تلویزیون در هفتمین روز تعطیلات عید نوروز، فیلم‌هایی همچون "کاتیوشا"، "کارخانه هیولاها"، "قصر شیرین"، "شهر موش‌ها" و "ضربه فنی" را روی آنتن می‌برد. ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۳ فرهنگی رادیو و تلویزیون نظرات - اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، شبکه‌های یک، دو، سه ، چهار، نمایش، امید، کودک، افق، جام‌جم و شما با فیلم‌های سینمایی جدید از سینمای ایران و جهان و فیلم‌های آرشیوی در ایام نوروز، همراه بینندگان خواهند بود.

فیلم‌های سینمایی در نوروز 1399 به تفکیک شبکه به شرح زیر است:

شبکه یک هر روز ساعت 11

شبکه دو هر روز ساعت 17 و 8 و 1:30 بامداد (مهیج و پویانمایی آرشیوی )

شبکه سه هر روز ساعت 15:30

شبکه چهار هر روز 20:30

شبکه پنج هر روز ساعت 10 و 13:30

شبکه نمایش هر روز 23 و 1 بامداد و ساعات 11 ، 13 ، 19 ، 21 ، (با تایتل سینمایی خانوادگی، شاخص سینمای جهان، دنباله دار و شاخص سینمای ایران)

شبکه امید هر روز ساعت 17:45

شبکه کودک هر روز 14

شبکه افق هر روز 15

شبکه 1 با "کاتیوشا" آمد

فیلم سینمایی «کاتیوشا» به کارگردانی «علی عطشانی» پنج شنبه 7 فروردین‌ماه ساعت 11 از شبکه یک سیما پخش می‌شود. در خلاصه داستان این فیلم کمدی محصول سال 1396 ایران که قالبی طنز دارد آمده است: خلیل کاتیوشا برای مراقبت از عرشیا که به سمت مواد مخدر نرود، موظف می‌شود اما در این راه مشکلاتی پیش می‌آید که ... .  در این فیلم هادی حجازی‌فر، احمد مهرانفر، لیلا اوتادی، میترا حجار، بیژن بنفشه‌خواه و ارژنگ امیر فضلی بازی کرده‌اند.

"راننده" و "کارخانه هیولاها" در شبکه 2

فیلم سینمایی «راننده» به کارگردانی «ادگار رایت» پنج شنبه 7 فروردین ماه ساعت 1:30 بامداد از شبکه دو سیما پخش می‌شود. این فیلم با بازی آنسل الگورت، جان برتال و جان هام قصه پسر جوانی است که برای داک به عنوان راننده کار می کند. او در کودکی پدر و مادر خود را در یک تصادف از دست داده است و یک گوشش هم دچار آسیب شده است، او پس از آن که یکی از اتومبیل‌های داک را سرقت می‌کند مجبور می‌شود در نقشه‌های سرقت او به عنوان راننده حضور داشته باشد. وی در اوقات فراغت خود به ریمیکس موسیقی می ‌پردازد و به علت مشکلات شنوایی بیشتر با موسیقی کارهای خود را انجام می‌دهد. سرقت اول و دوم به خوبی پیش می‌روند و او تصمیم می‌گیرد این کار را کنار بگذارد و با شغل جدید خود به عنوان تحویل‌دهنده پیتزا گذران زندگی کند. اما ...

فیلم سینمایی «کارخانه هیولاها» به کارگردانی «پیت داکتر» پنج شنبه 7 فروردین ماه ساعت 8 از شبکه دو سیما پخش می‌شود. در این انیمیشن خواهیم دید: در سرزمین هیولاها برای تهیه انرژی روش خاصی وجود دارد، هیولاها با ترساندن بچه‌ها از صدای جیغ آنها انرژی تهیه می کنند، البته رئیس کارخانه به هیولاها تلقین کرده که هیچ چیز به اندازه یک کودک خطرناک نیست و حتی یک تماس آنها می‌تواند باعث مرگ شود. سرانجام روزی یک کودک وارد سرزمین هیولاها می‌شود و همه چیز را به هم می‌ریزد ولی در این بین سالی و مایک کشف می‌کنند که صدای خنده کودکان انرژی بیشتری تولید و روش کار کارخانه به کلی تغییر می‌کند.

