Web Analytics Made Easy - Statcounter

با مصوبه جدید (یک‌شنبه گذشته) آیین‌نامه متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری در هیئت دولت و اختصاص ۱۸ هزار میلیارد تومان به آن، از این ماه (مهرماه) مبالغ درنظرگرفته به فیش‌های حقوقی بازنشستگان افزوده خواهد شد.

به گزارش خراسان، بر اساس آن‌چه اعلام شده، با اجرای این طرح، حقوق بازنشستگان هر گروه شغلی باید معادل ۹۰ درصد میانگین حقوق شاغلان همان گروه باشد؛ اتفاقی که تاثیر قابل‌توجهی در بهبود سطح معیشتی حدود ۲میلیون و ۲۰۰ هزار بازنشسته کشوری و لشکری خواهد داشت.

بیشتر بخوانید: اخباری که در وبسایت منتشر نمی‌شوند!طبق جداول منتشرشده، حقوق بازنشستگان کشوری حدود ۳۰ تا ۷۰ درصد افزایش پیدا می‌کند. همچنین باتوجه به خبر‌های منتشرشده درباره میزان حقوق بازنشستگان لشکری، افزایش حقوق این گروه از بازنشستگان نیز از بازنشستگان کشوری کمتر نخواهد بود. چه کسانی مشمول دریافت همسان‌سازی حقوق بازنشستگی می‌شوند؟ مدیرکل فنی صندوق بازنشستگی کشوری پیرامون این سؤال که چه کسانی مشمول طرح همسان‌سازی می‌شوند گفت: «به‌طور طبیعی بخشی از جامعه تحت پوشش صندوق مشمول همسان‌سازی می‌شوند که در قوانین بودجه پیش‌بینی‌شده است و با اولویت کسانی که حقوق پایین‌تر می‌گیرند مشمول این قانون شدند».
وی افزود: «کسانی که در گروه‌های شغلی خود افزایش حقوق بازنشستگی آن‌ها عدد بالایی را نشان می‌دهد، مشمول این قانون نشدند».
شیرمحمدی اظهار کرد که: «امسال حدود ۱۰ درصد از بازنشستگان با حقوق بالا نسبت به میانگین گروه خود مشمول قانون همسان‌سازی حقوق نشدند و تنها ۱۵ درصد افزایش حقوق سنواتی به آن‌ها تعلق گرفت. زیرا دریافتی حقوق آن‌ها از گروه هم‌ترازشان بالاتر بوده است، بنابراین همسان‌سازی به آن‌ها تعلق نگرفت».
شیرمحمدی با ارائه آماری از سال‌های قبل ادامه داد: «در حال حاضر یک‌میلیون و ۴۸۰ هزار نفر بازنشسته کشوری و لشکری داریم که در سال ۹۷ حدود ۸۳ درصد و در سال ۹۸ نیز ۱۳ درصد بازنشستگان مشمول قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان نشدند».
به گفته مدیرکل فنی صندوق بازنشستگی کشوری مبلغ افزایش‌های متعلق به هر فرد با توجه به محاسباتی که در قانون بودجه پیش‌بینی‌شده و امتیاز سازمان اداری و استخدامی و معرفی گروه‌های بیست‌گانه، به صندوق بازنشستگی، تعیین و پرداخت می‌شود».
شیرمحمدی در پایان اظهار امیدواری کرد که: «در مهرماه امسال به دنبال افزایش ۵۰ درصدی حقوق شاغلان مشمول فصل دهم، قانون مدیریت خدمات کشوری، مصوبه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در چارچوب افزایش متناسب با شاغلان به تصویب رسیده و ضوابط ابلاغی نیز اجرایی خواهد شد».
وی در پایان توضیح داد که: «درواقع حقوق فردی که در سنوات گذشته بازنشسته شده با حقوق فرد هم‌گروه خود که به‌تازگی بازنشسته شده یا مشغول کار است نزدیک می‌شود».
طبق گفته‌های مدیرکل فنی بازنشستگی کشوری، طبق این مصوبات، صندوق بازنشستگی مطابق با ضوابط ابلاغی، احکام را صادره و در حقوق مهرماه سال جاری اعمال خواهد کرد.
به گفته شیرمحمدی بازنشستگان می‌توانند اطلاعات را پس از صدور احکام با مراجعه به سایت صندوق بازنشستگی کشوری مشاهده نمایند.

صدور احکام جدید، به زودی
پس از آن‌که روز یک‌شنبه سخنگوی دولت از تصویب آیین‌نامه این طرح خبر داد، «اکبر افتخاری» رئیس صندوق بازنشستگی کشوری هم در صفحه اینستاگرامی خود خطاب به بازنشستگان کشوری سه نکته را اعلام کرد:

یک: تا چند روز دیگر احکام جدید صادر و اعلام می‌شود. لطفا شکیبا باشید تا روال قانونی و اجرایی طی شود.

دو: از مهرماه به بعد، حقوق بازنشستگان کشوری براساس آیین‌نامه همسان‌سازی پرداخت خواهد شد. سه: همه اطلاعات را پس از صدور احکام می‌توانید با مراجعه به سایت صندوق بازنشستگی کشوری در حکم جدید خود مشاهده بفرمایید. هر دو

چه کسانی مشمول افزایش حقوق نمی‌شوند؟
اما طبیعتا طرح متناسب‌سازی حقوق شامل برخی بازنشستگان نمی‌شود؛ هرچند که احتمالا تعداد این افراد اندک خواهد بود. «اکبر شیرمحمدی» مدیرکل فنی صندوق بازنشستگی در این‌باره به ایرنا گفته است:

* کسانی که درگروه‌های شغلی خود افزایش حقوق بازنشستگی آن‌ها عدد بالایی را نشان می‌دهد، مشمول این قانون نشدند.

