غلامرضا کیانی، معاون آموزشی دانشگاه فنی و حرفه‌ای در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین تصمیمات برای بازگشایی این دانشگاه با توجه به ویروس کرونا اظهار کرد: اصول اساسی حاکم بر تصمیم سازی در مورد بازگشایی دانشگاه‌ها شامل مواردی مانند توجه به سیاست‌های ابلاغی وزارت عتف، بهره مندی از خرد جمعی و تصمیم سازی‌های مشارکتی، سیاست‌های غیر متمرکز و توجه به اقتضائات و اختیارات استانی، مرجعیت استاد، گروه آموزشی و کار گروه آموزشی الکترونیکی دانشکده یا آموزشکده است.

او افزود: سیاست گذاری کلی و نظارت همه جانبه از سازمان مرکزی همراه با تفویض اختیار اجرایی به استان‌ها و دانشکده یا آموزشکده ها، حفظ سلامتی دانشجویان، استادان و کارکنان، توجه به کیفیت آموزش و پوشش سرفصل ها، توجه به آموزش و آزمون‌های تلفیقی، تدریجی و حضوری به ویژه در دروس عملی، کارگاهی و آزمایشگاهی، بهره‌مندی حداکثری از آموزش و آزمون‌های الکترونیکی، تقویت سامانه آموزش الکترونیکی دانشگاه (سمیاد) با توجه به چشم‌انداز پایداری آموزش الکترونیکی و اقتصاد آموزش به ویژه در نیمسال آتی از دیگر اصول اساسی حاکم بر تصمیم گیری‌های لازم در خصوص بازگشایی دانشگاه فنی و حرفه‌ای است.

۱۱ تیر پایان کلاس‌های مجازی دانشگاه فنی و حرفه‌ای 

کیانی با اشاره به نحوه اتمام کلاس‌های مجازی تصریح کرد: کلاس‌های مجازی در روز چهارشنبه، ۱۱ تیر به پایان می‌رسد. با توجه به شرایط استان‌ها و شهرستان‌ها، این تاریخ تا یک هفته قابل تعجیل یا تاخیر بوده و تصمیم‌گیری در این مورد به استان‌ها و دانشکده یا آموزشکده‌ها واگذار شده است.

او ادامه داد: تمامی دروسی که آموزش آنها در طول ماه‌های اخیر به صورت  مجازی انجام شده است (اعم از نظری، علمی و نظری_عملی) با شرط پوشش سرفصل و بارگذاری حداقل ۱۰ جلسه دروس نظری، ۵ جلسه دروس عملی و ۳ جلسه درس معارف اسلامی در سامانه آموزش الکترونیکی، صرفاً به صورت مجازی و در بازه زمانی «شنبه ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ لغایت پنجشنبه ۱۳۹۹/۰۴/۲۶»، برگزار خواهد شد.

معاون آموزشی دانشگاه فنی و حرفه‌ای تصریح کرد: در موارد خاص برای تعجیل بیش از یک هفته حداکثر تا دوهفته، پس از بررسی و اخذ مجوز از کمیته منتخب آموزشی باید اقدام شود. طبق تبصره ۱: با تشخیص مدرس، تایید مدیر گروه آموزشی مربوطه و تصویب کمیته منتخب آموزشی، صرفا در موارد بسیار ضروری در برگزاری امتحانات دروس خاص با رعایت مفاد دستورالعمل‌های بهداشتی به صورت حضوری بلامانع است و طبق تبصره۲: نمره ارزشیابی پایانی بر اساس نمرات امتحانات تدریجی،  میان ترم و سایر فعالیت‌های کلاسی است.

نقش استادان در پیشرفت تحصیلی دانشجویان

کیانی با بیان اینکه معیار اصلی در فرآیند ارزشیابی پیشرفت تحصیلی دانشجو، مدرس مربوطه است، تاکید کرد: ضرورت دارد تمامی فعالیت‌های آموزشی دانشجو (اعم از حضور و غیاب، حل تمرین، پروژه، نمرات کسب شده در امتحانات میان ترم و ...) در طول زمان ارائه آموزش و برگزاری امتحانات مستند سازی شود.

معاون آموزشی دانشگاه فنی و حرفه‌ای درباره تکلیف امتحانات دروسی که آموزش آنها از طریق مجازی امکان پذیر نبوده است، گفت: در صورت ضرورت برای تشکیل کلاس و آزمون‌های حضوری، واحد‌های استانی و مراکز تابعه با رعایت تمامی ضوابط و دستورالعمل‌های بهداشتی، می‌توانند پس از اتمام امتحانات دروس مجازی، کلاس حضوری فشرده و همراه با برگزاری امتحانات (در فاصله زمانی بین ۱۳۹۹/۰۴/۲۸ لغایت ۱۳۹۹/۰۵/۲۳) را انجام دهند. 