فیلم سینمایی «جوی» به کارگردانی «دیوید اُ راشل» پنج شنبه 7 فروردین‌ماه ساعت 17 از شبکه دو سیما پخش می‌شود. در این فیلم با بازی جنیفر لارنس، رابرت دنیرو و بردلی کوپر خواهیم دید: جوی در کودکی اختراعات زیادی داشته اما پس از جدایی پدر و مادرش، زندگی سختی را گذرانده و حالا پس از 17 سال مادر دو بچه، همسر یک خواننده آس و پاس و کارمند اخراجی فرودگاه است و زندگی مالی سختی دارد. روزی جوی مجبور می شود تی ای پر از خرده شیشه را با دست آبگیری کند و این موضوع باعث اختراع تی خود ابگیر او می شود. جوی که با زحمت نامزد پدرش را برای سرمایه‌گذاری راضی کرده، سعی می‌کند، راهی برای فروش تی‌هایش پیدا کند تا این که ...

پخش "قصر شیرین" از شبکه 3

فیلم سینمایی «قصر شیرین» به کارگردانی «رضا میرکریمی» پنج شنبه 7 فروردین ماه ساعت 15:30 از شبکه سه سیما پخش می‌شود. در خلاصه داستان این فیلم آمده است: جلال مرادی 42 ساله در طی تصادفی خانواده‌ای را به قتل می‌رساند، اما تصادف در دادگاه غیرعمد شناخته می‌شود. او پس از گذراندن دوران زندان، همسر و فرزندانش را ترک کرده و به شهری دیگر می‌رود، پس از دو سال به شهرش بازمی‌گردد ... حامد بهداد، شیما شاهی و یونا تدین در فیلم سینمایی «قصر شیرین» محصول سال 1397 هنرنمایی کرده‌اند.

"به سوی ستارگان" شبکه 4

فیلم سینمایی «به سوی ستارگان» به کارگردانی «جیمز گری» محصول 2019 آمریکا و چین، پنج شنبه 7 فروردین ماه ساعت 20:30 از شبکه چهار سیما پخش می‌شود. در خلاصه داستان این فیلم علمی و تخیلی با بازی برد پیت و تامی لی جونز آمده است: فضانوردی به نام روی مک براید قرار است در یک ماموریت خطرناک برای جستجوی پدرش به فضا برود. پدر روی دو دهه پیش در یک سفر یک طرفه برای یافتن حیات به سوی سیاره نپتون رفته است. اما او و همراهانشان دیگر بر نمی گردن ؛ پس از دو دهه، نوسانات و انرژی خطرناکی به زمین می‌رسد که دانشمندان معتقدند از سوی سیاره نپتون و از فضاپیمای پدر روی ارسال شده است. این نوسانات ناگهانی انرژی ممکن است زمین را نابود کند..

"میراث خون سرد" به شبکه 5 آمد

فیلم سینمایی «میراث خون سرد» به کارگردانی «فردریک پتیت جین» پنج شنبه 7 فروردین ماه ساعت 13:30 از شبکه پنج سیما پخش می‌شود. داستان این فیلم با بازی ژان رنو، سارا لیند و جو اندرسون؛ درباره یک صنعت گر معروف به نام کسلر است که در یک شهر دور افتاده به قتل رسیده است. کاپا، مامور پلیسی است که به تازگی درخواست انتقال به این منطقه حاشیه ای سردسیر را داده چون از فساد موجود در پلیس مرکزی آمریکا بیزار است، اما اکنون خود را درون فساد دیگری می بیند. به نظر می‌رسد که دشمنان کسلر به یک قاتل حرفه ای جایزه بگیر به نام هنری پول داده‌اند تا او را به قتل برساند و پس از آن شرکت های کسلر قطعه قطعه شود و هر یک جدا جدا فروخته شود، البته در صورتی که کسلر وارثی نداشته باشد. وارث کسلر، اما فرد دومی است که باید توسط این تک تیرانداز جنگ عراق کشته شود. تک تیراندازی که اکنون یک ادم کش جایزه بگیر است و قبلا در ارتش و پلیس آمریکا خدمت می کرده است. این فرد دوم دختری به نام ملودی است که ...

