خبرگزاری آریا- مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری صدر تامین گفت: عرضه اولیه شستا در بازار سرمایه در راستای اجرای سیاست های اصولی وزیر ‏تعاون، کار و رفاه اجتماعی اجرایی شد که این مهم موجب دسترسی مردم به جزئیات عملکرد شستا و زیرمجموعه های این شرکت می ‏شود و نظارت همگانی و عمومی را به همراه دارد‎.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از روابط عمومی شرکت ذوب آهن اصفهان، غلام رضا سلیمانی، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدر تامین در راستای حضور شستا در بورس گفت: شرکت سرمایه‌گذاری تامین ‌اجتماعی(شستا) متعلق به سازمان تأمین اجتماعی با سرمایه ثبتی 8000 میلیارد تومان یکی از بزرگترین نهادهای مالی کشور بوده که ‌در برهه های مختلف زمانی نقش خود را به عنوان پیشرو در بسیاری از زمینه ها بخوبی ایفا کرده است که در آخرین مرحله آن نقش ‌بسیار بزرگی در مبارزه با بحران کرونا و پیشبرد برنامه های مختلف مربوط به جهش تولید ایفا کرده است.
امروز نیز با برداشتن تمامی ‌موانع و با صبر، کوشش و تحمل مرارت های بسیار زیاد برای تمامی ارکان آن، می رود تا با عرضه بیش از 10% از سهام خود در بازار ‌سرمایه، گام بزرگ و تحسین برانگیزی دیگری را بردارد‎
وی اظهار داشت: شستا در این برهه زمانی و پس از سپری کردن بیش از 3 دهه فعالیت مستمر به یکی از شرکت‌های بزرگ اقتصادی در ‌سطح خاورمیانه تبدیل شده و با تببین برنامه های مختلف در راستای اصلاح نظام بنگاه‌داری و بهینه‌سازی پرتفوی سرمایه‌گذاری‌ها، ‌تکمیل زنجیره ارزش، توسعه سرمایه‌گذاری در صنایع هدف و ارتقای هم‌افزایی، بهره‌برداری موثر و بهینه از بازارهای مالی داخلی، حضور ‌فعال در عرصه‌های نوآورانه و دانش‌بنیان، بهره‌مندی از فرصت‌های بهینه محیط بین‌الملل، اصلاح و بهبود ساختارها و فرآیندهای ‌حاکمیتی، مدیریتی و عملیاتی گام های بزرگ، عملیاتی و قابل تحسینی برداشته است‎.‎
مدیرعامل تاصیکو به ظرفیت های این شرکت نیز اشاره کرد و بیان داشت: شرکت سرمایه گذاری صدر تأمین نیز به عنوان هلدینگ ‌تخصصی زیر مجموعه شستا در بخش معدن و صنایع معدنی نیز ضمن ایفای نقش پررنگ و مؤثر در عرصه فعالیت های معدنی کشور، ‌سعی در حداکثرسازی منافع سهامداران خود دارد. هلدینگ صدر تأمین در حوزه¬های مختلف اعم از معادن و کانه های فلزی و غیر ‌فلزی فعالیت گسترده ای داشته و مهمترین شرکت های موجود در سبد سهامداری هلدینگ شامل فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع ‌مس ایران، توسعه معادن و فلزات، معدنی املاح ایران، صنایع خاک چینی ایران، فراورده های نسوز، زغال سنگ پروده طبس، پشم شیشه ‌ایران و صنایع مس شهید باهنر کرمان است‎.‎
بنا به گفته سلیمانی، این هلدینگ در راستای چشم انداز، اهداف و راهبردهای کلان ترسیم شده برای آن در تاریخ 9 اردیبهشت 1398 و ‌در فهرست بازار دوم بورس عرضه اولیه شده و در حال حاضر ارزش خرده فروشی پرتفوی بورسی آن به 20 هزار میلیاد تومان رسیده ‌است. این هلدینگ نیز به تبعیت از سیاست های کلان شستا قصد دارد تا ضمن رعایت کلیه اصول شفافیت و حاکمیت شرکتی، بخشی از ‌سهام شرکت زغال سنگ پروده طبس را در سال جاری به بازار سرمایه عرضه کند که با این عرضه اولیه تقریباً تمامی دارایی های فعلی ‌آن در حد امکان و با رعایت قوانین و مقررات مربوطه در بازار سرمایه عرضه خواهد شد‎.‎
