فرارو- روز گذشته و در پنجمین روز ثبت نام از داوطلبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی داماد روحانی کامبیز مهدی زاده فرساد در مرکز حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو در محل فرمانداری حاضر شد و در انتخابات ثبت نام کرد. پیشتر نیز زمزمه‌هایی از ورود مهدی‌زاده به مجلس از حوزه تبریز در فضای مجازی شنیده شده بود.

کامبیرمهدی زاده متولد ۶۴، کارشناسی ارشد زمین شناسی و دانشجوی دکتری است که ساعت ۹:۴۵ روز گذشته به همراه همسر و جمعی از همراهانش به فرمانداری تبریز رفت. او متولد شهرستان اهر آذربایجان شرقی و ساکن تهران است که از حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو قصد کاندیداتوری دارد.

مهدی زاده پس از ثبت‌نام و در پاسخ به این‌که آیا رییس جمهوری از کاندیدا شدن دامادش مطلع است؟ گفت: "بله، به عنوان یک فرزند از پدر کسب اجازه کرده و در انتخابات شرکت کرده ام."

مهدی‌زاده فرساد در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که آیا به پشتوانه داماد رییس جمهور بودن کاندیدا می‌شوید؟ گفت: "خود رییس جمهور محترم نیز به پشتوانه مردم پیروز شدند و بنده نیز به پشتوانه مردم و جوانان در انتخابات شرکت می‌کنم. جوانان خط شکن و آنتی فساد هستند، به همین جهت وارد این میدان شده‌ام. قبل از اینکه داماد شخصیت خاصی باشم، فرزند آذربایجان هستم و افتخار می‌کنم."

او همچنین گفت: "هر کجا جوانان و بانوان حضور داشته‌اند، فساد از بین رفته است. فساد جایی ایجاد می‌شود که مدیر ۷۰ ساله لم داده و بدون برنامه ریزی پیش برود."

کامبیز مهدی زاده داماد رئیس جمهور که همراه با دختر حسن روحانی به فرمانداری تبریز رفتند، به خاطر شال‌های سفید رنگ‌شان سوژه شبکه‌های اجتماعی شدند. اینکه این شال نماد آنها در زمان انتخابات است یا تنها یک بافت ساده است در هوای سرد تبریز هنوز مشخص نیست.

بیشتر بخوانید:

ثبت‌نام داماد روحانی در انتخابات مجلس
شال ست داماد و دختر رئیس‌جمهور سوژه شد

واکنش مخاطبان به ثبت‌نام داماد روحانی در انتخابات اما به شدت منفی بود. کاربران از دو زاویه به این ثبت نام واکنش نشان داده‌اند. عده‌ای به همان مسئله قدیمی "ژن خوب" اشاره کرده‌اند و بحث ورود آقازاده ها به انتخابات را نقد کرده‌اند. چه آنکه پیشتر نیز پسر نوبخت در انتخابات ثبت نام کرد و مخاطبان پیش بینی می‌کنند در روزهای آینده آقازاده‌های دیگری نیز سر از فرمانداری‌ها  و وزارت کشور درآوردند، "شناسنامه در دست و لبخند به لب".

کامنت‌های بسیاری با این مضمون که "آقای داماد" چگونه با سن کم تا بدین جا رسیده و چندین پست دولتی را تجربه کرده است و حالا با کدام تخصص و کارآمدی قصد خدمت به مردم در مجلس شورای اسلامی را دارد، برای فرارو ارسال شده است. آنها معتقدند: "مجلس جای قانون‌گذاران است نه ژن‌های خوب"

نکته دیگر مورد اشاره کاربران اما عملکرد ضعیف دولت روحانی و ارتباط پدر زن با داماد!. مثلا در همین باره یک جانباز جنگ تحمیلی با کنایه نوشت: "فکر کنم کلید این آقا باکلید پدر خانمش فرق داره کلید این آقا شاه کلید و تمام قفل‌ها باز خواهد کرد."

در ادامه برخی از نظرات مخاطبان فرارو درباره ثبت نام داماد روحانی در انتخابات مجلس را می‌خوانیم:

کاربری ناشناس نوشت: "داماد روحانی که هیچ، خود ایشان هم بعید است که دیگر در انتخاباتی بتوانند رای مردم را به دست بیاورند." 