"شهر موش‌ها" و "کتاب جنگل" به روایت شبکه نمایش

فیلم‌های سینمایی «قهرمان خیالی»، «قتل در قطار السیر شرق»، «تبدیل شوندگان (انتقام فالن)»، «شهر موش ها»، «اسب بالدار»، «کتاب جنگل»، پنج شنبه 7 فروردین 99 ساعت 11، 13، 19، 21، 23 و 1 بامداد از شبکه نمایش پخش می‌شود.

"ضربه فنی" شبکه امید

فیلم سینمایی «ضربه فنی» به کارگردانی «غلامرضا رمضانی»، پنج شنبه 7 فروردین ماه ساعت 17:45 از شبکه امید پخش خواهد شد. این فیلم درباره سه نوجوان است که هرکدام از راهی به دنبال قهرمانی در یک جام معتبرند اما همیشه قهرمان اونی نیست که برنده می‌شه!

"پستچی قطبی" شبکه کودک

انیمیشن سینمایی «پستچی قطبی»، پنج شنبه 7 فروردین ماه ساعت 14 از شبکه کودک پخش خواهد شد. در این انیمیشن خواهیم دید: یک روباه سفید قطبی از کودکی آرزو دارد تا همچون سگ‌های سورتمه که قهرمانان شهر به حساب می‌آیند، در رساندن بسته‌های پستی شرکت کند. سالها بعد او در شرکت پست مشغول به کار می‌شود اما هیچ‌کس به او برای رساندن بسته‌ها اعتماد نمی‌کند. در شهر یک فوک شرور وجود دارد که ربودن سگ‌ها قصد سلطه به شهر را دارد. روباه سفید قصه ما، با تلاش سعی می‌کند جای سگ‌ها را پر کند تا شرکت تعطیل نشود. اقدامات شرورانه فوک منجر به اب شدن یخ های قطبی می‌شود و ...

بازگشت رضا شفیعی‌جم به تلویزیون/ انتقاد تهیه‌کننده "میانبر" از بازیگران حاشیه‌سازپاسخ "خسرو شکیبایی" به بعضی‌ها که می‌گفتند تلویزیون نرو!/ یاد شاه‌نقش‌های سریالی و سینمایی‌‌‌اش بخیررادیو در سالی که گذشت به روایت رئیس رادیو ایران/ آیا رادیو با تلویزیون برنامه مشارکتی داشته باشند؟تحقق "جهش تولید" در انیمیشن‌سازی تلویزیون/ توصیه‌های کرونایی "شکرستان" و انیمیشن "حاج قاسم" در راه آنتن

"هدف امت" روی آنتنِ شبکه افق

فیلم سینمایی «هدف امت» به کارگردانی «کیت اسنایدر» پنج شنبه 7 فروردین ماه ساعت 15 از شبکه افق پخش می‌شود.

"عشق ساندویچی"" شبکه شما

فیلم تلویزیونی «عشق ساندویچی» به کارگردانی «مجید وحیدیان» پنج شنبه 7 فروردین ماه ساعت 13:30 از شبکه شما پخش می‌شود. در این فیلم خواهیم دید: پیرمردی که در جوانی دست به سرقت می‌زده است در حال حاضر زندگی سالم و آرامی دارد. روزی به طور اتفاقی با دزدان جوان و تازه کاری مواجه می شود و سعی می‌کند در سرقت های بزرگی با آنان مشارکت داشته باشد تا این که ... میرطاهر مظلومی، امیر غفارمنش، فلامک جنیدی، سعید رضایی، ابوالفضل همراه، مریم ابراهیم وند، مینا جعفرزاده، حلیمه سعیدی و احمد پورمخبر در فیلم تلویزیونی «عشق ساندویچی» هنرنمایی کرده‌اند.

