خبرگزاری آریا- آخرین اخبار دنیای فوتبال را با هم مرور می کنیم.
به گزارش آریا، اسطوره منچستریونایتد به تمجید از ستاره اسپانیایی اتلتیکو مادرید پرداخته است. سائول نیگز در سال های اخیر به یکی از اصلی ترین مهره های دیگو سیمئونه در اتلتیکو مادرید تبدیل شده است و نقش پررنگی در موفقیت های تیمش داشته است. به نقل از Goal، ریو فردیناند، مدافع سابق منچستریونایتد، از علاقه شیاطین سرخ به هافبک 25 ساله اتلتیکو مادرید خوشحال شده است و دوست دارد تا نیگز را در اولدترافورد ببیند.
فردیناند درباره سائول نیگز بیان داشت: نیگز بازیکن فوق العاده ای است. من چندین سال است که در آرزوی به خدمت گرفتن او توسط منچستریونایتد هستم. او بازیکن مهمی است. خونسرد، آرام، دارای پای چپ قوی، بازی ساز قوی و همچنین در گلزنی نیز مهارت دارد. شما می توانید مشاهده کنید که سیمئونه تیمش را در میانه میدان حول او می چیند و سائول نیز وسط زمین را اداره می کند.
فردیناند در ادامه گفت: سائول نیگز بازیکن بزرگی است و این هفته روزنامه ها از علاقه منچستریونایتد به او گفته اند اما باید منتظر باشیم و ببینیم که چی پیش می آید چون همه به منچستریونایتد لینک می شوند.

- ساموئل اومتیتی در ابتدای فصل 2016/17 به بارسلونا پیوست و توانست در همان ابتدا، خودش را به عنوان یکی از عناصر کلیدی خط دفاعی بارسلونا مطرح کند. اومتیتی فصل بعد هم به درخشش خود ادامه داد و با دعوت به تیم ملی فرانسه در پایان فصل، توانست عنوان قهرمانی جهان را هم به کارنامه خود اضافه کند. ما مصدومیت زانوی او باعث شد کع بارسلونا هموطن او، کلمنت لنگلت را جذب کند. پس از جذب لنگلت، اومتیتی دیگر نتوانست خودش را به عنوان یکی از 2 مدافع میانی ثابت بارسلونا ببیند. حالا خبر رسیده که بارسلونا قصد دارد او را به فروش برساند.
به گزارش Nicolò Schira از گاتزتا، بارسلونا حاضر است تا در نقل و انتقلات تابستانی، ساموئل اومتیتی را به فروش برساند. گفته می شود مبلغی که بارسلونا برای فروش مدافع فرانسوی طلب کرده، 50 میلیون یورو است.
آرسنال تابستان سال گذشته به جذب اومتیتی علاقه داشت، اما وی تصمیم به ماندن در نیوکمپ گرفت. ظاهرا توپچی ها تنها تیم لندنی نیستند که به داشتن اومتیتی در ترکیب خود علاقه مند هستند. خبر رسیده که چلسی وضعیت مدافع فرانسوی را زیرنظر گرفته و علاقه دارد تا او را به استمفورد بریج بیاورد. اسکیرا مدعی شده که این باشگاه با مدیربرنامه های این بازیکن هم تماس برقرار کرده است.  

- سانتیاگو کانیزارس، دروازه بان سابق تیم والنسیا معتقد است که در حال حاضر نباید راجع به از سر گیری فوتبال صحبت کرد. به علت شیوع ویروس کرونا، ادامه فصل 2019/20 در سراسر دنیا متوقف شده اما برخی از مسئولان به دنبال از سر گیری مسابقات از ماه می یا ژوئن هستند. به گزارش مارکـا، کانیزارس، دروازه بان سابق تیم ملی اسپانیا و والنسیا گفت:
متوجه نیستیم که با چه بحرانی روبرو شده ایم و شک و تردید در تمام جنبه های زندگی از جمله فوتبال گسترده است. ما باید سلامت مردم را در اولویت قرار دهیم چون مردم در حال مرگ هستند و باید راه حلی برای آن پیدا شود. باید محتاط و آگاه باشیم چون مردمی که سالم هستند رفته رفته به مشکل می خورند و می بینید که دیگران هم رنج می برند. شک نکنید که همه ما به نحوی درگیر هستیم و باید روی آن تمرکز کنیم.
به محض اینکه بر این بحران غلبه کردیم، می توانیم به شرایط عادی برگردیم. هنوز خیلی با کور سوی امید فاصله داریم. اگر قرار است از ماه اکتبر یا نوامبر (مهر یا آبان) فصل بعد را شروع کنیم، اشکالی ندارد اما در حال حاضر هم نمی توانیم زحماتی که بازیکنان طی 27 هفته گذشته کشیده اند را دور بیاندازیم، چون 11 بازی مهم دیگر باقی مانده است. فصل باید در بهترین موقع ادامه پیدا کرده و به پایان برسد، و بعد از آن می توانیم برای فصل بعد برنامه ریزی کنیم. فعلاً و در حال حاضر فکر کردن به بازی بیهوده و پوچ است.

