فرارو- رییس‌جمهور گفت: قول می‌دهم دولت با تمام امکاناتش پیگیر حادثه سقوط هواپیمای مسافربری باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در مراسم تجلیل از کشاورزان نمونه کشوری، گفت: لازم می‌دانم غم این ایام را یک بار دیگر به ملت بزرگ ایران تسلیت بگویم.

وی ادامه داد: غم از دست دادن سرداری شجاع در منطقه و جهان، غم عزیزانی در کرمان که در تشییع سردار حضور داشتند و غم بسیار بزرگ و سهمگین سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی که 176 نفر را به کام مرگ کشاند.

رییس‌جمهور از تلاش‌های فراوانش برای روشن شدن ابعاد سقوط هواپیما سخن گفت و افزود: از لحظه‌ای که احتمال دادم سقوط هواپیما به صورت طبیعی و عادی نباشد تلاش فراوانی کردم که دوره بررسی و تحقیق، کوتاه شود تا بدانیم هواپیما چگونه سقوط کرد.

وی تاکید کرد: همکاری‌های خوبی از طرف نیروهای مسلح که تنها مسیر ما برای یافتن حقیقت بود، انجام شد و بلافاصله بعد از آنکه برای من مشخص شد یک خطای بسیار دردناک و نابخشودنی انسانی اتفاق افتاد،‌ به مسئولان امر اعلام کردم که بلافاصله به مردم اطلاع دهند.

رییس‌جمهور گفت: قول می‌دهم دولت با تمام امکاناتش پیگیر حادثه سقوط هواپیمای مسافربری باشد و قوه قضاییه با یک قاضی ویژه دنبال رسیدگی سریع به ابعاد آن باشد. قوه قضائیه باید یک دادگاه ویژه با یک قاضی عالی‌رتبه و چندین کارشناس برای پرونده سقوط هواپیما تشکیل دهد. این یک پرونده عادی و معمولی نیست و همه دنیا به این دادگاه نگاه می کنند.

روحانی خاطرنشان کرد: این حادثه، بسیار تلخ بود و تحملش برای مردم بسیار سنگین است، حتی اگر این هواپیما به خاطر نقص فنی هم سقوط کرده بود باز بسیار غم‌بار بود. بعد از مشخص شدن خطای انسانی، غم مردم چندین برابر شد.

وی بیان کرد: به خانواده‌های جان‌باختگان ایرانی و خارجی تسلیت می‌گویم و همانطور که با رهبران و مسئولان آن کشورها صحبت کردم، قول می‌دهم دولت با تمام امکاناتش پیگیر مسئله سقوط هواپیما باشد.

رئیس جمهور با قدردانی از همکاری خوب نیروهای مسلح در روشن شدن علت سقوط هواپیمای اوکراینی، تاکید کرد: دولت تا کشف همه جوانب امر، مجازات افراد دخیل در این حادثه و اطمینان بخشی به مردم برای جلوگیری از تکرار این مساله، به تلاش هایش ادامه می دهد.

روحانی افزود: به همه عزیزان دولت توصیه می‌کنم در کنار این خانواده‌های عزیز باشند. از مردم عزیز ایران می خواهم در کنار این عزیزان همدردی ارزشمندی انجام دهند.

رئیس جمهور گفت: وزیر راه، مسئولین دولتی، استانداران در کنار این عزیزان قرار بگیرند. من به عنوان یک پدر احساس می کنم غم از دست دادن جوان نخبه سطح بالای تحصیل کرده که سرمایه کشور بوده، چه قدر سخت است.

روحانی بیان کرد: اینکه نیروهای مسلح با صراحت لهجه خطا را اعلام و قبول کردند گام اول خوبی بوده است.

