رویداد۲۴  این نامادری سنگدل دختر ۱۰ ساله همسرش را به طرز وحشتناک و کم سابقه‌ای به قتل رسانده بود. او بدون هیچ گونه استرسی، لحظه‌های شکنجه «عسل» را بازگو می‌کرد و در برخی موارد نیز همسرش را عامل کودک آزاری وحشیانه می‌دانست و ادعا داشت که پدر «عسل» او را داغ کرده است!

آن چه می‌خوانید گفتگو با قاتل «عسل» است.
بیشتر بخوانید: رشد ۱۲/۵ درصدی پرونده‌های کودک‌آزاری در سال ۹۸/زنگ خطر خودکشی در کشور

نامت چیست؟ منیره

چند سال داری؟ ۲۵ ساله هستم.

ساکن مشهد هستی؟ بله. در مشهد متولد شدم. ازدواج کردم و اکنون هم در مشهد زندگی می‌کنم.

مستاجر هستید؟ بله. در یکی از خیابان‌های بزرگراه شهید بابانظر مستاجر بودیم و قرار بود منزل را تخلیه کنیم که این حادثه رخ داد.

پدرت هم ایرانی است؟ نه! او تبعه کشور عراق است، ولی مادرم ایرانی است.

چند کلاس سواد داری؟ تا سیکل درس خواندم.

چرا ادامه ندادی؟ به خاطر این که شوهرم دادند وگرنه دوست داشتم درس بخوانم.

چرا از همسر سابقت طلاق گرفتی؟ معتاد و بددهن بود. بی مسئولیت بود. سوءظن داشت و ... هفت سال با او زندگی کردم، اما همیشه زجر کشیدم.

با «محمد» (همسر فعلی) از قبل رابطه داشتی؟ نه! از زمانی که با او آشنا شدم تا وقتی ازدواج کردیم چند ماه بیشتر طول نکشید و فقط در همین چند ماه با هم رابطه داشتیم، قبل از آن با «محمد» آشنا نبودم.

چه شد که تصمیم گرفتی «عسل» دختر همسرت را نزد خودت نگه داری؟ چون همسر سابق «محمد» طلاق گرفت. من هم که خودم یک دختر به نام «هستی» داشتم! «محمد» هم حضانت دخترش را گرفت به همین خاطر «عسل» و «هستی» کنار هم ماندند.

چرا این کودک معصوم را به طور دلخراشی کتک می‌زدی؟ چون به حرفم گوش نمی‌کرد. من هم عصبانی می‌شدم!

می‌شود مثال بزنی؟ همین آخرین بار به او گفتم برو داخل اتاق تا من لباس هایم را عوض کنم، ولی نرفت

بعد چه کردی؟ چارچوب در اتاق را گرفتم و با کف پا محکم به شکمش کوبیدم طوری که روی تختخواب داخل اتاق افتاد! دوباره بلند شد و من باز لگد دیگری زدم! وقتی به درون اتاق دیگر فرار کرد جایی که کتاب‌ها و کیف مدرسه اش را گذاشته بود، دنبالش رفتم و پس از چند مشت و لگد کمرش را با زانویم شکستم!

دلت به حالش نمی‌سوخت؟ من از مدتی قبل قرص‌های اعصاب می‌خوردم، ولی از حدود ۱۰-۱۵ روز قبل از این حادثه دیگر نخوردم به همین دلیل نمی‌فهمیدم چه کار می‌کنم!

اگر متوجه رفتار خودت نبودی، پس چرا حتی یک بار هم دخترت «هستی» را کتک نزدی؟ سکوت...! پاسخی ندارم!

خودت را مادر خوبی می‌دانی؟ بله! من زیاد هم بد نبودم «عسل» مرا دوست داشت. او در نامه‌هایی که می‌نوشت از من به خوبی یاد می‌کرد.

ولی همسایگان طبقه پایین منزلت از رفتار‌های وحشتناک تو با «عسل» گلایه داشتند. آن‌ها با من مشکل دارند! چون کرایه منزل یک بار دیر شد!

یعنی همه افرادی که در حضور قاضی از رفتار‌های هولناک تو سخن گفتند، دروغ می‌گویند؟ نمی‌دانم!

چرا «عسل» را به بهزیستی بردند؟ یک روز خانم معلم صورت کبود او را دیده و با بهزیستی تماس گرفته بود، چون همسرم یک سیلی به او زده بود

برای یک سیلی که کودکی را از خانواده اش جدا نمی‌کنند البته جا‌های دیگری از بدنش هم کبود شده بود.

