ممکن است خیلی وقت ها زمانی که قصد شرکت در یک نمایشگاه بین المللی یا داخلی را داشته اید به این فکر کرده باشید که چه نوع غرفه ای برای شغل شما مناسب است و باید غرفه سازی را چگونه انجام دهید تا با کسب و کارتان تطابق داشته باشد. در این مطلب میخواهیم نکاتی را در اختیار شما بگذاریم که با دانستن آن ها می توانید بهتر در مورد غرفه سازی تصمیم بگیرید.

---------------- رپرتاژ آگهی -----------------

ممکن است خیلی وقت ها زمانی که قصد شرکت در یک نمایشگاه بین المللی یا داخلی را داشته اید به این فکر کرده باشید که چه نوع غرفه ای برای شغل شما مناسب است و باید غرفه سازی را چگونه انجام دهید تا با کسب و کارتان تطابق داشته باشد. در این مطلب میخواهیم نکاتی را در اختیار شما بگذاریم که با دانستن آن ها می توانید بهتر در مورد غرفه سازی تصمیم بگیرید.

چالش های موجود در غرفه سازی:
برای غرفه سازی در یک نمایشگاه محدودیت ها و چالش هایی وجود دارد که همه کسانی که می خواهند در نمایشگاه شرکت با این چالش ها رو به رو می شوند اما این چالش ها برای افراد بی تجربه که اولین بار است در نمایشگاه شرکت می کنند مهم تر است. مثلا قطعا هر کسی که در نمایشگاه شرکت می کند با چالش هایی مثل محدودیت بودجه، محدودیت زمان و نوع ارائه ی خدمات مواجه می شود. برای حل کردن این چالش غرفه سازی بسیار مهم است. مهم ترین چالش هایی که با آن رو به رو خواهید شد عبارت اند از:

     - محدودیت زمانی
     - محدودیت در میزان بودجه
     - محدودیت در تعداد کالاها
     - محدودیت در فضا

برای رو به رو شدن با این چالش ها که همگی در غرفه سازی موثر هستند باید نکاتی را بدانید تا بتوانید به درستی از این چالش ها عبور کنید. برای حل کردن این چالش ها باید تصمیم درستی درباره ی غرفه سازی تهران مکان قرارگیری غرفه، انواع تبلیغات و چیزهایی از این قبیل بگیرید. اگر اولین بار است که می خواهید در نمایشگاه شرکت کنید با دانستن این نکات و تطابق دادن آن ها با شرایط خود می توانید به راحتی این چالش ها را حل کنید.
 
قدم اول در حل چالش ها:
اولین کاری که باید برای شرکت در یک نمایشگاه و قبل از شروع غرفه سازی انجام دهید این است که نوع نمایشگاهی که قرار است در آن شرکت کنید را بررسی کنید تا بفهمید شرکت هایی که در گذشته در این نمایشگاه شرکت کرده اند چه بازخوردی از آن گرفته اند. با این بررسی متوجه می شوید به صورت حدودی چه تعداد بازدید کننده خواهید داشت و کار غرفه سازی را بهتر انجام دهید.
 
قدم دوم در حل چالش ها:
یکی از مهم ترین عواملی که باعث می شود غرفه ی شما در معرض دید همه باشد و بازدید کننده های بیشتری جذب آن شوند مکان قرارگیری غرفه است. برای این کار شما باید قبل از شروع غرفه سازی موقعیت سالن را به درستی بشناسید یعنی به طور کامل روی ورودی و خروجی های سالن، راهروهای اصلی، راهروهای فرعی، تعداد ورودی های غرفه و ... اشراف داشته باشید.
 با این تفاسیر هر چقدر که غرفه ی شما به راهروی اصلی و ورودی سالن نزدیک تر باشد موقعیت بهتری نسبت به سایر غرفه ها خواهد داشت. به دست آوردن همچین موقعیت مکانی خوبی کار هر شرکتی نیست چون برای خوب بودن جلوه ی بصری نمتیشگاه این موقعیت های مکانی به شرکت هایی داده می شود که غرفه سازی آن ها مخصوص باشد.
 
