به گزارش  خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، چند روزی است که خبر اعزام یک تیم پزشکی از فرانسه به ایران تحت عنوان «پزشکان بدون مرز» سر زبان‌ها افتاده و حضور آن‌ها در ایران  برای برپایی یک درمانگاه صحرایی ۴۸ تخت خوابی حواشی بسیاری به دنبال داشته است.

هدایا‌ها و کالا‌های اهدایی این تیم پزشکی در شرایط کنونی که ایران چند هزار تخت بیمارستانی و پسا بیمارستانی خالی دارد و در برابر بیمارستان ۲ هزار تخت خوابی ارتش که روز گذشته بر پا شد، عملا هیچ محسوب می‌شود.

تا جایی که به گفته وهاب زاده مشاور وزیر بهداشت در گروه پزشکان بدون مرز، هیچ متخصص عفونی یا مرتبط با کرونا حضور نداشت.

او افزود: یک پزشک اورژانس و میزان کمی تجهیزات مصرفی که تولید داخل هم دارد و دارو‌هایی که داروی خاص و تحریمی هم نبوده که به کاهش اثرات تحریم کمک کند، وارد کشور شدند.

نیازی به بیمارستان صحرایی پزشکان بدون مرز نداریم

پس از خبر ورود پزشکان بدون مرز به کشور، وهاب زاده در توئیتی واکنش نشان داد و گفت: ضمن تشکر از پزشکان بدون مرز، با اجرای طرح بسیج ملى مقابله با کرونا و نیز استفاده از تمام ظرفیت درمانی نیروهاى مسلح، فعلا نیازى به برپایى تخت بیمارستانى توسط نیروهاى خارجى نیست و این حضور منتفی است.

کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره کمک پزشکان بدون مرز به ایران اظهار کرد: ما دروزارت بهداشت با عذرخواهی و در عین قدردانی بابت کمک‌ها انسان دوستانه اعلام کردیم که به دلیل امکانات کافی و ۱۰ هزار تخت بیمارستانی مازاد و ۱۰ هزار پسا بیمارستانی خالی، نیازی به ۴۸ تخت سیار در درمان بیماران کووید۱۹ آن هم در اصفهان و برای اتباع ایرانی نداریم.

سخنگوی وزارت بهداشت درباره امکانات درمانگاه  پزشکان بدون مرز و بی نیازی نظام سلامت ایران به این امکانات در شرایط حاضر گفت: در اصفهان نیازی به یک درمانگاه صحرایی ۴۸ تخته با یک پزشک و شش پرسنل نداریم و طبیعی است به عنوان میزبان، از کمبود‌ها و نیاز‌های واقعی و جغرافیا و جمعیت هدف آن‌ها اطلاع بیشتری داشته باشیم.

 جهانپور بااشاره به برپایی بیمارستان‌های سیار و فضا‌های پسا بیمارستانی اظهار کرد: هلال احمر و نیرو‌های مسلح برای کمک به وزارت بهداشت تمام قد پای کار آمده اند و آماده هستند که در صورت نیاز هر تعدادی ما اعلام کنیم، بیمارستان‌های سیار ایجاد کنند.

بازدید پزشکان بدون مرز از تخت‌های خالی مراکز درمانی

نمکی وزیر بهداشت بیان کرد: این گروه قرار بود یک بیمارستان ۴۸ تختخوابی صحرایی برپا کنند، اما بیش از ۱۰هزار تخت خالی ازسوی نیرو‌های مسلح و دستگاه‌های دیگر برقرار شده‌بود و در بیش‌تر استان‌ها هم با کنترل ورودی بیمارستان‌ها با طرح بسیج ملی مقابله با کرونا، ظرفیت‌های خالی داریم و فکر کردیم که این ۴۸ تخت، ضرورتی ندارد.

وزیر بهداشت اظهار کرد:، اما از آن‌ها دعوت کردیم که به ایران آمدند و گفتیم که از مرکز‌های درمانی خالی بازدید کنند و اگر زمانی ضرورتی بود، می‌توانیم از این ظرفیت آن‌ها استفاده کنیم.

