Web Analytics Made Easy - Statcounter
به نقل از «صراط نیوز»
2022-11-29@00:18:48 GMT

افشای ۵ راز خوشبختی بیل گیتس +تصاویر

تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ | کد خبر: ۲۶۰۸۸۷۹۴

افشای ۵ راز خوشبختی بیل گیتس +تصاویر

صراط:

افراد ثروتمند و میلیاردر لزوما خوشحال و خوش‌بخت نیستند، اما «بیل گیتس»؛ بنیان‌گذار مایکروسافت، جزو معدود ثروتمندانی است که احساس خوش‌بختی و خوشحالی می‌کند. اخیرا، در برنامه معروف «Ask Me Anything» ردیت حدود ۳۰ دقیقه از بیل گیتس پرسش‌های شخصی و خانوادگی می‌شود و از جمله از او می‌پرسند: «آیا شما خوشحال هستید؟» و «چه چیزی شما را خوشحال می‌کند؟».

بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان

به گزارش برترین ها  افراد ثروتمند و میلیاردر لزوما خوشحال و خوش‌بخت نیستند، اما «بیل گیتس»؛ بنیان‌گذار مایکروسافت، جزو معدود ثروتمندانی است که احساس خوش‌بختی و خوشحالی می‌کند.

 


اخیرا، در برنامه معروف «Ask Me Anything» ردیت حدود ۳۰ دقیقه از بیل گیتس پرسش‌های شخصی و خانوادگی می‌شود و از جمله از او می‌پرسند: «آیا شما خوشحال هستید؟» و «چه چیزی شما را خوشحال می‌کند؟».

دومین ثروتمند دنیا در سن ۶۳ سالگی پاسخ می‌دهد: «بله؛ وقتی ۳۰ ساله بودم. فکر نمی‌کردم که افراد در دهه ۶۰ زندگی خود بسیار باهوش یا سرگرم‌کننده باشند. حالا من تغییر عقیده دادم و اگر درباره ۲۰ سال بعد سوال کنید؛ به شما خواهم گفت افراد ۸۰ ساله چقدر باهوش هستند.»

بیل گیتس جواب پرسش دوم را هم این‌طور می‌دهد: «اخیرا برخی‌ها گفتند وقتی فرزندان شما خوب عمل می‌کنند؛ یک وضعیت بسیار ویژه خواهد بود. من به عنوان یک پدر کاملا با این نظریه موافقم.»

همچنین او دلیل دیگری برای شادی کردن ذکر می‌کند: «گاهی اوقات به قول و قرار‌های با خود مانند ورزش کردن بیشتر عمل می‌کنید که باعث افزایش شادی شما می‌شود.»

فارغ از اینکه شما مدیرعامل سابق مایکروسافت را چقدر فردی موفق، خوش‌بخت یا الهام‌بخش و مربی زندگی می‌دانید؛ او در همین ۳۰ دقیقه صحبت و پاسخ به پرسش‌های شخصی زندگی خود، به ۵ راز خوشحالی و خوش‌بختی خودش اشاره می‌کند. در کمال ناباوری، این راز‌ها به سادگی در دسترس هر فردی هستند:

۱. بیست سال بعد خودتان را تصور و با او صحبت کنید


هیچ روش مطمئن‌تری برای به دست آوردن دیدگاه تازه درباره مشکلات خارق‌العاده آینده وجود ندارد جز اینکه خودتان را ۲۰ سال پیرتر تصور کنید و با این خود به گفتگو بنشینید.

همیشه خود ۲۰ سال پیرتر، فردی عاقل‌تر است و می‌تواند به شما آرامش، شادی و آسانی طی کردن مسیر را بدهد. همان‌طور که بیل گیتس اعتراف می‌کند؛ همه ما در سنین ۴۰، ۶۰ و ۸۰ سالگی مشغول گفتگو با جوان ۲۰ ساله خودمان هستیم.

وقتی در ۵۰ سالگی هستید و با خود ۲۰ سالگی صحبت می‌کنید؛ یک فرد پیر و فرصت از دست داده به حساب می‌آیید، ولی وقتی با خود ۷۰ ساله صحبت می‌کنید؛ به شما می‌گوید چقدر هنوز جوان، قدرتمند و دارای فرصت هستید.

هنگامی که برای ۱۵ دقیقه با خود خلوت می‌کنید و در مکانی ساکت هستید؛ تجسمی ساده از آینده خود داشته باشید. اگر تصور نمی‌کنید ۲۰ سال دیگر زنده باشید؛ پس دوست دارید الان چه کار‌هایی انجام دهید و از این فرصت چگونه برای شادی بیشتر سود ببرید. با خودتان صحبت کنید و به درک درستی از آینده برسید.

