اتفاقی که فوتبال دوستان مشهدی از آن می ترسیدند، بالاخره دیروز به وقوع پیوست. اتفاقی که نشان می دهد، فوتبال در شهرستان ها برای مسئولان چندان اهمیتی ندارد. وزارت ورزش و جوانان نشان داد که فوتبال ایران فقط استقلال و پرسپولیس است و سرنوشت دیگر تیم ها اهمیتی ندارد. با این که باشگاه شهر خودرو برای حفظ یحیی گل محمدی خیلی دست و پا زد، اما اهرم فشار پایتخت نشینان خیلی پر زور بود و گل محمدی را به عنوان سوغات از مشهد به تهران بردند.

این اتفاق قطعا ناشی از بی تدبیری مدیران باشگاه پرسپولیس است که نتوانستند سرمربی تیمشان را حفظ کنند که حالا با زور وزارت ورزش ، یقه دیگر تیم ها را هم می گیرند.

فشار وزارتی ها

یحیی گل محمدی در ابتدای فصل امسال پس از توافق و عقد قرارداد با شهرخودرو ، با پیشنهاد پرسپولیس روبه رو شده بود و مدتی این حواشی ادامه داشت تا این که بالاخره شهرخودرو را انتخاب کرد. اما طی چند روز اخیر دوباره بحث جدایی یحیی گل محمدی از شهرخودرو مطرح شد که جدای از هدایت تیم ملی فوتبال کشورمان ، موضوع پرسپولیس هم مطرح بود. از شنبه گذشته با رفتن قطعی «کالدرون» ، مذاکرات جدی باشگاه پرسپولیس با یحیی گل محمدی شروع شد و در این میان مالک باشگاه هم اصلا تمایلی به جدایی او از شهرخودرو نداشت. حتی پای وزارت ورزش و صمت نیز به این موضوع کشیده شد، تا این که حمیداوی برخلاف میل باطنی اش به این موضوع رضایت داد و حالا یحیی گل محمدی سکاندار پرسپولیس شده است. او دومین دوره سرمربیگری خود را در این باشگاه تجربه خواهد کرد؛ چرا که او پیشتر در دوران مدیریت رویانیان جایگزین مانوئل ژوزه پرتغالی شده بود.

کم لطفی گل محمدی

البته باید به این موضوع هم اشاره کرد که یحیی گل محمدی از همان ابتدای فصل دلش با پرسپولیس بود. قهرهای یحیی زودرنج در طول دو فصل اخیر، شایعات جایگزینی او در پرسپولیس در ابتدای فصل و سکوت آزاردهنده او در برابر پرسش‌های بی شمار هواداران شهرخودرو درباره تمایلش برای پیوستن به پرسپولیس نشان دهنده این است که به دنبال جدایی بود.هر چند که هر فردی تمایل دارد روزی در پرسپولیس مربیگری کند، اما جدا شدن از تیم شهرخودرو آن هم در چنین شرایطی کم لطفی محسوب می شود. گل محمدی می توانست نیم فصل را تحمل کند و فصل آینده به جمع سرخپوشان بپیوندد.

انتقاد از مالک باشگاه

مالک باشگاه شهر خودرو برای این که به راحتی یحیی گل محمدی را از دست ندهد، سنگ بزرگی پیش پای مدیران باشگاه پرسپولیس گذاشته بود . بنا به شایعات ، مبلغ درخواستی حمیداوی ، شش میلیارد تومان برای جدایی گل محمدی و دستیارانش بود؛ اما تهرانی ها این درخواست را قبول نکردند.برای همین پای وزارت ورزش و صمت نیز به این پرونده باز شد.حتی پافشاری حمیداوی برای پول به صورت نقد بود که پرسپولیسی ها قبول نکردند و قرار شد به صورت چک مدت دار و مبلغی کمتر از آن چه اعلام شده پرداخت شود. با تمام این شرایط ، یحیی گل محمدی از مشهد کوچ کرد. نکته مهم این جاست که گل محمدی هنوز با شهرخودرو قرارداد داشت و باشگاه این اختیار را داشت که با این انتقال مخالفت جدی کند که کرد.اما در ادامه با فشار وزارتی ها کوتاه آمد. این در حالی است که مالک باشگاه می توانست به خاطر هواداران بر اصرار خود پافشاری کند و به هیچ وجه رضایت نمی داد تا شهرخودرو به وضعیت بحرانی دچار نشود.

