، برخی محدودیت‌ها اعمال شود که البته در این شرایط نیز صادرکنندگان باید در جریان موضوع قرار بگیرند.

معاون اول رئیس جمهور در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به وجود آمادگی در دولت در زمینه حمایت از صادرات، بر لزوم رفع موانع پیشروی فعالیت صادرکنندگان تاکید کرد.

وی همچنین با تاکید بر لزوم توجه صادرکنندگان به کشورهای همسایه گفت: بر اساس گزارشی که تهیه شده، امروز 15 همسایه کشور بالغ بر یک میلیارد و 100 میلیون تومان واردات انجام می‌دهند که اگر صادر کنندگان ما بتوانند درصد پایینی از این رقم را عهده دار شوند، صادرات کشور با افزایش چشمگیری مواجه خواهد شد.

جهانگیری در ادامه بر لزوم توجه صادرکنندگان به فرصت ایجاد شده در خصوص همکاری‌های میان ایران و اتحادیه اوراسیا اظهار کرد: زمانی که روسیه از سوی اتحادیه اروپا تحریم شد، آقای پوتین از ما خواست که در غیاب ترکیه و کشورهای اروپایی دیگر بازار کشاورزی این کشور را عهده دار شویم.

وی در پایان تصریح کرد: باید به سمت تشکیل شرکت‌های بزرگ صادراتی و برندهای بزرگ و مطرح برای حضور در بازارهای بین المللی حرکت کنیم.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

منبع: آفتاب

موج انصراف هنرمندان از جشنواره فجر در واکنش به فاجعه هواپیمای اوکراینی

توهین بی‌شرمانه در تلویزیون به رخشان بنی‌اعتماد/ اعتراض انجمن مستندسازان+فیلم

عکس| این زن معترض به مامور یگان ویژه چه می‌گوید؟

نادر طالب‌زاده: ۱۰ هواپیمای مسافربری دیگر هم بخاطر شلیک اشتباهی سقوط کنند، در مقابل حمله به پایگاه آمریکا هیچه!+فیلم

مداحی سید رضا نریمانی در نماز جمعه تهران

منبع این خبر، وبسایت aftabnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۵۹۸۲۷۴۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

خبر بعدی:

امام جمعه قم: آمریکا باید از منطقه خارج شود

آیت‌الله سید محمد سعیدی در خطبه‌های نماز جمعه قم در مصلای قدس گفت: درخصوص انتقام سخت جمهوری اسلامی در پی شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی سیلی عین‌الاسد؛ پیام اقتدار، عزت و عظمت نظام، ولایت، ملت و نیروهای مسلح و شکست هیمنه پوشالی آمریکا در منطقه است.

وی تصریح کرد: خروج آمریکای فسادانگیز از منطقه، حداقل انتقام سخت از آمریکاست و در این زمینه علاوه بر نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، دیگر نیروهای مقاومت در منطقه نیز با اتکا به قدرت الهی، مکمل سیلی به آمریکای جنایتکار خواهند بود. 

وی گفت: انتقام سخت یک فرایند تدریجی و مرحله‌ای است که با آماده‌باش کامل مقاومت بین‌المللی در حال پیگیری است؛ انتقام سخت اقدام دفعی نیست که با یک بار انجام دادن تمام شود، باید آمریکا و رژیم صهیونیستی در انتظار ضربه سهمگین مقاومت در تمام منطقه باشند.

صبح جمعه ۱۳ دی‌ماه جاری سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد (عراق) به شهادت رسید.

سپاه پاسداران بامداد چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه جاری در پاسخ به این اقدام تروریستی و همچنین انتقام خون سردار سلیمانی و یاران شهیدش ده‌ها موشک بالستیک را به سوی پایگاه عین‌الاسد آمریکا واقع در استان الانبار عراق شلیک کرد.

سعیدی در بخش دیگر سخنان خود گفت: در هفته گذشته، حوادث تلخ و شیرینی بر ملت ما گذشت، از شهادت سردار پرافتخار اسلام حاج قاسم سلیمانی گرفته تا سیلی اول و محکم قهرمانان هوافضای سپاه پاسدارن به پایگاه آمریکا در عین‌الاسد که با رادارها و فناوری‌های پیشرفته حفاظت می‌شد و ضربه کاری سپاه هیمنه پوشمالی آمریکا را درهم شکست.

