Web Analytics Made Easy - Statcounter

گویا خرید ستاره های خارجی آن هم در روزهایی که پرسپولیس درگیر مشکلات مالی است ، همچون بسیاری از پیشکسوتان و حتی سید جلال حسینی ، حالا صدای کامیابی نیا را هم درآورده است.
هافبک تیم فوتبال پرسپولیس می‌گوید مشکلات مالی بازیکنان را اذیت می‌کند و از آن بدتر وعده‌ای است که به آن عمل نمی‌شود.
کمال کامیابی نیا گفت : بازیکنان با خود می‌گویند وقتی پول ما را نمی‌توانند پرداخت کنند، چطور بازیکن خارجی جذب می‌کنند؟

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

کمال کامیابی‌نیا درباره شرایط پرسپولیس پیش از داربی ٩١ سخن گفت.

بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان

او اشاره‌ای هم به مشکلات مالی باشگاه داشت و عنوان کرد که بازیکنان پرسپولیس مشکلات زیادی به خاطر دریافت نکردن مطالباتشان دارند.

در ادامه گفت‌وگوی کمال کامیابی‌نیا را می‌خوانید:

برابر صنعت نفت آبادان با انجام یک بازی زیبا به پیروزی رسیدید. ابتدا درباره این بازی صحبت کن.

خوشحالیم که تیم خوبی داریم. آقای گل‌محمدی هم از مربیان با دانش و کاربلد است که در هر باشگاهی کار کرده، توانسته نتایج خوبی کسب کند. من قبلا هم با آقای گل‌محمدی کار کرده بودم و شناخت خوبی داشتم. خدا را شاکریم که توانستیم با حضور آقای گل‌محمدی روند خوب نیم فصل را ادامه بدهیم. از زمانی هم که مربیان جدید آمدند روی شرایط تاکتیکی و همینطور مسائل روحی کار کردند تا بتوانیم شرایط خوبی که داشتیم را ادامه بدهیم. از این بابت هم خوشحالم که توانستیم برابر صنعت نفت بازی خوبی به نمایش بگذاریم و نتیجه بگیریم.

بعد از جدایی کالدرون هواداران پرسپولیس نگران بودند که شرایط فنی تیم دچار مشکل شود اما به نظر می‌رسد بازیکن پرسپولیس به پیروزی عادت کرده‌اند.

بازیکنان ما چند سال است که کنار هم بازی می‌کنند و از یکدیگر شناخت دارند. خوشحالیم که طوری نتیجه می‌گیریم که دل هوادارانمان شاد می‌شود. هدف ما این است که هفته به هفته سه امتیاز بازی‌ها را بگیریم تا در پایان فصل به هدف اصلی‌مان برسیم.

با وجود اینکه تیمتان در خطوط مختلف عملکرد خوبی دارد اما در خط حمله مشکل گلزنی وجود دارد. در دیدار برابر صنعت نفت دیدیم که علیپور چند فرصت خوب گلزنی را از دست داد. فکر می‌کنی مشکل کجاست که مهاجم‌های پرسپولیس در امر گلزنی موفق عمل نمی‌کنند؟

درست است که علیپور در بازی با صنعت نفت موقعیت گلزنی را خراب کرد اما او در بازی برابر تراکتور گل زیبایی به ثمر رساند. همین که علیپور خودش را در موقعیت گلزنی قرار می‌دهد خوب است و در بازی برابر صنعت نفت کمی بدشانس بود که نتوانست گلزنی کند. ان‌شاءالله در بازی‌های آینده علیپور هم گلزنی می‌کند. علیپور بازیکن تاثیرگذاری است و طی چند سال اخیر واقعا به تیم کمک کرده است.

تیم شما شرایط خوبی را در جدول دارد اما به نظر می‌رسد مشکلاتی دارید که در آینده شاید روی نتایج تیم تاثیر بگذارد. چند روز قبل برخی بازیکنان تیمتان پست اینستاگرامی منتشر کردند و نسبت به مشکلات مالی انتقاد کردند. اوضاع مالی چطور است؟

طی چند سالی که در پرسپولیس بودم، چنین شرایطی را تجربه نکرده بودم. من بابت قرارداد امسال پولی دریافت نکرده‌ام. چون مبالغی که به حسابم واریز کردند به نوعی طلب سال‌های قبل من بوده است. اگر بخواهیم با این شرایط کار کنیم، سخت می‌شود. بازیکنان با این شرایط کار می‌کنند اما واقعا کار سخت است. من از سال‌های قبل طلبکارم و هر زمانی گفتم پولم را چه زمانی می‌دهید، گفتند به زودی پرداخت می‌شود اما خبری نشد. من نمی‌دانم اسپانسر یا هیات‌مدیره باشگاه یا مدیرعامل باید پول تهیه کنند یا از جای دیگری منابع مالی تامین شود اما واقعا مشکلات زیاد است. ما طی روزهای آینده بازی‌های سختی در لیگ و لیگ قهرمانان آسیا داریم.

