رویداد۲۴ پس از انتشار گسترده خبر سیلی علی اصغر عنابستانی به گوش سرباز راهور ناجا به نام امید اکبری انتقادها از این نماینده مجلس آنقدر افزایش یافت که شاید خود او تصور نمی‌کرد اقدامش چنین واکنش‌هایی به همراه داشته باشد. یکی از اصولگرایان در توییتی به این موضوع اشاره کرد که مردم منتظرند بغض خود را اینگونه خالی کنند «بیشمار ایرانی منتظریم تا سوژه‌ای پیدا کنیم و همه بغض‌ها و تحلیل‌های سیاسی و غیر سیاسی‌مان را روی آن آوار کنیم.

»

حامیان عنابستانی چه کسانی بودند؟

دیگر اصولگرایان همچون مصطفی میرسلیم و بهروز محبی نجم‌آبادی نماینده سبزوار و مالک شریعتی تلویحی و مستقیم از عنابستانی حمایت کردند و ماجرا را تئوری توطئه خواندند که برای نماینده دلسوز اصولگرا طراحی شده است! امام جمعه سبزوار گفته «فیلمبردار را پیدا کنید» و ظاهرا به زعم او ماجرا فتنه فیلمبردار بوده و موضوع سیلی به گوش یک سرباز خیلی بزرگ نبوده که آنقدر درباره‌اش اغراق کرده‌اند!

میرسلیم گفته بود: «جریان عنابستانی مشکوک به نظر می‌رسد. هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان باید با دقت رسیدگی کند، مبادا در ورای این جریان افرادی می‌خواهند مجلس را بدنام کنند.» سخنان میرسلیم آنقدر عجیب بود که گویی دشمنان مجلس انقلابی در خط ویژه دوربین و تجهیزات را آماده کرده بودند و فقط منتظر بودند یکی از نمایندگان از خط ویژه عبور کند و به طور اتفاقی قرعه به نام عنابستانی خورده است! با این تئوری احتمالا کسانی که برای یک نماینده کمین کرده بودند تا مجلس انقلابی را به چالش بکشند، اطمینان داشته‌اند که کار آن نماینده حتما به دعوا خواهد کشید که به این ترتیب خوراکی برای تبلیغات علیه مجلس فراهم شود!!

ایده میرسلیم البته یک حلقه مفقوده داشت و آنهم اینکه اگر ماجرا تئوری توطئه برای تخریب مجلس انقلابی بود، چرا همزمان رسانه‌های اصولگرا و اصلاح‌طلب نیز در تقبیح ماجرا ورود کردند و اقدام عنابستانی را نادرست خواندند؟

بیانیه عنابستانی با یک توییت

علی اصغر عنابستانی صبح امروز در گفت‌وگویی به رویداد‌۲۴ خبر داده بود که «تا شب مشغول جمع و جور کردن کارها هستیم و ناجا هم کارهایش را انجام می‌دهد ما هم تا شب بیانیه‌ای صادر می‌کنیم که کل ماجرا در آن توضیح داده شده است.» با این حال بیانیه‌ای صادر نشد و عنابستانی به انتشار یک توییت بسنده کرد که در آن به اسلام و قرآن و شهدا و آیت الله بهشتی استناد شده بود تا ثابت شود او بیگناه بوده است.

بیشتر بخوانید: عنابستانی: در حال جمع و جور کردن کار هستیم/ بیانیه می‌دهم

در توییت عنابستانی که با هشتگ «شهید بهشتی» منتشر شد، آمده است: بهش می‌گفتند دیکتاتور، مرفه، پولدار. دوستانش گفته بودن چرا جواب نمی‌دی؟ تا کی سکوت؟ می‌گفت: مگه نشنیدید که قرآن می‌گه «ان الله یدافع عن الذین آمنوا» یعنی یه وظیفه برای منه که ایمان آوردنه، یکی هم برای خداکه دفاع کردن است! دعاکن وظیفه خودمو خوب انجام بدم، اون کارش رو خوب بلده!»

ظاهرا عنابستانی خواسته بود بگوید بیگناه است و به او تهمت ناروا زده‌اند؛ چنانچه این موضوع زمانی در قبال آیت الله بهشتی انجام شده بود. تصور عنابستانی این بود که با این توییت فضا آرام‌تر خواهد شد اما نه تنها چنین نشد، بلکه کامنت‌های این توییت نشان داد خشم مردم فراتر از چیزی است که تصور می‌کرده است.

واکنش‌ها به توییت علی اصغر عنابستانی

به محض انتشار این توییت بسیاری از کاربران نوشتند علی اصغر عنابستانی نماینده سبزوار به جای عذرخواهی خود را با شهید بهشتی مقایسه کرده است. واکنش‌ها به توییت عنابستانی، اما به همین ختم نشد. کاربری به کنایه نوشت: «یک روز یک مسئول در ایران برای توجیه اشتباهش از شهدا مایه نگذاشت، مُرد.»

