با رعایت نکات بهداشتی از ورود ویروس کرونا به داخل خانه و ریسک ابتلا به آن جلوگیری کنید. ناطقان: با وجود این که پس از شیوع ویروس کرونا افراد بیشتر اوقات خود را در خانه و قرنطینه خانگی به سر می‌برند، اما هنوز به دلایل مختلف از جمله تهیه لوازم مورد نیاز و اساسی خانه باید ساعاتی را در محیط بیرون بوده و با افراد دیگر در ارتباط باشند؛ بنابراین زمانی که در خارج از منزل به سر می‌برید، رعایت نکات بهداشتی و ایمنی برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا بسیار ضروری است.رعایت فاصله اجتماعی (حداقل دو متر) و شست و شوی مداوم دست ها، از جمله مهم‌ترین و موثرترین اقدامات برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا بوده و استفاده از ماسک و دستکش نیز از الزامات ضروری هنگام خروج از خانه است. افراد به این نکته توجه داشته باشند که استفاده از ماسک کثیف نه تنها در پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا تاثیری ندارد، بلکه ممکن است آلودگی را به بدن فرد منتقل کند. هم چنین استفاده از ماسک به معنای بی نیازی از رعایت فاصله اجتماعی نیست و افراد حتی زمانی که از ماسک استفاده می‌کنند باید از نزدیک شدن به یک دیگر در محیط‌های عمومی اجتناب کنند.

در این مطلب به اقدامات احتیاطی برای پیشگیری از ابتلا به کرونا هنگام خروج از خانه و تماس با افراد دیگر پرداخته می‌شود.
برای اشاره و تماس با سطوح مختلف از آرنج و پا‌های خود استفاده کنید

اگر هنوز برای باز کردن در، زدن دکمه‌های مختلف از جمله دکمه آسانسور و ... از نوک انگشتان خود استفاده می‌کنید، سعی کنید این عادت را ترک کنید؛ چرا که مهم‌ترین راه انتقال ویروس از طریق دست آلوده و تماس دست با صورت شما است. می‌توانید برای تماس با این سطوح از زانوها، پا‌ها و آرنج خود برای پیشگیری از آلودگی استفاده کنید.

برای باز کردن در و زدن کلید برق یا دکمه آسانسور از شانه و آرنج خود استفاده کنید. می‌توانید برای باز کردن در، آستین خود را روی دستتان کشده سپس دسته در را بکشید تا از انتقال آلودگی به دست خود جلوگیری کنید؛ چرا که احتمال برخورد دست با غذا و هم چنین کشیدن دست به صورت خودتان بسیار بیشتر از برخورد آستین لباس با صورت و دهان شما است.

رعایت فاصله بسیار مهم است

رعایت فاصله اجتماعی با همه افراد حتی در خانه برای پیشگیری از انتقال کرونا بسیار مهم است. رعایت فاصله حداقل دو متر در مراکز خرید، نانوایی‌ها و ... هنگام ایستادن در صف، می‌تواند در پیشگیری از انتقال ویروس موثر باشد. هم چنین با رعایت اصول بهداشتیب و فاصله از دیگران، می‌توانید برای تقویت روحیه و تغییر حال خود به پیاده روی خارج از خانه بروید، اما به هیچ وجه از اطراف خود و سطوحی که با آن‌ها در تماس هستید غافل نشوید.


به دنبال گزینه «اتوماتیک» باشید

تا جای ممکن از وسایل اتوماتیک برای راه انداختن کار خود استفاده کنید تا از تماس دست خود با سطوح تا حدامکان پیشگیری کنید. در صورت دسترسی نداشتن به این وسایل، طبق موارد گفته شده به جای دست از دیگر اندام‌ها برای تماس با سطوح استفاده کنید.
حواستان به سطوحی که تلفن همراهتان با آن‌ها در تماس است، باشد

هر چه تلفن همراهتان کمتر در محیط‌های مشترک قرار داده شود، احتمال آلودگی آن به ویروس کمتر است. بهتر است زمانی که در محیط بیرون از خانه هستید، تلفن خود را در جیب یا کیف پولتان بگذارید و تا حد امکان از بیرون آوردن آن اجتناب کنید. در صورتی که احتمال می‌دهید تلفن همراهتان آلوده شده باشد، با دستمال‌های ضدعفونی کننده آن را پاک کنید.