وی گفت: من به دلیل آشنایی کم و بیش که با پدافند هوایی دارم عرض می کنم که نمی تواند فقط یک فرد مقصر باشد. در این میان دیگرانی هم هستند. من می خواهم این مسئله با صداقت برای مردم بیان شود. مردم ما می‌دانند این حادثه از روی اشتباه و سهو صورت گرفته، اما چه کسانی دخیل بودند که این سهو انجام گرفت؟

رئیس جمهور ادامه داد: راست و درست است که در این ایام ریشه همه غم ها به آمریکا باز می‌گردد؛ امریکا بود که تحریم کرد، آمریکا بود که شرایط را متشنج کرد، امریکا بود که عزیز ما را ترور کرد اما این دلیل نمی‌شود در این مسئله به همه جوانب نپردازیم.

وی یادآور شد: سوال دیگر برای مردم این است که از زمان روشن شدن علت سقوط تا اعلام آن زمانی طولانی بوده است؟ یک الی دو روز طول کشیده یا چند ساعت بوده است؟ این هم مسئله‌ای است که می خواهم به همه توضیح دهند. پروسه چهارشنبه صبح تا جمعه عصر که به جلسه فوق‌العاده شورای امنیت ملی رسید به همه گفته شود.

رئیس جمهور گفت: همه مردم ما در این غم سهیم هستند، اما می خواهند بفهمند آیا مسئولان آنان به درستی در چهارچوب اخلاقی رفتار کردند یا نه.

وی اظهار کرد: من به عنوان نماینده ملت ایران و رئیس جمهور این موضوع را دنبال می کنم و به هر نتیجه ای برسیم به مردم خبر می دهیم.

روحانی گفت: حادثه فقط ۱۷۶ نفر عزیز از دست رفته نیست؛ بحث امنیت فضای ایران است، این موضوع برای مردم ما و دنیا مهم است. برای مردم ما مهم است که هر کسی در هر اندازه در این موضوع مقصر بوده به مجازات برسد.

رئیس جمهور افزود: اما به اعتقاد من، از همه اینها مهم تر این است که مردم باید مطمئن شوند این حادثه تکرار نمی شود. مهم ترین مساله برای مردم ما، افکار عمومی جهان، هوانوردی و امنیت آسمان ایران این است که این حادثه غیرقابل تکرار باشد و این به بازنگری در آیین نامه ها، شیوه نامه ها، دستورالعمل ها و مقررات نیاز دارد.

روحانی گفت: همه ما مسوولیت داریم که یک بار دیگر تمام این مقررات را بازنگری کنیم تا دریابیم چرا و به چه دلیل، کدام ضعف و در کدام مقررات بوده و در اجرا کجا ضعف بوده که این حادثه بسیار غم انگیز در کشور ما اتفاق افتاده است؛ حادثه‌ای که فکر می‌کنم در تاریخ کشور ما بی نظیر بوده و هیچ وقت نبوده که یک مسوول و افسر پدافندی در کشور ما نسبت به هواپیمای مسافربری آن هم در پایتخت و مرکز کشور و کنار فرودگاه بین المللی، چنین خطایی را مرتکب شده باشد.

رئیس جمهور اظهار کرد: بنابراین ضمن همدردی با همه خانواده های عزیزی که این مصیبت بزرگ به آنها رسیده، اعلام می کنم این راه و مسیر را تا کشف همه جوانب امر، تا مجازات آنهایی که دخیل بودند و در نهایت اطمینان بخشی به مردم که چنین حادثه ای تکرار نخواهد شد، ادامه خواهیم داد.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به زیبایی‌های دنیای کشاورزی، گفت: در دنیای کشاورزی یک دوره، دوره سختی و زحمت است اما پشت سر آن بهار آمده و محصول به دست می‌آید و می‌توان گفت یکی از نمونه‌های عسر و یسر را در دنیای کشاورزی می‌توان مشاهده کرد، از وقتی که کشاورز زمین و بذر را آماده می‌کند تا روزی که محصول به دست می‌آید.

