آفتاب‌‌نیوز :

محمود احمدی‌نژاد در مصاحبه‌ای به بیان بخش‌هایی از واقعیت‌های رونمایی نشده از چهره آقای حداد عادل رئیس شورای ائتلاف اصولگرایان پرداخت و گفت: چگونه می توان انتظار داشت با نقش آفرینی کسانی که قبل از انقلاب دست فرح پهلوی را می بوسیدند و سپس تغییر چهره داده و سوپر حزب‌اللهی شدند، اوضاع کشور درست شود، وضع مردم سامان پیدا کند و حرکت انقلاب در مسیر صحیح جلو برود؟

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ سایت دولت بهار با این مقدمه نوشته است: خادم ملت ایران با استناد به سخنان رهبر انقلاب، اظهارات آقای حداد عادل را مترادف با سخن دشمن دانست و افزود: من هنوز درباره انتخابات نظری نداده ام و هرگز به دنبال پست و مقام نبوده و نیستم.

تمام تهمت ها، فشارها و تخریب ها را با عشق به ملت ایران به جان خریدارم و با افتخار تحمل می کنم، اما نمی توانم وضعیت افتضاح امروز کشور و فقر و بدبختی و درد و رنج مردمی را که روی دریای ثروت نشسته اند، ببینم و بی تفاوت باشم.

کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

متن این گفت و گو که صبح امروز (یکشنبه) و در پایان بازدید یک ساعته احمدی نژاد از بازارچه کتاب واقع در میدا انقلاب انجام شد، به شرح زیر است:

سوال: آیا سخنان آقای حداد عادل را شنیده اید. این سخنان مردم را به شدت ناراحت و بیش از پیش نسبت به آینده کشور و انتخابات نگران کرده است؟

بسم الله الرحمن الرحیم. اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

بله من هم شنیده ام و از دور روز گذشته تا کنون عده زیادی تماس می گیرند و یا مراجعه می کنند و از من می خواهند که در این باره اظهار نظر نمایم. البته جمع زیادی از اقشار مختلف مردم دائما مراجعه می کنند و اصرار دارند که من در انتخابات شرکت کنم و برای اصلاح وضع کشور کاری را انجام دهم، اما من تا الان از اظهارنظر در باره انتخابات خودداری کرده ام و هیچگونه اظهار نظری نداشته ام.

نمی دانم چرا عده ای در کشور ما پیدا شده اند که وقتی ملت ایران یا جمع کثیری از ملت ایران به خادم خودشان اظهار لطفی کنند، آنها ناراحت، دستپاچه، نگران و عصبانی می شوند و به مردم توهین می کنند تا جایی که حتی نمی‌توانند خشم و عصبیت خودشان را پنهان کنند. متاسفانه الان گرفتار این افراد هستیم.

آقایی (حداد عادل) که این حرفها را زده است در سال 84 هم تا لحظه آخر انتخابات، با کمک دوستانش سنگین‌ترین فشارها را به بنده آوردند تا به نفع کاندیدای مورد نظرشان انصراف دهم.

در دوره ریاست جمهوری نهم هم این ها در طول مجلس هفتم، بیشترین ممانعت ها، تخریب، فشارها و انواع ترفندها را به کار گرفتند تا مانع از خدمات دولت به مردم شوند و حتی اجازه ندادند ساعت کار ادارات را تنظیم کنیم تا مقداری بار ترافیک برای مردم سبک شود.

در طول 16 سال اخیر یعنی قبل از سال 1384 تا امروز این آقا همیشه مخالف بنده بوده و به شدت علیه اینجانب فعال بوده است. متاسفانه کشور ما امروز گرفتار عده ای شده است که خود را برتر از مردم و صاحب اختیار و مالک کشور تلقی می کنند و فکر می کنند که همه امور تحت تصدی آنها باشد. آنان کشور و انقلاب را ارث پدری خودشان می شمارند و دنبال این هستند که مردم را به طور کامل از همه عرصه ها کنار بزنند و همه امور در دست خودشان باشد.

نباید از یاد ببریم که امام راحل فرمودند:«نگذارید انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد.» . ما چگونه می توانیم انتظار داشته باشیم با نقش آفرینی کسانی که قبل از انقلاب دست فرح پهلوی را می بوسیدند و سپس تغییر چهره داده و سوپر حزب‌اللهی شدند، اوضاع کشور درست شود، وضع مردم سامان پیدا کند و حرکت انقلاب در مسیر صحیح جلو برود؟ آیا این امر شدنی است؟

من دلم برای آن عده از نیروهای انقلابی و جوانان حزب اللهی که البته می دانند بنده چقدر آنها را دوست دارم می‌سوزد که چنین افرادی داعیه ریاست و خط دهی به آنها را دارند و به جای آنان سخن می گویند و تصمیم می گیرند.

