به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، سید کامل تقوی نژاد معاون توسعه منابع و مدیریت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز (شنبه ۳۰ فروردین) در نشست خبری که به صورت ویدئو کنفرانس از وزارت بهداشت برگزار شد، گفت: سازمان برنامه و بودجه در اواخر سال ۹۸ حدود ۳ هزار و ۵۰ میلیارد تومان برای مبارزه با کرونا در اختیار وزارت بهداشت قرار داد.

تقوی نژاد افزود: ۱۲۰۰ میلیارد تومان از از این اعتبار برای خرید دانشگاههای علوم پزشکی از محل خرید از شرکتهای داخلی هزینه می شود که شامل شامل کالاهای مصرفی و غیر مصرفی می شود.

وی گفت: علاوه بر آن حدود ۴۰ میلیارد تومان از طریق مشارکت مردمی در اختیار دانشگاههای علوم پزشکی قرار گرفته است.خیرینی بودند که کمک کردند در شرایط فعلی برای جلب اعتماد مردم نماد نیکوکاری در بورس اوراق بهادار تعریف شده است.

این مسئول افزود: سهام کرونا یک  و کرونا دو تعریف شده است. در کرونا یک سهام خریداری می شود در اختیار دانشگاهها قرار می گیرد. در کرونا دو فرد سهام را می گیرد و منافع آن در اختیار نظام سلامت قرار می گیرد.

تقوی نژاد گفت: ۲۰۰ میلیارد تومان هم به عنوان پاداش رئیس جمهوریبرای کارکنانی که در صف اول مبارزه با کرونا بودند اختصاص پیدا کرد که قبل از عید انجام شد.

وام ۵۰ میلیون دلاری از بانک جهانی

معاون وزیر بهداشت درباره کمک های خارجی نیز گفت:کمک های خارجی هم داشتیم و ایرانیانی از خارج از کشور کمک های غیر نقدی زیادی داشتند. از سال ۲۰۰۵ به این طرف برای اولین بار وام بانک جهانی را دریافت می کنیم که ۵۰ میلیون دلار است و مقدمات آن انجام شده است و کارهای اولیه آن با همکاری بانک مرکزی و وزارت اقتصاد انجام می شود و با همکاری سازمان بهداشت جهانی از این محل تجهیزاتی خریداری می شود.

وی ادامه داد: ۱۳۰ میلیون یورو هم از بانک توسعه اسلامی برای برای تجهیز منابع گرفته می شود.

معاون وزیر بهداشت افزود: برای افزایش حقوق همکاران در اسفند سال ۹۸ در زمان مبارزه با کرونا افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارکنان غیر هیات علمی  دانشگاههای علوم پزشکی ابلاغ شد و حقوق همکاران تا ۵۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: برای اولین بار این افزایش برای کارکنان قراردادی و شرکتی هم افزایش پیدا کرد. همیشه افزایش ها شامل نیروهای رسمی می شد این بار همه نیروها با هر عنوانی در وزارت بهداشت باشند مشمول این افزایش قرار می گیرند

تقوی نژاد گفت: تشویق همکاران هم در پرونده آنها ثبت می شود. مرخصی تشویقی هم برای افرادی که در مبارزه با کرونا بودند در نظر گرفته می شود. و این خدمات در ارزشیابی همکاران و ارتقا رتبه آنها به عنوان ارشد، خبره و عالی لحاظ می شود و متناسب با کیفت کار آنها قرار شد به آنها پاداش پرداخت شود.

وی ادامه داد: مهمترین مساله ای که مطالبه کادر پرستاری بوده و در ملاقات با رهبری نیز در سال گذشته مطرح شد. تفکیک اضافه کار و کارانه ساعتی این همکاران بود که انجام شد البته تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی هنوز انجام نشده، مکاتبه ای با سازمان امور استخدامی هم انجام شده و در حال پیگیری است.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: آبان ۹۸ آزمونی برای استخدام برگزار شد و قرار بود ۱۰ هزار نفر استخدام شوند که اعلام نتیجه آن با ایام مبارزه با کرونا مواجه شد. اسفند نتیجه این آزمون اعلام شد. لازم بود افراد قبول شده مراحل جذب و گزینش را طی می کردند و چند ماهی باید منتظر می ماندند اما در اسفند ماه به دانشگاههای علوم پزشکی اجازه داده شد این افراد بدون طی مراحل گزینش بکارگیری شوند و تعداد زیادی از این افراد در دانشگاههای علوم پزشکی در حال خدمت هستند. البته ممکن است بعدها در شرایط عادی تر گزینش شوند.

