در هر انتخاباتی هر نامزد سعی دارد خود را به دل مردم بنشاند و توفیق خدمت به دست بیاورد.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، شاید امری طبیعی به نظر برسد که با پهن شدن بساط انتخابات برخی لباس رزم به تن کرده تا گوی سبقت را از سایرین بربایند و خود را به دل مردم بنشانند و توفیق خدمت به دست بیاورند.

در این میان اما برخی نامشان پر رنگ‌تر از سایرین بوده و معمولا در انتخابات‌ مختلف نامشان به چشم می‌خورد؛ حال اینکه این امری خوب است یا بد و یا بخت یارشان خواهد بود یا خیر، امری است که فعلا نمی‌توان درباره‌اش قضاوت کرد؛ اما شاید بد نباشد که به نام برخی از این افراد و انگیزه‌های آنها اشاره کرد.

مردی از جنس اقتصاد

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام؛ همان کسی که در خردادماه ۹۲ ، خردادماه ۸۸ و خردادماه ۸۴ پای ثابت انتخابات ریاست جمهوری بوده و حالا این سوال ایجاد شده که آیا عزم رقابت برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ را هم در سر دارد یا عطای آن را به لقایش خواهد بخشید؟

محسن رضایی مدرک کارشناسی ارشد و دکتری اقتصاد خود را از دانشگاه تهران گرفته و معمولا او را با نشان دادن آن هزار تومانی معروف در مناظره انتخاباتی سال ۹۲ می‌شناسند و اینکه گفته بود «با چه زبانی باید گفت که به اقتصاد برسید؛ ۱۰۰۰ تومانی امروز برابر سیصد تومان سال گذشته است» ؛ موضوعی که شاید نشان از دغدغه‌های اقتصادی او داشته باشد.

او در سوم تیرماه بار دیگر از دغدغه‌های اقتصادی خود پرده برداشت و در یک اظهار نظر توئیتری به عملکرد اقتصادی دولت حمله کرد و نوشت: «دولت باید جلوی گرانی‌ها را بگیرد، گرانی را مالیات تورمی می‌گویند که پولدار‌ها را پولدارتر ولی کم درآمد‌ها و فقرا را فقیرتر می‌سازد.» سپس ۸ روز پیش از این، باز در توئیتی دیگر که این یکی ۶ تیرماه منتشر شد، یک گام پیش آمد و این‌ نوبت خطاب به مردم وعده‌های اقتصادی داد: «مردم مطمئن باشند با کنار زدن هواداران آمریکا و مدیریت محفلی و وارداتی در اقتصاد، پول ملی ما قوی‌ترین پول منطقه خواهد شد

اظهار نظری که به روشنی نشان از عزم جزم رضایی برای ورود به انتخابات ریاست‌جمهوری داشت. اما این هم پایان اظهار نظر‌های انتخاباتی رضایی نبود، چرا که تنها ۲ روز پس از آن توئیت، در اظهار نظر دیگری که ۸ تیرماه در جمع مسئولان شبکه کانون‌های تفکر ایران اعلام شد، گفت: «ما می‌خواهیم الگویی جدید از اداره جامعه را در دنیا پرچم‌داری کنیم و نشان دهیم که اسلام هر جا وارد می‌شود به آبادانی و سعادتمندی بیشتر بشر منتج می‌شود.»

رضایی همچنین ۱۰ تیرماه، باز به «سیاست‌های لیبرالی دولت» که به ‌باور او، پول ملی را از خاصیت انداخته و فشار اقتصادی را بر زندگی مردم، مضاعف کرده انتقاد و اعلام کرد که صداقت سیاسی، حکم می‌کرد که پس از شکست برجام، طرفداران مذاکره با آمریکا از ملت ایران عذرخواهی کنند.

این حدس و گمان‌ها ادامه داشت تا جایی که چندی پیش توئیت مصطفی فقیهی فعال رسانه‌ای مبنی بر اینکه شنیدم محسن رضایی در یک جمع خصوصی گفته «مملکت نیاز به یک اقتصاددان دارد، لذا در حال بررسی هستم تا انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ شرکت کنم.» گمانه زنی‌ها را در این باره تقویت کرد.