یاسر عرب نوشت: عنابستانی نماد مدیریت بحران در جمهوری اسلامی است. یک مشکل کوچک (درخواست مجوز یک سرباز) را به بحرانی برای امنیت ملی تبدیل کردن! آدمی که این میزان از «مهارت حل مسئله» عاجز است را چکار به مجلس؟

کبری آسوپار روزنامه نگار نوشت: «آقای عنابستانی، دوستانه عرض می‌کنم بساط این مجمع ابتذالی را که راه انداخته‌اید، جمع کنید. خرج از کیسه شهدای عظیم‌الشان انقلاب اسلامی برای توجیه بی‌قانونی، جسارتی بیش از اصل تخلف است. همین سوءاستفاده شما از نام شهید بهشتی، نشانی از مظلومیت اوست. با یک عذرخواهی غائله ختم می‌شد.»

یکی دیگر از کاربران توییتر با انتشار عکسی یادآور شد که رفتار مفترعانه و نادرست مسئولان مختص مجلس یازدهم نیست و پیش از این در دولت و مجالس دیگر نیز وجود داشته است. این کاربر عکسی از درازهی، حمدالله کریمی، عباس آخوندی و عنابستانی را در کنار هم منتشر کرد و یادآور برخورد بد آنها با سربازان و ماموران شد که در موقعیت‌های مختلف با سربازان درگیر شده‌اند یا به آنها فحاشی کرده‌اند.

نوری علا نوشت: «عنابستانی اندازه جوان سرباز ایرانی، نه شرف دارد و نه انسانیت! آن جوان اعتراف کرد که گفته بچه خوشگل. بدبخت می‌خواهد پشت شهدا پنهان شود و نمی‌داند پیش از او اینقدر پنهان شده‌اند که جا برای کسی باقی نمانده! کاش شرف اشت، پای غلطش می‌ماند و عذرخواهی می‌کرد.»

دیگری نوشت: «جایت بودم می‌رفتم تبخیر می‌شدم. شهروند محترم بودن بلد نیستی، مسئول بودن هم بلد نیستی. از بیت المال دنا و قیر و... نگرفتن هم بلد نیستی، حرف زدن هم که بلد نیستی، حرف نزدن هم بلد نیستی؟»

خانم یاس از راهور ناجا خواست فیلم سیلی زدن را منتشر کند و نوشت: «کاش تا پای شهدای بیشتری به ماجرا باز نشده، فیلم لحظه‌ی درگیری منتشر شود.»

کاربر اصولگرای آسید نوشت: «با یک معذرت‌خواهی و دلجویی از سرباز راهور می‌شد تبعاتش رو کمتر کرد، ولی گویا اصرار دارید به شعله‌ور موندن این آتش.»

کاربری به نام شیما از برخوردهای دوگانه انتقاد کرد و نوشت: «مینو خالقی بخاطر یک عکس در مجلس خصوصی عزل شد، ببینیم با نماینده‌ای که به قانون سیلی زده چه برخوردی می‌شود؟»

علی قلهکی کاربر اصولگرای توییتر برخورد دوگانه را رفتار اصلاح طلبی خواند و اینگونه کنایه زد که «خبرآمد که عنابستانی سیلی به سرباز زده است. قبل از هر طیفی، انقلابی‌ها چنان این عمل را تقبیح کردند که بعد از اثبات، دیگر روی سربلند کردن درجامعه را نداشته باشد. درطرف مقابل وقتی نجفی، میترا استاد را کشت، نه تنها اصلاح‌طلبان از او تبری نجستند، بلکه تهمت پرستو بودن را به مقتوله زدند!»

صداوسیما تا کنون تصمیم گرفته جز بخش کی ماجرا و بیان اینکه «چنین اتفاقی افتاده و نماینده تکذیب کرده» به ماجرا ورود نکند. یکی از کارمندان رادیو به رویداد‌۲۴ گفته در گروه واتس‌آپی مدیران و تهیه کنندگان رادیو، یکی از مسئولان صداوسیما تاکید کرده که برنامه‌سازان حق ندارند واکنشی نسبت به این اتفاق داشته باشند. 

به گزارش رویداد‌۲۴ البته برخی کاربران با صداوسیما و برنامه ۲۰:۳۰ شوخی کرده‌اند و با کنایه‌ای تلخ نوشتند آنها فردا برنامه‌ای می‌سازند و در آن می‌گویند سرباز وظیفه مشکل روانی داشته و هر روز اعصاب می‌خورده است.

