Web Analytics Made Easy - Statcounter
به نقل از «الف»
2022-12-08@05:30:00 GMT

کربوکسی تراپی چیست؟

تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ | کد خبر: ۳۱۲۲۲۳۵۶

تکنیک کربوکسی تراپی نوعی مزوتراپی است و در آن گاز دی اکسید کربن به زیر پوست تزریق می گردد. تزریق گاز دی اکسید کربن به زیر پوست سبب افزایش گردش خون موضعی و تجمع اکسیژن شده و سبب بهبود خاصیت ارتجاعی پوست و همچنین باعث تحریک تولید کلاژن می شود.

نکات‌ قابل‌ توجه‌ قبل‌ از‌شروع‌ فرآیند‌ کربوکسی‌ تراپی پیش از انجام فرآیند کربوکسیتراپی موضع مورد نظر کاملا ضدعفونی گردد.

بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان
به منظور رعایت اصول بهداشتی لازم است کاربر حتما از ماسک و دستکش استریل استفاده نماید. بهتر است قبل از شروع فرآیند کربوکسیتراپی، موضع مورد نظر با کمپرس یخ بیحس شود. معمولا نیازی به استفاده از داروهای بیحسی نیست. درد ایجاد شده در طول فرآیند خفیف است. در صورت نیاز برای کاهش درد از پمادهای بیحسی موضعی به همراه کمپرس یخ استفاده شود.

 

تکنیک های انجام کربوکسی تراپی

دریافت نتیجه مطلوب از کربوکسیتراپی بستگی به تعداد جلسات درمان، فواصل بین جلسات، تعداد تزریق در هر جلسه، حجم گاز در هر تزریق، حجم کل گاز تزریقی در هر جلسه، فشار گاز و فاصله بین نقاط تزریق دارد که تمامی این اطلاعات و متغیرها در دستگاه های کربوکسی قابل مشاهده است.

وسعت موضع مورد نظر برای کربوکسی تراپی و شرایط بیماران با هم متفاوت است، برنامههای پیشفرض برای عموم بیماران در نظر گرفته شدهاند. در صورتی که کاربر تشخیص دهد حجم گاز تزریقی در هر جلسه برای بیمار

کافی نیست میتواند برنامه پیشفرض را در یک جلسه تکرار کند.

فرآیند کربوکسی تراپی زود بازده نیست. برای دستیابی به نتیجه مطلوب، جلسات درمان با فواصل زمانی منظم تکرار شود.

انواع‌ تزریق

پس از آماده سازی دستگاه و بیمار طبق دستورالعملهای داده شده تزریق در موضع مورد نظر انجام میشود.زاویه تزریق و نوع سوزن برای هر درمان متفاوت است. عموما برای جوانسازی، تزریق زیرجلدی و سطحی، و برای لیپولیز چربی، تزریق به صورت عمقی انجام میشود.برای تزریق سطحی با ایجاد کشش در پوست به وسیله دست، تزریق بهتری انجام میشود.

عوارض‌ کربوکسی‌ تراپی

شایعترین عارضه بعد از کربوکسیتراپی به خصوص در ناحیه دور چشم به وجود آمدن التهاب و ورم است. ورم ناشی از ورود سوزن به بدن و تزریق گاز CO2 به طور طبیعی بعد از گذشت ا الی ۳ ساعت کامل از بین میرود. خطای کاربر و دستگاه در تزریق گاز میتواند باعث ایجاد التهاب ماندگار شود. تزریق CO2 به همراه هوا، سوزن آلوده، تمیز نبودن پوست و … باعث بروز این عارضه میشوند. دستگاه کربوکسیتراپی مدایون خطای انسانی را به حداقل میرساند. همچنین فناوری به کار رفته در دستگاه امکان تزریق خالص CO2 و کنترل فشار گاز را فراهم آورده است. رعایت نکات بهداشتی نظیر استفاده از سوزن استریل و یکبار مصرف، استفاده از فیلتر، ضدعفونی کردن پوست بیمار و استفاده از ماسک و دستکش به عهده کاربر است.