به غیر از مسائل مالی، مشکلات دیگری هم دارید؟

از نظر کیفیت زمین هم مشکلات زیادی داریم. زمین ورزشگاه شهید کاظمی کیفیت مطلوبی ندارد و هر روز مجبوریم ساک به دست به یک زمین دیگر برویم تا تمرین کنیم. این برای تیم پرسپولیس که قهرمان ایران است، خوب نیست. امیدوارم هرچه زودتر کمک کنند مشکلات حل شود. اگر با همین شرایط پیش برویم، کار خیلی سخت‌تر می‌شود.

بعد از پیروزی برابر تراکتور، محمدحسن انصاری‌فرد به داخل رختکن آمد و با انتقاد بازیکنان روبه‌رو شد. در این زمینه یحیی گل‌محمدی هم گفته است بازیکنان فقط وعده می‌شنوند.

وقتی به بازیکن می‌گویند این هفته پول می‌دهیم و خبری نمی‌شود و بعد می‌گویند هفته بعد پول می‌دهیم و دوباره خبری نمی‌شود، واقعا ناراحت‌کننده‌ است و دلخوری پیش می‌آید. اگر واقعا بیایند بگویند تا سه ماه آینده پولی در کار نیست، بازیکنان هم درک می‌کنند و کار خودشان را می‌کنند. تا به حال بازیکنان با هر سختی بوده تلاش کرده‌اند تا هواداران را خوشحال کنند و از این به بعد هم این کار را می‌کنند اما شنیدن وعده خوب نیست. بازیکن پرسپولیس چه با پول و چه بدون پول با تمام وجودش بازی می‌کند. وقتی می‌گویند هفته آینده پول می‌دهیم، بازیکن هم روی این قول حساب می‌کند و وقتی پرداخت نمی‌شود، برای بازیکنان مشکل ایجاد می‌شود.

در این میان عنوان شده بود بازیکنان به خاطر جذب بازیکن خارجی هم ناراحتند و می‌گویند اگر پولی در باشگاه نیست، چطور بازیکن خارجی جذب می‌شود.

البته در حیطه کاری من نیست پاسخ این سوال را بدهم اما وقتی به بازیکن تیم پولی پرداخت نمی‌شود، اینگونه سوالات در ذهن ایجاد می‌شود. این مسائل باعث دلخوری می‌شود. بازیکنان با خود می‌گویند وقتی پول ما را نمی‌توانند پرداخت کنند، چطور بازیکن خارجی جذب می‌کنند؟ وقتی پول بازیکنان را به‌موقع پرداخت کنند، چنین سوالاتی هم به وجود نمی‌آید. بازیکن برای تیم زحمت می‌کشد و با تمام وجود بازی می‌کند و توقع دارد مطالبات خود را دریافت کند.

پنجشنبه باید در داربی ٩١ به میدان بروید و در ادامه در لیگ قهرمانان آسیا، برابر الدوحیل بازی کنید. با این مشکلاتی که به آن اشاره کردی، به نظر می‌رسد کار سختی پیش رویتان است.

ما قطعا با تمام وجود برای تیم بازی می‌کنیم اما این مشکلات روی روند تیم تاثیر می‌گذارد. این مشکلات تمرکز بازیکن را بر هم می‌زند. ما باید هر چهار روز یک بار بازی کنیم. قطعا در بازی‌های پیش رو به عشق هواداران با تمام وجود بازی می‌کنیم و نباید فراموش کرد مشکلاتی که به آن اشاره کردم، به مرور زمان تاثیرگذار خواهد بود. بازیکنان خانواده دارند و خرج زندگی می‌دهند. شاید بازیکنی چیزی خریده باشد که روی مبلغ قراردادش حساب کرده باشد. وقتی مطالبات پرداخت نشود واقعا اذیت‌کننده است. اگر بخواهیم قهرمان بشویم و نتایج خوبمان ادامه داشته باشد، باید مشکلات را حل کنند تا با یک برنامه‌ریزی درست، برای قهرمانی تلاش کنیم. قبول دارم فوتبال ایران مشکلات مالی زیادی دارد اما واقعا امسال ما از نظر مالی تحت فشاریم.

آیا به غیر از مشکلات مالی و کیفیت زمین تمرین، مشکلات دیگری هم دارید؟

بله، از نظر البسه هم مشکلاتی داریم چون هر شش هفته یک‌بار به ما لباس می‌دهند. لباس ساده‌ترین ابزار یک تیم فوتبال است. از نظر تمرین هم که هر روز در یک زمین تمرین می‌کنیم. زمین ورزشگاه شهید کاظمی اصلا وضعیت خوبی ندارد. تیمی که قهرمان ایران است نباید این مشکلات را داشته باشد. این مسائل باید از ابتدای فصل حل می‌شد.