کیانی با اشاره به مساعدت در میهمانی دانشجو بیان کرد: در دروس عملی و کارگاهی که با تایید مدرس و مدیر گروه مربوطه اتمام آنها تا پایان ترم جاری امکان پذیر نباشد وضعیت درس ناتمام اعلام شود، در نیمسال بدون محاسبه در سقف واحد‌های دانشجو ارائه شده و نمره آن در نیمسال دوم تحصیلی سال ۹۸ ثبت می‌شود.

شرایط کارآموزی دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه‌ای

او درباره شرایط کارآموزی دانشجویان تصریح کرد: دانشجویانی که در نیمسال‌های اول و دوم سال تحصیلی ۹۸ درس کارآموزی را اخذ کرده باشند در صورت لزوم، زمان انجام کارآموزی حداکثر به مدت یک و نیم سال برای دانشجویان نیمسال اول تحصیلی ۹۸ تا پایان تابستان ۹۹ و برای دانشجویان نیمسال دوم ۹۸ تا پایان بهمن ۹۹ تمدید خواهد شد. همچنین ارائه درس پروژه در نیمسال جاری می‌تواند از طریق مجازی انجام گیرد و در صورت ضرورت تمدید این درس حداکثر به مدت یک نیمسال انجام شود.

کیانی درباره شرایط معرفی به استاد برای دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه‌ای بیان کرد: در نیمسال جاری برای دانشجویان در شرف دانش آموختگی، سقف تعداد عنوان درس که دانشجو می‌تواند از طریق معرفی به استاد اخذ کند، صرف نظر از نوع درس، چهار عنوان خواهد بود. این مصوبه برای دانشجویانی که در نیمسال اول سال ۹۸ در آستانه دانش آموختگی قرار داشته اند، قابل تعمیم است.

شرایط حذف دروس در دانشگاه فنی و حرفه‌ای

معاون آموزشی دانشگاه فنی و حرفه‌ای درباره حذف اضطراری دروس این دانشگاه بیان کرد: حذف اضطراری حداکثر تا ۳ درس در نیمسال جاری بلامانع است. درخواست دانشجو حداکثر تا دوهفته قبل از پایان کلاس‌ها از طریق میز خدمت اخذ می‌شود. حذف دروس در این دانشگاه از تاریخ ۲۳ تا ۲۹ مرداد، پس از اتمام نیمسال تحصیلی جاری، اخذ درخواست از طریق میز خدمت و حذف درس یا دروسی که دانشجو به دلایل موجه موفق به شرکت در کلاس‌های مجازی یا حضوری و امتحان مربوطه نشده است، انجام می‌شود.

کیانی ادامه داد: مرجع تشخیص موجه بودن دلایل دانشجو برای حذف دروس، نظر مدیر گروه و کمیته منتخب آموزشی است و حذف ترم برای دانشجویانی که نیمسال دوم سال ۹۸ در سنوات ارفاقی باشند، امکان پذیر نیست. اما برای سایر دانشجویان، پس از اخذ درخواست از دانشجو از طریق میز خدمت و موافقت کمیته منتخب آموزشی مراکز تابعه بلامانع است.

همچنین موافقت با حذف ترم بدون احتساب در سنوات، در صورت نبود محدودیت از جمله نظام وظیفه دانشجویان پسر بلامانع است.

او با اشاره به زمانبندی تشکیل کلاس‌های حضوری اظهار کرد: به منظور کاهش تراکم حضور دانشجویان، واحد‌های استانی و مراکز تابعه باید نسبت به زمانبندی کلاس‌ها به تفکیک رشته یا گروه‌های آموزشی اقدام شود.

کیانی در پایان گفت: فعالیت خوابگاه با کمترین میزان ظرفیت و با رعایت تمامی ضوابط مندرج در دستورالعمل بهداشتی، باید حضور دانشجویان در محل تحصیل، خوابگاه و... به یک سوم یا نصف کاهش یابد.

بیشتر بخوانید:

اختراع مچ‌بند کاهنده تب توسط دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه‌ای

افزایش ۳ برابری وام دانشجویی در دانشگاه فنی و حرفه‌ای

هدف دانشگاه فنی‌ و حرفه‌ای تربیت کارآفرین خوب است

آموزش مجازی را در دانشگاه فنی و حرفه ای ادامه می دهیم

اخذ مجوز ۲۴۴ رشته محل جدید در دانشگاه فنی و حرفه‌ای

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران

کلیدواژه: دانشگاه فنی و حرفه ای بازگشایی دانشگاه سلامت دانشجویان معاون آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای دانشگاه فنی و حرفه ای دانشگاه فنی و حرفه ای برگزاری امتحانات برای دانشجویان کلاس های مجازی کلاس ها

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.yjc.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۸۱۶۵۳۳۹ را به همراه موضوع به آدرس info@khabarban.com ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

