Web Analytics Made Easy - Statcounter

خبرگزاری آریا- سخنگوی کاخ کرملین در واکنش به گزارش‌ها درباره وضعیت جسمانی رهبر کره شمالی، گفت که اطلاعات رسمی در این باره ندارد.
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری آریا، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست‌جمهوری روسیه امروز (سه‌شنبه) هرگونه اطلاع مسکو از حال «کیم جونگ‌اون» رهبر کره شمالی را رد کرد.
به نوشته وبگاه شبکه «ریانووستی»، پسکوف در نشست خبری در پاسخ به سوالی درباره اطلاع مسکو از وضعیت جسمانی کیم، گفت: «خیر، ما اطلاعات رسمی در این باره نداریم».

بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان


پیشتر امروز «کیم یئون‌چول» وزیر اتحاد کره جنوبی گفته بود که احتمالا رهبر کره شمالی برای اجتناب از مبتلا شدن به ویروس کرونا، در انظار عمومی ظاهر نمی‌شود.
برخی رسانه های ژاپنی شنبه هفته قبل مدعی ناموفق بودن عمل اولیه جراحی رهبر کره شمالی شدند و به نقل از منبع نزدیک به تیم معالجه کننده کیم جونگ اون نوشتند که عمل جراحی نخست روی وی موفق نبوده است.
امروز همچنین نمایندگان آمریکا و کره جنوبی در تماس تلفنی ارزیابی کردند که هیچ نشانه غیرعادی درباره وضعیت کیم وجود ندارد.
غیبت های کیم از انظار عمومی پدیده نادری نیست، برای مثال وی اوایل سال جاری پس از 21 روز غیبت در انظار حاضر شد در سال 2014 نیز کیم حدود یک ماه از چشم عموم ناپدید شد اما دوباره ظاهر شد بعداً تأیید شد که پزشکان کیستی را از ناحیه مچ پای او خارج کرده اند.

اظهار نظر تازه ترامپ در باره وضعیت جسمانی رهبر کره شمالی
رییس جمهوری آمریکا که پیشتر گفته بود اعتقاد ندارد رهبر کره شمالی بیمار باشد در اظهاراتی جدید گفته که به خوبی از حال وی آگاه است.
بنابر گزارش کیودو، دونالد ترامپ روز دوشنبه به وقت محلی در جمع خبرنگاران گفته که از وضعیت کیم به خوبی آگاه هستم اما اکنون نمی‌توانم در مورد آن صحبت کنم.
او خطاب به خبرنگاران گفته شما هم احتمالا در آینده نزدیک از وضعیت او مطلع خواهید شد.

واکنش نخست‌وزیر ژاپن به گزارش‌ها درباره رهبر کره شمالی
نخست‌وزیر ژاپن با بیان اینکه از گزارش‌ها درباره وضعیت جسمانی رهبر کره شمالی اطلاع دارد، گفت به دقت تحولات را رصد می‌کنند.
«آبه شینزو» نخست‌وزیر ژاپن امروز (سه‌شنبه) بعد از گذشت حدود یک هفته، به گزارش‌ها درباره بیماری «کیم جونگ‌اون» رهبر کره شمالی و وخامت حال او واکنش نشان داد.
به نوشته خبرگزاری «رویترز» آبه طی سخنرانی در نشست پارلمان ژاپن، گفت که از گزارش‌ها درباره وضعیت جسمانی کیم اطلاع دارد.
وی بدون ارائه جزئیات بیشتر از حال رهبر کره شمالی، گفت که تحولات در این باره را به دقت دنبال می‌کند.

