رویداد۲۴ حجت الاسلام سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: کلام ما در خطبه نخست درباره مصادیق تقوا در زندگی خانوادگی بود؛ مصداق تقوا عملکرد هر یک از همسران به وظیفه و تکلیف زندگی مشارکتی خود است.

نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: در مقام تقسیم وظیفه و تکلیف زن و مرد در کانون خانواده عرض شد کفالت زندگی برعهده مرد و مدیریت زندگی برعهده زن است و در زمینه کفالت مردان نکاتی ارائه شد.

خانواده، آرامشگاه است و در این کانون باید آرامش برای افراد خانواده فراهم بشود و این خانواده کانون پرورش و تربیت انسان‌هایی است که در آینده سازنده جامعه بشری هستند.

علم‌الهدی گفت: فداکاری زن در کنار مرد مربوط به تامین آرامش و مدیریت آرامش زندگی است؛ اگر این آرامش در زندگی حاکم باشد طبیعی است مرد در فعالیت‌های بیرونی و اجتماعی خود نیز انسان موفقی خواهد بود.

امام جمعه مشهدمقدس در ادامه با اشاره به اینکه در دهه مبارکه فجر و ایام الله پرفضیلت پیروزی انقلاب مقدس اسلامی هستیم تصریح کرد: در مورد پیروزی انقلاب مقدس اسلامی برای آن بخش از شما عزیزان که بحمدالله جوان و یا میانسال هستید و آن روز و زمان را درک نکرده و به روایت تصویر و صدا مورد توجه قرار دادید نقاط خاصی است که در قالب تصویر و صدا نمی‌گنجد و باید این نقاط خاص به مناسبت این ایام برای شما عزیزان توضیح داده شود.

علم‌الهدی با اشاره به اینکه ابزار و عامل اجرایی پیروزی انقلاب چه بود؟ افزود: پیروزی انقلاب حاصل مشیت الهی و رهنمود‌های پیامبرگونه امام قهرمان‌ساز ما بود، اما عامل اجرایی این پیروزی انقلاب چه بود؟ حکومتی تا دندان مسلح و مردمی با دست خالی را شاهد بودیم.

وی تصریح کرد: تنها عامل اجرایی پیروزی انقلاب، خود مردم بودند؛ همافرانی که روز نوزدهم بهمن با امام بیعت کردند، دستشان از اسلحه خالی بود و تنها یک ابزار داشتند و آن هم غیرت و حمیت و دین و عشق امام و انقلاب بود.

عضو مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: راهپیمایی مردم و تظاهرات مردم در آن ایام بنحوی بود که یک طرف صف گاردی‌ها بود و صف دیگر مردمی بودند که با دست خالی مرگ بر شاه گفتند و پیش می‌رفتند و این حرکت مردمی و وجود مردم بدون سلاح و با دست خالی، انقلاب را به پیروزی رساند و ثابت کرد که انقلاب اسلامی به تعبیر امام راحل، پیروزی خون بر شمشیر است.

علم‌الهدی با اشاره به اینکه در انقلاب اسلامی گوشت و پوست و استخوان بر گلوله پیروز شد تاکید کرد: این انقلاب اگر دوام نیز آورده باز هم عامل اصلی‌اش حضور مردم در صحنه بود آن که دشمن در قدرت نظام تحلیل می‌کند، میزان حضور مردم در صحنه است؛ دشمنی آمریکا با مردم ما بخاطر حضور مردم ما در صحنه انقلاب و در حمایت از امام و رهبری انقلاب است.

وی گفت: این حضور را باید حفظ کنیم، زیرا ابزار انقلاب است و انقلاب ما را به پیروزی رساند و ۴۱ سال نیز ادامه داد و بعد از این نیز عامل اجرایی تداوم انقلاب ما حضور در صحنه است و مانورگاه این حضور راهپیمایی ۲۲ بهمن و دیگری شرکت در انتخابات است؛ راهپیمایی ۲۲ بهمن امتیازش این است که چهلم سردار رشید شهید سپهبد سلیمانی نیز با آن مقارن شده است.

نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: با این امتیاز بایستی شرکت شما مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن به مراتب قوی‌تر و نیرومندتر از همه سال‌ها باشد؛ هر سال دهه فجر را از ۱۲ تا ۲۲ بهمن می‌گیریم، اما امسال دو دهه فجر داریم، اما دهه فجر دوم با راهپیمایی ۲۲ بهمن آغاز و روز دهم این دهه با انتخابات به پایان می‌رسد.

