هفته هفدهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور از امروز (شنبه) پیگیری می‌شود و می‌توان گفت از امروز تنور فوتبال داخلی ایران در اوج سرمای زمستان داغ داغ می‌شود. ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۳ ورزشی فوتبال ایران نظرات - اخبار ورزشی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، هفته هفدهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال در شرایطی از سرگرفته خواهد شد که مسابقات لیگ برنامه منظمی ندارد، چراکه هفته شانزدهم و اولین هفته از دور برگشت، پیش از تعطیلات نیم‌فصل برگزار شد و هفته هفدهم نیز به دلیل حضور شهر خودرو در پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا، هشت روز قبل با برگزاری دیدار این تیم مقابل شاهین شهرداری بوشهر آغاز شده است.

با این حال پنجم بهمن ماه را باید آغاز رسمی نیم‌فصل دوم بدانیم که در زیر به دیدارهای این روز اشاره می‌شود:

ماشین‌سازی -سپاهان
تغییرات در نیم‌فصل شامل حال ماشین‌سازی هم شده است. تیم تبریزی یک نیم‌فصل را به خوبی با رسول خطیبی پشت سر گذاشت و حتی در نخستین بازی نیم‌فصل دوم که پیش از تعطیلات برگزار شد، استقلال را در تهران شکست داد. جایگاه تک رقمی ماشین‌سازی با 22 امتیاز از 16 بازی دلیلی برای ادامه همکاری با خطیبی نبود تا این مربی پس از بروز برخی مشکلات با مسئولان باشگاه به قطع همکاری برسد. حالا تیمی که هدایت آن را احد شیخ‌لاری بر عهده گرفته است، باید در نخستین بازی پس از تعطیلات در سرمای تبریز به مصاف سپاهانی برود که جزو تیم‌های پرقدرت و پرمهره نیم‌فصل اول بود و حالا با گرفتن بازیکنانی چون سروش رفیعی، مهدی ترکمان و محمد طیبی خود را تقویت کرده است. مطمئناً از سرگیری بازی‌ها پس از تعطیلات پرحاشیه فوتبال ایران، نمی‌تواند برای هیچ‌کدام از دو تیم آسان باشد، به ویژه برای میزبانی که تعدادی از ستاره‌های خود و البته سرمربی‌اش را از دست داده است.

پیکان -نساجی
دو تیم پیکان و نساجی را نمی‌توان تیم‌های موفقی در نیم‌فصل اول دانست. هرچند از بین این دو تیم نساجی با میانگین یک امتیاز از هر بازی و با 16 امتیاز در رتبه دهم جدول قرار دارد. پیکانی‌ها نیز 13 امتیازی هستند و رتبه چهاردهم را در اختیار گرفته‌اند. دیدارهای شش امتیازی در تورنمنت‌های بلندمدتی چون لیگ، فقط برای تیم‌های بالای جدولی نیست و دیدار این هفته برای پیکان قعرنشین هم شش امتیازی است تا فاصله‌اش را با یکی از رقبای مستقیم خود کاهش دهد. حسین فرکی، سرمربی پیکان بی‌برنامگی در نیم‌فصل اول را علت ناکامی تیمش دانسته، اما بی‌برنامگی مشکلی مشترک برای تمام تیم‌ها بوده است. از طرفی محمدرضا مهاجری که به هواداران نساجی گفته است اگر تیم آنها در پایان فصل از رده ششم جدول پایین‌تر بود، او را در ورزشگاه وطنی دار بزنند، نباید به سادگی امتیاز بازی‌های این‌چنینی را از دست بدهد. انتظار می‌رود نساجی با تقویت در نیم‌فصل دوم، نمایش بهتری نسبت به دور رفت داشته باشد.

گل‌گهر -سایپا
این هفته را باید تقابل همسایه‌های قعر جدولی دانست. یکی از این تقابل‌ها نیز میان تیم‌های گل‌گهر و سایپا خواهد بود که هدایت این تیم‌ها را استاد و شاگرد در اختیار دارند. مجید جلالی که سال‌هاست در تیم‌های مختلف لیگ برتر مربیگری می‌کند، در شرایطی که شاگردانش به عرصه مربیگری آمده‌اند، همچنان فعالیت خود را ادامه می‌دهد و با هدایت گل‌گهر، یکی از رکوردداران حضور روی نیمکت‌های لیگ برتری است. نیم‌فصل اول با کسب 10 امتیاز، برای شاگردان جلالی خوب سپری نشد. هرچند سیرجانی‌ها نیم‌فصل اول را با دو مربی پشت سر گذاشتند و شاید نبود مهره‌های مورد اعتماد یکی از مواردی بود که جلالی آن را دلیل عدم نتیجه‌گیری تیمش می‌دانست. حالا با شروع نیم‌فصل دوم و فرصت تقویت تیم‌ها باید دید سیرجانی‌ها می‌توانند در اولین فصل حضورشان در لیگ برتر، سهمیه خود را حفظ کنند. آنها این هفته با سایپایی دیدار خواهند کرد که سرمربی جوانش شاگرد مجید جلالی بوده است. صادقی هم به مانند جلالی به تقویت تیم در نیم‌فصل دوم پرداخته است و با تیمی باتجربه‌تر نیم‌فصل دوم را آغاز می‌کند. این تیم بازیکنان جدید در نیم‌فصل دوم، انگیزه تازه‌ای نیز خواهد داشت.