انتهای پیام/

 

R1515/P/S4,1430/CT1 واژه های کاربردی مرتبط شبکه امید پویا شبکه نمایش شبکه پنج سیما شبکه سه شبکه دو شبکه یک شبکه چهار شبکه افق سینمای ایران عید نوروز شبکه های سیمای جمهوری اسلامی ایران رسانه ملی تلویزیون

منبع: تسنیم

کلیدواژه: شبکه امید پویا شبکه نمایش شبکه پنج سیما شبکه سه شبکه دو شبکه یک شبکه چهار شبکه افق سینمای ایران عید نوروز شبکه های سیمای جمهوری اسلامی ایران رسانه ملی تلویزیون شبکه امید پویا شبکه نمایش شبکه پنج سیما شبکه سه شبکه دو شبکه یک شبکه چهار شبکه افق سینمای ایران عید نوروز شبکه های سیمای جمهوری اسلامی ایران رسانه ملی تلویزیون پنج شنبه 7 فروردین ماه ساعت 1 داستان این فیلم سیما پخش می شود فیلم سینمایی روز ساعت خواهیم دید شبکه نمایش شهر موش ها شبکه امید قصر شیرین شبکه افق شبکه دو ساعت 17

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۷۳۸۱۵۶۲ را به همراه موضوع به آدرس info@khabarban.com ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

میانگین حقوق بازنشستگان ۴ میلیون تومان شد /اینفوگرافیک

روحانی: مشاغل از ۲۳ فروردین فعال می‌شوند/ تعطیلی مدارس تا ۳۰ فروردین/ عبور و مرور در استان‌ها آزاد

روحانی: مشاغل از ۲۳ فروردین فعال می‌شوند| تعطیلی مدارس تا ۳۰ فروردین| عبور و مرور در استان‌ها آزاد

نماینده اصولگرا: در پرونده شلیک به هواپیمای اوکراینی کسی بازداشت نشد/ هواپیما تحت کنترل آمریکا قرار گرفته بود/ نیروهای نظامی وظیفه خود را به خوبی انجام داده‌‌اند!

فرانسه با بدترین وضع اقتصاد از جنگ جهانی دوم تا کنون روبرو است

خبر بعدی:

رضایت مخاطبان تلویزیون از «پایتخت ۶» ۲۰ درصد کاهش یافت

رییس مرکز تحقیقات صدا و سیما از دقت و صحت نظرسنجی صداوسیما نسبت به شبکه‌های تلویزیونی دنیا توضیحاتی ارائه کرد.  به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، علی طلوعی رئیس مرکز تحقیقات صداوسیما گفت: امسال به حد نصاب بیش از ۹۳ درصد بیننده برای کل برنامه‌های سیما رسیدیم که در طول تاریخ سازمان بی‌سابقه است. در این میان حدود ۸۶ درصد فقط بیننده ویژه برنامه‌های نوروزی و فیلم و سریال‌های رسانه ملی بودند.

رئیس مرکز تحقیقات صداوسیما ادامه داد: روند‌ها هم نشان می‌دهد رشد کاملا محسوس و معناداری داشتیم که فکر می‌کنیم بیشتر به دلیل پدیده کرونا و اتفاق خاصی بود که در نوروز امسال افتاده است.

طلوعی تصریح کرد: در بین ۹۳ درصد بیننده رسانه ملی، زنان بیشتر از مرد‌ها تماشاگر تلویزیون بودند.