۲. تعهدات خود را دنبال کنید

هیچ‌چیزی احساس قدرت بیشتری به شما نمی‌دهد تا زمانی که به وعده‌ها و تعهدات با خودتان عمل کنید.

هیچ‌یک از ما نمی‌توانیم نتیجه هر اتفاقی را کنترل کنیم، ولی می‌توانیم آن چیزی که با خودمان شرط گذاشته و وعده کردیم را کنترل کرده و انجامش دهیم. این کار باعث به وجود آمدن احساس قدرت بیشتری در ما می‌شود و دیگران هم به سوی ما جلب می‌شوند.

اگر تعهدات خود را دنبال نکنید؛ دیگران هم به شما اعتماد و اتکا نخواهند داشت و در نتیجه نخست خودتان آن اعتماد به نفس و باور درونی را از دست می‌دهید. نمی‌توان فردی را در زندگی بدون اعتماد به نفس شاد و خوش‌بخت تصور کرد.

۳. به دیگران ببخشید


بیل گیتس در بخش دیگری از سخنانش به بخشش و امور خیرخواهانه اشاره می‌کند و این کار را شادی‌آفرین می‌خواند؛ به حدی که ترک آن را یک اشتباه بزرگ برای خود می‌خواند.

او در ۳۱ دسامبر ۲۰۱۷ بنیاد «بیل و ملیندا گیتس» را راه‌اندازی کرد که اکنون سرمایه‌ای نزدیک به ۵۰.۷ میلیارد دلار دارد. گیتس می‌گوید هدیه دادن باعث می‌شود حس خوبی داشته باشیم و برای سلامتی ما مفید است. باعث تشکر و قدردانی از دیگران می‌شود.

او به سخنان David Steindl.Rast در یک برنامه TED اشاره می‌کند که «شادی در تشکر کردن از ما نیست بلکه سپاس‌گذاری از دیگران ما را شاد می‌کند.»

۴. بیشتر ورزش کنید


گیتس تنیس بازی می‌کند و خوب می‌داند ورزش کردن چقدر در بهبود روحیه او موثر است. ثابت شده است ورزش باعث افزایش سروتونین در بدن می‌شود که از بین برنده افسردگی‌های مزمن است.

ورزش کمک می‌کند مغز شما بهتر کار کرده و خلق‌وخو، خواب و اشتهای بهتری داشته باشید. ورزش سطح اندورفین‌های بدن شما را بالا می‌برد که یک متعادل‌کننده مزاج است. باعث رفع یا محدود شدن استرس و اضطراب در مغز شما می‌شود و کمک می‌کند الگوی خواب عمیق بهتری داشته باشید.

با ورزش کردن می‌توانید تمرکز بیشتری روی فعالیت‌های خود داشته باشید که در رسیدن به موفقیت بسیار موثر است.

۵. اول عشق‌ورزی


دوباره جمله «وقتی فرزندان شما خوب عمل می‌کنند؛ یک وضعیت بسیار ویژه خواهد بود.» را بررسی کنید. یک عبارت بسیار معنادار است.

یکی از پنج حسرت بزرگ مردم در حال مرگ، «وقت گذراندن با افرادی است که بیشتر دوست‌شان داشتند.» بسیاری از مردان در سال‌های انتهایی زندگی این حسرت و تاسف بزرگ را دارند که چرا برای خانواده، همسر، فرزندان و دیگرانی که دوست‌شان داشتند؛ وقت بیشتری نگذاشتند.

در حقیقت، ایجاد تعادل میان کار و زندگی یک راز خوش‌بختی است. اینکه بدانید چقدر باید در دفتر کار و چقدر باید در خانه کنار خانواده باشید.

شاید تصور کنید این خوب است، ولی اگر چند صد میلیون تومان داشته باشم؛ در کنار خانواده خوش‌بخت‌تر خواهم بود. بیل گیتس این‌طور فکر نمی‌کند و می‌گوید وقتی به خود و دیگران اعتماد می‌کنید؛ از نظر جسمی و عاطفی حس خوبی خواهید داشت.

وقتی عادت کنید دیگران را دوست بدارید و بدان مهر و محبت کنید؛ بسیار خوش‌بخت‌تر از یک میلیاردر تنها، خودخواه و ناسازگار هستید.