چربی های‌ موضعی

کربوکسی تراپی در لاغری موضعی (برنامه Localized Fat) به بهبود متابولیسم بدن و دفع چربی کمک میکند، همچنین برای مواضعی مثل غبغب (برنامه Double Chin Reduction ) نتیجه بخش است. زاویه تزریق در چربیهای موضعی و غبغب 45 الی ۹0 درجه بسته به بافت چربی است و سوزن حتما باید وارد درم شده باشد. سوزن 1۳ میلیمتری با گیج ۲7 یا ۳0 برای این کار مناسب است. تعداد تزریق و حجم گاز تزریقی بنابر میزان چربی فرد متفاوت است. کاربر میتواند با تقسیم موضع چربی با توجه به بافت چربی بیمار برنامه پیشفرض را تکرار کند تا تمام موضع پوشش داده شود. برای تزریق در نقاط بالای شکم، جهت سر سوزن به سمت پایین، و برای تزریق در نقاط پایین شکم، جهت سر سوزن به سمت بالا باشد. در افرادی که دچار چاقی مفرط هستند و یا جراحیهایی مثل سزارین انجام دادهاند که باعث چسبندگی در بافت شده، کربوکسی تراپی قبل از جراحی لیپوساکشن (برنامه Pre Liposuction) به کم شدن چسبندگیها و دریافت نتیجه مطلوب کمک میکند. همچنین بعد از جراحی لیپوساکشن(برنامه Post Liposuction)، کربوکسیتراپی برای دفع چربیهای باقیمانده و فرمدهی بیشتر روش مناسبی است. کربوکسی تراپی در بهبود زخم باز و فعال (برنامه Ulcer) مؤثر است. زاویه تزریق 15 الی ۲0 درجه و سطحی، با سوزن 4 میلیمتری گیج ۳0 انجام شود. در درمان اثر زخم (برنامه Scar Attenuation)، سوزن کربوکسیتراپی رشتههای فیبروز را پاره کرده و گاز با پر کردن فضای میانی، مانع جوش خوردن مجدد فیبروزها میشود. میتوان سوزن نوکور یا کانولاهای مخصوص سابسیژن را به عنوان نیدل کربوکسیتراپی استفاده نمود. زاویه تزریق 15 الی ۲0 درجه و سطحی باشد. اگر نتیجه مطلوب تنها با کربوکسیتراپی دریافت نشود و اسکارها فرورفتگی عمیق داشته باشند تزریق فیلر به مقدار خیلی کم بنا به تشخیص پزشک قابل انجام است. برای تکمیل درمان لایه برداری پوست با دارو و یا با میکرودرم انجام میشود. برای درمان زخمهای هایپرتروفیک و ضایعات پوستی بزرگ درمان با پلاسماتراپی پیشنهاد میشود همچنین کربوکسی تراپی در بهبود اثر پلاسماتراپی بسیار مؤثر عمل میکند. اگر ضایعه خیلی بزرگ نباشد ممکن است با کربوکسی تراپی به تنهایی برطرف شود. کربوکسی تراپی پسیورازیس (برنامه Psoriasis) در کنار درمانهای اصلی نتیجه مطلوبی دارد.. زاویه تزریق 15 الی ۲0 درجه و سطحی، با سوزن 4 میلیمتری گیج ۳0 انجام شود.

