شانزدهمین روز از آخرین ماه پاییز امسال در هوای بارانی و سرد سنندج، شاهد حضور پرشور داوطلبان شرکت در یازهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از همان ساعت ابتدایی آغاز به کار ستاد ثبت نام در حوزه انتخابیه سنندج، دیواندره، کامیاران بودیم.

امروز آخرین روز برای شرکت در این دوره از انتخابات بود و به نسبت روزهای دیگر تعداد بیشتری اعلام آمادگی برای حضور در بهارستان کردند البته بخشی از آنها را افرادی تشکیل داده بودند که هیچ برنامه‌ای نداشتند و به گفته یکی از آنها تنها برای گرم کردن تنور انتخابات آمده‌اند.

ساعت ۹ صبح ۲ داوطلب در این محل حاضر شدند که یکی از این افراد به دلیل نقص مدرک و برای فراهم کردن آن محل را ترک کرد و فرد دیگر هم که مراحل ثبت‌نام او از ساعت ۹ تا ۱۰ و ۱۵ دقیقه به طول انجامید، ۳۲ ساله و دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بیمه بود.

او که از کارکنان تامین اجتماعی استان کردستان است، گفت: هیچ‌گونه گرایش سیاسی ندارم و به این منظور شرکت کردم که ثابت کنم امکان خدمت به مردم وجود دارد.

وی اضافه کرد: وعده و وعیدهای زیادی از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی شنیدیم که به آنها عمل نشده است، در این دوره شرکت کردم که بگویم می‌توانیم به مردم خدمت کنیم.

این جوان سنندجی در خصوص برآورد هزینه‌های تبلیغاتی خود گفت: بی‌شک نامزدی در هر انتخاباتی مستلزم هزینه است و میزان مبلغی را برای این کار در نظر گرفتم و در این زمینه هم پشتوانه مالی به غیر از دارایی خود ندارم.
نفر سوم هم داوطلبی بود که برای دومین بار به ستاد ثبت نام مراجعه می‌کرد و  به دلیل نقص مدرک باز هم نتوانست مراحل ثبت‌نام را به اتمام برساند، این فرد دانشجوی مقطع دکترا بود و هر بار دانشگاه گواهی اشتغال به تحصیل را برای او صادر می‌کرد در حالیکه اصل مدرک کارشناسی ارشد او و گواهی تایید اتمام این دوره از تحصیل را می‌بایست تحویل ستاد دهد که عاقبت در سومین مراجعه خود نزدیک ظهر  موفق به ثبت‌نام شد.

داوطلبی که عکس گرفتن‌هایش را از زمان ثبت نام آغاز کرد


یکی دیگر از داوطلبان، از کارکنان زن استانداری کردستان و اهل ایلام بود که می‌خواست از اینجا برای حوزه ایلام ثبت‌نام کند که موفق به این کار نشد.

این داوطلب با اشاره به اینکه یک سال از آمدنش به سنندج می‌گذرد، اظهار داشت: امروز آخرین فرصت ثبت‌نام بود و فکر می‌کردم می‌توانم از اینجا برای ایلام ثبت‌نام کنم ولی امکان پذیر نبود لذا از آنجا که هدفم خدمت به مردم است و امکان رفتنم به تهران و ایلام هم وجود ندارد، برای حوزه سنندج ثبت نام کردم.

این بانوی داوطلب که مدرک کارشناسی ارشد حقوق دارد، گفت: آنچه باعث شد احساس تکلیف کنم وعده‌های دروغین نمایندگان در دوره‌های گذشته، انجام کارهایی خارج از رسالت یک نماینده و غایب بودن و سخنرانی نکردن بسیاری از این نمایندگان در صحن مجلس است.

او از همین ابتدا عکس گرفتن‌هایش را آغاز کرده و از عکاس حاضر در ستاد نیز می‌خواست چند قطعه عکس از او در حین ثبت‌نام بگیرد، ظاهرا قصد داشت با این کار فقط به عده‌ای از دوستان و آشنایانش اعلام کند که داوطلب نمایندگی مجلس شده و برنامه دیگری نداشت.

اصرار برای ثبت مدرک دکتری

داوطلبی که سکوت حاکم بر ستاد را شکست فرد میانسالی بود که به گفته خودش دوره تحصیل در مقطع دکترای ادبیات را به پایان رسانده ولی مدرک او صادر نشده و باید در ثبت نام او این مدرک درج شود که کارشناسان و مسئولان ثبت نام با این امر موافقت نمی‌کردند.

ثبت نام این فرد طبق قانون با مدرک کارشناسی ارشدش که موجود بود، امکان پذیر بود، با این وجود راضی نمی‌شد و انگار از همین الان داشت برای رفتن به مجلس تمرین می‌کرد که با صدای بلند و این طرف به آن طرف رفتن خواسته‌اش مورد قبول قرار گیرد.