دستور قاضی آمریکایی برای توقیف و مصادره نفتکش‌های ایرانی در مسیر ونزوئلا

انتقاد عباس عبدی از منتقدان نامه موسوی‌خوئینی‌ها به رهبر انقلاب

درخواست پدر روح‌الله زم از رییس قوه قضاییه

روحانی به مجلس احضار می‌شود

جدول قیمت گوشی هوآوی ۱۵ تیر ۹۹

خبر بعدی:

تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان/ استعفای معاون آموزشی دانشگاه

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، 200 دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در اعتراض به بی‌برنامگی معاونت آموزش دانشگاه نسبت به آموزش دروس عملی و شیوه برگزاری امتحانات مقابل ساختمان معاونت آمورشی این دانشگاه تجمع کرده‌اند و در نهایت به صورت دسته جمعی درخواست حذف ترم کردند.

نمایندگان دانشجویان که ورودی‌ سال‌های 95 و 96 رشته فیزیوپات پزشکی دانشگاه هستند، بارها اعتراض خود را نسبت به برنامه‌ریزی نامناسب دانشگاه برای ارائه دروس عملی و نحوه برگزاری امتحانات مطرح کرده بودند.

«برنامه امتحانی منطقی» که فرصت مطالعه کافی را در اختیار دانشجویان قرار دهد، حداقل خواسته این دانشجویان بوده که به گفته خودشان تاکنون محقق نشده است و حذف ترم را به ادامه تحصیل در شرایط موجود ترجیح داده‌اند.

وحید ورمزیار دبیر شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسکانیوز درباره این اتفاق اظهار کرد: روزی که دانشجویان مقابل معاونت آموزش دانشگاه تجمع کردند، قرار بود دبیران تشکل‌های دانشجویی با رئیس، معاونت‌ آموزش و همچنین معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه جلسه‌ای در قالب وبنیار برگزار شود که به خاطر تجمع دانشجویان کنسل شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه اعتراض دانشجویان به خاطر فشردگی زمانی ارائه دروس بوده است، گفت: بعد از تجمع 200 نفری دانشجویان در مقابل معاونت آموزش دانشگاه، محمدرضا صبری معاون آموزش دانشگاه استعفا داد که البته تااین لحظه در جریان نتیجه این استعفا قرار نگرفتیم.

با وجود پیگیری فراوان خبرنگار ایسکانیوز از مدیر روابط عمومی و همچنین معاون آموزشی و رئیس دانشگاه، هیچ یک پاسخگو نبوده و به همین دلیل هم وقایع اتفاق افتاده صرفا از زبان دانشجویان نقل شده است.

انتهای پیام/

320 / 320 دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تجمع معاونت آموزشی حذف ترم

دیگر خبرها

 • سرای نوآوری تکنولوژی آموزشی در دانشگاه آزاد اسلامی راه‌اندازی می‌شود
 • سلامت دانشجویان، صیانت از مدارک تحصیلی و حفظ استانداردهای علمی، اولویت اساسی در دانشگاه آزاد اسلامی است/ راه اندازی سرای نوآوری تکنولوژی آموزشی
 • معاون استاندار فارس: دولت از تکمیل پروژه‌های علمی و رفاهی دانشگاه‌ها حمایت می‌کند
 • نحوه برگزاری ترم آینده برای دانشجویان سال‌اولی
 • تصمیم دولت و مجلس برای برگزاری نحوه کنکور
 • تعداد کم دانشجویان کشاورزی نگران کننده است
 • نحوه برگزاری برنامه‌های توانمندسازی باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد/ ترویج علم در دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت
 • جزئیات نحوه برگزاری آزمون جامع دانشجویان دوره دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد
 • جزئیات نحوه برگزاری آزمون جامع دانشجویان دانشگاه آزاد اعلام شد
 • جزئیات نحوه برگزاری آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد/ برگزاری آزمون به صورت شناور و با رعایت ضوابط آموزشی
 • دستور العمل و راهنمای برگزاری امتحانات پایان نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۹-۹۸ دانشگاه جامع علمی کاربردی ابلاغ شد
 • نحوه برگزاری ترم جدید برای دانشجویان خارجی دانشگاه علم‌وصنعت
 • نحوه اسکان دانشجویان در خوابگاه و ثبت‌نام ترم تابستانی شهید بهشتی
 • برگزاری امتحانات پایان ترم دانشکده علوم پزشکی آبادان به صورت مجازی
 • امتحانات پایان‌ترم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تا 19 تیر ادامه دارد
 • وجود ۱۲۰ پروژه آموزشی نیمه تمام در کشور
 • توضیح وزیر علوم درباره زمان اعلام نتایج کنکور و نحوه برگزاری ترم آینده برای دانشجویان سال‌اولی
 • زمان برگزاری آزمون جامع دکتری در ۲ واحد دانشگاه آزاد اعلام شد
 • قطعی اینترنت امتحانات مجازی را تحت شعاع قرار داده است/ سردرگمی دانشجویان ادامه دارد!