این آقا یادش نرود که با همسر محترم شهید دکتر فاطمی ملاقات کرد و سعی در جلب نظر ایشان برای مخالفت با دولت دهم و همراهی با خودشان را داشت اما آن خانم مخالفت کرد و درخواست ایشان را نپذیرفت و وقتی که عکس دست ‌بوسی فرح را نشان داد، مامورین امنیتی شبانه به محل اقامت خانم فاطمی ریختند و کامپیوتر حاوی آن عکس را با خودشان بردند. بعداً هم او را هم دستگیر کردند و پس از 26 شبانه روز حبس، او را تحت الحفظ به پای هواپیما آوردند و از کشور اخراج کردند.

انتخابات مانند کشور و انقلاب متعلق به مردم است

انتخابات حق مردم است و مانند کشور متعلق به مردم است. امام فرمودند: «میزان رای ملت است». معنای این حرف امام آن است که همه امور باید با نظر ملت انجام بشود. تضمین استقلال، سلامت و پیشرفت کشور هم مستلزم حضور پرشور و با نشاط و گسترده مردم و انتخاب آزاد ملت است.

رهبری هم گفتند که انتخابات پرشور لازم است و آن را تنها راه علاج دردهای کشور و برقراری امنیت اعلام کردند، اما این اقا رسماً از انتخابات افتضاح و حداقلی مجلس در سال 98 دفاع و آن را به عنوان یک الگوی موفق معرفی می کند و جالب است که این نسخه را برای انتخابات ریاست جمهوری هم دارد تجویز می کند. ما کجا باید دنبال دشمن بگردیم؟

رهبری می گویند ادعای مهندسی انتخابات، سخن دشمن است و این آقا بلافاصله رسماً و در حالیکه ماه‌ها به انتخابات مانده است به گونه ای سخن می گوید که خبر از مهندسی قطعی انتخابات توسط شورای نگهبان می دهد. واقعاً رد دشمن را در کجا باید جستجو کرد؟ البته مردم به این آقا می گویند تو چه کاره مملکت هستی که می‌خواهی برای همه تعیین تکلیف ‌کنی؟

همانطور که گفتم من هنوز درباره انتخابات نظری نداده ام اما نمی توانم وضعیت افتضاح امروز کشور را تحمل کنم و درد و رنج و غصه های مردم را ببینم و کاری نکنم.

نمی توانم فقر و بدبختی یک ملت بزرگ و تمدن ساز را که روی دریای ثروت نشسته است، ببینم و بی تفاوت باشم. این سوال به طور جدی مطرح است که اگر اداره کشور در دست ضد انقلاب بود آیا وضع خیلی بدتر از الان می شد؟ تمام تهمت ها، فشارها و تخریب ها را با عشق به ملت ایران به جان خریدارم و با افتخار تحمل می کنم.

من هرگز به دنبال پست و مقام نبوده و نیستم، اما خادم کوچک ملت هستم و تا آخرین لحظه حیات، مردم را تنها نخواهد گذاشت و تا اصلاح کامل وضع کشور به نفع مردم و بر اساس آرمان آزادی و عدالت در کنار آنان خواهم ماند.

من در برابر ملت عزیز ایران خود را نوکری کوچک می شمارم و به آن افتخار می کنم. اما به لطف خدا و عنایت حضرت امام عصر(عج) و حمایت ملت و بر اساس کلام نورانی امیر المومنین(ع) در برابر بدخواهان و زورگویان و زیاده خواهان مثل کوه استوار خواهم ایستاد.

ایمان دارم که آینده درخشان متعلق به ملت ایران است. ایران عزیز ما با همت و به دست ملت بزرگ، سرافراز و پرافتخار ساخته خواهد شد و اراده شیاطین و بدخواهان خللی در تحقق این آرمان بزرگ ایجاد نخواهد کرد.

منبع: آفتاب

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت aftabnews.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «آفتاب» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه در مورد انتشار این خبر انتقاد یا پیشنهادی دارید لطفاٌ کد ۳۱۰۹۳۵۲۷ را به همراه موضوع به آدرس ایمیل [KHABARBAN] ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

علی مطهری: اگر رابطه با آمریکا به نفع انقلاب است، باید اینکار را بکنیم

همدستی و توطئه پوتین و نتانیاهو علیه ایران؛ در سوریه چه می‌گذرد؟

عکس| آگهی استخدام قبل از انقلاب با شرایط فوق‌العاده

انتقاد تند اصولگرایان از نامه خاتمی به رهبری

تاریخ بازی معوقه یوونتوس - ناپولی سرانجام مشخص شد

خبر بعدی:

کواکبیان: ما باید در داخل به داد خودمان برسیم

باشگاه خبرنگاران جوان:  مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردم‌سالاری در همایش احزاب در انتخابات۱۴۰۰ که عصر امروز چهارشنبه سیزدهم اسفندماه در تالار وزارت کشور برگزار شد، افزود: براساس آموزه ها، انتخابات فقط تکلیف نیست؛ بلکه یک حق است و باید این را بپذیریم و بر همین اساس نظام هم به انتخابات احترام می‌گذارد.