هر چند تلاش زیادی کرد ولی هیچ‌کدام از مسوولان و کارشناسان ثبت نام در این دوره از انتخابات در حوزه سنندج تن به خواسته او ندادند و بعد از گذشت یک ساعت بحث کردن ثبت نام این فرد با مدرک کارشناسی ارشد انجام شد.

شکست خوردگان انتخابات شورای شهر داوطلبان رفتن به بهارستان

 تعدادی از داوطلبان این دوره از انتخابات را افرادی تشکیل دادند که در دوره‌های گذشته شورای شهر سنندج شرکت کرده و رای نیاورده بودند از این افراد یک نفر فقط حاضر به مصاحبه شد.

این افراد با کسب تجربه از این شکست آمده بودند تا راهی مجلس شورای اسلامی شوند چرا که به قول خودشان شورای شهر فقط به شهر سنندج خلاصه می‌شد ولی نمایندگی مجلس سه حوزه انتخابیه دارد و امکان رای آوردن‌شان بیشتر است.

۳۲ سال دارم و داری مدرک کارشناسی ارشد کشاورزی هستم و یک دوره هم در انتخابات گذشته شورای شهر سنندج شرکت کردم و حدود یک هزار رای آوردم، این را یکی از داوطلبان شرکت در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به خبرنگاران حاضر در ستاد ثبت نام گفت.

وی اضافه کرد: قصد دارم در این دوره از انتخابات بیشترین تبلیغات خود را در فضای مجازی انجام دهم و سپس ارتباط کلامی با مردم برقرار کنم چرا که این موارد بیشترین تاثیرگذاری را در معرفی نامزد انتخابات به جامعه هدف دارد.

این داوطلب با اشاره به اینکه شغل آزاد دارد، افزود: کردستان علی‌رغم داشتن  ظرفیت‌های فراوان در بخش کشاورزی، در این حوزه بسیار ضعیف است بنابراین بیشترین تلاش خود را در صورت موفقیت به رونق این بخش اختصاص می‌دهم.

یکی دیگر از بانوان داوطلب این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی هم از کارکنان استانداری بود که فوق لیسانس مدیریت اجرایی داشت و همراه همسرش برای ثبت نام آمده بود ولی حاضر به مصاحبه با خبرنگاران نشد.

اختصاص ۱۲۰ هزار تومان برای تبلیغات انتخابات مجلس

مرد ۴۲ ساله‌ای که به گفته خودش دکترا دارد ولی هنوز مدرک فارغ‌التحصیلی‌اش صادر نشده و با مدرک کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی داوطلب یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی شده است، گفت: حضور در عرصه‌ رقابت همیشه لذت بخش است.

وی اضافه کرد:  هرچه را در زندگی خواسته‌ام از راه درست و صحیح آن بدست آوردم و اکنون تنها هدفم برای شرکت در این انتخابات خدمت به مردم است.

این داوطلب با اشاره به اینکه اگر به مردم دروغ نگوییم هر کاری اتوماتیک وار انجام می‌شود، افزود: افرادی که به مجلس راه پیدا می‌کنند نباید شعارها و سخنان خود را در زمان تبلیغات فراموش کنند.

وی در پاسخ به اینکه چه میزان برای تبلیغات در این دوره از انتخابات قصد دارد هزینه کند، اظهار داشت: ۱۲۰ هزار تومان!! آخه پول و سرمایه‌ای برای این کار ندارم.

او که کارمند شهرداری سنندج است، افزود: مردم پشتوانه‌ام هستند و چون علاوه بر حوزه کاری خود در عرصه‌های مختلف دیگری همچون ورزش و دانشگاه هم فعالیت دارم و خود را فرد شناخته شده‌ای می‌دانم، فکر کنم مردم هم مرا قبول کنند.

دختری با پیشنهاد پدرش داوطلب انتخابات مجلس شد

دختر ۳۱ ساله با مدرک کارشناسی ارشد گیاهان دارویی در خصوص دلیل تصمیمش برای داوطلب شدن در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: به پیشنهاد پدرم و با توجه به ارتباطات اجتماعی و فن بیان و علاقه‌ای که به کار و خدمت به مردم دارم، اقدام به ثبت نام کردم.

وی در پاسخ به اینکه آیا این ویژگی‌های بیان شده برای یک نماینده مجلس کافی است، افزود: قطعا نه، از دیگر خصوصیاتی که در خود می‌بینم دغدغه‌شناسی و آگاهی به مسائل سیاسی جامعه‌ام است.

