تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون بورس پس از دو روز "سبزپوش" شد، سقوط بازار‌های اروپا / سهام استرالیا ۱۰ درصد افت کرد، گرانی دلار در بازار امروز، گرداب سقوط نفت عمیق‌تر شد، افت بهای طلا علی رغم افزایش قیمت در ساعات اولیه، رشد قیمت سکه با وجود افت اونس، اختصاص ۲۵۰ میلیون یورو برای واردات فوری دارو و تجهیزات پزشکی و پیش بینی قیمت مسکن در سال ۱۳۹۹ را در بر دارد.

بورس پس از دو روز "سبزپوش" شد

شاخص کل بازار سرمایه امروز با ۱۱ هزار و ۵۵۰ واحد صعود به رقم ۵۰۵ هزار و ۹۵۶ واحد رسید. شاخص کل با معیار هم وزن نیز ۲۲۳۵ واحد صعود و رقم ۱۷۴ هزار و ۶۴۲ واحد را ثبت کرد. معامله‌گران امروز ۷۸۵ هزار معامله به ارزش ۵۰ هزار و ۳۲۷ میلیارد ریال انجام دادند. از میان ۲۳۷ نماد مثبت و ۱۲۴ نماد منفی بورس، ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، مخابرات ایران، گروه مپنا، پتروشیمی پارس و شرکت ارتباطات سیار همراه اول نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر را روی بورس گذاشتند. همچنین بانک‌های تجارت، ملت و اقتصاد نوین، ماشین سازی اراک، سایپا، فولاد مبارکه اصفهان و پالایش نفت اصفهان نیز نمادهای پربیننده این بازار بودند.

سقوط بازارهای اروپا / سهام استرالیا ۱۰ درصد افت کرد

روز دوشنبه با گسترش مناطق تحت قرنطینه در اروپا، بازارهای سهام این قاره معاملات خود را با سقوط سنگینی آغاز کردند. این در حالی بود که پیش از این اکثر سهام آسیایی هم در معاملات امروز پایین آمده بودند. در حالی که هنوز ساعات اولیه معاملات امروز بازارهای اروپایی است، شاخص‌های سهام با شتاب تند سقوط کردند. تا ساعت ۱۲:۲۷ به وقت تهران، داکس آلمان ۸.۲۱ درصد، فوتسی انگلیس ۷.۶۶ درصد، کاک فرانسه ۹.۶۱ درصد و فوتسی ایتالیا ۷.۰۴ درصد سقوط کردند. شاخص پن‌یوروپین استاکس ۶۰۰ هم با سقوط ۷.۸۵ درصدی مواجه شد. بازارهای سهام آسیا هم امروز با سقوط سنگینی همراه بودند که در این میان بورس استرالیا با سقوط ۹.۷۰ درصدی پیشتاز سقوط منطقه بود. نیکی ژاپن ۲.۴۶ درصد و کوسپی کره‌جنوبی ۳.۱۹ درصد سقوط کردند. در بازار چین کامپوزیت شانگهای ۳.۴ درصد سقوط کرد و در هنگ‌کنگ شاخص هانگ‌سنگ ۴.۰۳ درصد از ارزش خود را از دست داد.

گرانی دلار در بازار امروز

در معاملات امروز بازار ارز، شاهد رشد نرخ دلار و یورو بودیم. به گونه ای که در صرافی های بانکی و مجاز سطح کشور، هر اسکناس دلار آمریکا به نرخ 14800 تومان از مردم خریداری و به قیمت 15650 تومان به متقاضی دریافت دلار فروخته شد. این رقم نسبت به روز قبل، 850 تومان گران تر می باشد. همچنین هر اسکناس یورو در این صرافی ها، به نرخ 16700 تومان از مردم خریداری و به قیمت 17350 تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته شد که نسبت به روز یکشنبه، 650 تومان رشد داشته است.

