رییس جمهوری با بیان این که انقلاب ما یک انتخاب بود،اظهار داشت: بهمن ۵۷ در ۴۱ سال پیش به ما نشان داد که چگونه قدرت خداوند در اراده یک ملت بزرگ تجلی می‌یابد.

به گزارش انتخاب، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: روز تاریخی ۲۲ بهمن را خدمت همه ملت بزرگوار ایران اسلامی و به محضر رهبر معظم انقلاب تبریک و تهنیت عرض می‌کنم و یاد همه شهیدان انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و همچنین امام شهیدان را گرامی می‌داریم.

وی افزود: بهمن ۵۷ در چهل و یک سال پیش به ما نشان داد که چگونه قدرت خداوند در اراده یک ملت بزرگ تجلی می‌یابد، علیرغم این که تبلیغ می‌کردند دوران دین و معنویت سپری شده است و علیرغم این که جهان امروز را به دو قطب شرق و غرب تقسیم کرده بودند ملت بزرگ ایران با انگیزه دینی و مذهبی و بدون اتکا به هیچ قدرت و ابرقدرتی با دست خالی و با دلی مطمئن در برابر رژیم تا دندان مسلح و اربابانش ایستادند و انقلاب شکوهمند اسلامی را به پیروزی رساندند.

رییس جمهوری ادامه داد: بی‌تردید ما در حادثه تاریخی ۲۲ بهمن ۵۷ دست خداوند، قدرت خداوند و اراده حق را به خوبی مشاهده کردیم بدون عنایت خداوند چگونه امکان پذیر بود که در برابر تمام قدرت های جهانی و حکومت نظامی در کشور ملت ما بتواند بزرگترین پیروزی تاریخی را رقم بزند.

انقلاب ما مبتنی بر یک انتخاب بود

روحانی افزود: تمام انقلاب ما در واقع یک انتخاب بود. من می‌خواهم به این سوالی که در ذهن برخی از نسل سوم و چهارم انقلاب ممکن است به وجود آمده باشد، پاسخ دهم که چرا ملت ایران در چهل و یک سال پیش انقلاب را انتخاب کرد و چرا رژیم گذشته را سرنگون کرد.

وی ادامه داد: در واقع انقلاب اسلامی ایران مبتنی بر یک انتخاب بود. مردم بین یک رژیم فاسد وابسته به آمریکا و یک نظام مردم سالار دینی، بین یک فاسدی مثل شاه ملعون و مثل انسانی با ایمان و با دانش و سیاست همچون امام (ره) ، امام (ره) را ملت ما انتخاب کردند. مردمسالاری را انتخاب کردند. بین وابستگی به ابرقدرت‌ها و استقلال، مردم ما استقلال را انتخاب کردند.

رییس جمهوری گفت: به اعتقاد من این انتخابات و این انتخاب امروز هم در پیش روی مردم باشد، پاسخ مردم امروز ما هم پاسخ ۴۱ سال پیش خواهد بود. بسیار مهم است که به این نکته توجه کنید که انقلاب اسلامی مبتنی بر انتخاب بود و بالاترین ثمره انقلاب نیز انتخاب است. انقلاب از انتخاب است و انتخاب از انقلاب است. یعنی مردم ما بین اسلام و کفر، بین حق و باطل، بین نظام مردمی و دیکتاتوری مسیر حق و عدل را انتخاب کردند.

اگر رژیم گذشته به مردم اجازه انتخاب می‌داد نیازی به انقلاب نبود

روحانی یادآور شد: اگر رژیم فاسد گذشته به مردم اجازه انتخاب می‌داد نیازی به انقلاب نبود. اگر رژیم گذشته مردم را آزاد می‌گذاشت تا در نوع حکومت، حکومت را برگزینند و انتخاب کنند. در نوع قانون اساسی، قانون اساسی مورد نظر خود را انتخاب کنند. بین استقلال و وابستگی مردم استقلال را انتخاب کنند. اگر رژیم گذشته به یک انتخابات سالم و آزاد ملی تن می داد انقلابی نمی‌شد.