بی تفاوتی مسئولان خراسانی

تیم فوتبال شهرخودرو طی دو سال اخیر با حضور یحیی گل محمدی تحول خوبی در فوتبال مشهد به وجود آورد و باعث شد شور و هیجان بیشتری در بین فوتبال دوستان این شهر ایجاد شود. این موفقیت به حدی بود که مشهدی ها امسال نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا هستند که در تاریخ فوتبال مشهد سابقه نداشته است.

اما اتفاقتلخ تر از جدایی یحیی گل محمدی این است که مسئولان خراسانی از استاندار تا نماینده های مجلس و حتی اداره کل ورزش و جوانان هیچ واکنشی به این موضوع نشان نداده اند و در شرایط سخت تیم شهرشان را تنها گذاشتند.این در حالی است که همین تیم در طول فصل شادی های زیادی را برای هواداران و علاقه مندان مشهدی به ارمغان آورده است و در این شرایط که نیاز به کمک داشت، تنها ماند و هیچ مسئولی در این زمینه تلاشی نکرد.

شرایط حساس

جدایی یحیی گل محمدی در شرایطی رقم خورده است که شهرخودرویی ها تا چند روز دیگر باید پس از دیدار مقابل شاهین بوشهر برای اولین بار در مرحله حذفی رقابت های آسیایی به میدان بروند. در این میان چالش مهم مالک باشگاه ، معرفی جایگزین برای گل محمدی است که انتخاب سخت و حساسی هم است. شرایط به گونه ای است که اول بهمن ماه ، تیم شهرخودرو در شهر مشهد باید اولین بازی آسیایی خود را رقم بزند. به هر صورت هم اکنون وضعیت این تیم حساس است و تماشاگران تیم هم از حمیدوای انتظار دارند اجازه ندهد که با جدایی یحیی گل محمدی سرنوشت تیم به اما و اگر کشیده شود.

برای جانشینی یحیی گل محمدی، اسامی همچون رضا مهاجری و علیرضا منصوریان هم مطرح شده است.اما گفته می شود که در شرایط فعلی شانس مجتبی سرآسیایی سرپرست فعلی تیم، برای گرفتن این مسئولیت، بیشتر از دیگر گزینه هاست. سرآسیایی سابقه بازی در تیم های پیکان تهران، پیام مشهد و ابومسلم خراسان را دارد.معارفهسر آسیایی امروز قبل از شروع تمرین شهر خودرو انجام می شود.

بیانیه شهرخودرو

باشگاه شهرخودرو خراسان درباره جدایی یحیی گل محمدی بیانیه ای صادر کرد. در این بیانیه آمده است: در روزهایی که بی‌مهری‌های زیادی به یکی از ارزنده‌ترین سرمایه‌های ملی فوتبال ایران شده بود، دست در دست یحیی گل‌محمدی گذاشتیم و با او یاعلی گفتیم. شهرخودرو خراسان با یحیی دوست‌داشتنی موفق شد تا برای اولین بار آسیا را برای فوتبال خراسان فتح کند و از این باب نه تنها باشگاه بزرگ شهرخودرو که فوتبال استان پهناور خراسان مدیون زحمات اوست.

در ابتدای فصل جاری با مطالبه هواداران عزیز با یحیی گل‌محمدی قراردادی دوساله منعقد شد و با وجود درخواست پرسپولیس و تیم‌ملی امید در ابتدای فصل، به جهت تدارک تیمی قدرتمند و متناسب با شان فوتبال خراسان در لیگ برتر و آسیا او را در مشهد حفظ کردیم و نیم‌فصلی قابل قبولی را هم کنار هم گذراندیم.در پایان دور رفت لیگ برتر نوزدهم و در حالی که با خبر هستید، باشگاه پرسپولیس پس از جدایی سرمربی خارجی خود مجددا خواستار جذب سرمربی شهرخودرو برای هدایت پرسپولیس شد که البته پاسخ ما بازهم منفی بود ، اما

