محمود احمدی‌نژاد تأکید کرد که از سخنان و عملکردش در دو دوره ریاست جمهوری پشیمان نیست. او در واکنش به گزارش‌ها درباره تلاش او برای ملاقات با رهبری برای شرکت در انتخابات هم گفت: متأسفانه رسانه‌ها نظرات خودشان را منتشر می‌کنند بدون این که دنبال سند باشند.

کانال تلگرامی منتسب به محمود احمدی‌نژاد گفت و گویی از رئیس دولت نهم و دهم با رادیو اروپای آزاد منتشر کرد؛ احمدی‌نژاد در این مصاحبه از تصمیمش برای میانجیگری میان عربستان و یمن تا دلیلش برای استفاده از لفظ «خس و خاشاک» نسبت به معترضان سال ۸۸ گفت.

آنچه در ادامه می‌خوانید مشروح این گفتگو است:

آقای احمدی‌نژاد، شما به تازگی نامه‌ای نوشتید به ولیعهد عربستان، محمد بن‌سلمان، و پیشنهاد دادید میانجیگری کنید برای پایان دادن بحران در یمن و برقراری صلح. چرا فکر می‌کنید شما فرد مناسبی برای چنین کاری هستید؟

من فکر می‌کنم مسئولیت‌های انسانی حد و مرزی ندارد. هرکس که انسان است در روی کره زمین، درباره مسائل انسانی مسئول است آن قدر که می‌تواند تلاش کند جلوی جنگ‌ها، خونریزی‌ها، دشمنی‌ها و اختلافات را بگیرد، در جهت صلح و دوستی و امنیت تلاش کند وظیفه‌اش هست، وظیفه انسانی‌اش است.

آیا آقای احمدی‌نژاد، جوابی دریافت کرده‌اید برای نامه‌تان؟

بعضی از اطراف پاسخ داده‌اند منتظریم بقیه بررسی‌هایشان را بکنند و پاسخ بدهند.

آقای احمدی‌نژاد، در آن نامه نوشته بودید، نقل قول می‌کنم، که به عنوان عضوی از جامعه انسانی روزانه از شنیدن اخبار و ناملایمات در گوشه و کنار جهان، به ویژه جنگ در یمن، بسیار متأسف می‌شوید. آیا اخبار ناملایمات و خشونت‌ها در ایران هم شما را ناراحت می‌کند؟ همین چندماه پیش یا زمان انتخابات سال ۸۸. آیا این مسائل هم باعث تأسف شما شد و ناراحت شدید؟

بله اصولاً هر انسانی در هر نقطه از جهان دچار مشکل می‌شود باید ناراحت شد دیگر، شما ناراحت نمی‌شوید؟

ولی آن موقع شما آقای احمدی‌نژاد، چیزی نگفتید و اعتراضی نکردید.

چرا اعلام کردم، مستند معلوم است و موجود است. ما الان در سال ۹۹ هستیم، ۱۱ سال گذشته باید به فکر مسائل امروز باشیم.

خب به هر حال گذشته هم مهم است. فکر نمی‌کنید؟

بله همیشه مهم است. هر کس ابتدائاً در برابر وجدان خودش، در برابر خدای متعال و در برابر جامعه بشری باید پاسخگو باشد.

آقای احمدی نژاد آیا در دو دوره ریاست جمهوری‌تان کاری کردید یا حرفی زدید که از آن پشیمان باشید؟

خیر. چرا باید پشیمان باشم؟ کار‌ها روی اصول بوده روی برنامه‌های مدون و اندیشه بوده، کار‌های من در جهت اعتلای ایران و صلح و دوستی در جامعه بشری بوده.

شما کسانی که علیه شما تظاهرات کردند و اعتراض کردند را خس و خاشاک خواندید. آیا پشیمانید از این حرفی که زدید؟

نه، این یک تحریفی است که انجام شده و فکر می‌کردم که شما با مطالعات بیشتری در این گفتگو شرکت کنید.

