ایران اکونومیست- رییس جمهوری درباره ناکامی آمریکا در استفاده از مکانیسم ماشه برای بازگرداندن تحریم‌ها، گفت: پیشاپیش پیروزی روزهای شنبه و یکشنبه هفته بعد و شکست مفتضحانه آمریکا را به ملت ایران را تبریک می‌گویم.

 حجت‌الاسلام ‌والمسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت گفت: در آستانه چهلمین سالگرد دفاع مقدس و ایثار و فداکاری ملت ایران و رزمندگان اسلام هستیم، به روح پاک همه آن شهیدان درود می فرستیم و نسبت به خانواده‌های معزز آنان سر تعظیم فرود می‌آوریم و برای همه جانبازان شفای عاجل و برای آزادگان سربلندی طلب می‌کنیم.

رییس جمهوری ادامه داد: ملت ما روزهای بسیار سختی را سال ۵۹ پیش روی خود دید و آن توطئه بزرگ بین المللی؛ به ظاهر از سوی ارتش همسایه اما در باطن همه قدرت‌های شرق و غرب برابر ملت ایران توطئه کردند و مردم توانستند مقابل مدرن‌ترین سلاح‌های آنان به پیروزی برسند در حالی که ما در طول ۸ سال دفاع مقدس حتی یک سلاح معمولی متوسط را نتوانستیم خریداری کنیم.

روحانی افزود: البه برخی اقلام تسلیحاتی را از برخی خریداری کردیم البته بعدش در داخل خودکفا شدیم اما سلاح یا تجهیزاتی کسی به ما نداد. اروپا، آمریکا و شوروی، شرق و غرب و تقریبا دنیای عرب آن روز همه پشت ظالم و متجاوز رفتند و ملت ما با مقاومت، صبوری و ایستادگی و برابر این تجاوز دلاورانه ایستاد و به پیروزی رسید.

وی ادامه داد: امروز هم به اعتقاد من باید به همان حبل متین و ریسمان الهی و مسیر صبر و مقاومت و ایستادگی تمسک بجوییم. همان طور که مردم در طول این سه سال ۹۷ تا ۹۹ در سخت‌ترین شرایط تحریم مقاومت کردند. آمریکایی‌ها در پی آن بودند که در این توطئه در نخستین گام ما را به فروپاشی اقتصادی برسانند. آنان فکرشان این بود که در خرداد و تیر به این فروپاشی می رسیم و بعدش دنبال این بودند که ما را در مرداد به سمت فروپاشی اجتماعی ببرند و در پایان فصل پاییز هم ما را به فروپاشی امنیتی برسانند و به تعبیر خودشان در ۲۲ بهمن وارد ایران شوند و بر ملت ایران مسلط شوند یک همچین فکر خام کودکانه در ذهن کاخ سفید بود.

رییس جمهوری خاطرنشان کرد: آنچه مهم بود ملت ما در تمام این مراحل نگذاشت آنان از لحاظ اقتصادی، سیاسی و اجتماعی و امنیتی به هدف خود برسند. البته مردم ما را در سختی و فشار اقتصادی قرار دادند امروز هم آمریکایی‌ها حدود یک ماه است می خواستند در شورای امنیت سازمان ملل تحریم تسلیحاتی ایران تمدید شود که ناموفق بودند و شکست خوردند.

مکانیسم ماشه متعلق به اعضای برجام است

روحانی ادامه داد: آمدند شکست بعدی را تجربه کنند و آن این بود که از مکانیسم ماشه استفاده کنند همه دنیا می‌دانند مکانسیم ماشه مال آن هایی است که عضو برجام هستند. کسی که برجام را خائنانه و آنرا بدترین توافق تاریخی آمریکا دانسته، از این برجام خارج شده است، هر چه فحش عالم بوده نثار برجام کرده و دیگران را تشویق کرده که از برجام خارج شوند و برابر قطعنامه شورای امنیت ایستادگی کرده است همچین صلاحیت این کار را ندارد.

