فرارو- روز گذشته و در پنجمین روز ثبت نام از داوطلبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی داماد روحانی کامبیز مهدی زاده فرساد در مرکز حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو در محل فرمانداری حاضر شد و در انتخابات ثبت نام کرد. پیشتر نیز زمزمه‌هایی از ورود مهدی‌زاده به مجلس از حوزه تبریز در فضای مجازی شنیده شده بود.

کامبیرمهدی زاده متولد ۶۴، کارشناسی ارشد زمین شناسی و دانشجوی دکتری است که ساعت ۹:۴۵ روز گذشته به همراه همسر و جمعی از همراهانش به فرمانداری تبریز رفت. او متولد شهرستان اهر آذربایجان شرقی و ساکن تهران است که از حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو قصد کاندیداتوری دارد.

مهدی زاده پس از ثبت‌نام و در پاسخ به این‌که آیا رییس جمهوری از کاندیدا شدن دامادش مطلع است؟ گفت: "بله، به عنوان یک فرزند از پدر کسب اجازه کرده و در انتخابات شرکت کرده ام."

مهدی‌زاده فرساد در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که آیا به پشتوانه داماد رییس جمهور بودن کاندیدا می‌شوید؟ گفت: "خود رییس جمهور محترم نیز به پشتوانه مردم پیروز شدند و بنده نیز به پشتوانه مردم و جوانان در انتخابات شرکت می‌کنم. جوانان خط شکن و آنتی فساد هستند، به همین جهت وارد این میدان شده‌ام. قبل از اینکه داماد شخصیت خاصی باشم، فرزند آذربایجان هستم و افتخار می‌کنم."

او همچنین گفت: "هر کجا جوانان و بانوان حضور داشته‌اند، فساد از بین رفته است. فساد جایی ایجاد می‌شود که مدیر ۷۰ ساله لم داده و بدون برنامه ریزی پیش برود."

کامبیز مهدی زاده داماد رئیس جمهور که همراه با دختر حسن روحانی به فرمانداری تبریز رفتند، به خاطر شال‌های سفید رنگ‌شان سوژه شبکه‌های اجتماعی شدند. اینکه این شال نماد آنها در زمان انتخابات است یا تنها یک بافت ساده است در هوای سرد تبریز هنوز مشخص نیست.

بیشتر بخوانید:

ثبت‌نام داماد روحانی در انتخابات مجلس
شال ست داماد و دختر رئیس‌جمهور سوژه شد

واکنش مخاطبان به ثبت‌نام داماد روحانی در انتخابات اما به شدت منفی بود. کاربران از دو زاویه به این ثبت نام واکنش نشان داده‌اند. عده‌ای به همان مسئله قدیمی "ژن خوب" اشاره کرده‌اند و بحث ورود آقازاده ها به انتخابات را نقد کرده‌اند. چه آنکه پیشتر نیز پسر نوبخت در انتخابات ثبت نام کرد و مخاطبان پیش بینی می‌کنند در روزهای آینده آقازاده‌های دیگری نیز سر از فرمانداری‌ها  و وزارت کشور درآوردند، "شناسنامه در دست و لبخند به لب".

کامنت‌های بسیاری با این مضمون که "آقای داماد" چگونه با سن کم تا بدین جا رسیده و چندین پست دولتی را تجربه کرده است و حالا با کدام تخصص و کارآمدی قصد خدمت به مردم در مجلس شورای اسلامی را دارد، برای فرارو ارسال شده است. آنها معتقدند: "مجلس جای قانون‌گذاران است نه ژن‌های خوب"

نکته دیگر مورد اشاره کاربران اما عملکرد ضعیف دولت روحانی و ارتباط پدر زن با داماد!. مثلا در همین باره یک جانباز جنگ تحمیلی با کنایه نوشت: "فکر کنم کلید این آقا باکلید پدر خانمش فرق داره کلید این آقا شاه کلید و تمام قفل‌ها باز خواهد کرد."

در ادامه برخی از نظرات مخاطبان فرارو درباره ثبت نام داماد روحانی در انتخابات مجلس را می‌خوانیم:

کاربری ناشناس نوشت: "داماد روحانی که هیچ، خود ایشان هم بعید است که دیگر در انتخاباتی بتوانند رای مردم را به دست بیاورند." 