روحانی با بیان اینکه کشاورزان با محصولات خود نوعی رابطه عاطفی دارند و به گونه‌ای با محصولات خود همراه بوده و زندگی می‌کنند، گفت: کسانی که کشاورز هستند این سخن من را تصدیق می‌کنند که کشاورزان تنها به دنبال برداشت محصول و فروش آن نیستند، بلکه به محصولات خود عشق می‌ورزند.

رئیس جمهور در ادامه با بیان اینکه در شرایط بسیار سخت کشورمان بدخواهان می‌خواهند زندگی مردم را از لحاظ معیشتی در تنگنا قرار دهند، اظهار کرد: در این شرایط کشاورزان تلاشگر کشورمان سهم بزرگی در رفاه مردم دارند. اینکه امروز بدون مشکل، نان و محصولات مختلف کشاورزی به‌وفور در بازار قابل تهیه است، به‌خاطر تلاش و دسترنج کشاورزان است.

روحانی خاطرنشان کرد: در روزگاری ناچار بودیم، میلیون‌ها تن گندم وارد کنیم اما امروز سالهاست که به خودکفایی رسیده ایم و سال آینده نیز در این محصول خودکفا خواهیم بود و در سایر محصولات از جمله برنج، شکر و دانه‌های روغنی نیز اقدامات و گام‌های خوبی برداشته شده است. این دستاوردها در سایه تلاش و ایثار کشاورزان است و البته مدیریت حوزه کشاورزی هم سهم قابل توجهی در این زمینه داشته است که از تلاش همه آنها تشکر می‌کنم.

رئیس جمهور گفت: تلاش ما در دولت یازدهم و دوازدهم تنها این نبود که نیاز مردم را تامین کنیم و صرفاً به سمت خودکفایی حرکت کنیم، بلکه اقدام بزرگی را در دستور کار خود داشتیم و آن این بود که زمین را آباد کنیم.

روحانی اضافه کرد: اینکه امروز در استان خوزستان 960 هزار تن شلتوت و بیش از 500 هزار تن برنج سفید به دست آمده است، در کنار نزول باران رحمت الهی، ناشی از تصمیم دولت یازدهم و دوازدهم مبنی بر این بود که 550 هزار هکتار زمین کشاورزی در استان خوزستان و ایلام آباد شود و امروز با اقدامات انجام شده بیش از 300 هزار هکتار زمین در این استان‌ها آباد شده است.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: دولت در استان خوزستان بیش از 4 هزار و 500 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کرده است و فقط امسال در این استان 5 هزار میلیارد تومان ارزش محصول برنج بوده است، لذا بیش از آنچه سرمایه‌گذاری کرده‌ایم محصول برنج به دست آمده است.

روحانی خاطر نشان کرد: در دولت یازدهم و دوازدهم تا امروز حدود 37 سد افتتاح شده و در کنار آن اقدامات گسترده‌ای در زهکشی و تجهیز زمین و وسایل کشاورزی انجام شده است و محصولات کشاورزی در دولت یازدهم و دوازدهم 28 میلیون تن اضافه شده است و از 97 میلیون تن در ابتدای دولت یازدهم امروز به 125 میلیون تن رسیده‌ایم یعنی سالانه به طور متوسط 5 هزار تن به میزان محصولات کشاورزی اضافه شده است که یک کار بسیار بزرگی محسوب می‌شود.

رئیس جمهور گفت: آثار آنچه این دولت در بخش زمین و آب انجام داده است، برای ده‌ها سال دیگر نیز در کشور باقی خواهد ماند و نسل‌های آینده نیز از آن بهره‌مند خواهند بود.

روحانی با بیان اینکه از ماه‌های آغازین دولت یازدهم با حضور در وزارت جهاد کشاورزی برنامه 5، 6 ساله‌ای را برای توسعه بخش‌های مختلف کشاورزی تنظیم کردیم، اظهار کرد: در این برنامه مشخص کردیم که در این برهه زمانی قرار است در چه محصولاتی خودکفا شده و در چه محصولاتی گام‌های بلندی به سمت خودکفایی برداریم و در این راستا در گندم، برنج، چغندر، شکر، دانه‌های روغنی و محصولات گلخانه‌ای اقدامات بزرگی تاکنون انجام شده است.