- بایرن مونیخ در آستانه شروع یک دوره جدید است. اولی هونس دیگر رئیس باشگاه نیست و رومنیگه هم طی 1-2 سال آینده می رود. هاینر و کان سران جدید باشگاه پرافتخار آلمانی خواهند بود. اولیور کان از شروع سال جاری به هیئت اجرایی بایرن مونیخ پیوسته است. او از سال 2022 مدیر ارشد اجرایی جدید باشگاه خواهد بود.
به گزارش بیلد، کان 50 ساله ابتدا یک شخصیت در سایه بود و شرایط باشگاه را بررسی می کرد. ولی او کم کم مسئولیت های بیشتری را در بایرن به عهده می گیرد. به عنوان مثال در مذاکرات برای تمدید قرارداد نویر، او با مدیر برنامه های این بازیکن صحبت کرد. بایرن مونیخ بعد از شروع شیوع کرونا ویروس، یک ویدیو برای کارکنانش آماده کرد و در آن، فلیک و کان صحبت کردند. در مسائل داخلی باشگاه هم کم کم همه چیز به دروازه بان افسانه ای و سابق باشگاه محول می شود. البته باید به این نکته هم توجه داشت که این روزها رومنیگه بیشتر درگیر بحث های مربوط به بحران کرونا و تعطیلی بازی های لیگ است و دائما با DFL (سازمان لیگ بوندس لیگا) و یوفا در ارتباط است.

- باشگاه مارسی، رئیس سابق خود را از دست داد. امروز ابتلای پاپه دیوف، رئیس سنگالی سابق باشگاه المپیک مارسی به ویروس کرونا رسانه ای شد. اکنون خبر درگذشت او به دلیل ابتلا به ویروس کرونا مخابره شده است. به نقل از اکیپ؛ پاپه دیوف، رئیس سنگالی سابق باشگاه المپیک مارسی ساعتی پیش به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در کشورش درگذشت. او 68 ساله بود و بین سال های 2005 تا 2009 ریاست باشگاه المپیک مارسی را برعهده داشت.

- تصمیم بازیکنان و کادر فنی یوونتوس برای کاهش دستمزد، واکنش های مختلفی را در فوتبال ایتالیا برانگیخت. تعطیلی لیگ ها پیامدهای اقتصادی سنگینی برای تیم های فوتبال خواهد داشت و بازیکنان و مربیان با کاهش دستمزدشان می توانند به کم کردن این بار از دوش باشگاه ها کمک کنند. به گزارش لاریپابلیکا، هندانوویچ، کاپیتان تیم اینتر بعد از صحبت با تمام بازیکنان تیم به ماروتا، مدیر ارشد اجرایی باشگاه اطلاع داده که آن ها می خواهند دستمزدشان را کاهش دهند. کونته، سرمربی تیم هم گفته است آماده است در این روزهای بحرانی دستمزدش را کاهش دهد.
گفتنی است مسئولان سری آ به اتحادیه بازیکنان ایتالیایی اطلاع داده در صورتی که امکان ادامه بازی های لیگ وجود نداشته باشد، روندی که در یوونتوس پیاده شده در سایر باشگاه ها هم اعمال می شود. این اتحادیه هم درخواست کرده کاهش دستمزد موردنظر به اندازه دو ماه باشد. بخشی از پول حاصل از کاهش دستمزدها باید به لیگ های فوتبال زنان و فوتبال جوانان تزریق شود. چون بازی های فوتبال در تمام سطوح تعطیل شده و بازیکنان این تیم ها با مشکلات مالی بزرگی روبرو هستند.

