به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در حاشیه «نهمین گفت وگوی هفته» که با حضور وزیر ارتباطات برگزار شد با بیان اینکه این نشست هر دوهفته یکبار با حضور یکی از اعضای کابینه و با هدف بررسی مسائل مشترک وزارت آموزش و پرورش و دستگاه مربوط برگزار می شود گفت: در این نشست درباره توسعه شبکه شاد و رفع مسائل و مشکلاتی که در مسیر توسعه شاد وجود دارد، هوشمندسازی مدارس و یکپارچه سازی سامانه های آموزش و پرورش گفت وگو شد.

وی افزود: مدیران کل استان ها به نمایندگی از سایر استان ها نکاتی را به استحضار وزیر ارتباطات رساندند و ایشان هم زمینه های کار را مورد بحث قرار داد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه حاصل این نشست تشکیل یک کارگروه مشترک بود گفت: این کارگروه مسائل را به طور دقیق بررسی و تصمیم گیری خواهد کرد.

حاجی میرزایی افزود: امروز بستر آموزش مجازی به دلیل شیوع کرونا به یک بستر واقعی و جدی تبدیل شده است و لازم است برای توسعه این بستر رفع اشکالات و موانع و ایمن سازی استفاده دانش آموزان از این فضا و بستر، تدبیری اندیشیده شود.

وی با اشاره به اینکه مسائل خوبی در این نشست مطرح شد گفت: امیدوارم با تفاهمات به عمل آمده شاهد پیشرفت کار باشیم.

وزیر آموزش و پرورش درپاسخ به پرسشی پیرامون ضعیف بودن اینترنت در برخی مناطق و قابل استفاده نبودن شبکه شاد گفت: ابتدا این نکته را بگویم که آقای جهرمی به صورت ویدئوکنفرانس در جلسه امروز حضور داشتند و علت این بود که یکی از فرزندان ایشان علائمی نشان داده بود و چون نتیجه تست تا بعدازظهر مشخص می شود، ایشان احتیاط کردند که در جمع همکاران ما حاضر شوند.

مشکلات در تامین اینترنت شاد را گزارش دهید

حاجی میرزایی افزود: قطعا استفاده از اینترنت برای شبکه شاد چه برای معلمان و چه دانش آموزان رایگان است و اگر کسی در تامین اینترنت رایگان مشکلی دارد حتما گزارش دهد. وزارت ارتباطات اعلام کرد و برخی مواردی که شکایت کرده بودند واقعی نبود.

وی با بیان اینکه در برخی ساعات روز با ترافیک بالا مواجه می شویم گفت: یک علت این است که باید زیرساخت فنی شاد توسعه یابد که همراه اول برای تقویت آن اقدام کرده و وزارت ارتباطات برای  تقویت زیرساخت ها با همراه اول همراهی کرده و قول مساعدت داده است. نکته دیگر اینکه ترافیک را در چهار قطب اصلی کشور یعنی آذربایجان شرقی، فارس، خراسان، تهران و اصفهان توزیع می کنند که این هم  می تواند در کاهش بار ترافیکی در ساعات پرمصرف موثر باشد.

وزیر آموزش و پرورش افزود: در آموزش و پرورش هم با توزیع زمان کلاس ها  از صبح تا بعدازظهر تلاش کردیم ساعات ۱۰ تا ۱۲ که با ترافیک بیشتری روبه رو هستیم  حجم کمتری از کار را متوجه این ساعت کنیم.

اینترنت معلمان در شاد رایگان است بسته ۲۰ گیگابایتی معلمان تمدید نمی شود

حاجی میرزایی در پاسخ به اینکه بسته اینترنتی ۲۰ گیگابایتی معلمان به پایان رسیده، آیا بسته جدیدی منظور می شود؟ اظهار کرد: اینترنت معلمان در شبکه شاد کلا رایگان است؛ بدون هیچ محدودیتی. تمام معلمانی که در شاد فعالیت می کنند اینترنتشان رایگان است و آن ۲۰ گیگابایت مختص اموری بود که معلمان می خواستند خارج از شبکه شاد برای آماده کردن محتوای درسی کاری انجام بدهند.

وی ادامه داد: نیازی به این بسته اینترنتی در این مرحله از کار نیست زیرا معلمان می توانند تمام خدمات و کارهایشان را از طریق شبکه شاد دنبال کنند. همه اپراتورهایی که خدمات اینترنتی را ارائه می کنند این مورد را رعایت می کنند.

مدارس اجازه ندارند از پیام رسانی غیر از شاد استفاده کنند استفاده از پیام رسانهای خارجی ممنوع

وزیر آموزش و پرورش درباره استفاده از دیگر پیام رسان ها نیز گفت: برای تمام مدارس استفاده از شاد، تعیین شده و اجازه ندارند از دیگر پیام رسان های خارجی استفاده کنند. شاد امکانات و ظرفیت های خوبی دارد و تنوع خدمات آن در هیچ یک از سرویس های خدمت رسان آموزشی وجود ندارد.