هنگام بازسازی صحنه قتل ادعا کردی که همسرت «عسل» را کتک می‌زد. بله! او عسل را دوست نداشت طوری که وقتی من او را به قتل رساندم یکی از بستگان نزدیک «محمد» در بیمارستان به او سیلی زد و گفت: آخر هم «عسل» را کشتی؟

از روزگار تلخ «عسل» در زمان اختلافات «محمد» با همسر سابقش هم اطلاعی داری؟ بله! همسرم تعریف می‌کرد که وقتی با زنش دعوا می‌کردند و عسل یک ساله بود هر کدام قسمتی از بدن او را می‌گرفتند و به طرف خودشان می‌کشیدند! مادر «عسل» در را روی او قفل می‌کرد و به دنبال خوشگذرانی خودش می‌رفت به طوری که سر این «بچه» پر از شپش شده و زخم هایش عفونت کرده بود! من بعد از ازدواج با «محمد» او را درمان کردم.

چرا «عسل» را به مادرش ندادید؟ چون او خودش «عسل» را نمی‌خواست. همه اسباب و اثاثیه منزل محمد را هم با خودش برد «محمد» هم نتوانست هیچ کاری بکند.

از شکنجه‌های دیگری که «عسل» تحمل کرده است چیزی به خاطر داری؟ همسرم در زمستان او را به داخل برف‌های حیاط می‌انداخت یا با شیلنگ کتک می‌زد!

فرزند دیگری هم داری؟ بله! یک پسر کوچک دارم که الان پدرش او را به بستگانش سپرده است و به شهرستان برده اند.

یعنی شما «عسل» را خیلی دوست داشتی؟ بله! برای من با «هستی» فرقی نمی‌کرد هر چه می‌خریدم برای هر دو نفرشان می‌خریدم! البته گاهی داد می‌زدم، چون ۲۵ سال بیشتر ندارم و مادر سه بچه هستم! و یک زندگی ناموفق داشتم! شوهرم اوضاع مالی خوبی نداشت.

پس این همه آثار کبودی و سوختگی وحشتناک چگونه روی بدن این طفل بی گناه ایجاد شده است؟ نمی‌دانم احتمالا آن‌ها هم کار پدرش است! اوحتی یک بار می‌خواست «عسل» را از پنجره به بیرون پرت کند که من اجازه ندادم! گفتم اگر این کار را بکنی من خودم را می‌کشم! هیچ وقت از لجبازی‌های عسل و رفتار‌های او نزد پدرش گلایه نمی‌کردم!

چند سال است با محمد زندگی می‌کنی؟ سال ۹۴ با هم ازدواج کردیم.

وقتی «عسل» کتک می‌خورد چه عکس العملی نشان می‌داد؟ وقتی او را تنبیه می‌کردیم خیلی بی‌صدا گریه می‌کرد! فقط اشک هایش بیرون می‌آمد، ولی صدایی از او نمی‌شنیدیم!

به خاطر آن همه زخم‌های هولناکی که در پیکر عسل بود او را نزد پزشک نبردید؟ نه! البته یک هفته قبل از این حادثه به همسرم گفتم او را نزد دکتر ببر! حتی خواهرانش هم تذکر دادند، ولی دیگر این اتفاق افتاد...

زمانی که با ضربه پا «عسل» را می‌زدی چیزی نمی‌گفت؟ فقط التماس می‌کرد که بس است!

هنگامی که استخوان هایش را شکستی هم صدایش در نیامد؟ نه! آن روز به حالت نیم خیز روی زانویش بلند شد من کف پایم را از پشت سر روی پاهایش گذاشتم که زانویم روی مهره‌های کمرش بود وقتی سر و گردنش را به پشت سر کشیدم و رها کردم، سرش به شدت به کف اتاق افتاد، ولی صدایش در نیامد!

الان چه حسی داری؟ پشیمانم! کابوس‌های وحشتناک رهایم نمی‌کند به طوری که هم بندی هایم در زندان مرا از خواب بیدار می‌کنند.

سابقه خبر

شب بیست و سوم خرداد بود که ماموران انتظامی در تماس با قاضی ویژه قتل عمد مشهد، از مرگ کودک ۱۰ ساله‌ای به نام «عسل» خبر دادند که آثار کودک آزاری بر پیکرش نمایان بود. دقایقی بعد با حضور قاضی در بیمارستان ۲۲ بهمن مشهد تحقیقات میدانی در این باره آغاز شد. بررسی‌ها نشان می‌داد، دختربچه مذکور بار‌ها مورد کتک کاری و کودک آزاری‌های وحشیانه قرار گرفته است بنابراین درحالی دستور دستگیری نامادری این کودک صادر شد که پزشکی قانونی علت مرگ وی را خون ریزی داخلی و شکستگی مهره‌های کمر اعلام کرد. گزارش خراسان حاکی است، ادامه تحقیقات بیانگر آن بود که «عسل» توسط نامادری اش به قتل رسیده است.

