یک مورخ آرژانتینی به نام خوزه کاماراسا در کتابی با عنوان «منگل: فرشته مرگ در آمریکای جنوبی»، ادعای جالبی در باره یکی از شهر‌های برزیل مطرح کرده است.

به گزارش گروه روی خط رسانه‌های خبرگزاری برنا؛ در یک شهر کوچک کشاورزی در برزیل به نام «کاندیدو گودوی» Candido Godoi آمار دوقلویی‌زایی بسیار بالاست، از هر ۵ حاملگی در این شهر، یکی منجر به دوقلوزایی می‌شود، آن هم دوقلو‌هایی با چشمان آبی و مو‌های بلوند!

به طور معمول از هر ۸۰ زن حامله، یکی جنین‌های دوقلو دارد.

میزان بالای حاملگی‌های دوقلو در کاندیدو گودوی، سال‌ها پزشکان و دانشمندان را کنجکاو کرده بود که پاسخی برای توجیه، پیدا کنند، اما کسی که بعد از سال‌ها، ادعای یافتن پاسخ را دارد، یک دانشمند علوم زیستی یا یک پزشک نیست، بلکه یک مورخ است!

یک مورخ آرژانتینی به نام خوزه کاماراسا در کتابی با عنوان «منگل: فرشته مرگ در آمریکای جنوبی»، ادعای جالبی مطرح کرده است.

ساکنان این شهر، شخصی با نام «رودولف ویس» را به یاد می‌آورند که در سال‌های دهه ۱۹۶۰، به شهر آن‌ها آمده بود، او ابتدا خود را یک دامپزشک معرفی کرده بود و به درمان گاو‌های دامداران شهر می‌پرداخت، مثلا گاو‌های آن‌ها را علیه سل مایه‌کوبی می‌کرد، اما بعد از مدتی او خدمات پزشکی هم برای ساکنان شهر انجام می‌داد، زنان باردار را ویزیت می‌کرد و به آن‌ها دارو و ترکیبات مختلفی می‌داد. او حتی در گفتگو با ساکنان محلی صحبت از تلقیح مصنوعی می‌کرد، چیزی که در آن سال‌ها معمول نبود. از همین زمان بود که میزان دوقلوزایی در این شهر ناگهان افزایش یافت.

این شخص چه کسی بود؟ چرا درست مقارن با دیدار او از شهر، میزان دوقلوزایی به طرز غیرقابل توجیهی افزایش پیدا کرد؟!

بررسی‌های این تاریخ‌دان نشان می‌دهد که رودولف ویس، نام مستعار دکتر جوزف منگل Josef Mengele، پزشک جنایتکار نازی بود!

جوزف منگل (۱۶ مارس ۱۹۱۱، ۷ فوریه ۱۹۷۹)، پزشک و افسر اس‌اس آلمان نازی در اردوگاه آشویتس بود. لقب او «فرشته مرگ» بود، چرا که وقتی زندانی‌های به اردوگاه آورده می‌شدند، تحت نظارت او بود که معین می‌شد، چه کسی باید به اتاق گاز فرستاده شود، چه کسی باید به کار اجباری برود و یا روی چه کسانی باید آزمایشات بی‌رحمانه انسانی انجام شود.

منگل، در ۱۶ مارس سال ۱۹۱۱ در گونزبرگ آلمان به دنیا آمد. در سال ۱۹۴۳ او جانشین پزشک دیگری در اردوگاه مرگ آشویتس شد. اردوگاه مشهور آشویتس در ۲۸۰ کیلومتری جنوب ورشو، جایی است که در آن هزاران یهودی در طی جنگ جهانی در اتاق‌های گاز کشته شدند. در ۲۴ می‌سال ۱۹۴۳ او افسر پزشک اردوگاه آشویتس شد.

به مدت۲۱ ماه، منگل با روپوش و دستان سپیدی که او را ملقب به فرشته سفید هم کرده بود، جنایت‌های متعددی در این اردوگاه انجام داد. در مورد او اقدامات او در آشویتس چیز‌های زیادی می‌گویند:

– مشهور است که او در قسمت کودکان اردوگاه، روی دیوار خطی افقی به بلندی حدود ۱۵۰ تا ۱۵۶ سانتیمتر کشیده بود. او کودکانی را که بلندی سرشان زیر این خط بود، به اتاق گاز می‌فرستاد.

– زمانی که در یک از آسایشگاه‌های اردوگاه تیفوس شایع شد، او دستور داد که همه ۷۵۰ زن مقیم کشته شوند.