ذوب‌آهن -پارس جنوبی
می‌توان یکی از طولانی‌ترین پروسه‌ها برای انتخاب سرمربی در نیم‌فصل را به نام ذوب‌آهنی‌ها بزنیم. ذوب‌آهنی که یک هفته پیش از تعطیلی مسابقات با علیرضا منصوریان قطع همکاری کرد و برای انتخاب سرمربی جدیدش تا دو هفته پیش سرگردان بود. نتیجه سرگردانی در نهایت توافق با میودراگ رادولوویچ بود که حالا اصفهانی‌ها امیدوارند بتوانند با این مربی به روزهای خوب‌شان بازگردند. آنهایی که نیم‌فصل اول خوبی نداشتند و حتی در شروع فصل از آسیا نیز حذف شدند. تیم آسیایی فصل قبل حالا با 15 امتیاز از 16 بازی در رتبه یازدهم جدول قرار دارد، جایگاهی که ذوب‌آهن با آن غریبه است. آنها در شروع مجدد مسابقات با اندیشه‌های سرمربی مونته‌نگرویی باید با پارس جنوبی تقابل کنند. تیمی که به دنبال جدایی فراز کمالوند با هدایت هومن افاضلی به مسابقات باز می‌گردد تا بلکه بتواند در لیگ برتر باقی بماند. پارس جنوبی 14 امتیازی در یکی از دیدارهای دوستانه خود سپاهان را با نتیجه یک بر صفر از پیش رو برداشته و امیدوار است این بار با پیروزی مقابل یکی دیگر از تیم‌های اصفهانی تقابل پایین جدولی‌ها را به سود خود پایان دهد.

برنامه بازی‌ها و اسامی داوران دیدارهای باقیمانده هفته هفدهم لیگ برتر به شرح زیر است:

شنبه - 5 بهمن ماه

* ماشین‌سازی تبریز - سپاهان اصفهان، ساعت 15، ورزشگاه سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی
داور: امیر عرب‌براقی
کمک‌ها: علیرضا ایلدروم و قهرمان نجفی
کمک داوران اضافی: کمیل غلامی و سیدعلی‌اصغر مومنی
داور چهارم: حامد تازه‌پور
ناظر: حسین عسگری

* پیکان - نساجی مازندران، ساعت 15:30، ورزشگاه شهدای شهر قدس
داور: میثم حیدری
کمک‌ها: تورج عیوض‌محمدی و حمید نادری
کمک داوران اضافی: محمدرضا تارخ و ایمان کهیش
داور چهارم: محسن سلطانی
ناظر: رسول فروغی

* گل‌گهر سیرجان - سایپا، ساعت 15:30، ورزشگاه امام علی (ع) سیرجان
داور: بیژن حیدری
کمک‌ها: مهدی عالیقدر و مهدی الوندی
کمک داوران اضافی: حمید حاج‌ملک و محمدباقر پورباقر
داور چهارم: حامد صفایی
ناظر: سعید بطحایی

* ذوب‌آهن اصفهان - پارس جنوبی جم، ساعت 15:45، ورزشگاه فولادشهر اصفهان
داور: سیدمهدی سیدعلی
کمک‌ها: محمدجواد مداح و علی‌اکبر نوری
کمک داوران اضافی: محمدحسین ترابیان و سعاد وفاپیشه
داور چهارم: حسن انتظاری
ناظر: محمدجواد تقی‌پور

یکشنبه - 6 بهمن ماه
* نفت مسجدسلیمان - صنعت نفت آبادان، ساعت 15:15، ورزشگاه شهیدبهنام محمدی مسجدسلیمان
داور: سیدرضا مهدوی
کمک‌ها: امیررضا آشور ماهانی و احد سلطانی
کمک داوران اضافی: امیرسامان سلطانی و حامد سیری
داور چهارم: محمدصالح عرب‌آبادی
ناظر: ابوطالب طاهریان

