یک کارآفرین گفت: فن آورد در حال حاضر در ۸ دسته شغلی فناوری اطلاعات، مدیریت، مالی اداری، سلامت، آموزش، مهندسی و فنی اجرایی آزمون برگزار می‌کند و تا کنون بیش از ۵۰ هزار موقعیت شغلی ایجاد کرده است.

گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، فن آورد یک پلتفرم حل مساله به شیوه " نوآوری باز" و از طریق جمع سپاری است. مجموعه رقابت‌های تخصصی فن آورد درپاسخ به نیاز‌ها و دغدغه‌های صنایع و سازمان‌های گوناگون در سال ۱۳۹۳ در دانشگاه صنعتی شریف متولد شد.
فن آورد با استفاده از استعداد‌های با انگیزه در کشور مسائل شرکت‌ها را در حوزه‌های متنوع حل می‌کند. افراد و تیم‌های گوناگون روی یک چالش مشترک کار کرده و سپس بهترین نتایج را به نوآوری‌های کارآمد در سازمان‌ها تبدیل می‌نمایند. یک سازمان (بسته به نوع مساله خود) راه حل‌های قابل ارزیابی و متعددی را پس از رویداد دریافت کرده و در پاسخ به مسائل و چالش‌هایی که تا کنون به راحتی قابل حل نبوده، با استفاده از رویکرد‌های متنوع، راهکار‌های جدیدی را کشف می‌نماید. حائز اهمیت است که این رویداد مورد تایید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و یکی از ۱۰ رویداد رسمی مورد تایید بنیاد ملی نخبگان است. محمد حسین قمری؛ فارغ التحصیل رشته کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف و کارشناسی ارشد کارآفرینی دانشگاه تهران یکی از مدیران جوان در" فن آورد " است که در این گفتگوی عیدانه ما را با عمده فعالیت نخبگان جوان ایرانی که افتخار آفرینان این مرز و بوم به شمار می‌روند آشنا می‌کند.

از چه زمانی به فکر راه اندازی فن آورد افتادید و چرا موضوع رقابت سنجی و انتخاب بهترین تیم‌های تخصصی اولویت اول ذهنی شما و دانشجویان این مجموعه بود؟
سال ۹۳ که بنده و بخشی از همکاران کنونی که دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف به شمار می‌رفتیم ایده رقابت‌های مهارت سنجی فن آورد به ذهنمان خطور کرد از همان زمان دنبال جزییات کار و اولویت‌های مورد نظر و نیاز‌های این مجموعه را گرفتیم و موفق به همکاری در زمینه‌های مختلفی با بسیاری از جوانان نخبه و استعداد‌های برتر شدیم. اصلی‌ترین موضوعی که در این مجموعه بر آن تمرکز داشتیم این بود که فارغ التحصیلان دانشگاهی به دنبال نیاز‌های بازار و مهارت‌های توسعه بخش باشند، مهارت‌هایی که علاوه بر توسعه فردی و توسعه شرکت‌های دانش بنیان و صنعتی بتوانند ضمن ارزیابی توانایی خود و سایر فارغ التحصیلان، بهترین‌ها را با توجه به نیاز‌های مختلف جذب و رتبه بندی کنند.  
چه مدت بعد از شروع کار نتایج ملموسی از اجرای طرح و ایده خود کسب کردید؟
فن‌آورد از سال ۹۳ عمده فعالیت‌های مورد نظر خود را با جذب نیرو‌های مورد نظر آغاز کرد، خوشبختانه یک سال بعد در سال ۹۴ هزاران شرکت کننده در این مجموعه با یکدیگر به رقابت پرداختند، رتبه بندی فن آورد پس از طی یک تفاهم نامه رسمی به تایید دانشگاه صنعتی شریف رسید و پس از آن این فرآیند نیاز سنجی و طراحی ارزیابی مرتبط با نیاز‌ها توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دانش‌بنیان شناخته شد. موسسه دانش بنیان میزان گستران شریف در سال ۱۳۹۵ به‌عنوان خدمات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای تامین نیروی انسانی متخصص مورد نیاز شرکت‌های دانش بنیان معرفی گردید و از سمت دیگر مسابقات مهارت سنجی فن‌آورد در سال ۱۳۹۷ به تایید هیات امنای بنیاد ملی نخبگان رسید تا فن‌آورد یکی از ده رویداد مورد تایید این بنیاد در کنار مسابقاتی، چون خوارزمی، شیخ بهایی و فارابی به حساب بیاید.