وی سپس به ارائه آماری از پرمخاطب‌ترین ویژه برنامه‌های نوروزی پرداخت و گفت: در بین برنامه‌های ویژه سال تحویل برنامه «اتفاق نود و نو» با اجرای آقای رشیدپور از شبکه ۳ با ۳۱ درصد بیننده و ۸۷ درصد رضایت بیشترین بیننده را داشت؛ بعد از آن برنامه «فرمول یک» با اجرای آقای علی ضیا که از شبکه یک پخش شد، با ۲/ ۲۸ درصد بیننده و ۸۴ درصد رضایت در جایگاه دوم قرار گرفت و سومین برنامه ویژه ما برنامه «بهار جان» از شبکه ۵ با ۱۱ درصد بیننده و ۸۶ درصد رضایت بود.
رتبه‌بندی سریال‌های نوروزی
رئیس مرکز تحقیقات صداوسیما گفت: در بین سریال‌های ویژه نوروزی همان‌طوری که پیش‌بینی هم شد، سریال «پایتخت ۶» از شبکه یک با ۲/ ۷۹ درصد بیشترین بیننده را داشت، اما میزان رضایت از این سریال نوسانی بود؛ به طوری که در اوایل رضایت بیشتری را شاهد بودیم و حتی این رضایت به حدود ۹۰ درصد هم رسید؛ اما در آخرین نظرسنجی این رضایت به ۷۴ درصد رسید و افت حدود ۲۰ درصدی رضایت از طرف مردم را شاهد بودیم. «دوپینگ» از شبکه سه جایگاه دوم را با ۳۹ درصد مخاطب به خود اختصاص داد و سریال «کامیون» از شبکه ۲ با ۲۲ درصد مخاطب در جایگاه سوم پریننده‌ترین سریال‌های ما قرار گرفت.
وضعیت ویژه‌برنامه‌های شاخص نوروزی
طلوعی تصریح کرد: در ویژه‌برنامه‌های شاخص نوروزی هم برنامه «عصر جدید ۲» از شبکه سه با ۵/ ۶۵ درصد مخاطب، بیشترین بیننده را پای تلویزیون نشاند. بعد از آن برنامه «دورهمی» از شبکه نسیم با ۷/ ۵۸ درصد، برنامه «کودک شو» از شبکه نسیم با ۳۰ درصد و مسابقه «ایران» از شبکه یک با حدود ۲۳ درصد مخاطب، پربیننده‌ترین برنامه‌های رسانه ملی در این ایام بودند.

رئیس مرکز تحقیقات صداوسیما همچنین درباره آمار بینندگان فیلم‌های سینمایی از تلویزیون گفت: مردم بیشترین فیلم‌های سینمایی را در ایام نوروز، از شبکه یک تماشا کردند. آمار نشان می‌دهد حدود ۲۷ درصد مردم، فیلم‌های نوروزی را از شبکه یک دیدند. بعد از آن، شبکه نمایش با ۱۷ درصد و شبکه سه با ۵/ ۱۵ درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند.
مردم و رادیو در ایام نوروز
طلوعی با بیان این که در این نظرسنجی، مرکز تحقیقات سراغ شنونده‌های رادیو هم رفته است، گفت: ویژه برنامه‌های رادیو در ایام نوروز ۲۰ درصد مخاطب را به خود جذب کرد که عدد قابل توجه و خوبی هست. در بین رادیو‌ها هم رادیو «آوا» با ۳۵ درصد مخاطب، بیشترین شنونده را داشت و بعد از آن رادیو‌های استانی، پیام و جوان در جایگاه‌های بعدی قرار گرفتند.

رئیس مرکز تحقیقات صداوسیما گفت: یکی دیگر از سوالاتی که در این ایام از مردم پرسیدیم این بود که مردم در این ایام بیشتر سراغ کدام شبکه رفتند؟ یافته‌ها نشان می‌دهد شبکه یک با ۵/ ۶۳ درصد در رتبه اول قرار گرفته بعد از آن شبکه سه با ۴۰ درصد و شبکه نسیم با ۳/ ۱۷ درصد در رتبه‌های بعدی قرار داشتند. دلیل اینکه جمع این اعداد از ۱۰۰ بیشتر است این است که پاسخگویان می‌توانستند بیش از یک گزینه را انتخاب کنند.
مبنای علمی نظرسنجی مرکز تحقیقات
طلوعی در پاسخ به اینکه چقدر این نظرسنجی صحت و دقت دارد؟ عنوان کرد: مرکز تحقیقات صداوسیما با قدمت‌ترین مرکز افکارسنجی کشور با بیش از نیم‌قرن تجربه است.