ناگفته نماند که پس از این برخی از شبکه‌های اجتماعی نزدیک به اصولگرایان هم مدعی شدند که محسن رضایی یکی از گزینه های احتمالی انتخابات ریاست جمهوری گفته ابتدا به ساکن در انتخابات ورود نمی کنم، ولی اگر به سراغم بیایند و از من دعوت کنند حاضرم در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ ورود کنم. به بیان دیگر محسن رضایی برای انتخابات به دنبال اجماع اصولگرایان بر روی خود است.

اما صریح‌ترین اظهار نظر را شاید بتوان متعلق به محمدعلی ابطحی، عضو مجمع روحانیون مبارز دانست که در این باره گفته بود:به نظر می‌رسد که آقای رضایی قطعا به عرصه می‌آید. اگر بخواهیم به این اظهار نظر استناد کنیم و بپذیریم که او قطعا نامزد این انتخابات خواهد بود حالا سوالی که برجا می‌ماند این است که رضایی با حمایت کدام جناح به میدان خواهد آمد؟

این همان سوالی است حسین کنعانی مقدم تحلیلگر مسائل سیاسی در بین اصولگرایان درباره آن گفته است: جبهه پایداری احتمالا از حضور محسن رضایی در انتخابات دفاع و حمایت خواهد کرد، کما اینکه رقبایی که او در انتخابات قبلی داشت دیگر در عرصه حضور ندارند؛ آقایان قالیباف و رئیسی ریاست دو قوه را بر عهده دارند و آقای رضایی رقبای درون جریانی دیگری ندارد، مگر اینکه سعید جلیلی به صحنه آمده و رقیب درون جناحی او محسوب شود.

علاوه بر این محمدحسن قدیری ابیانه فعال سیاسی اصولگرا هم بر این موضوع صحه گذاشته و  در این باره گفته است: آقای محسن رضایی یکی از افراد توانای کشورمان است و به مسائل کشور هم تسلط خوبی دارد، بنابراین حضورش در انتخابات مفید است.

همچنین وهاب عزیزی تحلیلگر دیگر مسائل سیاسی نیز درباره او گفته است :محسن رضایی تمام ویژگی های یک رئیس جمهور را دارد و اگر اصولگرایان بر روی او اجماع کنند می تواند یک دولت موفق تشکیل دهد.

موضوعی که وهاب عزیزی به آن اشاره کرد شاید همان نکته‌‌ای باشد که نقش به سزایی در انتخابات ایفا خواهد کرد.

اصلی به نام اِجماع؛ وحدت کن تا برنده شوی

ائتلاف امری است که حسین کنعانی مقدم هم به آن اشاره کرده و با آوردن نام‌هایی که در اردوگاه اصولگرایی پر رنگ هستند، گفته است: نام افراد بسیاری در درون جریان اصولگرایی مطرح شده که در حال آماده شدن برای رقابت هستند؛ برای مثال افرادی نظیر سعید جلیلی، محسن رضایی ، محمدباقر قالیباف ، علی لاریجانی ، عزت‌الله ضرغامی و بسیاری دیگر به دنبال حضور در این صحنه هستند که بهتر است در نهایت بر روی یک نفر از آنها توافق شده و از او حمایت شود.

صحبتی که شاید ما را بیش از پیش به یاد صحبت‌های یکی از علمای اسلام یعنی آیت الله مصباح یزدی در سال ۹۲ بیاندازد که گفته بود: اگر در انتخابات امر دایر شد بر اصولگرا و اصلاح طلب، همه باید بر روی اصولگرا اتفاق کنند و نظرات دیگر خود را کنار بگذارند و بر روی شخصی اجماع کنند که در مقابل آنها رای داشته باشد.