دلیل جهش افزایش قیمت دلار در صرافی‌های بانکی

همنی رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی نوشت:

«در روزهای پایانی امسال، با توجه به اثرات شیوع ویروس کرونا، عمل آن تقاضای واقعی و موثری برای ارز (اسکناس) در صرافی ها وجود ندارد نرخ ارز برای واردکنندگان، با عرضه قابل توجه صادرکنندگان غیرنفتی و بانک مرکزی در سامانه نیما (فقط در اسفند ماه بیش از 1.5 میلیارد دلار)، روند نزولی به خود گرفته است. اما خالی فروشان و سفته بازان که از مدت ها پیش، با امید زیاد برای بالا رفتن نرخ ارز در بازار، معاملاتی داشته‌اند، تلاش می کنند با عملیات روانی و اعلام نرخ های بالا، در کانال های خود در فضای مجازی، معاملات فردایی خود را سودآور نمایند و یک گروه دیگر نیز تلاش می کنند از فرصت آربیتراژ، به خاطر اختلاف قیمت واقعی و فردایی، بهره مند بشوند. صرافی های بانکی که تاکنون در کنار و همراه بانک مرکزی بوده و وظیفه بازارسازی را به عهده دارند، امروز به درستی تصمیم گرفتند بدون تغییر قابل توجه نرخ خرید ارز، برای از بین‌بردن آربیتراژ، نرخ فروش خود را افزایش داده و به تدریج آن را به نرخ تعادلی برگردانند. بانک مرکزی، در ۲ سال گذشته، با مدیریت اصولی و علمی و توجه جدی به عوامل شکل دهنده عرضه و تقاضای ارز، علیرغم طوفان حوادث طبیعی، سیاسی، نظامی، روانی و تبلیغاتی و در شرایط اعمال فشار حداکثری دولت آمریکا توانسته است ثبات بازار ارز را حفظ کند و از این پس پس نیز سیاست خود را با قدرت هر چه بیشتر ادامه خواهد داد.»

گرداب سقوط نفت عمیق تر شد

قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه پس از این که کاهش اضطراری نرخ‌های بهره آمریکا نتوانست بازارهای مالی وحشت زده از شیوع سریع اپیدمی کرونا را آرام کند، به روند نزولی اخیر خود ادامه داد. بهای معاملات آتی نفت برنت یک دلار و ۱۳ سنت کاهش یافت و به ۳۲ دلار و ۷۲ سنت در هر بشکه رسید. شاخص نفت برنت هفته گذشته ۲۵ درصد سقوط کرده بود که بزرگترین کاهش هفتگی از سال ۲۰۰۸ بود. قیمت ماه آتی در سطح ۳۵ دلار و ۸۴ سنت گشوده شد اما فورا به ۳۱ دلار و ۶۳ سنت سقوط کرد. بهای معاملات آتی نفت آمریکا با ۷۲ سنت کاهش، به ۳۱ دلار و یک سنت در هر بشکه رسید در حالی که ابتدای معاملات با وجود قول دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا، به پایین ۳۰ دلار سقوط کرده بود. /ایسنا

افت بهای طلا علی رغم افزایش قیمت در ساعات اولیه

قیمت طلا در ساعات اولیه معاملات امروز پس از اینکه فدرال رزرو نرخ بهره را  کاهش داد، افزایش یافت، اما در بحبوحه فروش یک جای اوراق قرضه و برای اینکه سرمایه‌گذاران تصمیم گرفتند تا با فروش این فلز گران بها نقدینگی جمع کنند، کاهش یافت. هر اونس طلا تا 1542.90 دلار در هر اونس بالا رفت، اما اکنون با 55.19 دلار کاهش نسبت به روز گذشته به 1474.64 دلار در هر اونس رسید.

رشد قیمت سکه با وجود افت اونس

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار آزاد تهران امروز با رشد حدود ۱۰۰ هزار تومانی نسبت به روز معاملاتی گذشته به نرخ ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید. هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز امروز ۶ میلیون تومان فروخته شد. همچنین نیم سکه نیز سه میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۷۵۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۹۸۰ هزار تومان داد و ستد شد. هر گرم طلای خام ۱۸ عیار ۶۰۲ هزار تومان و هر مثقال طلا نیز ۲ میلیون و ۶۱۰ هزار تومان به فروش رسید. مهم ترین علت رشد قیمت طلا و سکه در معاملات امروز، رشد دلار و چشم انداز افزایش قیمت اونس است. گسترش کرونا، جذابیت طلا را بالا برده است.