رئیس جمهور گفت: کل گلخانه‌های کشور تا ابتدای دولت یازدهم، 8 هزار و 800 بوده و امروز تقریباً امروز به 17 هزار و 400 رسیده است و تقریباً 2 برابر شده است و محصولات آن از یک میلیون و 6 دهم به 2 میلیون و 4 دهم افزایش یافته است.

روحانی در ادامه اهمیت توجه به زراعت چوب و مفید و ضروری بودن آن را مورد تأکید قرار داد و گفت: امروز برای تولید محصولات مختلف و کاغذ نیازمند چوب هستیم و خوشبختانه اقدامات خوبی در زمینه زراعت چوب آغاز شده است و باید ادامه پیدا کند، ضمن اینکه کشورمان از استعداد بسیار خوبی در این بخش برخوردار است.

رئیس جمهور با بیان اینکه در حوزه کشاورزی توجه به خاک به همان اندازه وجود و حفظ آب اهمیت دارد، اظهار داشت: آب در بخش کشاورزی وقتی مفید است که خاک مناسب وجود داشته باشد، لذا باید خاک کشور را حفظ کنیم و توجه کنیم که آب و خاک دو سرمایه بسیار بزرگی است که باید از آنها مراقبت کنیم.

روحانی همچنین با تاکید بر لزوم استفاده از علم و دانش و تکنولوژی در حوزه کشاورزی، گفت: امروز دیگر دوره کشاورزی سنتی به سر آمده است و با روند افزایش جمعیت کشور باید خودمان را برای تولید محصولات بیشتر آماده کنیم. لذا با توجه به محدود بودن آب و خاک در کشور می‌توان با استفاده از علم و دانش و تکنولوژی محصولات بیشتری تولید کرد.

رئیس جمهور همچنین جلوگیری از ضایعات محصولات کشاورزی را مورد تأکید قرار داد و گفت: جلوگیری از هدررفت و ضایعات محصولات کشاورزی به مانند آن است که از هدررفت میلیاردها متر مکعب آب جلوگیری می‌شود.

روحانی خاطرنشان کرد: با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان است که می‌توان توانایی تولید محصول را چندین برابر افزایش داد و لذا با فناوری و علم و دانش می‌توانیم مقدار و حجم تولید محصولات زراعی، باغی و دامی را افزایش دهیم و در این راستا باید از ظرفیت دانشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی و فارغ ‌التحصیلان دانشگاهی بیش از پیش استفاده شود.

رئیس جمهور در این مراسم با اهداء لوح سپاس از 15 کشاورز و واحد نمونه کشاورزی فعال در حوزه‌های زراعت، باغبانی، ترویج آموزش دام، طیور، شیلات، بازرگانی و تشکل‌های کشاورزی تقدیر کرد.

منبع: فرارو

منبع این خبر، وبسایت fararu.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۶۵۵۳۸۸۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

هشدار درباره «لیست سیاه FATF»؛ چرا اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام سکوت کرده‌اند؟

نامه آیت‌الله تبریزیان به سفیر چین و اعلام آمادگی برای ریشه‌کنی کرونا!

دعوای تقلب بین اصولگرایان بر سر انتخاباتِ بدون حضور اکثریت مردم

فوت ۵۰ نفر بر اثر کرونا در قم| نماینده مجلس: چرا به مردم دروغ می‌گویید؟ | روزانه ۱۰ نفر در قم از بین می‌روند| اولین نفر در ۲۴ بهمن فوت شده| قرنطینه صد‌ها نفر در قم| حرم باید تعطیل شود

تخریب عمارت رئیس‌التجار در نیشابور

خبر بعدی:

سارق حرفه‌ای: مرغ دزدی مرا تبهکاری بزرگ کرد

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، چندی قبل مرد جوانی در تماس با ماموران پلیس کرج از حضور دزدان در خانه اش خبر داد و خیلی زود گروهی از ماموران برای تحقیقات ابتدایی به محل سرقت در منطقه مهرشهر کرج رفتند.

