اعلام نامزدهای جشنواره فیلم مقاومت
تاریخ انتشار: ۴ آذر ۱۳۹۹ | کد خبر: ۳۰۰۹۴۰۳۳
نامزدهای بخش«مسابقه اصلی» شانزدهمین جشنواره بینالمللی فیلم مقاومت از سوی دبیرخانه این رویداد سینمایی اعلام شد.
به گزارش ایسنا به نقل از ستاد اطلاعرسانی شانزدهمین جشنواره بینالمللی فیلم مقاومت، دبیرخانه شانزدهمین جشنواره بینالمللی فیلم مقاومت، اسامی نامزدهای بخش«مسابقه اصلی» این رویداد را اعلام کرد.
بیشتر بخوانید:
اخباری که در وبسایت منتشر نمیشوند!
بنابراعلام دبیرخانه، اسامی نامزدهای بخش«مسابقه اصلی» به شرح ذیل است:
نامزدهای بخش سینمایی
الف) بهترین فیلم سینمایی
1- 23 نفر - (کارگردان مهدی جعفری، تهیه کننده مجتبی فرآورده)
2- آبادان یازده 60 - (کارگردان مهرداد خوشبخت، تهیه کننده حسن کلامی)
3- شبی که ماه کامل شد - (کارگردان نرگس آبیار، تهیه کننده محمدحسین قاسمی)
4- لباس شخصی - (کارگردان امیرعباس ربیعی، تهیه کننده حبیب والینژاد)
5- خروج - (کارگردان اسماعیل ابراهیم حاتمیکیا، تهیه کننده حبیب والینژاد)
ب) بهترین کارگردانی
1- خروج - (کارگردان اسماعیل ابراهیم حاتمیکیا، تهیه کننده حبیب والینژاد)
2- 23 نفر - (کارگردان مهدی جعفری، تهیه کننده مجتبی فرآورده)
3- آبادان یازده 60 - (کارگردان مهرداد خوشبخت، تهیه کننده حسن کلامی)
4- شبی که ماه کامل شد - (کارگردان نرگس آبیار، تهیه کننده محمدحسین قاسمی)
5- لباس شخصی - (کارگردان امیرعباس ربیعی، تهیه کننده حبیب والینژاد)
ب) بهترین فیلمنامه
1- 23 نفر - (نویسنده و کارگردان مهدی جعفری، تهیه کننده مجتبی فرآورده)
2- شبی که ماه کامل شد - (نویسنده و کارگردان نرگس آبیار، تهیه کننده محمدحسین قاسمی)
3- OMAR AND US (عُمَر و ما) – (نویسنده و کارگردان MARYNA ER GORBACH، MEHMET BAHADIR ER)
4- Palms Blood(دستان خونین) - (کارگردان Najdat Ismail Anzour، تهیه کنندهNoational Film Organization)
5- منطقه پرواز ممنوع - (نویسنده و کارگردان امیرداسارگر، تهیه کننده حبیب بامروت نژاد)
v نامزدهای بخش تله فیلم
الف) بهترین تله فیلم
1- مدیترانه – (کارگردان هادی حاجتمند، تهیه کننده رشید حاجتمند)
2- ریشه ها – (کارگردان محمدرضا معینی، تهیه کننده عفت صوفی)
3- اینجا خانه من است – (کارگردان خیرا... تقیانی پور، تهیه کننده جواد نوری)
4- تو میمانی – (کارگردان حمید بهمنی، تهیه کننده داود غفاری آزاد)
5- آوازهای باد – (کارگردان محسن سوهانی، تهیه کننده محمود بابایی)
ب) بهترین کارگردانی تله فیلم:
1- اینجا خانه من است – (کارگردان خیرا... تقیانی پور، تهیه کننده جواد نوری)
2- مدیترانه – (کارگردان هادی حاجتمند، تهیه کننده رشید حاجتمند)
3- تو میمانی – (کارگردان حمید بهمنی، تهیه کننده داود غفاری آزاد)
4- فرمانده – (علی عطشانی، تهیه کننده سیدمحسن طباطباییپور)
5- ریشه ها – (کارگردان محمدرضا معینی، تهیه کننده عفت صوفی)
ج) بهترین فیلمنامه تله فیلم:
1- مدیترانه – (نویسنده صابر ا... دادین، کارگردان هادی حاجتمند، تهیه کننده رشید حاجتمند)