هنگام خرید بسیار هوشیار باشید

از پلاستیک‌هایی که خودتان قبلا ضدعفونی کرده اید یا از کیسه‌های پارچه ایی تمیز که از خانه آورده اید برای خرید استفاده کنید، چرا که از تمیز بودن و پاک بودن آن از ویروس مطمئن هستید. سعی کنید این توصیه را به فروشنده و سایر افرادی که در فروشگاه حضور دارند نیز با رعایت احترام گوشزد کنید.

پس از بازگشت به خانه حتما کیسه‌های خرید را قبل از ورود، جلوی در خانه بگذارید و وسایل درون آن را ضدعفونی کنید. سپس دستانتان را به دقت شسته و لباس هایتان را بشویید.

به محصولات و تولیدات خود بدون پوشیدن دستکش دست نزنید

اگر فروشنده هستید از دست زدن به محصولات خود اجتناب کنید؛ چرا که این کار موجب استرس مشتریان و کاهش اطمینان آن‌ها برای خرید محصول می‌شود. سعی کنید کمترین تماس را با محصولات داشته و از دستکش به همراه ماسک استفاده کنید.


لمس سطوح را به حداقل برسانید

سعی کنید از تماس با سطوح و افراد تا حد امکان اجتناب کنید. اگر افرادی که دوست و فامیل شما هستند در خارج از خانه ملاقات کردید، به آن‌ها بگویید که، چون دوستشان دارید به آن‌ها نزدیک نمی‌شوید و از در آغوش گرفتن و بوسیدن افراد اکیدا خودداری کنید.

هنگام ورود به خانه، قبل از هر کاری ابتدا دست هایتان را بشویید

شستن دست‌ها را جدی بگیرید؛ چرا که مهم‌ترین راه برای پیشگیری از انتقال کرونا است. هر بار دستان خود را ۲۰ ثانیه با آب و صابون و با دقت بشویید تا آن‌ها را از هرگونه آلودگی پاک کنید. شستن لای انگشتان، انگشت شصت، مچ دست و کناره‌های دست را فراموش نکنید.

منتشر نشود/ ۱۲ راه برای در امان ماندن از ابتلا به کرونا
از ماشین و خانه خود غافل نشوید

هنگامی که با ماشین بیرون از خانه می‌روید، این نکته را در نظر بگیرید که با سطوح مختلف تماس پیدا کرده و ممکن است دستانتان آلوده شده باشد؛ بنابراین از ضدعفونی کردن ماشین و هم چنین خانه خود غافل نشوید؛ چرا که همین بی احتیاطی‌های کوچک ممکن است ریسک ابتلا به کرونا را بالا ببرد.
دستمال مرطوب و محلول ضدعفونی کننده با خود به همراه داشته باشید

به همراه داشتن دستمال کاغذی یا دستمال مرطوب می‌تواند در محیط‌هایی که به گندزدا بودن آن‌ها اطمینان ندارید، به شما کمک کنند. مثلا برای گرفتن دستگیره در یا هر شی دیگری در محیط بیرون از خانه می‌توانید از ان‌ها استفاده کرده و سپس دور بیندازید.


استفاده از پول کاغذی ممنوع!

در حال حاضر، پول کاغذی مهم‌ترین و پر خطرترین راه برای انتقال ویروس کرونا است؛ چرا که افراد زیادی آن را لمس می‌کنند و ممکن است به صورت گسترده باعث انتقال ویروس به افراد مختلف شود؛ بنابراین از کارت‌های بانکی و با رعایت نکات بهداشتی برای پرداخت هزینه‌های خود استفاده کنید.

وسایل و اشیا مشکوک به آلودگی را تا مدتی دور از دسترس قرار دهید

ویروس کرونا بر روی سطوح مختلف ماندگاری متفاوتی دارد. این ویروس روی دستکش لاتکس و آلومینیوم ۸ ساعت، پلاستیک ۲ روز، چوب و شیشه ۴ روز، کاغذ و تفلون ۵ روز و سطوح استیل ۳ تا ۲۸ روز زنده می‌ماند؛ بنابراین پس از ورود اشیا و وسایل مختلف به داخل خانه، حتما تا مدتی که ذکر شد اشیا را قرنطینه کرده و دور از دسترس قرار دهید.