ماموران با حضور در محل پی بردند که دزدان از مسیر پنجره قصد ورود به خانه را داشتند که در همان لحظه صاحبخانه وارد خانه شده است و دو سارق با دیدن او از مسیر بالکن پا به فرار گذاشته اند. تجسس‌ها نشان از آن داشت که سارقان پس از فرار از پشت ساختمان به خیابان اصلی رفته و با تهدید چاقو جلوی یک خودروی پراید را گرفته و راننده را مجبور به فراری دادن آن‌ها کرده اند. به این ترتیب گروهی از ماموران اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی کرج برای تحقیقات ویژه و دستگیری عاملان این سرقت نافرجام وارد عمل شدند که در ابتدا اقدام به انگشت نگاری از محل ورود و خروج دزدان کردند و در گام بعدی دوربین‌های مداربسته در مسیر فرار دزدان را مورد بازبینی قرار دادند. کارآگاهان در این شاخه از تحقیقات در بررسی تصاویر دوربین‌های مداربسته یکی از سارقان حرفه‌ای و سابقه دار را به نام مجید شناسایی کردند و به این ترتیب ردیابی‌ها برای دستگیری این سارق در دستور کار ماموران قرار گرفت. تجسس‌های فنی ادامه داشت تا این که مخفیگاه مجید و همدست او شناسایی شد و ماموران در آخرین روز‌های بهمن در یک عملیات غافلگیرانه آن‌ها را دستگیر کردند. مجید ابتدا خود را بی گناه می‌دانست، اما وقتی در برابر تصاویر دوربین مداربسته و راننده پراید قرار گرفت به ناچار لب به سخن گشود و به سرقت نافرجام خود اعتراف کرد.

گفتگو با سارق همه فن حریف
مجید ۳۰ ساله که یکی از سارقان سابقه دار است ادعا می‌کند بچه کف خیابان بوده و نبود پدر و مادر باعث شده تا او یک سارق شود.
سابقه داری؟
بله، اولین بار سال ۸۹ دستگیر شدم و سال ۹۲ آزاد شدم و دوباره سال ۹۶ دستگیر شدم و تا سال ۹۷ زندان بودم.

به چه جرمی؟
سرقت خانه و زورگیری.

از چند سالگی شروع به سرقت کردی؟
۱۷ ساله بودم که دزدی کردم.

چرا؟
رفیق ناباب و نبود خانواده بالای سرم باعث شد که مسیر دزدی را انتخاب کنم.

نبود خانواده؟
بله، پنج ساله بودم که پدر و مادرم از هم طلاق گرفتند، هفت ساله بودم که پدرم ازدواج کرد و به دنبال زندگی خودش رفت و بعد از آن ۹ ساله بودم که مادرم ازدواج کرد و من این وسط تنها ماندم.

رفیق ناباب چه نقشی داشت؟
خوب در کف خیابان دکتر و مهندس که دستمان را نمی‌گیرد، دوستان ناباب به سراغم آمدند و با آن‌ها همراه شدم.

اولین بار چه چیزی سرقت کردی؟
اولین بار مرغ دزدیدم.

چرا مرغ؟‌
می‌خواستم با دوستانم دزدی کنم، ولی می‌ترسیدم به همین خاطر برای این که ترسم بریزد مجبور شدم با مرغ دزدی شروع کنم.

تاثیر داشت؟
نه زیاد، ولی با دوستانم به سرقت رفتم.

با پول‌های سرقتی چه کردی؟
یک موتور خریدم و هرچه به دست آوردم صرف خوشگذرانی هایم کردم.