2- اینجا خانه من است – (نویسنده و کارگردان خیرا... تقیانی پور، تهیه کننده جواد نوری)
3- آوازهای باد – (نویسنده و کارگردان محسن سوهانی، تهیه کننده محمود بابایی)
4- تو میمانی – (نویسنده مصطفی زندی، کارگردان حمید بهمنی، تهیه کننده داود غفاری آزاد)
5- ریشه ها – (نویسنده و کارگردان محمدرضا معینی، تهیه کننده عفت صوفی)
v نامزدهای بخش مستند کوتاه
الف) بهترین مستند کوتاه
1- سیروس - (تهیه کننده و کارگردان سیدرضا صافی)
2- کراس - (کارگردان احمد رحمانیان، تهیه کننده گروه مستند روایت فتح)
3- و تن من - (تهیه کننده و کارگردان حسین همایونفر)
ب) بهترین کارگردانی مستند کوتاه
1- کراس - (کارگردان احمد رحمانیان، تهیه کننده گروه مستند روایت فتح)
2- و تن من - (تهیه کننده و کارگردان حسین همایونفر)
3- -The Invisible Island Socotra (اسکوتارا جزیره نامرئی)- (تهیه کننده و کارگردان Georgi Kozhuharov و Rumyana Hristova- جورجی کوزوراف و رومیانا روستُوا))
ج) بهترین تحقیق و پژوهش مستند کوتاه
1- سنگربان - (کارگردان ایوب مروانی، تهیه کننده شبکه خوزستان)
2- سیروس - (تهیه کننده و کارگردان سیدرضا صافی)
3- -The Invisible Island Socotra (اسکوتارا جزیره نامرئی)- - (تهیه کننده و کارگردان و نویسنده
Georgi Kozhuharov و Rumyana Hristova- جورجی کوزوراف و رومیانا روستُوا)
v کاندیدهای مستند بلند بخش اصلی
الف) بهترین مستند بلند
1- خاطرات بادیه - (کارگردان ساسان فلاحفر، تهیه کننده مرتضی شعبانی)
2- موصل بعد از جنگ - (کارگردان مهیار زاهد، تهیه کننده مهدی مطهر)
3- فرزندان شب - (کارگردان بهروز نورانی پور، تهیه کننده انجمن گسترش سینمای مستند و تجربی)
4- نتهای مسی یک رویا - (کارگردان رضا فرهمند، تهیه کننده مرتضی شعبانی)
5- GAZA – (کارگردانان Garry Keane و Andrew McConnell، تهیه کننده Igal Hecht و Aaron Daniel Mandel)
ب) بهترین کارگردانی مستند بلند
1- نت های مسی یک رویا - (کارگردان رضا فرهمند، تهیه کننده مرتضی شعبانی)
2- فرزندان شب - (کارگردان بهروز نورانیپور، تهیه کننده انجمن گسترش سینمای مستند و تجربی)
3- خاطرات بادیه - (کارگردان ساسان فلاحفر، تهیه کننده مرتضی شعبانی)
4- GAZA – (کارگردانان Garry Keane و Andrew McConnell، تهیه کننده Igal Hecht و Aaron Daniel Mandel)
ج) بهترین تحقیق و پژوهش مستند بلند
1- GAZA – (کارگردانان Garry Keane و Andrew McConnell، تهیه کننده Igal Hecht و Aaron Daniel Mandel)
2- آتش در گلستان - (تهیه کننده و کارگردان حجت ا... اسحاقی اطربی)
3- مهدی عراق را بکش - (تهیه کننده و کارگردان عبدالرضا نعمتالهی)
4- عابدان کهنز - (کارگردان مجید رستگار، تهیه کننده امیر مهریزدان )
5- خاطرات بادیه - (کارگردان ساسان فلاحفر، تهیه کننده مرتضی شعبانی)
v نامزدهای کوتاه داستانی
الف)بهترین فیلم کوتاه داستانی:
1- ماکاروف – (کارگردان سیدسجاد قافله باشی، تهیه کننده حسین شیرعلی)
2- از طرف لیلا – (کارگردان مجتبی اسپنانی، تهیه کننده انجمن سینمای جوانان ایران)
3- مثلا فیصل – (کارگردان امیررضا زرین بخش، تهیه کننده انجمن سینمای جوانان ایران)