این متهم در بازجویی‌های تخصصی به قتل «عسل» اعتراف کرد و در بازسازی صحنه جنایت برخی از آثار کودک آزاری بر پیکر مقتول را به همسرش نسبت داد به همین دلیل پدر عسل نیز به دستور قاضی و برای انجام بازجویی‌های تخصصی به دادسرا احضار شد. لینک کوتاه: کپی در کلیپ بورد کپی لینک خبر های مرتبط

منبع: رویداد24

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.rouydad24.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «رویداد24» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه در مورد انتشار این خبر انتقاد یا پیشنهادی دارید لطفاً با آدرس ایمیل [KHABARBAN] مکاتبه فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

املاک نجومی مسئولان در گران‌ترین نقاط پایتخت؛ تصرف ۲۴ هزار ملک توسط نهاد‌ها و سازمان‌ها

جزئیات تازه از توافق احتمالی ایران و آمریکا؛ لغو موقت برخی تحریم‌ها با پیشنهاد آلمان و انگلیس/ واشنگتن تا ۱۰ روز دیگر پاسخ می‌دهد

واکنش‌ها به طرح گشایش اقتصادی دولت؛ مردم، نفت را با دلار و سکه می‌خرند؟

جزئیات تازه از وعده «گشایش اقتصادی» دولت؛ پیش‌فروش نفت به مردم

کمک یک میلیارد دلاری آیت‌الله سیستانی به ایران؟

خبر بعدی:

اصفهان| علت غرق‌شدگی کودک ۱۲ ساله در هاله‌ای از ابهام؛ بخشی از سی‌وسه پل همچنان مسدود است

گروه استان‌ها-در حالیکه ناظران شهرداری، سازمان آتش‌نشانی و اداره برق در حال بررسی علت فوت کودک ۱۲ ساله هستند، خانواده وی علت غرق‌شدگی را برق‌گرفتگی فرزندشان می‌دانند. - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، حادثه تلخ غرق شدن پرهام 12 ساله در حین بازی بر روی دهانه‌های پایین سی و سه پل، قلب همه شهروندان اصفهانی را به درد آورد. سال‌هاست که از این دست اتفاقات در پل‌های تاریخی شهرمان رقم می‌خورد اما همچنان مسئولان در خوابند و اقدام جدی برای رفع این خطرات نکرده‌اند.

خانواده پرهام اما علت فوت کودک خود را غرق شدگی نمی‌دانند؛ آنها می‌گویند برق‌گرفتگی عامل اصلی وقوع این حادثه بوده اما هنوز مسئولان امر، برق گرفتگی را به صورت رسمی تایید نکرده‌اند و پیگیری‌ها همچنان ادامه دارد.

 معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان در این  اظهار داشت: هیئتی کارشناسی و بازرسی از شهرداری اصفهان برای بررسی علت حادثه تلخ فوت این کودک 12 ساله و همچنین آسیب دیدن یک نوجوان در سی و پل تشکیل شده است. همچنین از ظرفیت کارشناسان اداره برق نیز استفاده کردیم که به صورت دقیق‌تر به بررسی حادثه بپردازیم.

حسین امیری اضافه کرد: با توجه به تجهیزات و امکاناتی که شرکت برق در اختیار ما قرار داد، کارشناسان برق اعلام کردند ما نمی‌توانیم فعلا به صراحت اعلام کنیم که برق، عامل بروز این حادثه بوده باشد چرا که هیچ‌گونه نشتی برق مشاهده نشده است.

وی تصریح کرد: ایمنی شهروندان موضوعی بسیار حائز اهمیت است. محدودیت‌های ایجاد شده در دهانه‌های زیرین سی و سه پل نیز برای تامین ایمنی شهروندان بوده است. به شهروندان توصیه می‌کنیم که مراقب فرزندان خود باشند تا به مناطق ممنوعه رودخانه ورود نکنند.

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان ادامه داد: تابلوها و علائم هشدار دهنده در این مکان نصب است اما به منظور ایمنی شهروندان از بروز خطراتی که می‌تواند برای آنها ایجاد شود، اقدامات پیشگیرانه از جمله نصب موانع در ضلع شمالی سی و سه پل انجام شده که شهروندان اجازه عبور از عرض رودخانه را نداشته باشند؛ هرچند قبلا ضلع جنوبی نیز با مانع بسته شده بود. همچنین بنرها و پلاکاردهای هشداردهنده هم در محل نصب شده است.