رییس جمهوری افزود: این پروسه یک ماهه است آمریکا خوشبختانه نتوانست آنرا آغاز کند. این از پیروزی‌ها و موفقیت‌های تاریخی ایران است. آمریکا می‌خواهد علیه ملت ایران توطئه کند و نمی‌تواند حتی یک قدم بردارد.

روحانی گفت: اعضای شورای امنیت و سه کشور اروپایی در سطح سفرا به صراحت مخالفت کردند، چین و روسیه هم پیش‌قدم بودند و با زبان واضح مخالفت کردند و بقیه اعضای شورای امنیت هم مخالفت کردند بنابراین آمریکا تنها ماند.

وی افزود: این آمریکای تنهای رسوا در این ماجرا به‌دنبال این است که روز شنبه و یکشنبه برای خودش شادمانی درست کند و بگوید موفق شدم. آمریکا که حتی نتوانست آغاز کند و یک عضو را با خود همراه کند و یک قدم بردارد پس چگونه موفق می‌شود؟

آمریکا جز چند کشور کسی را دنیا ندارند

روحانی عنوان کرد: به جز رژیم صهیونیستی و یکی دو کشور کوچک دیگر در منطقه که به کاخ سفید چسبیده‌اند، آمریکایی‌ها هیچ‌ کس دیگری را در دنیا ندارند و این چند کشور که جزو اذناب خود آمریکا هستند که یکی از آنها همین رژیم نامشروع است.

وی خاطرنشان کرد: بنابراین ملت ما کاملا حواسشان جمع باشد، روز شنبه و یکشنبه روز پیروزی ملت ایران است، روز شکست مفتضحانه آمریکا است. کانال‌های ضدایرانی خارج از کشوربرای خودشان خبر درست نکنند و بگویند آمریکا ادعایی کرده و یک ماه هم صبر کرده بنابراین می‌تواند از این مکانیسم استفاده کند. اصلا مکانیسمی شروع نشد که به نتیجه‌ای برسد.

رییس جمهوری یادآور شد: همانطور که ایستادگی ملت ایران در دفاع هشت ساله را به ملت ایران تبریک می‌گویم، پیشاپیش پیروزی شنبه و یکشنبه هفته آینده را نیز به ملت ایران تبریک می‌گویم که آمریکا دچار شکست مفتضحانه می‌شود.

روحانی بیان داشت: البته آمریکایی‌ها حرف زیاد می‌زنند این آقایی که امروز رییس جمهوری آمریکا است، دو روز گذشته، اعلام کرد که رشد اقتصادی ایران در طول این چند ماه اخیر منفی ۲۵ است، البته ممکن است با رشدهای خودشان کمی شباهت داشته باشد.

رییس جمهوری گفت: رشد غربی‌ها الان منفی ۱۰ و ۱۲ تا ۲۲ درصد و در مواردی بالاتر هم دارند. در کرونا یک فشار فوق‌العاده‌ای به کشورهای غربی وارد شد و یکی از کشورهای مهم اروپایی روز گذشته اعلام کرده که رشد اقتصادیشان منفی ۹ است.

روحانی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب که سال ۹۹ را سال «جهش تولید» اعلام کردند، گفت: حرکت بسیار خوبی در زمینه زیرساختی، گاز، نفت، پتروشیمی، فولاد، آب، برق، گاز حرکت بسیار خوبی توسط دولت صورت گرفته و هر هفته افتتاحیه‌های بزرگی صورت می گیرد.

تامین آب پایدار روستایی برای ۸ میلیون روستایی

روحانی با بیان اینکه فردا - پنجشنبه - افتتاحیه‌ها بزرگی در بخش خدمات عمومی، بهداشت و درمان و بیمارستان‌ها در کشور انجام می شود، تاکید کرد: در زمینه تولید، شرایط کشور خوب است و در زمینه صادرات دولت در ماه های اول کرونا یعنی اسفند ۹۸ تا اردیبهشت دچار مشکل بودیم، ولی از خردادماه گشایش صورت گرفت و امروز وضعیت صادرات غیرنفتی کشور خوب است و شرایط تولید نیز در تیر و مرداد شرایط بسیار خوبی در صنعت و کشاورزی وجود داشت.