وی با بیان اینکه تمام شبکه‌های رادیو و تلویزیونی در دنیا، برای نمونه شبکه‌های بی‌بی‌سی، سن‌ان‌ان، ان‌اچ‌کی و ... خودشان مرکز افکارسنجی دارند، گفت: ما هم از این قاعده مستثنا نیستیم. کما اینکه برای سنجش به دنبال اعلام یا ثبت نصاب نیستیم؛ بلکه ما برای برنامه‌ریزی و برنامه‌سازی رصد و پایش را انجام می‌دهیم.

رئیس مرکز تحقیقات صداوسیما گفت: مسئله دیگری که هست اینکه در این مدت آمار ما از آمار تمام مراکز داخلی و خارجی سنجش رادیو تلویزیونی ایران، یعنی مراکزی که دارند مخاطبان ما را می‌سنجند، عدد پایین‌تری است.

وی افزود: مثلاً مرکز ملی آمار، میزان مخاطب رادیو و تلویزیون را همیشه بالای ۹۰ درصد اعلام می‌کند؛ مراکز خارجی هم همین‌طور؛ ولی ما از همه عددمان پایین‌تر است و اعتقاد و باور داریم که به‌صورت علمی و کاملاً به روز این کار را انجام می‌دهیم؛ کما اینکه خودمان مبدع روش‌های علمی روز و بومی‌کردن آن هستیم و تمام مراکز افکارسنجی کشور هم در شیوه سنجش و ابزار و همه شیوه‌های سنجش و روش‌های نمونه‌گیری از ما تبعیت می‌کنند و کار‌هایی را که ما انجام می‌دهیم، انجام می‌دهند.

طلوعی در پایان تاکید کرد: ما کاملاً علمی‌کار می‌کنیم. چندین بار اعلام کردیم هر حوزه‌ای ادعا می‌کند ما حاضریم تمام اطلاعات در اختیارشان قرار دهیم و آن‌ها همین نظرسنجی را انجام دهند.

دیگر خبرها

 • تدارک تلویزیون برای میلاد مهدی موعود (عج) /احیای نیمه شعبان در قاب سیما
 • فیلم | افشاگری جدید در پخش زنده تلویزیون | لیمو ترش و شیرین در انحصار ۵ نفر!
 • برنامه‌های تلویزیون برای نیمه شعبان/ از ارتباط زنده همه شبکه‌ها با جمکران تا پخش دعای کمیل محمود کریمی
 • پیشنهاد هنرپیشه سعودی درباره استفاده از زندانیان به عنوان موش آزمایشگاهی
 • تولید واکسن کرونا با استفاده از یک ویروس بی ضرر
 • پیشنهاد بازیگر سعودی؛ به جای آزمایش دارو روی موش‌ها، از زندانیان استفاده شود
 • به جاي آزمايش دارو روي موش‌ها، از زندانيان استفاده شود
 • ورود رادیو نمایش به فضای مجازی
 • فیلم‌های سینمایی تلویزیون برای سه‌شنبه ۱۹ فروردین
 • تولید یک داروی خوراکی برای درمان کووید-۱۹
 • میکروب‌های هم‌زیست چطور وضعیت بدن‌مان را بازسازی می‌کنند؟
 • امروز چه فیلم‌هایی از تلویزیون پخش می‌شود/ از «خداحافظ رفیق» تا «آهوی پیشونی سفید»
 • فیلم‌های سینمایی تلویزیون در ۱۹ فروردین
 • فیلم‌های سینمایی تلویزیون در ۱۹ فروردین/ از قبر مشترک حمید لولایی تا خداحافظ رفیق و آهوی پیشونی سفید
 • ثبت رکوردی جدید در تلویزیون
 • روایت رئیس مرکز تحقیقات صداوسیما: ۹۳ درصد بیننده برای کل برنامه‌های تلویزیون
 • رئیس مرکز تحقیقات صداوسیما اعلام کرد: کرونا مخاطبان تلویزیون را افزایش داد
 • محسن رفیق دوست: هویدا کشته شد، اعدام نشد
 • «بچه مهندس ۳» ماه رمضان به تلویزیون می آید/ واکنش کارگردان«پایتخت» به سوتی های سریال چه بود؟/ ابتکاری نوین در رادیو برای افزایش سرانه مطالعه