خبرگزاری آریا- معـــاون تحقیـــقات و فنــاوری دانشـگاه علـوم پزشـکی اصفـهان گفت: اقدامات شرکت فولاد مبارکه در غربالگری ویروس کرونا و تداوم تولید با حفظ سلامت کارکنان در دنیا بی نظیر است.
به گزارش خبرگزاری آریا، شقایق حـــقجوی جوانـــمرد ضمن ابراز خرسندی از دستاوردهای فولاد مبارکه در غربالگری کرونا ویروس تصریح کرد: مدیریت بسیار خوب این شرکت در حوزۀ سلامت کارکنان و استراتژی های کارآمدی که برای فاصله گذاری به کار گرفته شده تا ضمن ادامۀ روند تولید، به حفظ سلامت کارکنان در بالاترین سطح توجه شود، بسیار رضایتبخش است.
شنیدن این اخبار و اقدامات در چنین فضایی بسیار خوشحال کننده و امیدوارکننده است.
وی با بیان اینکه مدلی که شرکت فولاد برای حفظ سلامت کارکنان به کار گرفته است، در سطح جهانی ارزش ارائه و گزارش دارد و بسیار خرسندکننده است، افزود: ما در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان آمادگی داریم که در کنار برنامه های پایه ایِ شرکت فولاد مبارکه برای حفظ سلامت نیروی انسانی خود، هر برنامۀ مکمل دیگری را با کمال میل انجام دهیم.
مـــعاون تحقیـــقات و فنــــاوری دانشـــگاه علوم پزشکی اصفــهان در ادامه افزود: فولاد مبارکه از ابتدای شیوع ویروس کرونا در راستای تعهد به مسئولیتهای اجتماعی خود، به خوبی در کنار دانشگاه علوم پزشکی و آمادۀ خدمت رسانی به جامعه بوده است.
وی خاطرنشان کرد: شیوع بیماری کرونا تمام جهان را با مشکل مواجه کرده، اما به یقین در دل این تهدید فرصت هایی هم هست، ازجمله اینکه در همین نشست مشاهده کردیم عزم صنعت و دانشگاه برای خدمت رسانی به جامعه جزمتر شده و این دو نهاد فصل تازهای از همکاری و پژوهش را با هم آغاز کردهاند.
وی اظهار امیدواری کرد: با همکاری آحاد جامعه هرچه سریعتر بشر  از شر این  ویروس رهایی یابد.
در ادامۀ این نشست معاون نیروی انسانی و سازماندهی فولاد مبارکه نیز اظهار داشت: از آغاز شیوع بیماری کرونا در کشور، فولاد مبارکه با تشکیل کمیتۀ بحران مقابله با کرونا، اقدامات متعدد و متنوعی را برنامه ریزی و اجرا کرد.
عباس اکبری محمدی در تشریح این اقدامات گفت: اهم این فعالیت ها در چهار دسته خلاصه می شود: اقدامات بهداشتی که برای ضدعفونی کردن و گندزدایی انجام شده است؛ اقدامات مدیریتی که بر حفظ روند تولید شرکت با اولویت حفظ سلامت کارکنان متمرکز بوده است. این اقدامات در واحدهای مختلف متناسب با شرایط کار به طرق گوناگون انجام گرفت. همچنین تغییراتی که در ساعت حضور و ورود و خروج کارکنان به ویژه در بخش نیروهای ستادی و محدودیت های مربوطه در طبخ و توزیع غذا صورت گرفت تا تماس های بین فردی به کمترین حد برسد و بتوانیم به بالاترین سطح ارتقای سلامت دست یابیم. دستۀ دیگر اقدامات نیز مربوط به حوزۀ مسئولیت های اجتماعی شرکت است.
وی با تأکید بر اینکه نیروی انسانی فولاد مبارکه جزئی از جامعه است، گفت: بدون تردید کارکنان شرکت قسمتی از زمان خود را با جامعه سپری می کنند، ازاین رو مدیریت شرکت بر این باور است که باید بخشی از فعالیت های شرکت در حوزۀ اقدامات مرتبط با جامعه باشد. این اقدامات کلان بوده و نتیجۀ آن این است که در همین شرایط نیز تولید شرکت با در نظر داشتن سلامت کارکنان استمرار داشته است.
