حادثه هواپيماي اوکرايني تا حدودي بررسي صلاحيت‌ها در مجلس را تحت تاثير قرار داد اما از ديروز واکنش‌ها آغاز شد. اصلاح‌طلبان به رغم آنکه از عدم احراز صلاحيت کانديداهاي خودشان اطمينان داشتند اما نگران تشکيل مجلسي هستند که اکثريت آن را طيف اصولگرا تشکيل دهد و يک صدايي برخلاف هويت خانه ملت حاکم شود. سخنگوي شوراي نگهبان طي گفت‌‌وگويي در خصوص جزئيات بررسي صلاحيت کانديداهاي يازدهمين دوره مجلس اظهار داشت: تعدادي از کانديداها که صلاحيت آنها مورد تاييد واقع نشده است، شکايت نکردند که آنها هم به انصرافي‌ها ملحق مي‌شوند.

عباسعلي کدخدايي افزود: در عين حال تعدادي از افرادي که رد صلاحيت شده‌اند شکايت کردند و مجموع آنها از کسر آن 1633 نفر تقريبا 14500 نفر، افرادي هستند که ما بايد به پرونده آنها رسيدگي کنيم که در اين مرحله رسيدگي اوليه صورت گرفته است.

سخنگوي شوراي نگهبان بر همين اساس اضافه کرد: «حدود 30 درصد از صلاحيت افراد مورد تاييد واقع نشده و نسبت به کساني که صلاحيت آنها تاييد شده کساني هستند که ما نتوانستيم به دليل اينکه مدارکشان کامل نبوده و يا آدرس دقيقي ارائه نکرده بودند و يا اصطلاحا مورد عدم احراز واقع شدند، نسبت به اينها در اين مرحله رسيدگي مي‌کنيم.» شوراي نگهبان در اطلاعيه‌اي خطاب به افرادي که صلاحيت آنان مورد تأييد قرار نگرفته است، اعلام کرد که بر اساس تبصره‌هاي 2، 3 و 4 ماده 52 قانون انتخابات مجلس شوراي اسلامي و ماده 34 آيين نامه اجرايي آن، داوطلبان مزبور مي‌توانند جهت ارائه شکايت خود ظرف مدت 5 روز از تاريخ 22/10/98 تا 26/10/98 از ساعت 8:00 تا 16:00 به دفاتر نظارت و بازرسي بر انتخابات استان مربوطه و يا در تهران به نشاني بزرگراه بسيج، بلوار هجرت، مجموعه ورزشي جهان پهلوان تختي مراجعه نموده و پس از دريافت و تکميل فرم شکايت، مدارک خود را تحويل داده و رسيد آن را دريافت نمايند.

واکنش اصلاح‌طلبان به ردصلاحيت‌ها

در اين جلسه همچنين آخرين اخبارمربوط به بررسي صلاحيت نامزدهاي انتخابات مجلس يازدهم مورد بحث و بررسي قرار گرفت و با توجه به اطلاعات اوليه مبني بر عدم احراز گسترده صلاحيت چهره‌هاي شاخص اصلاح‌طلب، اعضاي جلسه تاکيد کردند که انتظار بود حداقل با توجه به شرايط ويژه کشور نهادهاي نظارتي در بررسي صلاحيت‌ها مانند گذشته عمل نمي‌کردند که متاسفانه با حذف کانديداهاي اصلاح‌طلب عملا در تشکيل مجلسي يکدست و بدون حضور سلايق مختلف سهيم خواهند بود و بدون ترديد اين روند به تضعيف بيش از پيش جمهوريت نظام منجر خواهد شد. .

شوراي عالي سياستگذاري جبهه اصلاح‌طلبان ضمن اعتراض شديد به اين روند موضع نهايي خود را درقبال اقدام هيات‌هاي نظارت با بررسي آخرين اطلاعات مربوط به بررسي صلاحيت‌ها در سراسر کشور درخصوص چگونگي مشارکت در انتخابات اتخاذ مي‌کند. اين شورا طبق راهبرد مصوب خود مجددأ تأکيد مي‌کند چنانکه در حوزه‌هاي انتخابيه کانديداي شاخص اصلاح‌طلب وجود نداشته باشد، ليستي براي معرفي به مردم نخواهد داشت.