اختصاص 250 میلیون یورو برای واردات فوری دارو و تجهیزات پزشکی

در راستای تسهيل و تسريع در تامين ارز مورد نياز براى دارو و تجهيزات پزشكى، بويژه اقلام ضرورى برای مقابله با بيمارى كرونا، جلسه اي با حضور معاون محترم وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكى و مسؤلان حوزه ارزى بانك مركزى تشكيل شد. در این جلسه مقرر شد حداقل معادل ٢٥٠ ميليون يورو به قید فوریت براى تامين واردات دارو و تجهيزات پزشكى مورد نياز تخصيص داده شود. شایان ذکر است بانك مركزى اعلام کرد با با هماهنگى وزارت بهداشت و ساير دستگاه هاى ذیربط ، ارز لازم براى واردات اقلام ضرورى فوق را در اسرع وقت تامين خواهد کرد .

واریز ۲۴ هزار میلیارد تومان حقوق اسفند ماه کارکنان دولت

محمدباقر نوبخت در تيتر امشب با بيان اين‌كه تاكنون يك‌هزار و ۶۱۰ ميليارد تومان صرفا براي مبارزه با كرونا به وزارت بهداشت پرداخت شده است، گفت: علاوه بر اين، در نظر داريم به اقشاري كه بيش از همه مشكل دارند، كمك‌هاي بلاعوض ارائه كنيم. نوبخت در بخش ديگري از سخنان خود اظهار داشت: از يك‌شنبه شب تا دوشنبه شب، سازمان برنامه و بودجه كشور ۲۴ هزار ميليارد تومان حقوق اسفند كاركنان را واريز خواهد كرد و ساعت ۲۴ سه شنبه ۲۷ اسفند ۹۸ هم، ۲۰۰ الي ۶۰۰ هزار تومان، بلاعوض به حساب سه ميليون نفر واجد شرايط واريز مي‌شود. 

کرونا برگزاری مجامع شرکت‌های بورسی را مشروط کرد

دبیر ستاد ملی مبارزه با کرونا در نامه‌ای به شاپور محمدی، رئیس سازمان بورس اعلام کرد مجامع شرکت‌ها با در نظر گرفتن دو شرط می‌تواند برگزار شود.

در این نامه آمده است:

برگزاری مجامع شرکتها تا اطلاع ثانوی با رعایت دو مورد زیر امکانپذیر است:

1- مجامعی که با حضور 50 درصد سهامداران عمده (حداکثر 15 شخص حقیقی و حقوقی) به اضافه یک سهم شکل می‌گیرد.

2- مجامعی که با حضور فیزیکی حداکثر 15 شخص حقیقی و حقوقی رسمیت قانونی دارند.

در این نامه برگزاری مجامعی که تعداد زیادی سهامدار خرد دارند صرفاً با لحاظ موارد فوق از نظر این ستاد بلامانع اعلام و تاکید شده است: دعوت به مجامع به صورت عمومی و بهره گیری از امکانات ویدئو کنفرانس سایت و سایر روش‌های الکترونیکی مجاز می‌باشد.

پیش بینی قیمت مسکن در سال ۱۳۹۹

دبیر کانون انبوه سازان درباره پیش بینی از قیمت مسکن در سال ۱۳۹۹ گفت: اگر هیچ نوع تلاطمی در بازارهای موازی از جمله ارز و طلا نداشته باشیم حداقل افزایش قیمت مسکن معادل نرخ تورم خواهد بود که با توجه به تورم بیش از ۲۰۰ درصد در دو سال گذشته شاهد دور شدن متقاضیان واقعی از بازار مسکن خواهیم بود و عملاً با توجه به نرخ بالای سود بانکی، هیچ یک از تسهیلات فعلی جوابگوی نیاز این گروه نیست.

به گفته پور حاجت، کاهش نرخ سود و افزایش مدت بازپرداخت وام های بانکی برای هر دو بخش عرضه و تقاضا یکی از اقدامات فوری برای برون رفت از رکود بخش مسکن است که دولت باید در سال ۱۳۹۹ به آن توجه کند.

