هفته هفدهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور از امروز (شنبه) پیگیری می‌شود و می‌توان گفت از امروز تنور فوتبال داخلی ایران در اوج سرمای زمستان داغ داغ می‌شود. ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۳ ورزشی فوتبال ایران نظرات - اخبار ورزشی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، هفته هفدهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال در شرایطی از سرگرفته خواهد شد که مسابقات لیگ برنامه منظمی ندارد، چراکه هفته شانزدهم و اولین هفته از دور برگشت، پیش از تعطیلات نیم‌فصل برگزار شد و هفته هفدهم نیز به دلیل حضور شهر خودرو در پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا، هشت روز قبل با برگزاری دیدار این تیم مقابل شاهین شهرداری بوشهر آغاز شده است.

با این حال پنجم بهمن ماه را باید آغاز رسمی نیم‌فصل دوم بدانیم که در زیر به دیدارهای این روز اشاره می‌شود:

ماشین‌سازی -سپاهان
تغییرات در نیم‌فصل شامل حال ماشین‌سازی هم شده است. تیم تبریزی یک نیم‌فصل را به خوبی با رسول خطیبی پشت سر گذاشت و حتی در نخستین بازی نیم‌فصل دوم که پیش از تعطیلات برگزار شد، استقلال را در تهران شکست داد. جایگاه تک رقمی ماشین‌سازی با 22 امتیاز از 16 بازی دلیلی برای ادامه همکاری با خطیبی نبود تا این مربی پس از بروز برخی مشکلات با مسئولان باشگاه به قطع همکاری برسد. حالا تیمی که هدایت آن را احد شیخ‌لاری بر عهده گرفته است، باید در نخستین بازی پس از تعطیلات در سرمای تبریز به مصاف سپاهانی برود که جزو تیم‌های پرقدرت و پرمهره نیم‌فصل اول بود و حالا با گرفتن بازیکنانی چون سروش رفیعی، مهدی ترکمان و محمد طیبی خود را تقویت کرده است. مطمئناً از سرگیری بازی‌ها پس از تعطیلات پرحاشیه فوتبال ایران، نمی‌تواند برای هیچ‌کدام از دو تیم آسان باشد، به ویژه برای میزبانی که تعدادی از ستاره‌های خود و البته سرمربی‌اش را از دست داده است.

پیکان -نساجی
دو تیم پیکان و نساجی را نمی‌توان تیم‌های موفقی در نیم‌فصل اول دانست. هرچند از بین این دو تیم نساجی با میانگین یک امتیاز از هر بازی و با 16 امتیاز در رتبه دهم جدول قرار دارد. پیکانی‌ها نیز 13 امتیازی هستند و رتبه چهاردهم را در اختیار گرفته‌اند. دیدارهای شش امتیازی در تورنمنت‌های بلندمدتی چون لیگ، فقط برای تیم‌های بالای جدولی نیست و دیدار این هفته برای پیکان قعرنشین هم شش امتیازی است تا فاصله‌اش را با یکی از رقبای مستقیم خود کاهش دهد. حسین فرکی، سرمربی پیکان بی‌برنامگی در نیم‌فصل اول را علت ناکامی تیمش دانسته، اما بی‌برنامگی مشکلی مشترک برای تمام تیم‌ها بوده است. از طرفی محمدرضا مهاجری که به هواداران نساجی گفته است اگر تیم آنها در پایان فصل از رده ششم جدول پایین‌تر بود، او را در ورزشگاه وطنی دار بزنند، نباید به سادگی امتیاز بازی‌های این‌چنینی را از دست بدهد. انتظار می‌رود نساجی با تقویت در نیم‌فصل دوم، نمایش بهتری نسبت به دور رفت داشته باشد.