4- Subjection (موضوع)– (کارگردان علیرضا میرزایی، تهیه کننده الکساندر کوتانت)
5- Dreams under the rubble (رویاهای زیر آوار)– (تهیه کننده و کارگردان محمد خلیل)
ب) بهترین کارگردانی فیلم کوتاه داستانی:
1- ماکاروف – (کارگردان سیدسجاد قافله باشی، تهیه کننده حسین شیرعلی)
2- مثلا فیصل – (کارگردان امیررضا زرین بخش، تهیه کننده انجمن سینمای جوانان ایران)
3- از طرف لیلا – (کارگردان مجتبی اسپنانی، تهیه کننده انجمن سینمای جوانان ایران)
4- Subjection (موضوع)– (کارگردان علیرضا میرزایی، تهیه کننده الکساندر کوتانت)
5- Dreams under the rubble (رویاهای زیر آوار)– (تهیه کننده و کارگردان محمد خلیل)
ج) بهترین فیلمنامه کوتاه داستانی:
1- مثلا فیصل – (نویسنده حمید امینی، کارگردان امیررضا زرین بخش، تهیه کننده انجمن سینمای جوانان ایران)
2- از طرف لیلا – (نویسنده و کارگردان مجتبی اسپنانی، تهیه کننده انجمن سینمای جوانان ایران)
3- ئاکام – (نویسنده فرهاد تقیزاده، کارگردان حسین میرزا محمدی، تهیه کننده نوید میخک و انجمن سینمای جوانان ایران)
4- On the border (در مرز)– (کارگردان آبیلکاسیموف، تهیه کننده)
5- Subjection (موضوع)– (کارگردان علیرضا میرزایی، تهیه کننده الکساندر کوتانت)
v نامزدهای نماهنگ
الف) بهترین نماهنگ
1- پرواز خاموش - (کارگردان امیرحسین بزرگزادگان، تهیه کننده ریحانه مشهدی ابراهیم)
2- فتح غریب - (کارگردان عباس یوسفی، تهیه کننده صادق حسینی)
3- شب بارانی- (کارگردان امیر شاملو، تهیه کننده یاسر صانعی)
4- خونه ملت - (کارگردان داوود احمدی، تهیه کننده صادق روشن)
5- Compassion (دلسوزی)– (کارگردان ویگنش ویاس، تهیه کننده)
ب) بهترین کارگردانی نماهنگ:
1- خونه ملت و بزک – (کارگردان داوود احمدی، تهیه کننده صادق روشن)
2- پرواز خاموش – (کارگردان امیرحسین بزرگزادگان، تهیه کننده ریحانه مشهدی ابراهیم)
3- فتح غریب – (کارگردان عباس یوسفی، تهیه کننده صادق حسینی)
4- کنار هم باشیم – (کارگردان محمدرضا ملا عباسی، تهیه کننده صادق روشن)
5- Compassion(دلسوزی) - (کارگردان ویگنش ویاس، تهیه کننده)
v نامزدهای پویانمایی
بهترین فیلم پویا نمایی کوتاه:
1- The Peculiar Crime of Oddball Mr Jay (جنایت ویژه غیرمعمول آقای جی )– ( تهیه کننده و کارگردان Bruno Caetano- برونو کاتانو)
2- BLEUET (آفتابگردان)- (کارگردانان Amaury d’Arcangues ، Paul Calvier, Léa Rocton, Thomas Ruiz تهیه کننده ECV BORDEAUX)
3- این سو آن سو- (کارگردان لیدا فضلی، تهیه کننده لیدا فضلی و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی)
4- کاش- (تهیه کننده و کارگردان هادی امیری و رها فرجی)
5- وقتی پروانه ها دستخوش جریان باد میشوند - (تهیه کننده و کارگردان حنانه واحدی)
ج) بهترین فیلمنامه پویانمایی:
1- این سو آن سو - (نویسنده و کارگردان لیدا فضلی، تهیه کننده لیدا فضلی و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی)
2- کاش- (نویسنده، تهیه کننده و کارگردان هادی امیری و رها فرجی )