در پایان باید گفت شاید با توجه به روزگار نه چندان خوش کشورمان، در این انتخابات افراد بسیاری به خصوص در میان اصولگرایان برای حضور در انتخابات احساس تکلیف کنند که یکی از آنها هم محسن رضایی است، اما آنچه که در نهایت حرف اول را می‌زند برنامه محوری یک فرد و وحدت بر روی یک نفر به سبب جلوگیری از تشتت آرا باشد؛ اما مهم نیست چه کسی و از کدام جناح روی کار می‌آید؛ مهم این است که کاری کند تا حال دل مردم خوب باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران  جوان

انتهای پیام/

منبع: آنا

کلیدواژه: محسن رضایی ریاست جمهوری جریان اصولگرایی انتخابات1400 انتخابات ریاست جمهوری انتخابات ریاست جمهوری محسن رضایی اظهار نظر بر روی

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت ana.press دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «آنا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه در مورد انتشار این خبر انتقاد یا پیشنهادی دارید لطفاٌ کد ۲۹۴۴۷۷۴۷ را به همراه موضوع به آدرس ایمیل [KHABARBAN] ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

توافق جدید میان ایران و آمریکا ممکن است؟

فیلم| جنجال جشن بیعت با امام زمان در اوج کرونا؛ در مشهد چه خبر است آقای علم‌الهدی؟

قالیباف به کرونا مبتلا شد/ رئیس مجلس قرنطینه شد

خودرو دوباره گران می‌شود/ خودروسازان برای افزایش قیمت در پاییز مجوز گرفتند

آمادگی ذوب‌آهن برای حضور در لیگ بسکتبال

خبر بعدی:

جنجال لایو محسن مسلمان از زبان مترجم برانکو در طرفداری | برانکو دو روز پکر بود!

اصغر نیک سیرت در پرونده ویژه طرفداری در بخش سوم موضوعاتی قابل توجهی را مطرح کرده است. همچنین برخی اختلاف ها و مسائل توسط نیک سیرت عنوان شده است. تا پایان این بخش با ما همراه باشید.

در بخش سوم گفت و گو با اصغر نیک سیرت در برنامه پرونده ویژه طرفداری در خدمت شما هستیم. بخش سوم گفت و گوی سامان خدائی با مترجم سابق برانکو در پرسپولیس به موضوعات رفتاری برانکو مربوط است. همچنین اصغر نیک سیرت در خصوص سوتفاهم پیش آمده در لایو محسن مسلمان توضیح داده است.

صحبت کردن در خصوص ماجرای لایو محسن مسلمان شبیه به هم زدن لجن است

در تمام این سال هایی که با برانکو همکاری داشتید، سو تفهامی پیش آمد. ماجرای لایو محسن مسلمان، در کتاب به این موضوع اشاره کرده اید؟

نه در کتاب اشاره نکرده ام چون مثل هم زدن لجن است. داستان مسئله دیگری بود متاسفانه یک جوی راه انداختند آن موقع مخصوصا رسانه هایی که طرفدار تیم رقیب بودند و شما توجه کرده باشید، نه خود آقای برانکو در این خصوص حتی 1 کلمه مصاحبه کرد، هر خبرنگاری از او می پرسید می گفت سوال بعدی و ایشان به خود بنده هم گفت که هیچ مصاحبه ای نکن و اگر واقعا اقای برانکو به من اعتماد نداشتند، فردای همان روز می گفتند نیا و من خودم هم رفتم خدمت ایشان و گفتم داستان اصلا چیزی دیگر است و من نخواستم این داستان باز شود و جریمه اش را به جان خریدم و کمیته اخلاق و انضباطی رفتیم. حالا این را هم بگویم آقای قاضی در پرونده ام نوشته بود تشویش افکار عمومی، گفتم این تفریح افکار عمومی بود چون مردم حداقل 1 ماه این موضوع را دست گرفتند و می خندیدند و جوک می ساختند از آن ولی عرض کردم، ماجرا چیزی متفاوت بود که متاسفانه به آن طرف سوق داده شد حتی به خاطر دارم خبرنگارانی نوشتند من منظورم برانکو نبوده و منظورم سپیدرود رشت و شخص علی کریمی بوده و باید سپیدرود و علی کریمی از من شکایت کنند. آقای علی کریمی تاج سر ماست و آقای کریمی که اصلا برای بزرگی اش نیاز به اثبات نیست. به صورت مثال بگویم، قطار ایستاده را که کسی سنگ نمی زند، به قطار در حال حرکت سنگ می اندازند ما هم پرسپولیس در آن زمان با سرعت تمام می رفت و قهرمانی پشت قهرمانی و طبیعی بود به این مسائل دامن زده شود.