حاجی میرزایی ادامه داد: آمار استفاده و پیوستن به شاد هم روز به روز در حال افزایش است و مسائل و مشکلاتش کاهش می یابد. این اپلیکیشن بیشترین کاربر و بیشترین میزان استفاده را دارد. شبکه شاد خودش را در مسیر حرکت کامل می کند. ضمن آنکه برای بخش خصوصی که مایل به ارائه خدمات آموزشی است دستورالعملی را تدوین و ابلاغ کردیم.

وی در پاسخ به اینکه اگر مدرسه ای از اپلیکیشن دیگری استفاده کند باید پاسخگوی آموزش و پرورش باشد؟ گفت: بله، قطعا؛ اگر اعلام شود حتما رسیدگی خواهد شد.

کیفیت آموزش شاد بالاست

وزیر آموزش و پرورش درباره نگرانی خانواده ها از کیفیت آموزش اظهار کرد: قطعا اکنون نیز کیفیت آموزش در شبکه شاد، بالاست زیرا از بهترین دبیران استفاده کردیم و محتوای آموزشی را تولید و در شاد بارگذاری کردیم و امکانات خوبی در اختیار معلمان قرار گرفته است.

وی افزود: برخی مشکلات به زیرساخت های فنی مربوط می شود که شناسایی شده و در صدد رفع آنها هستیم. شاد هر هفته با شاد هفته قبل متفاوت خواهد بود و خدمات بهتر و هموارتری را ارائه خواهد کرد.

خانواده هایی که نگران افت کیفیت آموزشی هستند، می توانند از آموزش حضوری استفاده کنند

حاجی میرزایی با بیان اینکه ما به عنوان متولی آموزش از ابتدا توصیه مان به خانواده ها این بوده که آموزش حضوری بهترین نوع آموزش است و ارتباط چهره به چهره معلم با دانش آموز و ارتباط دانش آموز با گروه همسالان مزیت های بسیاری دارد که با آموزش مجازی قابل مقایسه نیست گفت: در بسیاری  کشورهای اروپایی که حتی محدودیت تردد وضع کرده اند اما مدارس را نبسته اند. مدارس باید باز و فعال باشد و ترجیح ما آموزش حضوری است.

وی ادامه داد: بنابراین خانواده هایی که نگران افت کیفیت آموزش هستند می توانند از آموزش حضوری نیز استفاده کنند و به مدرسه سربزنند تا از میزان رعایت مقررات بهداشتی اطمینان حاصل کنند. اما از آن سو اگر خانواده ای مایل به آموزش حضوری نباشد، آموزش مجازی برقرار است و تلاش ما این است که آموزش باکیفیت باشد. تصمیم در این باره در اختیار خانواده است.

کل محتوای درسی تا پایان سال به اتمام می رسد؛ نگران نباشید

وزیر آموزش و پرورش درباره نگرانی معلمان مبنی بر احتمال عدم اتمام کتب درسی در موعد مقرر و حذف بخشی از محتوای کتب درسی نیز گفت: به هیچ وجه این اتفاق نمی افتد و در معاونت آموزش ابتدایی و متوسطه تقسیم بندی زمان آموزش را اعلام کرده اند و طبق آن پیش می رویم و کل محتوای درسی تا پایان سال به اتمام می رسد.

حاجی میرزایی ادامه داد: وقتی جریان آموزشی به وضعیت جدیدی تغییر می کند، پیشبرد آن نیازمند مشارکت همگانی است و تمام تلاش ما این است که آموزش را با مشارکت جمعی با کیفیت دنبال کنیم.

پربیننده ترین مردم چطور جاده شمال را دور زدند! خبر خوش روحانی برای یکشنبه چیست؟ ایران به سمت فاجعه کرونایی پیش می‌رود؟ برنامه معلمان تلویزیونی در روز ۲۶مهر مهمترین عناوین روزنامه‌های صبح کشور +عکس

منبع: اقتصاد آنلاین

کلیدواژه: آموزش و پرورش وزیر آموزش و پرورش پیام رسان بازگشایی مدارس اخبار فرهنگیان محسن حاجی میرزایی مدارس خوزستان پیام رسان خارجی شبکه شاد اخبار بازگشایی مدارس بازگشایی مدارس از ۱۵ شهریور وضعیت مدارس در سال تحصیلی جدید آخرین وضعیت بازگشایی مدارس باز شدن مدارس بازگشایی مدارس تهران لباس فرم مدارس شاد مدارس اخبار مدارس بازگشایی مدارس ابتدایی زمان بازگشایی مدارس شروع مدارس قیمت طلا قیمت لوازم خانگی سهام عدالت وزیر آموزش و پرورش استفاده کنند حاجی میرزایی کیفیت آموزش آموزش حضوری خانواده ها شبکه شاد