علم‌الهدی بیان کرد: مشارکت مردم در انتخابات باید کپی دومی از راهپیمایی ۲۲ بهمن و با همان شور و هیجان باشد؛ تمام دشمنی دشمن به دلیل همین حضور است و درصدد است کاری کند که یکی از ایام الله یعنی مشارکت در انتخابات و یا راهپیمایی ۲۲ بهمن را خنثی کند و از اینک شروع کرده و به مسئله شورای نگهبان و رد صلاحیت برخی کاندیدا‌ها ورود کرده و می‌گوید این انتخابات نیست و انتصابات و گزینشی است و می‌خواهد این را تبلیغ و ترویج کند.

وی افزود: رد صلاحیت از بین بردن رقابت‌هاست؟ عده‌ای رد و عده‌ای تایید شدند؛ در مشهد ما مجلس ۵ کرسی بیشتر ندارد؛ هر کرسی در مجلس برای مشهد، ۵۲ کاندیدا دارد یعنی برای یک کرسی ۵۲ نفر رقابت می‌کنند. این ردصلاحیت رقابت را از بین برد؟ ابتدا که برای هر کرسی ۱۰۰ نفر داشت و امروز به ۵۲ نفر رسیده است. در کجای دنیا یک کرسی پارلمان، ۵۲ کاندیدا دارد.

امام جمعه مشهدمقدس تاکید کرد: دشمن می‌خواهد مسئله مشارکت مردم در انتخابات را از بین ببرد؛ آنچه مایه تاسف است این است که یک عده از داخل مملکت با دشمن همصدا شوند و حرفی که دشمن می‌خواهد را بزنند و بگویند انتخابات تشریفات است. مقام معظم رهبری در سخنرانی گذشته خود به آیه‌ای از قرآن مجید اشاره فرمودند.

وی بیان کرد: اینکه بگویند در شورای نگهبان جناح‌گرا هستند و افراد را رد‌صلاحیت می‌کنند این نوع حرف زدن به شش مجتهد عادل صحیح است؟ ۶ مجتهد عادل آیا این گونه عمل می‌کنند که دین خود را بفروشند و جناح‌گرا باشند؟

خطیب نماز جمعه مشهد مقدس گفت: دشمن در آستانه انتخابات در صدد است تا با القای اینکه این انتخابات، انتصابات و گزینشی است را تبلیغ می‌کند و شما به خدا کی رد صلاحیت از بین بردن رقابت است؟ در مشهد ما ۵ کرسی داریم و برای این کرسی‌ها ۵۲ نفر کاندیدا شده‌اند. دشمن می‌خواهد بیاید مساله مشارکت مردم را در انتخابات از بین ببرد

وی ادامه داد: البته آنچه باعث تاسف است این است که برخی مسئولین با سمت بالا با دشمن هم صدا شوند و انتخابات را تشریفاتی بنامند. رهبر انقلاب در سخنرانی پریروز به یک آیه اشاره کردند و من امروز می‌خواهم این آیه را توضیح دهم. شان نزول آیه این است که در سر معامله‌ای در زمان پیامبر، امیرالمومنین با یکی از اصحاب اختلاف پیدا کردند و امام گفتند باید به پیغمبر مراجعه کنیم و صحابی نپذیرفت که پیامبر قطعا به نفع پسرعمو و دامادش حکم خواهد کرد و در این زمان بود که آیه نازل شد.

وی افزود: اینکه بگوییم شش مجتهد شورای نگهبان با جناح گرایی حکم می‌کنند مثل این است که بگوییم پیامبر به نفع داماد و پسرعمویش حکم می‌کند؛ این دو حرف همسان هم هستند. خداوند در آیه بعدی می‌گوید چرا برخی اینگونه هستند و پاسخ می‌دهد سه علت دارد؛ یا در دلهایشان مریضی است، یا شکاک هستند و یا میترسند خدا و پیامبر حق این‌ها را از بین ببرند. فق‌های شورای نگهبان به اندازه وزن برخی آقایان نماز شب خوانده اند.

لینک کوتاه: www.rouydad24.ir/000qww خبر های مرتبط

منبع: رویداد24

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.rouydad24.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «رویداد24» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه در مورد انتشار این خبر انتقاد یا پیشنهادی دارید لطفاٌ کد ۲۶۸۶۷۳۲۴ را به همراه موضوع به آدرس ایمیل [KHABARBAN] ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

شمخانی: دستگاه‌های اطلاعاتی می‌دانستند قرار است در آن محل عملیات ترور علیه شهید فخری‌زاده انجام شود/ هیچ فردی در صحنه حضور نداشت

اینجا دریا نیست، اهواز است؛ وعده‌های مسئولان برای مردم مصیب‌زدهِ خوزستان نفت‌خیز چه شد؟

