Web Analytics Made Easy - Statcounter

فرمانده کل سپاه درباره آیت‌الله مصباح یزدی تصریح کرد: دشمن بر «قائمه» نظام یعنی رهبر انقلاب متمرکز شده و هرچه ایشان بگوید جنجال راه می‌اندازند.

به گزارش مشرق، سرلشکر حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پیش از ظهر امروز (چهارشنبه ۲۴ دی‌ماه) در مراسم گرامیداشت علامه محمدتقی مصباح یزدی، رییس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) که از سوی سازمان بسیج دانشجویی در این سازمان برگزار شد، گفت: این روزها عطر دل‌انگیز شهادتِ مردان تاریخ ساز این سرزمین هم در عرصه جهاد سخت و هم در عرصه جهاد نرم در مقابل آرایش گسترده جهانی علیه اسلام یعنی سردار پرافتخار اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی و علامه مجتهد، فقیه، متفکر، اندیشمند، مجاهد نستوه، مدافع حریم امامت و ولایت و بیرق‌دار فقاهت و چهره درخشان سپهر اجتهاد، علامه حضرت آیت‌الله مصباح از یک سو و از سویی دیگر عطر دل‌انگیز شهادت عصمت هستی و گوهر زیبای آفرینش، حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها فضای دل‌های همه مؤمنین را آکنده از عشق و معنویت کرده است.

بیشتر بخوانید: اخباری که در وبسایت منتشر نمی‌شوند!

بیشتر بخوانید: سرلشکر سلامی: راهی جز تقویت قدرت بازدارنده دفاعی و تهاجمی نداریم

وی با بیان اینکه برای تجلیل از مقام دانشمند برجسته و درخشان تاریخ اسلام و یک عالم بصیر، گردهم جمع شده‌ایم، اظهار داشت: دستیابی به ابعاد وجود علامه مصباح برای امثال من کار ناممکنی است و بهتر است توصیف این شخصیت‌ها از زبان قرآن صورت گیرد.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه معتقدم گاهی شخص شهید می‌شود و با جان خود با خدا معامله می‌کند، گفت: این شهادت آسان است، سخت نیست. البته دادن جان راحت نیست، اما برای مردان خدا، دادن جان و مال کار سختی نیست.

وی افزود: سخت‌تر از جان دادن، شهید شدنِ شخصیت است. گاهی فردی از لحاظ شخصیت، ذبیح‌الله می‌شود. ذبح الهی نه از جان، بلکه شخصیت. یعنی با آبروی خود با خدا معامله می‌کنند؛ این شهادت سخت است.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه علامه مصباح شخصیتش شهید شد، تصریح کرد: اگرچه ایشان در میدان تن به تن و نزدیک به دشمن جان نداد اما در میدانِ به صحنه آوردن آبرو در دفاع از ولایت، شهید شد و این درجه بالایی از شخصیت است چرا که عالمان دارای درجات بالایی هستند. عالمان صاحب درجات الهی هستند.

بیشتر بخوانید: سردار سلامی: حاج‌قاسم ده‌ها بار انتقام خود را قبل از شهادتش از دشمن گرفته بود

فرمانده کل سپاه افزود: آیت‌الله مصباح را می‌توان شخصیتی شهید نامید ولی این همه ماجرا نیست. اتفاقاً عالمان بزرگ در رحلت‌شان تولدی جدید نهفته است. آن‌ها هیچگاه پایان نمی‌یابند و جاری هستند. حقایق جاری هستند. اینگونه شخصیت‌ها چون تکثیر می‌شوند تنها در ابعاد وجودی خودشان محدود نمی‌شوند، بلکه تکثیر و تکرار می‌شوند. علامه مصباح تکثیر شده بود در روح، وجود، ذهن و قلب و میدان باور جوانانی که تربیت کرده بود.