دشمنان ماجرای پزشکان بدون مرز را در بوق و کرنا کردند

فارغ از اینکه چرا ناهماهنگی‌ها در دستگاه‌ها سبب سفر این تیم غیر متخصص شده و وزارت امور خارجه بدون توجه به نیاز‌ها برای این تیم ویزا صادر کرده است، حالا برچیده شدن این چند تخت با واکنش مدعیان حقوق بشری مواجه شده است، مدعیانی که خود ایران را تحریم می‌کنند و مانع ارسال دارو و تجهیزات پزشکی می‌شوند.

مارک پمپئو برپانشدن این تخت‌های بیمارستانی را قربانی شدن بیماران ایرانی دانست و رسانه‌های معاند اعلام کردند که ایران پزشکان بدون مرز را اخراج کرده است و تلاش کردند، این نپذیرفتن کمک‌های پزشکان بدون مرز را به همه کمک‌های بین المللی تعمیم دهند و بگویند ایران هیچ کمکی را نمی‌پذیرد.

سخنگوی وزارت بهداشت در واکنش به اینکه گفته می‌شود این پزشکان بدون مرز که با نیت خیرخواهانه به ایران آمده اند، با رفتار نادرست از ایران اخراج شده اند، گفت: هیچ کدام از اعضای تیم پزشکان بدون مرز فرانسه از ایران اخراج نشده است، قرار بر اخراج کسی هم نیست، این افراد ویزا دریافت کرده اند و صحبت از اخراج بی معنی است و متاسفانه مثل هزاران قصه پردازی دیگر مغرضین، شایعه و کذب است.

کمک هر کشوری به جز رژیم صهیونیستی و آمریکا را می‌پذیریم

سخنگوی وزارت بهداشت یادآوری کرد: از هر اقدامی در ارسال کمک به ایران استقبال میکنیم مگر اینکه مبدا آن دولت آمریکا و رژیم اشغالگر قدس باشد، البته برخی نهاد‌های بین المللی بویژه بعضی دولت‌ها در صورتی که قصد کمک به مردم ایران دارند، ترجیحا برای لغو تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه مردم ایران که خلاف موازین حقوقی و اقدامی علیه بشریت است، تلاش کنند.

جهانپور اظهار کرد: ضمن سپاس از اقدام این عزیزان، باید توجه داشت که نیازی به این سرویس در این بعد در آن منطقه نیست، البته اگر تمایل داشته باشند برای اتباع خارجی در برخی استان‌های مرزی می‌توان زمینه را فراهم کرد تا این امکانات در کنار امکاناتی که برای خدمت به اتباع خارجی فراهم شده، در اختیار اتباع خارجی قرار گیرد و این امر با نیات سازمان ارسال کننده نیز هماهنگ است.

علی ربیعی سخنگوی دولت هم درباره کمک پزشکان بدون مرزگفت:‌در خصوص کمک‌های انسان‌دوستانه کشور‌های خارجی و نهاد‌ها از جمله پزشکان بدون مرز در ایران گفت: ضمن احترام به همه کشور‌ها و سازمان‌های بین‌المللی‌ای که تاکنون پیشنهاداتی درخصوص کمک به ایران در مبارزه با کرونا مطرح کردند، اعلام می‌کنم که سیاست ما این است که هر نهادی به هر مقدار که بخواهد کمک کند آن را دریافت خواهیم کرد.

ربیعی گفت: وزیر امور خارجه و وزارتخانه مربوطه تلاش‌های قابل تقدیری در شکستن تحریم و محکومیت جهانی تحریم‌کنندگان داشته‌اند که آثار آن امروز قابل مشاهده است. خوشبختانه در نتیجه این تلاش‌ها آثار مثبتی از عقب‌نشینی تحریم‌کنندگان ظالمانه مشاهده می‌شود. امروز همزمان با مبارزه با کرونا ما باید با تحریم‌های ظالمانه نیز مبارزه کنیم.

