Web Analytics Made Easy - Statcounter
به نقل از «خبرگزاری آریا»
2022-12-08@09:14:33 GMT

چگونه شاد باشید: 8 راه برای شادتر شدن

تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۸ | کد خبر: ۲۷۲۳۳۷۴۹

چگونه شاد باشید: 8 راه برای شادتر شدن

خبرگزاری آریا -
شاد زندگی کردن
خوشبختی حالت ذهنی دارد. در اصل خوشبختی "رفاه و رضایت" است. اما این تعریف می تواند سخت باشد و فرضیات مربوط به این کلمه می تواند باعث سردرگمی شود.
بسیاری حتی نمی دانند که شاد بودن چیزی است که می توان تمرین کرد. برخی افراد وقتی کلمه "خوشبختی" را می شنوند ، فرض می کنند که از احساسی مانند لذت صحبت می کنند.

بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان

برای آنها ، این همان چیزی است که افراد در اینجا و اکنون فوراً احساس می کنند.
به همین دلیل است که برخی می گویند ، "شادی را دنبال نکنید ، به دنبال شادی باشید. خوشبختی ناپایدار و محو است ، شادی برای همیشه باقی می ماند. "
اما این تعریف کوتاه از خوشبختی به این معنی نیست که همه کلمه را درک کنند. برخی آن را به معنای رضایت طولانی مدت تعریف می کنند.
در حقیقت ، وقتی صحبت از تجربه خوشبختی در زندگی می کنم ، به هیچ وجه به فکر احساسات کوتاه مدت نیستم. من به کیفیت زندگی فکر می کنم - چیزی وسیع تر از کلمه.
درک هر دو تعریف صحیح است و از واقعیت های مختلف سخن می گوید. اما آیا آنها واقعاً با هم تفاوت دارند؟ فکر نمی کنم.
از این گذشته ، تقریباً یك تجربه طولانی مدت از رضایت از زندگی ، از بسیاری از احساسات كوتاه مدت و شادی و لذت ساخته شده است. آیا این بدان معناست که هر روز یک روز عالی است بدون هیچ تغییری؟ قطعا نه. اما این بدان معناست که وقتی به فصول مختلف زندگی نگاه می کنیم ، می توانیم از نحوه حرکت در آنها راضی باشیم.
وقتی احساس شادی را در حال و اکنون حس کنیم، احساس طولانی مدت رضایت از زندگی بیشتری را تجربه خواهیم کرد.
و ما این کار را با قدم های هر روز برای شادی انجام می دهیم. در اینجا چند نکته در مورد چگونگی شادتر شدن از امروز ارائه شده است.
اقدامات روزانه
1. خوشبختی را انتخاب کنید
مهمترین چیزی که در مورد خوشبختی باید بدانیم این است که نتیجه شرایط فعلی نیست. برعکس ، خوشبختی یک انتخاب است . آیا این در بعضی روزها راحت تر از سایر روزها است؟ کاملا. اما اگر شما در دام تفکر گرفتار شوید و شرایط شما قبل از خوشبختی تغییر کند ، هرگز هرگز به آنجا نخواهید رسید.
شاد بودن
2. روی چیزهای خوب تمرکز کنید
در حال حاضر چیزهای خوبی در زندگی شما وجود دارد: شما زنده هستید ، شما غذا میخورید ، سالم هستید ، خانواده و دوستان دارید و هر روز فرصت دارید برای انجام دادن شغل تان. شاید اکنون همه این موارد برای شما صادق نباشد ، اما قطعا برخی از آنها هستند — این بدان معنی است که در زندگی شما چیزهای خوبی وجود دارد که می توانید روی آنها تمرکز کنید.
Sgt دریایی جونی جوزف جونز هر دو پا را در اثر انفجار در حین خدمت در افغانستان از دست داد. من با نقل قولی از او كه اخیرا دیدم دچار تعجب شد. او این را گفت ، "مردم می پرسند كه چگونه پس از از دست دادن پاهای خودم اینقدر مثبت هستم ... من سؤال می كنم كه وقتی شما که هر دو پای خود را دارید چقدر منفی هستید."
خوشبختی یک چشم انداز است و اگر به دنبال دلایلی برای خوشبختی هستید ، احتمالاً آنها را پیدا خواهید کرد . افراد خوشحال روی افکار مثبت تمرکز می کنند.
3. مقایسه را متوقف کنید
مهم نیست که چطور تصمیم می گیرید خوشبختی را تعیین کنید - مقایسه کوتاه مدت یا بلند مدت - شما را از این امر غافل می کند. این که آیا منابع مالی ، نوع بدن ، تعطیلات ، استعدادهای خود ، اندازه خانه یا اندازه کفش خود را با هم مقایسه کنیم ، هیچ برنده ای در بازی مقایسه نیست. اما این یک خبر خوب است: هیچ کس شما را وادار به بازی نمی کند! هر زمان خواستید می توانید متوقف کنید. از آنچه که دارید سپاسگزار باشید ، قدردان باشید ، هر روز سخت تلاش کنید تا بهترین زندگی خود را تجربه کنید و ازمقایسه خود با دیگران دوری کنید .