- ژروم بواتنگ در مسیر برگشت از لایپزیش به مونیخ با اتومبیل خود دچار سانحه رانندگی شد. به نقل از بیلد؛ بواتنگ فاصله 430 کیلومتری مونیخ تا لایپزیش را با اتومبیل شخصی طی کرده است تا پسر خود را در لایپزیش ببیند. در مسیر بازگشت به مونیخ، او در نزدیکی نورنبرگ تصادف کرده است. طبق گزارش پلیس به مدافع بایرن مونیخ در این حادثه آسیبی وارد نشده است اما خسارت ناشی از این تصادف 25 هزار یورو برآورد می شود.

- با تایید دنیل لوی رئیس باشگاه تاتنهام، 20% از دستمزد کارکنان این باشگاه از جمله خودِ او طی دو ماه آینده کاهش می یابد. این تصمیم با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی لیگ برتر گرفته شده است. به نقل از میرر؛ دنیل لوی گفت:
این تصمیم توسط باشگاه های بزرگی چون یوونتوس و بارسلونا نیز گرفته شده است. برای حفظ منابع مالی باشگاه در آینده نیاز به فداکاری است. دستمزد 550 عضو باشگاه  از جمله من که فعلا نمی توانیم در سمت های خود فعالیت کنیم در ماه های آوریل و می، 20% کاهش می یابد. این موضوع شامل بازیکنان نمی شود.
گفتنی است دنیل لوی یکی از افرادی است که از اتحادیه بازیکنان حرفه ای انگلستان درخواست کرده، همه بازیکنان لیگ برتر به طور هماهنگ درصدی از دستمزد خود را کاهش دهند.

- با شیوع ویروس کرونا، نیمار چند روز در پاریس ماند اما اصرار داشت با خارج شدن از قرنطینه خانگی به برزیل برگردد. سرانجام او پس از حواشی بسیار با اجازه باشگاه پاری سن ژرمن به برزیل بازگشت که البته این اقدام وی با انتقادات زیادی همراه شد. با انتشار تصاویری از نیمار در برزیل، دلیل اصرار او برای بازگشت به خانه مشخص شده است. به نقل از دیلی میل؛ نیمار در ویلای شخصی خود در برزیل از همه امکانات تفریحی برخوردار است. زمین فوتبال و والیبال ساحلی، انواع استخر، ساحل اختصاصی، زمین گلف و زمین تنیس. تصاویری از نیمار منتشر شده که نشان می دهد او در قرنطینه تنها نیست و مشغول بازی های گروهی است. این موضوع احتمال ابتلا به ویروس کرونا را افزایش می دهد و به همین دلیل موجی از انتقادات به سوی ستاره برزیلی روانه شد. وبسایت رسمی نیمار با انتشار بیانیه ای در این مورد شفاف سازی کرد:
این افراد، همه از دوستان نزدیک و خانواده نیمار هستند. آنها در پاریس هم در کنار نیمار بودند و با او به برزیل برگشتند. در بازگشت به برزیل نیز همه در قرنطینه کامل هستند و از محوطه ویلای شخصی نیمار خارج نشده اند بنابراین دستورالعمل های دولت از سوی آن ها به طور کامل رعایت شده است.

- پس از پرداخت هزینه های کامل درمان و دستمزد نوری طبق قرارداد، آژاکس قرارداد این بازیکن را فسخ کرده است. خارج شدن عبدالحق نوری از کما پس از 2 سال و 9 ماه همچون یک معجزه بود. عبدالحق نوری در جریان بازی های پیش فصل سال 2017، دچار ضربه مغزی شد و به کما رفت. به نقل از تلگراف هلند؛ از همان موقع مشخص شد که حتی در صورت خارج شدن نوری از کما، دوران حرفه ای او به پایان رسیده است. با این حال باشگاه آژاکس دستمزد سالیانه این بازیکن را طبق قرارداد به خانواده نوری پرداخت کرد. قرارداد نوری با آژاکس تا 1 جولای 2020 معتبر بود و سپس به مدت یک سال به صورت خودکار تمدید می شد. با خروج این بازیکن از کما، آژاکس پس از پرداخت کامل هزینه های درمان و دستمزد او به مدت تقریبا 3 سال، قرارداد نوری را به طور رسمی فسخ کرده است. گفته می شود برای فسخ قرارداد، باشگاه آژاکس مبلغی در حدود 3 تا 5 میلیون یورو به نوری می پردازد.