سئول: غیبت رهبر کره شمالی احتمالا برای دوری از ابتلا به کرونا است
یک وزیر ارشد کره جنوبی احتمال داد که رهبر کره شمالی برای اجتناب از مبتلا شدن به ویروس کرونا، در انظار عمومی ظاهر نمی‌شود.
«کیم یئون‌چول» وزیر اتحاد کره جنوبی امروز (سه‌شنبه) گفت احتمال دارد «کیم جونگ‌اون» رهبر کره شمالی به دلیل نگرانی‌ها از شیوع ویروس «کووید19»، در مراسم سالروز تولد بنیان‌گذار این کشور شرکت نکند.
به نوشته خبرگزاری «رویترز»، این وزیر ارشد سئول طی سخنرانی در پارلمان این کشور، توضیح داد علی‌رغم اینکه پیونگ‌یانگ گفته ویروس کرونا به کره شمالی سرایت نکرده اما به دلیل تدابیر سفت‌وسختی که برای اجتناب از شیوع این ویروس در پیش گرفته‌اند، غیبت این کیم چندان هم غیرعادی نیست.
کیم در این باره افزود: «درست است که او هرگز مراسم سالروز تولد کیم ایل‌سونگ را از زمانی که قدرت را به دست گرفته، از دست نداده، اما بسیاری از مراسم‌های سالانه از جمله جشن‌ها [در سراسر جهان] به دلیل نگرانی‌ها از ویروس کرونا لغو شده‌اند».
وی چند روز پیش نیز گفته بود دولت سئول به‌قدری از توانمندی اطلاعاتی لازم برخوردار است که تایید کند هیچ نشانه‌ای از وضعیت غیرعادی در کره شمالی وجود ندارد.

همه چیز عادی و کیم جونگ اون زمام امور را در دست دارد
وزارت وحدت کره جنوبی اعلام کرد که «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی بر اساس گزارش های موجود به طور معمول در حال رتق و فتق امور کشور است.
خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی روز سه شنبه به نقل از این وزارتخانه آورده است رسانه های کره شمالی روزانه گزارش هایی درباره رهبر کره شمالی و رسیدگی او به مسایل کشوری منتشر می کنند.
همزمان «کیم ایون چول» وزیر وحدت کره جنوبی هم در مصاحبه ای تاکید کرد که بر اساس گزارش این رسانه ها ، شرایط عادی به نظر می رسد و رهبر کره شمالی زمام کار را در اختیار دارد.
اگرچه کیم در دو هفته گذشته در ملاء عام ظاهر نشده است اما رسانه های کره شمالی برنامه کاری روزانه وی را همچنان منتشر می کنند.
وزیر وحدت کره جنوبی تصریح کرد که پس از حضور رهبر کره شمالی در نشست دفتر سیاسی، رسانه های کره شمالی همواره برنامه های کاری «کیم جونگ اون» را منتشر کرده اند و اوضاع کشور طبق معمول در جریان است.
رسانه های کره شمالی این روزها درباره مکان رهبر کره شمالی و سلامت وی گزارشی نداده اند اما اخبار مربوط به ارسال هدایای مردمی و نامه های دیپلماتیک از سوی وی را منتشر کرده اند.

درخواست دولت کره جنوبی از رسانه‌ها درباره اخبار مربوط به رهبر کره شمالی
دولت کره جنوبی خواستار آن شده که رسانه‌های این کشور در گزارش‌های خود درباره موضوع رهبر کره شمالی احتیاط کنند.
با افزایش شایعات در رسانه های غربی و منطقه ای درباره غیبت طولانی مدت کیم جونگ اون رهبر کره شمالی، کره جنوبی خواستار آن شد که رسانه های کشور در گزارش های خود درباره این موضوع احتیاط کنند.
روزنامه ژاپن تایمز روز دوشنبه از قول وزارت وحدت کره جنوبی آورده است که رسانه ها باید جانب احتیاط را درباره گزارش های مرتبط با بیماری رهبر کره شمالی مد نظر داشته باشند.
این وزارتخانه تاکیدکرد که به رغم افزایش شایعات رسانه ای تا الان هیچ مورد غیرمعمولی در کره شمالی مشاهده نشده است و در گزارش ها باید احتیاط کرد.
بسیاری از رسانه های غربی و کره جنوبی در روزهای اخیر گزارش های ضد و نقیضی درباره وضعیت سلامت رهبر کره شمالی منتشر کرده اند.
در تازه ترین مورد روزنامه دونگبا ایلبو در کره جنوبی گزارش کرده بود که رهبر کره شمالی احتمالا در جریان آزمایش موشکی روز 14 آوریل زخمی شده است.

خبرگزاری رسمی کره شمالی نامه جدید از «کیم» منتشر کرد
رهبر کره شمالی در بحبوحه شایعات درباره سلامت او نامه‌ای به یک مقام آفریقای جنوبی نوشته است.
رسانه رسمی کره شمالی نامه جدیدی از «کیم جونگ اون»، رهبر این کشور به رئیس‌جمهور آفریقای جنوبی در بحبوحه شایعات درباره سلامتی او منتشر کرده است.
طبق گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی کیم در این نامه «روز آزادی» آفریقای جنوبی را به رئیس‌جمهور این کشور تبریک گفته است. تاریخ این نامه مربوط به امروز (8 اردیبهشت/27 آوریل) است.
رهبر کره شمالی در این نامه به «سیریل رامافوسا»، رئیس‌جمهور آفریقای جنوبی ابراز امیدواری کرده دوستی دو کشور دائماً توسعه یابد.