مخاطب دیگری با اشاره به ارتباط مهدی زاده با وزیر صمت، نوشت: "این عزیز برادر، ترکی رو با لهجه مبتدی‌های زبان آموز آن هم در تبریز تلفظ می‌کند مشخص است در طول عمرش این چندمین بار است که تبریز را می‌بیند ولی نمی‌داند مقدمات را نیز رعایت نکرده است فقط باید به امید وزیر صمت این ریسک بزرگ را کرده باشد."

کاربر دیگری نیز با اشاره به ثبت نام پسر محمدباقر نوبخت در انتخابات مجلس نوشت: "چرا راضی نباشند پسر نوبختم رفته ثبت نام کرده، وقتی فضا رو میبینند دولت و روحانی مملکت رو ترکوندند کسی هم کاری باهاشون نداره مجلسم با دو فیش حقوقی بالای ۴۰ میلیون تومان رو میخورند میگن حالا که مردم شرکت نمی‌کنند چرا ما نریم صندلی‌های خالی با آرای پایین تصاحب نکنیم تا آخر عمر حقوق از بیت المال بگیریم."

کاربری به نام حامد به دو نکته در سخنان کوتاه مهدی‌زاده در زمان ثبت‌نام اشاره کرده نوشت: "بی تجربگی در بخشهای مختلفی از سخنان ایشون دیده میشه. به این قسمت صحبتهای وی توجه کنین لطفا: " وی در پاسخ به این‌که عملکرد نمایندگان فعلی را چگونه ارزیابی می‌کنید، گفت: عملکرد نمایندگان را مردم باید قضاوت کنند." نخوت و خود بزرگ بینی در این صحبت دیده میشه .باید از ایشون پرسید مگر شما جزو مردم نیستین که اظهار نظر در مورد عملکرد مجلس رو بر عهده مردم میگزارین و خودتون سعی میکنین با این تکنیک کهنه از جواب دادن طفره برین؟ آیا شما از سیاره ی دیگه ای اومدین یا فراتر از مردم هستین. مورد دوم تکیه کردن بر قومیت گرایی هستش چیزی که کشور ما سالهاست از اون رنج میبره. این صحبت: "قبل از اینکه داماد شخصیت خاصی باشم، فرزند آذربایجان هستم و افتخار می‌کنم." 

مخاطب ناشناس دیگری با درخواست از شورای نگهبان برای رد صلاحیت ژن‌های خوب، نوشت: "متاسفانه در این ایام ثبت نام نمایندگی مجلس شاهد ثبت نام آقا زاده ها و وابستگان مناصب قدرت و ثروت هستیم. انشااله شورای نگهبان همه رو رد صلاحیت کند. همان لیست امید و سهامداران انقلابی آن برای ابد کافی بود تا ساحت مجلس و شأن آن را تنزل دهد. لطفا ژن های خوب مجلس یازدهم رو نابود نکنند."

کاربر ناشناس دیگری با اشاره به همراهان داماد روحانی در روز ثبت نام نوشت: "قدرت چقدر چیز بدی است.برادر تو که الان فقط کاندیدا هستی با کلی اسکورت رفتی وای بحال روزی که رأی بیاری .... بعد لطفا اگر خدای نکرده رأی اوردی از پدرزنت مشاوره نخواه لطفا همین یکبار مشاوره بس است."

مخاطب دیگری با انتقاد از عملکرد شورای نگهبان در ردصلاحیت افراد متخصص و همچنین عدم تخصص مهدی‌زاده، نوشت: "ایشون چه سابقه اجرایی دارند که احساس کردند می تونن نمایندگی مردم رو بر عهده بگیرند؟ چقدر با آمار و ارقام و اقتصاد و مدیریت در عمل آشنا هستند؟ چقدر با مشکلات کار اجرایی آشنایی دارند؟ وقتی آدمای درست و حسابی رد صلاحیت می شن و کسانی به مجلس راه پیدا می کنن که از رو هم نمی تونن درست بخونن و فیلم کار چاقکنی شون بیرون میاد و جلوی دوربین دروغ می گن و انکار می کنن هر شخصی هم احساس می کننه می تونه نماینده بشه."

کاربری دیگری نیز با انتقاد تند از دولت روحانی نوشت: "هرچه آقای روحانی به مملکت خدمت کرد حالا دامادش هم خدمت می کند اینها مملکت را نابود کردند یک مثل فریدون و حالا هم داماد ریس جمهور این ها کاری برای ایران نمی کنند و باید شورای نگهبان رد صلاحیتش کند خدمت روحانی بس است که گرانی و اختلاس به ارمغان آورده است."