پزشکان بدون مرز؛ جاسوسانی پزشک نما و حامیان داعش

بلند شدن صدا‌های مستقر در لندن که با بودجه‌های سعودی و انگلیسی مدیریت می‌شوند، این تردید را برای برخی به وجود آورده است که این پزشکان بدون مرز نیستند و به مرز‌های خاصی تعلق دارند و برخی به سوابق پزشکان بدون مرز و ردپای آن‌ها اشاره می‌کنند و شواهد در وب سایت این سازمان نشان می‌دهد که این روز‌ها پزشکان بدون مرز در استان ادلب سوریه مستقر هستند، جایی که محل تجمع گروه‌های تروریستی و تکفیری وابسته به داعش و القاعده است.

در بین گروه اعزامی به ایران اتباعی با پاسپورت آلمانی، فرانسوی و یکی از کشور‌های افریقایی حضور داشت که تردید ارتباط اعضای این تیم با برخی سازمان‌های اطلاعاتی را قوت می‌بخشد.

کانال‌های ضد انقلاب هم به صورت هماهنگ در حال دفاع از جاسوسانی هستند که به عنوان پزشک بدون مرز وارد کشور شده بودند.

پیش‌تر بشار جعفری، نماینده سوریه در سازمان ملل نیز به صراحت اعلام کرده است که نیرو‌های اعزامی از سوی سازمان پزشکان بدون مرز جاسوسان‌بهداشتی وابسته به سازمان اطلاعات فرانسه هستند.

واکنش ایرانیان  به حضور پزشکان بدون مرز در ایران

سفر تیم غیر متخصص پزشکان بدون مرز به ایران در صفحات مجازی واکنش‌های بسیاری داشت وبرخی با این کمک ها، ماجرای خون‌های آلوده از فرانسه را یادآوری کردند که چگونه این خون‌ها پای ویروس HIV را به ایران باز کرد و  ۹۰۰ بیماری هموفیلی به ایدز مبتلا شدند.

جالب اینجانست، برخی با این اندک کمک‌های ارسالی به همراه  تیم غیر متخصص شوخی کردند و اطلاعیه فروش «بنجل‌های بدون مرز» را در یکی از سایت‌های فروش آگهی کردند.

برخی هم نوشتند که شاید این سفر با احتمال حمله بیولوژیکی کرونا ارتباط داشته باشد و با توجه به ممنوعیت ورود آمریکایی‌ها به کشور، این ماموریت به ماموران آمریکایی با تابعیت کشور‌های اروپایی سپرده شده تا گزارش دقیق و میدانی از میزان اثر این ویروس بر ژن ایرانی تهیه و به آمریکا ارائه شود.

به گفته یک فعال رسانه‌ای به آمریکایی‌ها هیچ اعتمادی نیست، زیرا ممکن است دارو‌هایی را ارسال کنند که ویروس را در ایران شایع‌تر و یا ماندگار کند و یا حتی ممکن است افرادی را به‌عنوان درمان‌کننده بفرستند تا ببینند اثرگذاری این ویروسی را که گفته می‌شود بخشی از آن فقط مخصوص ایران ساخته شده، چگونه بوده و اطلاعات خود را تکمیل و دشمنی خود را بیشتر کنند.

برخی هم در فضای مجازی نوشتند بهتر است به جای کمک‌های اندک، پزشکان بدون مرز که ادعا خیرخواهانه دارند، تلاش کنند تحریم‌های ظالمانه آمریکا در شرایط بحران کرونا برداشته شود و این اندک کمک‌ها دردی از مردم ایران دوا نمی‌کند.

هر چند که سازمان پزشکان بدون مرز در بیانیه‌ای اعلام کرد که از رفتار ایران در توقف فعالیت تیم این سازمان تعجب کرده است، اما اگر همه سرنخ‌ها را کنار هم بگذاریم جای تعجبی باقی نمی‌ماند که چرا وزارت بهداشت ایران مانع از حضور یک تیم غیر متخصص آن هم با سوابق آن چنانی بر بالین بیماران شده است. 