صرافی ارز دیجیتال

منبع: صراط نیوز

کلیدواژه: بیل گیتس عکس

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.seratnews.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «صراط نیوز» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۲۶۰۸۸۷۹۴ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

افشای ماجراهای پایان‌ناپذیر اشرافی

فیلمنامه نسخه جدید «کوچه دانتون» را جولیان فلوز نوشته که فیلم نخست و سریال مربوطه نیز کار او بوده است با این تفاوت که فیلم نخست را مایکل انگلر ساخته و نسخه جدید را سایمون کورتیس کارگردانی کرده است. نسخه تازه (کوچه دانتون: یک عصر جدید) که در بریتانیا، بخشی از اروپای غربی و در سینماهای امریکای شمالی مرکزی به نمایش درآمده، همانند فیلم نخست از اکثر سایت‌ها و نهادهای سینمایی نمره قبولی گرفته است.
سفر به پاریس
ماجراهای «یک عصر جدید» طبعاً همچنان پیرامون خاندان‌های اشرافی و قدیمی گرانتام و باگشا و وابستگان آنها و اتفاقات کوچک و بزرگ زندگی و روابط اجتماعی‌شان است. در سال ۱۹۲۸ تام برنسون که داماد طلاق گرفته اول گرانتام است، با لوسی اسمیت که دختر لیدی باگشا و تنها وارث دارایی‌های این خاندان است، ازدواج می‌کند و اندک مدتی بعد ویولت کرالی که او را کنتس خاندان گرانتام می‌نامند، افشا می‌کند که مارکز دومونت میرایل که به‌تازگی مرده است، سال‌ها پیش یک ویلا را به او هدیه داده و او نیز این ماجرا را تا امروز پنهان نگه‌داشته بود. ویولت این ویلا را به نوه خود سیبی هدیه می‌دهد تا او از این‌ پس زندگی آرام‌تر و مرفه‌تری داشته باشد. سپس نوبت به فرد تازه‌ای که به جای مارکز دومونت میرایل حائز این سمت شده می‌رسد تا خاندان ویولت کرالی را به فرانسه دعوت و مدتی از آنها پذیرایی کند.
نسخه‌های دیگری در راه است
در جریان همین رفت و آمدها چند راز دیگر خانوادگی کرالی‌ها و مسائل مونت میرایل افشا می‌شود تا روابط پیچیده اینگونه خاندان‌ها که خمیرمایه «کوچه دانتون» و آثاری از این دست است، استمرار یابد؛ همان چیزی که در ذات و سرشت این داستان‌های اشرافی و روابط درباری و امثال آن هست و جولیان فلوز و همتاهای او مهارت ویژه‌ای در پردازش و عرضه مکرر نسخه‌های مختلف آن دارند.
از کوچه دانتون تا گاسفورد پارک
گاهی به‌نظر می‌رسد این سریال و نمونه‌های دیگر آن چیز تازه‌ای برای گفتن ندارند و در هر نسخه جدید سینمایی فقط نان افشاگری‌ها و روشن شدن رازهایی را می‌خورند که شاید برای جامعه غربی و بویژه اشرافی‌های بریتانیا جالب باشد و سردرآوردن از آن جذابیت‌هایی داشته باشد اما واقعیت امر این است که برای طیف وسیعی از بینندگان در سطح جهان و بویژه برای جوامع شرقی فاقد کشش هستند و پس از دیده شدن چند اپیزود اشتیاق آن فروکش می‌کند. سریال کوچه دانتون به شش فصل بسط یافت و فیلم سینمایی اول هم جمع‌بندی از کل ماجراهای آن به همراه توضیحاتی تازه درباره افشاگری‌ها بود. کار جولیان فلوز برای نسخه جدید سینمایی این سری آثار، پیدا کردن موضوعات و مواردی بوده است که از قسمت‌های قبلی رها شده و بدون فرجام مانده باشند و توضیحاتی جدید و اضافی را بطلبند و با اینکه او این مضامین را یافته و نکات جدیدی را توضیح و ارائه داده است. ولی نباید گمان برد که او در این کار همان‌قدر موفق بوده که بیش از دو دهه پیش در تدوین فیلمنامه «گاسفورد پارک» موفق بود. «گاسفورد پارک» که از کارگردانی رابرت آلتمن فقید بهره می‌برد، اسکار برترین فیلمنامه را نصیب فلوز کرد و او را به استاد درجه یک توصیف روابط درباری مبدل ساخت. نسخه جدید «کوچه دانتون» این عنوان را از فلوز نمی‌گیرد اما به‌وضوح ثابت می‌کند که او برای استمرار این روند و تکرار همان دستاوردها با انواع دشواری‌ها روبه‌رو است و کارش با گذشت زمان سنگین‌تر می‌شود.

۵۵۵۵

کد خبر 1699592

دیگر خبرها

  • افشای کانال‌های ارتباطی بین مسکو و اشنگتن
  • افشای پروژه دروغ حسین رونقی
  • افشای اطلاعات شخصی ۵ هزار صهیونیست توسط هکرها
  • دانه های کوچک انار طعم شیرینی و خوشبختی به زندگیم داد
  • راه خوشبختی ایران، با این بازگشت هموار شد (عکس)
  • افشای ماجراهای پایان‌ناپذیر اشرافی