گل‌گهر -سایپا
این هفته را باید تقابل همسایه‌های قعر جدولی دانست. یکی از این تقابل‌ها نیز میان تیم‌های گل‌گهر و سایپا خواهد بود که هدایت این تیم‌ها را استاد و شاگرد در اختیار دارند. مجید جلالی که سال‌هاست در تیم‌های مختلف لیگ برتر مربیگری می‌کند، در شرایطی که شاگردانش به عرصه مربیگری آمده‌اند، همچنان فعالیت خود را ادامه می‌دهد و با هدایت گل‌گهر، یکی از رکوردداران حضور روی نیمکت‌های لیگ برتری است. نیم‌فصل اول با کسب 10 امتیاز، برای شاگردان جلالی خوب سپری نشد. هرچند سیرجانی‌ها نیم‌فصل اول را با دو مربی پشت سر گذاشتند و شاید نبود مهره‌های مورد اعتماد یکی از مواردی بود که جلالی آن را دلیل عدم نتیجه‌گیری تیمش می‌دانست. حالا با شروع نیم‌فصل دوم و فرصت تقویت تیم‌ها باید دید سیرجانی‌ها می‌توانند در اولین فصل حضورشان در لیگ برتر، سهمیه خود را حفظ کنند. آنها این هفته با سایپایی دیدار خواهند کرد که سرمربی جوانش شاگرد مجید جلالی بوده است. صادقی هم به مانند جلالی به تقویت تیم در نیم‌فصل دوم پرداخته است و با تیمی باتجربه‌تر نیم‌فصل دوم را آغاز می‌کند. این تیم بازیکنان جدید در نیم‌فصل دوم، انگیزه تازه‌ای نیز خواهد داشت.

ذوب‌آهن -پارس جنوبی
می‌توان یکی از طولانی‌ترین پروسه‌ها برای انتخاب سرمربی در نیم‌فصل را به نام ذوب‌آهنی‌ها بزنیم. ذوب‌آهنی که یک هفته پیش از تعطیلی مسابقات با علیرضا منصوریان قطع همکاری کرد و برای انتخاب سرمربی جدیدش تا دو هفته پیش سرگردان بود. نتیجه سرگردانی در نهایت توافق با میودراگ رادولوویچ بود که حالا اصفهانی‌ها امیدوارند بتوانند با این مربی به روزهای خوب‌شان بازگردند. آنهایی که نیم‌فصل اول خوبی نداشتند و حتی در شروع فصل از آسیا نیز حذف شدند. تیم آسیایی فصل قبل حالا با 15 امتیاز از 16 بازی در رتبه یازدهم جدول قرار دارد، جایگاهی که ذوب‌آهن با آن غریبه است. آنها در شروع مجدد مسابقات با اندیشه‌های سرمربی مونته‌نگرویی باید با پارس جنوبی تقابل کنند. تیمی که به دنبال جدایی فراز کمالوند با هدایت هومن افاضلی به مسابقات باز می‌گردد تا بلکه بتواند در لیگ برتر باقی بماند. پارس جنوبی 14 امتیازی در یکی از دیدارهای دوستانه خود سپاهان را با نتیجه یک بر صفر از پیش رو برداشته و امیدوار است این بار با پیروزی مقابل یکی دیگر از تیم‌های اصفهانی تقابل پایین جدولی‌ها را به سود خود پایان دهد.

برنامه بازی‌ها و اسامی داوران دیدارهای باقیمانده هفته هفدهم لیگ برتر به شرح زیر است:

شنبه - 5 بهمن ماه

* ماشین‌سازی تبریز - سپاهان اصفهان، ساعت 15، ورزشگاه سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی
داور: امیر عرب‌براقی
کمک‌ها: علیرضا ایلدروم و قهرمان نجفی
کمک داوران اضافی: کمیل غلامی و سیدعلی‌اصغر مومنی
داور چهارم: حامد تازه‌پور
ناظر: حسین عسگری

* پیکان - نساجی مازندران، ساعت 15:30، ورزشگاه شهدای شهر قدس
داور: میثم حیدری
کمک‌ها: تورج عیوض‌محمدی و حمید نادری
کمک داوران اضافی: محمدرضا تارخ و ایمان کهیش
داور چهارم: محسن سلطانی
ناظر: رسول فروغی