با رعایت این نکات و تمام توصیه‌های متخصصان، می‌توانید از ابتلا به ویروس کرونا در امان بمانید. منبع: باشگاه خبرنگاران برچسب ها: درامان ماندن ، ابتلا ، کرونا

منبع: ناطقان

کلیدواژه: درامان ماندن ابتلا کرونا ابتلا به ویروس کرونا پیشگیری از ابتلا خود استفاده کنید برای پیشگیری انتقال ویروس رعایت فاصله مهم ترین هم چنین

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت nateghan.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت nateghan.ir بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۷۵۰۶۷۰۰ را به همراه موضوع به آدرس info@khabarban.com ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

نماینده مجلس: ایران ۲۰ تا ۳۰ میلیارد دلار به سوریه پول داده است/ آینده کشور پر چالش است

اين سياست را اعدام‌ كنيد/ چرا افراد عادی محکوم به اعدام می‌شوند ولی افراد صاحب قدرت با اندکی مجازات و سپس تخفیف و آزادی مشروط مواجه شوند؟

سوئد در شوک یک جنایت؛ بریده شدن سر دختر سوئدی توسط پسر عراقی+عکس

مسکن گران می شود؟

احتمال رسیدن نرخ بیکاری آمریکا به ۲۰درصد

خبر بعدی:

آخرین آمار ابتلای به ویروس کرونا در ترکیه/لزوم استفاده از ماسک و حفظ فاصله ۱.۵ متری

وزیر بهداشت نوشت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۰ هزار و ۱۷۸ تست کرونا گرفته شده که از بین آنها ۱۱۸۶ نفر مبتلا تشخیص داده شده‌اند و ۳۲ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند. ۰۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۷ بین الملل ترکیه و اوراسیا نظرات - اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، فخرالدین کوجا وزیر بهداشت ترکیه در خصوص آخرین وضعیت شیوع کرونا در این کشور در صفحه توئیتر خود نوشت: طی 24 ساعت گذشته 40 هزار و 178 تست کرونا گرفته شده که از بین آنها 1186 نفر مبتلا تشخیص داده شده‌اند و 32 نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

وی افزود: به این ترتیب در مجموع 1 میلیون و 807 هزار و 673 تست گرفته شده که 155686 نفر از آنها مبتلا به کرونا تشخیص داده شده‌اند. همچنین 4308 نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

وزیر بهداشت همچنین ادامه داد: تعداد کسانیکه به حمایت پزشکی ویژه نیازدارند رو به کاهش است. با توجه به افزایش تعداد تستها، تعداد مبتلایان جدید طبق پیش بینی هایمان است. استفاده از ماسک و حفظ فاصله یک و نیم متری لازم است.

انتهای پیام/

R1396/P/S8,1414/CT10 واژه های کاربردی مرتبط ترکیه ویروس کرونا

دیگر خبرها

 • پاری‌سن‌ژرمن حاضر به فروش ستاره‌هایش نیست
 • تاکنون نزدیک به ۱۰۰ هزار آمریکایی قربانی کرونا شده‌اند
 • هشدار رئیس‌جمهور مکزیک درباره از دست رفتن یک میلیون شغل به خاطر کرونا
 • انجام حرکات ورزشی کاردیو در منزل
 • قتل زن آشنا در تهران / اهریمن دستور قتل سوسن را صادر کرد +فیلم گفتگوی اختصاصی
 • روش صحیح استفاده از ماسک در مقابله با ویروس کرونا
 • اعتراف تلخ تانک روس بعد از ابتلا به کرونا
 • کشتی گیری که کرونا را جدی نگرفت/ سادولوف: کرونا را دست کم گرفتم
 • رمز جوان ماندن رضا یزدانی چیست؟ / وقتی حواس پرتی آقای خواننده کار دستش می دهد
 • تشخیص ویروس کرونا به کمک فناوری‌های نوین
 • با رنگ باختن حافظه جمعی، توانایی مقابله ما با همه گیری بعدی نیز رنگ خواهد باخت
 • افشاگری مسی از دلیلش برای ترک بارسلونا
 • پیشرفت ژاپن در تولید واکسن کرونا
 • رمز گشایی از جوان ماندن رضا یزدانی در برنامه «دورهمی»/ وقتی حواس پرتی آقای خواننده کار دستش می دهد
 • رمز گشایی از جوان ماندن رضا یزدانی در برنامه «دورهمی»
 • برگزاری نماز عید فطر در نوار غزه
 • آخرین آمار ابتلای به ویروس کرونا در ترکیه/ لزوم استفاده از ماسک و حفظ فاصله ۱.۵ متری
 • راز جوان ماندن رضا یزدانی در «دورهمی» فاش شد +عکس
 • انتقال کرونا از جسد | کرونا پس از مرگ هم منتقل می‌شود