تحریف نیست آقای احمدی‌نژاد، این را شما گفتید.

بله، آن کسانی که شیشه می‌شکستند، آتش می‌زدند اموال مردم را. نه مردمی‌ که تظاهرات می‌کردند.

پس فقط منظورتان آن دسته بود؟

این که بار‌ها گفته شده دیگر. حالا شما دوباره زنده‌اش می‌کنید نمی‌دانم منظورتان چیست.

به هرحال فکر می‌کنم سؤال مهمی‌است... آقای احمدی‌نژاد، میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی الان بیش از ۳۵۰۰ روز است که در حصر خانگی به سر می‌برند، حدود ۹ سال. از طرفدارانشان شنیده‌ایم خواستار آزادی آن‌ها شده‌اند. شما نظرتان چیست؟ فکر می‌کنید باید رفع حصر شوند؟

من با حصر و زندانی شدن و محدودیت برای هر انسانی، در هر زمینه‌ای، مخالفم این را بار‌ها اعلام کرده‌ام.

ولی زمانی که رئیس‌جمهور بودید این را اعلام نکردید. زمان شما بسیاری از دانشجوها، فعالان سیاسی به زندان افتادند.

آن موقع هم اعلام کردم.

آقای احمدی نژاد، آیا قصد دارید در انتخابات ریاست جمهوری ایران در سال آینده شرکت کنید؟

قبلش اجازه بدهید من فکر می‌کنم شما باید اطلاعات‌تان را راجع به ایران اصلاح کنید و به روز کنید.

من اطلاعاتم به روز است آقای احمدی‌نژاد ممنونم.

این را که پرسیدید متوجه شدم خیلی به روز نیستید. حالا سؤال‌تان را تکرار کنید.

چون سؤالم انتقادی بود فکر می‌کنید به روز نیستم؟

نه، انتقادی نبود اتفاقاً. مسئله‌ای بود که بار‌ها مطرح شده بود. چیز جدیدی نبود.

آیا قصد دارید در انتخابات آینده ریاست جمهوری ایران شرکت کنید؟

هنوز در این مورد نظری ندارم.

یعنی هنوز تصمیم نگرفته‌اید؟

فعلاً به فکر مسائل امروز هستیم. شرایط امروز، جهان، منطقه، مسائل مهمی‌در پیش است.

درست است. ولی گزارش‌هایی بود که دارید لابی می‌کنید برای اینکه شورای نگهبان اجازه بدهد شما در انتخابات شرکت کنید. این گزارش‌ها درست است؟

متأسفانه رسانه‌ها نظرات خودشان را منتشر می‌کنند بدون این که دنبال سند باشند.

آقای احمدی‌نژاد، به زودی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برگزار می‌شود. شما ترجیح‌تان این است که چه کسی برنده شود، آقای دونالد ترامپ یا جو بایدن؟

برای شما فرقی می‌کند؟

من از شما سؤال می‌کنم. نظر من مهم نیست.

چرا مهم نیست؟ شما هم یک انسانید.

به هرحال من اینجا دارم از شما سؤال می‌کنم.

یعنی شما بازجویی می‌کنید از من؟

نه سؤال می‌پرسم، کارم است، خبرنگارم.

فرقی نمی‌کند. نه، چرا باید فرقی بکند چه کسی در آمریکا رأی می‌آورد؟ یک مسئله داخلی آمریکاست. مهم سیاست‌های بین‌المللی آمریکاست که با تغییر رؤسای جمهور تغییری نمی‌کند. ما دنبال تغییر آن سیاست‌ها هستیم.

یعنی فکر می‌کنید اگر آقای بایدن هم انتخاب شوند، سیاست‌های آمریکا به خصوص در قبال ایران تغییری نخواهد کرد؟

هیچ فرقی [نخواهد کرد]. در تمام ادوار گوناگون رؤسای جمهور آمریکا سیاست‌های خارجی ثابت بوده، همه مکمل هم بوده‌اند. در واقع همه رؤسای جمهور یک نقشه را اجرا کرده‌اند.

