به گزارش فارس، «کاظم جلالی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه در مصاحبه با نشریه اکسپرت روسیه ضمن تشریح وضعیت شیوع بیماری کرونا در ایران تحریم‌های ظالمانه آمریکا را مانع مقابله جهانی با این بیماری خواند و خواستار لغو این تحریم‌ها به منظور مقابله موثرتر با این بحران جهانی شد.

مشروح این گفتگو را در زیر می‌خوانید.

سوال: در حال حاضر متاسفانه ایران پس از چین و ایتالیا از نظر مبتلایان و درگذشتگان در مقام سوم قرار دارد، به نظر شما علت این تعداد زیاد چیست؟

جلالی: بله درست گفتید. کرونا پدیده‌ای است که هنوز همه ابعاد آن شناخته شده نیست و کار بر روی مسیرهای انتقال و شیوه‌های فراگیری آن ادامه دارد. ظاهرا وجود بیماری‌های زمینه‌ای میزان آسیب پذیری افراد را افزایش می‌دهد. 

متاسفانه رشد شیوع بیماری در ایران زیاد است. خوشبختانه نظام بهداشتی ایران در سطح بالایی در منطقه قرار دارد و کادر درمانی در ایران خدمات ارزنده‌ای را نه تنها در داخل کشور، بلکه در منطقه ارائه می‌دهند. اما در موضوع مقابله با بیماری کرونا شرایط متفاوت است. حجم بالای افراد مبتلا غافلگیر کننده است و ظرفیت درمانی و بهداشتی در حالت حداکثری مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما نمی‌تواند پاسخگوی بیماران باشد. بنابراین، علاوه بر تامین نیازهای رو به افزایش مراکز درمانی موجود، لازم است اقداماتی برای ایجاد ساختمان‌ها و تامین تجهیزات و داروی جدید صورت گیرد.

متاسفانه تحریم‌های ظالمانه آمریکا مانعی جدی در تامین مالی و تهیه امکانات ایجاد کرده است. توجه این واقعیت به خوبی آشکار می‌کند تا چه اندازه تحریم‌ها شرایط رسیدگی به بیماران را سخت کرده و تعداد قربانیان را افزایش داده است.

* سکوت دردناک جامعه جهانی در مقابل اقدامات آمریکا

سؤال: در وضعیتی که ملت ایران شرایط سختی را طی می‌کند، آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه ایران برقرار می‌کند، چرا؟

جلالی: این خط مشی دولت آمریکا در تعاملاتش با سایر کشورها است. دولت آمریکا به صورت ناجوانمردانه‌ای تلاش دارد از شرایط سخت مردم ایران در وضعیت ایپدمی‌ کرونا و تحریم برای به زانو در آوردن ایران و رسیدن به اهداف نامشروع سیاسی بهره ببرد. این اقدام ممکن است به یک نسل کشی برنامه ریزی شده بینجامد که مسئولیت آن با دولت آمریکاست و سکوت جامعه جهانی نیز بسیار دردناک است. در واقع، ایالات متحده سعی دارد با استفاده از فشارهای مختلف ملت‌ها و کشورهای مستقل را تسلیم خواسته‌های نامشروع خود کند و در این راستا، چنانچه روش‌های عادی پاسخگو نباشد، از روش‌های غیر متعارف و غیرقانونی استفاده می‌کند. این دقیقا چیزی است که در مورد ایران در حال اجرا است.

سؤال: به طور کلی تا چه حد آمریکا و تحریم‌ها مقصر این تعداد کشته در ایران است؟

جلالی: بخش زیادی از این تعداد تلفات انسانی ناشی از تحریم‌هاست، زیرا هم توان اقتصادی دولت در مقابله با کرونا را به شدت کاهش داده و هم ورود دارو و اقلام بهداشتی را تحریم کرده است. همانطور که توضیح دادم به اندازه‌ای که در میزان خدمات رسانی به بیماران اختلال و مانع ایجاد کند، تحریم‌های آمریکا می‌تواند آمار قربانیان را افزایش دهد و عمق فاجعه زمانی مشخص می‌شود که بخشی از جمعیت دسترسی به امکانات بهداشتی و درمانی را نداشته باشد و تلاش ما این است تا از بروز یک فاجعه بشری جلوگیری کنیم.