فروشگاه‌ها تعطیل نمی‌شود حتی در تعطیلات عید

سخنگوی ستاد تنظیم بازار گفت: همه دستگاه‌های اجرایی که کار تأمین و توزیع اقلام اساسی را در سطح کشور انجام می‌دهند، در ایام عید حضور فعالانه خواهند داشت تا زمینه تأمین حداکثری انواع اقلام کالایی در سطح کشور فراهم شود و در اختیار مردم قرار گیرد. وی افزود: توصیه اکید ما به مردم این است که در خصوص تأمین مایحتاج عمومی و کالاهای موردنیاز خود هیچ‌گونه دغدغه‌ای نداشته باشند چرا که به‌میزان کافی تمامی اقلام کالایی مورد نظر تأمین شده و در شبکه توزیع قرار گرفته‌اند و با توجه به برقرار بودن لجستیک این کالاها مستمراً همه اقلام مورد نیاز مردم در سطح کشور در اختیارشان قرار می‌گیرد.

 

 

 

 

منبع: تابناک

کلیدواژه: کروناویروس کرونا در ایران حمله بیولوژیکی آیت الله بطحایی حشد الشعبی سید احمد خمینی پاندمی جشنواره بهاره مجازی نعیم السهیل مهدی باکری قیمت دلار حقوق اسفند ماه کروناویروس کرونا در ایران حمله بیولوژیکی آیت الله بطحایی حشد الشعبی سید احمد خمینی پاندمی جشنواره بهاره مجازی نعیم السهیل مهدی باکری صرافی های بانکی معاملات امروز برگزاری مجامع درصد سقوط افزایش قیمت ساعات اولیه نسبت به روز سال ۱۳۹۹ صرافی ها مجامع شرکت بانک مرکزی هزار تومان قیمت مسکن سطح کشور

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.tabnak.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت www.tabnak.ir بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۷۲۹۰۳۲۹ را به همراه موضوع به آدرس info@khabarban.com ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

عملکرد مسئولان ایران و آمریکا در مواجهه با اعتراضات مردمی چگونه بود؟

تصاویر| ویلاهای لوکس زمین‌خواران در دل جنگل‌های هیرکانی

رییس سازمان محیط زیست: ۹۹۰ هکتار جنگل سوخت، طبیعی است، نباید نگران باشیم که انگار کشور می‌سوزد

فیلم| اظهارات جنجالی مدیرعامل صندوق بازنشستگی: سطح زندگی ما و بازنشستگان متفاوت است!

۲۰ هکتار از مناطق جنگلی اندیکا در آتش سوخت

خبر بعدی:

درآمد میلیاردی قوه قضاییه از حساب‌های بانکی چقدر بود؟

گزارش جامع قوه قضاییه در خصوص نحوه هزینه کرد سود حساب‌های سپرده دستگاه قضا حکایت از این دارد که کل سود متعلقه به این حساب‌ها در سال ۱۳۹۸، مبلغ ۴۳۰ میلیارد تومان بوده که از این میزان حدود ۴۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

به گزارش ایسنا، یکسال قبل و در نخستین ماه‌های انتصاب آیت الله رئیسی به ریاست قوه قضائیه، از ناحیه ایشان وعده داده شد تا درباره حساب‌های دستگاه قضائی علاوه بر ارائه گزارش به محضر مقام معظم رهبری دام ظله العالی، به صورت صریح و شفاف به مردم نیز گزارش داده شود. آن روز‌ها که بحث‌های زیادی درباره میزان سود و محل هزینه کرد آن‌ها مطرح بود، وعده شفافیت حساب ها، گام بزرگی قلمداد می‌شد.

  هر چند رئیس دستگاه قضا در همان ابتدا با تغییر نحوه برداشت از حساب‌های مذکور و تبدیل آن از یک امضاء به سه امضاء و تقلیل تعداد حساب‌ها به ۵ حساب به نام قوه قضائیه، گام مهمی در جهت انضباط مالی و ایجاد شفافیت برداشت، اما او به همین مقدار بسنده نکرد وحالا شاهد آنیم که با اعلام جزئیات عملکرد این حساب‌ها و محل هزینه کرد سود آن، شفافیت در این حوزه را تکمیل کرده است.