ولی در قبال ایران یک مقدار تغییر ایجاد شده. نه؟

به نظر من تفاوتی نمی‌کند، این‌ها حلقه‌های مکمل هم هستند. هیچ کدام با هم تفاوتی ندارد.

آقای احمدی نژاد، نظرتان راجع به عادی‌سازی روابط بین اسرائیل و امارات و بحرین چیست.

نظر خاصی ندارم. اگر این کار‌ها به عنوان این انجام می‌شود که می‌خواهند مسئله فلسطین را حل کنند، من فکر می‌کنم مسئله فلسطین که رابطه بین بحرین و امارات و رژیم صهیونیستی نیست. بیش از ۱۸۰ کشور آن را به رسمیت شناخته‌اند. آیا مسئله فلسطین حل شد؟

من معتقدم مسئله فلسطین مربوط به مردم فلسطین است، سرزمین فلسطین است، پنج میلیون آواره است. حق تعیین سرنوشت مردم فلسطین است، آن را باید حل کرد. والا این‌ها که ربطی به اصل موضوع ندارد. حالا چند کشور با هم ارتباط برقرار کرده‌اند، به نظرم مسئله مهمی‌نیست.

فکر نمی‌کنید این عادی‌سازی روابط بین این کشور‌ها به هرحال یک مقدار فشار را بر جمهوری اسلامی افزایش می‌دهد؟

این هم نبود فشار بیشتر می‌شد.

آقای احمدی‌نژاد، اگر اجازه بدهید موضوع را عوض کنیم و بپردازیم به توئیتر شما که خیلی سروصدا می‌کند. شما به انگلیسی توئیت می‌کنید و ظاهراً گزارش‌هایی هم بود که معلم انگلیسی گرفته‌اید. این توئیت‌ها را خودتان می‌نویسید یا کسی راهنمایی‌تان می‌کند؟

یعنی باید کس دیگر به نام من بنویسد؟ منظورتان این است؟

نه، راهنمایی. نگفتم به نام شما، گفتم راهنمایی می‌کند.

طبیعی است. من با دوستانم مشورت می‌کنم، موضوعات مهم منطقه‌ای، جهانی... پیشنهاد می‌دهند، این‌ها را فهرست می‌کنیم متن تهیه می‌کنیم، بعد هم...

توئیت می‌کنید؟
‌می‌فرستیم دیگر، بله.

برای به خصوص همکاران آمریکایی من و آمریکایی‌ها خیلی جالب است که شما مسائل آمریکا را، مسائل فرهنگی، ورزشی، راجع به این‌ها خیلی توئیت می‌کنید. چرا، علتش چیست؟

علت خاصی باید داشته باشد؟

سؤال می‌کنم آقای احمدی‌نژاد.

چرا، خب من ارتباط دارم با مردم گوناگون در نقاط مختلف دنیا. در مسائل‌شان شریکم، در شادی‌هایشان شریکم، در غصه‌هاشان شریکم. با آن‌ها همراهی می‌کنم و فکر می‌کنم در دنیا اصل بر ارتباط است. همه باید با هم ارتباط داشته باشند. همه باید در جهت صلح و دوستی تلاش کنند. همه باید در ارتباط با مسائل جهان اظهارنظر کنند. اگر اظهارنظر نمی‌کند باید از او سؤال کرد.

آقای احمدی نژاد برای دسترسی به توئیتر از چه فیلترشکنی استفاده می‌کنید؟ توئیتر در ایران فیلتر شده، فکر می‌کنم زمان شما هم فیلتر شد. نه؟

من یادم نمی‌آید، در اینجا فیلتر به این معنا نیست. همان‌ها که فیلتر می‌کنند در ایران خودشان فیلترشکن می‌فروشند.

