Web Analytics Made Easy - Statcounter

در روزهای پرکار مهران مدیری و ابهام در ضبط مراحل نهایی "عصرجدید"، رامبد جوان چراغ سبز بازگشتش را روشن کرد و گفت به زودی ضبط را شروع می‌کنند. - اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، تلویزیون نظرسنجی منتشر کرد که در میانِ برنامه‌هایش "هشتک عصرجدید" در تابستان پربیننده‌ترین شد و اما پایین آمدن درصد بینندگانِ تلویزیون قدری نیاز به تأمل دارد.

بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان

به هر حال کرونا، برنامه‌های پربیننده تلویزیون را تحتی‌الشعاع خودش قرار داد که به سختی می‌توانند به آنتن برگردند. البته وعده‌هایی که هنرمندان سه برنامه پرطرفدارِ "دورهمی"، "خندوانه" و "عصرجدید" در تلاشند به واقعیت تبدیل کنند. 

رامبد جوان چندی پیش بعد از اینکه به عنوان اولین برنامه در برخورد اولیه با کرونا، عقب‌نشینی کرد گفت قرار شده آبان‌ماه به آنتن شبکه نسیم بازگردیم. مهران مدیری در توضیحاتی ضمن اشاره به موزه دورهمی، از ساخت فصل جدید خبر داد و اعلام کرد بعد از محرم و صفر با ساختار و شکل و شمایل جدید به آنتن برخواهد گشت.

"عصرجدید" هنوز نتوانسته مقدمات ادامه ضبط را فراهم کند و البته گروه در تلاشند که هرچه زودتر این شرایط را فراهم کنند و مراحل نیمه‌نهایی و نهایی پخش شود. البته در این روزها، برنامه "هشتک عصرجدید" روی آنتن می‌رفت و اتفاقاً در نظرسنجی جدید هم پربیننده تلویزیون لقب گرفت. 

روشن شدن آژیر خطر برای تلویزیون 

این کاهشِ بیننده‌ها و اتکای زیاد از حد به چند برنامه برای تلویزیون خطرناک است. روزهایی که تلویزیون می‌تواند خودش را از این پوسته وابستگی به چند نفر و چند برنامه خارج کند و مثل دوران طلایی‌اش، خلاقیت و نوآوری را به برنامه‌سازی و حتی سریال‌سازی بیاورد. تا دیگر منتظر پخش برنامه‌هایی خاص و بازگشت عده‌ای به تلویزیون نباشد. مثلاً بگویند اگر فلان مجری و برنامه‌ساز بیاید یا فلان سریال‌ساز که رفته و ترجیحش کار در شبکه نمایش‌خانگی بوده را به تلویزیون برگردانند، مخاطبین تلویزیون هم برمی‌گردند این اصلاً رویکرد درستی نیست. 

تلویزیون می‌تواند ستاره‌هایش را بپروراند و با خلاقیت و نوآوری و کارهای متنوع رویِ آنتن بیننده‌اش را راضی کند. تلویزیون نباید قائل به شخص باشد؛ البته حفظ برند هم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، همان‌طور که برنامه‌هایی مثل "ماه عسل" سال‌ها روی آنتن رفتند و بعدها آن گروه تغییر ماهیت دادند و به سمت ساخت برنامه‌ای همچون "عصرجدید" رفتند. 

تلویزیون در انتظار پرطرفدارهایش

علاوه بر این موضوعات تلویزیون منتظرِ سه برنامه پرطرفدارش است و پیگیری‌ها نشان می‌دهد همه مشکلات به کرونا و البته در خصوص فصل‌های جدید "دورهمی" و "خندوانه" حتماً مسائل مالی هم در میان است. با چراغ سبزی که رامبد جوان در صفحه شخصی‌اش به هنگام لایو با طرفدارانش، روشن کرد امیدواریم دو برنامه دیگر هم خبری به بینندگانشان بدهند. 

"عصرجدید" و منتظر آرام شدن کرونا

آخرین قسمت از دور دوم برنامه «عصر جدید»، 29 مردادماه به روی آنتن شبکه سه رفت و احسان علیخانی در این برنامه اعلام کرد که پس از دو ماه با مرحله نیمه نهایی باز خواهند گشت. علیخانی همچنین اعلام کرد که مسابقه اصلی و نیمه‌نهایی و فینال در آبان ماه پخش خواهد شد که تاکنون خبری جدید در این زمینه اعلام نشده است.

هرچند در روزهای شهریور و مهر، برنامه "هشتگ عصر جدید" با بررسی حواشی و پشت صحنه مسابقه از شبکه سه به روی آنتن می‌رفت و نتایج پنج قسمت پایانی دور دوم هم در قالب این برنامه اعلام شد.

