Web Analytics Made Easy - Statcounter

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز،  محمد شریعتمداری در ارتباط تصویری با بخش خبری 21 شبکه یک سیما درباره افتتاح سامانه‌های شفافیت این وزارتخانه افزود: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های دولت، حرکت در جهت شفافیت به عنوان یکی از راه‌های جلوگیری از فساد و استفاده از خرد جمعی مردم در اداره امور حکومتی است.

 

وی با اشاره به اینکه سامانه شفافیت در مجموعه فعالیت‌های اقتصادی و خدماتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مستقر شده است، ادامه داد: امروز از 6 سامانه دیگر در حوزه فعالیت‌های سازمان‌های بهزیستی و تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری رونمایی کردیم که در سایت اصلی این وزارتخانه بسیاری از اطلاعات مورد نیاز مردم وجود دارد.

بیشتر بخوانید: اخباری که در وبسایت منتشر نمی‌شوند!

 

شریعتمداری افزود: این سامانه‌های هوشمند فعالیت‌های اجرایی در مجموعه صندوق‌های بازنشستگی کشوری است و ستاد و سازمان‌های وزارتخانه در مجموعه 32 سامانه اصلی و چند زیر سامانه قرار دارند که چراغ راه مدیریت برای پیشرفت امور هستند و از طرفی نظارت عمومی و اجتماعی مردم را بر فعالیت‌های اقتصادی وزارت تعاون فراهم می‌کند.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در ستاد سازمان ها، 10 سامانه؛ در شرکت سرمایه گذاری سازمان تامین اجتماعی، 18 سامانه و در صندوق بازنشستگی کشوری، 4 سامانه و در مجموع 32 سامانه از یک پنجره واحد در دسترس مردم قرار خواهد گرفت و دسترسی به اطلاعات حوزه‌های گوناگون، طبقه بندی شده است.

 

شریعتمداری افزود: سامانه مشخصات مدیران و اعضای هیئت مدیره همه شرکت‌های تابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سامانه اطلاعات املاک و مستغلات این وزارتخانه و شرکت‌های تابعه، کامل در دسترس مردم است.وی با بیان اینکه پویش ملی شفافیت را راه اندازی کردیم اضافه کرد: همچنین سامانه صورتجلسه هیئت مدیره‌ها و مجامع و تکالیف آن‌ها و پرونده‌های حقوقی وزارتخانه‌ها و سامانه قرارداد‌ها و معاملات هم در دسترس است.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به این پرسش که چرا حقوق و مزایای مدیران را در سامانه‌ها درج نکردید؟ گفت: حتماً این گونه خواهد شد و هم حقوق و مزایا و هم پیشینه کاری و زندگی (رزومه و بیوگرافی) همه مدیران شاغل در مجموعه‌های مرتبط با وزارتخانه در دسترس و نظارت عموم قرار خواهد گرفت و در دو ماه آینده هر روز بخشی از این اطلاعات، عمومی سازی خواهد شد.

 

شریعتمداری با تاکید بر اینکه عمومی سازی اطلاعات این 6 سامانه آغاز خواهد شد اضافه کرد: اکنون داشبورد‌های مدیریتی این سامانه ها، کامل در اختیار مدیران قرار گرفته است و به تدریج در اختیار عموم مردم قرار می‌گیرد.

 

وی تاکید کرد: معتقدیم برای مهار اژد‌های هفت سر فساد و امکان پذیر شدن مسیر توسعه و پیشرفت، راهی جزء شفافیت برای وزارتخانه‌ها وجود ندارد و این ابزار نه تنها ضد فساد است بلکه فضای گفتگو و نقد و به کارگیری خرد جمعی را فراهم می‌کند.وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از همه دولت و سازمان‌های غیر دولتی خواست در بخش شفافیت، قدم‌های محکم تری بردارند.

 

رونمایی از 6 سامانه شفافیت در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی

معاون اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: شفافیت در عملکرد دستگاه‌ها باید به یک قانون تبدیل شود، چون اگر شفافیت نباشد نمی‌توان در مقابل فساد ایستاد.میرزایی در مراسم رونمایی از سامانه‌های شفافیت در این وزارتخانه افزود: به مناسبت روز بازنشسته، هدیه‌ای به بازنشستگان می‌دهیم چرا که امانت داری خود را باید نشان دهیم تا همه امکان پایش و رصد عملکرد مدیران در این سامانه را داشته باشند.

 

وی ادامه داد: در آبان 97 وزیر کار قول شفافیت داد لذا 220 شرکت شستا و صندوق بازنشستگی کشوری تحت پوشش سامانه شفافیت قرار می‌گیرد.میرزایی افزود: از سال 94 بار‌ها تلاش کردیم که سامانه شفافیت را راه اندازی کنیم، اما هربار به مشکل کارشکنی بر‌خوردیم، اما امروز از سامانه شفافیتی رونمایی شود که با پیگیری‌های وزیر کار، مدیرعامل شستا و مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری ایجاد شده است.

 

معاون وزیر تعاون گفت: این آغاز راه است و شفافیت راه پر سنگلاخی است که با پیگیری نکردن این شفافیت ممکن است از بین برود لذا امیدواریم مجلس شورای اسلامی، شفافیت در عملکرد دستگاه‌ها را یک قانون کند چراکه تا شفافیت نباشد در مقابل فساد نمی‌توان ایستاد.