* امسال حدود ۱۰ درصد بازنشستگان با حقوق بالا نسبت به میانگین گروه خود، مشمول قانون همسان‌سازی حقوق نشدند و تنها ۱۵ درصد افزایش حقوق سنواتی به آن‌ها تعلق گرفت؛ زیرا دریافتی حقوق آن‌ها از گروه همترازشان بالاتر بوده است؛ بنابراین، همسان‌سازی به آن‌ها تعلق نگرفت.

* در سال ۹۷، حدود ۸۳ درصد از بازنشستگان مشمول همسان‌سازی شدند و ۱۷ درصد مشمول نشدند، در سال ۹۸ نیز ۱۳ درصد مشمول این قانون نشدند.

انتشار جدول‌های تاییدنشده
اگرچه تا عصر دیروز جدول رسمی میزان افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری منتشر نشد، اما فعالان صنفی این دو گروه، جدول‌های مربوط به آن را در فضای مجازی و برخی خبرگزاری‌ها منتشر کردند؛ جدول‌هایی که به ادعای آن‌ها، نسخه نهایی و ملاک و معیار اجرای طرح متناسب‌سازی حقوق هاست. ما نیز تاکید می‌کنیم که این جدول‌ها توسط نهاد‌های رسمی تاییدنشده بااین‌حال با توجه به عدم تکذیب آن از سوی این سازمان‌ها و تاکید فعالان صنفی بر صحت آن، شاید بتوان هم‌اکنون آن را تنها معیار و سند موجود درباره جزئیات طرح به‌شمار آورد.  
چند نکته
* برای بازنشستگان فروردین ۸۸ به بعد، آخرین طبقه درج‌شده در آخرین حکم شاغلی یا اولین حکم بازنشستگی ملاک عمل است. با این توضیح که «طبقه» از یک تا ۱۶ بوده و معادل ردیف‌های ۵ تا ۲۰ می‌باشد. به طور مثال طبقه یک معادل گروه ۵ و طبقه ۱۶ معادل گروه ۲۰ خواهد بود.

* بازنشستگان با ۳۰ سال سابقه که حداقل ۲ سال سابقه مدیریت داشته باشند، حدود ۲۵۰ تا ۳۵۰ هزار تومان افزایش حقوق بیشتری خواهند داشت. ملاک مدیریت، داشتن حداقل ۲ سال مدیریت یا معاونت است.

* کارمندانی که در مناطق جنگ‌زده با حکم یا ابلاغ خدمت کرده باشند، به ازای هر سال از امتیاز مربوط برخوردار خواهند شد.

* عائله‌مندی و حق اولاد، همانند گذشته علاوه بر مبالغ مندرج در جدول، به مشمولان پرداخت خواهد شد.

* به ازای هر سال خدمت مازاد بر ۳۰ سال، ۵/۲ سال به حقوق اعلام شده افزوده خواهد شد. همچنین به ازای هر سال کمتر از ۳۰ سال، ۵/۲ سال از حقوق تعیین‌شده کسر می‌شود.

منبع: فرارو

کلیدواژه: بورس قیمت دلار سهام عدالت همسان سازی حقوق حقوق بازنشستگان کشوری صندوق بازنشستگی کشوری سازی حقوق بازنشستگان همسان سازی حقوق مشمول این قانون کشوری و لشکری آن ها تعلق افزایش حقوق مدیرکل فنی خواهد شد جدول ها

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت fararu.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «فرارو» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۲۹۳۹۷۴۵۴ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۵۷۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

ابلاغ آیین نامه متناسب سازی حقوق بازنشستگان

«مخبر» معاون اول رئیس‌جمهور آیین‌نامه اجرایی متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان را ابلاغ کرد.

براساس این ابلاغیه صندوق‌های بازنشستگی مکلفند از ابتدای سال ۱۴۰۳ و در حدود اعتبارات مصوب مربوط، حقوق بازنشستگی مشمولین صندوق خود را با رعایت این آیین‌نامه و سایر قوانین و مقررات مربوط متناسب‌سازی نمایند.

منابع حاصل از بند (ر) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور صرفاً بابت اجرای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان لشکری، کشوری و صندوق فولاد و اعتبار متناظر آن در قوانین بودجه سنوات آتی هزینه خواهد شد.

کلیه بیمه شدگانی که مطابق با قوانین و مقررات صندوق بازنشستگی ذیربط تا پایان سال ۱۴۰۲ مشمول دریافت حقوق بازنشستگی شده‌اند، در سال ۱۴۰۳ مشمول متناسب‌سازی موضوع این آیین‌نامه می‌باشند.

دیگر خبرها

  • صدور احکام همسان سازی بازنشستگان به‌کجا رسید؟
  • همسان سازی حقوق مرداد ماه اجرا می‌شود؟
  • صدور احکام جدید «حقوق» بازنشستگان پس از محاسبه حقوق شاغلان همتراز آنها
  • افزایش حقوق بازنشستگان تصویب شد
  • بلاخره متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان ابلاغ شد
  • ابلاغ آیین نامه اجرایی متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان
  • ابلاغ آیین نامه متناسب سازی حقوق بازنشستگان
  • آیین‌نامه متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان ابلاغ شد | کدام بازنشستگان مشمول می شوند؟
  • بازگشت ۹۰۰ میلیون دلار از دارایی‌های بازنشستگان به صندوق بازنشستگی کشوری
  • پرداخت حقوق ۷۰۰ میلیون ریالی به بازنشستگان یکی از ادارات بوشهر