به گزارش افکارنیوز،  نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از نیرو‌های استراتژیک در ساختار نیروهای مسلح کشورمان به شمار می‌رود که وظیفه حراست از آسمان ایران اسلامی را برعهده دارد. کارکنان متعهد و انقلابی این نیرو از آغاز مبارزات مردمی علیه رژیم ستمشاهی با مردم همراه بودند و برای پیروزی نهضت مردمی ایران به رهبری امام خمینی (ره) تلاش‌های بسیاری کردند.

بارزترین نمونه همراهی کارکنان نیروی هوایی ارتش با حضرت امام خمینی (ره) بیعت همافران در تاریخ ۱۹ بهمن ماه ۱۳۵۷ بود که آن‌ها با حضور در محل اقامت امام با ایشان بیعت کردند و  شعار می‌دادند: «ما قطره‌ای از ارتش تو هستیم، خمینی».

همه این اتفاقات گذشت و انقلاب اسلامی به پیروزی رسید. نیروی هوایی ارتش که حامی انقلاب بود به جنگ ضد انقلاب در کردستان رفت و حتی نخستین شهید خود برای دفاع از انقلاب به نام شهید محمد نوژه را هم در کردستان به انقلاب تقدیم کرد. چندی بعد هم با حمله صدام به کشورمان باز هم نیروی هوایی بود که به عنوان آماده‌ترین نیروی نظامی کشورمان نخستین پاسخ را به ارتش بعث داد و به آن‌ها هشدار داد که عقابان آسمان ایران مراقب تمام وطن خود هستند.

نیروی هوایی ارتش بعد‌ها و در طول دفاع مقدس علاوه بر عملیات‌های مهمی چون حمله به الولید یا اچ ۳، حمله به اوسیراک، کمان ۹۹، بمباران شهر کوت و بسیاری دیگر از عملیات‌ها نقش مهمی در نابودی توان نظامی ارتش بعثی داشت. این نیرو در این راه البته شهدای بسیاری را هم به انقلاب و کشورمان تقدیم کرده است که از معروف‌ترین آن‌ها می‌توان به شهید بابایی، شهید دوران، شهید اقبالی دوگاهه، شهید خلعتبری و بسیاری دیگر اشاره کرد.  

منافقین خلق چه خیانت‌هایی علیه مردم ایران انجام دادند؟

گروهک منافقین یکی از گروهک هایی بود که خیانت های بسیاری را علیه کشورمان انجام داد. مهم ترین این خیانت ها انفجار دفتر نخست وزیری، انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی، ترور مردم انقلابی و بی گناه در کوچه و خیابان و بسیاری دیگر را شامل می شود. البته آن ها در جنگ تحمیلی نیز به سوی دشمن بعثی رفتند و در چند عملیات که مهم ترین آن عملیات فروغ جاویدان بود علیه کشورشان جنگیدند و سعی داشتند تا به عنوان مزدوران صدام تا تهران پیشروی کنند. اما رزمندگان کشورمان در مقابل آن ها ایستادگی کردند و توطئه آن ها در نطفه شد. 

یکی دیگر از خیانت های منافقین که شاید کمتر به آن پرداخته شده باشد، حضور به عنوان ستون پنجم و ارائه خدمات اطلاعاتی به رژیم بعث بود. اما دیگر موردی که از خیانت های منافقین است و کمتر به آن پرداخته شده است به شهادت رساندن یکی از خلبانان نیروی هوایی ارتش است. در این گزارش می خواهیم تا شهید مذکور را معرفی کنیم.

منافقین کدام خلبان ایرانی را به شهادت رساندند؟

امیر سرتیپ خلبان شهید محمد علی فرزین یکی از خلبانان شهید نیروی هوایی ارتش است که اول اردیبهشت ماه سال ۱۳۲۸ در روستای شیرگاه از توابع قائمشهر در استان مازندران چشم به جهان گشود. هنگامی که  ۹ سال بیشتر نداشت به همراه خانواده خود به فیروزکوه مهاجرت کرد و دوران تحصیلات ابتدای را در دبستان مسعودی فیروزکوه گذراند. پس از این بود که به همراه پدر و مادرش به شهرستان بهشهر رفت و نخستین سال دبیرستان را در همان جا سپری کرد.  

محمدعلی ۱۵ ساله بود که به تنهایی به تهران آمد و تا مقطع دیپلم را در دبیرستان اسد آبادی واقع در میدان رشیدیه گذراند. او پس از اینکه دیپلم گرفت به علت علاقه خود به خلبانی در سال ۱۳۴۸ وارد نیروی هوایی شد و به استخدام این نیرو درآمد. دوره‌های مقدماتی خلبانی و زبان انگلیسی را در تهران سپری کرد و برای طی دوره‌های تکمیلی و تخصصی جنگنده اف ۵ به آمریکا اعزام شد. از آمریکا که بازگشت با درجه ستوان دومی به پایگاه ششم شکاری بوشهر اعزام شد و در آن جا خدمت خود را آغاز کرد. به علت مهارت و استعداد‌های بالا در سال ۱۳۵۵ برای طی دوره معلم خلبانی دوباره به آمریکا اعزام شد  و پس از بازگشت به ایران وظیفه آموزش خلبانان جوان را برعهده گرفت.

