نایب رئیس فدراسیون کشتی گفت: برگزاری اردوهای تیم‌های ملی کشتی منوط به تصمیم ستاد مقابله با کروناست و در حال پرداخت بدهی‌های قبلی فدراسیون هستیم.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا از روابط عمومی فدراسیون کشتی، حمید سوریان ضمن تبریک سال نو به تمامی مردم عزیز ایران گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور بهترین کاری که مردم می توانند انجام دهند و به قطع زنجیره انتقال این ویروس کمک کنند در منزل ماندن است و امیدوارم که خدا کمک کند که هرچه زودتر این مشکل برطرف بشود و روزهای خوب مجدداً بازگردد و در همین جا یک خسته نباشید و خداقوت به جامعه پزشکی، پرستاران و کادر درمانی کشور می‌گویم.

وی در مورد تبعات این ویروس در کشتی کشور تصریح کرد: در حال حاضر با تصمیم ستاد مقابله با کرونا در ورزش، تمامی فعالیت‌های کشتی در کشور لغو شده است. طبیعتاً برای ادامه کار نیز تصمیم نهایی را این ستاد می‌گیرد و بعد از اینکه مجوز دوباره برگزاری فعالیت‌ها صادر شود، آمادگی آن را داریم که بلافاصله اردوها را برگزار کنیم.

دارنده مدال طلای المپیک در مورد تعویق المپیک 2020 توکیو اظهار کرد: مهم‌تر از همه چیز بحث سلامتی ورزشکاران است و با توجه به اینکه تمامی دنیا درگیر این ویروس شدند  کمیته بین‌المللی المپیک هم بازی‌های المپیک را یک سال به تعویق انداخت. قبل از هرچیز باید از این بحران عبور کنیم و منتظر این هستیم که اتحادیه جهانی کشتی برنامه خود را طی روزهای آتی اعلام کند تا فدراسیون با توجه به آن برنامه‌ریزی لازم را انجام دهد.

وی افزود: تعویق المپیک یک اتفاق بود اما در نهایت می‌تواند شرایط خوبی را برای کشتی ما به‌وجود آورد چراکه ما تیم جوانی را در اختیار داریم و فرصت برای آماده‌سازی آن‌ها بسیار کم بود. ما یک نگاه دور برای المپیک 2024 و یک نگاه نزدیک برای المپیک 2020 داریم ولی با توجه به سیر نزولی که کشتی کشور از لحاظ فنی در سال‌های گذشته با آن روبرو بود، زمان کمی در اختیار داشتیم که به شرایط ایده آل برسیم. البته در رقابت‌های جهانی 2019 قزاقستان دورخیز خوبی اتفاق افتاد و این یکسال تعویق زمان مناسبی برای ملی‌پوشان است تا در شرایط بهتر و با یک همبستگی و اتحاد نتایجی را که قابل قبول مردم است در المپیک کسب کنند.

نایب رئیس فدراسیون در مورد ارتباط با سرمربیان تیم ملی تصریح کرد: نگاه ما حمایتی و نظارتی است اما با توجه به شرایط پیش آمده طبیعتاً آن‌ها در زمینه فنی ابراز نگرانی می‌کنند. در حال حاضر برنامه‌های فنی از طریق ایجاد گروه در فضای مجازی در اختیار کشتی‌گیران قرار گرفته و کشتی‌گیران به صورت اختصاصی تمرینات خود را دنبال می‌کنند و این موضوع را شخصاً از سرمربیان تیم ملی پیگیری می‌کنم. البته به دنبال آن هستیم که بلافاصله پس از رفع مشکلات به وجود آمده اردوها را برگزار کنیم و تیم‌های ملی مجدداً کار خود را طبق روال گذشته دنبال کنند.

سوریان با بیان اینکه حضور یک حمایت کننده مالی قدرتمند در کنار فدراسیون کشتی را باید به فال نیک گرفت، اظهار کرد: حضور یک حمایت کننده مالی جای خوشحالی دارد و یک اتفاق خوشایند برای ورزش اول کشور است، چراکه یک نیاز اصلی برای کشتی محسوب می‌شد. با توجه به شرایط اقتضای کشور و انتظاراتی که نسبت به کشتی به‌عنوان پرافتخارترین ورزش کشور وجود دارد، خلا حامی مالی بسیار احساس می‌شد. البته شرایط حامی مالی جدید نسبت به حامی فدراسیون قبل خیلی بهتر است و جا دارد از مسئولان اپراتور همراه اول به‌عنوان بزرگترین اپراتور کشور که نگاه ویژه و حمایتی را به کشتی داشتند تشکر کنم و قطعاً این حضور کمک ویژه‌ای به روند تحقق اهداف کشتی کشور خواهد کرد.

