Web Analytics Made Easy - Statcounter

یوسف پریدار روز جمعه در نشست خبری با اصحاب رسانه دزفول، شوش و اندیمشک در ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی دزفول افزود: اعتبارات کرونا به طور مستقیم از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تخصیص می‌یابد و در حوزه استاندار نیست.
وی بیان کرد: طبق برنامه ریزی از ابتدای شیوع بیماری کرونا، نحوه فعالیت بیمارستان، امکانات و منابع، بررسی و تقسیم بندی شده بودند تا درصورت شیوع بیماری و به اصطلاح سیل بتوانیم به درستی جلوی آن بایستیم که با اقدامات انجام شده تاکنون به خوبی این کار صورت گرفته است.

بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان


وی اظهارداشت: ۶۷ تا ۸۲ درصد افراد جامعه باید بیماری کرونا را بگیرند تا جلوی این اپیدمی گرفته شود لذا روند مقابله با کرونا فعلا ادامه دارد. 
پریدار افزود: در حال حاضر روزانه ۵۳۴ تست کرونا با حضور ۶ پزشک مولکولی و کارشناس ارشد در آزمایشگاه‌های دزفول انجام می‌شود که این آمار از برخی استان‌های کشور نیز بیشتر است.
وی با بیان اینکه بیماریابی در دزفول  به صورت فعال انجام شده است، گفت: طبق تفاهم نامه دانشگاه علوم پزشکی دزفول تمهیدات لازم در بیمارستان بزرگ دزفول اندیشیده و ۲ هزار و ۵۰۰ تخت نقاهتگاهی پیش بینی شده است. 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول علت تعداد زیاد بیماران را رفتارهای پرمخاطره دانست و افزود: مردم  هنوز کرونا را باور نکرده‌اند و همچنان به دید و بازدید و میهمانی می‌روند در حالیکه هزینه زیادی بابت مقابله با کرونا پرداخت می‌شود و پزشکان و کادر درمان خسته شده‌اند.