پيشنهاد تشکيل مجلس مشورتي

يک نماينده تهران گفت: «هنگامي که قانون اساسي را مي‌نوشتند در مجلس نشسته بودم بحث بر سر اين بود که نظارت را به چه نهادي بدهيم؛ اعضاي شوراي نگهبان اين موضوع را مطالعه کند که چرا نظارت را به آن‌ها داديم. به خاطر اين که احساس کرديم 6 فقيه عادل در آنجا حضور دارند. اين براي اين بود که دولت‌ها نتوانند نماينده به مجلس بفرستند. اميدوارم همين امروز شوراي نگهبان همه را بازگرداند.» عبدالرضا هاشم‌زايي ميزان ردصلاحيت‌ها را شوک‌آور توصيف کرد و گفت: «اگر مجلس در راس امور نباشد بهتر است يک مجلس مشورتي ايجاد شود تا کشور را اداره کنيم و اعضاي آن هم انقلابي باشند. يک سوم از نمايندگان اين مجلس رد صلاحيت شدند و 40 نفر هم ثبت نام نکردند. برخي مي‌گويند ما که ديديم کاره‌اي نيستيم ثبت نام نکرديم. به شوراي نگهبان تبريک مي‌گويم؛ گويا فتح‌الفتوحي رخ داده است. سخنگوي شوراي نگهبان مي‌گويد بيش از 90 نفر مشکل مالي داشتند؛ دادگاه صالحي تشکيل شود که اين 90 نفر با سخنگوي شوراي نگهبان با هم محاکمه شوند.»

رويه در بررسي صلاحيت‌ها

علي مطهري در يادداشتي با عنوان «رويه باطل در بررسي صلاحيت‌ها» نوشت: «شنيدم به استناد بند 2 ماده 28 قانون انتخابات مجلس، براي دوره يازدهم رد صلاحيت شده‌ام. بند 2 که يکي از شرايط کانديداها را بيان مي‌کند مي‌گويد: التزام عملي به نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران. هرچه فکر کردم کجا من التزام عملي به نظام جمهوري اسلامي نداشته‌ام چيزي به خاطرم نيامد.

احتمالا مفهومشان از نظام، رهبري نظام است. اگر در جايي من نظري غير از نظر رهبري داشته‌ام -که داشته‌ام- اين عين خواست خود مقام رهبري است که چندبار، از جمله در ديدار با دانشجويان گفتند ممکن است کسي نظري مخالف نظر من داشته باشد، بايد آزاد باشد که حرفش را بزند. بنابراين، اين نگاه هيات‌هاي نظارت که زير مجموعه شوراي نگهبان هستند با نگاه مقام رهبري مغاير است و بايد دست از اين کارهايشان بردارند. اين که من اعتراض بکنم يا نکنم و اگر اعتراض کردم تاييد بشوم يا نشوم، مهم نيست، مهم اين است که بعد از 41 سال از انقلاب اسلامي اين رويه‌هاي باطل بايد منسوخ شود.» 20 مرداد سال جاري علي مطهري به صحبت‌هاي اخير آيت‌ا... محمد يزدي واکنش نشان داد.

آيت‌ا... يزدي گفته بود: نبايد اجازه دهيم افراد سودجو به مجلس شوراي اسلامي راه يابند، زيرا برخي نمايندگان به اين اميد وارد مجلس مي‌شوند که با اعمال فشار به وزرا رشوه‌خواري کنند. مطهري چنين پاسخ داده بود: «در ميان نمايندگان به ندرت چنين کساني پيدا مي‌شوند و علت آن هم نوع رفتار شوراي نگهبان است که افراد حرّ و آزاده و پاکدست و پاکدامن را به دلايلي رد صلاحيت و چنان افرادي را تأييد صلاحيت مي‌کند. بنابراين به فرض صحت ادعاي آقاي يزدي، براي رفع اين نقيصه، شوراي نگهبان بايد روش خود را عوض کند و صرفاً افرادي را که جرم قابل توجه مالي يا اخلاقي دارند رد صلاحيت کند نه اين که کانديداهايي را هم که انتقادي به نظام دارند اما افراد سالم و صالحي هستند رد صلاحيت نمايد.»