آزمون‌های برگزار شده منجر به ایجاد کسب و کار و معرفی نخبگان و فارغ التحصیلان متخصص جویای کار به بخش خصوصی و سایر بخش‌های نیازمند به استعداد‌های برتر شده است؟
فن‌آورد از سال ۹۶ شروع به برگزاری آزمون استخدام بخش خصوصی نمود تا بتواند در سطح وسیع تری پاسخگوی نیاز هزاران شرکت متقاضی این مجموعه باشد و به فضل الهی تا کنون ده‌ها هزار نفر از این طریق راه آینده خود را با موفقیت پیدا کرده و مسیر آینده را شروع نموده‌اند.
اشاره کردید که فن آورد از همکاری دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه شریف آغاز به کار کرد، فعالیت خود را با چند نفر آغاز کردید و در حال حاضر دامنه همکاری شما با مراکزعلمی و اساتید برتر درچه وضعیتی قرار دارد؟
ما در ابتدا این مجموعه را با سه نفر از فارغ التحصیلان دانشگاه شریف و تهران آغاز کردیم، دانشجویانی که شاید با دست خالی، اما با امید به ایجاد آینده‌ای بهتر برای ایرانیان و فارغ التحصیلان و نخبگانی که ماندن را بر رفتن از کشور ترجیح می‌دهند و می‌دانند ایران اسلامی ما سرشار از ظرفیت‌ها و قابلیت‌ها و استعداد نخبگانی است که اگر جدی گرفته شود و از آن‌ها حمایت به عمل آید بهترین کشور برای رشد و ترقی و توسعه است لذا با امید به رشد و توسعه اقتصادی کشور و استفاده از ظرفیت شناسایی نخبگان و دانش و معلومات آن‌ها امروز با بیش از سی همکار از دانشگاه‌های برتر کشور در حال خدمت رسانی هستیم تا با طراحی سوالات و سنجه‌های مورد نظر که با همکاری بیش از هشتصد استاد خبره در زمینه‌های مختلف آماده می‌شود نیاز‌ها شناسایی شود و نخبگان در بخش‌های لازم به کار گرفته شوند.  
در بخش جذب نیروی انسانی متخصص به عنوان بخش کارآفرینی فرآیند جذب چگونه انجام می‌شود، با توجه به اینکه اشتغال زایی یکی از مهمترین دغدغه‌های امروز کشور به شمار می‌رود؟
سامانه استخدام بخش خصوصی ( iran.hr ) از دیگر محصولات "فن‌آورد" امیدوار است رزومه‌های ارزیابی شده و راستی آزمایی شده نسل دوم را با قابلیت‌هایی نظیر امکان مقایسه و مرتب سازی به شرکت‌ها ارائه نموده تا فرآیند جذب نیروی انسانی را در این شرکت‌ها همانند هزاران مشتری فعلی متحول نماید.