دو محور اصلی گزارش قوه قضائیه شامل «منشاء این حساب ها» و «سود حاصل از سپرده ها» به شرح زیر است:

الف) منشاء حساب سپرده قوه قضائیه
بر خلاف برخی ادعا‌ها و اظهار نظرها، تمامی وجوهی که مردم به هر دلیلی به هریک از حساب‌های قوه قضائیه پرداخت می‌کنند، به حساب خزانه دولت جمهوری اسلامی ایران واریز می‌شود و براساس ضوابط قانونی، امکان برداشت از آن برای قوه قضائیه مطلقاً وجود ندارد. این وجوه که شامل مواردی همچون هزینه دادرسی (ابطال تمبر دعاوی) خسارت احتمالی، وجوه توقیفی و ... می‌شود، در مواردی (همچون هزینه دادرسی) غیر قابل برگشت است، اما در مواردی (همچون خسارت احتمالی یا وجوه توقیفی) که قابل برگشت است، در هرماه درصدی از این وجوه از ناحیه خزانه جهت استرداد وجوه سپرده به صورت تنخواه در اختیار قوه قضائیه قرار می‌گیرد و ذیحساب مربوطه به استناد حکم قاضی، مجوز استرداد را صادر می‌کند و اینگونه نیست که دستگاه قضائی مستقیماً و راساً به برداشت از آن وجوه و استرداد آن به شخص ذینفع مبادرت کند.

اما منشاء وجوه این حسابها، به آنجا باز می‌گردد که سال‌ها قبل (حدود سه دهه پیش) مدیران وقت دستگاه قضائی اعلام کردند که بودجه مصوّب، تکافوی هزینه‌های ضروری و نیاز‌های روزافزون مردم به خدمات متنوع دستگاه قضائی را نمی‌دهد و لازم است افزون بر بودجه مصوّب، برای رفع این نیاز ها، چاره‌ای اندیشیده شود. با توجه به محدودیت‌ها و تنگنا‌های شدید بودجه‌ای قوه قضائیه در ادوار مختلف، راهکاری مطرح شد که همان راه، منشاء حساب‌های کنونی گردید.

بر اساس این راهکار و پس از استیذان از مقام معظم رهبری دام ظله العالی و طی مراحل قانونی و اداری، مبلغ معینی از خزانه جمهوری اسلامی ایران بصورت «غیر قابل برداشت» و صرفاً بلوکه شده در حساب (یا حساب هایی) متمرکز نزد بانک دولتی «ملی» سپرده شده و صرفاً از محل سود آن، برخی حوائج و ضروریات دستگاه قضائی برطرف شود.

حساب‌های قوه قضاییه به ۵ حساب تقلیل یافته و گزارش کاملی درباره درآمد‌ها و هزینه‌های این حساب‌ها به مردم داده خواهد شد.

اما این مهم نیازمند مصوبات قانونی و طی مراحل اداری مربوطه بود. از این رو، شورای پول و اعتبار بعنوان بالاترین مرجع مالی کشور، نسبت به تصویب آن (و تصویب افزایش موجودی حساب) اقدام و مراتب را جهت طی شدن روند اداری به بانک مرکزی ابلاغ نمود. بانک مرکزی هم پس از انجام فرایند‌های قانونی نظارتی و اداری، موضوع را به بانک ملی بعنوان بانک دولتی عامل، ابلاغ و دستور افتتاح حساب و تمرکز میزان معینی از وجوه خزانه در آن را صادر نمود. در ادامه نیز مراتب از طریق وزارت اقتصاد و خزانه داری کل دنبال گردیده است.
ب) سود حساب‌های سپرده قوه قضائیه
۱- کل سود متعلقه به این حساب‌ها (بر اساس محاسبات سیستم بانکی) در سال ۱۳۹۸، مبلغ ۴۳۰ میلیارد تومان (معادل حدود ۳.۳ درصد کل اعتبارات قوه قضائیه در سال ۹۸) بوده است که از این میزان در سال ۹۸ حدود ۴۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است. حدود ۱۳۰ میلیارد تومان از این مبلغ، مستقیماً به دادگستری استان‌ها و به میزان حدود ۲۷۰ میلیارد تومان نیز به سازمان‌های وابسته و واحد‌های ستادی اداری تخصیص یافته که اکثر این مبالغ نیز با واسطه در استان‌ها هزینه گردیده است.