شیوه و شگرد؟
از پنجره وارد خانه‌ها می‌شدیم، دوستم مسعود خانه‌ها را نگاه می‌کرد و وقتی چراغ خانه‌ها خاموش بود وارد ساختمان می‌شدیم وقبل از ورود چند ضربه به پنجره می‌زدیم وقتی چراغی روشن نمی‌شد با اطمینان از این که کسی داخل خانه نیست دست به سرقت می‌زدیم.

چه چیز‌هایی سرقت می‌کردی؟
هرچیزی را که به پول تبدیل می‌شد سرقت می‌کردیم.

اعتیاد داری؟
نه.

ازدواج کردی؟
تازه ازدواج کردم.

همسرت می‌داند دزدی می‌کنی؟
بله، ولی توبه کرده بودم و دیگر دزدی نمی‌کردم.

چیزی از پول‌های سرقتی برایت مانده است؟
هیچی، نصف جوانی ام را داخل زندان بودم و خانواده ام نیز نصف اموالشان را فروختند تا بتوانند رضایت شاکیان پرونده هایم را بگیرند.

چرا دوباره دزدی کردی؟
من در تاکسی اینترنتی کار می‌کردم و خلاف را کنار گذاشته بودم تا این که شب سرقت بعد از کار به یک قهوه خانه رفتم که در آن جا بعد از کشیدن قلیان یکی از دوستانم که در زندان با هم آشنا شده بودیم به سراغم آمد و خواست با هم در خیابان دور بزنیم که در مسیر ناگهان گفت داخل خانه کسی نیست صبر کن تا دزدی کنیم، من در شرایط قرار گرفتم وگرنه نمی‌خواستم دزدی کنم.

داخل خانه چه اتفاقی افتاد؟
از پنجره قصد ورود به خانه را داشتیم و در بیرون از خانه زاغ زنی می‌کردیم که ناگهان چراغ خانه روشن شد و صاحبخانه شروع به داد و فریاد کرد که من و مسعود پا به فرار گذاشتیم.

شنیدم آدم ربایی کردی؟
آدم ربایی نبود، من برای فرار با چاقویی که همراهم بود جلوی خودروی پراید را گرفتم و گفتم می‌خواهند از ما زورگیری کنند و خواستم تا ما را از محل دور کند و هیچ کاری به او نداشتیم و در مقصد هم با دادن کرایه خودرو پیاده شدیم.

همیشه چاقو همراه داری؟
نه، چند روز قبل در محله مان دعوا کردم و با چاقو دستم را زدند، چون می‌ترسیدم دوباره با من درگیر شوند چاقو همراهم بود.

تا حالا از خودت دزدی شده؟
بله، ضبط و باند خودرویم را سرقت کردند.

شکایت کردی؟
نه، حتی در درگیری که با چاقو دستم را زده بودند شکایت نکردم.

چرا؟
چون با خودم گفتم شاید این یک تلنگر از طرف خداست تا دیگر دزدی نکنم و حال و روز کسانی را که از آن‌ها دزدی کردم بفهمم.

تاثیری داشت؟
نه، دوباره دزدی کردم تا وقتی که ازدواج کردم.

آخر دنیای سرقت کجاست؟
آخر سرقت پوچ و زندان است تا حالا کسی را ندیده ام که از راه سرقت به جایی رسیده باشد، من همه شگرد‌های دزدی را بلدم و از من زرنگ‌تر در جمع دوستانم نبود، اما هیچ پیشرفتی نکردم و همیشه به دنبال پول بودم.

جای چاقو روی سرت زیاد است؟
داخل زندان خودزنی کردم و چند بار هم دعوا کردم.

بعد از آزادی چه برنامه‌ای داری؟
بیایم بیرون توبه می‌کنم و دیگر مال حرام نمی‌خورم دور دوستان خوب و بدم را خط کشیدم و سرم تو زندگی خودم است.