صرافی ارز دیجیتال

منبع: خبرگزاری آریا

کلیدواژه: کره شمالی رسانه های کره شمالی گزارش ها درباره رهبر کره شمالی وحدت کره جنوبی آفریقای جنوبی کیم جونگ اون انظار عمومی کره شمالی منتشر کرده رسانه ها سه شنبه

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.aryanews.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «خبرگزاری آریا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۲۷۷۶۵۲۶۰ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

واکنش مدودف به سناریوی کُره برای اوکراین

«دیمیتری مدودف» معاون شورای امنیت روسیه که سابقا نخست‌وزیر و رئیس جمهوری این کشور هم بوده، سه‌شنبه در کانال تلگرام خود نوشت: گرچه مشخص است که این گمانه‌زنی‌ها درباره «سناریوی کره» صرفا ‌خیالی واهی است و فقط مصرف داخلی دارد.

مدودف تاکید کرد: اما در اینجا چیز دیگری وجود دارد که قابل توجه است. کی‌یف در واقع به این اشاره کرده است که هیچ پیروزی‌ای وجود ندارد. در بهترین حالت، تقسیم این کشور به چند بخش دنبال خواهد شد. اما در واقع، این اولین گام برای به رسمیت شناختن واقعیت‌هایی است که در عمل ایجاد شده است.

او به تقسیم شبه جزیره کره در امتداد «مدار ۳۸ درجه شمالی» اشاره کرد که به ایجاد منطقه غیرنظامی‌شده میان کره‌شمالی و کره‌جنوبی و تشکیل این دو کشور مستقل منجر شد.

مدودف تاکید کرد: در این بین، دونباس و سایر مناطق به بخشی از روسیه تبدیل شده است؛ روسیه‌ای که بزرگترین کشور با حاکمیت کامل و مهیب‌ترین سلاح‌هاست.

پیش از این، الکسی آرستویچ، مشاور سابق رئیس دفتر ریاست جمهوری اوکراین گفته بود که اوکراین توانایی کسب پیروزی را ندارد و کشورهای غربی آماده اجرای مفهوم "دو کره" در این منطقه هستند. پیش از آن، الکسی دانیلوف، دبیر شورای امنیت ملی و دفاع اوکراین ادعا کرد که ممکن است به کی‌یف «گزینه کره‌ای» برای حل و فصل پیشنهاد شود که معادل «مدار ۳۸ درجه شمالی» است.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی ریاست جمهوری روسیه هم، چنین اظهاراتی را شلوغ‌کاری رسانه‌ها دانست. همچنین ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه با رد اظهارات الکسی دانیلوف مبنی بر اینکه روسیه ممکن است یک «گزینه کره‌ای» به اوکراین پیشنهاد کند را شایعات و حدس و گمان‌های دور از ذهن خواند.

311311

کد خبر 1728929

دیگر خبرها

  • واکنش مدودف به سناریوی کُره برای اوکراین
  • افزایش شمار قربانیان زلزله در ترکیه و سوریه به ۴۳۷۲ نفر/ تعهد رهبر کره‌شمالی به تقویت وضعیت آمادگی جنگی/ اعلام ‌۷ روز عزای عمومی در ترکیه
  • کره شمالی وضعیت آمادگی جنگی را تقویت می‌کند
  • تعهد رهبر کره‌شمالی به تقویت وضعیت آمادگی جنگی
  • کره شمالی برای وضعیت "آمادگی کامل جنگی" تدارک می‌بیند
  • تأکید رهبر کره شمالی بر لزوم تقویت حالت آمادگی جنگی
  • واکنش مسکو به خبر ایجاد کارخانه پهپادهای ایرانی در روسیه/ مخالفت اوکراین با پیشنهاد آتش بس موقت
  • بالون کره شمالی بر فراز کره جنوبی مشاهده شد | واکنش ارتش کره جنوبی
  • کره شمالی بر اهداف ژئوپلتیک چین سایه افکنده است
  • گلایه مندی از تجمع معتادان متجاهر در مناطق مسکونی + فیلم