Web Analytics Made Easy - Statcounter

مرکز آمار ایران اعلام کرد: تورم سالانه تولید کننده زراعت، باغداری و دامداری سنتی ۱۱ درصد افزایش یافت.

به گزارش پول نیوز، مرکز آمار ایران گزارش شاخص قیمت تولید کننده زراعت، باغداری و دامداری سنتی در فصل تابستان ١٣٩٩ را اعلام کرد.

بر اساس نتایج این آمار شاخص قیمت تولید کننده زراعت، باغداری و دامداری سنتی (برمبنای ١٠٠=١٣٩٠) در فصل تابستان سال ١٣٩٩ برابر با ٦٣٠.

بیشتر بخوانید: اخباری که در وبسایت منتشر نمی‌شوند!

٦ بوده که نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ٢٣.١ درصد افزایش یافته است. شاخص چهار فصل منتهی به فصل جاری نیز نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) ١١.٠ درصد افزایش یافته است.

شاخص زراعت و باغداری

شاخص «زراعت و باغداری» در فصل تابستان سال ١٣٩٩ برابر با ٦٤٩.٨ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ٣٥.٧ درصد افزایش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز معادل ١٣.٢ درصد افزایش است.

شاخص گروه «غلات» در فصل تابستان سال ١٣٩٩ برابر با ٥٥٤.٤ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ٣٧.١ درصد افزایش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ٢٠.٥ درصد افزایش است.

شاخص گروه «میوه ها و میوه‌های آجیلی» در فصل تابستان سال ١٣٩٩ برابر با ٦٨٠.٣ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ٤٧.٩ درصد افزایش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ١٢.٠ درصد افزایش است.

شاخص گروه «سبزیجات» در فصل تابستان سال ١٣٩٩ برابر با ٦٧٩.٩ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ٣.٨ درصد کاهش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ٣.٦ درصد کاهش است.

شاخص گروه «مواد خام طبقه بندی نشده» در فصل تابستان سال ١٣٩٩ برابر با ٦٧٥.٦ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ٥٥.٥ درصد افزایش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ٣٣.٨ درصد افزایش است.

شاخص دامداری سنتی

شاخص «دامداری سنتی» در فصل تابستان سال ١٣٩٩ برابر با ٥٨٩.٣ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ١.٠ درصد افزایش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ٦.٨ درصد افزایش است.

شاخص گروه «پرورش بز و بزغاله» در فصل تابستان سال ١٣٩٩ برابر با ٦٣٢.٠ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ٠.١ درصد کاهش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ٦.٨ درصد افزایش است.

شاخص گروه «پرورش گاو و گوساله سنتی» در فصل تابستان سال ١٣٩٩ برابر با ٥٨١.٩ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ٩.٤ درصد کاهش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ١.٣ درصد کاهش است.

شاخص گروه «گوسفند و بره» در فصل تابستان سال ١٣٩٩ برابر با ٦٣٠.٨ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ٤.٠ درصد کاهش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ٢.٤ درصد افزایش است.

شاخص گروه «سایر محصولات حیوانی» در فصل تابستان سال ١٣٩٩ برابر با ٥٤٥.٩ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ٢٨.٠ درصد افزایش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ٢٥.٩ درصد افزایش است.

 

منبع: مهر

منبع: پول نیوز

کلیدواژه: نرخ تورم نرخ تورم تورم سالانه پول نیوز سبزیجات غلات میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل نسبت به فصل مشابه سال قبل درصد افزایش یافته درصد کاهش یافته تولید کننده زراعت نرخ تورم سالانه درصد افزایش دامداری سنتی ٠ درصد افزایش نیز برابر شاخص گروه ٨ درصد

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.poolnews.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «پول نیوز» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۲۹۹۳۳۵۴۱ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۵۷۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

افزایش ۳۲ درصدی شاخص اعدای عضو در اصفهان

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکز اصفهان؛ مسوول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی مرکز آموزشی درمانی الزهرا (س) اصفهان گفت: پارسال ۱۰۲ عضو شامل کلیه، کبد، قلب و پانکراس ۴۱ فرد دچار مرگ مغزی با رضایت خانواده آنها به بیماران نیازمند عضو اهدا شد و شاخص اهدای عضو در این مدت به افزایش ۳۲ درصدی رسید.
مریم خلیفه‌سلطانی افزود: اعضای برداشت شده از افراد مرگ مغزی در سال گذشته شامل ۵۹ کلیه، ۳۶ کبد، پنج قلب و ۲ لوزالمعده (پانکراس) بوده است.
وی با بیان اینکه چهار قلب اهدا شده در اصفهان و یکی در تهران به بیماران پیوند زده شد، گفت: همه کبد‌های مناسب اهدا نیز به شیراز ارسال شد.
مسوول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی مرکز آموزشی درمانی الزهرا (س) با بیان اینکه ۳۱ مورد از پرونده‌های مرگ مغزی به‌دلیل عدم رضایت خانواده‌ها به اهدای عضو منجر نشد، ادامه داد: اگر این موارد به اهدای عضو منجر شده بود، حداقل جان ۶۰ بیمار نجات می‌یافت.
وی همچنین با بیان اینکه ۱۴۱ مورد اهدای کلیه از افراد زنده در سال ۱۴۰۲ در استان ثبت شده است، گفت: حدود ۵۰۰ نفر در فهرست انتظار برای پیوند عضو در اصفهان هستند.
خلیفه‌سلطانی مهمترین موضوع در اهدای عضو از افراد دچار مرگ مغزی را اخذ رضایت از خانواده‌ها دانست و گفت: هنوز برخی از خانواده ها، اطلاعات و آگاهی چندانی درباره تفاوت مرگ مغزی و «کُما» ندارند که لازم است آموزش‌های بیشتری در این زمینه در جامعه ارائه شود.
وی ادامه داد: در سال ۱۴۰۱، با رضایت خانواده‌ها ۷۲ عضو ۳۱ فرد مرگ مغزی در اصفهان برداشت و به بیماران نیازمند عضو اهدا شد.

سالانه حدود سه هزار مرگ مغزی قابل اهدا در کشور رُخ می‌دهد، که از این تعداد تنها هزار مرگ مغزی به مرحله اهدا رسیده و اعضای قابل اهدای ۲ هزار بیمار مرگ مغزی به خاک سپرده می‌شود.

دیگر خبرها

  • جزییات پیشنهاد افزایش ۳۵ درصدی حق مسکن کارگران
  • افزایش ۳۲ درصدی شاخص اعدای عضو در اصفهان
  • تحقق ۱۰۸ درصدی درآمد‌های مالیاتی در بودجه سال ۱۴۰۲
  • کاهش ۳۷ درصدی فقر در ایران
  • بانک جهانی: کاهش ۳۷ درصدی فقر مطلق در ایران توسط دولت سیزدهم
  • کاهش۶ درصدی تورم سالانه در زنجان
  • وضعیت شاخص تولید و فروش شرکت‌های صنعتی بورسی
  • تورم نقطه به نقطه تولید گوشت قرمز در کشور چقدر است؟
  • افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارکنان دولت در سال جاری
  • طرح نوروزی راهداری کردستان به روایت آمار