این داوطلب که در جایی شاغل نیست، اظهار داشت: هزینه‌های تبلیغات انتخابات را پدرم تقبل کرده است و فردی مستقلی هستم و هیچ گرایش سیاسی هم ندارم.

از دیگر داوطلبان این دوره از انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه سنندج، یکی از کارکنان اداره‌کل تامین اجتماعی استان بود که ۳۹ سال سن داشت و دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی بود.

او دلیل داوطلب شدن خود را گرم کردن تنور انتخابات اعلام کرد و گفت: برآوردی از میزان هزینه لازم برای این کار نکردم.

وی در پاسخ به اینکه آیا آنقدر در جامعه شناخته شده هست که بتواند با حضور خود تنور انتخابات را گرم کند، فقط لبخند زد و منتظر سوال بعدی شد.

وی در جواب اینکه آیا ثبت‌نام در این دوره از انتخابات سود و منفعتی در محل کار او به همراه دارد، افزود: با توجه به اینکه در دوره‌های گذشته تعدادی از همکارانم شرکت کردند و تاثیری در پست و مقام آنها نداشته است، خیر از این لحاظ برایم منفعتی ندارد ولی در کل سود آن بیشتر از زیانش است.

این داوطلب اظهار داشت: تبلیغات مرسوم نمایندگی در مجلس شورای اسلامی هم چون تهیه و توزیع بنر و پوستر در سطح این سه شهر را انجام می‌دهم.

تعداد افرادی که نقص مدرک از جمله مدرک تحصیلی، کارت پایان خدمت، حکم کارگزینی، عکس همراه نداشتند زیاد بودند به گونه‌ای که هر کدام از داوطلبان  وقتی از کنار محل استقرار خبرنگاران می‌گذشتند بیان می‌کردند هنوز ثبت نامشان نهایی نشده و یکی از مدارکشان ناقص است و می‌روند تا آنرا تکمیل کنند.

تعداد کارکنان ادارات دولتی که برای داوطلب شدن در این دوره از انتخابات آمده بودند هم قابل توجه بود عده‌ای از آنها حاضر به مصاحبه با خبرنگاران نبودند و آنهایی هم که به سوالات خبرنگاران پاسخ می‌دادند از پاسخ هایشان معلوم بود برنامه‌ای ندارند.

این میزان مشارکت کارمندان جای سوال داشت که چه چیزی باعث شده است آنها وارد این عرصه شوند آیا برای فرار از روزمرگی و کار اداری است یا اینکه در محل فعالیتشان هنوز توانمندی خود را نتوانستند نشان دهند و حالا فرصت را غنیمت دانستند تا خودی نشان دهند یا اینکه نماینده شدن راحت‌تر از ارتقای پست و مقام در سیستم اداری است!.

ثبت نام نمایندگان ادوار مجلس

در بعد از ظهر آخرین روز ثبت نام هم شاهد حضور یکی دیگر از نمایندگان ادوار مجلس در فرمانداری سنندج بودیم، این فرد یکی از فعالین رسانه را نیز با خود همراه کرده و به بهانه حضور این همراهش که خبرنگار بود برای چند خبرنگاری که در فرمانداری حضور داشتند نهار آورده بود.

این نماینده اسبق مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی در رابطه با دلیل حضور مجدد خود در صحنه برای رقابت‌ انتخابات مجلس گفت: بعد از به تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه کسانی که مدیریت و توان لازم را در خود می‌بینند وارد عرصه شوند من هم با توجه به تجربه نمایندگی و مدیریت که شامل ۶ سال مدیر عاملی و مشاور وزیر بودن می‌شود با توجه به درخواست مردم تصمیم به داوطلب شدن گرفتم.

وی افزود: تلاش می‌کنم همه گروه‌ها را زیر یک چتر جمع کنم تا اتحادی در انجام امور ایجاد شود، و در صورت انتخاب به دنبال تدوین برنامه‌هایی برای افزایش اشتغال خواهم بود که بهره گرفتن از سه درصد بودجه که در قانون برای مناطق کمتر برخوردار در نظر گرفته شده در این زمینه از آن جمله است.

وی اظهار داشت: قانونگذاری و نظارت ۲ وظیفه اصلی نماینده است بنابراین دولت موظف به اجرای قانونی که شورای نگهبان تایید کرده خواهد بود.

وی با اشاره به یکی از قوانینی که مجلس پیگیر اجرای آن نشده افزود: اجرای افزایش پلکانی قیمت بنزین در برنامه پنجم توسعه در نظر گرفته شده بود که اگر مجلس به اجرای آن تاکید می‌کرد سران سه قوه مجبور نمی‌شدند بدون توجه به مجلس به افزایش یکجای قیمت بنزین بپردازند.