راهی جز دزدی برای زندگی نداشتی؟
آخر و عاقبت بچه‌های کف خیابان همین دزدی است.

خیلی‌ها شرایطشان مثل تو بود، ولی زندگی سالمی داشتند؟
من امکاناتش را نداشتم. در محله‌ای بزرگ شدم که همه دزدی می‌کردند.

یعنی هیچ پولی به دست نیاوردی؟
بیشتر از ۱۰۰ میلیون به دست آوردم، اما هیچی برایم نماند.

قصد داشتی تا کی دزدی کنی؟
فکر آخرش نبودم و فقط خوشگذرانی می‌کردم تا به آرزوهایم برسم.

اگر متاهل نمی‌شدی سرقت هایت ادامه داشت؟
بله، ازدواج که کردم توبه کردم.

چه تضمینی است دوباره دزدی نکنی؟
همسرم تضمین توبه کردن من است، اگر پول کم بیاورم و شرایط سخت باشد دور میدان می‌ایستم و کارگری می‌کنم، اما دیگر خلاف نمی‌کنم.

از پدر و مادرت خبر داری؟
نه، خواهرم ازدواج کرده و از او هم کمتر خبر دارم.

چطور با همسرت آشنا شدی؟
با دو نفر از دوستانم برای پسته چینی به کرمان رفتیم و در باغ پسته مشغول کار شدیم که در آن جا با همسرم آشنا شدم و همه زندگی ام را برایش تعریف کردم و به او قول دادم بعد از ازدواج دیگر دزدی نکنم و زندگی سالمی داشته باشیم.

یعنی با جیب خالی ازدواج کردی؟
بله.

حرف آخر؟
توصیه می‌کنم که هیچ وقت خلاف نکنند، هر چقدر هم پول به دست بیاورند چندبرابر آن را باید پرداخت کنند.

چرا؟
چون اگر وسیله‌ای را که یک میلیون تومان ارزش دارد سرقت کنی در زمان فروش باید ۳۰۰ هزار تومان بفروشی، ولی وقتی دستگیر می‌شوی برای پس دادن و گرفتن رضایت باید ارزش واقعی وسیله به سرقت رفته را پرداخت کنی به همین خاطر چند برابر آن چه را که سرقت می‌کنی باید بپردازی.

بنا بر این گزارش، سارق جوان برای تحقیقات بیشتر در اختیار ماموران اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی کرج قرار دارد.

 

تحلیل کارشناس
پناه آوردن به خیابان
دکتر ابراهیم اندرخورا جامعه شناس و استاد دانشگاه
اغلب افرادی که در سنین نوجوانی و جوانی محیط خانه را ترک می‌کنند و به جامعه و کوچه و خیابان پناه می‌برند در خانواده‌هایی پرورش یافته اند که در جامعه شناسی به آن‌ها خانواده‌های نابه سامان یا متزلزل می‌گوییم.

در این خانواده‌ها دو نوع سبک تربیتی وجود دارد برخی والدین سهل گیر هستند و به فرزندان خود آزادی بیش از حد و افراط گونه می‌دهند در حقیقت آن‌ها با شعار دموکراسی در خانواده می‌خواهند محدودیت‌هایی برای فرزندان خود قائل نباشند. فرزندان در این خانواده‌ها به دلیل این که اختیار تام در انجام هر رفتار و عملی را دارند مرتکب هر رفتاری می‌شوند و، چون ناظری مانند پدر و مادر را احساس نمی‌کنند اغلب دیده می‌شود هر کاری را انجام می‌دهند تا تجربه‌ای کسب کنند. برخی والدین نیز سبک تربیتی شان سختگیرانه بوده و فرزندان آن‌ها به دلیل همین سختگیری و نظارت‌های شدید و اعمال محدودیت‌های بسیار به کوچه و خیابان پناه می‌برند و کوچه و خیابان را امن‌تر از محیط خانواده تصور می‌کنند در این نوع سبک تربیتی، والدین مدام به فرزندان خود دستور می‌دهند و اختیار و نوع تفکر را از آن‌ها سلب می‌کنند.