*مستثنی بودن اقلام دارویی نیرنگی بیش نیست

سؤال:کدام تحریم‌ها مشخصا مانع از مبارزه ایران با کرونا است؟

جلالی: بببنید. وقتی شرکت‌های حمل و نقل تحریم هستند و امکان بیمه محموله‌های وارداتی حتی دارو وجود ندارد و انتقال پول در شبکه بانکی امکانپذیر نیست، در نتیجه تجارت همه اقلام با مشکل جدی مواجه می‌شود. مستثنی بودن اقلام دارویی نیز نیرنگی بیش نیست.

سؤال: ایران می‌گوید آمریکا باید تحریم‌ها را لغو کند، اروپا نیز باید به رعایت آنها خاتمه دهد، به چه دلیل باید آمریکایی‌ها این کار را بکنند؟ بعید است رنج مردم ایران در محاسبات آنها جایی داشته باشد، منفعت عملی آنها از لغو تحریم‌ها در چیست؟

جلالی: درست است آمریکا برای دستیابی به اهداف و تامین منافع خود تحریم‌ها را وضع کرد و به فشار حداکثری خود ادامه می‌دهد. اما صحبت ما با جامعه بین‌المللی است. موضوع تحریم‌های یکجانبه یک عمل غیر قانونی از بعد حقوق بین‌الملل و حقوق بشر است. چنانچه بپذیریم مقابله جامعه جهانی با عاملان جنگ جهانی اول و دوم ضرورت داشت، بنابراین، امروزه تنها محکومیت اقدامات غیرقانونی آمریکا در خروج از تعهدات بین‌المللی و گسترش دامنه قوانین ملی خود در سطح جهانی کافی نیست و نیازمند اقدام عملی است.

این انتظار مردم ایران منطقی و قانونی است و جامعه بین‌الملل می‌تواند حقوق از دست رفته آن‌ها را بازگرداند. آمریکا باید به تعهدی که در برجام داده و پشتوانه قطعنامه شورای امنیت را دارد باز گردد، به خصوص که اکنون این اپیدمی نه تنها مردم ایران را تحت تاثیر قرار داده، بلکه تحریم‌ها به گسترش اپیدمی از طریق ایران کمک می‌کند.

*از دولت دوست خود انتظار داریم، فعال‌تر در این زمینه اقدام کند

سؤال: روسیه از ایران حمایت کرده و از آمریکا خواسته که تحریم‌ها را متوقف کند، آیا از مسکو انتظار دارید اقدامات فعال‌تری در این راستا انجام دهد؟ اگر چنین است چه اقداماتی؟

جلالی: طبیعتا ما از دولت دوست خود انتظار داریم، فعال‌تر در این زمینه اقدام کند و در شورای امنیت به همراه دیگر اعضا بر آمریکا فشار وارد سازد تا از تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه به خصوص در این وضعیت فاجعه بار بشری دست بردارد.

بخشی از این اقدامات می‌تواند در چارچوب همکاری دوجانبه باشد و این موضوع در دستورکار همکاری دو کشور قرار دارد و لازم است موانع موجود برطرف شود. بخشی دیگر نیز می‌تواند در چارچوب سازمان‌های بین‌المللی برای محکومیت اقدامات یکجانبه و رفع موانع موجود باشد. روسیه خود قربانی این تحریم‌های ظالمانه است.