وی به ماجرای سقوط هواپیمای اوکراینی اشاره و از آن به عنوان غم ملی یاد کرد و گفت: متاسفانه زمینه سوءاستفاده دشمنان و هنجارشکنان فراهم شد، البته ملت ایران با تشییع شکوهمند این شهیدان و همدردی با خانواده‌های ایشان و قدردانی از قهرمانان هوافضا؛ بصیرت، صبر و هوشمندی خودشان را به رخ دشمنان کشاندند.

وی گفت: لازم می‌دانم، بازهم مراتب تاثر و اندوه عمیق خودم را نسبت به حادثه سقوط هواپیما و شهادت عده‌ای از هموطنان عزیزمان اعلام و به خانواده‌های داغ‌دیده تسلیت عرض کنم و از خداوند متعال برای آنها صبر و اجر جزیل و برای شهیدان غفران الهی مسئلت می‌نمایم.

وی ادامه داد: همچنین لازم می‌دانم به خانواده‌های جان‌باختگان از سایر کشورها مراتب تسلیت و تاثر خودم را اعلام کنم، همان‌طور که ما برای عزیزان خودمان ناراحت هستیم، در غم آنها نیز شریک هستیم.

بویینگ ۷۳۷ شرکت هواپیمایی اوکراین با ۱۷۶ مسافر و ۹ خدمه پروازی که صبح چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه جاری تهران را به مقصد «کی‌یف» پایتخت اوکراین ترک می‌کرد، حوالی شهر جدید پرند در استان تهران سقوط کرد و همه مسافران آن به شهادت رسیدند.

صبح شنبه ۲۱ دی‌ماه جاری،‌ ستاد کل نیروهای مسلح ایران تاکید کرد که براثر بروز خطای انسانی و غیرعمد هواپیمای خطوط هوایی اوکراین مورد اصابت شلیک پدافند هوایی قرارگرفته است.

هفت تن از این شهدا به نام‌های شهید محمد صالحه و همسرش شهیده زهرا حسنی سعدی، شهید امیرحسین اویسی و همسرش شهیده سارا حمزه‌ای و فرزندشان شهیده عسل اویسی، شهید محمدامین بیروتی و محمدرضا کدخدایی دیروز در قم تشییع و در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) به خاک سپرده شدند.

سعیدی درباره سانحه سقوط هواپیما گفت: بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح و نیز مصاحبه شفاف و صریح سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده قهرمان نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نشان داد که بر اساس هدایت‌ها و توصیه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران؛ با صداقت، صراحت و با رعایت تقوای نظامی و حکومتی خطای انسانی را پذیرفت و مطمئن هستیم که به لطف و عنایت الهی، مساله هواپیمای اوکراینی با گذر زمان به نفع ملت ایران و نیروهای مسلح تمام خواهد شد.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) بیان کرد: در حالی که پیش از این حادثه عظیم، هم آمریکا و هم کشورهای قدرتمند دیگر بر اساس آمار موجود، بارها مرتکب فجایع بزرگی شده بودند، اما دم فرو بستند.

وی ادامه داد: بالاتر از آن آمریکای جنایتکار و تروریست، هنگامی که هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی را از روی علم و عمد ساقط کرد و عده‌ای از هموطنان ما را به شهادت رساند، به فرمانده آن عملیات مدال شجاعت داد.

وی تاکید کرد: نیروی هوافضا، به اقتدار موشکی، عامل اصلی قدرت سخت و بازدارنده جمهوری اسلامی است و ارتقای سامانه پدافندی ما نیز یک نمونه آن موشک‌های سوم خرداد بود که پهپاد غول‌پیکر آمریکا را ساقط کرد.

سعیدی با بیان اینکه روایت رسمی سقوط هواپیما باید مبنا برای اعتماد مردم به رسانه رسمی جمهوری اسلامی باشد، گفت: دشمن تلاش می‌کند، اعتماد مردم را به رسانه رسمی تضعیف نماید، مدیریت پیشامدهای بزرگ و ناگوار در شرایط پیروزی‌های بزرگ، وظیفه رسانه‌های انقلابی است.