نماینده باید استراتژی برای خود تعریف کند

امروز هم شاهد حضور نمایندگان سابق شورای اسلامی شهر سنندج هم بودیم،  یکی از این اعضای سابق شورای شهر سنندج پس از حضورش گفت: اکنون مدرس قرآن و مدرس دانشگاه هستم و تنها هدفم از ثبت نام، خدمت به مردم است.

وی تاکید کرد: اگر از سوی مردم انتخاب نشوم هم چیزی عوض نمی‌شود و در عرصه‌ای دیگر به خدمت ادانه داده‌ام البته نماینده مجلس باید استراتژی‌هایی برای خود تعریف کرده و با داشتن سند استراتژیک توسعه حوزه خود گام بردارد.

وی اضافه کرد: نماینده باید بر اساس این استراتژی تلاش کند از وضعیت کنونی به وظعیت مطلوب برسد، زبان مردم باشد و با ارتباط گرفتن با مسؤولان و دیگر نمایندگان به پیشبرد اهداف حوزه انتخابیه اش بپردازد.

شرکت گاز بدون نماینده نماند!

یکی از داوطلبان که امروز خود را به فرمانداری سنندج رسانده بود هدف عجیبی از داوطلب شدن داشت.

او که یکی از کارکنان شرکت توزیع گاز بود گفت: افراد زیادی از ادارات مختلف داوطلب نمایندگی مجلس شدند و جای کسی از شرکت توزیع گاز را در این بین غایب دیدم و پیشقدم شدم چونکه این شرکت زحمات زیادی برای مردم می‌کشد.

این داوطلب ۵۳ ساله که اصالتا هم اهل قروه بود اما از حوزه سنندج، کامیاران و دیواندره داوطلب شده بود افزود: توان پاسخگویی به مشکلات مردم را در خود دیدم.

 داوطلبی که از تخت بیمارستان خود را به فرمانداری رساند

یکی دیگر از داوطلبینی که تعجب بسیاری را در فرمانداری برانگیخت کسی بود که از تخت بیمارستان خود را به فرمانداری رسانده بود.

این داوطلب اظهار داشت: بعد از اتمام سرمی که به من وصل بود از بیمارستان مرخصی گرفتم تا در آخرین دقایق فرصت برای ثبت نام به فرمانداری بیایم.

وی اضافه کرد: مدرس دانشگاه هستم و هدفم از حضور در انتخابات پیگیری توسعه پایدار و برقراری شایسته سالاری در استان است،  مشکل جدی ما در کشور نبود مدیریت متخصص و آشنا به امور است.

مدیریت‌ها باید فراجناحی باشد

یکی از داوطلبین که فرهنگی بود و توجه به نیروهای ارزشی و حامی ولایت و نخبگان استان را از برنامه‌های خود اعلام کرد گفت: سوای هر تفکر و گرایشی که فرد دارد باید در مدیریت و عمل فراجناحی رفتار کند.

وی تاکید کرد: شناسایی افراد نخبه و تربیت مدیر باید در کشور مورد توجه قرار گیرد ضمن اینکه مشکلی در کشور داریم که بسیاری از نمایندگان بر اساس تعصب عمل می‌کنند و فقط مسائل حوزه انتخابی خود را می‌بینند.

پیش بینی برای هزینه نکرده‌ام

کارمند روابط عمومی یکی از ادارات استان از دیگر داوطلبان روز آخر بود، او که خود را در پیرو خط رهبری معرفی و اظهار داشت: با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب وارد عرصه شدم و تلاش می‌کنم به عنوان نیرویی جوان به موفقیت برسم.

وی افزود: تلاش می‌کنم ارتباط نزدیکی با رهبری و سایر مسؤولان برقرار کنم تا وحدتی که ایجاد شده در همه استان‌ها یکسان مورد تعامل قرار گیرد.

عدالت خواهی هدف داوطلب نمایندگی مجلس

یک خانم جوان یکی دیگر از داوطلبین روز آخر بود که یک بار شانس خود را در انتخابات شورا امتحان کرده و شکست خورده بود اما اکنون قدمی بزرگتر برداشته است.

این بانوی ۳۴ ساله تحصیلات حقوقی داشت و خود را بازرس آموزش و پرورش معرفی کرد و گفت: عدالت‌خواهی از اصلی‌ترین خواسته‌های من است که آن را پیگیری می‌کنم.

وی در رابطه با هزینه‌هایی که برای انتخابات شورا صرف کرد بود گفت: برای انتخابات شورا ۶۰۰ میلیون ریال هزینه کردم و برنامه‌ریزی برای میزان هزینه‌ها در انتخابات مجلس ندارم.