 قدم سوم در حل چالش ها:
قدم سومی که باید برای موفقیت در نمایشگاه و شکست چالش ها انجام دهید تبلیغات است. هرچقدر تبلیغاتی که برای کالا یا خدمات خود انجام م دهید بهتر و خلاق تر باشد جذب مشتری نیز بیشتر است. برای تبلیغات در نمایشگاه نوعآن به خاطر بازه ی زمانی محدودی که وجود دارد بسیار مهم است وشما باید یک برنامه ی تبلیغاتی مناسب را تدارک دیده باشید.
 
قدم چهارم در حل چالش ها:
قدم چهارم برای موفقیت در یک نمایشگاه این است که قبل از روع نمایشگاه با گروه کارکنان خود یک جلسه بگذارید و وظایفی که باید هر کدام در نمایشگاه انجام دهند را به آن ها بگویید. همه ی کارکنان باید اطلاعات کاملی را از محصول یا نحوه ی خدمات شما داشته باشند و وظایف خود را بدانند.
 
 
اقدامات لازم برای شرکت در نمایشگاه ها و چگونگی موفقیت در آن
 
قطعاً هر شرکت یا سازمانی که قرار است در یک نمایشگاه شرکت کند هدف خاصی دارد و شرکت ها زمانی در نمایشگاه به موفقیت می‌رسند  که به هدف خود برای حضور در نمایشگاه برسند، به همین دلیل شرکت ها همه‌ی تلاش خود را می‌کنند تا به هدف خود برسند. علت شکست و عدم موفقیت در یک نمایشگاه دلایل متفاوتی دارد.  علت شکست در نمایشگاه ها عبارت‌اند از:
نداشتن هدف مشخص برای شرکت در نمایشگاه ها
حضور در نمایشگاه ها بدون اینکه برنامه ی بازاریابی وجود داشته باشد.
نداشتن بازدیدکننده‌ی  کافی و استقبال نشدن از غرفه
کالاهایی که در غرفه ها ارائه می شود متناسب با بازار نباشد.
اطلاعات کافی از بازار در دسترس نداشته باشند.
طراحی نامناسب غرفه و همچنین استفاده نکردن از تجهیزات نمایشگاهی لازم است که شما می‌توانید از نکات کلیدی زیر برای این معقوله اهمیت طراحی غرفه آرایی و غرفه سازی نمایشگاهی استفاده کنید.
مکان نامناسب غرفه در نمایشگاه
نمایشگاهی که در آن شرکت کرده‌اند اعتبار کافی نداشته باشد.
تبلیغات به اندازه کافی در آن نباشد.
برنامه‌ریزی به‌گونه‌ای باشد که حضور و برگزاری پرشتاب باشد.
تجربیات و نتایج نمایشگاه های قبل مورد برسی قرار نگرفته باشد و به آن توجه نشود.
شما می‌توانید برای کم کردن هزینه‌ها از اجاره تجهیزات نمایشگاهی آرمان  شرکت های معتبر استفاده کنید.