رییس دولت تدبیر و امید ادامه داد: کشاورزان، کارگران، مهندسان و وزارتخانه‌ها کارهای لازم را انجام می‌دهند و گزارش وزیر نیرو نیز درباره شرایط روستاها بسیار خوشحال کننده بود، زیرا امروز برای ۸ میلیون روستایی آب سالم پایدار را تامین کردیم.

وی با بیان اینکه در کل تاریخ قبل و بعد از انقلاب آب سالم بهداشتی پایدار کمتر از یک میلیون نفر روستایی بوده و اما امروز این میزان به ۸ میلیون رسیده است که به میزان ۸ برابر شدن کل تاریخ شده است. که کار بزرگی است در سدسازی و تصفیه آب و پتروشیمی، گاز، نفت؛ راه و راه آهن و مسکن و بهداشت و درمان کارهای خوبی انجام شده است.

اعطای ۷۰۰هزار بسته اینترنتی رایگان به معلمان

روحانی به اشاره به دستاوردهای حوزه ارتباطات گفت: در دوران کرونا در فضای مجازی شاهد اتفاقات خوبی بودیم، آموزش به خوبی انجام شد، دولت اینترنت را برای دانش آموزان رایگان کرد و ۷۰۰هزار بسته اینترنتی رایگان در اختیار معلمان قرار داد، برای دانشگاه ها این قدم را بر می‌داریم و اعلام می‌کنیم.

در شرایط جنگ هستیم نه تحریم

روحانی گفت: محصولات داخلی از روزی که تولید می‌شوند تا مصرف نهایی باید کنترل شوند، محصولات داخلی در انبار یا کارخانه است باید میزان آن مشخص باشد و باید بدانیم اگر در حال حمل هستند باید بدانیم، محصولات در انبار در مغازه باید بدانیم باید یک پایش و نظارت مستمر بر واردات، تولید و صادرات داشته باشیم، باید فعالیت یک وزارتخانه از صبح تا شب پایش کامل این مسیر باشد تا مردم دچار مشکل نشوند

رییس جمهوری تصریح: در زمینه تامین موادغذایی مورد نیاز از نظر اصل مواد در بازار وجود دارد، اما از نظر قیمت، این قیمت‌ها ناعادلانه و غیرمنصفنه و نادرست است. چرا مردم در فشار قرار می‌گیرند باید پایش و نظرات کنیم و باید تعزیرات حکومتی با همه نتوان دربازار حضور داشته باشد قوه قضاییه که اعلام آمادگی کرده است همه باید کمک و یاری کنیم.

روحانی افزود: وزیر معرفی کرده ایم حق مجلس است و ایراد حقوقی و قانونی نمی‌توانیم بگیریم، اما وزیر رای کافی را نمی‌آورد و دوباره معطل می‌شویم تا وزیر بعدی را تعیین کنیم. البته فردی شاید بگوید که حق مجلس است تا وزیر پیشنهادی را رد کند و من هم قبول دارم، اما شرایط کنونی شرایط خاصی است.

رییس جمهوری گفت: ما اکنون در شرایط جنگ هستیم برخی می‌گویند ما در شرایط تحریم هستیم این حرف دقیق نیست ما در شرایط تحریم نیستیم، تحریم بودیم قبلا و در دولت قبلی در تحریم بودیم اما درجنگ افتصادی هستیم نه در تحریم.

وی افزود: در تحریم ظالمانه، غیرانسانی و تروریسم اقتصادی با همه توان در حال جنگیدن هستیم و قدم به قدم کشتی‌ها و صادرات و واردات ما را دنبال می‌کنند.

برخی حاکمان منطقه نه دین دارند، نه دِین

روحانی گفت: متاسفانه برخی از کشورهای منطقه مردم انها مسلمان و متدین و طرفدار اسلام هستند حاکمان آن ها دین و دِین را نمی فهمند، نه احکام دین را می فهمند و اجرا می کنند و نسبت به دین خود نسب به ملت فلسطین و برادران خود و همزبانی‌ها که ادعای عربیت می کنند، پایبند نیستند، عربیت کجا رفت؟

رییس جمهوری افزود: در فلسطین که هر روز جنایت افزایش می‌یابد این کشورها چطور به سمت اسراییل دست دراز کردند و بعد هم می ‌واهند دراین منطقه به آنها پایگاه بدهند، همه عواقب وخیم در این زمینه به عهده کشورهایی است که برخلاف مقررات وامنیت منطقه، این کارها را انجام می دهند.