وی تاکید کرد: انقلاب بر مبنای آن بود که درب انتخابات بسته شده بود. انسداد درب انتخابات و دروازه انتخابات مردم را هدایت کرد تا از مسیر یک انقلاب بزرگ این زنجیر را پاره کنند و راه را برای انتخابات باز کنند.

رییس جمهوی تاکید کرد: برخی فکر می‌کنند انقلاب اسلامی حادثه‌ای بود که ۴۱ سال پیش تحقق پیدا کرد. پدران، مادران، برادران و خواهران ما در آن عصر بود که راه انقلاب را برگزیدند و از ما می‌پرسند که آیا امروز هم ناچاریم همان راه ۴۱ سال پیش را دنباله روی و پیروی کنیم.

وی افزود: پاسخ این است که حضور مردم و انتخاب مردم منحصر به ۴۱ سال پیش نبوده است در نظام جمهوری اسلامی هر روز مردم در انتخابات های رسمی یا غیر رسمی شرکت کرده اند. جامعه ای که در آن آزادی وجود دارد، انتخابات مستمر در آن تحقق پیدا میکند، جامعه ای که در آن مردم سالاری وجود دارد و مردم هستند که تصمیم نهایی را می‌گیرند، همواره انتخابات وجود دارد.

رییس جمهوری تاکید کرد: مگر مردم ما فقط در روز ۱۲ بهمن و ۲۲ بهمن سال ۵۷ این راه را برگزیدند؟ مگر مردم ما تنها در روزهای ۱۰ و ۱۱ فروردین ۵۸ به صورت رسمی در آن رفراندوم و همه پرسی عمومی، نظام اسلامی را پذیرفتند؟ رفراندومی که پایه و اساس نظام ما هستند. مردم ما در همان سال یک بار دیگر در انتخابات خبرگان قانونی اساسی به این نظام رای دادند و باز هم در همه پرسی قانون اساسی در سال ۵۸ این انتخابات خود را تایید کردند و این اتفاق هر سال با مردم به انتخابات تکرار می‌شود.

روحانی خاطرنشان کرد: در هر موضوع مهمی از مردم خواسته می شود تا رای خود را اعلام کنند. کدام سالروز ۲۲ بهمن است که مردم در انتخابات شرکت نکردند؟ در این روز مردم آزادند تا به خیابان‌ها بیایند و انقلابشان را تایید کنند و بار دیگر با امام و رهبری بیعت کنند یا آنکه در خانه هایشان بمانند. اما هر سال شاهد هستیم که مردم انقلاب و راهپیمایی را انتخاب کردند و حضور در صحنه را انتخاب کرده اند.

رییس شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: مسیر ما، مسیر انتخابات و انقلاب ما بر مبنای انتخاب بزرگ یک ملت در ۴۱ سال پیش و در انتخاب‌های بعدی به وجود آمد و تکامل پیدا کرد. البته روشن است که ما در تمام مقاطع از روز اول با دشمنان قسم خورده و سرسختی مواجه بودیم.

آمریکایی‌ها ۴۱ سال است خواب بازگشت به ایران را می‌بینند

وی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران تاثیرش تنها بر داخل ایران نبود. تاثیرش بر منطقه، جهان، عموم مسلمانان و آزادی خواهان بود. برای قدرتی چون آمریکا تحمل انقلاب اسلامی و پیروزی یک ملت بزرگ و بیرون راندن ابرقدرت آمریکا از این سرزمین غیر قابل تحمل باشد و طبیعی است که از ۴۱ سال پیش هر شب خواب بازگشت به این سرزمین را ببینند.

روحانی افزود: آن ها به خوبی می دانند ایران چه مقدار اهمیت دارد و می دانند نقش و قدرت ایران در منطقه یکی از بالاترین قدرت ها و یا به یک معنا بالاترین قدرت حساس خاورمیانه است.