فرزندان در این خانواده‌ها ترسو بار می‌آیند و به دلیل این که هیجانات دوران نوجوانی شان تخلیه نشده است، مهارت کافی و لازم را نیاموخته اند و مهارت نه گفتن را بلد نیستند با پیوستن به گروه همسالان مانند گروه اول تجربیات تلخی را خواهند داشت و اغلب مرتکب جرایم خرد و کلان می‌شوند. در حقیقت باید گفت وقتی نوجوانان و جوانان از محیط خانواده فرار می‌کنند و به کوچه و خیابان و گروه همسالان پناه می‌آورند مقصران اصلی والدین و سبک تربیتی آن هاست هسته اولیه شخصیت افراد در خانواده شکل می‌گیرد و پی‌ریزی می‌شود چنان چه فرزندان با شخصیت سالم و به دور از محدودیت ها، افراط‌ها و تفریط‌ها در خانواده رشد کنند با ورود به جامعه از هر اتفاقی مصون می‌مانند، زیرا قدرت تفکر و تأمل و تفکیک خوب و بد را دارند بنابراین حتی اگر در معرض بدترین و خطرناک‌ترین آسیب‌های اجتماعی قرار گیرند توان دفاع از خود را دارند و می‌توانند از آسیب‌ها خود را نجات دهند و به محیط امن خانواده بازگردند فرزندانی که در محیط خانوادگی سالم پرورش یافته‌اند و سبک تربیتی شان متعادل بوده هیچ‌گاه کوچه و خیابان و گروه همسالان را محیط امنی برای زندگی نمی‌دانند و در سخت‌ترین شرایط و بحران روانی باز به محیط امن خانواده پناه می‌برند و مشکلات خود را با خانواده درمیان می‌گذارند.

منبع: خراسان

انتهای پیام/

دیگر خبرها

 • مقصر باخت استقلال مشخص شد!
 • استقرار تیم های بهداشتی و کنترلی در مبادی ورودی و خروجی قزوین
 • عسگری به فینال رسید/ خاکسار و بهمنیار از گردونه رقابت‌ها کنار رفتند
 • عکس روز نشنال جئوگرافیک تصویر هواپیمای در حال پرواز از زاویه بالش
 • خلبان مقصر سانحه هواپیمای ایران ایر در فرودگاه تبریز بود
 • استانداری: هموطنان تا اطلاع ثانوی به گیلان سفر نکنند
 • معاون استاندار: هموطنان به گیلان سفر نکنند
 • امارات مجوز پروازهای ایران را صادر کرد/هواپیمای ماهان به دبی رفت
 • پرواز هواپیمای ماهان به امارات برای بازگرداندن ایرانی‌ها
 • خلبان؛ مقصر سانحه هواپیمای ایران ایر
 • مقصر اصلی شکست استقلال
 • پیشکسوت استقلال مقصر باخت استقلال را معرفی کرد
 • فنونی زاده: مقصر باخت استقلال موسوی است/ با آمدن فتح الله زاده امید به تیم ما برگشت
 • ادعای پنتاگون درباره حمله لیزری نیروی دریایی چین به هواپیمای نظامی آمریکا
 • شروع معمولی چند گناهکار/دسته ی مطرب ها این بار با حبیب و هدیه!
 • سازمان هواپیمایی:خلبان مقصر سانحه هواپیمای ایران ایر در فرودگاه تبریز بود
 • ویروس کرونا عضو هیات دولت نیست که از روحانی دستور بگیرد!/ عبدالله ناصری: مسئولان توهم توطئه دارند
 • در هفته گذشته ۲۰ درصد مراسم‌ تالارها لغو شد/ نباید به جامعه هراس وارد کرد
 • هواپیمای ایران ایر در آسمان استانبول برای برگشت مسافران ایرانی
?>