سرلشکر سلامی افزود: علامه مصباح، همه دستاوردهای عالمانه خود و ده‌ها سال تحقیق را در ذهن جوانان جای داده بود و نخلستان‌های معطری از اندیشه‌های ناب را پرورش داده بود. این شخصیت هرگز نمی‌میرد چون راسخ در علم است.

وی اظهار داشت: آیت‌الله مصباح مصداق «لا یَخافُونَ لَوْمَةَ لائِمٍ» بود. مردِ شنیدن سرزنش‌ها و نهراسیدن از آن‌ها.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه آیت‌الله مصباح انبساط در علم داشت، اظهار داشت: انبساط در علم و اندیشه از فضائل الهی است. هر انسانی به اندازه قلم و اندیشه خود بزرگ است. گستره تفکر و نبوغ و خلاقیت، انسان‌ها را بزرگ می‌کند و او به معنای واقعی بزرگ بود. می‌دانست از چه دفاع می‌کند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه حتی هرگز جسارت دیگران، آیت‌الله مصباح را از مسیر عدالت جدا نمی‌کرد، اظهار داشت: این خصوصیات از او نمونه‌ای زنده و جاودان و پرورش یافته یک‌مکتب که خود نمادی از یک مکتب است ساخته بود. 

سلامی ادامه داد: علمای ما خود راه هستند. ستاره‌ای که راه را نشان می‌دهند. در آسمان یک ستاره است که در محور مرکزی زمین قرار دارد و در شب، همه ستارها را هدایت می‌کند. عالِم در شب تار، هدایت‌گر یک مکتب است.

وی با بیان اینکه آیت‌الله مصباح می‌دانست از چه دفاع می‌کند،‌ خاطرنشان کرد: او می‌دانست بعد از هزار وچندسال در یک سرزمین، حکومت اسلامی تشکیل شده و و نایب امام در نقطه مرکزی یک نبرد جهانی ایستاده و «فئه قلیل» را در مقابل «فئه کثیر» که به همه دانش‌ها،علوم، اقتصاد و ابزار نظامی مجهز است راهبری می‌کند. این اصل انقلاب ماست. ما برای اولین بار حاکمیت تشکیل داده‌ایم و یک نظام هستیم و به قوت یک ولی ایستاده‌ایم که در زمان رهبری نورانی امام و چه دوره بابرکت و طولانی رهبر عظیم‌الشان انقلاب هندسه‌ای از تقابل اسلام و ‌شرک شکل گرفته است و میدان آزمون بزرگ برای همه کسانی که به اسلام معتقدند شکل گرفته تا میزان بصیرت، جهاد و تعلق خاطر به اسلام در مقابل این امواج فتنه‌ها روشن شود.

وی با بیان اینکه امروز دشمن آرام آرام مجبور به عقب نشینی شده است، اظهار داشت: ولی فقیه با ژرف اندیشی، حکمت بی‌نظیر که عامل فضل او بر همه رهبران جهان است، تدبیر بهنگام و مبتنی بر سنت های اسلامی و مبتنی بر وحی، توانسته نظامِ نابرابریِ قدرت را درهم بشکند.

سلامی ادامه داد: ولی فقیه در عصر نابرابری وسیع قدرت توانسته موازنه را با حکمت، ‌نفوذ کلام و روح، تغییر دهد و دشمن را از مرکز آسمانِ سیاست به مغرب خود نزدیک و خورشید اسلام را از مشرق طلوع دهد و در نقطه مرکزی قرار دهد. این حقیقتی است که علامه مصباح از آن حمایت می‌کرد.

وی ادامه داد: ولی فقیه، کسی است که همه آرزوهای دشمن را با خود دشمن به سمت گورستان آرزوها هدایت کرده و صاحبان قدرت را از اعمال قدرت، باز داشته است. علامه مصباح از چنین گوهری دفاع می‌کرد.