برنامه "عصرجدید" و "دورهمی" ضبط و تولید در دوران سختی کرونا را تجربه کرده‌اند و چند بار هم در طولِ آن دوره، تماشاگرانشان را هم از دست داده‌اند. اما احتمالاً  این بار به علت شیوع بیشتر، فضا برای ساختِ چنین برنامه‌هایی سخت‌تر شده است.

یکی از حواشی برنامه "عصرجدید"، کرونایی شدنِ اعضای آن بود که بسیاری نام احسان علیخانی را می‌بردند که او در استوری به موقعش این موضوع را تکذیب کرد.

پیگیری‌ها نشان می‌دهد گروه منتظر آرام شدن شرایط کرونا هستند تا هرچه زودتر بتوانند ضبط مراحل نیمه‌نهایی و نهایی‌شان را برای پخش آغاز کنند. 

"دورهمی" و چالش‌های آقای مدیری

آخرین قسمت از برنامه "دورهمی" 17 مردادماه با حضور نادر فلاح به روی آنتن شبکه نسیم رفت و پس از آن در هفته پایانی پخش، دورهمی قسمت‌هایی از برنامه‌ با حضور هنرمندان درگذشته را روی آنتن برد. مهران مدیری ـ مجری برنامه در توضیح این اتفاق عنوان کرد که به علت کسالت، سه برنامه آخر "دورهمی" در سری چهارم را نتوانسته‌اند ضبط کنند و تصمیم گرفته‌اند به یاد درگذشتگانی که در این برنامه حضور داشته‌اند، منتخبی را پخش کنند.

بر این اساس چهارشنبه (22 مرداد ماه) گلچین برنامه‌های بهنام صفوی و ماه چهره خلیلی پخش شد. پنجشنبه 23 مردادماه گلچینی از حضور زنده یادان پرویز بهرام، بهرام زند و حسین عرفانی و جمعه همان هفته هم گلچین برنامه هنرمندان فقید جمشید مشایخی، داریوش اسدزاده و عارف لرستانی روی آنتن رفت.

همچنین مدیری اعلام کرد که قسمت‌های باقی مانده سری چهارم بعد از محرم و صفر پخش خواهد شد و بعد از آن سری پنجم "دورهمی" روی آنتن می‌رود. او وعده داد که سری جدید برنامه از لحاظ دکور، محتوا و اجرا کاملاً با چیزی که تا امروز بوده، متفاوت باشد. اما تا به امروز خبری رسمی برای شروع شدن ضبط یا پخش سری پنجم این برنامه تلویزیونی منتشر نشده است. 

در این حال، خبرهایی از کارهای دیگر مهران مدیری بیرون می‌آید. فصل جدید سریال "هیولا" که همراه با سری جدید "دورهمی" خبرش را داده بود به جریان افتاده تا هرچه زودتر به مرحله تولید برسد. بعد از آن خبر فیلم سینمایی جدید مسعود کیمیایی منتشر شد که مهران مدیری در لیستِ "خائن‌کشی" کیمیایی قرار گرفته است.

البته خبرهایی از حضور مدیری در سریال "خاتون" تینا پاکروان هم مطرح شده و نشان می‌دهد مدیری روزهای شلوغی را می‌گذراند و هرچه بیشتر وضعیتِ "دورهمی" را مبهم می‌کند. باید منتظر بمانیم که مهران مدیری اطلاعیه‌ای در صفحه رسمی دورهمی منتشر کند که سری پنجم این برنامه چه زمانی و با شکل و شمایل مسابقه یا مثلِ گذشته با حضور تماشاگران روی آنتن خواهد رفت. 

رامبد جوان و مثل همیشه شفاف/ به زودی می‌آییم

چندی پیش خبری از شروعِ "خندوانه" در آبان‌ماه منتشر شد. این خبر را خود رامبد جوان طی اطلاعیه‌ای در صفحه شخصی‌اش اعلام کرده بود. این خبر در روزهایی مطرح شد که گفته می‌شد رامبد جوان در حال تدارکِ برنامه‌ای مجازی است. او در آخرین گفت‌وگویش با خبرنگار تسنیم  گفته بود:  بحث سر بازگشت با "خندوانه" بود؛ سری جدیدی که کارهای مقدماتی و آماده کردن لوکیشن و دکور جلو می‌رفت که به اوج کرونا رسید و سری جدید "خندوانه" اسفندماه به آنتن نرسید.

در ایام نوروز، صحبت‌های دیگری از رامبد جوان رسانه‌ای شد که او در گفت‌وگوی رادیویی مطرح کرده بود بعد از کرونا با "خندوانه" برمی‌گردد.  او این چنین گفته بود: واقعیت این است که قصد ساختن برنامه «خندوانه» را نداشتم و به تلویزیون نیز اعلام کرده بودم که فعلاً نمی‌سازم. این ماجراها به شیوع کرونا در کشور خورد. در این زمان علنی اعلام کردم که این برنامه تا بعد از رفع کرونا ساخته نمی‌شود تا حالمان بهتر باشد و سر حال باشیم.