آرمان ملي/ ياسمين طالقاني

منبع: بیتوته

نقویان: می‌ترسم روزی سریال «معمای روحانیت» را بسازند

خانم مجری، حرف شاه را تکرار نکنید!

تکرار گفتمان «رستاخیزی» شاه پهلوی در صداوسیما و خط و نشان برای مردم؛ آیا منتقدان باید از ایران بروند؟

موج انصراف هنرمندان از جشنواره فجر در واکنش به فاجعه هواپیمای اوکراینی

گلایه تبریزی‌ها از تاخیر در اطلاع رسانی تعطیلی مدارس

منبع این خبر، وبسایت beytoote.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۶۵۰۵۱۲۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

خبر بعدی:

حمایت بسیج 270 دانشگاه از رویکرد انقلابی شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ها

به گزارش «نماینده»، ۲۷۰ دفتر بسیج دانشجویی از سراسر کشور طی نامه‌ای به آیت‌الله جنتی از رویکرد انقلابی شورای نگهبان در بررسی صلاحیت نامزدهای یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی حمایت کرده و تلاش جهت تضعیف جایگاه این نهاد قانونی را محکوم کردند.

متن این نامهبه شرح زیر است:

« بسم الله  الرحمن الرحیم

شورای نگهبان بدون ملاحظه از هیچ کس فقط و فقط خدا را در نظر بگیرند. امام خمینی(ره)

محضر مبارک حضرت آیت الله جنتی، دبیر محترم شورای نگهبان؛

در روزهای اخیر و پس از اعلام صلاحیت نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی شاهد رفتارها و اظهارنظرهای تکراری و نخ نما شدۀ برخی بودیم که همچون گذشته به بهانۀ عدم احراز صلاحیت برخی افراد معلوم‌الحال به دنبال تضعیف جایگاه قانونی و کارآمد شورای نگهبان در انتخابات هستند.

بدون شک مصلحت سنجی‌های غلط و محافظه کاری در بررسی صلاحیت نامزدهای انتخاباتی نقطۀ انحراف و به حاشیه رفتن نهاد مقدس شورای نگهبان خواهد بود که  بنا بر قانون اساسی عهده دار نظارت استصوابی است که شامل تمام مراحل اجرایی انتخابات از جمله تأیید یا عدم احراز صلاحیت نامزدها می‌شود.

کفایت سیاسی، سلامت اقتصادی و اخلاقی و...  اصول اساسی است که باید خط قرمز این شورا در بررسی صلاحیت‌ها باشد و ملاحظۀ هیچ جریان سیاسی و فشار و رانت هیچ صاحب قدرت و ثروتی نباید کوچک‌ترین خللی در سرسختی شورای نگهبان نسبت به رعایت معیارهای مذکور جهت احراز صلاحیت نامزدها وارد نماید.

اعلام نتایج اولیه بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات آینده حاکی از رویکرد انقلابی و قاطع شورای نگهبان در ایجاد ممانعت از حضور افرادی بود که در گذشتۀ خویش مبتلا به فسادهای گوناگون سیاسی، اقتصادی و اخلاقی و در آشکار و نهان مشغول به ضدیت و تقابل با اصول اساسی نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده‌اند. رویکردی که لازم است تحت تأثیر فشارهای صاحبان قدرت و ثروت، برخی مشهورین و مسئولین صاحب تریبون و افراد بی‌اطلاع از روند نظارت استصوابی خدشه‌ای بر آن وارد نشود.

هر چند تأیید صلاحیت برخی افراد معلوم الحال پس از عدم احراز صلاحیت توسط هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات که اسناد متقن فسادهای اقتصادی آنان در اختیار شورای نگهبان است مایۀ نگرانی دلسوزان و امید بدخواهان برای تحمیل رأی خویش بر این شورا شده است.