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.eghtesadonline.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «اقتصاد آنلاین» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه در مورد انتشار این خبر انتقاد یا پیشنهادی دارید لطفاٌ کد ۲۹۶۷۴۹۱۷ را به همراه موضوع به آدرس ایمیل [KHABARBAN] ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

حضور چین در مزارع بیت‌کوین رفسنجان /مردم قطعی برق و آلودگی هوا را تحمل کنند تا چینی‌ها بیت‌کوین استخراج کنند؟

افشای پشت پرده بهبود رابطه عربستان و قطر؛ برنامه حمله نظامی تمام عیار علیه ایران؟

وزیر بهداشت: توصیه رهبر انقلاب ‌برای منع واردات واکسن کرونا برای مردم دلسوزانه بود‌ /‌به‌خاطر آمریکایی‌ها اجازه جابجایی پول را نداریم

نامه روسای سازمان نظام پزشکی به رئیس‌جمهور درباره کرونا: واکسن را سیاسی نکنید، حق مردم است

طرز تهیه براونی شکلاتی

خبر بعدی:

بیماران چشمی در نایسر سنندج رایگان ویزیت و درمان می‌شوند

سرهنگ حسن عسگری روز جمعه در حاشیه بازدید از ویزیت رایگان بیماران چشمی توسط گروه جهادی چشم‌پزشکی شهید رهنمون اظهار داشت: در اجرای این طرح که از روز گذشته آغاز شده است، بیماران شناسایی‌ شده و نیازمند ویزیت رایگان می‌شوند و افرادی که نیاز به عینک داشته باشند بصورت رایگان عینک به آنها اهدا خواهد شد.

وی افزود: بیمارانی هم که چشم آنها به عمل جراحی نیاز داشته باشند و از نظر مالی در مضیقه باشند، با معرفی به بیمارستان کوثر سنندج بصورت کاملا رایگان درمان می‌شوند.

مسوول بسیج جامعه پزشکی سپاه بیت‌المقدس کردستان نیز در این زمینه گفت: طرح ویزیت رایگان چشم از چهار ماه پیش در استان کردستان شروع شده و تاکنون بیش از سه هزار و ۵۰۰ نفر در هفت شهرستان استان ویزیت و غربالگری شده‌اند.

محسن رمضان‌زاده افزود: تاکنون ۲ هزار و ۵۰۰ عینک رایگان به بیماران نیازمند در استان اهدا شده و با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی نیز بیماران نیازمند در بیمارستان کوثر سنندج مورد عمل جراحی قرار گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه اکنون هم ۶۰ بیمار از شهرستان‌های بیجار، مریوان و کامیاران در طول سه روز عمل جراحی چشم می‌شوند اضافه کرد: برنامه ویزیت رایگان و عمل جراحی تا اتمام کامل شهرستان‌های استان ادامه خواهد داشت.

برچسب‌ها سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران سازمان بسیج جامعه پزشکی کردستان سنندج

دیگر خبرها

 • عدم دسترسی دانش‌آموزان ۱۰۸ روستای آذربایجان‌غربی به شاد/ زیرساخت‌های اینترنتی مشکل اصلی دانش‌آموزان است
 • مصوبه مجلس: افزایش پلکانی قبوض حامل‌های انرژی برای مشترکان پرمصرف
 • خبر خوب جهانگیری برای معلمان
 • جزئیات صدور کارت شناسایی برای معلمان مدارس غیردولتی
 • برق ۵ میلیون مشترک رایگان شد
 • دوره تخصصی قرآن کریم در اشکنان آغاز شد
 • کرونا،آموزش آنلاین،کندی اینترنت...و حالا یک مشکل جدید برای دانشجویان
 • ۴ هزار روستا به شبکه اینترنت متصل نیستند
 • اختصاص ۷۰ گیگ اینترنت رایگان به مدارس البرز
 • هنر شاد زیستن
 • حجم اینترنت رایگان مدارس استان البرز 40 گیگابایت افزایش یافت
 • طرح رایگان شدن اینترنت برای دانش آموزان و معلمان در دستور کار کمیسیون های تخصصی مجلس
 • 50 درصد دانش آموزان روستاهای مراغه شاد نیستند!
 • ارائه مشاوره با استفاده از ظرفیت مجازی شبکه شاد
 • شناسایی سریع عوامل ناهنجاری در «شاد»
 • اعلام نحوه استخدام معلمان ورودی۹۹
 • توضیح وزیر آموزش و پرورش درباره حضوری‌شدن مدارس
 • وزیر آموزش و پرورش: تأثیر تعیین کننده‌ای بین بازگشایی مدارس و شیوع کرونا وجود ندارد
 • نقاط کور پوشش اینترنت در تکاب به‌زودی رفع می‌شود