 

وی خاطر نشان کرد: مرز افشاگری و شفافیت باید مشخص شود، چون مرز این دو، کامل روشن است و مدیری شایسته جایگاه فعلی اش را ندارد باید برکنار، نه اینکه اطلاعات آن منتشر شود.معاون اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: شفافیت با افشاگری متفاوت است و طرفداران شفافیت و مخالفان شفافیت را باید بشناسیم اگر این دو را بشناسیم بهتر می‌توانیم عمل کنیم.

 

سامانه شفافیت اعتماد از دست رفته مردم به مدیران را باز می‌گرداند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با ایجاد سامانه شفافیت، اعتماد از دست رفته مردم به مدیران کشور باز می‌گردد.محمد شریعتمداری در مراسم رونمایی از سامانه شفافیت اظهار داشت؛ شفافیت نه تنها پایه مبارزه با فساد و جلوگیری از تبانی هاست بلکه وسیله‌ای است برای حکمرانی مطلوب و خرد جمعی که چراغ راه مدیران است.

 

وزیر تعاون افزود: شفافیت، فضای نقد را فراهم می‌کند و وقتی نقد ایجاد شود، زمینه اصلاح فراهم و موجب می‌شود مدیران کشور خودشان را اصلاح کنند.وی گفت: من همگان را به این پویش شفافیت دعوت می‌کنم، چون راه نجات جمهوری اسلامی است چرا که یکی از گرفتاری‌های ما این است در حوزه نظارت بر مدیران، اعتماد عمومی لطمه خورده است بنابراین سامانه شفافیت موجب می‌شود اعتماد مردم به مدیران کشور بازگردد.

 

وزیر کار یادآور شد: مجموعه گزارش‌های نظارتی درباره این وزارتخانه 25 درصد کاهش داشته، چون هر مدیری نظارت بر مجموعه خود را شروع کرده است. پس اگر بخواهیم با فساد مبارزه کنیم راهی جز شفافیت نیست.

 

شریعتمداری گفت: از 32 سامانه شفافیت، امروز تعدادی از آن‌ها رونمایی شد و قرار است باقی آن‌ها در اختیار عموم قرار بگیرد تا مردم از عملکرد و اقدامات دستگاه‌های مختلف از جمله شستا، صندوق بازنشستگی، بهزیستی مطلع شوند.

 

تسنیم

2025

منبع: جام نیوز

کلیدواژه: وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی وزارت کار اقتصاد جام نیوز بازنشستگی صندوق بازنشستگی کشوری کار و رفاه اجتماعی گفت سامانه شفافیت وزارت تعاون وزیر تعاون سامانه ها سازمان ها

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.jamnews.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «جام نیوز» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۲۸۹۸۰۷۸۳ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۵۷۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

استاندار خراسان رضوی از دسترسی به اینترنت فوق پرسرعت در این استان خبر داد

یعقوبعلی نظری روز شنبه با حضور در اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گفت: باید به اطمینان پایداری شبکه ارتباطی در استان برسیم و خلأها نیز برطرف شود.

وی با اشاره به این که برای تقویت این شبکه، همواره باید برنامه اجرایی داشت ادامه داد: تقویت پوشش‌های تلفن همراه و اینترنت باید مد نظر قرار بگیرد.

استاندار خراسان رضوی همچنین بر تقویت پوشش ارتباطی جاده‌های استان و برنامه‌های ارتباطی در مسیر برای زائران تاکید کرد و گفت: باید این فعالیت‌ها به روز باشد و توسعه پیدا کند.

نظری در بخش دیگری از سخنان خود افزود: امسال در ایام نوروز و بازه‌ زمانی ۴۰ روزه خدمت به مسافران نوروزی شاهد حضور انبوه زائران در مشهد و استان بودیم و بر این اساس یکی از موضوعات ملّی توجه به زائران است.

وی با اشاره به جایگاه مهم کارگروه ملی زیارت ادامه داد: همواره باید توجه خاصی به زائران بارگاه منور رضوی داشت.

در این نشست آخرین وضعیت پروژه‌های لایه سوئیچ طرح تحول شبکه ملی اطلاعات، آخرین وضعیت پروژه پارک داده شهید میری، تامین دسترسی به اینترنت ثابت از طریق فیبر نوری برای خانوارها و کسب و کار، توسعه شبکه‌ ملی اطلاعات در روستاهای استان و توسعه شبکه دسترسی ایرانسل و همراه اول در قالب قرارگاه تحول شبکه ملی اطلاعات خراسان رضوی از جمله مباحث مطرح شده در این نشست بود که توسط علی دلگیر مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان‌ رضوی ارائه شد.

باشگاه خبرنگاران جوان خراسان رضوی مشهد

دیگر خبرها

  • صندوق بیمه اجتماعی برای روستاییان۱۸ تا۵۰ سال یارانه پرداخت می‌کند
  • طرح معدن مس دره زرشک زیر ذره بین سامانه شفافیت
  • ۲ میلیون خانوار خراسانی از اینترنت پرسرعت بهره‌مند می‌شوند
  • استاندار خراسان رضوی از دسترسی به اینترنت فوق پرسرعت در این استان خبر داد
  • میزان افزایش حقوق سرایداران مشخص شد + جزئیات
  • واریز مزایای رفاهی ماهیانه ۵۰۰ هزار تومانی برای این بیمه شدگان / خبر مهم برای دارندگان تامین اجتماعی
  • افزایش حقوق بازنشستگان در سال 1403 از این تاریخ اعمال می شود
  • خبر مهم از زمان دقیق افزایش حقوق بازنشستگان در سال ۱۴۰۳
  • اعتبار بسته‌های غذایی مادران دارای فرزند شیرخوار واگذار شد
  • افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی از ماه آینده اعمال می‌شود