دوباره تماس ها شروع شد و همه برای این انتقال ،در این برهه حساس با باشگاه ما تماس گرفتند تا رضایت نامه گل‌محمدی را بدهیم ، اما دریغ از یک تماس از داخل استان خراسان رضوی!به خواست هواداران و پایبندی به برنامه‌های بزرگی که در شهرخودرو داریم تا جایی که زورمان رسید، پای سرمربی‌مان ایستادیم و تمام راه‌ها را نیز به تنهایی طی کردیم اما در نهایت نشد که نشد و مجبور شدیم رضایت نامه سرمربی تیم‌مان را برای هدایت پرسپولیس امضا کنیم.

با همه این شرایط اما حالا دیگر باید خودمان را برای شروع نیم فصل دوم لیگ برتر و بازی های آسیایی آماده کنیم و زمانی برای از دست دادن همین فرصت اندک نداریم . اکنون به پشتوانه هواداران عزیز خود در سراسر خراسان بزرگ به دنبال روزهای خوبی هستیم که قطعا حمایت شما آن را رقم خواهد زد. در این مسیر با استفاده از پتانسیل های استان پهناور خراسان، دست در دست هم، می‌رویم برای تداوم موفقیت در سایه وحدت و با عنایت امام رضا(ع).

روزنامه خراسان

منبع: بیتوته

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.beytoote.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «بیتوته» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه در مورد انتشار این خبر انتقاد یا پیشنهادی دارید لطفاٌ کد ۲۶۵۰۸۱۲۳ را به همراه موضوع به آدرس ایمیل [KHABARBAN] ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

عکس| فوت مهرداد سپهری در جریان دستگیری‌/ واکنش دادستان نظامی

زنی برای تامین آب، تن داد و خودکشی کرد/ این آب را به رئیس‌جمهور بدهید بخورد!

معاون فرماندار مشهد: مهرداد سپهری معتاد بود/ او با پلیس درگیر و فوت شد!

تصاویر| اعزام به سربازی در میان دلتنگی و اشک مادران

بررسی نتایج میدانی جنگ قره‌باغ پس از یک ماه نبرد سنگین / تسلط جمهوری آذربایجان بر سراسر مناطق مرزی ایران و عقب‌نشینی ارتش ارمنستان به قره‌باغ کوهستانی +نقشه و تصاویر

خبر بعدی:

پاسخ تند دروازه بان استقلال | وعده مظاهری با تراکتور در دادگاه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ورزش سه، ماجراهای رشید مظاهری و باشگاه تراکتور تبریز وارد فاز تازه‌ای شده است. دروازه‌بان پیشین سرخ‌های تبریزی که در نقل وانتقالات تابستانی به استقلال پیوست با شکایت باشگاه تراکتور مواجه شد و البته این پرونده به اتفاقات عجیبی رسیده است. تراکتوری‌ها معتقد هستند که مظاهری دو سال دیگر با آنها قرارداد دارد و باید به کارش ادامه دهد اما این دروازه بان ملی‌پوش مساله دستکاری و جعل در قرارداد را مطرح کرده تا پرونده پیچیده شود.

در این خصوص گفته می‌شود حکم کمیته انضباطی هم به سود مظاهری صادر شده اما مسئولان تراکتور آن را برنمی‌تابند و به همین خاطر صبح امروز یک بیانیه عجیب علیه مظاهری دادند و این بازیکن را به تبانی با استقلال متهم کردند!


حالا اما مظاهری در یک استوری اینستاگرامی پاسخ تندی به مسئولان تراکتور داده است.

مظاهری در صفحه مجازی‌اش نوشته است: «با سلام خدمت همه هواداران باشگاه بزرگ استقلال، امروز مطالبی علیه بنده در فضای مجازی منتشر شد که برخود لازم می‌دانم توضیحاتی را ارائه کنم. من طی چند چند وقت اخیر برای اینکه استقلال به حاشیه نرود و مثل همیشه با قدرت فقط روی فوتبالم تمرکز کنم، ترجیح دادم سکوت کنم و هیچ مصاحبه‌ای هم انجام ندادم. ولی متاسفانه بعضی ها از سکوت من سوءاستفاده کردند و حرف‌هایی زدند که سراسر کذب است.»