سؤال: آیا ایران از امکان حقوقی طرح شکایت علیه آمریکا به دلیل اقداماتی که در نتیجه آن مردم ایران رنج می‌برند، یا علیه اروپا به دلیل عدم اجرای تعهداتی که بر عهده گرفته و انجام نداده، برخوردار است؟

جلالی: بله. جمهوری اسلامی ایران سعی کرد از ظرفیت‌های حقوقی برای محکومیت اقدامات غیرقانونی ایالات متحده استفاده کند و چنانچه به یاد داشته باشید حدود یک سال پیش شکایت ایران علیه آمریکا در دادگاه بین‌المللی لاهه مطرح و در حکم نهایی تصریح شد که تحریم‌های آمریکا بر خلاف توافقات دوجانبه قبلی دو کشور است و محدودیت‌های آمریکا نمی‌تواند در بخش تولیدات کشاورزی و مایحتاج غذایی مردم ایران اجرا شود. اما مشکل جامعه بین‌المللی بیشتر در اجرای قوانین بین‌المللی است که بسیاری از کشورها آن‌ها را نقض می‌کنند. بنابراین انتظار است دول عضو سازمان ملل چاره‌ای برای رفع این مشکل بیندیشند.

* منتظر  راه‌حل خارجی ننشسته‌ایم

سؤال: ایران در آینده قصد دارد چگونه با کرونا مبارزه کند؟ با توجه به ابعاد موضع غیر سازنده غرب، آیا می‌توان انتظارات مشابهی از چین داشت؟

جلالی: ایران سعی دارد با حداکثر توان خود با این بیماری مقابله کند، ولی در این مسیر نیازمند کمک‌های سایر کشورها است. سیستم درمانی ایران در حال تلاش برای مهار این بیماری است و کار بر روی یافتن دارو و واکسن کرونا در داخل کشور ادامه دارد و ما منتظر راه‌حل خارجی ننشسته‌ایم، ولی باید توجه داشت که اکنون آمریکا و اروپا نیز به این بیماری گرفتار شده‌اند و این به مشکل بشریت تبدیل شده و همه باید در مقابله با کرونا متحد شده و تخاصمات سیاسی را در این تقابل وارد نکنیم.

چین یکی از اعضای مهم و کلیدی سازمان ملل است و همچون روسیه می‌تواند نقش اساسی خود را ایفاء کند.

سؤال: آیا کانون اصلی آلودگی در ایران کشف شده است؟

جلالی: منشا اصلی آلودگی از خارج وارد کشور شده، ولی در برخی شهرها زودتر خود را نشان داده است، اما اکنون این موضوع چندان در مقابله با کرونا اهمیت ندارد.

سؤال: آمار حداقل و تقریبی خسارت کرونا به ایران چه میزان است؟

جلالی: در حال حاضر نه تنها ایران بلکه همه کشورها درگیر مقابله با این بیماری  همه گیر هستند و قطعا پس از این مرحله برآوردها صورت خواهد گرفت. در حال حاضر در این خصوص آمار دقیقی در دسترس نیست. اما با توجه به تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران این خسارت‌ها بیشتر از سایر کشورها خواهد بود، چرا که جمهوری اسلامی ایران همزمان با دو معضل کرونا و تحریم‌های آمریکا در حال مقابله و مبارزه است و به یاری خداوند و پشتوانه مردم در این آزمون هم سربلند خواهیم بود.

سؤال: نقش روحانیت در مبارزه با کرونا ویروس در ایران چیست؟

جلالی: روحانیت با نفوذ خود تلاش دارد توجه مردم را به دستورالعمل‌های مراکز مسئول جلب کند و به خصوص تعطیلی مراکز مذهبی و عدم برگزاری مراسم مذهبی بیانگر نقش مهم و مثبت روحانیت در مقابله با گسترش کرونا بوده است.