* گل‌گهر سیرجان - سایپا، ساعت 15:30، ورزشگاه امام علی (ع) سیرجان
داور: بیژن حیدری
کمک‌ها: مهدی عالیقدر و مهدی الوندی
کمک داوران اضافی: حمید حاج‌ملک و محمدباقر پورباقر
داور چهارم: حامد صفایی
ناظر: سعید بطحایی

* ذوب‌آهن اصفهان - پارس جنوبی جم، ساعت 15:45، ورزشگاه فولادشهر اصفهان
داور: سیدمهدی سیدعلی
کمک‌ها: محمدجواد مداح و علی‌اکبر نوری
کمک داوران اضافی: محمدحسین ترابیان و سعاد وفاپیشه
داور چهارم: حسن انتظاری
ناظر: محمدجواد تقی‌پور

یکشنبه - 6 بهمن ماه
* نفت مسجدسلیمان - صنعت نفت آبادان، ساعت 15:15، ورزشگاه شهیدبهنام محمدی مسجدسلیمان
داور: سیدرضا مهدوی
کمک‌ها: امیررضا آشور ماهانی و احد سلطانی
کمک داوران اضافی: امیرسامان سلطانی و حامد سیری
داور چهارم: محمدصالح عرب‌آبادی
ناظر: ابوطالب طاهریان

* پرسپولیس - تراکتور تبریز، ساعت 15:30، ورزشگاه آزادی تهران
داور: محمدرضا اکبریان
کمک‌ها: آرمان اسعدی و سعید قاسمی
کمک داوران اضافی: علی بای و مرتضی منصوریان
داور چهارم: بابک عباسقلی‌زاده
ناظر: علیرضا کهوری

پیش از برگزاری این بازی‌ها، دیدار تیم‌های شاهین شهرداری بوشهر و شهر خودرو مشهد نیز برگزار شد که دو تیم به نتیجه تساوی بدون گل رسیدند. دیدار فولاد خوزستان - استقلال نیز لغو و به زمان دیگری موکول شد.

لیگ برتر فوتبال| توقف شهر خودرو مقابل قعرنشینِ 10 نفرهسازمان لیگ عقب‌نشینی کرد؛ دیدار فولاد خوزستان - استقلال لغو شد

 

انتهای پیام/

R35347/P/S3,27/CT7 واژه های کاربردی مرتبط فوتبال لیگ برتر فوتبال

منبع: تسنیم

کلیدواژه: فوتبال لیگ برتر فوتبال فوتبال لیگ برتر فوتبال

FATF حل نشد، عراق ۵ میلیارد دلار ایران را بلوکه کرد

نامه علی مطهری به آیت‌الله جنتی: ببینید از کجا به کجا رسیده‌ایم| ادامه این رویه منجر به جامعه‌ای دچار اختناق می‌شود| به مردم درباره دلیل ردصلاحیتم چه بگویم؟

ظریف: ایران و امریکا اخیرا نامه‌های تندی رد و بدل کردند| ترامپ مقصر اصلی تنش واشنگتن و تهران است| جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی را به دولتهای خارجی نخواهیم داد

نوبت به گلکسی A۳۰ و A۵۰ رسید

معاون رئیس جمهور در اسلامشهر: بی تفاوتی در تعیین سرنوشت کشور به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۶۶۴۵۶۷۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

خبر بعدی:

نصرتی: کسی به ما سر نمی‌زند تا دغدغه‌هایمان را بشنود/ کادرفنی و بازیکنان طلب دارند

سرمربی تیم فوتبال گل‌گهر ریحان گفت: هیچ کدام از مسئولان باشگاه به ما سر نمی‌زنند تا بگویند این مشکلات به وجود آمده از کجا است.

محمد نصرتی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در رابطه با شرایط تیمش اظهار داشت: متأسفانه هفته‌های اخیر نتایج خوبی نگرفته‌ایم ولی این ماراتن ادامه دارد، در صدد هستیم نتایج هفته‌های اخیر را جبران کنیم.