وی با بیان اینکه انتخابات ۱۴۰۰ برای ملت مطالبه است، ادامه داد: در این ۴۲ سال پس از انقلاب هنوز نظام انتخاباتی ما حزبی نیست و تلاش‌هایی هم ما در مجلس دهم داشتیم، اما هر بار صحبت از آن کردیم یک فراکسیون غش می‌کرد.

دبیرکل حزب مردم‌سالاری خاطرنشان کرد: میزان رای ملت است یعنی میزان حداکثری ملت است، اما برخی دوستان خوشحال از انتخابات حداقلی می‌شوند. ما باید با مردم صادق باشیم و باید بپذیریم اعتماد عمومی تا حد زیادی کاهش یافته است.

وی اضافه کرد: معلوم نیست تیم بایدن بتواند شرایط را برای کشور ما تغییر بدهد و ما باید در داخل به داد خودمان برسیم.

کواکبیان با اشاره به عدم تصویب  FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: مجمع تصویب FATF را به چند هفته دیگر یعنی ۱۴۰۰ موکول کرد، با این نوع تصمیم‌ها شرایط سخت‌تر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه دولت بیشترین نقش را در افزایش مشارکت در انتخابات آتی دارد، ادامه داد: این قضیه برای قوه قضائیه هم مصداق دارد که من از آن تشکر کرده و تاکید می‌کنم باید این اقدامات همه جانبه باشد.

دبیرکل حزب مردم‌سالاری گفت: باید به موضوع هواپیمای اوکراینی، حقوق‌های نجومی و ... بپردازیم تا اعتماد مردم جلب شود.

کواکبیان با اشاره به رد صلاحیت‌های گسترده در شورای نگهبان گفت: من بار‌ها در مجلس دهم گفتم و دیدیم در کل مجلس یازدهم فقط ۶۰ تایید صلاحیت داشتیم و این موضوعی نگران کننده است.

دبیرکل حزب مردم‌سالاری خواستار ورود نکردن نظامیان برای ریاست جمهوری شد و گفت: از نهاد‌های امنیتی می‌خواهیم مردم را برای مشارکت در انتخابات نترسانند و خواهش می‌کنم نامزد‌های نظامی به عرصه انتخابات ورود نکنند، چرا که این وصیت نامه صریح حضرت امام (ه) است.

کواکبیان با انتقاد از صدا و سیما بابت پخش سخنان یک سری افراد از جناح‌های خاص گفت: صدا و سیما نباید فقط به پخش سخنان افراد از جناح‌های خاص تکیه کند و باید همه احزاب و جناح‌ها را ببیند؛ البته به ما هم می‌گویند سخنان شما را پخش می‌کنیم، ولی در قالب آرشیوی.

 

دیگر خبرها

 • لاوروف: جدیت آمریکا برای بازگشت به برجام، لازمه حل بن‌بست است
 • واکنش وزیر زن دولت احمدی نژاد به احتمال کاندیدتوری اش در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰
 • عکس/ داور فوتبالی که از سرما قندیل بست
 • پیام جدید رییس دولت اصلاحات +عکس
 • کاندیدای نظامی انتخابات ۱۴۰۰: برای فدا شدن آمده‌ام
 • مربی دروازه بان های تیم فوتبال استقلال با این باشگاه قرارداد بست
 • غلامپور با استقلال قرارداد بست
 • حالا تو مراقب باش!
 • ترور محمود احمدی نژاد سوژه شد /امام جمعه ای که مدعی کشف داروی کرونا است /مجلس به ریاست قالیباف تشبیه به پادگان شد
 • ماجرا ترور احمدی نژاد چیست؟/ تشبیه مجلس ایران به پادگان
 • گل دقیقه ۸۶ علیه شگفتی سازی یاران عزت اللهی
 • استقلال در جذب ۲ بازیکن به بن بست خورد!
 • وایله با ستاره ایرانی در مقابل کپنهاگن دانمارک
 • دلیل سکوت اصولگرایان در برابر احمدی نژاد چیست؟
 • اربیل مرزهایش با دیگر استانهای عراق را بست
 • برخی از انتخابات حداقلی خوشحال می‌شوند | انتقاد فعال اصلاح‌طلب از تاخیر در تصویب نشدن FATF
 • علاقه محمود احمدی نژاد به عکس یادگاری گرفتن
 • محمود بصیری: حاضرم نقش احمدی‌نژاد را بازی کنم
 • مجیدی با استقلال قرارداد بست/عکس