مخاطب دیگری با اشاره به ارتباط مهدی زاده با وزیر صمت، نوشت: "این عزیز برادر، ترکی رو با لهجه مبتدی‌های زبان آموز آن هم در تبریز تلفظ می‌کند مشخص است در طول عمرش این چندمین بار است که تبریز را می‌بیند ولی نمی‌داند مقدمات را نیز رعایت نکرده است فقط باید به امید وزیر صمت این ریسک بزرگ را کرده باشد."

کاربر دیگری نیز با اشاره به ثبت نام پسر محمدباقر نوبخت در انتخابات مجلس نوشت: "چرا راضی نباشند پسر نوبختم رفته ثبت نام کرده، وقتی فضا رو میبینند دولت و روحانی مملکت رو ترکوندند کسی هم کاری باهاشون نداره مجلسم با دو فیش حقوقی بالای ۴۰ میلیون تومان رو میخورند میگن حالا که مردم شرکت نمی‌کنند چرا ما نریم صندلی‌های خالی با آرای پایین تصاحب نکنیم تا آخر عمر حقوق از بیت المال بگیریم."

کاربری به نام حامد به دو نکته در سخنان کوتاه مهدی‌زاده در زمان ثبت‌نام اشاره کرده نوشت: "بی تجربگی در بخشهای مختلفی از سخنان ایشون دیده میشه. به این قسمت صحبتهای وی توجه کنین لطفا: " وی در پاسخ به این‌که عملکرد نمایندگان فعلی را چگونه ارزیابی می‌کنید، گفت: عملکرد نمایندگان را مردم باید قضاوت کنند." نخوت و خود بزرگ بینی در این صحبت دیده میشه .باید از ایشون پرسید مگر شما جزو مردم نیستین که اظهار نظر در مورد عملکرد مجلس رو بر عهده مردم میگزارین و خودتون سعی میکنین با این تکنیک کهنه از جواب دادن طفره برین؟ آیا شما از سیاره ی دیگه ای اومدین یا فراتر از مردم هستین. مورد دوم تکیه کردن بر قومیت گرایی هستش چیزی که کشور ما سالهاست از اون رنج میبره. این صحبت: "قبل از اینکه داماد شخصیت خاصی باشم، فرزند آذربایجان هستم و افتخار می‌کنم." 

مخاطب ناشناس دیگری با درخواست از شورای نگهبان برای رد صلاحیت ژن‌های خوب، نوشت: "متاسفانه در این ایام ثبت نام نمایندگی مجلس شاهد ثبت نام آقا زاده ها و وابستگان مناصب قدرت و ثروت هستیم. انشااله شورای نگهبان همه رو رد صلاحیت کند. همان لیست امید و سهامداران انقلابی آن برای ابد کافی بود تا ساحت مجلس و شأن آن را تنزل دهد. لطفا ژن های خوب مجلس یازدهم رو نابود نکنند."

کاربر ناشناس دیگری با اشاره به همراهان داماد روحانی در روز ثبت نام نوشت: "قدرت چقدر چیز بدی است.برادر تو که الان فقط کاندیدا هستی با کلی اسکورت رفتی وای بحال روزی که رأی بیاری .... بعد لطفا اگر خدای نکرده رأی اوردی از پدرزنت مشاوره نخواه لطفا همین یکبار مشاوره بس است."

مخاطب دیگری با انتقاد از عملکرد شورای نگهبان در ردصلاحیت افراد متخصص و همچنین عدم تخصص مهدی‌زاده، نوشت: "ایشون چه سابقه اجرایی دارند که احساس کردند می تونن نمایندگی مردم رو بر عهده بگیرند؟ چقدر با آمار و ارقام و اقتصاد و مدیریت در عمل آشنا هستند؟ چقدر با مشکلات کار اجرایی آشنایی دارند؟ وقتی آدمای درست و حسابی رد صلاحیت می شن و کسانی به مجلس راه پیدا می کنن که از رو هم نمی تونن درست بخونن و فیلم کار چاقکنی شون بیرون میاد و جلوی دوربین دروغ می گن و انکار می کنن هر شخصی هم احساس می کننه می تونه نماینده بشه."

کاربری دیگری نیز با انتقاد تند از دولت روحانی نوشت: "هرچه آقای روحانی به مملکت خدمت کرد حالا دامادش هم خدمت می کند اینها مملکت را نابود کردند یک مثل فریدون و حالا هم داماد ریس جمهور این ها کاری برای ایران نمی کنند و باید شورای نگهبان رد صلاحیتش کند خدمت روحانی بس است که گرانی و اختلاس به ارمغان آورده است."