آخرین سوال در این زمینه. برانکو بعد از آن اتفاق، رفتارش با شما تغییری کرد؟

یکی دو روز اول پَکَر بود ولی وقتی با هم صحبت کردیم نه، رفتارش فرق نکرد و کماکان حتی به من برگشت گفت من می دانم تو آدم بدی نیستی می دانم آدم خوبی هستی وگرنه حتی یک لحظه تحمل نمی کردم. می مانی و به کارت ادامه می دهی و ماندیم و ادامه دادیم و الان با کمال افتخار، ارتباطمان برقرار است و حداقل هفته ای یک بار با هم تماس صوتی داریم.

فارغ از این ماجرا، برانکو چه شخصیتی داشت؟ کینه ای بود اهل تلافی یا انتقام؟

خیلی ها می گفتند برانکو کینه ای است، سر بحث رامین رضاییان، محسن مسلمان.

برانکو سال اول که آمد، شمشیر را از رو بست

پیام صادقیان؟

پیام صادقیان آن موقع من نیامده بودم و قبل از فصل جدیدی بود که من آمدم ولی یک چیزهایی شنیده بودم نمی توان گفت کینه ای ولی بی اغماض بود یعنی اگر مسئله شخصی بود، ببینید از مسئله من به سادگی گذشت چون ربطی به فوتبال و کارش نداشت ولی مسئله ای که برای فوتبال و تیم اهمیت داشت، همیشه می گفت ما تیم هستیم مثل یک خانواده، به هرحال مسئله ای که به تیم بستگی داشت اغماض نمی کرد حالا هرکسی می خواست باشد. در کتاب نوشته ام سال اول که آمد شمشیر را از رو بست و یک عده حتی بزرگان تیم را کاری که از او عذرخواهی کردند. ولی جاهایی که از کسی رفتار بد می دید انصافا بار اول موضع نمی گرفت دوسه بار تکرار می شد که موضع می گرفت. این ها مسائلی است که بیشتر مردم نمی دانند و یکدفعه می آیند در استادیوم داد می زنند رامین رضاییان، محسن مسلمان، نمی دانند پشت قضیه چه بوده و می گویند برانکو دارد لجبازی می کند ولی مسائل زیادی پیش آمده بود که به اینجا ختم شده بود من نمی خواهم بگویم محسن مسلمان یا رامین رضاییان در این ماجراها مقصر بودند خب جوان هستند و از جوان هم هرچیزی می توان انتظار داشت. ما هم جوان بودیم ما هم دوره هایی داشته ایم که طرف رفتارمان را می دید شاخ در می آورد خب این ها هم جوان بودند و یک روز سر کیف نبودند و خوب تمرین نمی کردند. یک روز دو جوان با هم دعوا می کردند بار اول دوم اغماض می کرد و اینجا جا دارد از آقای کریم باقری هم تشکر کنیم چون سوپاپ اطمینان بودن برای تیم. قبل از هر چیزی مسئله را ایشان حل می کرد، توپ و تشر می زد و مسئله جمع می شد ولی جایی که موضوعی به حد اعلا می رسید خود برانکو اقدام می کرد و دیگر اغماضی نداشت. به خاطر همین بد جا افتاده بود و می گفتند ایشان لجباز است.