انفجاری دیگر این بار در نکا / "فرسودگی مخازن و انفجار" نتیجه عدم توجه به ایمنی خودروهای دوگانه سوزمیزان خسارات حادثه آتش‌سوزی خودروهای سنگین کرمانشاه همچنان نامشخص است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در گفتگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان نیز در همین رابطه اظهار داشت: شهرداری‌ها براساس قوانین مسئول حفظ ایمنی شهر هستند. پس از وقوع این اتفاق، به همه شهرداری‌های استان دستور بررسی تمامی تاسیسات شهری و سیستم‌های برق پارک‌ها، معابر عمومی، شهربازی‌ها و فضای بازی کودکان را دادیم و در صورت وجود خطر، شهروندان را با نصب تابلوهای هشدار و مسدودسازی معابر مطلع کنند و فورا اقدام به رفع نقص آن‌ها کنند.

منصور شیشه فروش ادامه داد: همه تاسیسات شهری باید استانداردهایی را داشته باشند که همواره باید تحت نظارت‌های ایمنی و فنی باشند. همچنین سازمان آتش‌نشانی نیز به صورت دوره‌ای از این تاسیسات بازدید می‌کنند و نواقص را به مدیران این مجموعه‌ها گوشزد می‌کنند.

وی افزود: شهرداری‌ها موظف به تشکیل کارگروه شناسایی سازه‌های پرخطر با همکاری سازمان نظام مهندسی، آتش‌نشانی و عوامل شرکت‌های برق و گاز هستند و بازدیدهای دوره‌ای را مطابق با شاخص‌های استاندارد از مناطق پرخطر انجام می‌دهند. این بازدیدها شامل بررسی سیستم‌های برق و گاز، مقاومت و استحکام ساختمان و چیدمان انبارها می‌شود. در سال گذشته این کارگروه 250 مورد نقص را در شهر اصفهان شناسایی و اقدام به ابلاغ اخطاریه به مالکان مجموعه‌های شهری کردند. مالکان نیز باید براساس یک زمان‌بندی مشخص اقدام به رفع نواقص کنند و در غیر این صورت، به مقامات قضایی ارجاع داده می‌شوند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه برای ایمنی مراکز و ابنیه تاریخی باید اداره‌کل میراث فرهنگی نیز با شهرداری همکاری کند گفت: در طرح جامع ایمنی اماکن تاریخی، اداره میراث فرهنگی با همکاری سایر نهادهای حفاظتی و ایمنی موظف به شناسایی آسیب‌های احتمالی این مراکز و تعیین راه حل برای رفع این آسیب‌ها است. ایمنی گردشگران هم در این طرح گنجانده شده و تمامی تورهای گردشگری موظف به اعلام هشدارها و خطراتی هستند که از سوی میراث فرهنگی و شهرداری به آن‌ها ابلاغ می‌شود.

وی با بیان اینکه تیم‌هایی از شهرداری، اداره برق و آتش‌نشانی برای بررسی علت وقوع حادثه غرق شدن این کودک تشکیل شده است گفت: در حال حاضر دهانه‌های پایینی سی و سه پل به دلیل امکان بروز حادثه مسدود شده و تا زمانی که آتش‌نشانی اعلام رفع نقص فنی نکند، مسدود باقی خواهد ماند.