به هرحال فیلتر هست. فیس‌بوک فیلتر است، توئیتر فیلتر است...

همان‌ها که فیلتر می‌کنند فیلترشکن هم می‌فروشند. به هرحال هستند در آنجا. مهم نیست فقط یک هزینه اضافه می‌پردازند.

منبع: فرارو

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت fararu.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت « فرارو» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه در مورد انتشار این خبر انتقاد یا پیشنهادی دارید لطفاٌ کد ۲۹۳۴۳۳۴۹ را به همراه موضوع به آدرس ایمیل [KHABARBAN] ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

آمریکا، یک میلیون بشکه بنزین مصادره‌شده ایرانی را فروخت

واکنش رائفی‌پور به منتقدان مراسم جنجالی در مشهد

توافق جدید میان ایران و آمریکا ممکن است؟

فیلم| جنجال جشن بیعت با امام زمان در اوج کرونا؛ در مشهد چه خبر است آقای علم‌الهدی؟

یاسوج|شرارت‌های آمریکا علیه ملت‌های مسلمان روز به روز بیشتر می‌شود

خبر بعدی:

محمدرضا احمدی هم به برنامه فوتبال برتر اضافه شد!

به گزارش پارسینه؛ غیبت محمدرضا احمدی در برنامه «گزارش ورزشی» که به پخش مستقیم مسابقات فوتبال از شبکه سوم اختصاص دارد، در روزهای گذشته شایعات مختلفی را به وجود آورده بود.

این برنامه در شب‌های برگزاری مسابقات حساس فوتبال اروپا روی آنتن می‌رود و اجرایش به عهده رضا جاودانی و محمدرضا احمدی بود ولی در چند برنامه قبلی جاودانی به تنهایی اجرای آن را به عهده داشت. سرانجام روز پنجشنبه برخی سایت‌ها خبر دادند که احمدی قرار است از این پس مجری برنامه «فوتبال برتر» باشد و برای همین همکار قدیمی‌اش را در برنامه گزارش ورزشی تنها گذاشته است.

فوتبال برتر برنامه‌ای است که در شبکه سوم به پخش زنده مسابقات لیگ برتر، جام حذفی یا بازی‌های تیم ملی اختصاص دارد. اجرای این برنامه در فصل گذشته به عهده محمدحسین میثاقی بود. او همچنین برنامه‌ای به همین نام که محتوای تحلیلی داشت و به بررسی اتفاقات فوتبال ایران اختصاص داشت را اجرا می‌کرد؛ برنامه‌ای که جایگزین برنامه نود شد ولی شبکه سه به خاطر حساسیت مخاطبان تصمیم گرفت آن را با نام جدیدی روی آنتن ببرد. اجرای هر دو برنامه فوتبال برتر که هم شامل پخش مستقیم مسابقات و هم برنامه تحلیلی شبانه بود در اختیار میثاقی قرار داشت و همین موضوع حاشیه‌های زیادی را به وجود آورده بود. پس از کنار گذاشتن فردوسی‌پور و جایگزینی‌اش توسط میثاقی به نظر می‌رسید که مدیریت شبکه سه به پاس این خدمت می‌خواهد اجرای اکثر برنامه‌های زنده و پرمخاطبش را به کارآموز و دستیار سابق عادل بسپارد.

از طرف دیگر دیدن چهره تنها یک نفر در اکثر برنامه‌های ورزشی و بیشتر ساعات روز با استانداردهای تلویزیونی فاصله دارد و برای بینندگان خسته‌کننده شده بود. در آستانه شروع فصل جدید فوتبال ایران حالا شبکه سوم تصمیم گرفته اجرای فوتبال برتر که به پخش زنده مسابقات اختصاص دارد را به احمدی بسپارد و میثاقی تنها اجرای برنامه‌های هفتگی و تحلیلی فوتبال برتر را به عهده داشته باشد.