مسائلی که باید در برگزاری یک نمایشگاه موردتوجه قرار گیرد
عمده‌ترین دلیلی که  حضور در نمایشگاه ها با شکست  مواجه می شود، این است که بدون برنامه‌ریزی تصمیم اشتباه گرفته می شود و یا افرادی که مسئولیت برگزاری نمایشگاه را بر عهده‌دارند در هنگام تصمیم‌گیری هیچ نقشی نداشته‌اند. به دلیل اینکه اگر افراد اطلاعات لازم در رابطه با نمایشگاه نداشته باشند و تصمیم اشتباه بگیرند فاجعه رخ می‌دهد.
بنابراین قبل از تصمیم‌گیری بایستی موارد زیر را در نظر بگیرید:
آیا کالا و خدمات شما برای عرضه در نمایشگاه یا بازار محلی مناسب است و اصلاً بازخورد می شود و کسی خرید می‌کند یا خرید نمی‌شود؟
آیا کالای انتخابی دارای مطلوبیت صادراتی است یا خیر؟
آیا کالای های تولیدشده‌ی ما متناسب با تقاضای کاربران است؟
مشکلاتی که درزمینهٔ بازاریابی در محیط نمایشگاه وجود دارد را بشناسیم.
آیا با حضور در یک نمایشگاه خاص می‌توانیم به راحتی به بازار هدف دست یابیم؟
آیا نمایشگاهی را که برای حضور در آن انتخاب کرده‌ایم  بهترین نوع خود است؟
هزینه‌های مربوط به نمایشگاه چقدر است؟ (هزینه‌هایی مثل اجاره تجهیزات نمایشگاهی، البته بدانید که اجاره تجهیزات نمایشگاهی هزینه کمی در پی دارد)
آیا شرکت در نمایشگاه حاضر ازلحاظ اقتصادی و بازاریابی مقرون‌به‌صرفه است؟
باید توانایی خود را برسی کنیم که آیا می‌توانید کالا ها یا خدمات سفارش شده را تولید و عرضه کنید؟؟
 
برنامه‌ریزی نمایشگاهی
یکی از مواردی که درزمینهٔ موفقیت در نمایشگاه تأثیر دارد برنامه‌ریزی است. برنامه‌ریزی باید به‌گونه‌ای باشد که نقش و مسئولیت هر فرد به طور کامل مشخص باشد و هر فرد وظیفه‌ی خود را به درستی انجام دهند.
یکی دیگر از برنامه‌ریزی ها برای تجهیزات نمایشگاهی تهران که به آن نیاز داریم است. تجهیزات موردنظر را لیست بندی باید کنید.
برنامه‌ریزی کامل و مناسب برای شرکت در نمایشگاه نیازمند مراحلی  به شرح زیر است.
فعالیت و کارهایی که دقیقاً باید صورت گیرد، را بایستی به صورت کتبی به طور کامل نوشته شود.
تمامی مسئولیت ها و وظیفه های افرادی که قرار است آنها را برعهده بگیرند به طور کامل مشخص شود. این وظیفه ها باید متناسب با توانایی های افراد تعیین شود.
برآورد زمان های لازم برای انجام هر کاری قبل از انجام آن.
ایجاد هماهنگی لازم در هر مرحله میان موارد مختلف  پروژه.
برنامه‌ریزی لازم در رابطه با هزینه‌ها یعنی هزینه‌های مربوط به شرکت در نمایشگاه ها را از قبل برآورد کنید.هزینه‌هایی مثل تهیه تجهیزات نمایشگاهی که می‌توان با استفاده از اجاره تجهیزات نمایشگاهی هزینه‌ها را کمتر کرد
 
 

منبع: ايتنا

کلیدواژه: رپرتاژ اجاره تجهیزات نمایشگاهی شرکت در نمایشگاه نمایشگاه شرکت یک نمایشگاه نمایشگاه ها حل چالش ها برای شرکت برنامه ریزی چالش ها طور کامل انجام دهید غرفه سازی هزینه ها شرکت ها ی غرفه

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.itna.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «ايتنا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه در مورد انتشار این خبر انتقاد یا پیشنهادی دارید لطفاٌ کد ۲۷۹۰۴۱۱۸ را به همراه موضوع به آدرس ایمیل [KHABARBAN] ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

جو بایدن به دنبال بازگشت به برجام پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری ایران؛ چه کسانی ترسیده‌اند؟

فیلم| صف‌های طولانی مردم برای مرغ/ وزیر صنعت: ما مسئول گوشت و مرغ نیستیم

احمد رهدار: ائمه میلیاردر بودند پس روحانیون هم باید میلیاردر باشند!