کارمند اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی که در فضای مجازی هم فعال است از دیگر حاضرین روز آخر بود که حاضر نشد با خبرنگاران صحبت کند.

جمهوری اسلامی ایران یکی از دموکراتیک‌ترین کشورهای دنیاست که تاکنون در آن ۱۲ دوره انتخابات ریاست جمهوری، ۱۰ دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، پنج دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و پنج دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری و علاوه بر آن، چندین انتخابات موردی برگزار شده که به طور حدودی، طی هر سال یک انتخابات به اجرا درآمده است.

استان کردستان دارای پنج حوزه انتخابیه و ۶ نماینده در مجلس شورای اسلامی است، (حوزه انتخابیه سنندج شامل شهرستان‌های سنندج، کامیاران و دیواندره ۲ نماینده، حوزه انتخابیه بیجار یک نماینده، حوزه انتخابیه قروه شامل شهرستان‌های قروه و دهگلان یک نماینده، حوزه انتخابیه سقز شامل شهرستان‌های سقز و بانه یک نماینده و حوزه انتخابیه مریوان شامل شهرستان‌های مریوان و سروآباد یک نماینده) است، یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۲ اسفند ۱۳۹۸ برگزار می‌شود.

برچسب‌ها کردستان ثبت نام سنندج انتخابات مجلس شورای اسلامی پروندهٔ خبری ثبت‌نام انتخابات مجلس یازدهم

منبع: ایرنا

کلیدواژه: کردستان ثبت نام سنندج انتخابات مجلس شورای اسلامی کردستان ثبت نام سنندج انتخابات مجلس شورای اسلامی دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دوره از انتخابات مدرک کارشناسی ارشد مجلس شورای اسلامی شامل شهرستان تنور انتخابات نمایندگی مجلس حوزه انتخابیه خدمت به مردم یکی دیگر یک نماینده داوطلب شدن شورای شهر شهر سنندج هزینه ها ثبت نام

نماینده کهنوج: هر کس ترامپ را بکشد، به نیابت از مردم کرمان ۳ میلیون دلار جایزه می‌گیرد/باید موشک‌هایی با بُرد زیاد و حمل کلاهک‌های نامتعارف بسازیم

موج ردصلاحيت‌ها و آینده یک انتخابات مهم| مهره‌چینی اصولگرایانه برای مجلس

مداح مشهور: انتقام سخت شامل داخل کشور هم بشود

عکس| کفش‌های وزیر ارتباطات چقدر قیمت دارد؟

ساعت بازی پرسپولیس و تراکتورسازی تغییر کرد

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۶۰۰۸۹۶۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

خبر بعدی:

ثبت نام جشنواره جوان موفق استان البرز آغاز شد

فراخوان ثبت نام در جشنواره جوان موفق استان البرزبا هدف شناسایی جوانان نخبه، توانمند و اثرگذار منتشر شد

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، فراخوان ثبت‌نام در دومین جشنواره «جوان موفق»، ویژه جوانان استان البرز باهدف شناسایی جوانان نخبه، توانمند و اثرگذار منتشر و زمان ثبت‌نام در این رویداد آغاز شد.

اهداف جشنـــواره

به‌منظور شناسایی، معرفی الگوها و تجلیل از جوانان برتـر باهدف زمینـه‌سازی ارزش‌های متعالی، روحیـه فداکاری و ایثار، خلاقیت، افزایش نشاط اجتماعی و امید به آینده، تقویت ایمان، روحیه خودباوری، ایجاد زمینه‌های مشارکت در عرصه‌های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و علمی، حمایت از فعالیت‌های هویت آفرین، ابداع و ابتکار، الگوسازی منـاسب، شناسـایی و ارزش نهادن به اندیشه‌های سازنده جوانان ایـران اسلامی، جشنـواره «جوان موفق» همه‌ساله در روز جوان (۱۱ شعبان، سالروز تولد حضرت علی‌اکبر (ع)) برگزار می‌گردد.

اهداف کلان جشنواره:

ارتقای جایگاه جوانان در محورهای علمی، فرهنگی، هنری و اجتماعی.