بالأخره رامبد جوان در صفحه مجازی‌اش به همه شایعات پایان داد و چنین نوشت: با عذرخواهی از همه عزیزانی که در استندآپ شو با ما همراه بودند و عوامل و داوران و شرکت کنندگان که منتظر پخش این برنامه از اینترنت بودند این مسابقه تعطیل شد. احتمالا برنامه خندوانه که حدودای آبان ماه پخش خواهد شد منتقل می‌شود. 

آبان رسید و اما مثل "دورهمی" از "خندوانه" جدید هم خبری نشد. پیگیری‌ها از شبکه نسیم هم به جایی نرسید و رامبد جوان دوباره مسیر لایو و اینستاگرام را برای شفاف‌سازی انتخاب کرد. او در لایو اینستاگرامی‌اش با هوادارانش درباره بازگشت با "خندوانه" گفت: هنوز ضبط برنامه "خندوانه" شروع نشده است، اما با رعایت پروتکل‌ها و ماسک مشغول کاریم.

او در این گفت‌وگو به سختی‌های کار در دوران کرونا هم اشاره کرد و در پایان صحبت‌هایش به ضبط برنامه "خندوانه" هم اشاره کرد که به زودی آغاز خواهد شد. 

نگاهی به مهاجرت مهراد جم/ از لابی‌گری برای حضور خوانندگان تازه‌کار در تلویزیون تا استفاده از سلبریتی‌ها به نفع گردشگری کشور همسایه7 روز تلویزیون با فیلم‌های پردرآمدترین بازیگران جهانمیزگرد سریال "نجلا" در تسنیم| اربعین سرخ چگونه وارد داستان نجلا شد؟/ بازیگر عطا را با گلزار مقایسه کرده‌اند/عبد وارد جنگ می شودافخمی با "رعد و برق" به رمضان می‌رسد/ فیلمبرداری سریال از مرز 60 درصد گذشت

انتهای پیام/

صرافی ارز دیجیتال

منبع: تسنیم

کلیدواژه: احسان علیخانی مهران مدیری رامبد جوان خندوانه دورهمی عصر جدید تلویزیون رسانه ملی مهران مدیری رامبد جوان خندوانه دورهمی تلویزیون رسانه ملی مهران مدیری نیمه نهایی رامبد جوان سری جدید روی آنتن آبان ماه خواهد شد

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.tasnimnews.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «تسنیم» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۲۹۷۵۴۱۱۸ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

قول عجیب گزارشگر مطرح روی آنتن زنده | ریش و سبیل در گروی بازی با آمریکا

به گزارش همشهری آنلاین جواد خیابانی که در روزهای برگزاری رقابت های جام جهانی ویژه برنامه شبکه ورزش را اجرا می‌کند در این برنامه قول عجیبی را به مخاطبان ایرانی داد.

خیابانی که گزارش دیدار حساس ایران و آمریکا را برعهده دارد از استرس و هیجانش برای گزارش این رقابت گفت و همچنین قول داد اگر شاگردان کارلوس کی روش در این مسابقه پیروز شوند موها و ریش و سبیل‌هایش را در استدیو  و با کمک گریمور برنامه از ته می‌تراشد!

تیم ملی ایران درصورت پیروزی مقابل آمریکا برای اولین بار به مرحله حذفی جام جهانی صعود خواهد کرد.

کد خبر 723393 برچسب‌ها ویژه ورزشی جام جهانی قطر ۲۰۲۲

دیگر خبرها

  • حمایت جنجالی رامبد جوان از وریا غفوری
  • پخش زنده فوتبال امروز دوشنبه ۷ آذر از تلویزیون و آنلاین+جدول
  • ببینید | بیهوش شدن خبرنگار تلویزیون قطر روی آنتن زنده
  • پخش زنده فوتبال امروز یکشنبه ۶ آذر از تلویزیون و آنلاین+جدول
  • قول عجیب گزارشگر مطرح روی آنتن زنده | ریش و سبیل در گروی بازی با آمریکا
  • مهران رجبی شایعه حضورش در دورهمی را تکذیب کرد
  • یک زوجِ مجری برنامه «کام شیرین» را اجرا می‌کنند
  • از اجرای «دورهمی» تا هنرمندانی که مرعوب‌ فضای‌مجازی شده‌اند!
  • طرح «محله به محله» در منطقه۱۲ | دورهمی بانشاط اهالی در روزهای چهارشنبه‌
  • معرفی کتاب‌هایی درباره بسیج، روی آنتن رادیو