3- وقتی پروانه ها دستخوش جریان باد می شوند – (تهیه کننده و کارگردان حنانه واحدی)
4- BLEUET(آفتابگردان)-(کارگردانان Amaury d’Arcangues ، Paul Calvier, Léa Rocton, Thomas Ruiz تهیه کننده ECV BORDEAUX)
5- The Peculiar Crime of Oddball Mr Jay (جنایت عجیب و غریب آقای جی )-( تهیه کننده و کارگردان Bruno Caetano)
انتهای پیام
منبع: ایسنا
کلیدواژه: اعلام نامزدهای جشنواره فیلم مقاومت گسترش سینمای مستند و تجربی تهیه کننده و کارگردان نویسنده و کارگردان کارگردان محمدرضا بهترین کارگردانی بهترین فیلمنامه کوتاه داستانی کارگردان هادی نامزدهای بخش بهترین فیلم مستند کوتاه فیلم مقاومت مستند بلند v نامزدهای تله فیلم
درخواست حذف خبر:
«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را بهطور اتوماتیک از وبسایت www.isna.ir دریافت کردهاست، لذا منبع این خبر، وبسایت «ایسنا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۰۰۹۴۰۳۳ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۵۷۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتیکه در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
خبر بعدی:
سه جایزه به غرفه «پوران درخشنده» اضافه شد
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی موزه سینما، همزمان با هفتم فروردین زادروز پوران درخشنده کارگردان و فیلمنامهنویس سینمای ایران سه جایزه شامل جایزه بهترین فیلم از جشنواره فیلم باکو برای فیلم «بچههای ابدی»، جایزه بانوی طلایی (به عنوان نخستین بانوی کارگردان و فیلمساز ایران)، سردیس و تمبر اختصاصی از جشنواره رمز موفقیت توسط این هنرمند به موزه سینما اهدا شد.
لوح زرین بهترین فیلم از ششمین جشنواره فیلم فجر برای «پرنده کوچک خوشبختی»، دیپلم افتخار بهترین کارگردانی از ششمین جشنواره فیلم فجر برای «پرنده کوچک خوشبختی»، سیمرغ بهترین فیلم از نگاه تماشاگران برای «هیس… دخترها فریاد نمیزنند» از سی و یکمین جشنواره فیلم فجر، پروانه زرین بهترین کارگردانی فیلم بلند از بیست و یکمین جشنواره فیلمهای کودکان و نوجوانان، هفت تندیس پروانه زرین از جشنواره فیلم کودک و نوجوان برای «بچههای ابدی»، دیپلم افتخار از اولین دوره جشنواره فیلم جیفونی ایتالیا برای «رابطه»، دیپلم افتخار از سومین جشنواره فیلم زنان از آرژانتین برای «پرنده کوچک خوشبختی» و «زمان از دست رفته»، برنده مشعل طلایی از دومین جشنواره فیلم غیرمتعهدها در کره شمالی برای «پرنده کوچک خوشبختی»، تندیس ابوریحان در دومین آیین سپاس از تهیهکنندگان برتر سینمای ایران، برنده جایزه جشنواره گلوبال هندوستان به پاس تلاشهای صادقانه در طی سالهای مداوم کار در حوزه سینما و در ارتباط با مردم از جمله جوایز و افتخارات دیگری است که این هنرمند به دست آورده است.
پوران درخشنده ساخت فیلمهایی همچون زیر سقف دودی، هیس دخترها فریاد نمیزنند، پرنده کوچک خوشبختی، بچههای ابدی، خوابهای دنباله دار، رویای خیس، شمعی در باد، رابطه را در کارنامه هنری خود دارد.
کد خبر 6062714 علیرضا سعیدی