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران

کلیدواژه: پزشکان بدون مرز وزارت بهداشت کرونا در ایران ویروس کرونا جاسوسان آمریکایی سخنگوی وزارت بهداشت پزشکان بدون مرز پزشکان بدون مرز هزار تخت کشور ها کمک ها ۴۸ تخت

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۷۳۸۲۲۵۳ را به همراه موضوع به آدرس info@khabarban.com ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

جنجال واردات یک دارو برای درمان بیماران کرونا در ایران؛ پای مافیای دارو در میان است؟

ماجرای شایعه شهادت سردار قاآنی و امیر پوردستان چه بود؟

نبرد سیاسی اصولگرایان با روحانی در روزهای کرونایی؛ قالیباف در فکر انتقام است؟

کفِ حقوق بازنشستگان ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان شد

بازیگر استقلالی پایتخت که خونش آبی است

خبر بعدی:

اخذ مالیات از خانه‌های خالی اجرایی می‌شود

خبرگزاری میزان- وزیر راه و شهرسازی گفت: اخذ مالیات از خانه‌های خالی از سکنه در سال ۹۹ اجرایی می شود. تاریخ انتشار: 15:19 - 16 فروردين 1399 - کد خبر: ۶۰۹۸۶۴

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزای میزان، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در برنامه تلویزیونی در پاسخ به این سوال که آیا با وضع مالیات از خانه‌های خالی از سکنه موافق هستید؟، گفت:در قانون مالیات‌های مستقیم اخذ مالیات قانون است و در اختیار ما نیست.

وی افزود: در بسیاری از کشور‌ها برای خانه‌های خالی از سکنه مالیات وضع می‌کنند تا سرمایه‌ها راکد نماند.

اسلامی تاکید کرد: تکلیف وزارت راه و شهرسازی این بود که سامانه املاک را راه اندازی کند و آن را پارسال راه اندازی کرد و دیتابیس‌هایی برای شناسایی خانه‌های خالی از سکنه انجام شد.

وزیر راه و شهرسازی خاطر نشان کرد:به هر حال این اخذ مالیات می‌تواند موجب تحرک در بخش مسکن شود و این واحد‌ها می‌تواند به بخش اجاره مسکن و یا برای فروش به بازار مسکن تزریق شود.

وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سوال که چه تفاوتی میان طرح اقدام ملی مسکن و طرح مسکن مهر است گفت: مسکن ملی و مسکن مهر ریشه در تکلیف قانونی دارند و این تکلیف همانا فراهم کردن شرایط برای خانه دار شدن مردم است.

وی ادامه داد: در هر دوره‌ای دولت‌ها طرح‌هایی را مطرح می‌کنند و ما در این دوره با تجربه‌ای که از مسکن مهر داشتیم تا موتور محرکه آن مردم باشند و دولت تسهیل گر باشد. پس مردم با سلایق خود پیشبرد برنامه اقدام ملی مسکن باشند.

اسلامی گفت: ما زمین را در نقاطی انتخاب کردیم تا از امکانات شهری برخوردار باشند، پس تفاوتی که در طرح اقدام ملی مسکن بود این بود که مثل مسکن مهر هر جایی که شد مسکن نسازیم.

وی با اشاره به اینکه هنوز هم در مسکن مهر ما با فاقد متقاضی مواجه هستیم گفت: در ثبت نام مسکن ملی ما محدودیت دهکی برای ثبت نام نداریم، اما باید ثبت نام کنندگان شرایط متاهل بودن، نداشتن مسکن، عدم استفاده از امکانات دولتی و پنج سال سکونت را دارا باشند.

اسلامی تاکید کرد: در طرح اقدام ملی مسکن در بسیاری از شهر‌ها زمین را آماده کردیم و به گروهی زمین را واگذار می‌کنیم و پروژه‌های بزرگ را به سازنده‌های بزرگ واگذار می‌کنیم.