– منگل از زندانیان برای آزمایشات پزشکی و ژنتیکی استفاده می‌کرد. او به آزمایش روی دوقلو‌های یکسان علاقه زیادی داشت. این دوقلو‌ها در آسایشگاه‌های ویژه‌ای اسکان داده می‌شدند. او یک پزشک اطفال یهودی به نام برتولد اپشتین را هم برای کمک استخدام کرده بود.

– منگل به مطالعه روی بیماری «نوما» که یک بیماری التهابی مخاط لثه و دهان است، علاقه داشت. البته نه به منظور پیدا کرد راهی برای درمان آن، بلکه برای اثبات اینکه این بیماری خاص افراد نژاد پست است! این بیماری که می‌تواند منجر به گانگرن بافت نرم دهان شود، در افرادی رخ می‌دهد که دچار سوء تغذیه شدید و یا ضعف سیستم ایمنی هستند.

– منگل به مطالعه ناهنجاری‌های ژنتیکی علاقه زیادی داشت. یک خانواده رومانیایی یهودی که به علل ارثی کوتاه‌قامت بودند و از طریق نواختن موسیقی و برقراری تور‌های نمایشی در نقاط مختلف اروپا، امرار معاش می‌کردند، از جمله افراد نگون‌بختی بودند که مورد علاقه او بودند. البته این خانواده به نام خانواده «اویتس» سرانجام نجات پیدا کردند.

– تشریح شیرخواران، اخته کردن پسران و مردان بدون بیهوشی، دادن شوک الکتریکی به زنان برای آزمایش مقاومت آنها، از جمله کار‌های وحشتناکی است که منگل انجام داده بود.

– نقل شده است که او گروهی از راهبه‌های یهودی را با تابش اشعه ایکس، نازا کرد. این کار منجر به بروز زخم‌های وحشتناکی روی بدن آن‌ها شد.

– عوض کردن رنگ چشم با تزریق دارو‌هایی به چشم، قطع کردن اندام‌ها و جراحی‌های وحشتناک مثل به هم دوختن دو کودک دوقلو برای ایجاد یک دوقلوی به هم چسبیده، هم از جمله کار‌هایی است که در آشویتس انجام می‌داد.

– سوژه‌های آزمایشات منگل بهتر تغذیه می‌شدند و بهتر اسکان داده می‌شدند، منگل خود را به کودکانی که برای آزمایشات برمی‌گزید، تحت نام «عمو منگل» معرفی می‌کرد و به آن‌ها شیرینی می‌داد.

هیچ کس اعتقاد ندارد که آزمایشات وحشتناک او واقعا جنبه علمی داشته باشند و بسیاری تصور می‌کنند که این آزمایشات تنها ناشی از جنون و حس سرمستی او از اعمال قدرت بودند.

سرانجام در ژانویه سال ۱۹۴۵، اردوگاه آشویتس منحل شد، مدت کوتاهی منگل به اردوگاه‌های دیگر رفت. بعد از مرگ هیتلر و سقوط آلمان نازی، او مدتی هم به یک واحد پزشکی پیوست. او به مدت ۴ سال از جولای سال ۱۹۴۵ تا می ۱۹۴۹، در دهکده کوچکی نزدیک روزنهایم باواریا به عنوان یک کارگر مزرعه زندگی کرد تا اینکه توسط تشکیلات اودسا ODESSA به آرژانتین فرستاده شد. شبکه اودسا متشکل از افسر‌های سابق آلمان نازی، برای پناه دادن و فراری دادن افسران نازی ایجاد شده بود.

گرچه نام او در صدر جنایتکاران جنگی ثبت شده بود، اما همسرش -ایرینه- و خانواده‌اش ادعا کردند که او مرده است و متفقین هم به این جمع‌بندی رسیدند که او دیگر زنده نیست.

در سال ۱۹۵۸ نشانه‌هایی از زنده بودن او به دست آمد، موساد رو او را تا پاراگوئه گرفت، ولی موفق به پیدا کردنش نشد.

در بوینس آیرس او نخست به عنوان یک کارگر ساختمانی کار می‌کرد، اما به زودی آلمانی‌های صاحب قدرت به او کمک کردند و توانست از خانواده‌اش پول دریافت کند. بعد از مدتی او باز هم کار‌های غیرقانونی پزشکی را از سر گرفت و در زمینه سقط جنین فعالیت کرد، حتی یک بار هم به دنبال مرگ یکی از بیمارانش بازداشت شد.

به زودی او آلمانی‌های دیگر مقیم آرژانتین را شناخت. وضعیت مالی‌اش بهتر شد و ۵۰ درصد سهام یک شرکت دارویی را خرید. در همین سال او از همسرش جدا شد و با بیوه برادرش ازدواج کرد.