از مشکلات مالی تیمتان صحبت می‌کنی در حالی که تیم رقیب به گفته سرمربی تیمشان ۴٠ درصد دریافتی داشته‌ است.

واقعا نمی‌دانم اما اگر وزارت ورزش به استقلال کمک کرده تا مطالبات بازیکنان پرداخت شود، امیدوارم به پرسپولیس هم کمک کنند. آقای انصاری‌فرد به ما گفته‌اند هیچ کمکی از وزارت ورزش دریافت نکرده‌اند. با پتانسیل هواداری که داریم باید درآمدزایی کنیم‌. مشکلات مالی زیاد است. الان آقای برانکو و بودیمیر شکایت کرده‌اند و احتمالا به زودی آقای کالدرون هم شکایت می‌کنند. شاید ضربه بزرگی در آینده به خاطر این مسائل بخوریم. آقای انصاری‌فرد تلاش می‌کنند اما به تنهایی نمی‌شود مشکلات را حل کرد.

به عنوان سوال پایانی‌، می‌خواهم درباره داربی پیش رو صحبت کنید.

این بازی برای هواداران و بازیکنان بسیار مهم است. امیدوارم بازی زیبایی را هواداران ببینند و بازی بدون درگیری و جنجال باشد، در نهایت هم با کسب سه امتیاز زمین را ترک کنیم.

ایسنا

صرافی ارز دیجیتال

منبع: پارس فوتبال

کلیدواژه: پرسپولیس اخبار پرسپولیس پرسپولیس کامیابی نیا هافبک پرسپولیس چطور بازیکن خارجی جذب کمال کامیابی نیا برابر صنعت نفت کامیابی نیا آقای گل محمدی نظر می رسد تمام وجود پرداخت کنند مشکلات مالی پول می دهیم کنند اما انصاری فرد اما واقعا وقتی پول برای تیم چند سال شود اما پیش رو

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت parsfootball.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «پارس فوتبال» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۲۶۷۴۵۳۷۹ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

قاسم دهنوی: دلال‌ها مشکل اصلی فوتبال ایران هستند/ لوکادیا را بیش از حد بزرگ کرده بودند

بازیکن اسبق تیم پرسپولیس گفت: بازیکنان جوان پرسپولیس حرف‌های زیادی برای گفتن دارند.

قاسم دهنوی، بازیکن اسبق پرسپولیس در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا با اشاره به وضعیت حال حاضر لیگ ایران اظهار داشت: متاسفانه کیفیت بازی های لیگ ایران در سطح پایینی قرار دارد که این  مسئله می تواند برای فوتبال اتفاق ناخوشایندی باشد. کیفیت پایین فوتبال ایران در لیگ برتر ناشی از عوامل زیادی است که تا این عوامل و مشکلات برطرف نشود این ماجرا ادامه دار خواهد بود. غیبت هواداران، بی انگیزگی بازیکنان و نقش پررنگ دلال‌ها در نقل و انتقالات از جمله عواملی است که دست به دست هم داده تا شاهد افت کیفی در فوتبال ایران باشیم.

وی در ادامه تاکید کرد: فوتبال ما با مشکلات ساختاری روبرو است، این مشکلات در کنار نتیجه گرایی  مربیان و مدیران باشگاه ها باعث شده که مشکلات روی هم انباشته شده و ادامه دار شود. اگر می‌خواهیم دوباره سطح کیفی دیگر را در سطح بالایی ببینیم باید مسائل و مشکلات را به صورت ریشه‌ای حل کنیم.

پیشکسوت فوتبال ضمن انتقاد از نقش دلال‌ها و واسطه ها در طول فصل به ویژه در  فصل نقل و انتقالات افزود: متاسفانه حضور این گونه واسطه ها مشکلات فوتبال ما را دوچندان کرده است. با میدان دادن به دلال ها شاهد این هستیم بازیکنانی با کیفیت پایین و رقم های عجیب و غریب راهی تیم های مختلف می شوند. در این میان تیم هایی برای کسب نتیجه هزینه های زیادی را متقبل می شوند اما در نهایت از این هزینه سودی به دست نمی آید. من در این زمینه به بازیکنان و مربیان خرده نمی گیرم و باید واسطه‌گری و دلالی در فوتبال خشک  شود تا بخش اعظمی از مشکلات حل شود. 