سلامی با بیان اینکه نهضت برآمده از رهبری ولی خدا، به تدریج مسلمانان را همانند محشر از خواب بیدار کرد و از گورستان جهل مدرن زنده خارج شدند، اظهار داشت: این اتفاق فوق‌العاده بی‌نظیری در تاریخ بشریت است.

وی با بیان اینکه امروز، عاشورایی انبساط یافته در زمان اتفاق افتاده است، گفت: آنچه در روز عاشورا اتفاق افتاد، نبردِ متراکم در حد بضاعت امام بود ولی این نبرد منبسط، نبردی است که در وسع ماست. نایب امام در قلب میدان ایستاده و جنگ در جریان است، امّا این بار مسلمانان اشتباه نمی‌کنند و او را تنها نمی‌گذارند و او را در قلب خود قرار می‌دهند و به پای هدف او کشته می‌شوند و روییده می‌شوند.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: امروز نایب امام ایستاده و هدایت می‌کند و دشمن سرزمین‌ها را ترک می‌کند؛ پیشانی جبهه وسیع می‌شود و حاج قاسم‌ها طلوع می‌کنند و دشمن خاموش می‌شود، فرار می‌کند و نزول می‌کند.

وی با بیان اینکه امروز ولی فقیه روح جهاد در بلاد اسلام زنده کرده است، اظهار داشت: دشمن شکسته است و فشار حداکثری او هم شکست خورده است. معمار فشار حداکثری هم شکست خورده است. رییس‌جمهور آمریکا تبدیل به مردی افسرده و شکست خورده شده است و این خلاء همان عنصری را نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها خود بدان معترف هستند، یعنی نداشتن حکمت.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه در توازنِ سلاح هنوز برتری با دشمن است، گفت: با این حال وقتی حکمت و اراده حاکم می‌شود صحنه تغییر می‌کند. صاحبان حکمت بدون هزینه موفق می‌شوند. 

وی با بیان اینکه نظام ما یک قاعده و یک قائمه دارد، تصریح کرد: قاعده نظام ما، مردم و قائمه آن، رهبر است که دشمن بر او متمرکز شده و هرچه بگوید، ولو درباره واکسن، جنجال به راه می‌اندازند. چون نمی‌توانند سرچشمه منطق و حکمت و کلام طیبه را تحمل کنند. ولی فقیه تجسم کلمه طیب است و عمل صالح، او را رفعت می‌دهد.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه یک موسسه متعلق به دشمن می‌گوید رژیم صهیونسیتی از درون پوسیده شده و تعادل خود را از دست داده، گفت: وضع آمریکا را هم که می‌بینیم. این در حالی است که ما از برجام مستغنی شده‌ایم و آن‌ها چه به برجام برگردند چه نه، برای ما فرقی ندارد.

سلامی افزود: این وعده الهی است که هرچه توطئه کنند به خودشان بازمی‌گردد و امروز می‌بینیم که خود مورد استهزاء و تمسخر عالم قرار گرفته‌اند و همه چیز درباره آنها و ما معنا می‌شود و این ادامه دارد.

منبع: فارس

منبع: مشرق

کلیدواژه: کرونا اعتراضات آمریکا شهید سلیمانی حسین سلامی مصباح یزدی شهید سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ولایت آیت الله مصباح سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رژیم صهیونسیتی سردار حاج قاسم سلیمانی سپاه برجام آمریکا فرمانده کل سپاه آیت الله مصباح سرلشکر سلامی علامه مصباح ولی فقیه

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.mashreghnews.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «مشرق» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۰۶۷۴۱۰۲ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۵۷۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

اسبقیان: امروز امنیتی که در کشور وجود دارد مرهون ۸سال دفاع مقدس و شهداست

معاونت ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان گفت: دفاع از آرمان‌های امام راحل، انقلاب و وجب به وجب خاک ایران اسلامی با قدرت و با اقتدار ادامه خواهد داشت.