رییس جمهوری گفت: آمریکایی‌ها به خوبی می‌دانند که ایران چه مقدار اهمیت دارد و به خوبی می‌دانند نقش ایران در منطقه چیست و قدرت ایران در منطقه یکی از بالاترین قدرت ها است یا به یک معنا بالاترین قدرت منطقه حساس خاورمیانه است و به همین دلیل از روز اول دشمن سرسخت این ملت و انقلاب آمریکا و صهیونیسم بود

وی افزود: ایراد آمریکا به انتخاب ما است و می گوید چرا مردم انتخاب کردند سخن آمریکا این است که مردم حق انتخاب نداشته اند نظام شاهنشاهی را ما تایید کرده بودیم مای آمریکا می‌خواستیم بماند و چرا مردم آمدند راه نو برای زندگی خود انتخاب کردند.

روحانی با تاکید بر اینکه دعوای ما با آمریکا دعوای انتخاب است، ادامه داد: ملت ایران همیشه و در همه موضوعات و مسائل مهم حق انتخاب دارد و دشمنان ما می‌گویند شما حق انتخاب ندارید؛ آمریکا به ما می‌گوید شما باید به گذشته و به ۴۱ سال قبل بازگردید. سخن مردم ما این است که ما به عقب باز نمی‌گردیم و اره و مسیر ما برای تعالی و پیشرفت این کشور است.

امام تا پایان عمر پربرکت خود پای کلام خود ایستاد

رییس جمهوری با بیان اینکه دشمنی و کینه توزی آمریکا در طول ۴۱ سال گذشته به شکل‌های مختلف ظهور و بروز پیدا کرد، اما راه انقلاب ما همان راه روز اول است خطاب به جوانان عزیز، دانشگاهیان، محققان گفت: یکبار دیگر سخن امام را در روز ۱۲ بهمن ۵۷ در بهشت زهرا بخوانید و دقت کنید آنچه امام روز اول به مردم گفت تا روز آخر و تا پایان عمر پربرکت خود پای آن کلام ایستاد امام با مردم صادقانه رفتار و به وعده اش عمل کرد.

روحانی در ادامه با اشاره به سخنان اما در ۱۲ بهمن ۵۷ افزود: امام در بهشت زهرا به مردم گفت سرنوشت مردم در دست خود مردم است و مردم بر سرنوشت خود مسلط هستند، مجلس باید قانونی باشد و دولت باید قانونی باشد و بنای نطام باید مبتنی بر قانون باشد و گفت ما دنبال استقلال فرهنگی و سیاسی در این کشور هستیم و ما با مظاهر تمدن و تجدد مخالف نیستم ما با فحشا مخالف هستیم و گفت من به دلیل خواست مردم و به این دلیل که مردم من را قبول دارند دولت تعیین می کنم.

وی یادآور شد: امام آنچه را در ۱۲ بهمن ۵۷ گفت تا روز آخر زندگی خود همان را گفت و راه امام پیوسته و بدون انحراف بود و مردم این صداقت را از کلام امام و عمل امام مشاهده کردند، آنچه انقلاب ما را استحکام بخشیده است، حضور و رای مردم است؛ هرچه مردم از ما می خواهند به آن عمل کنیم.

رییس جمهوری گفت: مردم ما برای بدرقه شهید بزرگوار به خیابان آمدند و از نیروهای مسلح و دولت انتقام خواستند، نیروهای مسلح ما به آنچه مردم خواستند عمل کردند اینکه عین الاسد آمریکا در عراق موشک باران می شود یعنی اجرای خواست مردم. مردم انتقام را خواستند نیروهای مسلح ما سخن مردم را به کرسی نشاندند.

نیروی مسلح، در کنار مردم است

روحانی اظهار داشت:‌ آن روز که هواپیمایی در کنار فرودگاه ما، آسمان را نیلی کرد و قلب ما را سوزاند و قلب رهبری را، مردم از مسوولین عذرخواهی خواستند و نیروهای مسلح ما عمل کردند، صریحا از مردم عذرخواهی کردند و به مردم قول دادند دقت خواهند کرد دیگر چنین اشتباهی هرگز تکرار نشود، نیروی مسلحی که با مردم است و به خواست مردم عمل می کند نیروی مسلحی که در کنار مردم است این همانی است که راه انقلاب اسلامی ما تعیین کرده است.