نباید اجازه دهیم مردم در رنج و فشار قرار گیرند

روحانی تاکید کرد: در این شرایط که دشمن بر ضد ما توطئه می‌کند باید همه توان خود را بکار ببریم و مطمئنم همه وزیران، مسئولان تعزیرات حکومتی، قوه قضاییه همه در تلاش هستند، اما این تلاش‌ها را باید مضاعف کنیم و نباید اجازه دهیم مردم در رنج و فشار قرار بگیرند.

رییس جمهوری ادامه داد: نسبت به نیازمندی‌ها و بدهکارهایی که در بنیاد شهید داشتیم در چندماه هفت هزار و ۱۲۱ میلیارد تومان به خانواده‌ها به عنوان پاداش بازنشستگی، معوقات حقوق جانبازان، مطالبات درمان، مطالبات دانشگاه پرداخت کردیم.

روحانی خاطرنشان کرد: روز گذشته به من اطلاع دادند برای پاسخ به مطالبات پرستاران حدود ۳ هزار میلیارد تومان به آنها پرداخت شده است. اینگونه نیست که مردم فکر کنند ما دست روی دست گذاشته‌ایم و بگویند قیمت‌ها بالا رفته چرا کسی به فکر ما نیست ما در حد توان نسبت به حقوق کارگران، کارمندان مستمری‌بگیران در همه زمینه‌ها تلاش می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه نسبت به همسان‌سازی حقوق بازنشسته‌ها و شاغلان قدم خوب و مهمی در تامین اجتماعی برداشته شده است، اظهار داشت: دولت ۳۲ هزار میلیارد تومان سهام را واگذار کرد برای اینکه این کار انجام شود. ان شاء الله امروز هم در جلسه دولت درباره کارهایی که باید برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری انجام شود، بحث خواهد شد.

روحانی تصریح کرد: بنابراین تلاش انجام می‌گیرد برای اینکه بتوانیم حرکت خوبی برای رفاه مردم داشته باشیم.

رییس جمهوری یادآور شد: در مساله گندم همیشه تلاش ما این بوده که پول گندم‌کاران و مطالبات آنها را به‌موقع پرداخت کنیم که مشوق آنها برای سال آینده باشد تا بدانند که اگر گندم کاشتند به‌موقع خریداری می‌شود و به موقع قیمت داده می‌شود و طلب آنها به موقع پرداخت می‌شود.

روحانی بیان کرد: دولت در هفته گذشته هزار میلیارد تومان برای خرید تضمینی گندم تخصیص داده است، الان در شهریورماه، بدهکاری دولت به گندمکاران ۴ درصد است. در صورتی که در گذشته در شهریورماه بدهکاری دولت به گندمکاران حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد بود و به‌تدریج این بدهی را پرداخت می‌کردیم.

رییس جمهوری گفت: بنابر این کار خوبی در این زمینه انجام می‌گیرد نسبت به آنهایی که حقوق ثابت دارند و حرکت خوبی در زمینه تولید وجود دارد. ان شاءالله همه دست به دست هم بدهیم که در زمینه توزیع‌ هم بتوانیم توزیع عادلانه‌ای را در کشور داشته باشیم و یک پایش مستمری داشته باشیم.

روحانی تاکید کرد: نگذاریم برای سختی ملت ایران، لبخند در چهره آمریکایی‌ها پدیدار شود و بگذاریم آنها از اینکه ملت و دولت ما پیروز است، همیشه عصبانی باشند و ان شاءالله این پیروزی تا پیروزی مطلق ملت ایران و همه صحنه‌ها ادامه خواهد یافت.