* پرسپولیس - تراکتور تبریز، ساعت 15:30، ورزشگاه آزادی تهران
داور: محمدرضا اکبریان
کمک‌ها: آرمان اسعدی و سعید قاسمی
کمک داوران اضافی: علی بای و مرتضی منصوریان
داور چهارم: بابک عباسقلی‌زاده
ناظر: علیرضا کهوری

پیش از برگزاری این بازی‌ها، دیدار تیم‌های شاهین شهرداری بوشهر و شهر خودرو مشهد نیز برگزار شد که دو تیم به نتیجه تساوی بدون گل رسیدند. دیدار فولاد خوزستان - استقلال نیز لغو و به زمان دیگری موکول شد.

لیگ برتر فوتبال| توقف شهر خودرو مقابل قعرنشینِ 10 نفرهسازمان لیگ عقب‌نشینی کرد؛ دیدار فولاد خوزستان - استقلال لغو شد

 

انتهای پیام/

R35347/P/S3,27/CT7 واژه های کاربردی مرتبط فوتبال لیگ برتر فوتبال

منبع: تسنیم

کلیدواژه: فوتبال لیگ برتر فوتبال فوتبال لیگ برتر فوتبال

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.tasnimnews.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «تسنیم» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه در مورد انتشار این خبر انتقاد یا پیشنهادی دارید لطفاٌ کد ۲۶۶۴۵۶۷۵ را به همراه موضوع به آدرس ایمیل [KHABARBAN] ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

مجوز اصولگرایان برای زایمان جنایت؟

‌۲ وزارتخانه نورچشمی/ کارکنان کدام وزارتخانه بیشترین مزایا را دریافت می کنند؟

پیامد این تصمیم‌های مجلس انقلابی را چه کسی می‌پذیرد؟

کشف ذخایر جدید طلا در سیستان و بلوچستان

تخلیه فرودگاه بین المللی فرانکفورت به دنبال مشاهده یک فرد مسلح

خبر بعدی:

تهدید جدی ستاره استقلالی : فقط تا نیم فصل صبر می کنم

اسماعیل شریفات ، بازیکن پیشین استقلال و فعلی آلومینیوم اراک اعلام کرد که اگر باشگاه نفت مسجد سلیمان تا نیم فصل طلب او را ندهد به AFC شکایت خواهد کرد.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

اسماعیل شریفات ، بازیکن باتجربه تیم فوتبال آلومینیوم اراک می‌گوید اگر طلب او را تا یک ماه ونیم دیگر پرداخت نکنند، مجبور به شکایت به AFC می‌شود.

اسماعیل شریفات بازیکن این فصل تیم فوتبال آلومینیوم اراک با ابراز ناراحتی شدید از مسئولان تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان که دو فصل پیش در این تیم بازی می‌کرد گفت:

«حدود دو سال است که حکم بدهکاری باشگاه نفت مسجدسلیمان را گرفته‌ام و آن را به کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال اعلام کردم، اما متأسفانه هنوز هیچ کاری مبنی بر پرداخت بدهی‌ها صورت نگرفته است، درحالی‌که ابتدا قرار بود مجوز حضور این دست از تیم‌های بدهکارِلیگ برتری در فصل گذشته صادر نشود.»

شریفات در ادامه افزود:

«در این فاصله، هرزمانی از کمیته تعیین وضعیت پیگیری هم می‌کنم به من می‌گویند که مدیران مسجدسلیمان نزد ما یک چک گذاشته‌اند، که به نظر من و تمام کسانی که از این باشگاه طلبی دارند این نمی‌تواند دلیل قانع‌کننده‌ای باشد، درحالی‌که من فکر می‌کنم باید هر چه سریع‌تر یک قانونی وضع شود که باشگاه‌های بدهکار قبل از جذب هر بازیکنی اولویت را بر مبنای تاریخ و مبلغ بدهکاری قرار دهند.»

مدافع راست این روزهای آلومینیوم اراک در ادامه بیان کرد:

«من واقعا نمی‌دانم چرا فدراسیون فوتبال در این‌گونه موارد نسبت به باشگاه‌های بدهکار سفت‌وسخت نمی‌گیرد، در شرایطی که امثال من،‌ بعد از خدا تمام امیدشان به فدراسیون فوتبال و کمیته تعیین وضعیت است، اما متأسفانه مجبورم بگویم که این کمیته هم اراده‌ای برای حل این معضل بزرگ ندارد.»