به رامین رضاییان اشاره کردید، محسن مسلمان، پیام صادقیان حتی فرشاد احمدزاده که می گفتند پسر برانکو است و تنها کسی است که اجازه دارد با او شوخی کند ولی برانکو در نهایت همه این ها را کنار گذاشت. دلایل این موضوع را می دانید؟

فقط و فقط صلاح تیم و هوادار. فرشاد برای برانکو خیلی عزیز بود، همه عزیز بودند. محسن مسلمان وقتی به پرسپولیس آمد در نهایت ضعف بود ولی این پسر به قدری اراده به خرج داد، خودش به من گفت من می خواهم روی برانکو را کم کنم چون محسن را باشگاه برخلاف نظر برانکو جذب کرد و این او را آزار می داد و می گفت می خواهم روی برانکو را کم کنم و خودم را به او تحمیل کنم و حالا ببین چکار می کنم. واقعا هم کاری کرد که لقب مهندس تیم را گرفت، محسن بازیکن خیلی معمولی ای نبود و تلاش کرد به اینجا رسید و الان هم باید از او تشکر کرد. یک جا هم می بینید بین دو برادر اختلاف ایجاد می شود حالا مربی و بازیکن که سهل است، همیشه همه چیز که گل و بلبل نیست و محسن به جایی رسید که بازیکن فیکس اول تیم شده بود یعنی حتی قبل از کاپیتان تیم و هرترکیبی در بازی بعدی قرار بود باشد، چشم بسته می دانستیم محسن بازیکن فیکس است. ولی مواردی پیش می آید که کار به اختلاف نظر کشیده می شود که مربی تصمیم می گیرد در جهت منافع تیم کار کند، برانکو شخصی نبود که به خاطر خودش تصمیم بگیرد هم وضع مالی اش خوب بود هم به اندازه کافی شهرت داشت. یک روز یادم می آید قبل از اینکه بخواهد برود، قبل از اینکه برود، گفت دو سال دیگر شاید در ایران باشم بعد دیگر بازنشست شوم و فوتبال را کنار بگذارم. هر کار و تصمیمی می گرفت به خاطر نفع تیم و هواداران بود.

تنها کسی که جرأت دخالت در کار برانکو را داشت، کریم باقری بود

خود شما هیچوقت از او نپرسیدید چرا فلانی را کنار گذاشته اید یا اینکه نخواسته اید برای بازیکنی پادرمیانی کنید؟

اصلا تصورش را نمی توانستید کنید چون کوچکترین اجازه دخالتی نمی داد تنها کسی که می توانست نظر دهد و سوال کند، کمک های خودش که حلقه به گوش مطلق بودند و مثلا می گفتند این ماسک سیاه است و آنها هم می گفتند بله سیاه است. در این حد از او اطاعت می کرد و بین ایرانی ها تنها کسی که واقعا جرات می کرد و این اجازه را به خودش می داد که حتی انتقادی از او کند، کریم باقری بود. پادرمیانی در مورد بازیکن و این مسائل ماها که اصلا نه، حق نداشتیم در خصوص این مسائل فنی دخالت کنیم و تنها فرد کریم باقری بود که حتی وقتی هم که روی نیمکت نشسته بود یک بازیکن را نگاه می کرد و می دید دارد خیلی بد کار می کند، یک دفعه قاطی می کرد و می گفت به برانکو بگو فلانی را مگر نمی بینی انقدر بد کار می کند، بیرون بکش او را که من این موضوع را هم انتقال می دادم و ایشان هم واقعا آدم منطقی ای بودند و فکر می کنم در ایران هیچکسی را به اندازه کریم دوست نداشت.

یادتان است برانکو سر چه چیزی بیش از همه عصبی شده بود در این حد که بترسید و با او صحبت کنید؟

بیشترین عصبانیت هایش، این را بی اغراق می گویم نه اینکه بخواهم بزرگش کنم اقای برانکو هم ضعف های زیادی داشتند اینها را در کتاب نوشته ام، برخی هواداران هشتگی را انداخته بودند به اسم هرچی برانکو بگه، هیچکس معصوم نیست و ایشان هم ایراداتی داشته اند و خیلی هواداران اگر بخوانند می گویند اینکه نون او را می خورد چرا اینجوری نوشته است، خب همه ما معصوم نیستیم و ایراد داریم ولی این را می گویم نه به خاطر اینکه تعریف الکی از او کرده باشم، بیشترین عصبانیت ایشان به خاطر منافع بازیکنان بود یعنی جایی می دیدی غذای بد می آوردند یا هتل بد گرفته بودند و یا لباس. یا مثلا اسپانسرها، اسپانسرها خب الی ماشالله کلاه می گذاشتند سرباشگاه، یک لباس قول می دادند و بعد کاشف به عمل می آمد که این اوریجینال نیست و در زیرزمین های منیریه بوده و می آیند اینجا می اندازند. این ها بسیار برانکو را عصبی می کرد و آدم جرأت نمی کرد برود سمتش.