۲- از مجموع حدود ۱۳۰ میلیارد تومان منابع پرداختی به استانها، ۶۱.۲۹ درصد در حوزه عمرانی، ۲۰.۲۱ درصد در حوزه رسیدگی ویژه به پرونده‌های معطله و تسهیل امور جاری دادگستری و ۱۸.۵۰ درصد نیز به عنوان مصوبات سفر‌های استانی هزینه گردیده است.

۳- از مجموع حدود ۲۷۰ میلیارد تومان منابع پرداختی به سازمان‌های تابعه و واحد‌های اداری، ۷۷.۲۷ درصد در امور عمرانی و زیربنایی، ۶.۱۵ درصد در حوزه توسعه زیرساخت فناوری‌های نوین عدالت الکترونیک، ۶.۰۱ درصد در حوزه رسیدگی به پرونده‌ها و پیگیری گزارش‌ها و شکایات مردمی، ۵.۶۹ درصد در حوزه آموزش قضات و کارآموزان قضایی، ۳.۸۴ درصد در حوزه توسعه نظارت و ارتقاء سلامت درون قوه قضائیه و ۱.۰۳ درصد در حوزه پژوهش و بهبود روند‌ها و برنامه‌های تحولی هزینه گردیده است.

۴- سیاست اصولی قوه قضائیه در دوره جدید، تزریق سود وجوه مذکور به همه استان‌های کشور بوده و این مهم با در نظر گرفتن زیرساخت‌های هر استان، میزان پرونده‌های متشکله، تعداد پرونده‌های معوّقه و... و پس از نیاز سنجی دقیق در راستای ماموریت‌های دستگاه قضایی در دوره تحول، صورت می‌گیرد. بخشی از این وجوه در سفر‌های استانی و بخشی از آن براساس برنامه ریزی‌ها و تمهیدات، توسط معاونت‌های مختلف تخصیص می‌یابد.

دیگر خبرها

 • پیش بینی قیمت دلار در سال 99
 • نرخ ارز، دلار، سکه و طلا در بازار امروز جمعه ۱۶ خرداد ۹۹
 • تصمیم جدید بورسی در راه است
 • تصمیم جدید بورسی در راه است 
 • جزییات سهام شرکت ‌های موجود در سبد سهام عدالت
 • نوسان سهام آسیا اقیانوسیه در انتظار گزارش مشاغل آمریکا
 • جزییات سهام شرکت‌های موجود در سبد سهام عدالت (+جدول)
 • قیمت ارز، دلار، یورو، طلا و سکه ۱۳۹۹/۰۳/۱۶
 • قیمت سکه،طلا،دلار و انواع ارز در ۱۶ خرداد ۹۹
 • جهش تولید با بهره‌برداری از معادن مس درآلو و دره زار
 • جزییات شرکت‌های موجود در سبد سهام عدالت
 • جزییات سهام شرکت‌های موجود در سبد سهام عدالت
 • عزم جدی شرکت سبحان دارو برای تولید بی وقفه دارو در سال جهش تولید
 • اقتصاد عربستان در محاصره کرونا و سقوط قیمت نفت
 • دومین درمانگاه بوشهر به علت ابتلای کارکنان به کرونا تعطیل شد
 • حراج‌ فروشگاه‌های بزرگ یاسوج در روزهای سیاه کرونا
 • ۷۰۰ نفر واجد شرایط رای دادن در انتخابات مجامع هلال احمر شادگان
 • کمتر از یک سوم بیکاران کرونا بیمه بیکاری گرفتند
 • آخرین و جدیدترین آمار مبتلایان و بهبود یافتگان ناشی از کرونا استان خوزستان تا ۱۵ خرداد ۹۹/آغاز آمارهای ابتلای تجمعات عید فطر