روحانیون هم در جامعه ایران به مانند سایر اقشار نقش موثری را در مقابله با این بیماری ایفا کرده‌اند. این نقش شامل تقویت روحیه مقاومت، همدلی و همبستگی مردم تا ارائه کمک به بیماران با حضور در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی را شامل می‌شود. در شرایطی که جامعه تحت هجمه سنگین رسانه‌ای با هدف آشفتگی و هرج و مرج عمومی است، روشنگری عمومی صحیح روحانیت در چگونگی مقابله با کرونا و نقش‌آفرینی فعال و تلاش برای حفظ آرامش معنوی جامعه بسیار کارساز بوده است.

*منشا کرونا محل تردید است

سؤال: به نظر شما چه کسی مقصر این بیماری همه گیری کرونا ویروس است؟ ما این را نمی‌دانیم، یعنی در این شیوع و وحشت، نخبگان جهانی، سازمان جهانی بهداشت یا افرادی که بهداشت را فراموش کردند؟

جلالی: منشا کرونا محل تردید است، اینکه یک ویروس جهش یافته است که به صورت طبیعی ایجاد شده و فراگیر شده یا ساخت آزمایشگاه‌های آمریکایی است. این امر نیازمند بررسی‌های تخصصی است، ولی اولویت کنونی مهار آن در سطح جهان است.

آنچه که در حال حاضر اهمیت دارد همکاری و همبستگی همه کشورها برای مقابله با این ویروس خطرناک جهانی است. همه کشورهای جهان در حال حاضر درگیر این بحران جهانی و به تعبیری جنگ جهانی هستند، لذا به باور بنده مقصر آنهایی هستند که با وضع تحریم‌های ظالمانه و غیرانسانی مانع روند مقابله با این بیماری جهانی می‌شوند.

وجود این اپیدمی در گوشه‌ای از جهان برای هیچ کشوری مصونیت نخواهد آورد و جامعه جهانی موظف به همکاری با یکدیگر برای ریشه کنی این بیماری است. وضع و تشدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران روند مقابله با این بیماری را دچار اخلال خواهد کرد. 

سؤال: به نظر شما جهان از این رویداد و شیوع ویروس کشنده و خطرناک کرونا چه درسی باید بگیرد؟

جلالی: این اتفاقات به جهان می‌آموزد که مقابله با ظلم و بلایا تنها در سایه همدلی و همکاری فراگیر همه کشورها میسر خواهد بود و مقابله با بحران‌های مشترک بشری نیازمند همدلی واقعی همه کشورها و ملت‌ها است.

      

منبع: اکوفارس

کلیدواژه: مقابله با این بیماری تحریم های ظالمانه تحریم های آمریکا مقابله با کرونا جامعه جهانی حال حاضر بین المللی همه کشورها مردم ایران تحریم ها

منبع این خبر، وبسایت www.ecofars.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۷۳۷۹۱۶۰ را به همراه موضوع به آدرس info@khabarban.com ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

رئیس‌جمهور: نمی‌توانیم تولید را تعطیل کنیم| مرگ‌ و میرهای کرونا در ایران قابل قبول است| امیدوارم در پایان رتبه مطلوبی به دست آوریم| باید خود را برای زندگی با این ویروس آماده کنیم

عباس عبدی: روحانی به‌خاطر برجام و حل مسأله تحریم‌ها مخالف قرنطینه است

کشف جد مشترک همه جانوران جهان؛ احتمالا یک کرم+عکس

عکس| سان دیدن و سخنرانی استاندار خوزستان در شرایط کرونایی!

احیاء ۱۱۰۰ واحد تولیدی راکد در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور

خبر بعدی:

فرمانده سپاه حضرت صاحب‌الزمان (عج) : فلسفه سپاه پاسداران این‌بار در تضمین سلامت مردم پدیدار شده است

فرمانده سپاه حضرت صاحب‌الزمان (عج) در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم به تشریح اقدامات سپاه پاسداران استان اصفهان در راستای مبارزه با کرونا پرداخت. ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۵ استانها اصفهان نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، سوم شعبان مصادف با میلاد امام حسین (ع) به نام روز پاسدار نامگذاری شده است. جانبرکفان سبزپوشی که در هر برهه تاریخی با رشادت‌های خود پیروزی‌های چشم‌گیری را در عرصه‌های مختلف همانند دفاع مقدس، چالش‌ها و مشکلات جامعه مانند سیل و زلزله، دفاع از مرزهای جمهوری اسلامی ایران به نام خود ثبت کرده‌اند؛ این‌بار در مبارزه با بیماری کرونا به میدان آمده است.

