نقش تشکل‌های مردمی در سالی که راهپیمایی قدس نداریم پررنگ‌تر است چراکه با استفاده از ظرفیت درونی خود می‌توانند بهترین اثرگذاری را بر جوانان و فضای عمومی جامعه داشته باشند و مبارزه با صهیونیسم را به فرهنگ تبدیل کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، سیاست عمده استکبار و صهیونیسم کم‌رنگ کردن مسئله فلسطین در ذهن مسلمانان است، اما شیعیان جهان اسلام به‌ویژه ایرانیان بارها ثابت کرده‌اند که در دفاع از مظلوم و جنگ با دشمن هیچ‌گاه تسلیم شرایط نمی‌شوند و از دل تهدیدها بهترین فرصت‌ها را خلق می‌کنند.

نقش تشکل‌های مردمی در سالی که راهپیمایی قدس نداریم پررنگ‌تر است، چراکه با استفاده از ظرفیت درونی خود می‌توانند بهترین اثرگذاری را بر جوانان و فضای عمومی جامعه داشته باشند و مبارزه با صهیونیسم را به فرهنگ تبدیل کنند.

برای اطلاع از وضعیت فعالیت‌های بعضی تشکل‌ها در خصوص راهپیمایی روز قدس ابتدا به سراغ دبیر مجمع اسلامی حبل‌الله رفتیم تا از کم و کیف برنامه‌هایشان مطلع شویم.

مسئله فلسطین مسئله اصلی جهان اسلام است 

حجت‌الاسلام مهدی شاندیزی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد، اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های مجمع اسلامی حبل‌الله مسئله فلسطین است، با توجه به اینکه مقام معظم رهبری می‌فرمایند؛ مسئله فلسطین مسئله اصلی جهان اسلام است، یکی از دغدغه‌های جاری مجموعه ما هم مسئله فلسطین است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از صحبت‌ها و چالش‌هایی که با تشکل‌های فعال در حوزه بین‌الملل، پایگاه‌های بسیج مساجد و فعالان مردمی داریم، جملات رهبری در مورد فلسطین است، اگر رهبری می‌گویند هیچ مسئله‌ای در جهان اسلام بالاتر از فلسطین نیست،پس جایگاه این جملات و کلمات در فضای تشکل‌های ما کجاست؟

دبیر مجمع اسلامی حبل‌الله با اشاره به اینکه باید ببینیم که آیا موضوع فلسطین برایمان یک مسئله مهم است یا فقط از روی عادت به راهپیمایی می‌رویم، بیان کرد: یکی از پیشنهادها در این حوزه این است که هر پایگاه بسیج یا مجموعه‌های فرهنگی بخشی از فعالیت‌های جاری خود را به کارگروه فلسطین اختصاص دهند.

شاندیزی بابیان اینکه در سال ۹۷ دوره آموزشی سه‌روزه فاتحین قدس را داشتیم که تا به الآن در مشهد بی‌نظیر بوده است، متذکر شد: چالشی که دو سه روز گذشته داشته‌ایم این بود که در روز قدس باید اقدامات جاری فلسطین انجام شود.

وی افزود: امسال برنامه صحن قدس را داشتیم که مقدمه و شروع حرکت الی بیت القدس بود، در سال‌های گذشته نیز برنامه‌های متفاوتی مانند افطاری وحدت و مقاومت با حضور علمای شیعه و اهل تسنن برگزار کردیم.

دبیر مجمع اسلامی حبل‌الله در خصوص راهپیمایی روز قدس، گفت: مشکلی که شاید تا سال‌های گذشته پیش می‌آمد این بود که همه به هوای فضای عمومی جامعه در راهپیمایی شرکت می‌کردند، اما امسال به بهانه کرونا شاهد خلاقیت‌های جدید بودیم.

دغدغه‌مان پای‌کار آمدن تشکل‌ها و فعالان مردمی است

شاندیزی با اشاره به اینکه دریکی دو هفته گذشته به تشکل‌های مختلف مشورت می‌دادیم و بحث تسهیل گیری را داشتیم، تصریح کرد: یکی از اقدامات دیگر ما برنامه لایو با حضور آقای جلیلی بود، که به دلیل مشکل تلفن همراه ایشان لایو کنسل شد و در فضای مجازی کار مستقیمی نداشتیم اما دغدغه مسئله اول بودن فلسطین را پررنگ کرده‌ایم، دغدغه ما این است که تشکل‌ها و فعالان مردمی پای‌کار بیایند.