در آخر بسیجیان حضرت روح‌الله حمایت قاطعانه خویش را از رویکرد انقلابی شورای نگهبان اعلام نموده و این شورا را از تأثیر پذیری در برابر فشارها و مبتلا شدن به محافظه‌کاری و مصلحت سنجی در پیگیری وظیفه‌ قانونی خود مبنی بر نظارت بر انتخابات در تمامی مراحل بر حذر می‌دارند. حتی سردمداری برخی مقامات در هجمه‌ها علیه این شورا که ضعف تدبیرشان و تیغ ناکارآمدی‌شان زخم‌هایی عمیق بر این مردم وارد نموده است و حیات سیاسی خویش را در حاشیه‌سازی می‌بینند نباید باعث شود که از حق مردم مبنی بر ممانعت از حضور افراد ضد نظام و ضدانقلاب و دارای کارنامه‌ سیاه در فساد و لابی‌گری و رانت ذره‌ای کوتاهی صورت بپذیرد.

والسلام علی من اتبع الهدی

بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی

بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم قضایی
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تهران مرکز
بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه السلام
بسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد
بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس
بسیج دانشجویی دانشگاه دولتی شیراز
بسیج دانشجویی دانشگاه سمنان
بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شاهرود
بسیج دانشجویی دانشگاه فنی انقلاب اسلامی
بسیج دانشجویی دانشگاه صدا و سیما
بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی
بسیج دانشجویی دانشگاه الزهرا س
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
بسیج دانشجویی دانشگاه زابل
بسیج دانشجویی دانشگاه خوارزمی تهران
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم و تحقیقات تهران
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
بسیج دانشجویی مدرسه عالی شهید مطهری
بسیج دانشجویی دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام
بسیج دانشجویی دانشگاه شهید شمسی پور
بسیج دانشجویی پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران
بسیج دانشجویی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری
بسیج دانشجویی دانشگاه آل طه
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم بهزیستی و توان بخشی
بسیج دانشجویی آزاد اسلامی تهران شمال
بسیج دانشجویی آزاد اسلامی تهران جنوب
بسیج دانشجویی دانشگاه نقشه برداری برنامه و بودجه
بسیج دانشجویی دانشگاه معماری و هنر پارس
بسیج دانشجویی دانشکده فنی شریعتی
بسیج دانشجویی دانشگاه صدرا
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان خراسان رضوی
بسیج دانشجویی دانشگاه خیام مشهد
بسیج دانشجویی مراکز غیر انتفاعی مشهد
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم قرآنی مشهد
بسیج دانشجویی دانشگاه مطهری مشهد
بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای مشهد
بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای الزهرا
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان قزوین
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قزوین
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور قزوین بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد قزوین
بسیج دانشجویی دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان قزوین
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور تاکستان قزوین
بسیج دانشجویی دانشگاه فنی مهندسی بوئین زهرا قزوین
بسیج دانشجویی دانشگاه رجا قزوین
بسیج دانشجویی دانشگاه کار قزوین
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بوئین زهرا قزوین
بسیج دانشجویی دانشگاه فنی مهندسی شهید بابایی قزوین
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان
بسیج دانشجویی دانشگاه مذاهب اسلامی
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تهران شرق
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی ساوه
بسیج دانشجویی پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی رشت
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان تهران
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی شهر کرد
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی ایلام
بسیج دانشجویی علوم پزشکی ایران
بسیج دانشجویی دانشگاه مالک اشتر
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی شیراز
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور رستم
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی زرقان
بسیج دانشجویی دانشگاه دولتی استهبان
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی مرودشت
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور خرامه
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی داریون
بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی استان فارس
بسیج دانشجوییدانشگاه آزاد اسلامی صفاشهر
بسیج دانشجویی دانشکده علوم قرآنی شیراز
بسیج دانشجویی پیام نور شیراز
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد داراب
بسیج دانشجویی دانشگاه دولتی فسا
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اقلید
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور استهبان
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور داراب
بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شیراز