در حال حاضر درچند رشته شغلی برای شرکت کنندگان جوان و نخبگانی که به دنبال خدمت رسانی در شرکت‌های دانش بنیان هستند آزمون برگزار کرده اید و کدام یک از نهاد‌های دولتی به صورت رسمی حامی جوانان نخبه و شرکت‌های دانش بنیان در شناسایی استعداد‌های برتر بوده اند؟
مجموعه ما در حال حاضر در ۸ دسته شغلی فناوری اطلاعات، مدیریت، مالی اداری، سلامت، آموزش، مهندسی، فنی اجرایی و ... آزمون برگزار می‌کند. در سال اول بیش از ۲۰ هزار معرفی صورت گرفت و در سال‌های بعد نیز بیش از ۳۰ هزار موقعیت شغلی گردآوری شد. در مجموع مطابق ارزیابی و نظر سنجی‌های صورت گرفته ده‌ها هزار نفر از شرکت کنندگان جذب و استخدام شده اند. این تعداد به ۲۰۰۰ شرکت که حدود ۱۰ درصد آنان دانش بنیان هستند معرفی شده اند، حمایت‌های معاونت علمی و فناوری نظیر دانش بنیان شدن و معرفی فن‌آورد به شرکت‌های دانش بنیان نیز ازمهمترین حمایت‌هایی به شمار می‌رود که توسط دولت به نخبگان و فارغ التحصیلان مستعد دانشگاهی داده شده است.
همچنین اخیرا مطابق توافقی بین آزمون استخدام بخش خصوصی و شبکه نوآوری ایران معاونت علمی و فناوری مقرر شد از توسعه خدمات آزمون به شرکت‌ها حمایت کند. مهمترین حمایت از شرکت‌های نوآور و دانش بنیان رویکرد حمایت از نوآوری در مقابل نگاه‌های سنتی و قدیمی موجود در بدنه دولت است نظیر فناپ، همراه اول، مپنا، شاتل، بیمه سامان، رفاه و ... چشم انداز سه ساله موسسه دانش بنیان میزان گستران شریف، کسب رتبه نخست استخدام در کشور و چهار کشور همسایه می‌باشد. امید می‌رود مسوولین با حمایت‌های حداکثری از ما و سایر مجموعه‌ها مسیر پیش رو را برای توسعه خلاقیت‌ها و حضور هر چه بیشتر جوانان مستعد و نخبگان در حوزه‌های مختلف علمی و دانش بنیانی فراهم کنند تا فارغ التحصیلان در رشته‌های مختلف علاوه بر جذب شدن در بازار کار به طورمشخص بتوانند ایده‌ها و طرح‌های خاص خود را به منصه ظهور برسانند و در رشد و توسعه اقتصادی و فرهنگی کشور سهم بسزایی ایفا کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

کلیدواژه: شرکت دانش بنیان استخدام اشتغالزایی نخبگان دانشگاهی معاونت علمی و فناوری شرکت های دانش بنیان دانشگاه صنعتی شریف فارغ التحصیلان مورد نظر حال حاضر بخش خصوصی فن آورد شرکت ها نیاز ها

منبع این خبر، وبسایت snn.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۷۳۸۱۹۰۷ را به همراه موضوع به آدرس info@khabarban.com ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

کشف جد مشترک همه جانوران جهان؛ احتمالا یک کرم+عکس

عکس| سان دیدن و سخنرانی استاندار خوزستان در شرایط کرونایی!

چند نفر مشمول یارانه کرونایی شدند؟

تصاویر| عملیات بیولوژیک سپاه در اهواز و حضور عجیب مردم در خیابان!

پخش مستقیم زیارت امین‌الله ‌از حرم مطهر رضوی از ساعت ۱۷ امروز + لینک

خبر بعدی:

فراخوان اعزام مشمولان فارغ التحصیل رشته‌های پزشکی با شیوع کرونا

خبرگزاری میزان- کلیه مشمولان فارغ التحصیل گروه پزشکی و پیراپزشکی که در مهلت معرفی یکساله قرار دارند، باید تا پایان فروردین ماه سال جاری برای اعزام به خدمت اقدام کنند. تاریخ انتشار: 14:44 - 10 فروردين 1399 - کد خبر: ۶۰۸۸۳۱

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، سردار تقی مهری، رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: کلیه مشمولان فارغ التحصیل گروه پزشکی و پیراپزشکی که در مهلت معرفی یکساله قرار دارند، می‌بایست تا پایان فروردین ماه سال جاری برای اعزام به خدمت اقدام کنند.