وی یادآور شد: کرونا بهانه‌ای شد که خیلی از گروه‌های مختلف فضای مجازی را بیشتر جدی بگیرند و شاید این‌یک فرصت خوبی باشد، زیرا بعضی از جوانان نسل امروز از فضای سنتی، هیئت‌ها و سخنرانی‌ها فاصله گرفته‌اند، اگر محتوای ما درباره روز قدس وارد فضای مجازی شود و جذابیت خاص خودش را داشته باشد، باعث می‌شود افراد بیشتری از این محتواها استفاده کنند.

دبیر مجمع اسلامی حبل‌الله با اشاره به اینکه در فضای مجازی امسال مباحث و محتوای مربوط به فلسطین بیشتر منعکس‌شده و قطعاً مخاطب بیشتری را جذب خود می‌کند،عنوان کرد: امیدوارم جو عمومی جامعه و نسل جوان بیشتر با آرمان گفتمان فلسطین، مسئله مبارزه با ظالم و گفتمان مقاومت فلسطین آشنا شوند.

ترویج فرهنگ تشیع رمز موفقیت پیروزی‌ها است

مسؤول کانون فرهنگی جوادالائمه هم در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، گفت: روز قدس روز اسلام است، زیرا امام راحل فرموده‌اند، «بر این‌ باورم که راه قدس از کربلا می‌گذرد، محقق شده است که تبلور عینی آن را در پیاده‌روی عظیم اربعین حسینی در مسیر نجف تا کربلا همه ما چندین سال است که دیده‌ایم».

مهدی رجب‌پور تصریح کرد: هیأت و کانون جوادالائمه رسالت خود می‌داند که در کنار دیگر فعالیت‌های کرونایی و رزمایش مواسات به‌ویژه برنامه‌های ماه مبارک رمضان به‌روز جهانی قدس اهمیت و‌ نگاه ویژه‌ای داشته باشد.

وی افزود: با توجه به تجربه موفقی که در پویش هر خانه یک هیأت داشته‌ایم، قصد کردیم که همان تجربه و ظرفیت رسانه‌ای را پای‌کار روز قدس بیاوریم.

مسؤول کانون فرهنگی جوادالائمه با تأکید بر این‌که بنده اعتقاد ‌ندارم که روز قدس تعطیل‌شده است، متذکر شد: هر زمان آرمان‌ها، اعتقادات، مردانگی و‌ فرهنگ انقلابی اسلامی تعطیل شد روز قدس هم تعطیل می‌شود، که این موضوع اصلاً امکان‌پذیر نیست.

رزمایش مواسات و همدلی، نمونه تبدیل کردن تهدیدها به فرصت است

رجب‌پور بابیان اینکه ویروس کرونا یک تهدید، بهداشتی، پزشکی و اقتصادی است، عنوان کرد: اما هنر ایران و ایرانی در این است که از تهدید‌ها فرصت درست کند، رزمایش مواسات و همدلی که همراهی خالصانه مردم، خیران و خانواده‌ها را به همراه داشت، نمونه‌ای از فرصت‌های خوب است.

وی خاطرنشان کرد: تمام ظرفیت‌های کشور آماده و‌ معطوف به سخنرانی رهبر معظم انقلاب در روز قدس است و خواهید دید این سخنرانی چه اثرات پربرکت‌ و زیادی در جهان اسلام دارد.

مسؤول کانون فرهنگی جوادالائمه با اشاره به اینکه امسال اولین سال روز قدس است که حاج قاسم عزیز فرمانده بزرگ و مخلص سپاه قدس را در جمع خود نداریم، ابراز کرد: کاش مسؤولان و نمایندگان جریان‌های مختلف فلسطینی هر چه زودتر به یک وحدت رویه آن‌هم در زیر پرچم اهل‌بیت(ع) برسند تا هر چه زودتر شاهد سرنگونی رژیم صهیونیستی اسرائیل باشیم.

رجب‌پور ادامه داد: درمجموع اسرائیل باید از بین برود و این وعده الهی کمتر از بیست سال دیگر محقق می‌شود.

وی با اشاره به اینکه رمز موفقیت و‌ پیروزی‌ها ترویج فرهنگ تشیع در جهان است، تصریح کرد: فرهنگ عظیم عاشورا و کربلا و روحیه شهادت‌طلبی و داشتن فرهنگ انتظار مهدوی موهبتی است که شاید خیلی‌ها از این موهبت بی‌بهره‌اند.

ایمان، اراده و اعتقاد راسخ تشکل‌های مردمی برای آزادسازی فلسطین از چنگال صهیونیسم، گواه این مطلب است که سربازان مکتب سلیمانی به پیروی از سردار شهیدشان که در حقیقت مبدأ یک حرکت راهبردی برای فتح فلسطین بود، از هیچ تلاشی فروگذار نیستند و پروژه نابودی اسرائیل را با سرعت بیشتری دنبال می‌کنند.