وی در مورد تعیین تکلیف کارت ملی کشتی گفت: روند کار کارت ملی کشتی چند ماهی بود که دچار وقفه شده بود، اما با پیگیری‌های انجام شده به امید خدا مجدداً احیا خواهد شد، قرارداد آن منعقد شده و مقرر است در مدت زمان کوتاهی به شکل نوین‌تر و جامع‌تری جامعه کشتی را زیر پوشش قرار دهد.

نایب رئیس فدراسیون کشتی در مورد میزان بدهی‌های فدراسیون و بازپرداخت آن‌ها تصریح کرد: فدراسیون بدهی قابل توجهی از قبل داشته که طی ماه‌های اخیر تلاش های زیادی برای بازپرداخت آن شده است. خدا را شکر این موضوع تا حدود زیادی درحال برطرف و حل شدن است و در آینده نزدیک گزارش کاملی را در این مورد به رسانه‌ها و مردم خواهیم داد.

وی در مورد پرداخت معوقات داوران تصریح کرد: داوران کشتی از 10 سال گذشته مطالباتی را در مورد حق‌الزحمه‌های خود داشته‌اند که فدراسیون به ترتیب اولویت، تاکنون در دو مرحله مطالبات آن‌ها را پرداخت کرده است و مقرر است مرحله سوم طلب آن‌ها نیز هفته آینده پرداخت شود. ان‌شاءالله در تلاش هستیم که ظرف چند ماه آینده تمامی طلبی که داوران از سال‌های گذشته داشته‌اند را به آن‌ها پرداخت کنیم.

سوریان با اشاره به اینکه در اولین روزهای سال جدید مدیران فدراسیون با حضور در محل کار خود به دنبال برنامه‌ریزی و پیگیری امور مربوطه به کشتی در سال 99 بودند،گفت: در آخرین روزهای اسفند ماه از تمامی ارکان فدراسیون شامل کمیته‌ها و واحدها برنامه سال 99 شامل راهکارها، فرصت‌ها و پیشنهادها را خواسته‌ایم و مقرر است در اولین روز کاری بعد از تعطیلات برنامه‌ای کامل را آن‌ها را دریافت کنیم و پس از بررسی آن میزان بودجه و امکانات هر بخش را مشخص خواهیم کرد.

وی در مورد تعامل مسئولان فدراسیون با مجموعه مدیریتی ورزش کشور اظهار کرد: باید قبول کنیم که فدراسیون کشتی با تعامل با وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک بهتر به اهداف خود می‌رسد تا با تقابل، به طور کلی ارتباط و تعامل خوبی را با مجموعه مدیریتی ورزش کشور داریم و قدردان حمایت‌های آن‌ها هستیم.

سوریان در مورد شرایط کار پس از گذشت چند ماه از فعالیت فدراسیون جدید گفت: در این 8 ماهی که در خدمت جامعه کشتی کشور بودیم با توجه به تحریم‌ها و ظلمی که نسبت به کشور عزیزمان روا شده و کشور شرایط اقتصادی خوبی را پشت سر نمی‌گذارد شرایط سختی را پشت سر گذاشتیم، اما با تلاش شبانه‌روزی که انجام می‌شود و حمایت همه عزیزان دغدغه مند که از ما داشتند گام خوبی رو به جلو برداشته شده و آینده روشنی برای کشتی کشور می‌توان متصور بود.

وی ادامه داد: اتفاقات خوب دیگری در مورد درآمدزایی و مباحث فنی در حال رقم خوردن است که در حال حاضر فرآیند کارشناسی را پشت‌سر می‌گذارد و پس از نهایی شدن به سمع و نظر همگان خواهد رسید.

دارنده یک مدال طلای المپیک و 6 مدال طلای جهان در مورد اینکه حضور در دنیای قهرمانی سخت تر است یا کار مدیریت کشتی ادامه داد: کشتی گرفتن کار مشکل و سختی است اما در حوزه مدیریتی تصمیم‌گیری‌ها راجع به موضوعات کلان است و به نظرم کار به مراتب سخت‌تری است.

سوریان در مورد بودجه فدراسیون کشتی و کفاف آن برای این رشته تصریح کرد: بخش عمده هزینه کرد ما موارد ارزی است و به لحاظ اینکه قیمت ارز نسبت به گذشته چندین برابر شده و بودجه ثابتی در اختیار کشتی وجود دارد شرایط برای ادامه کار سخت است اما با هماهنگی که از سوی مجلس محترم و وزارت ورزش انجام شده تصمیمات خوبی برای بودجه کشتی در سال 99 گرفته شده است که ان‌شاءالله در آینده در این مورد نیز اطلاع‌رسانی خواهد شد.