این تقسیم کار به میثاقی فرصت خواهد داد زمان بیشتری را برای تهیه برنامه هفتگی‌اش صرف کند و شاید این اتفاق در ارتقای کیفیت این برنامه هم مؤثر باشد. بعد از حذف برنامه نود که به دلیل اختلاف فردوسی‌پور با مدیریت شبکه سوم رخ داد، گروهی از هواداران عادل مدعی شدند که در اعتراض به این رفتار برنامه میثاقی را تماشا نخواهند کرد. در یکی از نظرسنجی‌هایی که صدا و سیما سال گذشته منتشر کرد، برنامه فوتبال برتر در میان ده برنامه پربیننده تلویزیون قرار نداشت که به نوعی ریزش مخاطب این برنامه را تأیید می‌کرد. البته میثاقی در یکی از برنامه‌هایش با کنایه به آمار این نظرسنجی‌ها اشاره کرد و آنها را زیر سؤال برد. نتیجه این نظرسنجی درست باشد یا غلط، در هر حال این برنامه که با سر و صدای زیادی شروع شد، نتوانسته حرف تازه‌ای برای گفتن داشته باشد و در بهترین حالت کپی برنامه نود است. برنامه‌ای که قرار است احمدی اجرایش را به عهده بگیرد شامل بحث‌های کارشناسی قبل و بعد از مسابقات است.

دیگر خبرها

 • احمدی: وزارت ورزش نگاه خاص و حمایتی به ورزش جانبازان و معلولین دارد
 • خیال خام خود را عملی کنید، پاسخ پشیمان کننده خواهید گرفت
 • فعال اصلاح‌طلب: تاوان احمدی‌نژاد را سه دولت آتی باید پرداخت کنند
 • واکنش مرتضی فنونی‌زاده به فایل های عجیب ؛ احساس کردم آن فیلم‌ها از روی نقشه و برنامه بوده است
 • احمدی: ورزش فقط بعد سکو و قهرمانی نیست
 • هشدار مقام ارتشی به آمریکا: خیال خام خود را عملی کنید، پاسخ پشیمان کننده خواهید گرفت
 • پرسپولیسی‌ترین بازیگر تاریخ
 • امیر ‌پوردستان در گفت‌وگو با ‌تسنیم: پاسخ ‌پشیمان‌کننده به کوچک‌ترین تحرک دشمن می‌دهیم/به توانمندی ‌خوبی رسیده‌ایم
 • جزئیات شکایت پرسپولیس از خلیل‌زاده ؛ شجاع از جدایی پشیمان می شود ؟
 • پرسپولیس، خلیل‌زاده را پشیمان می‌کند+ جزئیات
 • تاوان احمدی نژاد را سه دولت آتی باید پرداخت کنند/ دوگانگی در برخورد با رئیس جمهور قابل هضم نیست
 • سیدحسن خمینی نمی‌آید؛ احمدی‌نژاد می‌تواند و هوادار هم دارد! | نامزدها کابینه خود را معرفی کنند
 • جبهه پایداری و ۱+۵/ یاران مصباح یزدی از سرنوشت انتخابات ۱۴۰۰ خبر دارند؟
 • پایان تلخ دختر سردشتی که می‌خواست در فیلم «درخت گردو» بازی کند
 • بادامچیان: حتی خود روحانی هم از رئیس جمهور شدنش پشیمان است
 • شوق رسیدن به پاستور به سبک محمود احمدی نژاد
 • بادامچیان: سیدحسن خمینی زرنگ است و کاندیدای اصلاح طلبان در ۱۴۰۰ نمی شود /احمدی نژاد می تواند کاندیدا شود
 • بدبیاری های عجیب و غریب مهدی ترابی در قطر ؛ ستاره پیشین پرسپولیس پشیمان از خروج از جمع سرخپوشان ؟ + عکس
 • علیرضا بیرانوند پشیمان می شود؟ بیرو بازی با بوسنی را از دست می‌دهد؟