رییس جمهوری با بیان اینکه به نکته بسیار مهمی اشاره کنم، افزود: جوانان و مردم عزیز ایران، گاهی سخنانی در رسانه‌ها مطرح می شود که با راه امام (ره) و انقلاب ما در تضاد است، یادتان نرود امام همواره تاکید کرد گفت همه با هم. این همه با هم یک استراتژی مهم انقلاب اسلامی بود.

نگذاریم کسی بگوید این جناح یا آن جناح

وی یادآور شد:‌ هرگاه همه با هم بودیم، ۲۲ بهمن آفریده می شود، آمریکا شکست خورده است، شکوفایی در این کشور اتفاق افتاده است، نگذاریم عده‌ای بگویند این جناح یا آن جناح، نه استراتژی ما همه با هم است، همه در کنار هم باید از این کشور دفاع کنیم، با هم باید در برابر آمریکا بایستیم و از حقوق ملت ایران دفاع کنیم. این انقلاب متعلق همه است برای گروه و فرد خاص نیست.

رییس دولت تدبیر و امید گفت: در ۲۲ بهمن ۵۷ همه ملت ما احساس پیروزی کردند نه این جناح یا آن جناح؛ تمام اقوام و مذاهب در ایران احساس پیروزی کردند، شرق و غرب و شمال و جنوب ایران، ۳۶ میلیون آن روز جمعیت ایران احساس پیروزی کردند. اگر کاری کنیم که همه ما احساس پیروزی کنیم کار انقلابی است، انقلاب یعنی همین اقدامی کنیم به نفع همه ملت. هرگاه اقدامی کردیم ۸۳ میلیون را خوشحال کردیم کار ما انقلابی است هرگاه ۱۰ میلیون را خوشحال و ۱۰ میلیون را نگران کردیم، عده ای را مردد کردیم، باید ببینیم کجای کار ما ایراد دارد.

روحانی تصریح کرد: در بسیاری از موارد این یا آن نادرست است، مقاومت یا دیپلماسی، این یا آن نادرست است، هر دو، هم مقاومت، هم دیپلماسی، شهید سلیمانی ما هم سردار میدان جنگ بود و هم یک دیپلمات ارشد در مذاکره بود. او در مسیر رفتن به جلسه سخن و گفت و گو با نخست وزیر عراق شهید شد. او به سمت میدان جنگ نمی رفت، به سمت میدان دیپلماسی می رفت که شهید شد. او در میدان جنگ سردار قوی جنگ بود، در میدان مذاکره دیپلمات قدرتمند عزتمند بود.

وی گفت: همه ابعاد شهید سلیمانی را مد نظر قرار دهیم، او دنبال جنگ در منطقه نبود آمریکایی ها دروغ می گویند، شهید سلیمانی دنبال بی ثباتی در منطقه نبود، آمریکا و اسراییل دروغ می گویند، او به دنبال ثبات بود، شهید سلیمانی به کمک مردم عراق و ارتش عراق به عراق ثبات داد، به سوریه و لبنان ثبات داد و به منطقه امنیت داد، شهید سلیمانی مرد جنگ و صلح بود، جنگی که به صلح منتهی شود، و صلحی که آنچنان قوی باشیم جنگی ایجاد نشود، قدرت و قوت ما است که صلح را حفاظت می کند.

رییس جمهوری گفت: نیروی مسلح قوی است که کشور ما را در مسیر صلح نگه می‌دارد. من سپاسگزار صنعت دفاعی کشور هستم که در این مدت چندسال قدرت نیروهای مسلح ما را دو چندان کرده است. در آخرین جلسه شورای عالی امنیت ملی فرماندهان نظامی می‌گفتند قدرت نظامی ما امروز از یک سال گذشته به مراتب بالاتر است. اینکه ما قدرت نظامی ما روز به روز برتر هست، اینکه ما می‌توانیم امروز همه نیازمندی‌های خودمان را با دست خودمان بسازیم چه موشک، چه هواپیما، چه ناوچه، چه زیردریایی، چه موشک ضدزره و همین‌طور موشک پدافند هوایی، همه جا صنعت ایران است. همه جا دست پرتوان مهندسین ایرانی است.