 

 ایرنا

منبع: ایران اکونومیست

کلیدواژه: میلیارد تومان شنبه و یکشنبه داشته باشیم آمریکایی ها رییس جمهوری شورای امنیت ملت ایران ملت ما

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت iraneconomist.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «ایران اکونومیست» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه در مورد انتشار این خبر انتقاد یا پیشنهادی دارید لطفاٌ کد ۲۹۳۱۶۰۳۱ را به همراه موضوع به آدرس ایمیل [KHABARBAN] ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

برخی سرداران سپاه می‌خواهند برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ نامزد شوند

پیشنهاد کناره‌گیری روحانی

روحانی: راهپیمایی اربعین نداریم/ برخورد با افراد بدون ماسک/ احتمال تعطیلی برخی استان‌ها

وام، خودرو، واکسن و ... برای نمایندگان؛ مردم، هیچ!/ چرا قالیباف در قبال رانت‌های مجلس انقلابی سکوت کرده؟

عکس/ مرجانه گلچین در راه «ویلا»

خبر بعدی:

فقهای عراق، مساعدت در جنگ با ایران را حرام می دانستند/ سردار قاسم سلیمانی، برادر ملت عراق بود

الاسدی مسئول دفتر جنبش عصائب اهل الحق عراق با بیان اینکه جنگ ایران و عراق خسارات جبران ناپذیری برجای گذاشت به رشادت های سردار سلیمانی در جریان حمله داعش به عراق اشاره کرد و گفت: سردار سلیمانی علاوه بر فرمانده جبهه مقاومت، همرزم نیروهای عراقی و برادری مهربان برای مردم عراق بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سبلان‌ما، عصر امروز همزمان با آخرین روز از هفته دفاع مقدس همایش حقانیت بین المللی دفاع مقدس با سخنرانی حجت الاسلام عارف الاسدی مسئول دفتر جنبش عصائب اهل الحق عراق در سالن شهید خودسیانی دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