در این شال سفید داماد و دختر روحانی نیز دستمایه برخی کاربران برای کنایه و انتقاد از عملکرد دولت شد. مثلا کاربری با نام سجاد نوشت: "آقای روحانی با کلید و رنگ بنفش به اندازه کافی خدمت کرد خواهش می‌کنم شما با رنگ سفید بی خیال خدمت شو، لطفاً." و یا مخاطبی با نام "یک هموطن" نوشت: "فکر می کنی با محبوبیت بالایی!!! که پدر خانمت داره کسی هم بهت رای میده؟"

منبع: فرارو

مداح مشهور: انتقام سخت شامل داخل کشور هم بشود

عکس| کفش‌های وزیر ارتباطات چقدر قیمت دارد؟

واکنش‌ها به توییت غیرمتعارف کدخدایی علیه روحانی؛ از حالا نتیجه انتخابات مجلس روشن است؛ مبارکتان باشد

مداحان تفرقه‌افکن از کجا حمایت می‌شوند؟

تعطیلی برخی مدارس استان تهران ۳۰ دی ۹۸

منبع این خبر، وبسایت fararu.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۶۰۲۰۵۹۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

خبر بعدی:

داماد «جمال عبدالناصر» جاسوس اسرائیل بود

رویداد۲۴ یک افسر پیشین «موساد» اذعان کرد، علیرغم تکذیب‌های مکرر مصر، «اشرف مروان» داماد «جمال عبدالناصر» رئیس‌جمهور پیشین مصر جاسوس رژیم اسرائیل در مصر بوده است.

رسانه اسرائیلی «هاآرتص» به نقل از این افسر که وی را «دوبی» ۸۶ ساله خوانده، نوشت، مروان احساسات مثبتی در قبال عبدالناصر نداشت، زیرا وی به ازدواج مروان با دختر کوچکش «مُنی» مخالف بود.بیشتر بخوانید: خشم اسرائیلی‌ها از مذاکره ایران و آمریکا/ اورشلیم پست: چرا غربی‌ها ساکتند؟این افسر که برای اولین بار با رسانه‌ها صحبت کرده، ادامه داد، اشرف مروان چند ماه قبل از فوت عبدالناصر در سپتامبر ۱۹۷۰ تلاش می‌کند با وابسته نظامی سفارت اسرائیل در لبنان تماس برقرار کند، اما به پیام وی پاسخی داده نمی‌‎شود. جذب مروان در موساد ناگهانی انجام شد. در دیداری که میان مسؤول موساد در اروپا با وابسته نظامی اسرائیل در لندن صورت گرفت وابسته نظامی از شخصی به نام اشرف مروان سخن گفت که بر دیدنش اصرار دارد. مسؤول موساد که می‌دانست مروان کیست چندین قاعده را زیر پا گذاشت تا دیداری سریع با مروان ترتیب دهد.

دوبی در ادامه برای هاآرتص درباره اولین دیدارش با مروان در هتلی در انگلیس در دسامبر ۱۹۷۰ گفته و اینکه مروان جزئیات کاملی درباره ارتش مصر به وی داده است.

وی گفت: مروان پول زیادی در قبال اطلاعاتی که به اسرائیل می‌داد، می‌خواست. (مثلا) یک بار مقداری پول به او داده شد، اما مروان آن را رد و تقاضای بیست هزار دلار دیگر در مقابل اطلاعات داده شده کرد. وی ترجیح می‌داد پول‌ها را نقدا بگیرد و تنها یک بار این پول‌ها به حساب بانکی منتقل شد.

دوبی سپس تخمین زد که اشرف مروان حدود دو میلیون دلار از موساد گرفته باشد. وی در ادامه گفت، پس از جنگ اکتبر که مروان ثروتمند شده و کار تجاری خود را گسترش داده بود به موساد گفت بدون دریافت پول اطلاعات خواهد داد.

این افسر اسرائیلی تصریح کرد، بیش از صد بار با مروان در شهر‌های اروپایی دیدار کرده و اکثر آن‌ها در لندن بود. مروان با دستگاه‌های اطلاعاتی کشور‌های دیگر مانند اطلاعات انگلستان نیز در تماس بود، اما موساد تنها سازمانی بود که به او پول می‌داد.

