Web Analytics Made Easy - Statcounter
به نقل از «اقتصاد آنلاین»
2022-06-30@17:17:34 GMT

اینترنت معلمان در شبکه شاد رایگان اسـت

تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۹ | کد خبر: ۲۹۶۷۴۹۱۷

اینترنت معلمان در شبکه شاد رایگان اسـت

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در حاشیه «نهمین گفت وگوی هفته» که با حضور وزیر ارتباطات برگزار شد با بیان اینکه این نشست هر دوهفته یکبار با حضور یکی از اعضای کابینه و با هدف بررسی مسائل مشترک وزارت آموزش و پرورش و دستگاه مربوط برگزار می شود گفت: در این نشست درباره توسعه شبکه شاد و رفع مسائل و مشکلاتی که در مسیر توسعه شاد وجود دارد، هوشمندسازی مدارس و یکپارچه سازی سامانه های آموزش و پرورش گفت وگو شد.

وی افزود: مدیران کل استان ها به نمایندگی از سایر استان ها نکاتی را به استحضار وزیر ارتباطات رساندند و ایشان هم زمینه های کار را مورد بحث قرار داد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه حاصل این نشست تشکیل یک کارگروه مشترک بود گفت: این کارگروه مسائل را به طور دقیق بررسی و تصمیم گیری خواهد کرد.

حاجی میرزایی افزود: امروز بستر آموزش مجازی به دلیل شیوع کرونا به یک بستر واقعی و جدی تبدیل شده است و لازم است برای توسعه این بستر رفع اشکالات و موانع و ایمن سازی استفاده دانش آموزان از این فضا و بستر، تدبیری اندیشیده شود.

وی با اشاره به اینکه مسائل خوبی در این نشست مطرح شد گفت: امیدوارم با تفاهمات به عمل آمده شاهد پیشرفت کار باشیم.

وزیر آموزش و پرورش درپاسخ به پرسشی پیرامون ضعیف بودن اینترنت در برخی مناطق و قابل استفاده نبودن شبکه شاد گفت: ابتدا این نکته را بگویم که آقای جهرمی به صورت ویدئوکنفرانس در جلسه امروز حضور داشتند و علت این بود که یکی از فرزندان ایشان علائمی نشان داده بود و چون نتیجه تست تا بعدازظهر مشخص می شود، ایشان احتیاط کردند که در جمع همکاران ما حاضر شوند.

مشکلات در تامین اینترنت شاد را گزارش دهید

حاجی میرزایی افزود: قطعا استفاده از اینترنت برای شبکه شاد چه برای معلمان و چه دانش آموزان رایگان است و اگر کسی در تامین اینترنت رایگان مشکلی دارد حتما گزارش دهد. وزارت ارتباطات اعلام کرد و برخی مواردی که شکایت کرده بودند واقعی نبود.

وی با بیان اینکه در برخی ساعات روز با ترافیک بالا مواجه می شویم گفت: یک علت این است که باید زیرساخت فنی شاد توسعه یابد که همراه اول برای تقویت آن اقدام کرده و وزارت ارتباطات برای  تقویت زیرساخت ها با همراه اول همراهی کرده و قول مساعدت داده است. نکته دیگر اینکه ترافیک را در چهار قطب اصلی کشور یعنی آذربایجان شرقی، فارس، خراسان، تهران و اصفهان توزیع می کنند که این هم  می تواند در کاهش بار ترافیکی در ساعات پرمصرف موثر باشد.

وزیر آموزش و پرورش افزود: در آموزش و پرورش هم با توزیع زمان کلاس ها  از صبح تا بعدازظهر تلاش کردیم ساعات ۱۰ تا ۱۲ که با ترافیک بیشتری روبه رو هستیم  حجم کمتری از کار را متوجه این ساعت کنیم.

اینترنت معلمان در شاد رایگان است بسته ۲۰ گیگابایتی معلمان تمدید نمی شود

حاجی میرزایی در پاسخ به اینکه بسته اینترنتی ۲۰ گیگابایتی معلمان به پایان رسیده، آیا بسته جدیدی منظور می شود؟ اظهار کرد: اینترنت معلمان در شبکه شاد کلا رایگان است؛ بدون هیچ محدودیتی. تمام معلمانی که در شاد فعالیت می کنند اینترنتشان رایگان است و آن ۲۰ گیگابایت مختص اموری بود که معلمان می خواستند خارج از شبکه شاد برای آماده کردن محتوای درسی کاری انجام بدهند.