 

کلیپ طنز واقعیت ماجرای سیلی عنابستانی در صداوسیما

کد ویدیو دانلود فیلم اصلی مدرک تحصیلی عنابستانی

ماجرای عنابستانی البته به تاوان سیلی او به گوش یک سرباز ختم نشده و اکنون مدرک تحصیلی او محل سوال شده است. چنانچه روزنامه اصولگرای جوان نوشت: «عنابستانی در سایت شخصی، خود را وکیل دادگستری معرفی کرده، اما گویا این عنوان خلاف واقع است و پروانه وکالت او باطل شده است.»

کاربری به نام فرزانه در چند سایت تحقیق کرده و نوشته اثری از پایان نامه عنابستانی به دست نیامده است: «بنام آقای عنابستانی در پایگاه ایران داک (پایان نامه‌های ایران) هیچ عنوان پایان نامه کارشناسی ارشد ودکتری نیست درپایگاه مقالات جهاد دانشگاهی و نور مگز حتی یک مقاله به نام ایشان پیدا نشد. چگونه ممکن است کسی در این مملکت مدرک دکترا داشته باشد، اما یک عنوان پایان نامه و مقاله نداشته باشد؟»

عنابستانی که زمانی از برخورد نمایندگان با مردم انتقاد می‌کرد و توییت می‌زد، تصور نمی‌کرد که خودش روزی در همان جایگاه قرار بگیرد که پاسخگوی مردمی باشد که با هشتگ «امید اکبری نماینده من است» علیه او توییت می‌زنند و خواستار اخراج او از مجلس هستند.

توییت قدیمی عنابستانی در انتقاد از مدیرانی که دست بزن دارند

لینک کوتاه: کپی در کلیپ بورد کپی لینک خبر های مرتبط

منبع: رویداد24

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.rouydad24.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «رویداد24» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه در مورد انتشار این خبر انتقاد یا پیشنهادی دارید لطفاٌ کد ۳۰۷۹۲۴۷۶ را به همراه موضوع به آدرس ایمیل [KHABARBAN] ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

علم الهدی: متاسفانه زن و همسر در خانه همدیگر را با اسم کوچک صدا می‌زنند

همصدایی و اجماع تندرو‌ها در ایران و اسرائیل برای نابودی برجام

استاندار سیستان و بلوچستان: انگار یک قتل عامی اتفاق افتاده/فقط سه نفر کشته شدند!

تصاویر دستبوسی منتسب به حدادعادل متعلق به چه کسی است

هزینه آب، برق و گاز مدارس دولتی رایگان شد

خبر بعدی:

تصویر شهید سرباز وظیفه در ایلام

تصویر شهید "محمد مهدی دریکوند" سرباز وظیفه ای که ساعاتی پیش بر اثر شلیک افراد ناشناس در پل گاومیشان دره شهر در استان ایلام به شهادت رسید.

 

دیگر خبرها

 • شهادت سرباز انتظامی در حمله فرد ناشناس در دره شهر
 • ناجا یک شهید و جانباز دیگر تقدیم انقلاب کرد+ تصاویر
 • فرمانده انتظامی استان ایلام از افسر زخمی حادثه دره شهر عیادت کرد
 • ایلام/ شهادت یک سرباز در تیراندازی فرد ناشناس به مأموران
 • پیام تسلیت فرمانده انتظامی ایلام به مناسبت شهادت سرباز وظیفه محمد مهدی دریکوند
 • واژگانی که رنج یک سرباز را پس از جنگ به تصویر می‌کشد
 • حاشیه‌های ادامه دار نخستین جشنواره بزرگ غزل فارسی
 • شهادت دومین مامور حادثه پل «گاومیشان»
 • شهادت دومین مامور حادثه پل«گاومیشان»
 • پیام تسلیت فرمانده انتظامی ایلام به مناسبت شهادت سرباز مدافع وطن
 • حمله مسلحانه به ماموران ناجا در ایلام/ شهادت یک سرباز نیروی انتظامی+عکس
 • کارشناس عراقی: همکاری اطلاعاتی بغداد با واشنگتن اشتباه وحشتناکی است
 • خطر کرونای انگلیسی بیخ گوش استان کرمانشاه
 • محتوای برخی توییت‌ها پولی می‌شود
 • دبیر مجمع نمایندگان گلستان: خطر تعطیلی بیخ گوش کارخانه‌های شالیکوبی/روستاهای دورافتاده استان مشکل آب شرب دارند
 • توییت معنادار زینب سلیمانی به مناسبت روز پدر+ببینید
 • کرونای انگلیسی بیخِ گوش کرمانشاه رسیده /غفلت کنیم شبِ عید گرفتار می‌شویم
 • جواب قاطعانه رییس پلیس راهور تهران به عنابستانی و مسئولان دیگر / خط ویژه ورود ممنوع است
 • سناتور آمریکایی، حمله این کشور به سوریه را محکوم کرد