وی افزود: کمی بدشانسی آوردیم و در بحث های داوری هم مشکل داشتیم. در بازی قبل مهاجم ما دروازه‌بان را دریبل کرده است و خطای پنالتی صورت گرفته ولی کمک‌داور آفساید اعلام کرد. اولین باخت ما هم به خاطر اشتباه داوری روبه‌روی قشقایی رقم خورد.

سرمربی گل‌گهر ریحان تأکید کرد: هفته‌های اخیر در زدن ضربات آخر کم دقت بوده‌ایم. در بازی با ملوان دو شوتمان را به تیر زدیم، موقعیت‌های خوبی خلق می‌کنیم ولی به ثمر نمی‌رسد. تیم ما روی زمین نمایش خوبی دارد ولی به خاطر شرایط بد زمین‌های چمن کیفیت تیم‌مان پایین می‌آید و نمی‌توانیم بازی شناوری که در نیم‌فصل اول به نمایش می‌گذاشتیم با همان شرایط به نمایش بگذاریم.

وی درباره صعود به لیگ برتر عنوان کرد: ما قطعا امید داریم ولی یکسری مشکلات در تیم داریم که باید برطرف شود.

سرمربی گل ریحان افزود:‌ در پایان نیم‌فصل اول، در جایگاه دوم بودیم، با شروع نیم‌فصل دوم با قدرت لیگ را شروع کردیم توانستیم آرمان‌گهر را سه بر صفر شکست دهیم و بعد از آن در اراک مساوی کردیم.یکسری بی‌تفاوتی‌ها به وجود آمده از جمله مسائل مالی. کسی از مسئولین به ما سر نمی‌زند تا مشکلات و دغدغه‌ها را بشنود. این بی‌تفاوتی‌ها به تیم رخنه کرده است. من به عنوان مربی سعی می‌کنم یکسری انگیزه‌ها را برای بازیکنان ایجاد کنم تا با روحیه بتوانند ادامه دهند.

نصرتی افزود: یکسری طلب داریم.باشگاه به تعهداتی که داده عمل نکرده است. از همه بدتر این است که هیچکس سر نمی‌زند که بگوید مشکل از کجا است.

انتهای پیام/

دیگر خبرها

 • عکس ؛ ابهام بزرگ درباره ستاره پرسپولیس مقابل الشارجه
 • تقابل سپاهان با تیم پرستاره قطری؛ طلایی‌پوشان از سد محکم عبور می‌کنند؟
 • عدم تغییر کیفیت بنزین در فصل سرما
 • لیگ والیبال بانوان/ سایپا پیروز دوئل مدعیان قهرمانی شد
 • دوئل مدعیان آینده توپ طلا در وست فالن (عکس)
 • بازگشایی راه‌های روستایی بروجرد در فصل سرما در اولویت کارها قرار گیرد
 • عکس ؛ همه چیز از دوئل مطهری با گلر آماده الاهلی
 • اعلام تیم داوری دیدار سپاهان با السد
 • کارنامه تقابل‎های حریف استقلال با تیم‌های ایرانی ؛ تیمی که پرسپولیس حذفش کرد
 • احتمال بازگشت ستاره پرسپولیس به پست اصلی
 • ترابی طلسم شکنی می کند؟
 • نام‌گذاری مسابقات هفته بیست و یکم لیگ برتر فصل ۹۹-۹۸ به نام لاله‌های فوتبال
 • گل ریحان از روزهای نباختن به روزهای نبردن رسید!
 • دوئل ارسلان با گلر آماده الاهلی(آنالیز)
 • بازگشت درویشوند به شاهین شهرداری بوشهر
 • بیست‌ویکمین تقابل الاهلی با تیم‌های ایرانی/ استقلال می‌تواند شکست هفتم را رقم بزند؟
 • دوئل دو تیم با یک دنیا شباهت
 • تمرین‌های شاگردان ژاوی برای نبرد آسیایی با سپاهان در غیاب ۳ بازیکن
 • رکورد پایین کیانوش رستمی در لیگ برتر وزنه‌برداری
?>