منبع: خبرگزاری آریا

کلیدواژه: چلسی بارسلونا نیمار ویروس کرونا بایرن مونیخ کاهش دستمزد

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.aryanews.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۷۴۴۰۵۷۳ را به همراه موضوع به آدرس info@khabarban.com ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

تحلیل عجیب محسن رضایی از بی‌آبی در غیزانیه خوزستان؛ مقصر افکار آمریکایی است!

ابتلا به کرونا در ایران دوباره صعودی شد؛ خطر افزایش آمار در ۵ روز آینده

روحانی: همه کارمندان باید ۱۰ خرداد به سرکار بر‌گردند/بازگشایی صحن حرم‌ها بعد از عید فطر/ از کرونا عبور کرده‌ایم!

بستر فساد همچنان مهیاست؛ ظهور سلطان خودرو بعد از اعدام سلطان قیر و سکه| سلطان بعدی کیست؟

رسمی؛ تیم بانوان بارسلونا قهرمان فصل اعلام شد

خبر بعدی:

شمه‌ای از زندگی سراسر باعزت پزشک شهید کهگیلویه و بویراحمدی

شهید دکتر قربانعلی جلیل پزشک متعهد کهگیلویه و بویراحمدی بود که در زندگی کوتاه و سراسر با عزت خود همواره زندگی را وقف انقلاب و نظام کرد و در تاریخ 6 خرداد 73 به خیل یاران شهیدش پیوست.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج امروز سالروز شهادت انسانی اخلاق‌مدار و شجاع یعنی شهید دکتر  قربانعلی جلیل است یاد و نامش را گرامی می‌داریم و بر روح بلندش درود و صلوات‌ می فرستیم امید است روز قیامت شرمنده ‌نباشیم

مختصری از زندگینامه شهید قربانعلی جلیل

دوران کودکی و نوجوانی را همزمان با قیامها و مبارزات خونین سالهای 41 و 42 سپری نمود و روحیه جوانمردی، شجاعت، فداکاری و ایثار را از نامداران جد و تبارش به ارث داشت.

نام شهید: قربانعلی نام پدر:جانمحمد تاریخ تولد: 1340 محل تولد: روستای جلیل تاریخ شهادت:73/3/6 محل شهادت بیمارستان نمازی شیراز زیارتگاه روستای جلیل

شهید دکتر قربانعلی جلیل در سال 1340 هجری شمسی در خانواده‌ای اصیل و مسلمان و شیعه مذهب در دامن کوهستان‌های شامخ استوار و پهن دشتهای سرسبز و خرم و دلیرپرور عشایر جلیل چشم به جهان گشود.

تحصیلات ابتدایی را در کنار خانواده و نزد برادرش به پایان رساند و سپس برای ادامه تحصیلات راهنمایی به شهرستان ممسنی(فهلیان) عزیمت نمود و با موفقیت تمام این دوران را پشت سر گذاشت.

 

در این دوران بود که نشانه های بزرگی و معرفت، شجاعت، شهامت، جوانمردی، فداکاری، سخاوت، اخلاق نیکو، تواضع و فروتنی در گل وجودش دمیدن گرفت، بطوری که همگان زبان به تحسین وی می گشودند.

تحصیلات دبیرستانی را در شهرستان گچساران و بخش باشت که در آن موقع از نظر علمی و فرهنگی زبانزد بود به اتمام رسانید و این دوران مصادف بود با اوجگیری مبارزات مردم و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی کشورمان که شهید دکتر جلیل نقش بسزایی در این راستا داشت از جمله طراحان و عاملان و پیشروان راهپیماییها و همچنین تشکلهای اسلامی ... بود.

در سال 1359 یعنی پس از پایان تحصیلات نظری همزمان با شروع جنگ تحمیلی به خدمت مقدس سربازی اعزام شدند و تمام دوران خدمت سربازی را در مناطق غرب و جنوب به دفاع از اسلام و کشور اسلامی به طور شبانه روزی در حملات و جنگهای متعددی از جمله فتح خرمشهر و عملیاتهای مناطق غرب شرکت فعالیت داشته و چه رشادتها و ایثارگریهایی از خود نشان داده که بارها مایه تضمین حیات رزمندگان و همسنگران خود در مقابل دشمن شده که این مسئله از چشم هیچ یک از دوستان و همسنگران وی پوشیده نیست و بارها فرماندهان نظامی را با حرکت برق آسا و دشمن شکن خود به حیرت افکنده و به تحسین واداشت.