4- قدردانی و سخاوت را تمرین کنید
در دنیای روانشناسی مثبت ، هر بار که خوشبختی مطالعه شود ، مضامین چند وجود دارد. در میان آن مضامین تکرار شونده ، قدردانی و سخاوتمندی می یابیم.
هر دوی آنها فقط می توانند درست درک کنند که ما آنها را به عنوان رشته ها می بینیم نه به عنوان پاسخ . یک نظم و انضباط چیزی است که ما بدون توجه به شرایط مان تمرین می کنیم. اگر منتظر پول کافی برای خوشبخت شدن هستید ، هرگز به آنجا نخواهید رسید. به همین ترتیب ، اگر منتظر هستید که همه چیز کامل باشد تا سپاسگذار باشید ، هرگز آن را تجربه نخواهید کرد. امروز شکرگذار باشید. و انتخاب کنید که با وقت و هزینه خود خوشبخت باشید.
5- مادی گرایی را دنبال نکنید
بعضی چیزها برای زندگی ضروری است ، اما به نظر می رسد جامعه ما مصرف گرایی را با خوشبختی اشتباه گرفته است. بازاریابان به سختی تلاش می کنند تا با محصولاتشان ما را متقاعد کنند که فقط برای زندگی لازم نیستند بلکه برای خوشبختی آنها ضروری هستند.
به آرامی اما مطمئناً ، ما شروع به باور به وعده های خالی آنها می کنیم و زندگی خود را به دنبال چیزهایی می گذاریم که هرگز نمی توانند ما را راضی کنند. ما وقت ، پول و انرژی را برای رسیدن به چیزهایی را که لازم نداریم تلف می کنیم.
این اموال اضافی استرس ، نگرانی و فشار را بر زندگی ما می افزاید. آیا می خواهید امروز کمی خوشحال تر شوید؟ یک کمد یا یک کشو را بهم ریخته و شروع به به چالش کشیدن مصرف گرایی در زندگی خود کنید.
زندگی شاد
6. در روابط خود حضور داشته باشید
رابرت جی والدینجر روانپزشک آمریکایی و استاد دانشکده پزشکی هاروارد است که در آن بیشتر به خاطر کارگردانی طولانی ترین مطالعه طولی جهان که ردیابی سلامت و بهزیستی روان گروهی از 724 مرد آمریکایی به مدت 76 سال شناخته شده است.
یک مورد که او آموخته است ، و با مطالعات دیگر در آن تأیید شده است ، این است که روابط کلید خوشبختی را تشکیل می دهد:
این مطالعه نشان داد که روابط نزدیک ، بیش از پول و شهرت ، چیزی است که مردم را در طول زندگی خوشحال می کند. این پیوندها مردم را از نارضایتی های زندگی محافظت می کنند به سلامت جسم و روان کمک می کند و روش بهتری برای زندگی طولانی و شاد از طبقه اجتماعی ، ضریب هوشی یا حتی ژن ها هستند.
لازم نیست ما که هر جنبه ای از روابط خود را کنترل کنیم (مثلاً ما خانواده خود را انتخاب نکردیم). اما همه ما می توانیم برای دوست خوب بودن قدم برداریم و دوستان خوب، تمایل به جذب جامعه سالم دارند.
7. ایجاد عادات سالم
آنی دیلارد گفته است: "چگونگی گذراندن روزهایمان ، مطمئناً این است که چگونه زندگی خود را می گذرانیم." و این درست است. زندگی ما با روزها پر شده است ، روزهای ما با ساعت ها پر می شود و این ساعت امروز پر از هر چیزی است که شما برای پر کردن آن انتخاب کردید. بنابراین عادت های سالم را دنبال کنید که ساعت ها ، روزها و طول عمر شما ارزشمند باشد.
زمانی را در بیرون سپری کن. غذای سالم بخور. به طور منظم ورزش کن. سیگار کشیدن را ترک کن. تلفن همراه خود را پایین بیاور. سخت کار کن اغلب دعا کن. و به اندازه کافی بخواب.
8- به غیر از خود را هم نگاه کنید
پیگیری خود برای ما طبیعی است. لازم نیست به ما یادآوری شود تا منافع شخصی خود را دنبال کنیم. ما بقای خود ، ارتقاء خود ، تحقق خود و تعالی خود را دنبال می كنیم كه گویی این در ژن های ما سخت است.
اما کارآمدترین راه رسیدن به خوشبختی و تحقق پایدار این نیست که فقط به منافع خود بیاندیشیم بلکه به منافع دیگران نیز نگاه کنید. وقتی تمرکز خود را از خود دور می کنیم ، زندگی هایی با معنای بیشتر و سهم بیشتر زندگی می کنیم. هنگامی که به دیگران بدون هیچ چشم داشتی ، خدمت می کنیم ، زیبایی عشق از خودگذشتگی را تجربه می کنیم. اندازه جهان ما (و خوشبختی) به صورت نمایی گسترش می یابد.
این چیز کوچکی نیست که شادی افراد زیادی را به دنبال دارد. بیایید اطمینان حاصل کنیم که آن را هم در کوتاه مدت و هم در دراز مدت پیدا کرده ایم.
گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته
 صرافی ارز دیجیتال