وی با بیان اینکه در طرح اقدام ملی مسکن ریزش حدود ۵۰ درصدی داشتیم گفت: در ماه جاری ثبت نامی‌های مسکن ملی تعیین تکلیف می‌شوند، اما متقاضیانی که به روش پیامک ثبت نام کرده‌اند، در اردیبهشت ماه تعیین تکلیف خواهند شد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سال گذشته ۷۷۸ دستگاه انواع ناوگان فعلی تولید داخل وارد شبکه شد، گفت: برنامه‌ریزی کردیم در سال جهش تولید این رقم به ۲۰۰۰ دستگاه انواع ناوگان ریلی برسد.

وزیر راه و شهرسازی امروز در برنامه زنده تلویزیونی اظهار داشت: از همه فعالان بخش حمل و نقل در این شرایط شیوع کرونا قدردانی می‌کنیم، خصوصاً رانندگان اتوبوس و کامیون، خلبانان، ملوانان و همه فعالان بخش حمل و نقل که با جانفشانی در این بخش خدمت می‌کنند.

وی ادامه داد: امروز همه بنادر ما مملو از بار است و کامیون‌ها در بنادر برای بارگیری کالا‌های اساسی در صف هستند.

وی با بیان اینکه جاده باید از قابلیت اعتماد بالا برخوردار باشد، تا راننده درست رانندگی کند، گفت: بیش از ۸۵ درصد حوادث رانندگی ناشی از خواب آلودگی عدم رعایت قوانین و مقررات و خستگی است.

حذف ۲۰۰ نقطه پرحادثه در سال ۹۸

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در سال‌های ۹۸ و ۹۹ رفع نقاط پرحادثه دنبال شد و می‌شود گفت: پیش از این پلیس ۲۴۰ نقطه پرحادثه را شناسایی و به ما معرفی کرد تا نواقص آن را رفع کنیم که در این باره در سال ۹۸ تعداد ۲۰۰ نقطه شد و تا امروز طبق اظهار پلیس نقطه پرحادثه برطرف شده و آشکار نشده نداریم.

اسلامی بیان کرد: سال گذشته ۷۳۲ کیلومتر بزرگراه به بزرگراه‌ها اضافه کردیم و امسال نیز همین میزان بزرگ را به بزرگراه‌های کشور اضافه می‌شود.


وی با بیان اینکه ساخت آزادراه و خطوط ریلی در سال ۹۹ نیز دنبال می‌شود گفت: دولت در دو سال اخیر ۵ استان کشور را به شبکه ریلی متصل کرد.

اسلامی اضافه کرد: ۵۸۰ کیلومتر آزادراه به آزادراه‌های کشور اضافه می‌کنیم، ضمن آن که امسال نوسازی ناوگان کامیونی و اتوبوسی با حمایت سازمان برنامه و بودجه دنبال می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به کاهش سفر‌ها به دلیل شیوع کرونا از ۲۵ اسفند ۹۸ تا ۱۱ فروردین ۹۹ از نظر تعداد سفر با کاهش ۷۰ درصدی از نظر تعداد مسافر با کاهش ۷۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه بودیم.

اسلامی گفت: سال گذشته در جلسه‌ای با حضور رییس جمهور درباره اقدامات توسعه‌ای در روستا‌ها مباحتی مطرح شد و آنجا به رئیس جمهور قول دادیم تا پایان سال ۹۸ میزان ۲ هزار کیلومتر راه روستایی آسفالت راه‌های روستایی کشور اضافه شود که تا شب عید هزار و ۵۵۰ کیلومتر راه روستایی آسفالت ساخته شد.

هدف گذاری ساخت ۲۰۰۰ دستگاه انواع ناوگان ریلی تولید داخل در سال ۹۹

اسلامی اظهار داشت: در سال گذشته برای اولین بار در یکسال ۷۷۸ دستگاه انواع ناوگان ریلی تولید داخل تحویل شرکت‌های ریلی شد.

وی گفت: روز ۱۲ فروردین ۹۹ نیز در جلسه‌ای که در دفتر رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره جهت تولید داشتیم اعلام کردیم که این رقم ۷۷۸ دستگاه انواع ناوگان ریلی در سال قبل و در سال ۹۹ به ۲ هزار دستگاه افزایش می‌یابد.