انتهای پیام/174/س

R41346/P/S6,51/CT7 بیشتر بخوانید... مظنونان "حادثه پارک لاله" بازداشت شدند قیمت ارز و طلا لیگ ایران و جهان بیشتر بخوانید... مظنونان "حادثه پارک لاله" بازداشت شدند پربیننده‌ترین اخبار استانها ۱ خطر ابتلا به کرونا در کودکان همچنان ادامه دارد/ علائم بیماری کرونا در کودکان را بشناسید ۲ همایش بین‌المللی فاطمیون| ابلاغ سلام و درود سیدحسن نصرالله به مجاهدین لشکر فاطمیون / مدیون لشکر فاطمیون هستیم ۳ گزارش| تجلیل از مجاهدان لشکر فاطمیون / ‌خط و نشان جبهه مقاومت برای آمریکا / انتقام خون حاج قاسم و ابومهدی را می‌گیریم ۴ همایش بین‌المللی فاطمیون| سخنگوی نجباء عراق: ‌آمریکایی‌ها ‌هر روز ‌انتقام سخت را از رزمندگان عراقی تجربه می‌کنند /‌ انتقام خون حاج قاسم و ابومهدی را می‌گیریم ۵ همایش بین‌المللی فاطمیون| آیت‌الله مکارم شیرازی: جبهه مقاومت امروز در مجاهدات لشکر فاطمیون برای دفاع از حرم اهل بیت(ع) متجلی شده است ۶ سردار اشتری: از نظر بودجه ‌در فشار هستیم/ ‌اعتبارات‌ ‌نیروی انتظامی ‌کفاف کارها را نمی‌کند‌ ۷ سیستان و بلوچستان| سومین مرحله از حق‌آبه هامون به‌زودی وارد تالاب می‌شود ۸ رزمایش سراسری همدلی یک‌شنبه در سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود مهمترین اخبار استانها گزارش ویدیوئی| صف‌های طولانی گاز در بلوچستان؛ کامیون‌ها گاز را به موقع نمی‌رسانند! بوشهر| ۱۶ پالایشگاه گاز و مجتمع‌های پتروشیمی در پارس جنوبی راه‌اندازی شد قم| رئیسی با رئیس جامعه مدرسین دیدار کرد/ آیت‌الله یزدی: شروع مبارزه با فساد از خود قوه قضائیه اقدامی امید‌آفرین است ترافیک سنگین در مسیر تفرجگاه‌های مشهد؛ کرونا "جمعه‌ها" شیوع ندارد! مهمترین اخبار تسنیم وزارت خارجه: جمهوری اسلامی ایران همواره در کنار ملت و دولت لبنان بود، هست و خواهد ماند یک مقام مسئول: هیچ نفتکش ایرانی توقیف نشده است ظریف: هیچ طرفی حق ندارد با سوء استفاده از نیازهای لبنان خواسته‌های خود را به این کشور دیکته کند اختصاصی تسنیم| فروش اوراق سلف نفتی "طرح جدید دولت" نیست/کلیات طرح جدید هنوز به تایید نهایی نرسیده است فراخوان جهاد اسلامی برای برگزاری تظاهرات «نه به خیانت علیه فلسطین» درباره ما ارتباط با ما آرشیو اخبار پیوندها بازار پربیننده‌ترین اخبار قیمت ارز و طلا لیگ ایران و جهان ما را دنبال کنید: RSS اینستاگرام توییتر فیسبوک   آپارات   بیسفون   سروش   ویسپی   آی‌گپ
All Content by Tasnim News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

دیگر خبرها

 • کودک ۱۱ ساله در سدجامیشان غرق شد
 • غرق شدن کودک ۱۱ ساله در سدجامیشان سنقروکلیایی
 • خودکشی وحشتناک دختر ۱۸ ساله به خاطر زیبایی اش! +عکس
 • غرق شدن دختر ۱۱ ساله در سد جامیشان
 • ناگفته‌های فاجعه «منا»/ تشکیل کمیته ملی رسیدگی به امور شهدای در وزارت بهداشت
 • دختر ۸ ساله جکیگوری در رودخانه سرباز غرق شد
 • رییس بنیاد شهید : خط قرمز ما حفظ حرمت جامعه هدف است
 • رییس بنیاد شهید:خط قرمز ما حفظ حرمت جامعه هدف است
 • اوحدی: بیش از ۱۴۰ نفر در راه مبارزه با بیماری کرونا شهید شده‌اند/ ابلاغ آیین‌نامه شهدای سلامت با عنوان در حکم شهید
 • ناگفته‌های فاجعه «منا»؛ از تشکیل زنجیره انسانی گارد ویژه سعودی پیش از حادثه، تا امنیتی کردن منطقه حادثه
 • ایثارگران برای فروش سهام «بانک دی» عجله نکنند/ ماجرای عقده دل مادر شهید قربانخانی/ بیش از ۱۴۰ نفر در راه مبارزه با بیماری کرونا شهید شده‌اند
 • مرگ دختر 2 ساله در تصادف زنجیره ای
 • رفتار مردم هند با پسر بچه عجیب الخلقه(+18) + تصاویر
 • مرگ دختر ۲ ساله در سانحه رانندگی محور مهریز - تنگ چنار
 • دعوای زن و شوهری رنگ خون گرفت
 • خودکشی وحشتناک دختر ۱۸ ساله به خاطر زیبایی اش! + عکس
 • تولید ۵۰ تن عسل طبیعی در سبزوار
 • ۵۰ تن عسل طبیعی در سبزوار تولید شد
 • دختر، پدر ۸۵ ساله‌اش را ربود!