منبع: خبرگزاری آریا

کلیدواژه: زندگی خود

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.aryanews.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «خبرگزاری آریا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۲۷۲۳۳۷۴۹ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

چگونه در ناجا استخدام شویم؟

زمان استخدام ناجا  ۱۴۰۱

همان طور که در بخش ابتدایی مقاله بیان کردیم، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، هر ساله از طریق سایت مربوطه برای استخدام داوطلبان برای مقاطع درجه داری و دانشکده های افسری اقدام می کند. داوطلبان و متقاضیان استخدام، همواره باید پیگیر اخبار باشند تا از زمان استخدام ناجا و زمان ثبت نام آن مطلع شوند. طبق اخرین اخبار و اطلاعیه از سمت این سازمان، برای ثبت نام ناجا، متقاضیان می توانند از تاریخ  20 بهمن ماه تا 29 اسفند ماه به سایت نام برده مراجعه کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تاریخ تمدید و فراخوان جدید زمان ثبت نام می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید و تا شما را راهنمایی کرده و از اخبار بروز در این مورد مطلع کنند.

شرایط استخدام در ناجا  درسال 1401

تمامی شما متقاضیان عزیز برای این که بتوانید در سایت استخدام ناجا ثبت نام کنید، باید شرایطی را داشته باشید. در واقع، شما عزیزان باید تمامی شرایط عمومی و اختصاصی را دارا باشید. به یاد داشته باشید که حتی اگر یکی از شرایط را نداشته باشید، نمی توانید در نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، ثبت نام کنید. برخی از مهم ترین شرایط استخدام درجه داری ناجا در این ارگان، شامل موارد زیر می باشند:

شرایط عمومی استخدام در ناجا 1401

همان طور که از نام آن مشخص است، شرایط عمومی برای همه داوطلبان است و تمامی افراد باید آن ها را داشته باشند. برخی از آن ها، عبارتند از:

معتقد بودن به دین مبین اسلام اعتقاد به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و ولایت فقیه و آمادگی فداکاری در راه تحقق اهداف آن ها تابعیت از جمهوری اسلامی عدم سابقه عضویت و یا وابستگی به احزاب و گروه های سیاسی عدم محکومیت از خدمات دولتی نداشتن هیچ گونه سو پیشینه کیفری عدم اعتیاد به مواد مخدر داشتن شرایط تحصیل و یا تخصصی لازم برای خدمت داشتن سلامت و توانایی جسمی و روانی متناسب با خدمت مورد نیاز( به دلیل حساسیت بالای شغل نیروی انتظامی سلامت کامل الزامی است تا بتواند بدون هیچ مشکلی در شغل مورد نظر مشغول به کار شود.) داوطلبان باید ایرانی اصیل باشند و بدین معناست که پدر و مادر هر دو دارای شناسنامه ایرانی و ایرانی اصیل باشند. شرایط اختصاصی استخدام در ناجا 1401