جنگ تحمیلی که علیه کشورمان آغاز شد به پایگاه چهارم شکاری وحدتی دزفول آمد و در آن جا با اجرای ماموریت‌های مختلف خدمت خود را ادامه داد. وی به قدری ماهر بود که هرگاه توسط دشمن مورد اصابت قرار می‌گرفت، نجات پیدا می‌کرد و دوباره با سلامتی به پرواز باز می‌گشت.  

شهیدی که بسیار مشتاق پرواز و نبرد با دشمن بعثی بود

سومین روز از مهرماه سال ۵۹ بود که در هنگام پرواز در نزدیکی دهلران مورد اصابت دشمن قرار گرفت و با موفقیت از جنگنده خود اجکت (خروج اضطراری) کرد و به طرز معجزه آسایی در زمین فرود آمد. او که به سختی مجروح شده بود برای طی دوره پزشکی به بیمارستان اعزام شده و پس از طی دوره نقاهت دوباره به گردان پروازی خود باز می‌گردد. پس از آن نیز پرواز‌های موفق خود را علیه ارتش بعثی انجام می‌دهد و دشمن بعثی را در رسیدن به اهداف خود ناکام می‌گذارد.

سوم آبان ماه سال ۵۹ بود که از فرماندهش درخواست  می‌کند تا به مرخصی رفته و ضمن دیدار با خانواده خود در تهران کمی هم استراحت کند. با مرخصی او موافقت شد و قرار می‌شود تا فردای آن روز با هواپیمای سی ۱۳۰ به تهران برود. اما اتفاقی باعث می‌شود که این هواپیما تاخیر داشته باشد و او هم از این فرصت استفاده می‌کند تا به یک ماموریت پروازی برود.  

صبح چهارم آبان ماه ۵۹ بود که شهید محمدعلی فرزین با یک فروند جنگنده اف ۵ جهت بمباران نیرو‌های دشمن در حوالی اهواز به پرواز در می‌آید. پس از بمباران موفق اهداف موردنظر توسط شهید فرزین به ناگهان پدافند دشمن جنگنده وی را از ناحیه چرخ عقب، خروجی موتور و چتر دم مورد هدف قرار می‌دهد و  جنگنده او به سرعت آتش می‌گیرد. او که چاره‌ای جز اجکت (خروج اضطراری) نداشت این کار را انجام می‌دهد و از جنگنده خود خارج می‌شود و در فاصله چند متری از نقطه سقوط هواپیمای خود فرود می‌آید.  

او آسیب شدیدی دیده بود و زخم‌های بسیاری هم بر بدنش داشت و در حال خونریزی  شدید بود. از طرفی پای او آسیب دیده بود و او لنگان لنگان راه افتاد تا از چنگ دشمن بعثی رهایی پیداکند. اما به ناگهان حضور یک ایرانی توجهش را به خود جلب می‌کند که او را به چادر خود برای استراحت و مداوا دعوت می‌کند. آن‌ها با یکدیگر به چادر آن شخص رفته و شهید فرزین مشغول استراحت می‌شود غافل از اینکه این فرد ایرانی از نیرو‌های منافقین است و در غالب ستون پنجم دشمن فعالیت می‌کند.  

این منافق بی رحم و مروت در حالیکه شهید فرزین در حال استراحت بود به سراغ او رفته و با بند چتر نجاتش او را خفه می‌کند و او را در تاریخ ۴ آبان ماه سال ۵۹ به شهادت می‌رساند. این منافق بی رحم و سنگ دل پس از اینکه شهید فرزین را به شهادت رساند تفنگ و سایر وسایل با ارزش او را برداشته و پیکر مطهرش را در بیابان رها می‌کند.  

این شخص یک ماه پس از این ماجرا توسط نیرو‌های اطلاعاتی ایران دستگیر می‌شود و اسلحه  کمری شهید فرزین که در اختیارش بود به دست آن‌ها توقیف می‌شود. با کسب اطلاعات درباره آن اسحله مشخص می‌شود که به شهید فرزین تعلق دارد چراکه شماره سریال آن با اسلحه شهید هم خوانی دارد و اینجاست که او به عمل ننگین خود اعتراف می‌کند و با حکم قاضی در محل تولد شهید فرزین او اعدام می‌شود.

منبع: افکارنيوز

کلیدواژه: نیروهای مسلح نیروی هوایی دفاع مقدس منافقین نیروهای مسلح منافقین نیروی هوایی ارتش خلبان ایرانی نیروی هوایی ارتش شهید فرزین دشمن بعثی اعزام شد خیانت ها طی دوره ماه سال

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.afkarnews.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «افکارنيوز» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه در مورد انتشار این خبر انتقاد یا پیشنهادی دارید لطفاٌ کد ۲۹۷۷۰۱۵۲ را به همراه موضوع به آدرس ایمیل [KHABARBAN] ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

جو بایدن به دنبال بازگشت به برجام پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری ایران؛ چه کسانی ترسیده‌اند؟

فیلم| صف‌های طولانی مردم برای مرغ/ وزیر صنعت: ما مسئول گوشت و مرغ نیستیم

احمد رهدار: ائمه میلیاردر بودند پس روحانیون هم باید میلیاردر باشند!