استخدام ۴۵۰۰ پرستار در اسفند

وی گفت: ۱۰ هزار نفر در اسفند استخدام کردیم. ۴۵۰۰ نفر پرستار بودند. ۲۵۰۰ نفر از مجوزهای سابق و سه هزار نفر هم از استخدام مراحل قبل اضافه می شوند از این سه هزار نفر بیش از دو هزار نفر کادر پرستاری خواهند بود و افرادی که با قراردهای ۸۹ روزه آمده اند در مراحل بعدی در اولویت استخدام هستند کسانی که در ایام خطر همکاری می کنند برای آنها امتیاز ویژه در نظر می گیریم و به عنوان همکاران آینده تعریف می شوند.

تقوی نژاد در مورد تشویقی ها ی هزار تومانی یا ۱۰ هزار تومانی به پرستاران گفت: شاید بی سلیقگی های در برخی تشویقی ها بوده باشد قطعا تشویق هزار تومانی و ۲۰ هزار تومانی در شأن پرستاران نیست و حتما رسیدگی می شود.

تقوی نژاد اضافه کرد: مجوز تمدید طرح پزشکان و پرستاران به دانشگاههای علوم پزشکی تفویض اختیار شد.۱۹ هزار و ۴۲۶ نفر داوطلبان امدادرسانی نیز در سایت وزارت بهداشت ثبت نام کردند. ۲۰۰ پزشک مشمول طرحی نیز از اپتدای اسفند به دانشگاهها و مناطق محروم اعزام شدند و ۷۲۵ کارشناس پرستاری مشمول قانون طرح نیز به دانشگاهها اعزام شدند.

وی گفت: ۲۷ اسفند ۹۸ بخشنامه جداسازای کارانه و اضافه کار نیز ابلاغ شد. سال گذشته حدود ۱۴ هزار میلیارد تومان از اعتبارات مورد نیاز به دانشگاهها پرداخت شد که از سازمان تامین اجتماعی در سال گذشته وصول شد.

افزایش ۳۰ درصدی تختهای بیمارستانی در دولت تدبیر و امید

معاون وزیر بهداشت افزود: بخش سلامت در سالهای اخیر در این دولت جزو اولویتهای تامین اعتبار بوده است به همین علت امروز تخت های بیمارستانی آماده زیادی داریم. ۱۴۸۶ پروژه عمرانی با زیربنای ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار و ۳۶ هزار تخت به بهره برداری رسیده است. و ۳۰ درصد تختهای کشور در این مدت و در این دولت اضافه شده است و تعداد تختهای ویژه دو برابر شد.

وی گفت: اکنون حدود ۴ هزار تخت در اختیار بیماران کرونای قرار گرفته است و حدود ۱۵۰۰ تخت آی سی یو نیز با بخشی از اعتبار یک میلیارد دلاری صندوق ذخیره در بخش دولتی اضافه می شود.

تقوی نژاد افزود: در دولت تدبیر و امید در ۵۸۵ بیمارستان ارتقای هتلینگ قرار گرفته است که ۵۰ درصد بیمارستانهای دولتی را شامل می شود. در بخش بهداشت نیز ۷۹۵۵ پروژه با زیربنای یک میلیون و ۱۷۰ هزار به مراکز بهداشتی اضافه شد.۱۱۵ هزار مترمربع نیز در بخش های ورزشی و رفاهی وزارت بهداشت اضافه شد.

وی ادامه داد: تجهیزاتی که مورد نیاز بخش بهداشت و درمان بوده تامین شده است است. حدود ۷ هزار تجهیزات در این مراکز توزیع شد. ۳۷ هزار تخت بیمارستانی و ۲۰ هزار تخت مراکز نقاهتگاهی و خودمراقبتی نیز ایجاد شده است که البته همکاری نیروهای مسلح و هلال احمر را در این کار داشته ایم.