وی ادامه داد: نیازی به این بسته اینترنتی در این مرحله از کار نیست زیرا معلمان می توانند تمام خدمات و کارهایشان را از طریق شبکه شاد دنبال کنند. همه اپراتورهایی که خدمات اینترنتی را ارائه می کنند این مورد را رعایت می کنند.

مدارس اجازه ندارند از پیام رسانی غیر از شاد استفاده کنند استفاده از پیام رسانهای خارجی ممنوع

وزیر آموزش و پرورش درباره استفاده از دیگر پیام رسان ها نیز گفت: برای تمام مدارس استفاده از شاد، تعیین شده و اجازه ندارند از دیگر پیام رسان های خارجی استفاده کنند. شاد امکانات و ظرفیت های خوبی دارد و تنوع خدمات آن در هیچ یک از سرویس های خدمت رسان آموزشی وجود ندارد.

حاجی میرزایی ادامه داد: آمار استفاده و پیوستن به شاد هم روز به روز در حال افزایش است و مسائل و مشکلاتش کاهش می یابد. این اپلیکیشن بیشترین کاربر و بیشترین میزان استفاده را دارد. شبکه شاد خودش را در مسیر حرکت کامل می کند. ضمن آنکه برای بخش خصوصی که مایل به ارائه خدمات آموزشی است دستورالعملی را تدوین و ابلاغ کردیم.

وی در پاسخ به اینکه اگر مدرسه ای از اپلیکیشن دیگری استفاده کند باید پاسخگوی آموزش و پرورش باشد؟ گفت: بله، قطعا؛ اگر اعلام شود حتما رسیدگی خواهد شد.

کیفیت آموزش شاد بالاست

وزیر آموزش و پرورش درباره نگرانی خانواده ها از کیفیت آموزش اظهار کرد: قطعا اکنون نیز کیفیت آموزش در شبکه شاد، بالاست زیرا از بهترین دبیران استفاده کردیم و محتوای آموزشی را تولید و در شاد بارگذاری کردیم و امکانات خوبی در اختیار معلمان قرار گرفته است.

وی افزود: برخی مشکلات به زیرساخت های فنی مربوط می شود که شناسایی شده و در صدد رفع آنها هستیم. شاد هر هفته با شاد هفته قبل متفاوت خواهد بود و خدمات بهتر و هموارتری را ارائه خواهد کرد.

خانواده هایی که نگران افت کیفیت آموزشی هستند، می توانند از آموزش حضوری استفاده کنند

حاجی میرزایی با بیان اینکه ما به عنوان متولی آموزش از ابتدا توصیه مان به خانواده ها این بوده که آموزش حضوری بهترین نوع آموزش است و ارتباط چهره به چهره معلم با دانش آموز و ارتباط دانش آموز با گروه همسالان مزیت های بسیاری دارد که با آموزش مجازی قابل مقایسه نیست گفت: در بسیاری  کشورهای اروپایی که حتی محدودیت تردد وضع کرده اند اما مدارس را نبسته اند. مدارس باید باز و فعال باشد و ترجیح ما آموزش حضوری است.

وی ادامه داد: بنابراین خانواده هایی که نگران افت کیفیت آموزش هستند می توانند از آموزش حضوری نیز استفاده کنند و به مدرسه سربزنند تا از میزان رعایت مقررات بهداشتی اطمینان حاصل کنند. اما از آن سو اگر خانواده ای مایل به آموزش حضوری نباشد، آموزش مجازی برقرار است و تلاش ما این است که آموزش باکیفیت باشد. تصمیم در این باره در اختیار خانواده است.

کل محتوای درسی تا پایان سال به اتمام می رسد؛ نگران نباشید

وزیر آموزش و پرورش درباره نگرانی معلمان مبنی بر احتمال عدم اتمام کتب درسی در موعد مقرر و حذف بخشی از محتوای کتب درسی نیز گفت: به هیچ وجه این اتفاق نمی افتد و در معاونت آموزش ابتدایی و متوسطه تقسیم بندی زمان آموزش را اعلام کرده اند و طبق آن پیش می رویم و کل محتوای درسی تا پایان سال به اتمام می رسد.