معاون تحقیقات وزیر بهداشت استعفا کرد/انتقادات تند از نمکی

ائتلاف آمریکایی: تحرکات اخیر نیروهای ما از سوریه به عراق اقداماتی معمول است

خبر بعدی:

خیانت رژیم های عربی به آرمان فلسطین

به گزارش خبرگزاری مهر، «محمود الزهار» یکی از اعضای ارشد جنبش حماس در گفتگو با شبکه المسیره یمن اعلام کرد: ما خیانت رژیم های عربی به آرمان فلسطین را که جدیدترین آن، سفر نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به عربستان است، محکوم می‌کنیم.

افشای خبر سفر محرمانه نخست وزیر رژیم صهیونیستی به عربستان و دیدار با محمد بن سلمان ولیعهد این کشور موجی از واکنش های منفی را به دنبال داشته است.

پیش از این منابع صهیونیستی فاش کردند که «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم روز یکشنبه در سفر به عربستان سعودی در یک نشست سه جانبه مخفیانه با «مایک پمپئو» وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا و «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان سعودی شرکت کرده است. این نشست سه جانبه مخفیانه در شهر «نئوم» عربستان نزدیک به ۵ ساعت به طول انجامیده است.

در همین خصوص «ابو احمد فؤاد» معاون دبیرکل جبهه مردمی برای آزادی فلسطین اعلام کرد که فرایند عادی‌سازی روابط کشورها با تل آویو پس از موافقت ریاض آغاز شد.

وی در ادامه یادآور شد: در واقع پس از چراغ سبز مقامات عربستان سعودی به دیگر کشورها بود که فرایند عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی در منطقه کلید خورد. عربستان پس از دریافت دستور از ایالات متحده آمریکا، این چراغ سبز را نشان داد.

محمود الزهار در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص از سرگیری روابط میان تشکیلات خودگردان و رژیم صهیونیستی گفت: تشکیلات خودگردان فلسطین، اراده‌ای برای قطع ارتباط با تل آویو ندارد و ما بارها در این باره هشدار داده ایم.

الزهار همچنین به مسأله جلوگیری از ورود مواد ضروری برای درمان افراد مبتلا به کرونا به نوارغزه اشاره کرد و گفت: این اقدام یک جنایت جنگی است و نتیجه انحراف جهان عرب به شمار می رود.

وی بیان کرد: چنانچه این روند ادامه پیدا کند می‌توانیم پاسخ دردناکی به دشمن صهیونیستی بدهیم.

اوضاع در نوارغزه به دلیل کمبود تجهیزات پزشکی در سایه گسترش ویروس کرونا در میان شهروندان فلسطینی به شدت وخیم شده به طوریکه سازمان های جهانی نیز در این خصوص هشدار داده اند.

کد خبر 5080033 فاطمه صالحی

دیگر خبرها

 • ببینید | گزارش احساسی گزارشگر آرژانتینی: خدایا ممنونیم بابت خلق مارادونا
 • بررسی خیانت عربستان سعودی به آرمان فلسطین
 • طراحی استیکر بهترین روش برای ارتباط گرفتن با مردم است/ شخصیت‌های ملی خلق کنیم
 • تاکید کلیچدار اوغلو و آکشنر بر انتخابات زود هنگام در ترکیه
 • طراحی استیکر بهترین روش ارتباط با مردم است/ شخصیت‌ ملی خلق کنیم
 • عظیمی: مردم از استیکرهای ایرانی استفاده کنند
 • الثوره سوریه: دیدار محرمانه بن سلمان با نتانیاهو اوج خیانت آل سعود است
 • قطعه موسیقی باد خزان برای دلتنگی‌های کرونایی منتشر شد + صوت
 • اخطار یک نماینده مجلس به دولتمردان/ عزت کشور را فدای لبخند جان کری کردید
 • احمدی بیغش: امید دولتمردان به دوستی «بایدن» و «ظریف» است
 • از استیکرهای ایرانی استفاده کنید
 • امید دولتمردان به دوستی «بایدن» و «ظریف» است
 • طراحی استیکر بهترین روش برای ارتباط گرفتن با مردم است
 • بهترین هتل‌های پنج ستاره تهران را بشناسید
 • طراحی استیکر بهترین روش برای ارتباط گرفتن با مردم است/  شخصیت‌های ملی خلق کنیم
 • تداوم افشاگری ها علیه «گروهک تروریستی منافقین»
 • الزهار خیانت رژیم های عربی به آرمان فلسطین را محکوم کرد/ هشدار نسبت به جنایت جنگی رژیم صهیونیستی در غزه
 • برگزاری مسابقه دانشجویی خلق و سرمایه گذاری در کسب و کار
 • چرا موضع اصلاح‌طلبان درباره مذاکره، خیانت و حماقت است