نایب رئیس فدراسیون کشتی در مورد انتظارش از جامعه کشتی کشور خاطرنشان کرد: احساس می‌کنم نیاز امروز کشتی اتحاد، همدلی و اتفاق نظر است. حضور بزرگان کشتی و سایه محبت آمیزشان در کنار کشتی بیشترین غنیمت است و اگر هرکسی نسبت به ظرفیت و پتانسیلی که در اختیار دارد  بتواند به کشتی کمک کند بهترین اتفاق خواهد افتاد. خواهش من به‌عنوان عضو کوچکی از جامعه بزرگ کشتی و از همه کسانی که می‌توانند به کشتی کمک کنند این است که در کنار کشتی باشند و تلاش کنند این رشته پر افتخار در المپیک 2021 نیز موفق باشد.

انتهای پیام/4048/

منبع: آنا

کلیدواژه: فدراسیون کشتی ویروس کرونا حمید سوریان المپیک 2020 توکیو نایب رئیس فدراسیون فدراسیون کشتی کشتی کشور

منبع این خبر، وبسایت ana.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۷۳۸۲۲۶۲ را به همراه موضوع به آدرس info@khabarban.com ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

جنجال واردات یک دارو برای درمان بیماران کرونا در ایران؛ پای مافیای دارو در میان است؟

ماجرای شایعه شهادت سردار قاآنی و امیر پوردستان چه بود؟

نبرد سیاسی اصولگرایان با روحانی در روزهای کرونایی؛ قالیباف در فکر انتقام است؟

کفِ حقوق بازنشستگان ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان شد

دستورات روحانی به وزیران تعاون و راه

خبر بعدی:

نامه باشگاه استقلال به FIFA: پرونده‌های ما را «فریز» کنید

ستقلالی‌ها که چند پرونده باز مالی و شکایتی در دادگاه CAS دارند، در متن این نامه از فیفا درخواست کردند که پرونده‌هایشان را فعلاً متوقف کند.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو، طبق شنیده‌ها شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان و رکود اقتصادی که در همه عرصه‌ها ایجاد کرده، موجب شد تا باشگاه استقلال دست به قلم شود و برای فیفا نامه بنویسد.

استقلالی‌ها که چند پرونده باز مالی و شکایتی در دادگاه CAS دارند، در متن این نامه از فیفا درخواست کردند که پرونده‌هایشان را فعلاً متوقف کند. در این نامه آمده: باتوجه به قطع منابع مالی باشگاه ناشی از انتشار ویروس کرونا، در حال حاضر قادر به پرداخت بدهی‌های باشگاه نیستیم و در نهایت هر زمان این وضعیت برطرف شود بدهی‌هایمان را پرداخت می‌کنیم. استقلال در حال حاضر ازسوی شفر، پسرش و دیگر اعضای خارجی کادرفنی فصل پیش، جپاروف، باشگاه پاختاکور و چند بازیکن و باشگاه دیگر تحت فشار است تا بدهی‌هایش را بپردازد.

دیگر خبرها

 • مورد حادی درخصوص ابتلای کشتی گیران به کرونا گزارش نشده/دشمن بزرگ کشتی، دوپینگ است
 • امیر قلعه‎‌نویی جانشین فرهاد مجیدی در استقلال می‌شود؟!
 • کرونا ستاره سرخ‌پوشان را محروم کرد+عکس
 • موردی در خصوص ابتلای کشتی گیران به کرونا گزارش نشده است
 • سلطانی‌فر: برای شروع لیگ برتر تابع تصمیم ستاد مقابله کرونا هستیم
 • رسمی ؛ واکنش باشگاه سپاهان به خبر جدایی امیر قلعه نویی از طلایی پوشان نصف جهان
 • پورسعید: مورد حادی درخصوص ابتلای کشتی گیران به کرونا گزارش نشده/دشمن بزرگ کشتی، دوپینگ است
 • هشدار کاپیتان پیشین استقلال به هواداران و پیشکسوتان آبی پوشان پایتخت
 • آماده باش نارنجی پوشان راهداری برای بارش های بهاری
 • گوش‌شکسته‌ها کرونا را ضربه فنی کردند
 • با درخواست یحیی گل محمدی، باشگاه پرسپولیس برای شروع دوباره تمریناتش در انتظار صدور مجبوز از سوی ستاد مبارزه با ویروس کرونا است
 • شکایات پرسپولیس علیه میناوند تنظیم می‌شود
 • در خصوص شروع به کار دیگر رسته‌های صنفی هیچ گونه تصمیم گیری نشد
 • درخواست باشگاه استقلال از فیفا
 • درخواست باشگاه از فیفا: پرونده‌های استقلال را FREEZE کنید
 • لیگ فوتبال ایران از ابتدای اردیبهشت هم شروع نمی‌شود؟
 • چرا لیگ ایران از ابتدای اردیبهشت شروع نمی‌شود؟
 • چرا لیگ از ابتدای اردیبهشت شروع نمی‌شود؟
 • چرا لیگ فوتبال ایران از ابتدای اردیبهشت شروع نمی‌شود؟