بسیج دانشجویی علوم پزشکی شیراز
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مرکز کازرون
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم
بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای لارستان
بسیج دانشجویی مجتمع آموزش عالی لارستان
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان فارس
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی فسا
بسیج دانشجویی دانشگاه دولتی جهرم
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اباده
بسیج دانشجویی دانشگاه شاهد
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی مهدیشهر
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بم
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی نیشابور
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شوشتر
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی لارستان
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی شهر قدس
بسیج دانشجویی دانشگاه سوره
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی آمل
بسیج دانشجویی دانشگاه کردستان
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی کردستان
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کردستان
بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای کردستان
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور کردستان
بسیج دانشجویی دانشگاه مذاهب اسلامی کردستان
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان کردستان
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان اردبیل
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور اردبیل
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل
بسیج دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان_پردیس شهید بهشتی بندرعباس
بسیج دانشجویی دانشگاه جامع هرمزگان
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور هرمزگان
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی سمنان
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود
بسیج دانشجویی دانشگاه سراسری دامغان
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور سمنان
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی سمنان
بسیج دانشجویی دانشگاه فنی حرفه ای سمنان
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان سمنان
بسیج دانشجویی دانشگاه پیراپزشکی سرخه
بسیج دانشجویی دانشگاه سراسری گرمسار
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گرمسار
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی دامغان
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی مهدیشهر
بسیج دانشجویی دانشگاه زنجان
بسیج دانشجویی دانشگاه ازاد اسلامی زنجان
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زنجان
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان زنجان
بسیج دانشجویی دانشگاه الغدیر زنجان
بسیج دانشجویی دانشگاه صوفی زنجان
بسیج دانشجویی دانشگاه روزبه زنجان
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور ابهر
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی ابهر
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی قیدار
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور قیدار
بسیج دانشجویی دانشگاه کار خرمدره
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اهواز
بسیج دانشجویی جهاد دانشگاهی خوزستان
بسیج دانشجویی دانشگاه امیرالمومنین اهواز
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان
بسیج دانشجویی دانشگاه خاتم الانبیاء بهبهان
بسیج دانشجویی دانشگاه دانشگاه سما دزفول
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور دزفول
بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام‌نور مسجدسلیمان
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی شوشتر
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی دزفول
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بهبهان
بسیج دانشجویی دانشگاه سلامت رامهرمز
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور اهواز
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی آبادان
بسیج دانشجویی دانشکده نفت آبادان
بسیج دانشجویی دانشگاه بجنورد
بسیج دانشجویی دانشگاه ازاد اسلامی واحد بجنورد
بسیج دانشجویی پیام نور بجنورد
بسیج دانشجوبی دانشگاه فرهنگیان بجنورد
بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی اسفراین
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور اسفراین
بسیج دانشجویی دانشگاه ازاد اسلامی اسفراین
بسیج دانشجویی دانشگاه ازاد اسلامی شیروان
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیروان
بسیج دانشجویی دانشگاه پورفسور حسابی شیروان
بسیج دانشجویی دانشگاه بیرجند
بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی بیرجند
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور بیرجند
بسیج دانشجویی دانشگاه ابن حسام بیرجند
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان امام سجاد بیرجند
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان شهید باهنر بیرجند