اهداف خرد جشنواره:

زمینه‌سازی برای بروز ایمان، ارزش‌های متعالی و روحیه فداکاری و ایثار در نسل جوان
زمینه‌سازی برای بروز خلاقیت و افزایش نشاط اجتماعی و امید به آینده جوانان
تقویت روحیه خودباوری و اعتمادبه‌نفس ملی در بین جوانان
ایجاد زمینه‌های لازم برای مشارکت نسل جوان در عرصه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و علمی
حمایت از فعالیت‌های هویت آفرین متناسب با شاخص‌های ایرانی اسلامی
تقویت روحیه تحقیق، ابداع و ابتکار در تمام زمینه‌های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و علمی از طریق حمایت مادی و معنوی
الگوسازی مناسب برای جوانان و کمک در جهت رشد و ارتقاء هدفمند آنان
شناسایی جوانان مستعد و توانمند و برنامه‌ریزی مناسب برای سازمان‌دهی آنان
ارزش نهادن به اندیشه‏های سازنده‌ی جوانان در تمامی عرصه‌هـا

محورها و شاخص‌های انتخاب

بر اساس آیین‌نامه تدوین‌شده، بررسی محورهای انتخاب، تأیید شاخص‌های موضوعی و ارزش‌گذاری هر شاخص به‌دقت موردبحث و تبادل‌نظر قرارگرفته و درنهایت ملاک‌های انتخاب به ۲ بخش با عنوان محور کلی (عمومی) و محورهای موضوعی تقسیم‌بندی شده است.

محور کلی ـ عمومی:

در این محور چند شاخص مشترک و عمومی شامل: تحصیلات، جنسیت‌، محل سکونت موردبررسی و سنجش قرار می‌گیرد.

محورهای موضوعی:

محورهای موضوعی قابلیت‌ها و توانایی‌های افراد داوطلب را موردبررسی قرار می‌دهد که در ذیل مورداشاره قرارگرفته است

جوان موفق فعال قرآنی
جوان موفق کشاورز روستایی
جوان موفق کارآفرین
جوان موفق سرباز
جوان موفق در عرصه ادبیات
جوان موفق در عرصه علمی دانشگاهی
جوان موفق در عرصه هنرهای نمایشی
جوان موفق در عرصه فعالیت‌های اجتماعی (سازمان‌های مردم‌نهاد، امدادگر، امور مساجد، تشکل‌های دانش‌آموزی، تشکل‌های دانشجویی، جهادگر)
جوان موفق در عرصه تجسمی
جوان موفق در عرصه فیلم
جوان موفق در عرصه موسیقی
جوان موفق در عرصه فعالیت‌های رسانه‌ای
جوان موفق مبتکر و مخترع
جوان موفق در حوزه دهیاری و شورایاری
جوان موفق معلول دارای توانایی‌های خاص
جوان موفق طلبه و مبلغ جوان
جوان موفق ورزشکار

بخش ویژه:

در این نوبت از جشنواره بخش ویژه «ایده نو» برای آن دسته از جوانان که تاکنون فرصت پرداخت و پردازش ایده خود را نداشته‌اند، گنجانده‌شده است.

شرایط انتخاب:

قابلیت‌های گروه سنی ۱۸ تا ۳۵ سال تمام در این جشنواره مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

روش انتخاب:

با توجه به تعداد شاخص‌های انتخاب و گستره استانی جشنواره روش انتخاب بر اساس بررسی اسنادی می باشد و از بررسی و ورود به مباحث کیفی و محتوایی آثار خودداری می‌شود. بنابراین در محورهای موضوعی ملاک سنجش شاخص‌ها، کسب مقام در مسابقات و جشنواره‌های موضوعی و تخصصی است. نحوه انتخاب نفر برگزیده هر شاخص از حاصل جمع امتیازات محور کلی و محورهای موضوعی مشخص می‌شود که درنهایت یک نفر در هر شاخص به جشنواره «جوان موفق» معرفی می‌شوند.

مدارک و مستندات
مدارک موردنیاز:

عکس ۴×۳ ـ کپی شناسنامه تمام صفحات ـ کارت ملی ـ کارت معلولیت سازمان بهزیستی برای جوانان معلول ـ آخرین مدارک تحصیلی

مستندات موردنیاز:
شاخص جوان موفق در عرصه علمی دانشگاهی:

مستندات (گواهی، لوح‌های تقدیر و …) کسب مقام یا عنوان صاحبان پژوهش، تألیف، تدریس، ترجمه، گردآوری و مقالات تخصصی یا عمومی در جشنواره‌های علمی داخلی یا بین‌المللی، نفرات اول تا سوم آزمون‌های علمی شامل کنکور، المپیاد و …

شاخص جوان موفق ورزشکار:

گواهی و مستندات کسب مقام، عنوان و رکوردشکنی در مسابقات استانی، کشوری، آسیایی- جهانی و المپیک

شاخص جوان موفق مبتکر و مخترع:

گواهی و مستندات اختراعات ثبت‌شده داخلی و بین‌المللی یا سایر اختراعات

شاخص جوان موفق در عرصه فعالیت‌های اجتماعی (سازمان‌های مردم‌نهاد، امدادگر، امور مساجد، تشکل‌های دانش‌آموزی، تشکل‌های دانشجویی، جهادگر):