در این شال سفید داماد و دختر روحانی نیز دستمایه برخی کاربران برای کنایه و انتقاد از عملکرد دولت شد. مثلا کاربری با نام سجاد نوشت: "آقای روحانی با کلید و رنگ بنفش به اندازه کافی خدمت کرد خواهش می‌کنم شما با رنگ سفید بی خیال خدمت شو، لطفاً." و یا مخاطبی با نام "یک هموطن" نوشت: "فکر می کنی با محبوبیت بالایی!!! که پدر خانمت داره کسی هم بهت رای میده؟"

منبع: فرارو

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت fararu.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت « فرارو» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه در مورد انتشار این خبر انتقاد یا پیشنهادی دارید لطفاٌ کد ۲۶۰۲۰۵۹۰ را به همراه موضوع به آدرس ایمیل [KHABARBAN] ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

ظریف: ابزار ما مذاکره است، ابزار دیگری نداریم| من جلو کری نماز خواندم، با صدام هم مذاکره کردم

نتیجه انتخابات ۱۴۰۰ مشخص است؛ آینده کشور تاریک و خطرناک است

حمله تند روزنامه نزدیک اردوغان به ایران؛ زنگ‌های خطر به صدا درآمده‌اند؛ تهران در حال حرکت به سوی غرب است!

آیت‌الله موحدی کرمانی: بعید نیست آمریکایی ها با واکسن جعلی کرونا مردم ایران را بکشند

منظور از سجده درخت و ستاره در قرآن کریم

خبر بعدی:

واکنش روحانی به توهین‌های نمایندگان درباره بودجه/ واکنش‌ها در فضای مجازی به توهین ظریف/ همه ماجرای آتش سوزی دیروز تهران

کافه خبر برنا، برنامه ای است که هر شب می توانید ساعت 20:10 دقیقه در برنا تماشا کنید. این برنامه به بررسی مهمترین اتفاقات و رخدادهای روز از نگاه تحریریه برنا می پردازد. روزهای پنجشنبه این برنامه به تجزیه و تحلیل رویداد های یک هفته گذشته می‌پردازد.

دیگر خبرها

 • واکنش روحانی به توهین‌های نمایندگان درباره بودجه
 • واکنش مشاور روحانی به رفتن ترامپ: کار حاج قاسم با او تمام نشده
 • پیام بودجه ایران به دنیا به روایت رئیس‌جمهور/پاسخ ظریف به احتمال مذاکره با آمریکا/ بازجویی از وزیر ارتباطات/ نماینده مجلس: روحانی پاسخگوی خون بیش از ۳۰۰ نفر باشد
 • فعال اصولگرا: اگر رئیسی بیاید راحت تر به وحدت می‌رسیم / حجاریان: ما اصلاح طلبان اشتباه کردیم تن به نظارت استصوابی دادیم / امکان بازی سیاسی با نرخ ارز برای انتخابات وجود دارد؟
 • واکنش مجلس نسبت به توهین روحانی به کمیسیون تلفیق
 • نام نویسی نامزد‌های انتخابات ۱۴۰۰ الکترونیکی است
 • واکنش مجلس به سخنان تند روحانی
 • اولین واکنش دولت به شکایت نمایندگان از حسن روحانی
 • واکنش معاون رئیس جمهور به شکایت نمایندگان از روحانی
 • مراسم هولکه خوانی خراسان جنوبی در فهرست میراث معنوی کشور ثبت شد
 • واکنش معاون رئیس جمهوری به شکایت نمایندگان از روحانی
 • واکنش نایب رئیس مجلس نسبت به اهانت روحانی به کمیسیون تلفیق
 • هولکه خوانی خراسان جنوبی ثبت ملی شد
 • نام‌نویسی الکترونیکی نامزد‌های انتخابات۱۴۰۰
 • ماجرای شهادت داماد ۷۲ روزه + عکس
 • ثبت ملی آئین و مراسم هولکه خوانی در فهرست میراث معنوی
 • نام‌نویسی نامزد‌های انتخابات۱۴۰۰ الکترونیکی است
 • ثبت نام نامزدهای انتخابات ۱۴۰۰ الکترونیکی است
 • دلیل هجمه به سیدحسن خمینی چیست؟ / فضاسازی بخاطر کاندیداتوری در انتخابات ۱۴۰۰؟