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدر تامین خاطر نشان کرد: عرضه شستا با چشم انداز بنگاهی ارزش‌آفرین، دارای منافع پایدار و کسب ‌بالاترین بازده دارایی‌ها در صنایع هدف، می تواند گام بزرگی در راستای ارج نهادن به سهامداران اصلی آن یعنی بیمه شدگان سازمان ‌تامین اجتماعی که در حقیقت بیش از نیمی از جمیعت کشور را شامل می شوند نیز باشد.
‎وی ادامه داد: مدل های مختلفی در سطوح اقتصاد کلان ارائه شده که در تمامی آنها فاکتور سرمایه گذاری و تشکیل سرمایه(خالص و ‌ناخالص) مستلزم شفاف بودن، در دسترس بودن اطلاعات و رعایت اصول اقتصادی و حاکمیت شرکتی دارد. لذا می توان این اثر برای ‌عرضه اولیه شستا در بازار و رعایت حداکثر شفافیت برای آن در قالب مباحث اقتصاد کلان کشور نیز متصور بود. ‎
وی به واگذاری چندی پیش صبا تامین وابسته به شستا اشاره کرد و گفت: در عرضه اولیه شرکت سرمایه گذاری صبا تامین حدود 2 ‌میلیون نفر شرکت داشته که با در نظر گرفتن همین جمعیت به عنوان ناظران اقتصادی کشور می¬توان به درجه اهمیت و برزگی اقدام ‌شستا پی برد. به بیان دیگر توسعه نظارت همگانی و عمومی بر شرکتها و نهادهای عمومی یکی از مهمترین دستاوردهای ورود شستا به ‌بازار سرمایه خواهد بود. ‎
وی اذعان داشت : یکی دیگر از موارد با اهمیت در خصوص مطالب گفته شده ضرورت توجه به مشارکت مردمی به عنوان یکی از اصول ‌اساسی انقلاب اسلامی است. به بیان دیگر مشارکت مردم در تعیین سرنوشت خود امروزه به عنوان مهم‌ترین نماد مردم سالاری برشمرده ‌می شود. یکی از مصادیق این مشارکت حضور مردم در بازار سرمایه¬گذاری و مشارکت اقتصادی فعال و پویا بوده و با سپاس از پرودگار ‌متعال، بازار سرمایه کشور نیز در سال های اخیر گام های بزرگی در این راستا برداشته است. حال با عنایت به اینکه میلیون ها ایرانی به ‌عنوان فعالان بازار سرمایه می توانند به تمامی جزئیات عملکردی شستا و زیرمجموعه‌های آنها دسترسی داشته و مشارکت داشته باشند، ‌اهمیت این اقدام را در راستای مشارکت دادن مردم در تصمیم گیری‌ها و منافع و دارائی های عمومی روشن تر می کند‎.‎
وی حضور شستا در بازار سرمایه را یکی از سیاست های محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد و گفت: وزیر ‌کار همواره بیان داشته است که شستا در بازار سرمایه حضور پیدا می کند و این مهم نشان از توجه شخص وزیر به بورسی شدن شستا ‌در راستای شفاف سازی و نظارت همگانی بر عملکرد و برنامه های این شرکت بزرگ دارد‎.
مدیرعامل تاصیکو خاطر نشان کرد: با توجه به جیمع جوانب توضیح داده شده، مزایای ورود شستا به بازار سرمایه را می توان از ‌منظرهای مختلف مانند ارتقا شفافیت، توسعه مشارکت مردم و نظارت همگانی، ارتقا جایگاه سازمان تامین اجتماعی و شستا به عنوان ‌دارایی متعلق به نیمی از ایرانیان، پاسخگویی و مسئولیت‌پذیری بیش از پیش و در نهایت تامین منابع برای سازمان تامین اجتماعی کمک ‌به بزرگ شدن بازار سرمایه، تعادل عرضه و تقاضا در بازار سرمایه بیان کرد. اگر مسئله شفافیت را به عنوان اصلی‌ترین راهکار کاهش ‌فساد و مسائل گوناگونی که در پی آن بوجود می‌آید در نظر بگیریم، حقاً و انصافاً باید به تمامی دست اندرکاران ورود شستا به بازار ‌سرمایه تبریک و خسته نباشید گفت. امیداواریم که در آینده نزدیک دیگر نهادهای حاکمیتی کشور نیز با گام نهادن در چنین مسیری ‌موجب رونق بخشیدن به اقتصاد کشور را بیش از پیش فراهم آورند‎.