محمد شروین اسبقیان در گفت و گو با ایسنا، درباره واکنش ایران به حمله ناجوانمردانه اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق اظهار کرد: این تجاوز آشکاری که رژیم صهیونیستی در منطقه با رهبری آمریکا به کنسولگری ایران حمله کرد و جمعی از مستشاران نظامی ما را در این کنسولگری مظلومانه به شهادت رساند و ما در دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و آرمان های نظام و به تاسی از رهبر معظم انقلاب که چه زیبا فرمودند که «دوران بزن در رو تمام شده، بزنی می‌خوری»؛ اسراییل از رزمندگان کفرستیز اسلام سیلی محکمی خورد.

وی گفت: در دوران ۸ سال دفاع مقدس هم ما دفاع کردیم و هیچ وقت در طول تاریخ حمله کننده نبودیم. امروز امنیتی که در کشور ما برقرار است مرهون دستاوردهای ۸ سال دفاع مقدس می باشد. در حقیقت فرهنگ اصیل ما دفاع است.

اسبقیان تصریح کرد: در طی این ۸ سال از نظام جمهوری اسلامی، از آرمان های شهدا و امام عزیز شهدا دفاع کردیم و خواهیم کرد. اگر اتفاق خاصی هم رخ دهد راهبردهای دفاعی ما تمام اهداف دشمن را دربرمی‌گیرد. این استراتژیی است که نظام مقدس جمهوری اسلامی، نیروهای مسلح در راستای رهنمودهای فرماندهی کل قوا رهبر معظم انقلاب دنبال می کنند.

وی ادامه داد: ما شروع کننده هیچ جنگی نیستیم و نخواهیم بود، بلکه قدرت نظامی بازدارنده خود را به رخ استکبار جهانی و مجموعه آن ها خواهیم کشید. امروز معادلات امنیتی جدیدی را به دنیا نشان دادیم که اگر متجاوز آشکارا به خاک ما حمله کند به وظیفه دفاعی خود عمل خواهیم کرد، چنان که در دوران ۸ سال دفاع مقدس عمل کردیم.

اسبقیان افزود: امروز با این دفاع مشروع به جهانیان و متجاوزین نشان دادیم که راهبردهای دفاعی ما بسیار غنی است.

معاون وزیر در پایان خاطرنشان کرد: جامعه پرافتخار ورزش کشور طی ۸ سال دفاع مقدس شهدای بزرگی را به نظام مقدس اسلامی و انقلاب تقدیم کرده و از این دفاع مشروع ملت شادمان است. به عنوان یک شهروند بسیجی ایرانی که افتخار حضور در دفاع مقدس را داشته ام معتقدم که دفاع از آرمان های انقلاب، نظام و رهبری معظم و وجب به وجب خاک ایران اسلامی با قدرت و با اقتدار ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام

دیگر خبرها

  • اسبقیان: امروز امنیتی که در کشور وجود دارد مرهون ۸سال دفاع مقدس و شهداست
  • پاسخ کوبنده و دشمن شکن سپاه قلوب ملت ایران و امت اسلام را شاد کرد
  • نگاهی به مقوله پیروزی
  • انتقاد شدید ذوالنوری از هیات رئیسه مجلس / تمام قدرت در ریاست و معاونت ها متمرکز شده / 5 نفر کاندیدای ریاست مجلس آینده هستند
  • انتقاد شدید ذوالنوری از هیات رئیسه مجلس /تمام قدرت در ریاست و معاونت ها متمرکز شده است /5 نفر کاندیدای ریاست مجلس آینده هستند
  • کلید امیدآفرینی
  • جنجال داوری در آزادی؛ گل پرسپولیس به ملوان آفساید بود؟ + عکس
  • وزیر ارشاد : ما افتخار سربازی رهبر انقلاب و نظام جمهوری اسلامی را با هیچ چیزی عوض نمی‌کنیم
  • وزیر فرهنگ: افتخار سربازی رهبر انقلاب و نظام را با هیچ موردی عوض نمی‌کنیم
  • اسرائیل در ورطه نابودی قرار دارد