وی با بیان اینکه تعدادی از کادر درمان دزفول بیمار شده و منابع درحال اتمام است، اظهارداشت: عملکرد دانشگاه علوم پزشکی دزفول در مقابله با کرونا قابل دفاع است ولی اگر پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشوند و وضعیت به همین شکل ادامه یابد ممکن است سد ایجاد شده مقابل این سیل شکسته شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول بیان کرد: با تدابیر اتخاذ شده همه وسایل حفاظت فردی پرسنل و حتی بیشتر از نیاز آنها فراهم شده است و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.
وی با اشاره به آمار کرونا در حوزه دانشگاه علوم پزشکی دزفول افزود: نسبت مرگ بر اثر کرونا در کل دنیا ۵.۹ درصد است درحالیکه این نسبت در حوزه دانشگاه علوم پزشکی دزفول با توجه به مثبت شدن تست سه هزار و ۱۲۹ نفر و فوت ۱۰۴ نفر، ۳.۳ درصد است.
پریدار درخصوص بیماران سرپایی نیز گفت: بیماران سرپایی افراد ناقل سالمی هستند که علائم ندارند ولی ویروس را حمل و به چرخش درآورده و به سایر افراد از جمله افراد پیر منتقل می‌کنند. 
وی افزود: ۶۵ درصد افراد ناقل حوزه دانشگاه علوم پزشکی دزفول افراد بین ۳۰ تا ۶۵ سال هستند که عمدتا پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول بیان داشت: ۲۰ درصد از افراد مبتلا به کرونا بستری و ۸۰ درصد نیاز به بستری ندارند و قرنطینه می‌شوند. 
وی افزود: پس از شناسایی و نمونه گیری از این افراد، بازرسان شرایط قرنطینه خانگی آنها را بررسی می‌کنند که درصورت تایید نشدن در نقاهتگاه شیخ انصاری بستری خواهند شد تا دوره قرنطینه سپری شود.
پریدار اظهار داشت: افراد ناقل توسط سه نهاد امنیتی شهرستان دزفول کنترل نامحسوس می شوند و درصورت مشاهده آنها در معابر عمومی توسط پاسگاه منطقه به آنها هشدار ماندن در قرنطینه داده می‌شود و درصورت مشاهده دوباره به جرم تهدید سلامت عمومی به یکسال حبس محکوم خواهند شد.
وی نقاهتگاه شیخ انصاری دزفول را از نظر نگهداری بیماران کرونایی جزو برترین های کشور دانست و افزود: تاکنون ۱۰۰ نفر در این نقاهتگاه بستری شده‌اند و در حال حاضر ۲۸ نفر در این نقاهتگاه قرنطینه هستند. 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول درخصوص توزیع پزشکان متخصص نیز گفت: تعداد پزشکان متخصصی که در کشور توزیع می‌شوند محدود هستند البته برخی پزشکان نیز به خاطر شرایط آب و هوایی در خوزستان ماندگار نیستند ولی اولویت توزیع پزشک مناطق محروم و کم برخوردار است.
هفت نفر از نیروهای اورژانس به دنبال حاشیه سازی بودند 
پریدار درخصوص موضوع اخراج و معلق شدن برخی از پرسنل اورژانس ۱۱۵ دزفول اظهارداشت: ۴۵ نفر از نیروهای اورژانس طبق نیازی که وجود داشت، زیرنظر دانشگاه علوم پزشکی دزفول در ۲ مرحله به عنوان نیروهای شرکتی در ۶ پایگاه اورژانس جذب شدند که برای ۱۵ نفر از آنها منبع اعتباری در نظر گرفته شد و قرار شد حقوق ۳۰ نفر دیگر از طریق درآمدهای دانشگاه تامین شود.
وی افزود: حقوق این نیروها از طریق دانشگاه پرداخت می‌شد ولی از اسفندماه به علت مشکلات پیش آمده، دانشگاه توان پرداخت حقوق آنها را نداشت که این مشکل به وزارت بهداشت، سازمان اورژانس و فرمانداری اطلاع‌رسانی و حقوق چند ماه آنها با جابجایی اعتبارات پرداخت شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول با بیان اینکه پیگیری‌هایی برای تامین اعتبار این افراد صورت گرفته است، گفت: هفت نفر از این نیروها طبق مستندات جمع آوری شده به دنبال حقوق و مزایا نبودند و قصد داشتند با همکاری شبکه‌های معاند فضای رسانه‌ای ایجاد کنند که برخی رسانه‌های داخلی نیز فریب خورده و در دام آنها افتادند.
وی افزود: پیگیری مشکلات این افراد در حالی است که تاکنون هیچگاه مشکلات خود را مطرح نکرده‌اند و با وجود اینکه نشستی در این خصوص برگزار شد در نشست حاضر نشدند که طبق قانون به تخلفات آنها رسیدگی می‌شود.
پریدار خواستار رعایت پروتکل‌های بهداشتی و خودداری از برگزاری هرگونه تجمع و دورهمی شد و گفت: بازماندگان متوفیان از برگزاری مراسم ترحیم خودداری کنند در غیر این صورت بازداشت خواهند شد.
وی افزود: برخلاف برخی ادعاها، نخستین خوشه‌های شیوع بیماری کرونا در مرکز شهر دزفول و حدفاصل افشار، خیابان ۴۵ متری، فردوسی تا پیام آوران است و بعد از آن به حاشیه شهر رفته است.

فقط بیمارستان بزرگ دزفول جوابگوی بیماران کرونایی است
رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: به علت وجود امکانات، فقط بیمارستان بزرگ دزفول می‌تواند جوابگوی بیماران کرونایی باشد و طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته قرار بود از بیمارستان صحرایی و نه بیمارستان به جای نقاهتگاه استفاده شود.
وی افزود: هزینه انجام تست کرونا ۶ میلیون ریال است در حالی که این تست رایگان انجام می‌شود و فقط بین پنج تا ۱۰ درصد از هزینه‌ها طبق تعرفه دفترچه درمانی توسط بیمار پرداخت می‌شود که ارائه چنین خدماتی در هیچ کشوری این چنین نیست.

شهرستان دزفول پس از اهواز بیشترین تعداد مبتلایان به بیماری کرونا را در خوزستان دارد.