در سال ۱۹۶۰ سازمان موساد، موفق شد آیشمن را در آرژانتین دستگیر کند، این موضع ترس منگل را بیشتر کرد و او مجددا فرار کرد. در سال ۱۹۶۲ او از ترس اینکه دستگیر شود، آرژانتین را به مقصد پارگوئه ترک کرد، در این زمان او یک گذرنامه با نام منگل خوزه داشت.

شهر موبلوند‌ها و چشم آبی‌های دوقلو!
خوزه کاماراسا، مورخ آرژانتینی که در ابتدای این پست، به نام او اشاره شد، بعد از مصاحبه‌ها با ده‌ها نفر از ساکنان شهر کاندیدو گودوی به این نتیجه رسید که منگل این شهر را مبدل به آزمایشگاه دیگری کرده بود. او سال‌ها بعد از مرگ هیتلر، باز هم به دنبال ایده ایجاد نژاد برتر خالص آریایی و افزایش میزان زاد و ولد در این نژاد به اصطلاح برتر بود.

دوقلوزایی به حدی در این شهر بالاست که تابلوی خوشامدگویی شهر هم به این موضوع اشاره دارد: جامعه کشاورزی و شهر دوقلوها!

سال‌ها تغییر محل اقامت و جابجایی در کشور‌های برزیل، آرژانتین و پاراگوئه، منگل را افسرده و تحریک‌پذیر کرده بود. در آخرین سال‌های زندگی‌اش او در یک خانه ییلاقی در نزدیکی سائو پائولو زندگی می‌کرد. تا اینکه در هفتم فوریه سال ۱۹۷۹، او که وضعیت پزشکی خوبی هم نداشت، در حال شنا به صورت تصادفی غرق شد و به اعتقاد برخی‌ها بعد از سکته، غرق شد. کسی چه می‌داند! او با نام «ولفگانگ گرهارد» به خاک سپرده شد.

خانه منگل در پاراگوئه

تازه ۶ سال بعد از مرگ او بود، که هویت که کشف شد. در سال ۱۹۸۵، پلیس آلمان به خانه «هانس سدلهایمر»، یکی از دوستان نزدیک منگل، حمله کرد. با بررسی نامه‌ها و اسناد و نشانی‌ها، محل اقامت منگل پیدا شد، نبش قبر انجام شد و متخصصان هویت او را تأیید کردند.

در ۱۷ سپتامبر ۲۰۰۷، برای نخستین بار عکس‌هایی از دکتر منگل در اردوگاه آشویتس به دست آمد.

منبع: یک پزشک

خبرگزاری برنا: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

 

منبع: خبرگزاری برنا

کلیدواژه: عجیب جنایتکار نازی ها اردوگاه آشویتس فرشته مرگ سال ها

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.borna.news دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت www.borna.news بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۸۰۵۵۴۴۵ را به همراه موضوع به آدرس info@khabarban.com ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

از مدرک جعلی تا رشوه میلیاردی؛ افکار عمومی چشم‌انتظار شفاف‌سازی اتهامات برخی منتخبان مجلس یازدهم

فیلم| جنجال قتل یک سیاهپوست توسط پلیس آمریکا/ ۴ افسر پلیس اخراج شدند

کدام نماینده مجلس ۶۵ میلیارد تومان رشوه گرفته است؟

واکنش وزیر راه به افزایش قیمت مسکن: مردم اگر قدرت خرید ندارند، اصلا نگران نباشند!

لیگ برتر کشتی از اول مرداد آغاز می‌شود

خبر بعدی:

اعتراض مجری مشهور آمریکایی به رفتار نژادپرستانه ترامپ

جیمی کیمل شب پیش در سخنانی غم‌انگیز و جدی، نظرات خود را در مورد مردی سیاه‌پوست که بی‌دلیل در مینیاپولیس توسط پلیس کشته شد مطرح کرد و ترامپ را به چالش کشید.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ددلاین، جیمی کمیل مجری سرشناس تلویزیون آمریکا شب پیش در مونولوگی غم‌انگیز و جدی نظرات خود را در مورد مرگ جورج فویلد در مینیاپولیس اعلام کرد.

وی با یادآوری اینکه روزهای بدی در هفته‌ای بد دارد تجربه می‌شود و مردم به ویژه در مینیاپولیس از اینکه مردی سیاهپوست بر اثر خشونت بی‌دلیل پلیس کشته شد و پلیسی که قاتل مرد بود و سه پلیس دیگر که شاهد این خشونت بودند بدون مجازات تنها از اداره پلیس اخراج شدند، گفت: واقعیت این مورد نشان دهنده اعمال بی‌معنی از خشونتی است که توسط یک رفتار بی‌معنی خشونت‌بار اعمال شد و نشان داد این حلقه‌ای است که ما در آن گیر کرده‌ایم.