وی با تأکید بر اینکه دائما وضعیت سلامت کارکنان مورد پایش قرار می گیرد، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در فولاد مبارکه بیش از 14 هزار نیرو مشغول فعالیت اند، خوشبختانه موارد معدود نیز با پیگیری های بخشهای درمانی شرکت به خوبی کنترل شده است.
اکبری محمدی خاطرنشان کرد: فعالیت های غربالگری وسیعی در سطح شرکت در حال انجام است و مرتبا کارکنان از نظر سلامت و پارامترهای مرتبط با این ویروس معاینه می شوند.
در ادامۀ این نشست حسین مدرسی فر مدیر بهداشت، ایمنی و محیط زیست فولاد مبارکه نیز اظهار داشت: از 2 اسفندماه که فراگیر شدن کرونا در کشور مطرح شد، پس از تشکیل کارگروه مدیریت بحران کرونا و برگزاری جلسات با مدیریت های مربوطه، در گام اول، منابع علمی معتبری که می توانست در این زمینه به شرکت کمک کند مورد بررسی قرار گرفت. پس از آن تجمعات به عنوان مهمترین عامل انتقال شناسایی و تلاش شد این عامل در سطح شرکت به کمترین حد ممکن کاهش یابد. توزیع غذای گرم نیز در شرکت ممنوع شد.
وی افزود:  منابع علمی معتبر   و دستورالعمل های مکمل جمع آوری گردید. و نهایتا در زمان طلایی، اقدامات لازم انجام گرفت. به همین دلیل به لطف خداوند و با همکاری کارکنان، این ویروس نتوانست شرکت را درگیر کند و میزان تولید نیز به همان حالت قبل باقی ماند. تصمیم گیریها و جلسات هر روز ادامه یافت. سرویس های بهداشتی و سرویس های ایاب و ذهاب به صورت روزانه ضدعفونی و ورودی ها با دوربین های ثابت حرارتی کنترل شد. در مرحلۀ بعد که همه گیری کرونا در جامعه افزایش یافت، در شیفت های کاری از جمله روزکار تغییراتی بنیادی ایجاد شد. در سامانۀ اتوماسیون اداری شرکت سیستم خوداظهاری سلامت تعبیه گردید تا بهتر بتوانیم از وضعیت سلامت کارکنان باخبر باشیم. تست های غربالگری نیز تهیه شد، به نحوی که تاکنون غربالگری کارکنان شیفت انجام گرفته و این کار برای کارکنان روزکار نیز در دست اقدام است. یقینا تا شرایط ایمن به طور کامل برقرار نشود، از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.
مدرسیفر اظهار داشت: تجربیاتی که فولاد مبارکه در این زمینه به دست آورد در انجمن فولادسازان جهان به عنوان تجربه موفق و اطلاعات قابل انتشار مطرح شد و مورد استقبال دنیا قرار گرفت و از طریق تلفن، ایمیل یا تماس در شبکه های اجتماعی مورد استفاده قرار گرفت.
رئیس بخش درمان فولاد مبارکه نیز گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در کشور طرح های زیادی در شرکت اجرا شد. یکی از بزرگترین و بی نظیرترین طرحهای اجراشده در فولاد مبارکه در این مدت طرح غربالگری است. بالغ بر 10 هزار نفر در این طرح شرکت خواهند کرد و علاوه بر بیماریابی کرونا، برای ایجاد پروندۀ الکترونیک با دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و بسیاری از نهادهای علمی کشور نیز وارد مذاکره شده ایم.
امیر سامان روستایی با تأکید بر اینکه فولاد مبارکه نشان داده که همواره هر تهدیدی را به فرصت تبدیل می کند، اظهار داشت: مدیریت ارشد سازمان و معاونت نیروی انسانی شرکت در این موارد به خوبی کادر درمان شرکت را پشتیبانی کرده اند و به شکرانۀ خداوند، به خوبی توانستیم این طرح را با تمام مشکلاتی که وجود داشت اجرا کنیم.