عارف الاسدی در ابتدای این همایش با بیان اینکه خاطره جنگ تحمیلی برای ملت دو کشور ایران و عراق خاطره ای تلخ است، اظهار داشت: طبیعی است اگر جنگی رخ دهد آثار و پیامدهای تلخی دارد، 
وی با بیان اینکه ما شیعیان عراق این جنگ را سخت و ظالمانه علیه ملت ایران می دانیم،گفت: نظر فقهای عراق در مورد مساعدت صدام در جنگ نیز حرام و غیرشرعی اعلام شده بود.
عارف الاسدی با بیان اینکه 65 درصد مردم عراق شیعه هستند ولی تاکنون شیعیان عراق دستی در حکومت این کشور نداشته و بالتبع نتوانستند در تصمیمات سیاستگذاری های عراق نقش آفرینی کنند.     صدام شیعیان عراقی را به جرم عدم شرکت در جنگ اعدام  می کرد    مسئول دفتر جنبش عصائب اهل الحق عراق با بیان اینکه ما ارتباط با ایران را یک رابطه سرنوشت ساز می دانیم، ادامه داد: هر چند مایل هستیم با کشورهای عربی همسایه ارتباط  دلخواه خودمان را برقرار کنیم ولی به دلیل زیاده خواهی حکام عرب به خصوص قطع ارتباط با ایران تاکنون ارتباط دلخواه برقرار نشده است.   وی با بیان اینکه شیعیان عراق در جنگ بین دو کشور از اعزا به جنگ خودداری می کردند، گفت: عراقی های زیادی در آن زمان به دست عوامل صدام اعدام  و به شهادت رسیدند.   این عالم عراقی به ارتباط ملت عراق با ایران بعد از سرنگونی صدام اشاره کرد و گفت: در بعد از صدام محبت به میان مردم دو کشور برگشت و اکنون ارتباط ما با ایرانی ها به ارتباط برادر با برادر تبدیل شده است.
عارف الاسدی با بیان اینکه مردم عراق در مراسم اربعین احساس می کردند از ایرانی ها به عنوان برادران خود در منزل پذیرایی می کردند، ادامه داد: امسال عراقی ها از عدم حضور ایرانی در مراسم اربعین ناراحت هستند.   وی با بیان اینکه ملت ایران برادر ملت عراق است، گفت: این سرنوشت دو کشور  و همه باید تلاش کنیم تا بیگانگان نتوانند بین دو کشور اختلاف ایجاد کنند.     وحدت ایران و عراق، زمینه های خروج امریکا از منطقه را فراهم می کند مسئول دفتر جنبش عصائب اهل الحق عراق در ادامه سخنان خود به تشریح وضعیت فعلی حکومت در عراق پرداخت و با بیان اینکه شیعیان این کشور نسبت به گذشته  قدرتمندتر شده اند، گفت: اکنون 15 کرسی مجلس در اختیار شیعیان است و در برخی از مناسب دولتی نیز دارای نفوذ هستیم به همین دلیل به سایر کشورها اجازه دخالت در امور داخلی عراق را نداده و نمیگذاریم بین ملت های ایران و عراق تفرقه ایجاد کنند.   وی با بیان اینکه امروز آمریکا و رژیم صهیونیستی به دنبال شکست دادن ایران در منطقه هستند خاطرنشان کرد: ملت عراق پشتیبان ملت ایران هستند.   عارف الاسدی به لزوم اتحاد دو کشور در وضعیت فعلی اشاره کرد و گفت: ما معتقد هستیم اگر این دو جریان به هم متصل شوند قدرت بزرگی بوجود می اورند که دشمنان چاره ای جز تسلیم و ترک منطقه نخواهند داشت.     شهید سلیمانی برادری را در حق ملت عراق به کمال رساند مسئول دفتر جنبش عصائب اهل الحق عراق در ادامه سخنان خود به بیان نقش حاج قاسم سلیمانی در سرکوب داعش در کشور عراق پرداخت و گقت: شهید قاسم سلیمانی با حضور در عراق و ایجاد محبت بین رزمندگان جبهه مقاومت علاوه بر شکست داعش حق برادری را بین ملت های ایران و عراق تمام کرد و جالب اینکه شهادت این دو فرمانده جبهه مقاومت یعنی قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس در کنار هم و آغشته شدن خون هایشان به هم این برادری را تمکیل کرد. وی تصریح کرد: سردار سلیمانی علاوه بر یک رزمنده جبهه مقاومت، برای عراقی ها فرمانده و برادر بود و توانست به نحو احسن برادری را بین ملت ایران و عراق اثبات کند.
عارف الاسدی اظهارامیدواری کرد: وحدت و اخوتی که با شهادت این دو بزرگوار میان دو ملت پدید آمد، تا ظهور امام زمان(عج) ادامه داشته باشد.   وی در بخش دیگری از سخنان خود به زیارت اربعین اشاره کرد و گفت: هرسال عراقی ها به امید زیارت ارعین و پذیرایی از زائران امام حسین(ع) به ویژه روار ایرانی در طول سال اذوقه جمع می کردن تا بتوانند از میهمانان خود به خوبی پذیرایی کنند که امسال به دلیل بیماری کرونا و بسته شدن مرزها این اتفاق خوش یمن بی نصیب خواهیم بود.   مسئول دفتر جنبش عصائب اهل الحق عراق به برنامه های شیعیان عراق برای زائران ایرانی در زیارت اربعین اشاره کرد و گفتپکامسال شیعیان عراق تصمیم دارند تا به نیابت از برادران ایرانی خود زائر اربعین شوند به همین سبب از 5 نقطه عراق یعنی  حله، بصره، کاظمین، نجف و دیوانیه به نیابت برادران ایرانی راهپیمایی اربعین را آغاز کرده اند.     نخبگان دانشگاهی نقش مهمی در روشنگری مردم عراق دارند عارف الاسدی به نقش نخبگان و دانشگاهیان ایران و عراق در  تبیین مسائل جنگ بین دو کشور اشاره کرد و گفت: با وجود اینکه این جنگ خسارات میلیاردی را به دو کشور تحمیل کرد و قصد داشت شاکله بین دو کشور را از هم بپاشد اما به لطف خداوند متعال این امر محقق نشد و امروز این دو ملت بزرگ در کنار هم هستند.   وی با بیان اینکه نخبگان و دانشگاهیان عراقی نقش تعیین کننده ای در خنثی کردن توطئه های دشمنان جهت ایجاد تفرقه بین دو کشور دارند، گفت: روشنگری و تبیین مواضع از جمله کارهای مهمی است که اساتید دانشگاه ها برای تنویر افکار عمومی در عراق انجام می دهند  و با این کار علاوه بر از بین بردن توطئه های دشمان زمینه های برادری دو ملت را بیش از پیش فراهم می کنند.     ضرورت انتقال ارزش های دفاع مقدس به نسل های جوان 
 عباس فنی اصل معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه محقق اردبیلی نیز در این همایش با بیان اینکه دفاع مقدس گنجینه بسیار ارزشمندی است که انتقال ارزش های آن به نسل های آینده ، آینده  نظام تضمین می شود، گفت: در  طول 8 سال جنگ تحمیلی، ۳۷ کشور دست به دست هم دادند تا انقلاب مردم از بین برود و خط حرکت عوض شود، ولی مردم با دست خالی ولی سرشار از ایمان در مقابل استکبار ایستادگی کردند.
وی با بیان اینکه حدود پنج میلیون ایرانی در دفاع مقدس حاضر بودند، گفت: در هشت سال دفاع مقدس حدود ۲۲۰ هزار شهید تقدیم این حرکت اسلامی و انقلابی شد و این شهدا جزو افتخارات ما هستند.     اجرای نماهنگ غیرت و مداحی از جمله برنامه های این همایش تبیینی در اخرین روز از هفته دفاع مقدس در دانشگاه محقق اردبیلی بود.