بسیج دانشجویی دانشگاه های دولتی یاسوج
بسیج دانشجویی علوم پزشکی یاسوج
بسیج دانشجویی دانشگاه ازاد اسلامی یاسوج
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور یاسوج
بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی یاسوج
بسیج دانشجویی دانشگاه فنی یاسوج
بسیج دانشجویی دانشگاه سماء یاسوج
دانشکده ی نفت وگاز گچساران
بسیج دانشجویی دانشگاه ازاد اسلامی گچساران
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور گچساران
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور دهدشت
بسیج دانشجویی دانشگاه ازاد اسلامی دهدشت
بسیج دانشجویی دانشکده ی صنعت ومعدن چرام
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی خرم آیاد
بسیج دانشجویی‌ دانشگاه فرهنگیان استان همدان پردیس شهید مقصودی
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان خراسان جنوبی پردیس شهید باهنر
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان خراسان رضوی پردیس شهید بهشتی مشهد
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان ایلام پردیس شهید مدرس
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان خراسان شمالی پردیس امام محمدباقر علیه السلام
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان گلستان پردیس آیت الله خامنه ای(مدظله العالی) گرگان
بسبج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان لرستان پردیس علامه طباطبایی
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان یزد پردیس شهیدان پاکنژاد
 بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان کرمانشاه پردیس شهید رجایی
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان هرمزگان پردیس شهید بهشتی
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان خراسان رضوی
بسیج دانشجویی مرکز دانشور نیشابور
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان اردبیل پردیس علامه طباطبایی
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان کرمان  پردیس خواجه نصیرالدین طوسی
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان لرستان.‌مرکز شهید میرشاکی الیگودرز
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان خوزستان.مرکز شیخ انصاری دزفول
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان قم. پردیس آیت الله طالقانی
 بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان مازندران /مرکز شهید مطهری نوشهر
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان چهارمحال و بختیاری
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان فارس
بسیج دانشجویی‌ دانشگاه فرهنگیان استان تهران مرکز شهید بهشتی
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان مرکز شهید دکتر سید حسن آیت نجف آباد
بسیج دانشجویی پردیس شهید مطهری زاهدان
بسیج دانشجویی شهید باهنر دانشگاه فرهنگیان استان مرکزی
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان تهران پردیس شهید چمران
بسیج دانشجویی استان خراسان رضوی مرکز علامه طباطبایی سبزوار
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان گیلان پردیس امام علی (ع)
بسیج‌ دانشجویی دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید مفتح شهرری
بسیج دانشجویی‌ دانشگاه فرهنگیان استان قزوین پردیس شهید رجائی
بسبج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان لرستان پردیس علامه طباطبایی
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان خراسان رضوی مرکز علامه طباطبایی سبزوار
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان اردبیل پردیس علامه طباطبایی
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان البرز_پردیس حکیم فردوسی
بسیج دانشجویی‌ دانشگاه فرهنگیان استان زنجان پردیس شهید بهشتی
بسیج دانشجویی‌ دانشگاه فرهنگیان استان خراسان رضوی/پردیس شهید هاشمی نژاد مشهد
بسیج دانشجویی‌ دانشگاه فرهنگیان استان سمنان/پردیس فاطمه الزهرا
بسیج دانشجویی‌ دانشگاه فرهنگیان استان قزوین/پردیس بنت الهدی صدر
بسیج دانشجویی‌ دانشگاه فرهنگیان استان آذربایجان شرقی پردیس علامه امینی تبریز
بسیج دانشجویی مدرسه عالی و دانشگاه شهید مطهری واحد زاهدان
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زاهدان
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان زاهدان
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان
بسیج دانشجویی دانشگاه دریانوردی چابهار
بسیج دانشجویی دانشگاه فنی شهید عارفی زاهدان
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم قرآنی زاهدان
بسیج دانشجویی دانشگاه فنی زابل
بسیج دانشجویی دانشگاه شهید باهنر زاهدان
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی سراوان
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور سراوان
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی خاش
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور خاش
بسیج دانشجویی مجتمع آموزشی عالی سراوان
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی نیکشهر
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور نیکشهر
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی زابل
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زابل