دوبی ادامه داد: مروان اطلاعات ارزشمندی به ارتش اسرائیل داد، اما مهمترین آن‌ها نشست فوق العاده‌ای بود که در پایان روز پنجم اکتبر ۱۹۷۳ برگزار شد. مروان به موساد درباره این دیدار هشدار دارد و گفت مصر و سوریه به همراه مغرب حمله همزمانی علیه اسرائیل در فردای آن روز خواهند داشت.

این افسر اسرائیلی در پایان گفت، «ایلی زعیر» رئیس شعبه اطلاعاتی نظامی ارتش اسرائیل در جنگ اکتبر همان کسی بود که نام اشرف مروان را در سال ۲۰۰۲ برای رسانه‌ها فاش کرد و زندگی وی را در معرض خطر قرار داد.

جسد اشرف مروان در سال ۲۰۰۷ در کنار ساختمان محل زندگی‌اش در لندن پیدا شد به نحوی که گویا مرگ وی در نتیجه سقوط از آپارتمانش است.

مصر، جاسوسی مروان برای رژیم صهیونیستی را رد و تشییع جنازه رسمی برای وی برگزار کرد؛ در رأس شرکت‌کنندگان در این مراسم «حسنی مبارک» و دیگر مسؤولان وقت مصر بودند.

در آن زمان، منی عبدالناصر همسر اشرف مروان اعلام کرد که از عملکرد پلیس لندن در پرونده همسرش راضی نیست ضمن اینکه یقین دارد؛ موساد همسرش را ترور کرده است.

منبع: فارس لینک کوتاه: www.rouydad24.ir/000qOx خبر های مرتبط

دیگر خبرها

 • از بین ۳۸۸ ثبت نام کننده در سراسر استان تنها ۲ اصلاح طلب تایید صلاحیت شده اند
 • قانون انتخابات مجلس نقایص اساسی دارد/ بخاطر چند رای نظام را زیر سوال نبرید
 • تحقق منافع ملی با حضور پرشور در انتخابات
 • باهنر: اختیارات مجلس بیشتر از دولت است/ نتایج انتخابات ریاست جمهوری بر مبنای هیجانات است/ اصلاح‌طلبان می‌خواهند مظلوم نمایی کنند
 • هزینه ۱۵ هزار پوندی برای مراسم ازدواج دختر/ مادر از داماد باردار شد!+عکس
 • جنایت وحشتناک در بناب/ قتل 4 عضو یک خانواده با اسلحه/ داماد خانواده مظنون اصلی
 • آخرین تحرکات احزاب سیاسی برای شرکت در انتخابات/ از سناریو‌های پیش‌روی اصلاح‌طلبان تا وحدت و کثرت اصولگرایان
 • باهنر: برخی فکر می‌کنند، چون بیکارند می‌توانند در مجلس موفق شوند
 • برخی فکر می‌کنند چون بیکار هستند می‌توانند در مجلس موفق شوند/ اختیارات مجلس بسیار بیشتر از دولت و قوه قضائیه است/ هنوز ساختاری برای افراد در احزاب در کشور وجود ندارد
 • دامادربایی توسط دو برادرزن برای گرفتن مهریه
 • واکنش‌ها به توییت غیرمتعارف کدخدایی علیه روحانی؛ از حالا نتیجه انتخابات مجلس روشن است؛ مبارکتان باشد
 • ادعایی درباره ماجرای درخواست روحانی از صداوسیما! / چه کسی سرلیست اصلاح‌طلبان می‌شود؟ / برداشت هاشمی‌طبا از اظهارات کدخدایی
 • با یک خطبه هاشمی ورق به نفع اصلاح طلب‌ها برگشت و در انتخابات ۷۶ رای آوردند / مهدوی‌کنی هر کسی را دلش خواست به جامعه روحانیت آورد و باعث قهر ناطق و عدم شرکت هاشمی و روحانی شد
 • یکی از بهترین تالارهای شرق تهران (تهرانپارس)
 • افزایش امید در فضای سیاسی؛ لازمه مشارکت حداکثری در انتخابات
 • تب و لرز بازار مس/ثبت نام مجدد مسکن ملی در زنجان/به زودی از مردم عذرخواهی می کنم
 • داماد «جمال عبدالناصر» جاسوس موساد بود
 • داماد «جمال عبدالناصر» جاسوس ما در مصر بود
 • واکنش شدید داماد به شوخی بی موقع فامیل عروس! (فیلم)