سردار مجتبی فدا با تقدیر و تشکر از مدافعان سلامت، کادر پزشکی و نیروهای خدوم استان اصفهان و گرامیداشت روز پاسدار روز جانباز و اعیاد شعبانیه، اظهار داشت: افتخار ما این است که روز میلاد امام حسین (ع) روز پاسدار نامگذاری شده است. امام حسین (ع) در دنیا نظیر ندارند و همه زندگی خود را در راه خداوند فدا کرده است.

وی تصریح کرد: در زمان جنگ تحمیلی شرایط به گونه‌ای بود که دشمن به دنبال تجزیه کشور برای ضربه به انقلاب بود. پاسداران اصفهانی از استان در مناطق مختلف به ویژه در منطقه کردستان حضور پیدا کردند و خمیر مایه رزمندگان استان اصفهان از کردستان آغاز شد. 

سپاه بار دیگر به میدان آمد

فرمانده سپاه حضرت صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان با بیان این‌که فلسفه سپاه پاسداران خدمت به مردم و تأمین امنیت نظام مقدس جمهوری اسلامی است، بیان کرد: سپاه پاسداران در کنار بسیج در زمانی با حضور در میادین جنگ‌ و دفاع از حرم اهل بیت (ع)،  در زمان وقوع سیل و بحران با حضور فعال بسیج سازندگی و در شرایط امروز نیز با حضور فعال و چشمگیر در جامعه برای شکست کرونا به میدان آمده است.

وی افزود: پیگشیری، پاکسازی، ضدعفونی و گندزدایی معابر و اماکن عمومی، تولید بسته‌های بهداشتی و ضد عفونی منازل، تأمین مواد مورد نیاز از جمله مواد غذایی، تهیه و توزیع مواد ضدعفونی کننده الکل و ماسک و برخورد با محتکرین و سوء استفاده کنندگان از جمله اقدامات سپاه استان اصفهان در راستای مقابله با کرونا بوده است. همچنین استفاده از مشارکت‌های مردمی و برپایی کارگاه‌های ماسک‌سازی شرایطی را به وجود آورده است که مشکل کمبود ماسک و مواد ضدعفونی کننده نداریم.

ضد عفونی بیش از 121 هزار و 400 نقطه از اماکن عمومی و معابر استان اصفهان توسط سپاه

سردار فدا خاطرنشان کرد: در راستای اقدامات سپاه و بسیج استان اصفهان در مقابله با کرونا، ضدعفونی بیش از 168 مسجد، اماکن مذهبی و مدرسه، ضد عفونی بیش از 121 هزار و چهارصد نقطه از اماکن عمومی و معابر استان، فعال‌سازی بیش از 500 کارگاه تولید ماسک، آموزش چهره به چهره به بیش از 481 هزار از شهروندان، تهیه و توزیع بیش از 485 هزار بروشور آموزشی و تولید بیش از 676 هزار ماسک و توزیع بیش از یک میلیون و 300 هزار ماسک انجام شده است.

وی ادامه داد: در همین راستا توزیع 167 هزار جفت دستکش و یک میلیون و 500 هزار لیتر مایع ضد عفونی کننده، همچنین فعالیت بیش از 400 اکیپ از گروه‌های جهادی در قالب 5600 نفر از بسیجیان استان اصفهان از دیگر اقدامات سپاه استان اصفهان در راستای مبارزه با کرونا است.