همان طور که بیان کردیم، علاوه بر شرایط عمومی، افراد باید شرایط اختصاصی نیز داشته باشند.  وجود هر یک از این شرایط نیز الزامی هستند و باید تمامی آن ها وجود داشته باشند که این موارد، به شرح زیر می باشند:

حداقل سن داوطلبان باید ۱۸ سال و حداکثر سن آن ها باید ۲۵ سال باشد. داوطلبان در هر یک از رشته های تحصیلی باید با معدل بالای ۱۴ فارغ التحصیل شوند. متقاضیان باید حداقل مدرک دیپلم را در یکی از رشته های نظری و با کاردانش و فنی و حرفه ای داشته باشند. متقاضیان مرد باید کارت پایان خدمت و یا کارت معافیت از خدمت داشته باشند. تمامی داوطلبان باید در بسیج و یا پلیس افتخاری، عضو شده باشند. فرد از خانواده معظم شهدا و ایثارگران و جانبازان و نخبگان عملی و ورزشی باشد. افرادی که در مقاطع کاردانی و یا بالاتر فارغ التحصیل شده باشند، مجاز به ثبت نام نیستند. قد تمامی داوطلبان مرد، نباید کمتر از 170 سانتی متر باشد. شرایط استخدام نیروی انتظامی بانوان 

علاوه بر مردان، بانوان نیز می توانند در نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ثبت نام کنند. البته، آن ها هم باید شرایطی را دارا باشند که برخی از مهم ترین این شرایط، شامل موارد زیر می باشند:

متقاضیان خانم باید حتما مدرک تحصیلی دیپلم در یکی از رشته های نظری، کاردانش و فنی حرفه ای داشته باشند. لذا، ثبت نام برای افرادی که مدرک کاردانی و یا بالاتر از آن را دارند نمی توانند برای استخدام ناجا اقدام کنند. بانوان داوطلب، باید حداقل ۱۸ سال و حداکثر ۲۳ سال سن داشته باشند. داوطلبان خانم، باید معدل دیپلمشان در هر یک از رشته ها نام برده، بیشتر از ۱۴ باشد. یکی از اصلی ترین شروط ثبت نام بانوان در نیروی انتظامی، داشتن قد حداقل ۱۶۰ سانتی متر می باشد.

لازم به ذکر است تا بدانید که حداقل معدلی که برای افراد دارای بسیجی فعال و خانواده های ایثارگر و جانباز و… در نظر گرفته شده است ۱۲ است. این قانون هم برای متقاضیان مرد و هم متقاضیان زن، صدق می کند.

نحوه ثبت نام در سایت ناجا

هر یک از شما عزیزان برای ثبت نام در نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، باید مراحلی را طی کنید. در ابتدا شما عزیزان باید به سایت  gozinesh.police.ir مراجعه کنید. بهتر است تا برای این کار حتما از مرورگرهای کروم یا فایرفاکس استفاده کنید. همچنین، به یاد داشته باشید که اگر وی پی ان شما روشن باشد، نمی توانید وارد سامانه شوید. لذا، حتما ابتدا آن را خاموش کرده و سپس به سایت استخدام ناجا به نشانی ذکر شده، مراجعه نمایید. پس از ورود به سایت ذکر شده، باید از بین گزینه های موجود، گزینه « گزینش » را برگزینید. سپس، گزینه « ثبت نام » را انتخاب کرده و شرایط عمومی و اختصاصی بیان شده را به خوبی مطالعه کنید و بر روی عبارت « پذیرش شرایط و ثبت نام » کلیک کنید.

در مرحله بعدی، باید تمامی اطلاعات خواسته شده را اعم از: نام و نام خانوادگی، جنسیت، رشته تحصیلی، مقطع تحصیلی، استان، تاریخ تولد، شماره تلفن همراه و ... را به درستی وارد کنید. سپس، به پنل شخصی خود وارد شده و اطلاعات خواسته شده را نیز وارد کنید. پس از تکمیل اطلاعات، به شما کدی داده می شود که باید در حفظ و نگهداری آن کوشا باشید. زیرا، با آن کد می توانید اطلاعات خود را ویرایش کرده و یا از پذیرش یا عدم پذیرش خود مطلع شوید.

سوالات متداول استخدام ناجا زمان استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران چه تاریخی است؟

بر اساس آخرین اطلاعیه ها، زمان استخدام نیروی ناجا، از 20 بهمن ماه سال جاری تا 29 اسفند 1401، می باشد.