بسیج دانشجویی دانشگاه سراسری یزد
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یزد
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد یزد
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان
بسیج دانشجویی دانشگاه علم و هنر یزد
بسیج دانشجویی دانشگاه امام علی (ع) یزد
بسیج دانشجویی دانشگاه فنی صدوقی یزد
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور یزد
بسیج دانشجویی دانشگاه دارالعلوم یزد
بسیج دانشجویی دانشگاه حضرت رقیه یزد
بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مطهری یزد
بسیج دانشجویی دانشگاه علم قرآنی میبد
بسیج دانشجویی دانشگاه حائری میبد
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد میبد
بسیج دانشجویی دانشگاه اردکان
بسیج دانشجویی دانشگاه ابرکوه
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد تفت
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور تفت
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور اشکذر
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زارچ
بسیج دانشجویی دانشگاه امام جواد (ع)
بسیج دانشجویی دانشگاه یزد پردیس بین المللی

دیگر خبرها

 • حمایت بسیج ۲۷۰ دانشگاه از رویکرد شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ها
 • ماجرای آشنایی سردار سلیمانی و سیدحسن نصرالله / انتقاد اصلاح طلبان از شورای نگهبان / ماموریت جدید برای عارف / آغاز محاکمه نمایندگان متخلف در قوه قضاییه
 • حمایت بسیج ۲۵۰ دانشگاه از رویکرد انقلابی شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ها
 • حمایت ۲۵۰ بسیج دانشجویی از رویکرد انقلابی شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ها
 • مجید انصاری : عارف برای تایید صلاحیت‌ها با شورای نگهبان رایزنی می‌کند/ با تهمت، آرامش فضای انتخابات را مخدوش و دوقطبی می‌کنند
 • توقع می‌رفت شورای نگهبان این‌ بار رفتاری اصلاح‌شده از خود نشان دهد
 • مولاوردی: توقع می‌رفت شورای نگهبان این‌ بار رفتاری اصلاح‌شده از خود نشان دهد
 • اصولگرایان فضای جامعه را با تهمت‌ها دوقطبی نکنند/ عارف در حال رایزنی با شورای نگهبان برای تایید صلاحیت‌ها است
 • ناصر ایمانی: اصولگرایان با افراد مستقل و با چهره‌های تأیید صلاحیت‌شده اصلاح‌طلب رقابت می‌کنند/ رد صلاحیت‌شده‌های هر دو جناح تقریبا برابر است
 • عارف برای تایید صلاحیت‌ها با شورای نگهبان رایزنی می‌کند/ با تهمت، آرامش فضای انتخابات را مخدوش و دوقطبی می‌کنند
 • استان‌ها بار دیگر در مدار انتخابات
 • استراتژی اصلاح‌طلبان در مقابل رد صلاحیت‌ها؛ اصلاح طلبان با لیست حداقلی می‌آیند یا ائتلاف می‌کنند؟/پرونده رایزنی با شورای نگهبان همچنان روی میز
 • استراتژی اصلاح‌طلبان در مقابل رد صلاحیت‌ها/ لیست حداقلی یا ائتلاف؟
 • اصولگرایان با افراد مستقل و با چهره‌های تأیید صلاحیت‌شده اصلاح‌طلب رقابت می‌کنند/ هیچ‌کس نمی‌خواهد از کار شورای نگهبان دفاع کند/ رد صلاحیت‌شده‌های اصلاح طلب با اصولگرایان تقریبا برابر است!
 • شورای نگهبان تجدید نظر کند
 • جمله رهبر انقلاب درباره ترامپ که تیتر لس‌آنجلس تایمز شد / پیش‌بینی تاجرنیا از سهم اصلاح‌طلبان از کرسی‌های مجلس / شعر حاشیه دار قبل از خطبه‌های نماز جمعه!
 • واکنش حزب مجمع ایثارگران به نتیجه بررسی صلاحیت‌ها در شورای نگهبان
 • بازتاب نقد رد صلاحیت‌ها در رسانه‌ها
 • مجلس انتصابی تشکیل دهید و به فکر هزینه‌های اقتصادی باشید/ هیچ مرجعی پاسخگوی تظلم‌خواهی ردشدگان نیست/ برخی افراد با 40 سال خدمت و نماز شب، تایید صلاحیت نشدند