شوخی طبعی برانکو خارج از حیطه کاری برایم خیلی جذاب بود

این را هم دوست داریم بگویید که چه چیزی در شخصیت برانکو بیشتر از همه شما را جذب کرد.

شوخ طبعی ایشان خارج از حیطه کاری. ایشان 10 سال از من بزرگتر بود یعنی وقتی بیرون از کار، ایشان پاتوقی داشتند نزدیک منزلشان، کافی شاپی بود که می رفتیم و انگار او اصلا برانکو نیست و با یک پسر 35 ساله نشسته ایم، بگو بخند از هر دری و به حدی مسخره بازی. یکی این شخصیت شان بود یکی هم شخصیت حرفه ای شان در کار، این واقعا سختم بود در کتاب هم نوشته ام، جلسات فنی قبل از هر بازی مان، 1 روز قبل از بازی جلسه آنالیز تیم حریف بود و صبح روز بازی هم جلسه فنی تیم خودمان که هرکس چکار کند. آن دو روز هر سری اشکم در می آمد یعنی باید چنان تمرکزی می گذاشتم که اگر کارد می زدنم متوجه نشوم و این اذیتم می کرد و بعضی جاها کم می آوردم و تپق می زدم و ایشان هم همینجور رگباری حرف می زد و می رفت جلو و من باید دنبالش می کردم. بچه ها هم مسخره می کردند، می خندیدند شکلک در می آوردند و کار ما را سخت تر می کردند ولی در عین حال لذت بخش بود. یک مسئله را بگویم، برانکو 65 66 سالش بود، از سال 83 تا الان هیچ مربی خارجی و ایرانی را ندیده ام که از دقیقه اول چه بسا 1 ساعت قبل از تمرین می آمد مرور می کرد تمرینات را حتی خودش وسایل را در زمین می چید و تا لحظه آخر تمرین، یک لحظه در طول 4 سال ندیدم بیاید لب خط بایستد و تمرین را نگاه کند. مربیان زیادی بودند می رفتند می نشستند وکار را به کمک های شان می سپردند ایشان حتی چیدن کنز و نیزه و وسایل کمک آموزشی را به کمک هایشان نمی سپردند. تمرین ها همه روی کاغذهای کوچک نوشته شده و در داخل جیبشان بود و نگاه می کرد که نوبت کدام تمرین است، تمام که می شد فقط جمع کردنش را به بچه های تدارکات می سپرد و آن بخش هم بماند. یعنی انقدر نظم داشتند ایشان در کارشان و مسئولیت پذیری. این اخلاقشان بیش از هر چیزی مرا جذب کرد.

قبل از ورود به فوتبال، از این ورزش خوشم نمی آمد

شما قبل از ورود به فوتبال نویسنده بوده اید، آن موقع چه نگاهی به فوتبال داشتید تعقیب کننده جدی بودید یا نه.

نه چون رشته من از بچگی رزمی بود و رزمی کار کرده بودم حقیقتش از فوتبال خوشم نمی آمد چون می دیدم واقعا بی عدالتی حکمفرما است مثلا یک ورزش رزمی بودجه اش n تومان است، البته نمی توان هم خرده گرفت چون در دنیا همین است و فوتبال ورزش اول دنیا است ولی با این حال چون رشته خودم چیز دیگری بود و علاقه هم به آن رشته داشتم از فوتبال زیاد خوشم نمی آمد نه اینکه متنفر باشم ولی احساس می کردم فوتبالی ها حق بقیه ورزش ها را می خورند ولی وقتی به فوتبال آمدم دیدم اصلا دنیای دیگر است و متفاوت با چیزی که قبلا من فکر می کردم.