منبع: خبرگزاری آریا

کلیدواژه: تاثیر حضور شرکت سرمایه گذاری صدر بازار سرمایه شستا در بازار نظارت همگانی عرضه اولیه

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.aryanews.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۸۱۷۰۷۴۲ را به همراه موضوع به آدرس info@khabarban.com ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

مردم منتظر واریز حدود ۵ میلیون تومان باشند!

امروز به ناموسم توهین شد

مخاطرات یک قرارداد؛ آیا شگرد چین برای تصاحب بنادر دنیا در قرارداد ۲۵ ساله ایران تکرار می‌شود؟

اظهارات احمدی‌نژاد درباره شجریان، حبیب، معین، افتخاری، شادمهر، یگانه و هیچکس: ترانه «تفنگ‌‌‌ات را زمین بگذار» آرمان من است/ قانونی برای ممنوعیت آواز زنان نداریم

نگرانی‌ها در خصوص وقوع زلزله در تهران تا چه میزان جدی است؟

خبر بعدی:

هیچ نظارتی بر فروش البسه نیست

بیژن نوباوه وطن نماینده مجلس یازدهم در روز ملی عفاف و حجاب در گفتگو با خبرنگار جام جم آنلاین از نبود نظارت در زمینه فروش البسه نامناسب انتقاد کرد و عنوان داشت: « ما الان قانون در این زمینه به اندازه کافی داریم و نیازی به قوانین جدید نداریم  در حال حاضر مسئله ای که مهم است نظارت بر اینها در اتحادیه ها و فروشگاه های عرضه کننده است. که به صورت بسیار محدود و مقطعی در حال انجام است ولی اینها راهکار نیست و به نظر میرسد نهادهای مسئول عزم جدی برای برخورد با این تخلفات نداشته باشند».
نوباوه با اشاره به نگاه سیاسی دولت بر مسائل فرهنگی، اظهار داشت: «نگاه سیاسی دولت به مقوله فرهنگ در دو دوره اخیر به افزایش این مسئله کمک کرده است. متاسفانه زمینه های فرهنگی دیگر مثل سینما و .. نیز هم دچار و متاثر از این نگاه سیاسی هستند که شامل مدارای غیر ضرور است».
نماینده مجلس یازدهم  سابقه مقابله با عرضه و فروش البسه نامتعارف را دارای سابقه ای طولانی دانست و شرح داد: «مسئله عفاف و حجاب و به خصوص فروش البسه نامناسب از سالها قبل مطرح بوده است و با وجود هماهنگی های بسیاری که در مجالس قبل صورت گرفت که مردم نیز شاهد آن پیگیری ها و برخورد با اصناف و اتحادیه های مختلف در این زمینه بودند ولی متاسفانه نتایج کار مطلوب نبوده و ما هنوز در این زمینه دچار مشکل هستیم».
این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به پر سود بودن تولید و عرضه البسه نامتعارف اعلام کرد: «در حال حاضر عرضه پوشاک مناسب تبدیل به تجارتی پرسود برای افراد شده است که نتیجه اش قیمت بسیار پایین این محصولات در بازار است. فروشنده این کالاها الان حاشیه امن دارد و وقتی میبیند نظارت و برخوردی با او انجام نمیشود دلیل ندارد که رعایت کند. وقتی عرضه پوشاک مناسب زیاد شود، خود به خود عرضه البسه نامناسب کم میشود و بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد».
وی با ذکر این مطلب که تخلفات فرهنگی هم نوعی جرم است، گفت: «قوانین ومقررات در برخورد با متخلفین باید صورت گیرد. این یک جرم است و با بقیه جرم ها فرقی ندارد و اگر برخورد قاطع با وقوع جرم های فرهنگی در سطح کشور داشته باشیم یقینا نتیجه میگیریم».
نوباوه وظیفه مجلس در این زمینه را سوال و نظارت بر دستگاه ها دانست و اظهار داشت: «نیازی به برنامه جدید مجلس نیست، چون کارها و قوانین قبل هنوز انجام نشده است. وقتی یک قانون نوشته میشه مانع بودن و جامع بودن آن فقط مهم نیست بلکه نظارت بر اجرای آن مهم تر است. ما اگر بهترین و جامع ترین قانون را هم داشته باشیم ولی نظارت نباشد، فایده ای ندارد».

دیگر خبرها

 • تاثیر سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی بر رشد اقتصادی
 • عرضه سهام یکی از بزرگ‌ترین گروه‌های مالی کشور در بازار بورس در آینده‌ای نزدیک
 • پیش بینی یک ویروس شناس از آینده کرونا/ تاثیر سرما بر ویروس کرونا/ اعلام زمان توزیع واکسن کرونا در بازار
 • سایه روشن‌های بورس املاک/ تامین منابع مالی، اصلی‌ترین نیاز بازار مسکن
 • بورس هفته را با چراغ قرمز آغاز کرد
 • عرضه سهام یکی از بزرگترین گروه‌های مالی کشور در بورس
 • پلمب ۲۶ واحد صنفی قصابی و عرضه مرغ زنده در کرمانشاه
 • عرضه فیلیمو، دیجی کالا، کافه بازار، تپسی و شیپور در بورس
 • چراغ قرمز بورس در اولین روز هفته
 • افزایش خرید رایانه‌های شخصی تحت تاثیر کرونا
 • تشکیل ۲۰ پرونده تخلف برای شرکت های تأمین کننده نهاده های دامی
 • تشکیل پرونده تخلف برای ۲۰ شرکت تامین نهاده‌های دامی در گیلان
 • افت ۳۲ هزار واحدی شاخص کل بورس در ۲۱ تیر ماه
 • ۱۰ خبری که بورس را متحول می‌کند
 • از وعده ی بازگشت هپکو به دولت تا واگذاری غیرمنتظره به شستا بابت رد دیون
 • شناسایی ۲۰ شرکت متخلف در زمینه تامین انواع نهاده‌های دامی
 • تاثیر سیاست بانک مرکزی بر بورس
 • تداوم رکود در بازارهای جهانی فولاد تحت تاثیر کرونا
 • تشکیل پرونده تخلف گرانفروشی برای ۲۰ شرکت در زمینه تامین انواع نهاده‌های دامی