وی اضافه کرد: رسانه‌های مقاومت نگذارند، اولویت‌های رسانه‌ای را دشمن تعیین کند، همچنان باید این رسانه‌ها خط آتش انتقام علیه آمریکای جنایتکار را فعال نگه دارند، پیروزی در جنگ رسانه‌ای و ساخت افکار عمومی، مکمل سیلی محکم به آمریکای جنایتکار و در امتداد انتقام سخت از دشمن است.

وی گفت: تشییع اعجازگونه شهید حاج قاسم سلیمانی، نشان داد که انقلاب اسلامی و ملت ایران زنده است و اسلام و انقلاب باعث دلبستگی و وحدت مردم هستند، هنجارشکنان و آشوب‌طلبان نمی‌توانند جلوی پرتوافشانی نور شهدای مقاومت و نور شهید سلیمانی را بگیرند.

نماینده ولی فقیه در استان قم، با بیان اینکه شهادت سردار سلیمانی همچون نسیم رحمت الهی در ایران وزید، اظهار کرد: سردار سلیمانی عملیات‌های بزرگی را انجام داد و امروز حاج قاسم سلیمانی زنده است.

وی گفت: کسانی که دم از رفراندوم می‌زدند، حاج قاسم سلیمانی با خون پاک خود، نه تنها مردم ایران بلکه مردم جهان را به عرصه آورد و یک رفراندومی را برای نظام جمهوری اسلامی ایران شکل داد که پرده از چهره منافقان و ضدانقلاب برداشت و آنان را رسوا و توطئه‌های‌شان را خنثی کرد.

وی گفت: نمونه دیگر عملیات حاج قاسم سلیمانی، آمریکا و کشورهای منطقه چند سال توطئه و تلاش کردند تا رابطه بین ۲ کشور مسلمان و برادر عراق و ایران را برهم بزنند، ولی مشاهده کردید که شهادت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی مهندس انس، الفت و وحدت بین این ۲ کشور را افزایش داد و توطئه آمریکا و منافقان منطقه را خنثی کرد.

سعیدی خاطرنشان کرد: در پی حوادث اخیر آمریکا و صهیونیست‌های سیلی‌خورده از شما ملت، عملیات‌های حاج قاسم سلیمانی و هدایت‌های رهبری؛ می خواهند این داشته‌های شما را بگیرند، به هوش باشید.

وی درباره اعلام نتایج صلاحیت‌های نامزدان انتخابات گفت: افراد معترض طبق ضوابط قانونی، شکایت خودشان را به شورای نگهبان ارسال می‌کنند و در فرجه قانونی به آنها رسیدگی می‌شود.

امام جمعه قم افزود: شورای نگهبان پاسدار جمهوریت و اسلامیت نظام، امانتدار رای مردم، گلوگاه حفظ حاکمیت و جلوگیری از نفوذ افرادی است که می‌خواهند میدان خدمت را به عرصه قدرت و فساد تبدیل کنند.

وی گفت: حدود ۹۰ تن از نمایندگان فعلی مجلس شورای اسلامی به خاطر سوءاستفاده از جایگاه و عمدتا مشکلات مالی رد صلاحیت شدند، وظیفه خود می‌دانیم که از دقت‌نظر، شجاعت انقلابی و اقدام قاطع شورای نگهبان در صیانت از نظام جمهوری اسلامی تشکر نماییم.  

وی گفت: باید در انتخابات منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در شناخت شاخص‌های نماینده اصلح از یک سو و از سوی دیگر استراتژی (راهبرد) دشمنان در انتخابات را شناخت و آنگاه پای صندوق‌های رای رفت.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و نخستین میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری، دوم اسفندماه امسال در سراسر کشور برگزار می شود.  

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) با اشاره به حادثه سیل در استان سیستان‌وبلوچستان گفت: انتظار است که دستگاه‌های دولتی و گروه‌های جهادی سیل‌زدگان را یاری کنند.