اسلامی اضافه کرد: در این راستا باید از منابع بخش خصوصی تسهیلات صندوق توسعه در تبصره ۱۸ و مساعدت وزارت راه و شهرسازی استفاده شود و ۱۶ شرکت ریلی در بار و مسافر با ۱۱ شرکت سازنده انواع ناوگان ریلی ارتباط مناسب داشته باشند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه پروتکل‌های وزارت بهداشت در حمل و نقل عمومی و در پایانه ها، ایستگاه‌های راه آهن، بنادر و فرودگاه‌ها اجرا می‌شود، گفت: در کنار ضد عفونی انواع ناوگان شامل هواپیما، کشتی، قطار و اتوبوس حتی چمدان‌های مسافران ضدعفونی می‌شود.

اسلامی تاکید کرد: در این مدت نیاز‌های فوری وزارت بهداشت از طریق پرواز به کشور‌های آسیایی و اروپایی با پرواز‌های اختصاصی محقق شد.

اسلامی افزود: ۴۷ پرواز اختصاصی بحث کرونا انجام دادیم همچنین مسافران را که در کشور‌های دیگر به دلیل توقف پرواز‌ها مانده بودند به کشور برگردانیم.

تدوین مقررات ضدعفونی ناوگان و پایان‌ها از نیمه بهمن ۹۸

اسلامی اظهار داشت: از زمانی که شهر ووهان چین به قرنطین رفت یعنی اواسط بهمن ماه، ما مقررات غربالگری مسافران در ورودی و خروجی ها، ضدعفونی وسایل حمل و نقل حمل و وسایل بکار گرفته شده در فرودگاه‌ها، راه آهن، بنادر و پایانه‌ها را دنبال کردیم و زمانی که اولین نمونه کرونا در اواخر بهمن و اوایل اسفند در کشور پیاده شد نسبت به پیاده سازی این پروتکل‌های وزارت بهداشت اقدام کردیم.

 

بیشتر بخوانید: آغاز پالایش متقاضیان اینترنتی طرح اقدام ملی مسکن

 

انتهای پیام/

دیگر خبرها

 • جای خشایار الوند در پایتخت۶ خالی است!
 • خالی‌فروشی چیست؟
 • تصاویر| تفاوت نوروز ۹۸ و ۹۹ شیراز
 • جای خالی ایران در میان کشور‌های دریافت کننده کمک‌های بانک جهانی و IMF
 • مسئولان به بهانه کرونا نباید از زیر حل مشکلات مردم شانه خالی کنند
 • گزارش|سایه سنگین کرونا بر سر زندگی و دست‌های خالی کارگران فصلی کردستان
 • کوشنر با اقلام بهداشتی چه کرده است؟ جنجال تازه داماد ترامپ
 • جنجال آفرینی نظامی آمریکا به منظور اختلاف افکنی میان احزاب عراق است/ کرونا؛ مانع بزرگ آمریکا در تحرکات نظامی
 • جای خالی صنایع نفت و گاز بوشهر در اوضاع کرونایی
 • جای خالی تره بار های محلی در روزهای کرونایی پایتخت
 • جای خالی تره بارهای محلی در روزهای کرونایی پایتخت
 • جنجال سرقت اقلام پزشکی
 • جنجال کندی سرعت اینترنت و نقش صدا وسیما | حمله تند آذری جهرمی: صدا و سیما فرکانس ٣ سال است پهنای باند را پس نمی دهد
 • تخت روانچی: اتهام زنی آمریکا علیه ایران حد و مرز ندارد
 • جنجال آزمایش واکسن سل برای کرونا
 • جای خالی صنایع نفت و گاز بوشهر در اوضاع کرونایی/ تشکیلات عریض و طویل نفت به درد مردم نخورد
 • پیشنهاد آزمایش واکسن سل برای کرونا در آفریقا جنجال آفرید
 • خالی شدن فوتبال ایران از مربیان خارجی
 • ۳هزار قرص جنجال آفرین