پس از اتمام دوران سربازی در سالهای 61و 62 به مدت دو سال در جهاد سازندگی استان مشغول فعالیتهای خدماتی و عمرانی و خدمت به مردم محروم شدند و چندین بار از طرف جهاد سازندگی داوطلبانه به جبهه های جنگ اعزام شدند و در آخرین اعزام در سال 1362 در لشکر 19 فجر بعنوان فرمانده واحد تخریب مشغول مبارزه و رزم با کافران بعثی شدند و در نهایت در تاریخ 62/10/18 مجروح گردید و به بیمارستان قائم اندیمشک اعزام و قریب دو هفته بستری و پس از مداوای ممکن مرخص شد.

چون وضعیت مجروحیت ایشان طوری بود که حضورش در جبهه ناممکن بود به شهرستان برگشت و در حالی که از شدت مجروحیت نگران بود و نیاز به استراحت مستمر داشت در سنگر جهاد سازندگی مشغول به انجام وظیفه مجدد شد.

در سال 63-62 همزمان با خدمت در سازمان جهاد سازندگی در کنکور اعزام به خارج شرکت کرده و در رشته پزشکی قبول گردید و حدود یک سال را در کشور رومانی در رشته پزشکی به همراهی تعدادی از دانشجویان کشور تحصیل نمود.

پس از یکسال تحصیل در آن کشور با پیشنهاد دانشجویان از جمله خود شهید دکتر جلیل (بعلت نامساعد بودن موقعیت آن کشور با کشور اسلامی ایران) به کشور ایران برگشتند و چند سال باقی مانده تحصیل را در دانشگاه شیراز ادامه دادند و در سال 73 که سال آخر تحصیل ایشان بود به دنیال صبر و تحمل بر دوران مداوم مجروحیت خویش نهایتاً پس از حدود شش ماه بستری مستمر در بیمارستان نمازی شیراز در تاریخ 73/3/6 به لقاء حق تعالی شتافت و به خیل شهیدان جنگ تحمیلی پیوست.

انتهای پیام/82009

دیگر خبرها

 • مدافع اسپانیایی، کلید انتقال لائوتارو به بارسا؟!
 • ۵ باشگاه از ۳ لیگ مختلف در پی جذب مجید حسینی
 • عکس ؛ تمرینات عجیب مدافع گرجستانی تیم فوتبال سپاهان
 • توقف در مذاکرات برای بازگشت نیمار به نیوکمپ
 • نیمار و بارسا دورتر از همیشه ؛ جذب دوباره فوق ستاره برزیلی اولویت اصلی بارسا نیست
 • تمرینات گولسیانی با فرزند شیرخوارش (عکس)
 • شکست اولین معاوضه بازیکن بین بارسلونا و یوونتوس
 • کاهش عرضه آپارتمان نوساز در نیمه جنوبی تهران
 • دلایل بارسلونا برای جذب پیانیچ از یوونتوس
 • هتل یا مهمانسرا؟| ادارات در برزخ لوکس‌گرایی یا فروش مهمانسراهای میلیاردی!
 • (تصاویر) زندانیان در زندان لوکس دبی!
 • ۴۰۰۰ سرقت در ۲ ماه | دزدی از ۷۰۰ منزل در مناطق مرفه نشین
 • کواچیچ: می توانم گلزنی را از لمپارد یاد بگیرم چون او در این زمینه شگفت انگیز بود
 • ۱۰ مربی موفق تاریخ لیگ قهرمانان اروپا
 • بن عطیه در فرانسه برای بازگشت به تمرینات آماده می شود
 • 10 مربی موفق تاریخ لیگ قهرمانان اروپا چه کسانی هستند؟
 • جذب نیمار دیگر اولویت بارسلونا نیست
 • منچسترسیتی به جذب نلسون سمدو علاقمند است
 • لمپارد: هفته ای 15 نفر را ناراحت می کنم!