حاجی میرزایی ادامه داد: وقتی جریان آموزشی به وضعیت جدیدی تغییر می کند، پیشبرد آن نیازمند مشارکت همگانی است و تمام تلاش ما این است که آموزش را با مشارکت جمعی با کیفیت دنبال کنیم.

پربیننده ترین مردم چطور جاده شمال را دور زدند! خبر خوش روحانی برای یکشنبه چیست؟ ایران به سمت فاجعه کرونایی پیش می‌رود؟ برنامه معلمان تلویزیونی در روز ۲۶مهر مهمترین عناوین روزنامه‌های صبح کشور +عکس صرافی ارز دیجیتال

تبلیغات در خبربان

منبع: اقتصاد آنلاین

کلیدواژه: آموزش و پرورش وزیر آموزش و پرورش پیام رسان بازگشایی مدارس اخبار فرهنگیان محسن حاجی میرزایی مدارس خوزستان پیام رسان خارجی شبکه شاد اخبار بازگشایی مدارس بازگشایی مدارس از ۱۵ شهریور وضعیت مدارس در سال تحصیلی جدید آخرین وضعیت بازگشایی مدارس باز شدن مدارس بازگشایی مدارس تهران لباس فرم مدارس شاد مدارس اخبار مدارس بازگشایی مدارس ابتدایی زمان بازگشایی مدارس شروع مدارس قیمت طلا قیمت لوازم خانگی سهام عدالت وزیر آموزش و پرورش استفاده کنند حاجی میرزایی کیفیت آموزش آموزش حضوری خانواده ها شبکه شاد

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.eghtesadonline.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «اقتصاد آنلاین» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۲۹۶۷۴۹۱۷ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

لینک‌های ویژه:

خبر بعدی:

۵۷ هزار دانش‌آموز تبعه در اصفهان وجود دارد/کمبود ۱۶ هزار معلم

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا ابراهیمی عصر چهارشنبه در نشست خبری با خبرنگاران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید دکتر بهشتی و ۷۲ نفر از یارانش با بیان اینکه آموزش و پرورش رکن اصلی و اثرگذار هر جامعه‌ای است، اظهار داشت: توجه به این نهاد شاخص توسعه یافتگی است و در دین اسلام نیز به این مهم توجه ویژه شده است و مصادیق زیادی در زمینه علم آموزی در قرآن وجود دارد.

وی ادامه داد: در جوامع توسعه یافته درصد بیشتری از، بودجه را در حوزه علم و پژوهش هزینه می‌کنند و این امر باید در همه کشورها مورد توجه باشد.

تحصیل ۹۶۸ هزار دانش‌آموز در اصفهان

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به وجود ۹۶۸ هزار دانش‌آموز و ۴۸ هزار معلم شاغل رسمی، ۵۵ هزار معلم بازنشسته و بیش از ۲۲ هزار معلم حق التدریس در استان اصفهان گفت: همه به صورت مستقیم با آموزش و پرورش ارتباط داشته و یا دارد.

وی با بیان اینکه وسعت آموزش و پرورش به وسعت تاریخ و جغرافیا است، ابراز داشت: هر کجا ردپایی از آموزش و پرورش باشد فرهنگ جایگاه بالایی دارد.

ابراهیمی در خصوص کمبود معلم در استان اصفهان اظهار داشت: اصفهان مهاجر پذیر است، ما در زمینه فضا و معلم کمبود داریم، در سند تحول بنیادین قرار است کمبودها از محل دانشگاه فرهنگیان تأمین شود اما ورودی دانشجویان این دانشگاه‌ها کمبود و از این رو از محل استخدام و حق التدریس جبران می‌کنیم.

وی افزود: سال گذشته ۱۶ هزار نفر کمبود نیرو داشتیم که از محل‌های مختلف تأمین کردیم و امسال نیز به همین تعداد کمبود معلم نداریم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص تعداد فضاهای فرسوده آموزشی در استان اصفهان گفت: در سال‌های اخیر به واسطه خشکسالی‌های پی در پی و نبود آب در زاینده رود دچار فرونشست شده‌ایم، در شمال شهر اصفهان، شاهین شهر و برخوار در مدارس شاهد فرونشست هستیم، بر اساس نظر کارشناسان اداره نوسازی و بهسازی مدارس رفتار می‌کنیم و در صورت نیاز مدارس تخلیه خواهد شد، تعدادی از مدارس تخلیه شده و تعدادی از مدارس نیز کاهش جمعیت اعمال شده است.