معاون تحقیقات وزیر بهداشت استعفا کرد/انتقادات تند از نمکی

۳ روز عزای عمومی در آرژانتین به خاطر درگذشت مارادونا

خبر بعدی:

چین: با هر نوع ارتباط نظامی آمریکا و تایوان قاطعانه مخالفیم

به گزارش ایرنا، «رن وو چیانگ» سخنگوی وزارت دفاع چین روز پنجشنبه در پکن گفت: چین با هر گونه مبادله رسمی و ارتباط نظامی بین آمریکا و تایوان قاطعانه مخالفت است و هرگز اجازه تجاوز هیچ نیرویی را به خاک خود نخواهد داد.

«شی جین پینگ» رئیس جمهوری چین روز چهارشنبه در جلسه کمیته مرکزی نظامی چین به نیروهای مسلح دستور داد تمرینات خود را در شرایط واقعی جنگ و توانایی خود را برای پیروزی در جنگهای احتمالی تقویت کنند.

سخنگوی وزارت دفاع چین در ادامه گفت: چین قاطعانه با هر نوع مبادله رسمی و روابط نظامی بین آمریکا و تایوان مخالف است رستاخیز ملی و اتحاد کشور بخشی از روند ضروری برقراری عدالت و خواسته تمام مردم چین است.

وی تاکید کرد: ما هرگز اجازه نمی دهیم هیچ فرد و یا نیرویی به خاک مقدس سرزمین‌مان تجاوز و یا بخشی از آن را تجزیه کند در صورت مواجهه چنین وضعیت جدی، ارتش آزادیبخش خلق چین قطعاً با آن مقابله و به طور قاطعانه از حق حاکمیت و تمامیت ارضی کشور دفاع می‌کند.

وو چیانگ در مورد تنش های مرزی هند و چین هم گفت که در حال حاضر، اوضاع کلی در مناطق مرزی بین چین و هند باثبات است و امید است که هند  با برخورد صادقانه و  اقدامات مثبت برای حفظ  صلح و ثبات مناطق هم مرزی با چین مشترک تلاش کند.

منبع: روزنامه چاینا دیلی برچسب‌ها وزارت دفاع چین شی جین پینگ تایوان

دیگر خبرها

 • موفقیت سه کاریکاتوریست ایرانی در نمایشگاه کاریکاتور اتومبیل زاگرب
 • کشتی‌گیر دستفروش شغل دولتی گرفت
 • نقاشی‌خط؛ فرصت مغتنم تطابق خوشنویسی با هنر معاصر
 • جشنواره و نمایشگاه هفته پژوهش اصفهان، مجازی برگزار می‌شود
 • کسری صادرات و واردات آغاز سال جبران با ترکیه جبران شد
 • تدوین لایحه‌ای در دولت برای حمایت از بیکاری ناشی از کرونا
 • ۱۰ شغلی که شما را پولدار می‌کند
 • اولین نمایشگاه دائمی صنایع دستی در البرز افتتاح شد
 • خبرخوش سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس درباره بیمه بیکاری کرونا
 • نمایشگاه ملی صنایع دستی به صورت مجازی برگزار می‌شود
 • بازارتره‌بار محله را دریابید
 • ۱۰ شغلی که شما را پولدار می‌کند!
 • اجرای گزینشی محدودیت‌های کرونایی در بجنورد/ هایپرمارکت‌های پرنفوذ
 • اختتامیه نمایشگاه دستاوردهای قرارگاه‌های تحول محلات سپاه هرمزگان از دریچه دوربین تسنیم
 • سازگارترین شغل‌ها متناسب با روحیه‌ی ماه تولد شما چیست؟
 • نیادوست: دو و میدانی شغل دوم ورزشکاران است/ بعضی‌ها برای منافع شخصی وارد ورزش می‌شوند
 • رویترز: بعید است بایدن بودجه دفاعی آمریکا را کاهش دهد
 • فشار دموکرات‌ها به بایدن برای کاهش بودجه نظامی آمریکا
 • بازدید از نمایشگاه‌های هنری با تعیین وقت قبلی