انتهای پیام/

مرورگر شما از نمایش ویدیو پشتیبانی نمیکند. حقانیت دفاع قدس دانلود

دیگر خبرها

 • اینکه دموکراتها و جمهوریخواهان باهم فرق ندارند، درست نیست/ اهرم تحریم را از رییس جمهور آینده آمریکا بگیریم
 • روحانی برای دفاع از رزم حسینی به مجلس نمی‌رود
 • روحانی برای دفاع از وزیر پیشنهادی صمت به مجلس نمی‌رود
 • سرلشکر سلامی: جنگ و مقاومت ادامه دارد/ تدابیر مقام معظم رهبری آرزوهای دشمن را به هم ریخت/ دشمنان جنگ اقتصادی و فشار حد اکثری را در پیش گرفت اما رهبر ما ایستاد و راز شکست دشمن را می داند و این است که نام ایران را به نام رهبرش می شناسند
 • ارائه خدمات شهری باید منطبق با خواست و نیازهای شهروندان باشد
 • افتتاح ساختمان شهید سردار سلیمانی بیمه ما با حضور رییس کل بیمه مرکزی و مدیرعامل بانک ملت
 • امام جمعه تبریز: حضور گسترده روحانیون در جبهه‌ها جنگ روانی دشمن را خنثی می‌کرد
 • واکنش روحانی به گرانی دلار
 • ایران به‌عنوان ملتی مقاوم در دل تحریم‌ها، کمر استکبار را شکست
 • روحانی دست‌هایش را بالا برده!
 • حضور گسترده روحانیون در جبهه‌ها جنگ روانی دشمن را خنثی می‌کرد
 • عضو انجمن معارض اماراتی: موساد از سال‌ها پیش در امارات فعالیت دارد
 • واکنش یک اقتصاددان به اظهارات روحانی: از 7 سال پیش هم طرح اقتصادی نداشتید
 • واکنش‌ها به پیشنهاد استعفای روحانی
 • حضور گسترده روحانیون در جبهه‌ها، جنگ روانی دشمن را خنثی می‌کرد
 • آقای رئیس‌جمهور؛ در شرایط جنگ اقتصادی چرا ۱۸ میلیارد دلار را حراج کردید؟
 • آیا لبنان به سمت جهنم می‌رود؟؛جنگ نزدیک است
 • در شرایط جنگ اقتصادی چرا 18 میلیارد دلار را حراج کردید؟
 • کیهان: در شرایط جنگ اقتصادی چرا 18 میلیارد دلار را حراج کردید؟