برخورد با معلمان خاطی

وی در خصوص برخورد با معلمان و مدیران خاطی مدارس تصریح کرد: همواره در ادارات از این ایرادات وجود دارد، ما ابتدا تذکر می‌دهیم و بعد برخورد اداری خواهیم کرد.

آمار فوت معلمان اصفهان به دلیل ابتلاء به کرونا را نداریم

ابراهیمی در خصوص فوت معلمان استان اصفهان بر اثر کرونا گفت: آمار دقیقی از این فوتی‌ها نداریم اما تعداد فوتی‌های ما کمتر از دیگر استان‌ها بود.

وی درخصوص وضعیت ایمنی مدارس غیر دولتی گفت: بر اساس شیوه نامه استقرار خیلی از مدارس ما دچار مشکل هستند و بر روی این شیوه نامه انتقاداتی است که باید تعدیل شود.

تکمیل ۳۰۰ مدرسه مشارکتی در استان اصفهان

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان در خصوص مصوبات سفر رئیس جمهور به استان اصفهان ابراز داشت: مهم‌ترین دستاورد سفر رئیس جمهور تکمیل تعهدات دولت نسبت به ساخت ۳۰۰ مدرسه مشارکتی با خیران بود.

اجرای مصوبه مجلس در خصوص معلمان خرید خدمت دارای مشکل است

وی در خصوص معلمان خرید خدمت گفت: نقل قول‌ها و نگرش‌ها به این روند ناپایدار متفاوت است، در راستای اجرای بیمه و حقوق کامل این معلمان هنوز مشکل داریم هنوز مصوبات اجرایی نشده است، همچنین در مجلس مصوبه تعیین وضعیت را داشتیم که با امتیاز ایثارگری استخدام شدند.

ابراهیمی با بیان اینکه ۵۷ هزار نفر از دانش‌آموزان استان اصفهان اتباع خارجی هستند که در یک هزار و ۹۰۰ کلاس درس تحصیل می‌کنند، گفت: تخمین ما این است که ۲۰ هزار نفر نیز به این تعداد اضافه شود که نیاز به ۶۶۰ کلاس درس برای این دانش‌آموزان نیاز داریم و این در حالی است که کمیساریای هیچ کمکی نداشته است.

پول گرفتن نباید شرط ثبت نام باشد

وی در خصوص دریافت شهریه در مدارس دولتی گفت: پول گرفتن نباید شرط ثبت نام باشد، گرو گرفتن کارنامه تخلف است اما اگر ولی دانش‌آموز تمایل به پرداخت داشته باشد، اشکالی ندارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان با بیان اینکه سرانه مدارس ۱۰ سال پرداخت نشد و اخیراً این امر در حال پرداخت است، اضافه کرد: چنانچه این روند ادامه یابد دریافت کمک نیز کاهش خواهد یافت.

کد خبر 5526962

دیگر خبرها

  • سخنگوی آموزش و پرورش: بودجه و آمادگی کامل اجرای رتبه‌بندی معلمان را داریم
  • برگزاری آخرین نشست بررسی آیین‌نامه رتبه‌بندی معلمان/ آیین‌نامه در مسیر ابلاغ
  • آخرین نشست بررسی آیین‌نامه رتبه‌بندی معلمان برگزار شد
  • طرح «جبران افت یادگیری» برای مدارس دولتی رایگان است
  • جزئیات جدید از رتبه بندی معلمان | زمان اجرای رتبه بندی معلمان مشخص شد؟
  • ۵۷ هزار دانش‌آموز تبعه در اصفهان وجود دارد/کمبود ۱۶ هزار معلم
  • قانون رتبه‌بندی معلمان نباید به عنوان ترمیم حقوق دیده شود
  • سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش اجرا می شود
  • ۱۵۰۰ معلم کلاس اولی در گلستان مشخص شدند
  • جزئیات طرح جدید دانشگاه فرهنگیان برای حل مشکل کمبود معلم/ موافقان و مخالفان طرح‌ ۱+۳ چه می‌گویند؟