تضعیف جمهوریت تقویت اسلامیت نیست

وی بیان کرد: قبل از انقلاب ۹۵ درصد سلاح و تجهیزات ما وارد می‌شد و ۵ درصد در داخل درست می‌شد، امروز همه نیازهای ما در داخل کشور تولید می‌شود این به معنای توانمندی علمی و قدرت نظامی و دفاعی ملت بزرگ ایران است.

روحانی خاطرنشان کرد:‌ ممکن است افرادی فکر کنند یا جمهوری یا اسلامی، این سخن غلط است. ممکن است افرادی فکر کنند ما جمهوری را تضعیف کنیم تا اسلامیت را تقویت کنیم. با کمال ادب و احترام به این دوستان عزیز می‌گویم اشتباه می‌فرمایید. تضعیف جمهوریت، تقویت اسلامیت نیست. جمهوریت و اسلامیت در کنار همه هستند این یا آن در اینجا درست است.

روحانی گفت: در بعضی جاها ما باید بین این یا آن انتخاب کنیم درست است اما در بسیاری از موارد هم نباید بین این یا آن انتخاب کنیم. یا مقاومت یا دیپلماسی نه، هر دو یا تعامل با جهان یا ایستادگی نه هر دو. یا خودکفایی در داخل یا تجارت با خارج نه هر دو. اینجا جاهایی است که این یا آن ناصحیح است.

امام به ما آموخت که اسلامیت در کنار جمهوریت است

رییس جمهوری اضافه کرد: در تاریخ انقلاب ما امام (ره) به ما آموخت که اسلامیت در کنار جمهوریت است امام به ما آموخت دینداری در کنار مردم سالاری است. امام به ما آموخت پیشرفت در کنار عدالت است در بسیاری از موارد ابعاد مختلف انقلاب اسلامی را باید مدنظر قرار بدهیم.

روحانی یادآور شد: دراینجا می‌خواهم به یک مسئله مهم اشاره کنم. آمریکا دنبال چیست؟ آمریکا در این دو سال گذشته که این همه فشار بر مردم عزیز ما وارد کرده است تمام تجارت ما را، تمام صادرات ما را تمام و تمام واردات ما و تمام نیازمندی‌های کشور را هدف قرار داده تا مردم ما صبرشان لبریز شود.

رییس جمهوری تصریح کرد: آنچه اختلاف محاسبه است این است که آمریکایی‌ها و جایگاه و عظمت ملت ایران را درک نکرده‌اند. آمریکا یا فکر می‌کنند با ۴۱ سال تمدن مواجه‌اند. خیر آمریکایی‌ها با هزاران سال تمدن ایران مواجه‌اند.

روحانی افزود: تمدن ایرانیت و تمدن اسلامیت در طول قرن‌ها. البته انقلاب اسلامی هم در طول ۴۱ سال گذشته اقدامات بسیار مهمی را برای تکمیل تمدن اسلامی و ایرانی انجام داده است. آمریکا با نظام مواجه نیست آمریکا با دولتمردان مواجه نیست. خطای آمریکا این است که با ۸۳ میلیون جمعیت ایران مواجه است مردم ما یکپارچه و یکصدا هستند آنجا که بحث ملت باشد یکصدا است. آنجا که بحث انقلاب باشد یکصداست. آنجا که منافع ملی باشد یکصداست.


منبع: بیتوته

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.beytoote.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «بیتوته» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه در مورد انتشار این خبر انتقاد یا پیشنهادی دارید لطفاٌ کد ۲۶۸۶۲۷۰۶ را به همراه موضوع به آدرس ایمیل [KHABARBAN] ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

شمخانی: دستگاه‌های اطلاعاتی می‌دانستند قرار است در آن محل عملیات ترور علیه شهید فخری‌زاده انجام شود/ هیچ فردی در صحنه حضور نداشت

اینجا دریا نیست، اهواز است؛ وعده‌های مسئولان برای مردم مصیب‌زدهِ خوزستان نفت‌خیز چه شد؟

از حمله به بندر حیفا تا خروج از پروتکل الحاقی و قطع همکاری با آژانس؛ "انتقام سخت" یا هزینه‌تراشی برای مردم؟