گواهی و مستندات فعالیت رسمی در سازمان‌های مردم‌نهاد (سمن)، فعالیت‌های نیکوکاری و آموزش در حوزه‌های اجتماعی و مذهبی به‌صورت غیرانتفاعی دارای تاییدیه

شاخص‌های جوان فعال در امداد و نجات:

داشتن مقام و عنوان و رتبه تائید شده از سوی جمعیت هلال‌احمر شاخص و قابل‌تجلیل در جشنواره

شاخص‌های جوان بسیجی فعال :

داشتن کارت بسیجی فعال و فعالیت تأییدشده از سوی سپاه امام حسن مجتبی (علیه‌السلام) شاخص و قابل‌تجلیل در جشنواره

شاخص‌های جوان مددجوی نمونه و فعال:

عضویت در کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی و داشتن مقام و عنوان و تأییدشده توسط سازمان‌های مذکور

شاخص‌های جوان برتر در عرصه مسائل و مدیریت شهری:

دارای مقام و رتبه در خصوص مسائل شهری و تأییدشده از سوی شهرداری های استان البرز

شاخص جوان موفق معلول دارای توانایی‌های خاص:

گواهی و مستندات رسمی موفقیت‌ها و ابداعات و اختراعات و سایر فعالیت‌های فرهنگی و هنری و سایر حوزه‌ها

شاخص جوان موفق کارآفرین:

گواهی و مستندات ایجاد شغل یا خوداشتغالی، بیمه واحد شغلی ایجادشده، داشتن مشاغل مدیریتی و موفقیت در جشنواره‌های کارآفرینی و دارای مقام و رتبه در خصوص کسب‌وکار و تأییدشده از سوی صندوق کارآفرینی امید و اداره کل صنعت، معدن و تجارت

شاخص جوان موفق در عرصه موسیقی:

گواهی و مستندات کسب مقام و عنوان در جشنواره‌های داخلی و بین‌المللی، مدارک هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در رشته‌های موارد مورداشاره و همچنین کسب مقام در این حوزه‌ها

شاخص جوان موفق در عرصه فیلم، هنرهای تجسمی و نمایشی:

گواهی و مستندات کسب مقام و عنوان در جشنواره‌های داخلی و بین‌المللی، مدارک هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در رشته‌های موارد مورداشاره و همچنین کسب مقام در این حوزه‌ها

شاخص جوان موفق در عرصه ادبیات:

گواهی و مستندات کسب مقام و عنوان در جشنواره‌های داخلی و بین‌المللی، مدارک هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در رشته‌های موارد مورداشاره و همچنین کسب مقام در این حوزه‌ها

شاخص جوان موفق در عرصه فعالیت‌های رسانه‌ای:

گواهی و مستندات کسب مقام و عنوان در جشنواره‌های داخلی و بین‌المللی، مدارک هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در رشته‌های موارد مورداشاره و همچنین کسب مقام در این حوزه‌ها

شاخص جوان موفق فعال قرآنی:

داشتن مقام‌های استانی، کشوری و بین‌المللی و دارای فعالیت گسترده قرآنی

شاخص‌های جوان موفق کشاورز و روستایی:

موفقیت در عرصه تولیدات کشاورزی، دامداری و باغداری ضمن اینکه توجه به جنبه‌های اقتصادی و میزان موفقیت در این زمینه نیز از دیگر ملاک‌های ارزشیابی جشنواره خواهد بود.

شاخص‌های جوان موفق طلبه و مبلغ:

شاخص‎های سطحی، سنی، فعالیت‎های ثمربخش فرهنگی، تبلیغی، آموزشی و…

شاخص‌های جوان موفق سرباز:

گواهی و مستندات رسمی موفقیت‌ها و ابداعات و اختراعات و سایر فعالیت‌های فرهنگی و هنری و سایر حوزه‌ها

شاخص‌های جوان موفق در حوزه دهیاری و شورایاری:

گواهی و مستندات رسمی موفقیت‌ها و ابداعات و اختراعات و سایر فعالیت‌های فرهنگی و هنری و سایر حوزه‌ها

شاخص‌های بخش ویژه«ایده نو» :

معرفی ایده موردنظر در حوزه‌های مختلف جشنواره یا سایر فعالیت‌های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی و غیره و تشریح نحوه اجرا و اثرگذاری آن بر اجتماع

تقویم جشنواره

اعلام فراخوان، شروع ثبت‌نام و ارسال آثار: یکم بهمن‌ماه ۱۳۹۸

آخرین‌مهلت ثبت‌نام: پانزدهم اسفندماه ۱۳۹۸

داوری: شانزدهم لغایت بیست و هشتم اسفندماه ۱۳۹۸

اختتامیه جشنواره و اعلام نفرات برگزیده: متعاقباً اعلام خواهد شد.