کیمل در ادامه گفت: اما از آن بدتر توییت ترامپ است که گفت به معترضان شلیک خواهد شد.

وی با خواندن توییت ترامپ که گفت اگر اعتراض‌ها و تخریب در خیابان ادامه یابد ارتش وارد عمل می‌شود، گفت ارتش آمریکا در برابر آمریکایی‌ها؟ رییس جمهور دارد مردم آمریکا و به ویژه سیاهان را تهدید می‌کند.

وی افزود: من به ویژه می‌خواهم این سوال را برای افراد سالمندتر که درگیری‌های نژادی را پیش‌تر دیده‌اند مطرح کنم: آیا این واقعاً کسی است که شما می‌خواهید برای دور بعدی ریاست جمهوری انتخاب کنید؟ شما می‌خواهید او ما را رهبری کند؟ برای من اهمیتی ندارد شما چه کسانی هستید: راست، چپ، جمهوریخواه، دموکرات اما نمی‌توانم تصور کنم که بسیاری از ما چنین چیزی را بخواهند.

وی در ادامه گفت: کافی است. باید تا همین حالا هم او را از انتخابات کنار می‌گذاشتیم.

کیمل سپس ویدیویی را به اشتراک گذاشت که بلافاصله وایرال شد. در این ویدو تایلر مریت بازیگر «نشویل» در کلوزآپی مونولوگی را مطرح می‌کند که حقایقی درباره زندگی‌اش در دنیای واقعی و جدی است و در نهایت یادآوری می‌کند از این تفکر متنفر است که کسی بخواهد از وی بترسد.

وی می‌افزاید: من مردی مغرور هستم، یک مرد مغرور سیاهپوست، و بعد می‌پرسد: آیا هیچیک از اینها واقعاً مهم است؟

او به سوال خودش پاسخ می‌دهد: نه. فقط می خواهم اول مرا بهتر بشناسید و بعد به پلیس زنگ بزنید.

لینک کوتاه: asriran.com/00349a

دیگر خبرها

 • پشت پرده مرگ فرشته در خانه پدری / او آتش اختلاف پدر و برادرش سوخت / رشت
 • پشت پرده سوختن فرشته در خانه پدری | روایت تازه و متفاوت از مرگ دختر ۱۸ ساله در رشت
 • رئیس‌جمهور مطلوب اصلاح‌طلبان برای انتخابات ۱۴۰۰ کیست؟ | لاریجانی نامزد اصلاحات می‌شود؟
 • صاحب کیف ۵۰۰ دلاری کیست؟
 • رئیس‌جمهور محبوب اصلاح‌طلبان برای انتخابات ۱۴۰۰ کیست؟
 • ترامپ باز هم معترضان را جنایتکار خواند
 • ترامپ باز هم معترضان را جنایتکار خواند؛ «دولت من، خشونت اوباش را متوقف می‌کند»
 • ردپای دو مدیر دولتی در فساد ۲۵هزارمیلیاردتومانی/ از وزارت صمت و بانک مرکزی و گمرک تا بانک کشاورزی؛ همه درگیرند!
 • آرزوی بزرگ فوتبالی سردار آزمون؛ بهترین بازیکن کهکشانی‌ها کیست؟
 • صاحب کیف 500 دلاری کیست؟
 • شکایت عجیب دختر زیبای ایرانی از خواننده مشهور عرب
 • شهروندان در شناسایی سارقان خودرو به پلیس کمک کنند + فیلم
 • مرد اول سینمای ایران کیست؟ تا الان شهاب حسینی اول و محمدرضا گلزار آخر+درصد وآمار
 • مقصر آتش‌سوزی جنگل‌های خائیز کیست؟‌
 • چرا‌ آتش‌سوزی خائیز مهار نمی‌شود؟ / ‌مقصر آتش‌سوزی جنگل‌های خائیز کیست؟‌
 • وقتی تیفوس اپیدمیک جان 8 هزار نفر را نجات داد! / روش جالب پزشکان لهستانی برای فریب آلمانی ها! (+تصاویر)
 • نگاهی نزدیک به تراژدی قتل رومینا؛ قاتل کیست؟
 • دوربرگردون مجری مشهور روی آنتن شبکه 3/ عکس
 • رئیس جدید مجلس شورای اسلامی کیست؟