از حمله به بندر حیفا تا خروج از پروتکل الحاقی و قطع همکاری با آژانس؛ "انتقام سخت" یا هزینه‌تراشی برای مردم؟

کیهان: به بندر حیفا حمله و به آنها تلفات سنگین انسانی وارد کنیم/ آمریکا و اسرائیل آمادگی جنگ را ندارند

مواد غذایی مفید و مضر برای سلامت کبد

خبر بعدی:

ترور ناجوانمردانه شهید فخری زاده اوج ذلت دشمنان/ سخن از مذاکره خلاف مشی ولایت است

حجت الاسلام نوفرستی با بیان اینکه ترور ناجوانمردانه شهید فخری زاده نشانه اوج ذلت دشمنان است، گفت: سخن گفتن از مذاکره با دشمن خلاف مشی ولایت است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، حجت الاسلام «غلامحسین نوفرستی» امشب (۱۲ آذر) در مراسم بزرگداشت شهید محسن فخری زاده و تجدید پیمان با شهدا که در حسینیه جماران بیرجند برگزار شد، اظهار کرد: آموزه های قرآن و اسلام شخصیت هایی متعهد و عالم را پرورش می دهد و فقدان این سرمایه ها که عمری در خدمت به اسلام و انقلاب توفیق داشتند جای تاسف و تاثر دارد.

 

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به شخصیت برجسته علمی و پژوهشی شهید فخری زاده، گفت: محسن فخری زاده از سال ۱۹۹۲ به عنوان عضو هیئت علمی دانشکده فیزیک دانشگاه امام حسین سپاه، امکانات این دانشگاه را در جهت تحقیقات هسته ای بکار گرفت و سپس رئیس دانشگاه صنعتی مالک اشتر شد.

 

وی با بیان اینکه رسانه‌های غربی از شهید فخری‌زاده تعبیر به پدر برنامه هسته‌ای نظامی ایران می کنند، ادامه داد: دشمن هم این شخصیت ها را به خوبی شناخته است و اگر ملاحظه کنید رژیم صهیونیستی از شهید فخری زاده به عنوان شخصیت مهم در  مرکز تحقیقات سپاه پاسداران یاد می کنند.

 

حجت الاسلام نوفرستی اولین شاخصه شهید فخری زاده را ایمان، تقوا و ولایتمداری دانست و گفت: جامعه قبل از شهادت به دلیل اخلاص شهید فخری زاده او را نمی شناخت.

 

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تاکید بر وفاداری و صداقت شهید فخری زاده، عنوان کرد: این شهید هرگز هم‌نشینی با افراد سازمان ملل را که نقش جاسوسی آنان مشخص است را قبول نکرد.

 

وی با اشاره به نقش مفید و موثر شهید فخری زاده برای پیشرفت نظام اسلامی، افزود:خیلی ها در این کشور هستند اما چرا دشمن به سراغ آنان نمی رود؟ مشخص است دشمن به سراغ شخصیت شهید فخری زاده که متعهد و موثر در پیشرفت کشور است، می آید.

 

حجت الاسلام نوفرستی ادامه داد: پس از شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی رهبر معظم انقلاب طی سخنانی فرمودند که «نباید به شهید سلیمانی به عنوان یک فرد نگاه کرد. باید حاج قاسم را به چشم یک مکتب، یک راه و یک مدرسه درس آموز نگاه کنیم.»

 

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه پرورش اندیشمندان متعهد که افتخار خدمت به این نظام الهی را داشته باشند قطعاً دشمن که با پیشرفت ما مخالف است آنان را از ما می گیرند، افزود: اما خداوند جهاد را جهت عزّت و سرافرازی اسلام مقرر فرموده است و باید دشمن بداند خون این شهید در حوزه و دانشگاه آثار و برکات دارد.

 

وی با تأکید بر اینکه شخصیت شهید فخری زاده در ولایتمداری و سازش ناپذیری با دشمن، وفاداری و صداقت می تواند برای مدیران، اندیشمندان و مردم الگو باشد، اظهار کرد: در کلام امام صادق (ع) آمده است اینکه دشمنان دشمنی خود را آشکار می کنند نشانه ضعف آنان است.

 

حجت الاسلام نوفرستی ترور ناجوانمردانه شهید فخری زاده در غروب روز جمعه را اوج ذلت دشمنان دانست و گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند: سیاست حساب‌شده جمهوری اسلامی با رفت و آمد اشخاص در آمریکا تغییری نمی‌کند.

 

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با یادآوری اینکه در دوران ریاست جمهوری اوباما شاهد ترور چهار شهید هسته ای هستیم و در دوران ترامپ نیز شهید سردار حاج قاسم سلیمانی را ترور کردند، افزود: دشمنی امریکا با انقلاب و نظام اسلامی روشن است و هرگز تغییری در مسیر آنان دیده نمی شود.