فرمانده سپاه حضرت صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان درباره اقدامات بسیج جامعه پزشکی در مبارزه با کرونا گفت: حضور فعال و مستمر اعضای بسیج جامعه پزشکی در شیفت‌های مرکز مشاوره تلفنی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، به‌کارگیری 22 گروه در قالب 236 نفر از متخصصین حوزه پزشکی و پیراپزشکی و کمک به کادر درمان و پزشکی، برپایی میزهای خدمت بهداشتی درمانی در مراکز مختلف استان اصفهان و آمادگی برای تأمین پزشکان برای مراکز پزشکی، درمانی و درمانگاهی که با کمبود پزشک و پرستار مواجه هستند از اقدامات بسیج جامعه پزشکی بوده است.

عیادت فرمانده سپاه اصفهان از بیماران کرونایی در بیمارستان آیت‌الله صدوقی سپاه + فیلمرزمایش دفاع بیولوژیک توسط ارتش در فرودگاه شهید بهشتی اصفهان برگزار ‌شدگزارش ویدئویی تسنیم| رزمایش ‌دفاع بیولوژیک سپاه‌ اصفهانی برای مقابله با کرونا / تمام ظرفیت سپاه پای کار آمد

توزیع 13 هزار بسته بهداشتی همراه با مایع ضدعفونی کننده در حاشیه شهر اصفهان توسط دانشجویان بسیجی

وی به اقدامات بسیج دانشجویی اشاره و بیان کرد: توزیع 13 هزار بسته بهداشتی همراه با مایع ضدعفونی کننده در حاشیه شهر اصفهان، رصد  بیش از 300 داروخانه در 24 شهرستان استان، ایجاد ایستگاه‌های غربالگری و توزیع 8 هزار بروشور آموزشی در سطح شهر اصفهان و کاشان گوشه‌ای از اقدامات دانشجویان بسیجی اصفهانی در راستای مقابله با ویروس منحوس کرونا است.

سردار فدا به برپایی بیمارستان فوق تخصصی  شهید آیت‌الله صدوقی در استان‌های قم و تهران اشاره و ادامه داد: این بیمارستان شامل 44 کانکس و با ظرفیت 180 بیمار است که با همکاری پشتیبانی نیروی زمینی سپاه پاسداران و بیمارستان شهید صدوقی اصفهان تجهیز شده و تمامی کادر آن نیز از کارکنان تخصصی سپاه هستند که با 9 کانتینر به این شهرها وارد شده است. همچنین کمک لجستیکی برای انتقال بیماران و تجهیزات پزشکی به دانشگاه علوم پزشکی نیز انجام شده است.

وی به برگزاری رزمایش دفاع بیولوژیک و پاکسازی محیطی یگان‌های نیروی زمینی سپاه در استان همزمان با روز پاسدار اشاره و اظهار داشت: در این رزمایش یگان‌های تابعه قرارگاه منطقه‌ای سید‌الشهدا (ع) در استان‌های اصفهان، یزد و چهارمحال بختیاری با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موثر خود ضدعفونی و گندزدایی از سطح شهرها را انجام می‌دهند و بسیجیان نیز کمک بسزایی خواهند داشت.

فعالیت بیش از 5000 بسیجی از سراسر استان در مراکز جامع سلامت

فرمانده سپاه حضرت صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان با بیان این‌که بیش از 5000 بسیجی از سراسر استان در مراکز جامع سلامت و بسیج برای ثبت نام در طرح بسج ملی غربالگری به صورت روزانه فعالیت دارند، تصریح کرد: همچنین در این راستا سربازان گمنام امام زمان (عج) در اطلاعات سپاه استان در راستای مقابله با احتکار چند انبار بزرگ حاوی مواد ضدعفونی کننده و بهداشتی را شناسایی کردند. کمک به بازرسان اداره کل صمت استان، تعزیرات و سازمان غذا و دارو برای کنترل بازار و اقلام مورد نیاز از جمله ماسک و مواد ضدعفونی از دیگر اقدامات سپاه استان در راستای مبارزه با کرونا است.