جذاب بود یا خسته کننده؟

جذاب بسیار زیاد خسته کننده بیشتر و استرس زا بیشتر از همه و یکی از دلایلی که رضا چلنگر گفته بود نمی خواهم باشم، با اینکه اوایل فصل برانکو اصرار داشت رضا بیاید و بماند حتی بعد از اردوی ترکیه که ما رفتیم وبرگشتیم، برانکو باز هم مرا خواسته بود و گفت اجازه بده یک بار دیگر برای آخرین بار از رضا بپرسم اگر آمد که هیچ اگر نیامد شما بیا. رضا به خاطر همین استرس و هیجان نیامد، شما جلوی تلویزیون نشسته اید و مفداری استرس می گیرید و فوقش تلویزیون را می بندید یا دوری می زنید و آبی می خورید ولی نیمکت انگار شما را میخ کرده اند. استرسش باورکردنی نیست مخصوصا بازی های دربی یا بازی های حساس با تیم های قدر.

پایان قسمت سوم

قسمت پایانی فردا منتشر می شود 

دیگر خبرها

 • وزیر آموزش و پرورش: بسیج دانش آموزی گامی مهم در تربیت دانش آموزان آرمانگراست
 • هشدار استاندار اصفهان درباره وضعیت کرونا/اگر لازم باشد بخش‌های مختلف را تعطیل می‌کنیم!
 • حضور دو مربی جدید در کادرفنی ذوب‌آهن
 • حضور دو دستیار جدید در کادرفنی ذوب آهن
 • بیش از 70 میلیون آمریکایی در رای‌گیری پُستی شرکت کرده‌اند/بایدن:هرگز اجازه نخواهم داد ایران به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند
 • دستگیری شکارچیان غیرمجاز و کشف لاشه یک قلاده گراز در سرپل ذهاب
 • محمد رسول رضایی، شهیدی با بادگیر آبی که در ارتفاعات کوهستانی ماووت آرام گرفته است
 • تکلیف قالیباف و رئیسی برای انتخابات ۱۴۰۰ مشخص شد/ احمدی‌نژاد ردصلاحیت می‌شود؛ سعید جلیلی رئیس‌جمهور می‌شود؟
 • تکلیف قالیباف و رئیسی برای انتخابات ۱۴۰۰ مشخص شد | این اصولگرا پیروز احتمالی است | احمدی‌نژاد ردصلاحیت می‌شود
 • مصطفی معین تکلیف حضورش در انتخابات ۱۴۰۰ را تعیین کرد | خاتمی رهبری جریان اصلاحات را پذیرفته است؟
 • دوستی دولت‌های به ظاهر اسلامی با اسرائیل امری خلاف وحدت است
 • جمهوری‌خواهانی که مخفیانه زیر پای ترامپ را خالی می‌کنند
 • احمدی‌نژاد ردصلاحیت می‌شود/ جلیلی نزدیک‌ترین فرد به کرسی ریاست‌جمهوری است
 • احمدی‌نژاد ردصلاحیت می‌شود!
 • واژگونی خودروی پراید سه کشته و مجروح بجا گذاشت
 • اجرای مراسم با پول بیت المال و ضد مصوبات ستاد کرونا/انتخابات آمریکا و انتخابات ایران ۱۴۰۰! ‏/دو روی سکه مسئولیت دولت در قبال سرمایه بورسی مردم‎ ‎
 • خبر به روایت «فردا» / جهانگیری هنوز می‌تواند گزینه ۱۴۰۰ باشد؟ / زنگ خطر برای بایدن/ مولود بی‌اعتنایی دولت به حل ریشه‌ای مشکلات اقتصادی/ تاکید روزنامه دولت بر ضرورت تعطیلی شهر‌های بزرگ
 • حال و هوای امام رضایی‌ها در حرم شمس‌الشموس / دلتنگی زائران و ‌مجاوران برای ‌حرم منور رضوی+فیلم
 • مردم می‌خواهند بایدن پیروز شود تا ثبات اقتصادی به کشور بازگردد/ مشارکت در انتخابات ۱۴۰۰ مانند انتخابات مجلس است