==================

گزارش از: حمیده طاهری

==================

انتهای پیام/ 70058

منبع: فارس

کلیدواژه: تشکل های مردمی راهپیمایی روز قدس مسئله فلسطین مسؤول کانون عمومی جامعه جهان اسلام فضای مجازی تشکل ها روز قدس پای کار

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.farsnews.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت www.farsnews.ir بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۸۰۴۱۵۴۳ را به همراه موضوع به آدرس info@khabarban.com ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

از مدرک جعلی تا رشوه میلیاردی؛ افکار عمومی چشم‌انتظار شفاف‌سازی اتهامات برخی منتخبان مجلس یازدهم

فیلم| جنجال قتل یک سیاهپوست توسط پلیس آمریکا/ ۴ افسر پلیس اخراج شدند

کدام نماینده مجلس ۶۵ میلیارد تومان رشوه گرفته است؟

واکنش وزیر راه به افزایش قیمت مسکن: مردم اگر قدرت خرید ندارند، اصلا نگران نباشند!

لیگ برتر کشتی از اول مرداد آغاز می‌شود

خبر بعدی:

بحران مینیاپولیس بزرگ‌تر از کروناست

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آقای ترامپ! بحران مینیاپولیس بزرگتر از کروناست. تیراندازی نه تکرار اشتباه داروی ضدعفونی؛ بلکه مثل بمبی ساعتی برای کل آمریکا است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در دو پیام توئیتری خطاب به سردمداران کاخ سفید، نسبت به لشکرکشی‌های بی حاصل و ناکارآمدی دولت آمریکا، هشدار داد.

وی، در پیام خود نوشت: «آقای ترامپ! بحران مینیاپولیس بزرگ‌تر از کروناست. تیراندازی نه تکرار اشتباه داروی ضدعفونی؛ بلکه مثل بمبی ساعتی برای کل آمریکا است.»   بنابر گزارش مهر، رضایی ادامه داد: «در دنیای پساکرونا ممکن است آمریکا به کشورهای مشترک المنافع تبدیل شود.»   دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: «هزینه لشکرکشی‌های بی حاصل و ناکارآمدی دولت آمریکا و بی اعتمادی ایالت‌ها به آن مانند بمب ساعتی عمل می‌کند.»   انتهای پیام/

دیگر خبرها

 • درخواست ۱۰ تشکل دانشجویی از رئیس مجمع تشخیص
 • گفت‌وگوی اختصاصی|خطیب مسجدالاقصی: اشغالگران هیچ صدای مخالفی را برنمی‌تابند /آمریکا درحال فریب دادن تشکیلات خودگردان است
 • درخواست ۱۰ تشکل دانشجویی از رئیس مجمع تشخیص درباره یک قانون
 • هشدار محسن رضایی به ترامپ: بحران مینیاپولیس بزرگتر از کروناست
 • حماس: شهادت جوان کم توان ذهنی در قدس جنایت است
 • درخواست حماس برای تشدید مقاومت مردمی در فلسطین
 • تأکید نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بر توجه به مسئله هنر و فرهنگ/ نتیجه عدم نظارت، رها کردن وعده ها و امور است
 • اقدامات خارج از قانون شورای شهر فردیس و مشکین دشت
 • میدل‌ایست‌آی: پروپاگاندای عربستان٬ اسلام و مسئله فلسطین را تحریف می‌کند
 • تأکید بر حمایت از مردم مظلوم فلسطین در تایلند
 • بيانيه اسماعيل هنيه درباره قدس و مسجد الاقصي
 • کاهش مدت زمان و درخواست الکترونیکی ثبت شرکت‌ها با اقدامات سازمان ثبت اسناد
 • پیام تبریک رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز به رئیس مجلس شورای اسلامی
 • پروپاگاندای سعودی، چهره اسلام و مسئله فلسطین را تخریب می کند
 • آیت‌الله مجتهدشبستری: مجلس به دور از حاشیه‌ به قانون‌گذاری و نظارت بر اجرای آن بپردازد
 • فلسطین| هنیه: اجازه هیچگونه تجاوز علیه مسجدالاقصی را نمی‌دهیم
 • تلاش جوانان مسجدی روستای کرامه در مبارزه با کرونا
 • افزایش حداکثری تعداد مخاطبان برنامه‌ کانون‌های فرهنگی از طریق فضای مجازی
 • مسؤول بهداشتی یمنی: هیچ امکاناتی برای مقابله با کرونا نداریم