منبع: خبرگزاری آریا

کلیدواژه: اقدامات شرکت فولاد حفظ سلامت کارکنان فولاد مبارکه نیروی انسانی شرکت فولاد علوم پزشکی

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.aryanews.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۸۱۷۰۷۶۴ را به همراه موضوع به آدرس info@khabarban.com ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

مردم منتظر واریز حدود ۵ میلیون تومان باشند!

امروز به ناموسم توهین شد

مخاطرات یک قرارداد؛ آیا شگرد چین برای تصاحب بنادر دنیا در قرارداد ۲۵ ساله ایران تکرار می‌شود؟

اظهارات احمدی‌نژاد درباره شجریان، حبیب، معین، افتخاری، شادمهر، یگانه و هیچکس: ترانه «تفنگ‌‌‌ات را زمین بگذار» آرمان من است/ قانونی برای ممنوعیت آواز زنان نداریم

نگرانی‌ها در خصوص وقوع زلزله در تهران تا چه میزان جدی است؟

خبر بعدی:

ترامپ تهدید تعرفه‌ای خود بر ضد فرانسه را عملی کرد

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، رئیس‌جمهور آمریکا دونالد ترامپ، در تلاش برای لغو قانون اخذ مالیات دیجیتالی فرانسه، تعرفه‌ای ۲۵ درصدی به واردات کالاهای این کشور وضع کرد و تاکید کرد پاریس ۱۸۰ روز فرصت دارد تا در مورد اخذ مالیات از غول‌های تکنولوژی آمریکایی تجدید نظر کند.

طبق اعلام دفتر نماینده تجاری آمریکا، این تعرفه‌ها ۱.۳ میلیارد دلار از واردات فرانسوی نظیر لوازم آرایشی و بهداشتی و کیف دستی را در بر خواهد گرفت. هرچند فرانسه ۱۸۰ روز کامل برای حل این مساله در قالب نهادهایی چندجانبه مانند سازمان همکاری و توسعه اقتصادی، فرصت خواهد داشت.

دولت ترامپ ماه‌ها بود که فرانسه را به علت وضع مالیات بر شرکت‌های دیجیتالی تهدید به تلافی می‌کرد. این تهدیدات از زمانی آغاز شد که فرانسه ایده اخذ مالیات از برخی از سودآورترین شرکت‌های آمریکایی نظیر گوگل، آمازون و اپل، را مطرح کرد.

هرچند تعرفه‌های ترامپ کالاهایی را تحت تأثیر قرار می‌دهد که ارزش آنها از ۲.۴ میلیارد دلاری که دولت او قبلاً در ماه ژانویه اعلام کرده بود خیلی کمتر است، اما این اقدام برخلاف قول دو رئیس‌جمهور برای به تعویق انداختن هرگونه جنگ تجاری تا پایان ۲۰۲۰ می‌باشد.

کد خبر 4971321

دیگر خبرها

 • فاصله گذاری اجتماعی در فرودگاه مشهد رعایت می شود؟/عدم غربالگری مسافران در فرودگاه
 • هدفمند شدن غربالگری از بیماران کرونایی
 • بهره‌برداری از ۸ طرح توسعه‌ای فولاد مبارکه تا سال ۱۴۰۳
 • ۶۵ هزار شهروند گچسارانی در مرحله سوم ،غربالگری شدند
 • بهینه سازی و ارتقای سیستم کنترل خط کانوایر خطوط نهایی و تکمیل نورد گرم در فولاد مبارکه
 • شناسایی حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان سود نقدی برای فولاد مبارکه
 • شاخص‌های ایمنی فولاد مبارکه در بالاترین سطح جهانی
 • تأمین رایگان اکسیژن بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی توسط فولاد مبارکه
 • صدور ۷ فقره پروانه اکتشاف برای فولاد مبارکه
 • اقدامات تکمیلی فرودگاه ارومیه در مقابله با اپیدمی کروناویروس
 • تامین مالی طرح های توسعه شرکت های بزرگ معدنی از محل سود
 • استفاده از سود شرکت‌ها برای تامین مالی طرح‌های توسعه‌ای
 • استراتژی توسعه ای ایمیدرو در تامین مالی طرح های توسعه ای شرکت ها از محل سود
 • ۲۵ مرکز غربالگری بیماری کرونا در استان همدان فعال است
 • شاخصهای ایمنی فولاد مبارکه در بالاترین سطح جهانی
 • تأمین رایگان اکسیژن بیمارستانهای تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی توسط فولادمبارکه
 • صدور 7 فقره پروانۀ اکتشاف برای فولاد مبارکه
 • افزایش تعداد بیماران مبتلا به کرونا در چناران
 • فولادی‌ها نگران این هستند که سهمی از سنگ آهن کشور نداشته باشند/ سنگ آهنی ها با افزایش بهای جهانی سنگ آهن به صادرات روی آوردند