برای استخدام ناجا باید به چه سایتی مراجعه کنیم؟

تمامی داوطلبان عزیز برای استخدام ناجا، باید به سایت gozinesh.police.ir مراجعه نمایند.

نحوه ثبت نام در سایت ناجا چگونه است؟

نحوه ثبت نام در این سایت، به طور کامل در مقاله بیان شده است، لطفا مقاله را مطالعه کنید.

مشاوره استخدام درجه داری ناجا

 تمامی داوطلبانی که تصمیم دارند تا در ناجا ثبت نام کنند، بهتر است که از مشاورین خبره و آگاه کمک بگیرند. مشاوران هم آن ها را از زمان دقیق ثبت نام آشنا کرده و هم شرایط ثبت نام را برای آن ها بیان می کنند. اما، به یاد داشته باشید که همه مشاوران نمی توانند این اطلاعات را در اختیار داوطلبان قرار دهند. لذا، اگر شما هم جز این متقاضیان هستید، بهتر است تا برای دریافت اطلاعات دقیق و به روز با همکاران ما در ایران تحصیل، در ارتباط باشید.

نکات مهم درباره شرایط و نحوه استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران

هم اکنون که به طور کامل با زمان و شرایط و نحوه ثبت نام در نیروی انتظامی جمهوری اسلامی آشنا شدید، بهتر است بدانید که برای استخدام باید نکاتی را دانسته و رعایت کنید. دانستن و رعایت این نکات به شما کمک می کنند تا پذیرش خود را در این ارگان، صد درصدی کنید که تعدادی از آن ها شامل موارد زیر می باشند:

تمامی شما داوطلبان گرامی، فقط یک بار می توانید در سایت استخدام ناجا، ثبت نام کنید. در انتها و برای تکمیل فرایند ثبت نام، کدی به شما داوطلبان ارائه می شود که باید در حفظ و نگهداری آن کوشا باشید. به یاد داشته باشید که اگر پس از انجام عملیات کد رهگیری دریافت نکنید، ثبت نام شما تکمیل نشده است. پس از انجام ثبت نام و دریافت کد رهگیری، دیگر نیازی نیست تا به صورت حضوری به ناجا مراجعه کنید. در صورتی که شما داوطلبان شرایط ذکر شده را داشته باشید و ثبت نام خود را تکمیل کنید، فراخوان صورت خواهد گرفت. پس از اتمام مدت زمان ثبت نام، دیگر امکان ثبت نام جدید وجود نخواهد داشت. لذا، در زمان مقرر برای ثبت نام اقدام کنید. اگر ثبت نام اولیه را انجام داده باشید، پس از اتمام مدت زمان ثبت نام نیز با مراجعه به سایت مربوطه، می توانید برای تکمیل اطلاعات اقدام نمایید. برای ثبت نام نیازی به پرداخت هیچ هزینه ای نمی باشد.

 

خلاصه مطلب

ما در این مقاله، سعی داشتیم تا شما عزیزان را با نحوه استخدام در ناجا، آشنا کنیم. به یاد داشته باشید که برای ثبت نام حتما باید تمامی شرایط عمومی و اختصاصی را دارا بوده و در زمان مقرر به سایت ناجا، مراجعه کنید.

اگر سوالی در این زمینه دارید و یا به کمکی احتیاج دارید، می توانید با همکاران ما در ایران تحصیل ارتباط برقرار کنید. برای برقراری ارتباط کافی است تا با ایران تحصیل تماس گرفته و سوالات خود را از مشاوران و کارشناسان ما بپرسید.

 

انتهای رپرتاژ آگهی/

دیگر خبرها

  • رئیسی: مردم ایران با شعار "آزادی" گول نمی‌خورند؛ آزادی را در سال ۵۷ به دست آوردند/ عصبانی باشید و از این عصبانیت بمیرید
  • چرا «برنامه‌ریزی» در زندگی ما مهم است؟
  • شغلی که ضامن خوشبختی ام شد
  • چگونه شغل مناسب خود را پیدا کنیم؟
  • فال روزانه چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱
  • قبل از رفتن به مهمانی این هشت کار را انجام دهید!
  • چگونه در ناجا استخدام شویم؟
  • فال روزانه سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱
  • مدیریت دغدغه‌های خانم‌های خانه‌دار | هم مراقب خودتان باشید و هم اهالی خانه
  • فناوری اطلاعات یا آی‌تی (IT) چیست و چرا تا این حد پرطرفدار است؟