آدرس و شماره تماس دبیرخانه جشنواره

کرج – بلوار امامزاده حسن (ع) – جنب مصلای امام خمینی (ره) – خیابان شهید نصرتی – جنب حوزه علمیه امام صادق (ع) – دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان البرز و امام‌جمعه کرج

کد پستی: ۹۳۴۵۶ – ۳۱۳۴۶

تلفن: ۳۲۴۰۳۴۱۵ و ۳۲۴۰۳۴۰۵

توجه

هرگونه اطلاع‌رسانی تکمیلی در خصــــوص جشــــنواره تنها از طریق پایگاه رســــمی جشــــنواره به نشــــانی emamjomekaraj.ir اعلام خواهـد شـــــد و مســــئولیـت پیگیری اخبـار و اطلاعات این پـایگـاه بر عهده متقاضیان است. دبیرخانه دائمی جشنواره با شماره تلفن‌های ۳۲۴۰۳۴۱۵ و ۳۲۴۰۳۴۰۵ آمادەپاسخگویی به سؤالات متقاضیان شرکت در جشنواره است.

شرایط ثبت‌نام

پیش از شروع ثبت‌نام به موارد ذیل دقت فرمایید:

شرط سنی: جوانان بین سن ۱۸ تا ۳۵ سال می‌توانند در این جشنواره شرکت نمایند. (متولدین ۱۳۸۰ تا ۱۳۶۳)
تصمیم‌گیری در خصوص موارد پیش‌بینی‌نشده بر عهده دبیرخانه جشنواره است.
هر شرکت‌کننده فقط در یک شاخص می‌تواند شرکت کند.
شرکت‌کنندگان بایستی حتماً ساکن استان البرز باشند.
شرایط مندرج در ملاک‌های انتخاب جوان نمونه و برتر رعایت شود.
علاقه‌مندان می‌بایست فایل رزومه خود را در قالب یک فایل، با فرمت پی‌دی‌اف (PDF) با حجمی کمتر از ۲ مگابایت (۲MP) و همچنین فایل مدارک و مستندات خود را در قالب یک فایل فشرده با فرمت زیپ (Zip) با حجمی کمتر از ۷ مگابایت (۷MP) بارگذاری کنند.

تمام موارد بالا را مطالعه نموده‌ام و موافقت خود را با شرایط ثبت‌نام جشنواره اعلام می‌دارم.

ثبت‌نام (کلیک کنید)

دیگر خبرها

 • باهنر: ریاست مجلس قالیباف سکوی پرتاب انتخابات ۱۴۰۰
 • مهلت ثبت نام در آزمون پذیرش پزشکی از مقطع لیسانس تمدید شد
 • ثبت‌نام دوره کارشناسی پیام نور، تا ۱۵ بهمن تمدید شد
 • انتخابات مجلس یازدهم و زمستان گرم سیاسی قزوین
 • دوستانتان را در گروه ادد کنید پول بگیرید +تصاویر
 • کلاهبرداری جدید: دوستانتان را در گروه ادد کنید پول بگیرید+تصاویر
 • ائتلاف خودسرها
 • ۱۷ هزار پرس غذای گرم موکب ها در مناطق سیل زده دلگان طبخ می کنند
 • احراز صلاحیت یک داوطلب انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان در فارس
 • «ساغر کسرایی» از هیزم ریختن در تنور فتنه ۸۸ تا سلفی با دشمن قسم خورده ایران/ صفر تا صد پروژه آمریکا برای تربیت «معصی علی‌نژاد ۲»!
 • ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان دوره‌های فراگیر ارشد پیام‌نور از ۷ بهمن آغاز می‌شود
 • اقدام مغرضانه برخی‌ها برای سرد کردن تنور انتخابات
 • تشکیل مجلس انتصابی ارزش سیاسی دارد و نه حقوقی/ ضد انقلاب که در انتخابات ثبت نام نمی‌کند
 • احراز صلاحیت 2 نفر در انتخابات میان دوره خبرگان در قم
 • صلاحیت ۱۶ داوطلب انتخابات میاندوره ای مجلس خبرگان تهران تایید شد
 • تایید صلاحیت دو کاندیدا برای انتخابات میان دوره‌ای خبرگان در قم
 • مهلت ثبت نام دستیاری پزشکی باز هم تغییر کرد
 • مشارکت حداکثری مردم در انتخابات و امنیت ملی
 • مهلت ثبت نام در آزمون دستیاری پزشکی تمدید شد