کیهان: به بندر حیفا حمله و به آنها تلفات سنگین انسانی وارد کنیم/ آمریکا و اسرائیل آمادگی جنگ را ندارند

سهم صداوسیما از بودجه کشور چقدر است؟

خبر بعدی:

تحریف ممنوع!/ سخنان مهم شهید فخری‌زاده درباره کاخ‌نشینی، مذاکره و شهادت

به گزارش گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس، همزمان با واکنش‌های داخلی و خارجی در محکومیت آمران و عاملان ترور ناجوانمردانه دانشمند هسته‌ای کشورمان، از روز گذشته در فضای مجازی، فایل‌های صوتی از سخنان شهید فخری‌زاده درباره کاخ‌نشینی، مذاکره و شهادت دست‌به‌دست می‌شود.

نباید به پای میز مذاکره رفت

در یکی از فایل‌های صوتی که شب سه‌شنبه در برنامه تلویزیونی هم پخش شد، شهید فخری‌زاده طی سخنانی بعد از شهادت حاج قاسم سلیمانی به موضوع مذمت مذاکره با آمریکا می‌پردازد و می‌گوید: آمریکا قابل سازش نیست. سازش با آنها معنا ندارد.

 

شهید فخری‌زاده در رد سازش و اعتماد به آمریکا تأکید می‌کند: شهادت حاج قاسم نشان داد که واقعاً نمی‌شود به حرف و قول آنها اعتماد کرد. مذاکره کنیم که تهش چه شود؟ اف‌ای‌تی‌اف را امضا کنیم که چه بشود؟

دانشمند شهید کشورمان می‌افزاید: گرگ گرگ است و تا زمانی که بر اساس احترام متقابل نخواهد رفتار کند، نباید به پای میز مذاکره رفت.

شهید فخری‌زاده با بیان اینکه «در دید امثال حضرت آقا، مبارزه با استکبار و دفاع از مظلوم معیار است» اضافه می‌کند: حاج قاسم مصداق بارز عدم سازش‌پذیری با استکبار است.

 

فایل صوتی دیگری از شهید محسن فخری‌زاده که در پایگاه‌های خبری منتشر شد و موردتوجه بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار گرفت، سخنان او درباره اختلاس و زندگی تجملاتی برخی مسئولان است.

شهید فخری‌زاده می‌گوید: و برادران جز شهادت هیچ راه دیگری نیست که انسان با خیال راحت بخواهد از این دنیا برود. شیخ اجل سعدی می‌گوید که «بی حسرت از جهان نرود هیچ‌کس به در/ الا شهید عشق به تیر از کمان دوست»

کسی شهید می‌شود که در زمان حیاتش شهید شده باشد

فخر هسته‌ای ایران در مذمت دنیاطلبی و کاخ‌نشینی می‌گوید: در زمانی که خیلی‌هایمان برای ثروتمند شدن در حال سبقت گرفتن از همدیگر هستیم و همین سبقت‌ها و همین چشم‌و‌هم‌چشمی‌هاست که سبب می‌شود اختلاس بکنیم، کاخ بسازیم، خانه‌های آن‌چنانی درست کنیم ولی می‌بینیم هنوز هم وجود دارند کسانی که پشت به همه‌چیز کردند.

او می‌افزاید: کسی شهید می‌شود که در زمان حیاتش شهید می‌شود. به حیات آنها که نگاه می‌کنیم می‌بینیم که واقعاً حیات آنها حیات طیبه است.

شهید فخری‌زاده اضافه می‌کند: برادران! هر خونی که به زمین بریزد، گل پیروزی از آن خون خواهد دمید. جبهه مقاومت انتقام بگیرد یا نگیرد که قطعاً انتقام خواهد گرفت ولی منهای این بحث، اقل نتیجه خون به ناحق ریخته شده توسط این آشغال‌ها این است که بلاشک وجود کثیفشان از منطقه محو خواهد شد.

امید داریم که یک روزی شهید شویم

او می‌گوید: بالاخره دشمنان نشان دادند که جهادگران علمی را هم می‌کشند، پس ما هم امید داریم که یک روزی شهید شویم، ولو به عراق و سوریه نرویم.