قاسم دهنوی در مورد وضعیت این روزهای پرسپولیس و صدرنشینی این تیم در لیگ برتر گفت: پرسپولیس با آقا یحیی در چند سال اخیر توانسته شرایط خوبی را رقم بزند. با حضور گل محمدی و همکارانش و بازیکنان خوب این تیم مجموعه کامل را تشکیل داده و در شرایطی که به نظر من لیگ برتر با افت کلی روبرو است پرسپولیس در مقایسه با تیم های دیگر شرایط بهتری دارد و نشان داده با شایستگی صدرنشین شده است.

وی در مورد علت شرایط بهتر پرسپولیس در مقایسه با دیگر حریفانش تصریح کرد: به اعتقاد من ثبات تیمی یکی از اصلی ترین دلایل نتیجه گیری پرسپولیس است. در سال های قبل شاهد این بودیم که در یک فصل به یکباره ۱۰ بازیکن از تیم جدا می‌شدند اما در فصل اخیر تعداد ریزش بازیکنان نسبت به فصل های قبل به حداقل رسیده و باعث شده پرسپولیس با ثبات بتواند در نتیجه گیری موفق عمل کند.

هافبک سابق پرسپولیس با اشاره به نقل و انتقالات سرخ‌پوشان تاکید کرد: بازیکنانی باید به تیم اضافه شود که دیدگاه بلندپروازانه دارند و از پرسپولیس به عنوان سکوی پرتاب شان استفاده کنند؛ نفراتی که در این فصل به  تیم فوتبال پرسپولیس اضافه شده اند تقریباً از این شاخصه برخوردارند و به عنوان مثال می بینید بازیکنانی مانند مرتضی پورعلی گنجی یا گولسیانی چقدر خوب در این تیم جا می افتند و گره گشا می شوند.

دهنوی در مورد بها دادن یحیی گل محمدی به جوانان در ترکیب اصلی تیمش در فصل جاری اظهار داشت: به نظر من بها دادن به جوانان اتفاقی است که می تواند پرسپولیس را به سوی موفقیت های بیشتر رهنمون سازد. این نظر شخصی من است  بازیکنی مانند لوکادیا آنقدر که برای او تبلیغ کرده‌اند بازیکن بزرگی نبود ولی ببینید که بازیکنی مثل محمد عمری که از سرمایه های خودمان است چقدر خوب توانسته با وجود تجربه کم و سن و سال پایین در پرسپولیس خوش بدرخشد. لوکادیا در این فصل با وجود اینکه ۶ گل به ثمر رساند اما زمانی که در پرسپولیس حضور داشت در بازی های بزرگ مثل بازی با سپاهان یا تراکتور نتوانست کار خاصی انجام دهد. بازهم تاکید می کنم به نظر من او را بیش از حد بزرگ کرده بودند.

دهنوی در پایان اشاره ای به بازی پرسپولیس در هفته جاری مقابل فولاد داشت و گفت: بازی برابر فولاد در اهواز سخت است. فولاد تیم خوبی است که با جواد نکونام ساختار خوبی را ایجاد کرده و در دفاع و ضدحمله از تیم ملی دوران کی روش الگوبرداری دارد. با این وجود تقابل پرسپولیس و فولاد می تواند یکی از بازی های جذاب لیگ را رقم بزند. اسم فولاد و پرسپولیس کافی است تا این بازی از حساسیت بالایی برخوردار باشد. پرسپولیس برای اینکه بتواند نتیجه لازم را بگیرد باید هوشمندانه بازی کند تا بتواند فولاد را شکست دهد. به نظرم تمامی بازی های باقی مانده برای پرسپولیس از اهمیت زیادی برخوردار است و اگر این تیم می‌خواهد امسال قهرمان شود باید با تدارک و برنامه‌ریزی خاصی در همه بازی‌ها به میدان برود.

خبرنگار: سمیه قدیری

انتهای پیام// 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

دیگر خبرها

  • درخواست بازیکن پرسپولیس برای محرومیت ۱۰ جلسه‌ای مربی فولاد
  • صحبت‌های تند کامیابی‌نیا علیه کادر فنی فولاد
  • کامیابی نیا: چون کادر فنی ما احترام می گذارد باید حقش را بخورند؟
  • کامیابی‌نیا: داور پنالتی را در 2 قدمی‌اش ندید/ فولاد در آسیا هم می‌خواهد اینطور بازی کند؟
  • واکنش تند مهدی تارتار به شعارهای عجیب
  • سیاست عجیب باشگاه‌های ایرانی
  • از اقدام عجیب بیرانوند، فحاشی به ووریا غفوری و هاشمی نسب تا ثبت یک تصویر ماندگار در آزادی+عکس
  • سفر ستاره خوش‌تیپ بایرن به پاریس، صدای مونیخی‌ها را درآورد! +عکس
  • کمال کامیابی نیا به ترکیب برمی‌گردد؟
  • قاسم دهنوی: دلال‌ها مشکل اصلی فوتبال ایران هستند/ لوکادیا را بیش از حد بزرگ کرده بودند