 

وی با بیان اینکه موضع امام راحل راهبرد نظام و اسلام است و تکلیف ما را مشخص می کند، تصریح کرد: امام راحل فرمود: «دستگاه جبار بداند که اگر بخواهد به اسلام تجاوز کند و احکام کفر را در بلاد اسلامی جاری سازد، من در کمین آنها ایستاده‌ام. من تا آخرین لحظه‌های زندگی‌ام از نوامیس اسلام و مسلمین دفاع می‌کنم. من به حکم اسلام که به ما دستور جهاد و مقابله داده است در برابر خیانت به اسلام دست روی دست نمی‌گذارم و ساکت نمی‌نشینم».

 

حجت الاسلام نوفرستی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب نیز می فرمایند: «حفظ آمادگی های گوناگون مخصوصا آمادگی روحی برای دفاع جانانه از اسلام و انقلاب بالاترین فریضه الهی است» که امروز  متوجه نیروهای مسلح است  و باید این آمادگی لازم را در حد اعلاء حفظ کنند.

 

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به ترور شهید فخری‌زاده تاکید کردند دو موضوع مهم را همه دست‌اندرکاران باید به جِدّ در دستور کار قرار دهند، نخست پیگیری این جنایت و مجازات قطعی عاملان و آمران آن، و دیگر پیگیری تلاش علمی و فنی شهید در همه‌ بخش‌هایی که وی بدان‌ها اشتغال داشت.

 

حجت الاسلام نوفرستی تأکید کرد: با فرمایشات رهبر معظم انقلاب، رسالت صاحبان علم و دانش پژوهان و تکلیف نیروهای مسلح مشخص است و ما از ولایت حق نداریم عقب بمانیم.

 

وی با بیان اینکه دشمن همانطور که شخصیت فیزیکی شهید فخری زاده و شهدا را ترور می کند گاهی ترور شخصیت های برجسته نظام را هم در دستور کار دارد، گفت: امروز نباید در زیر سئوال بردن شخصیت های نظام افراط کنیم.

 

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در پایان با تأکید بر اینکه باید همه مطیع ولایت باشیم، افزود: ما هرگز سازش با دشمن را نمی پذیریم و هر کسی سخن از سازش با امریکا می زند با الفبای اسلام و انقلاب بیگانه است؛ ما در برجام و نظایر  آن سیلی دشمن را خورده ایم و مجدداً سخن از مذاکره زدن خلاف مشی ولایت است.

 

 

پایان پیام/375

دیگر خبرها

 • امیر تاجیک از تولید دو آهنگ جدید خبر داد
 • اجتماع مردم قائم‌شهر در پی محکومیت ترور دانشمند هسته‌ای شهید محسن فخری‌زاده /دشمن از پیشرفت‌های علمی ایران می‌ترسد
 • پیروزی تیم کشتی صبانور کردستان در مقابل مقاومت قم
 • طعنه پیشکسوت استقلال به وزیر: آقایان این‌قدر حواس‌شان به پرسپولیس گرم است وقت برای استقلال نداردند
 • حمله پیشکسوت استقلال به وزیر؛ آقایان حواس‌شان به پرسپولیس است
 • «آبه شینزو» به دادگاه توکیو خوانده شد
 • شینزو آبه برای پاسخگوی درباره تخلفات مالی به دادگاه توکیو خوانده شد
 • نقش نفوذی ها در ترور دانشمند هسته ای کشور تعیین کننده بود/ ضرورت تبیین نقش علمی دانشمندان هسته ای در کتاب های درسی
 • اسفراین فعال‌ترین هیات هندبال در خراسان شمالی است / لزوم شناسایی استعدادهای برتر
 • کردستان بهمن‌ماه با پیک بزرگ کرونا مواجه می‌شود
 • ترور شهید فخری‌زاده اوج ذلت دشمنان است
 • شهید فخری‌زاده در گمنامی به کشور خدمت کرد
 • مسیر پیشرفت کشور با ترور مسدود شدنی نیست
 • کردستان بهمن‌ماه با پیک بزرگتری از کرونا مواجه می‌شود
 • امام جمعه کنگان: پیوند مسجد، مدرسه و خانه برای ترویج نماز ضروری است
 • آهنگ مهدی یراحی برای خوزستان/ انگار عاشقی برای ما ممنوع است +فیلم
 • سهم‌خواهی پشت پرده
 • آقایان همسر خود را شاد کنید
 • آقایان بیایید مناظره؟/وضعیت عجیب نزاع در کهگیلویه وبویراحمد