اسماعیل شریفات درخصوص اینکه آیا خودش در این مدت با آقای نورشرق ریاست کمیته تعیین وضعیت صحبت کرده است یا خیر بیان کرد:

«من یک‌بار با ایشان صحبت کردم و به ایشان گفتم که الآن به این ۳۰۰ میلیون تومان احتیاج دارم، اما ایشان به من گفتند که این باشگاه یک فقره چک نزد ما گذاشته است و در صورت عدم انجام تعهداتشان حتماً جلوی ادامه فعالیت این تیم را می‌گیریم، ولی عملاً می‌بینیم که پس از دو سال هیچ کاری صورت نگرفته است. همان‌طور گفتم بازهم از فدراسیون خواهش می‌کنم که هر چه سریع‌تر تکلیف من را روشن کند، چراکه این مبلغ برای من پول کمی نیست.»

او همچنین با اشاره به شکایت به AFC گفت:

«من واقعا دوست ندارم کار به آنجا بکشد که من مجبور شوم شکایت خودم را نزد کنفدراسیون فوتبال آسیا ببرم. اما همین‌جا می‌گویم که برخلاف میل باطنی‌ام تا تعطیلات نیم‌فصل رقابت‌های لیگ برتر که حدود یک ماه و نیم دیگر است صبر می‌کنم و منتظر می‌مانم که رئیس جدید فدراسیون فوتبال انتخاب شود و امیدوارم ایشان در این خصوص جدی‌تر ورود کند و در صورت اینکه بازهم کاری از پیش نبرده شود دیگر چاره‌ای جز این ندارم که شکایتم را نزد AFC ببرم.»

شریفات با اعلام اینکه که دیگر طاقت ندارد خاطرنشان کرد:

«من معتقدم وقتی می‌شود مشکل را در مملکت خودمان حل کنیم چرا باید دست به دامن AFC شویم. سؤال من این است چطور این آقایان که حتی به امضای خودشان پایبند نیستند می‌توانند یک باشگاه را اداره کنند؟ جالب اینجاست که هنگام امضای عقد قرارداد من آقای بهادری حضور داشت که در حال حاضر او رئیس هیئت‌مدیره است، ولی با این‌وجود نمی‌دانم چرا به روی خودشان نمی‌آورند.»

شریفات در پایان گفت:

«من دو سال است که صبر کردم و دیگر خسته شدم و به این مقدار پول احتیاج دارم. من معتقدم درست نیست کاری که می‌شود در ایران به آن پرداخت در کشور دیگری پیگیری شود. امیدوارم کسی که بر مسند ریاست فدراسیون می‌نشیند درد بازیکنان را بداند و اجازه ندهد حقی از بازیکنان ضایع شود این در حالی است که ما چیزی بیشتر از حقمان هرگز نمی‌خواهیم.»

دیگر خبرها

 • بوندس‌لیگا| بایرن مونیخ با پیروزی مقابل فرایبورگ، قهرمان نیم‌فصل شد
 • تراکتور - استقلال، هر تقابل یک سرمربی برای قرمزهای تبریزی
 • گل های برتر تقابل های لیورپول و منچستریونایتد در لیگ برتر انگلستان / ویدیو
 • چهره های خاص در دیدار تراکتور - استقلال / خاطرات زنده می‌شود
 • تقابل مهدی رحمتی با مربی استقلالی که باعث اخراجش شده بود !
 • دوئل فرشته کریمی و نسیمه غلامی در لیگ فوتسال کویت
 • تقابل جالب بختیاری زاده با شهر خودرو در مشهد
 • خاص ترین چهره های دیدار تراکتور استقلال
 • هشدار جدی مورینیو به بازیکنان تاتنهام
 • دوئل رونالدو و لوکاکو در سری آ/ رئال مادرید ۳۹۵ میلیون یورو را به باد داد/ مورینیو بیل را تهدید کرد
 • تقابل دوباره ساسان انصاری با تیم چهار هفته ای!
 • دو چهره خاص در دیدار تراکتور - استقلال
 • پیشنهاد جذاب برای فرهاد مجیدی؛ سرمربی استقلالی از نیم فصل دوم در لیگ برتر؟
 • دو چهره خاص در دیدار تراکتور - استقلال/ خاطرات زنده می‌شود
 • داور از فحش بازیکن حریف گذر کرد/ به سپاهان تبریک می‌گویم
 • قضاوت داوران کرمانی در لیگ‌های مختلف فوتبال کشور
 • سوت اول در دستان زاهدی‌فر!
 • مارسی ۱- نیم المپیک ۲/ فرصت سوزی تیم مارسی مقابل حریف انتهای جدولی
 • باشگاه سپاهان کمک بزرگی به هندبال کرده است