وی ادامه داد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و نیاز به بهره مندی از ظرفیت سربازان متخصص در این امور و تامین کادر پزشکی مراکز درمانی، کلیه مشمولان فارغ التحصیل دانشگاهی تمامی رشته‌های گروه پزشکی و پیراپزشکی که در سال ۱۳۹۸ فارغ التحصیل شده و هم اکنون در مهلت معرفی قرار دارند به خدمت سربازی فراخوان می‌شوند.

وی ادامه داد: این مشمولان می‌بایست تا پایان فروردین ماه با مراجعه به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) نسبت به معرفی و ثبت درخواست اعزام به خدمت اقدام کنند تا در اول اردیبهشت ماه بدون سپری کردن دوره آموزش در بدو خدمت در مراکز درمانی بکارگیری شوند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: فراخوان و اعزام به خدمت این مشمولان قطعی بوده و در صورت عدم معرفی و اعزام در موعد مقرر به عنوان مشمول غایب شناخته می‌شوند.

بیشتر بخوانید:  آخرین آمار مبتلایان به کرونا تا دهم فروردین

سردار مهری افزود: در صورت عدم حضور، برابر ماده ۱۰ و ۵۸ قانون خدمت وظیفه عمومی، با مشمولان غایب برخورد قانونی می‌شود.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا در ادامه تاکید کرد: مشمولان و خانواده‌های آنان در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می‌توانند از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان به نشانی www.vazifeh.police.ir، سامانه تلفن گویا به شماره ۰۹۶۴۸۰ و یا کانال سازمان در پیام رسان سروش به نشانی sarbazvazifeh @ از آخرین اخبار مربوطه مطلع شوند.

انتهای پیام/

دیگر خبرها

 • ضرورت موقعیت‌شناسی در میدان جنگ با کرونا/ وزارت بهداشت فرمانده و همه ما سربازیم
 • موقعیت‌شناسی در میدان جنگ امروز لازم و ضروری است/ گلایه‌مندی از کمبود نیروی انسانی خواهر برای امور دفن بیماران کرونایی
 • موقعیت شناسی برای مقابله با کرونا ضروری است
 • فارغ التحصیلان پزشکی و پیراپزشکی برای اعزام به خدمت فراخوان شدند
 • ایجاد مراکز هدایت شغلی در 43 دانشگاه کشور
 • ۲۹۸ فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد میامی ایجاد شد
 • اولین وعده زارعی/ پیگیری وضعیت شغلی کادر درمانی در مجلس آینده
 • جلوگیری از شیوع کرونا با استفاده از اطلاعات مکانی موبایل
 • جلوگیری از شیوع کرونا با استفاده از اطلاعات موقعیت مکانی موبایل
 • مدیریت بهینه با تکیه بر ارزشهای بومی/ کرونا و انسان شناسی فاجعه
 • استخدام منشی آشنا به حسابداری و کارشناس دیجیتال مارکتینگ
 • استخدام کارشناس دیجیتال مارکتینگ در تهران
 • دعوت به همکاری مترجم دورکار در گروه سانا ترجمه
 • عروج از آسمان هشتم/ مرقد کدام مشاهر در همسایگی امام رضا(ع) قرار دارد؟
 • تاریخچه «مدارس علمیه» در جوار امام رضا(ع)/ لذت تحصیل در بنایی از دوره تیموریان
 • ساخت ایستگاه فضایی بین المللی در مدار کره ماه
 • چرا افزایش حقوق ۵۰ درصدی برای بازنشستگان اعمال نشد؟ / امتیازات شغلی کارمندان مشخص شد
 • «پایتخت۶» در نگاه داشتن مخاطب پای تلویزیون موفق است / شخصیت‌های آشنا در موقعیت‌های اجتماعی متفاوت
 • ۲ خط تولید ماسک n۹۵ در استان اردبیل به بهره‌برداری رسید