برچسب‌ها ویروس کرونا دزفول وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی پروندهٔ خبری کرونا و تداوم شرایط قرمز در خوزستان صرافی ارز دیجیتال

منبع: ایرنا

کلیدواژه: ویروس کرونا دزفول وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ویروس کرونا دزفول وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول بیماری کرونا

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.irna.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «ایرنا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۲۸۱۸۱۵۸۲ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

مشهد و ۱۴ شهر خراسان رضوی در وضعیت آبی کرونایی قرار گرفتند

دکتر محمد پهلوان کاشی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر این اساس شهرهای مشهد، باخرز، بینالود، تربت جام، تربت حیدریه، جوین، چناران، خواف، داورزن، زاوه، سرخس، صالح آباد،فریمان، قوچان و نیشابور در شرایط آبی دسته بندی کرونایی قرار دارند.

وی با بیان این که هم اکنون هیچ یک از مناطق استان خراسان رضوی در شرایط قرمز و نارنجی نیست ادامه داد: هم اکنون سایر شهرستان‌های استان، در وضعیت زرد هستند.

رییس کمیته رسانه و اطلاع رسانی قرارگاه مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان این که همچنان روند ابتلا، بستری و فوتی ناشی از کرونا در خراسان رضوی کاهشی است گفت: طی یک روز گذشته ۱۱ بیمار جدید مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی زیر پوشش این دانشگاه بستری شدند.

پهلوان افزود: هم اکنون ۵۱ بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بستری هستند که ۲۶  نفر از آنان بد حال بوده و در بخش‌های مراقبت ویژه بستری اند.

وی ادامه داد: طی ۲۴ ساعت گذشته هیچ گونه فوتی ناشی از کرونا در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد ثبت و گزارش نشده است.

رییس کمیته رسانه و اطلاع رسانی قرارگاه مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تداوم همکاری مردم در رعایت دستورالعمل های بهداشتی، حفظ فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و تکمیل واکسیناسیون نقش موثری در کاهش و قطع زنجیره انتقال کرونا دارد.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در ۱۶ شهرستان خراسان رضوی ۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری این استان را زیر پوشش دارد و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به جمعیت ۱۷ شهرستان دیگر این استان بر عهده دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی نیشابور و تربت‌جام است.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون هفت میلیون و ۵۴۷ هزار و ۷۰۶ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت هفت بیمار مبتلا به کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به ۱۴۴ هزار و ۴۰۹ تن رسیده است.

همچنین تاکنون هفت میلیون و ۳۲۴ هزار و ۷۴۲ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

۱۶۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

همچنین تاکنون ۶۵ میلیون و ۷۹ هزار و ۹۱۷ دُز اول، ۵۸ میلیون و ۴۷۸ هزار و ۶۹۷ دُز دوم و ۳۱ میلیون و ۲۰۱ هزار و ۹۳۷ دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا در کشور تزریق شده و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۴ میلیون و ۷۶۰ هزار و ۵۵۱ دُز رسیده است.

هم اینک ۲۰ شهرستان کشور در وضعیت نارنجی، ۲۲۹ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۹۹ شهرستان در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند و هیچ یک از شهرستان‌های  کشور در وضعیت قرمز کرونایی نیست.

برچسب‌ها علی صالح آبادی زاوه مشهد سرخس واکسن کووید 19 باخرز بینالود دانشگاه علوم پزشکی مشهد جوین محدودیت های کرونا ویروس کرونا تربت جام فریمان نیشابور تربت حیدریه قوچان خواف داورزن چناران

دیگر خبرها

  • هفت مبتلای جدید به کرونا در لرستان شناسایی شد
  • آمار کرونا قم ۷ مهر؛ بدون فوتی و ۸ ابتلای جدید
  • آمار کرونا کردستان ۷ مهر؛ بدون فوتی و ۲ ابتلای جدید
  • تکرار روز صفر کرونا در هفتمین روز پاییز
  • فوتی های کرونا در استان البرز صفر شد
  • کاهش مبتلایان به بیماری کرونا در لرستان
  • مشهد و ۱۴ شهر خراسان رضوی در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند
  • آخرین و جدیدترین آمار کرونایی استان لرستان تا ۵ مهر ۱۴۰۱
  • مرگ و میر ناشی از کرونا در لرستان همچنان صفر است
  • مشهد و ۱۴ شهر خراسان رضوی در وضعیت آبی کرونایی قرار گرفتند