تحریف و مصادره سیاسی شهید از سوی مدعیان اصلاحات!

بااینکه فایل‌های صوتی شهید فخری‌زاده در فضای مجازی در حال انتشار است اما رسانه‌های دولتی با انتشار تصویری از دریافت نشان شهید فخری‌زاده از رئیس‌جمهور مدعی شده بودند وی حامی برجام بوده است!

چند روز پیش محمود واعظی، رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور در روزنامه ایران نوشت: ما شهید فخری‌زاده را سرمایه تمام ملت ایران می‌دانیم اما کسانی که جز از عینک منافع جناحی، توان مشاهده و تجزیه‌وتحلیل اتفاقات و موضوعات را ندارند، ظاهراً فراموش کرده‌اند که این شهید بزرگوار در سال‌های گذشته عضوی از دولت تدبیر و امید بوده است

وی افزود: از نتایج عجیب این عملیات روانی غیرمسئولانه، یکی این است که شهید بزرگواری که عضوی از دولت بوده و همزمان با تیم مذاکره‌کننده، به دلیل نقش‌آفرینی در توسعه و بالندگی صنعت صلح‌آمیز هسته‌ای، نشان درجه ۲ خدمت از دست رئیس‌جمهور دریافت کرده است (این مسئله به دلیل ملاحظات امنیتی در آن زمان رسانه‌ای نشد) را مخالف دولت بازنمایی می‌کنند و شهادت مظلومانه او را به برجام ربط می‌دهند.

شاید بر همین اساس بود که رسانه‌های زنجیره‌ای روز گذشته، تصویری از شهید فخری‌زاده- در حالیکه رئیس‌جمهور در حال چسباندن نشان درجه ۲ خدمت بر سینه اوست- در صفحه اول خود منتشر کردند تا این‌گونه القا و عنوان کنند که دانشمند هسته‌ای کشورمان حامی برجام بوده است! حال‌آنکه شهید بزرگوار، پدر صنعت هسته‌ای ایران مخالف مذاکره بوده و بینش و منش او با رویکرد و عملکرد حامیان برجام فرسنگ‌ها فاصله دارد.

روزنامه آفتاب یزد در زیر تیتر ۱ صفحه اول خود نوشت: «انتشار تصاویری جدید حاکی از آن است که شهید فخری‌زاده جزو تیم کمک‌کننده به مذاکرات برجام بوده و این موضوع برخلاف برخی ادعاها نشان می‌دهد آن شهید مظلوم نیز مخالف دیپلماسی نبوده و اکنون نیز همزمان بایستی هم به فکر انتقام بود و هم درهای دیپلماسی را نبست»

سازندگی نوشت: «محسن فخری‌زاده از اعضای پشت صحنه مذاکرات هسته‌ای پیشتر از سوی رئیس‌جمهور نشان خدمت گرفته بود»

یکی از رسانه‌های زنجیره‌ای دیگر در تیتر خود نوشت: «رونمایی از نقش شهید فخری‌زاده در برجام».
پرواضح است که شهید فخری‌زاده که در دهه ۶۰ مسئول طراحی نقشه راه صنعت هسته‌ای کشور بوده اساساً با برجامی که بیش از ۹۰ درصد صنعت هسته‌ای کشور ایران را بر باد داد! هیچ نسبتی ندارد. آن شهید بزرگوار نه جزو تیم مذاکره‌کننده و نه حامی مذاکرات بوده است!

برجامیان، شهید فخری‌زاده را مصادره نکنند

ادبیات و اظهارنظرهای مدعیان اصلاحات درخصوص شهید فخری‌زاده که حاکی از بهره‌برداری‌های سیاسی از دانشمند هسته‌ای کشورمان بود که با برخی انتقادها به مسئولان دولتی مواجه شد.

فریدون عباسی، رئیس‌کمیسیون انرژی مجلس در نشست «طرح اقدام راهبردی مجلس برای لغو تحریم‌ها» در خبرگزاری فارس با‌اشاره به خط تحریف مدعیان اصلاحات گفت: امروز دارند فخری‌زاده را به‌عنوان یک فرد برجامی معرفی می‌کنند.