کمبود ماسک و لوازم حفاظتی در بیمارستانها نداریم

معاون توسعه وزارت بهداشت گفت: شاید در روزهای اول شیوع کرونا مقداری کمبود امکانات داشتیم اما امروز برای حفاظت فردی همکاران هیچ کمبودی در مراکز بهداشتی و درمانی وجود ندارد.

وی افزود: با نظر وزیر بهداشت حدود ۲۲۰۰ میلیارد تومان از اعتبار یک میلیارد دلاری صندوق ذخیره که با اجازه مقام معظم رهبری پرداخت شد، در بخش بهداشت در اختیار وزارت بهداشت قرار می گیرد.۱۹۵۰ میلیارد تومان هم در سال ۹۹ به وزارت بهداشت پرداخت شد و از ۱۱۰۰ میلیارد تومان هم از اعتبار سه هزار و ۵۰ میلیارد تومانی سازمان برنامه در اختیار وزارت بهداشت قرا گرفته است.

تقوی نژاد گفت: همه امکانات از شرکتهای داخلی تامین می شود و از محل خرید تضمینی هیات امنای ارزی چه برای لباس یکسره، ماسک N ۹۵، گان، محافظ صورت، کاور کفش، مانیتور علایم حیاتی، ونتیلاتور، برانکارد ایزوله به صورت خرید تضمیمی از شرکتهای داخلی خرید می شود.

وی افزود: خرید خارجی فقط پس از تخصیص وام ۵۰ میلیون دلاری بانک جهانی با هماهنگی سازمان بهداشت جهانی انجام می شود. این اعتبار سهم و حق ماست که با توجه به جمعیت ایران و مساله کرونا در اختیار ایران قرار می گیرد.

تقوی نژاد در مورد عقب ماندگی حقوق پرستاران و پرسنل وزارت بهداشت گفت: قبلا تا ۲۰ ماه عقب ماندگی کارانه داشتیم و همیشه تفاوت چند ماهه بین پزشکان و غیر پزشکان هست و همیشه پرستاران زودتر به حقوقشان می رسند اما در ابتدای سال ۹۹ سازمان بیمه سلامت معقوقا را تا پایان شهریور به دانشگاههای علوم پزشکی پرداخت کرده است و سازمان تامین اجتماعی نیز ۱۴ هزار میلیارد تومان از معوقات خود را پرداخت کرد.

معاون وزیر بهداشت گفت: با توجه به شرایط بیمارستانها مراجعه مردم به بیمارستانهای خصوصی کم شده است. جراحی های غیر اورژانسی تا حدود زیادی ندارند و درآمد بیمارستانها در اسفند نسبت به بهمن بیش از ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده است. امیدواریم این شرایط برگردد زیرا ترس اولیه برای مراجعه مردم به بیمارستانها از بین رفته است.

وی افزود: بیمه امتیازاتی را برای بیمارستانهای خصوصی در نظر گرفته شده است. قرار بود وام دولت برای بنگاههای اقتصادی برای بیمارستانهای خصوصی هم در نظر گفته شود. موضوع تعدیل نیرو در بیمارستانهای خصوصی نیز با همکاری معاونت درمان وزارت بهداشت پیگیری می شود.

افزایش ۵۰ درصدی حقوق همه پرسنل وزارت بهداشت

تقوی نژاد گفت: افزایش حقوق تا سقف ۵۰ رصد نیز اواخر سال گذشته برای همه پرسنل وزارت بهداشت اعم از رسمی، پیمانی، قراردادی و شرکتی که امتیاز فصل هشتم قانون خدمات مدیریت کشوری برخوردار شدند با با موافقت وزیر بهداشت اعمال شد. به طور متوسط ۴۳ درصد به حقوق برای همه کارکنان وزارت بهداشت با هر عنوانی اعمال می شود.هیچ فرد و رسته ای در وزارت بهداشت نداریم که این افزایش شامل حال او نشده باشد.