بارندگی‌های روزهای ۲۰ تا ۲۲ دی‌ماه جاری در سیستان‌وبلوچستان سبب جاری شدن سیلاب، طغیان رودخانه‌ها و وارد آمدن خسارت زیادی به واحدهای مسکونی، زیرساخت‌ها و اراضی کشاورزی شهرستان‌های جنوبی این استان به‌ویژه چابهار، کنارک و نیک‌شهر شده‌است.  

امام جمعه قم در بخش دیگر سخنان خود، یاد و خاطره شهیدان از جمله شهید نواب صفوی و همرزمانش را گرامی داشت.

شهید حجت‌الاسلام سید مجتبی نواب صفوی از پیشتازان مبارزه مسلحانه علیه رژیم پهلوی بود؛ برخی از نویسندگان تاریخ معاصر، تلاش‎های شهید نواب صفوی و یارانش را در پیروزی جنبش ملی شدن صنعت نفت ایران موثر دانسته‌اند؛ وی به همراه تعدادی از یارانش ۲۷ دی ۱۳۳۴ توسط رژیم ستمشاهی به شهادت رسید. /

برچسب‌ها قم سید محمد سعیدی ایالات متحده آمریکا نماز جمعه

دیگر خبرها

 • آمریکا بین خروج سریع از منطقه و ضربه قاطع مقاومت، یکی را انتخاب کند
 • نیروهای مسلح خادمان بی منتی هستند که خود را فدای انقلاب و اسلام کرده اند
 • سیلی سپاه، ضربه به هیبت ابرقدرتی آمریکا بود
 • حواسمان باشد سیلی ایران به آمریکا را کوچک حساب نکنیم
 • خروج آمریکای فساد انگیز از منطقه را حداقل انتقام سخت است/سیلی عین الاسد پیام اقتدار و عزت ایران است
 • الجزیره به نقل از رهبر انقلاب: سیلی سپاه به آمریکا ضربه به هیبت ابرقدرتی آمریکا بود
 • الجزیره| رهبر انقلاب: سیلی سپاه به آمریکا ضربه به هیبت ابرقدرتی آمریکا بود
 • روحانی: اقتصاد، امنیت و سیاست موازی هم اند
 • اهم سخنان مهم روحانی در مجمع بانک مرکزی:روزانه مراقبت می‌کنم تا جنگ در نگیرد/بین جنگ و صلح یک گلوله فاصله است/پنتاگون را 24 ساعت بیدار نگه داشتیم/6 کشور قصد قطعی حمله نظامی به ایران را داشتند/گره زندگی مردم با اخم به دنیا باز نمی‌شود/در میدان جنگ ادم زخمی
 • موشک‌باران پایگاه آمریکایی پنتاگون را ۲۴ ساعت بیدار نگه داشت/ اگر از برجام خارج می‌شدیم کار ترامپ راحت می‌شد
 • موشک‌باران پایگاه آمریکایی پنتاگون را ۲۴ ساعت بیدار نگه داشت
 • جهانگیری: زمان دروغگویی تمام شده و باید با مردم صادق بود / ماجرای پولی که به کاپیتان کشتی دادند تا نفت را جای دیگر ببرد
 • جهانگیری: نگرانی آبان با انتقام سخت ایران به امید تبدیل شد/ مسئولیت‌پذیری سردار حاجی‌زاده را تحسین می‌کنم
 • جهانگیری: نگرانی آبان با انتقام سخت ایران از آمریکا به امید تبدیل شد
 • منچستریونایتد یک - ولورهمپتون صفر/ کابوس گرگ‌ها برای شیاطین سرخ به پایان رسید
 • نقش مردان در شاد نگه داشتن محیط خانه
 • چه خبر از صرافی‌ها | جدیدترین قیمت دلار و یورو
 • چه خبر از از صرافی‌ها | جدیدترین قیمت دلار و یورو
 • وجود 60 میلیون نفر کمک معیشتی بگیر بیانگر وجود مشکل جدی در اقتصاد است/لزوم توجه به صادرات محصولات کشاورزی/تاکید بر لزوم تقویت اعتماد مردم به نظام و دولتمردان