وی افزود: در این روزها که برخی از مردم با مشکلات معیشتی دست و پنجه نرم می‌کنند نزدیک به 100 هزار بسته غذایی آماده و توزیع شده است و در روزهای آینده نیز 50 هزار بسته غذایی آماده توزیع می‌شود. برخی از خیرین نیز به میدان آمده‌اند تا با اختصاص ماسک و مواد ضدعفونی در راستای پیشگیری از این ویروس قدم بردارند که در این راستا مبلغ 800 میلیون تومان کمک شده است.

رزمندگان لشکر 14 امام حسین (ع) این بار در خط مبارزه با کرونا

سردار فدا بیان کرد: لشکر 14 امام حسین (ع) و لشکر 8 نجف اشرف از یگان‌های سپاه استان هستند که نه تنها در شهر اصفهان بلکه با همیاری گردان‌های امام حسین (ع) و نواحی مقاومت بسیج در سراسر استان اصفهان در راستای ریشه‌کنی کرونا قدم بر می‌دارند.

وی در پایان گفت: اقدامات خود را در راستای ستاد مبارزه با کرونا اصفهان پیش می‌بریم و باید در عرصه سلامت قوی باشیم و توصیه می‌کنیم برای این که بر این ویروس غلبه کنیم باید در خانه بمانیم.

انتهای پیام/172/ی

R41346/P/S6,51/CT2

دیگر خبرها

 • آخرین وضعیت مرزهای کشور/بسته شدن مرزهای روسیه تایید نشد
 •  تاکید نویسنده مشهور مصری بر ضرورت رفع تحریم های ایران
 • ۶۷ درصد بیماران مبتلا به کرونا در استان مرکزی از بیمارستان‌ها مرخص شدند
 • ورود افراد غیربومی به روستاهای مرند ممنوع شد
 • جمعی از فعالان دانشجویی در نامه‌ای به سازمان ملل متحد خواستار رفع تحریم‌ها علیه ایران شدند
 • اجرای تمهیدات بازدارنده در روزهای ۱۲و ۱۳فروردین در گزبرخوار
 • جمعی از فعالان دانشجویی خواستار رفع تحریم‌ها علیه ایران شدند
 • حرکت به سمت جهش تولید باید در مقام عمل و به دور از شعار زدگی تحقق یابد
 • المیادین: درخواست مجلس سنا از دولت آمریکا برای رفع تحریم‌ها و کمک به ایران در مقابله با کرونا
 • سفارت ایران در عراق خواستار مشارکت مردم در کمپین رفع تحریم‌های آمریکا علیه ایران شد
 • درخواست مجلس سنا از دولت آمریکا برای رفع تحریم‌ها علیه ایران
 • مردم ایران نباید قربانی سیاست‌های قدرت‌ها شوند/ ایران در وضعیت شیوع کرونا شفاف عمل کرده است/ بحران کرونا زمان همکاری میان دولت‌ها و ملت‌ها است
 • درخواست مجلس سنا از دولت آمریکا برای رفع تحریم‌ها و کمک به ایران در مقابله با کرونا
 • دعوت سفارت ایران در عراق از مردم برای پیوستن به کمپین رفع تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ایران
 • اعلام قرنطینه سراسری در پایتخت روسیه در راستای پیشگیری از شیوع کرونا
 • پمپئو: تلاش ایران برای رفع تحریم‌ها به منظور مقابله با کووید ۱۹ نیست
 • ۶۷ درصد مبتلایان بیماری کووید ۱۹ در استان مرکزی بهبود یافتند
 • صدها فعال مدنی و استاد دانشگاه: به تحریم‌های ایران پایان دهید
 • «عدنان الزرفی» خواستار رفع تحریم‌ها علیه ایران شد