وی افزود: شهید فخری‌زاده در دهه ۶۰ مسئول بود نقشه راه صنعت هسته‌ای را طراحی کند و اگر می‌بینیم در دهه ۷۰ این صنعت جان گرفت به خاطر آن بود که این صنعت از دست جناح کارگزاران رها شد.

دولت یازدهم مزاحم فعالیت‌های شهید فخری‌زاده بود

عباسی گفت: در شروع دولت یازدهم با فخری‌زاده خوب برخورد نکردند و مزاحمت برای او و مجموعه زیردست او ایجاد کردند. چقدر تلاش شده مجموعه تحت مدیریت آقای فخری‌زاده را ضعیف کنند، البته نقطه تقویت خود را از جای دیگر آورد.

رئیس‌کمیسیون انرژی مجلس افزود: یک اخطار به عناصر دولت می‌دهم که اگر بخواهند فخری‌زاده را حامی برجام جلوه دهید که این کار را هم کرده‌اند و حرف خود را پس نگیرید من وارد عمل می‌شوم و آن‌وقت من به مطبوعات چیزهایی را خواهم گفت. اگر بخواهند این شهید بزرگوار را برای مطامع خود مصادره کنند خواهم گفت که این‌ها با فخری‌زاده می‌خواستند چه کنند.

منبع: روزنامه کیهان

انتهای پیام/

دیگر خبرها

 • فیلم/ کنایه‌های تند و تیز روحانی به مجلس درباره برجام
 • توییتر قوانین علیه نفرت پراکنی را تشدید می‌کند
 • کنایه معنادار روحانی به نمایندگان مجلس: بگذارید دیپلماسی را آنها که تجربه دارند پیش ببرند /آنها که چشم ندارند خدمات دولت را ببینند، کمی دقیق شوند
 • کنایه روحانی به مجلس : بگذارید آن‌ها که در دیپلماسی آمریکا را شکست دادند کار خود را بکنند
 • سخنان روحانی در مراسم بهره‌برداری از طرح های ملی وزارت نیرو
 • کنایه صریح روحانی به مجلس | هول نشوید و عجله نکنید؛ موفقیت‌های دولت هم تقدیم شما | بگذارید کسانی که در دیپلماسی موفق بودند کار را پیش ببرند
 • کنایه معنادار روحانی به نمایندگان مجلس: هول نشوید، عجله نکنید، موفقیت‌های دولت هم برای شما /بگذارید دیپلماسی را آن‌ها که تجربه دارند پیش ببرند
 • کنایه معنادار روحانی به نمایندگان مجلس: هول نشوید، عجله نکنید، موفقیت های دولت هم برای شما /بگذارید دیپلماسی را آنها که تجربه دارند پیش ببرند
 • سخنان دبیرکل اتحادیه عرب علیه ایران و ترکیه
 • اقدام غیر متداول رئیس‌جمهور از نگاه نماینده 6 دوره مجلس/موحد: این کار آقای روحانی وهن‌آمیز است
 • اقدام غیر متداول رئیس‌جمهور از نگاه نماینده 6 دوره مجلس/موحد: اقدام آقای روحانی وهن‌آمیز است
 • ۱۰۴۸/ شهید على محمد قیطاسى: شجاعت انتخاب راه شهادت را به ما عطا کن
 • تسلیت محمدرضا عارف به مناسبت درگذشت محمد ملکی
 • بیانیه اعتراض‌آمیز بازیکنان و مربیان پیشین کارون اروند خرمشهر، پس از فروش مجدد امتیاز تیم
 • بازی زیرکانه‌ای است ... | واکنش کنایه‌آمیز آشنا به تائید مصوبه برجامی مجلس در شورای نگهبان
 • میشل عون: لبنان خواهان موفقیت آمیز بودن مذاکرات ترسیم مرزهای دریایی با اسرائیل است
 • میریوسفی: ایران با وجود ترور دانشمند خود به برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ادامه می‌دهد
 • صیانت از دستاوردهای صنعت هسته ای با کاهش تعهدات برجامی
 • پکن: آمریکا سیاست تبعیض‌آمیز درباره شرکت‌های چینی درپیش گرفته است