کد خبر 502346 برچسب‌ها وزارت بهداشت و درمان كرونا در ايران

منبع: همشهری آنلاین

کلیدواژه: وزارت بهداشت و درمان كرونا در ايران دانشگاههای علوم پزشکی بیمارستانهای خصوصی پرسنل وزارت بهداشت معاون وزیر بهداشت میلیارد تومان مبارزه با کرونا تقوی نژاد گفت قرار می گیرد هزار تومانی سال گذشته هزار تخت هزار نفر انجام شد ۵۰ درصد

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.hamshahrionline.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت www.hamshahrionline.ir بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۷۶۴۷۲۴۵ را به همراه موضوع به آدرس info@khabarban.com ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

عملکرد مسئولان ایران و آمریکا در مواجهه با اعتراضات مردمی چگونه بود؟

تصاویر| ویلاهای لوکس زمین‌خواران در دل جنگل‌های هیرکانی

رییس سازمان محیط زیست: ۹۹۰ هکتار جنگل سوخت، طبیعی است، نباید نگران باشیم که انگار کشور می‌سوزد

فیلم| اظهارات جنجالی مدیرعامل صندوق بازنشستگی: سطح زندگی ما و بازنشستگان متفاوت است!

۲۰ هکتار از مناطق جنگلی اندیکا در آتش سوخت

خبر بعدی:

استخدام حسابدار در شرکت آریانا فلز گستران در قزوین

حسابدار جنسیت: خانم دارای سابقه کار بصورت تمام وقت یا نیمه وقت  مسلط به امور حسابداری آشنایی به امور بانکی مسلط به نرم افزار هلو با روابط عمومی بالا ساعت کاری: از 8 تا 16.30(تمام وقت) یا 8 تا 14.30(پاره وقت) حقوق از یک میلیون تومان به بالا از متقاضیان واجد شرایط خواهشمندیم ‌با شماره‌های زیر تماس حاصل نمایند. اطلاعات تماس تلفن 02833795970 موبایل 09104687900 آدرس: دفتر: قزوین، مینودر

 

دیگر خبرها

 • افزایش ۱۰ درصدی قیمت میوه همزمان با بازگشایی تالارها
 • وزارت راه: افزایش قیمت بلیت قطار هنوز نهایی نشده
 • وزارت راه: افزایش ۲۰درصدی قیمت بلیت قطار هنوز نهایی نشده؛ وزیر باید امضا کند
 • افزایش ۲۰ درصدی قیمت بلیت قطار‌های مسافری
 • استخدام کارشناس بازرگانی خارجی در تهران
 • موافقت شورای عالی ترابری با افزایش 20 درصدی قیمت بلیت قطارهای مسافری
 • برنامه اصلاح ساختار بودجه فردا به مجلس می‌رود/ سهم 6 درصدی مالیات به GDP در ایران
 • کاهش ۷۰.۷ درصدی مبلغ وصول چک در کشور
 • سهم ۶ درصدی مالیات به GDP در ایران
 • برنامه اصلاح ساختار بودجه هنوزتکمیل نیست/ سهم 6 درصدی مالیات به GDP در ایران
 • برنامه اصلاح ساختار بودجه تکمیل نیست/ سهم 6 درصدی مالیات به GDP در ایران
 • پیش بینی افزایش ۱۰ درصدی قیمت میوه همزمان با بازگشایی تالارها
 • استخدام کارمند تولید و کارگر تولید در شرکت بدرتک الکتریک
 • استخدام فروشنده در فروشگاه زیما در تهران
 • استخدام کارشناس مجرب بازرگانی خارجی و داخلی
 • رشد ۹ درصدی برداشت چای در شمال/حدود ۵۴ هزار تن برگ سبز از چای‌کاران خریداری شد
 • افزایش ۱۰ درصدی قیمت میوه همزمان با بازگشایی تالارها؛ هندوانه گران شد
 • گفته‌های یک پرستار سوئدی در بخش مراقبت‌های ویژه بیماران کووید ۱۹
 • کمتر از یک سوم بیکاران کرونا بیمه بیکاری گرفتند