دروازه‌بان جدید استقلال در توضیح اختلافاتش با تراکتوری‌ها آورده است: «در ابتدا باید بگویم حساب مردم شریف و خونگرم تبریز با مدیرانی که به بازیکنی که یک فصل برایشان زحمت کشیده اتهام تبانی می زنند کاملا جداست. به موقع و با تمام جزئیات بعد از صدور قطعی رای توسط کمیته محترم تعیین وضعیت جواب قاطعی به اتهام این اقایان خواهم داد و امیدوارم آن ها در مراجع قضایی دلایل محکمه پسندی برای متهم کردن اینجانب داشته باشند. از طرفی فردی که اصلا او را نمی شناسم تعهد کاری مرا زیر سوال برد. فقط در جواب او می توانم بگویم می تواند تعهد کاری مرا از مدیر بزرگی مثل سعید آذری و یا مربیان سرشناسی مانند کی‌روش،اسکوچیچ، امیر قلعه نویی، علیرضا منصوریان و یا محمود فکری بپرسد تا متوجه شود همیشه و هرجا که بودم با تمام وجود و صداقت کامل کار کردم.»

سخن پایانی مظاهری نیز با هواداران استقلال است: «در پایان از هواداران بزرگ استقلال می خواهم به هوچی گری عده ای معلوم الحال که خودشان می دانند چه تخلفی مرتکب شدند توجه نکنند و فقط به حمایت از استقلال بزرگ بپردازند که موفقیتش ارزوی همه ما است.»

کد خبر 560327 برچسب‌ها باشگاه تراکتور تبریز لیگ برتر فوتبال ایران باشگاه استقلال

دیگر خبرها

 • وعده مظاهری به تراکتور: قرار ملاقات در دادگاه!+عکس
 • علت مرگ پرحاشیه جوان معتاد مشهدی چیست؟/مرغ همچنان جولان می‌دهد/سکوت در مردان و زنان به چه معناست؟
 • این قسمت، شهرخودروی مشهد/ انقلاب با رحمتی، زیبا می‌شود؟
 • جلسه رغبتی با یحیی روی نیمکت پرسپولیس
 • واگذاري باغ-مزارِ محمدرضا لطفي به بخش خصوصي
 • طاهران: علائم کرونا ندارم، اما قرنطینه هستم
 • اصولی: شهرخودرو به سرمایه‌ها بی‌توجه است!
 • ستاره طلایی پوشان به آبی ها پیوست
 • ایران؛ زیر سایه پیری جمعیت!/ کم لطفی مسئولان به سیاست های کلی ابلاغ جمعیت
 • واکنش عجیب یحیی گل‌محمدی به حرف‌های رسول‌پناه
 • کاپیتان سابق پارس جنوبی با پیکان به توافق رسید
 • واگذاری باغ‌مزار «قلندر موسیقی ایران» به بخش خصوصی
 • ‌گزارش ویدئویی| قتلِ خلیج فارس در سکوت مسئولان / صید ترال ‌چه بر سر صیادان بوشهری ‌آورد؟
 • تمجید ویژه ستاره پرسپولیس از یحیی گل محمدی + سند
 • حمایت تمام قد شاگرد یحیی از گل‌محمدی+ عکس
 • سیاست واشنگتن در کشورهای عربی توسط لابی صهیونیسم رقم می‌خورد / ترامپ در منطقه قاعده «تفرقه بینداز و حکومت کن» را در پیش گرفته است/ سناریوی صدام برای بن سلمان هم تکرار می‌شود
 • شجاع خلیل زاده بالاخره سکوت خود را شکست ؛ غرور تمام نشدنی آقای ستاره در مقابل هواداران پرسپولیس
 • سکوت حامد لک ادامه دارد!
 • حمایت گزینه جانشینی یحیی از گل محمدی + عکس