مزایای کربوکسی تراپی: درمان تیرگی دور چشم بهبود ظاهر استرچ مارک ( ترک های پوستی) برطرف کردن چین چروک ها و خطوط و خطوط ریز دور دهان و خط اخم و خط خنده کاهش سلولیت کاهش توده چربی موضعی بهبود ظاهراسکارهای ناشی از سوختگی،آکنه و جراحی جلوگیری از ریزش مو درمان پسوریازس جلوگیری از شل شدگی و افتادگی پوست پروک های صورت و دورچشم جوانسازی پشت دست و گردن قبل و بعد از لیپوساکشن کاهش درد و اسپاسم عضله درمان زخم جوان سازی واژن

 خرید دستگاه کربوکسی تراپی مدایون:

این دستگاه یکی از پیشرفته ترین دستگاه کربوکسی تراپی میباشد که توسط شرکت نیک فناوران پلاسما تولید شده است. این دستگاه در مدل  شده است که پیشرفته .صفحه لمسی این دستگاه به شما این امکان را می دهد تا بتوانید راحتی استفاده راانجام دهید. برای هر قسمت مورد تظر منوی خاصی در نظر گرفته شده است که باتوجه به آن قدرت گاز ورودی زیاد و یا کم میشود.توسط این ستگاه میتواند با دقت cc 1 تزریق انجام دهید.

صرافی ارز دیجیتال

منبع: الف

کلیدواژه: کربوکسی تراپی موضع مورد نظر انجام میشود نتیجه مطلوب فرا یند

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.alef.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «الف» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۱۲۲۲۳۵۶ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

کارآفرینی برای ۲۰۰ بانوی بلوچ توسط راهبر شغلی کمیته امداد

به گزارش خبرنگار مهر، چشیدن طعم یتیمی تا زندگی در فقر و سختی به جای اینکه او را دلسرد و خسته کند، از او یک بانوی سختکوش و پرتلاش ساخته است. بانویی خوشفکر که حالا یک کارآفرین است.

از پارچه و نخ‌های رنگارنگ هنر خلق می‌کند و این هنر دیرینه سوزن‌دوزی بلوچی را همچون گنجی ارزشمند از آبا و اجداد خود به یادگار دارد و زنان دیگر را با آن توانمند و شاغل کرده است و حتی تا زندان‌ها برای کمک به دستان ناتوان می‌شتابد، با سوزن‌دوزی توانمندشان می‌کند.

«آمنه درخشان» راهبر شغلی کمیته امداد است و از فعالیت‌هایش می‌گوید: شش سال است که در رشته سوزن‌دوزی با کمیته امداد همکاری دارم. پیش از آن در شهرستان خاش در سیستان و بلوچستان فعالیت داشتم و حالا در استان گلستان هستم. ۲۰ زن سرپرست خانوار را به طور مستقیم در سوزن‌دوزی بلوچی و تعدادی را در دیگر شاخه‌های صنایع دستی مشغول به کار کرده‌ام.

وی که خود ریشه و اصالت بلوچی دارد، می‌افزاید: نسل در نسل به سوزن‌دوزی بلوچی مشغول بودیم به طوری که خاله من مدال افتخار از یونسکو دارد و خارج از ایران سوزن‌دوزی‌های معروفی دارد. هنری که حالا کمتر کسی است که آن را نشناسد و در کاخ سعدآباد هم سوزن‌دوزی‌های بلوچی نگهداری می‌شود.

این خانم کارآفرین دسترسی به نخ‌های سوزن‌دوزی در استان گلستان را یکی از چالش‌های کار خود می‌داند و می‌گوید: نخ‌هایی که از سیستان و بلوچستان به دست ما می‌رسد بسیار گران است، مشکل ما تأمین مواد اولیه است. برای یک خانم سرپرست خانوار باید ۲ میلیون تومان مواد اولیه سوزن‌دوزی تهیه کنم.

وی می‌افزاید: برای سهولت در تأمین مواد اولیه مورد نیاز زنان سرپرست خانوار و همچنین راه‌اندازی فروشگاهی برای عرضه مستقیم محصولات مددجویان نیاز به سرمایه زیادی دارم که امیدوارم کمیته امداد با ارائه تسهیلات لازم من را در این مسیر کمک کند. تاکنون ۲۰۰ بانوی سرپرست خانوار را مشغول به کار کرده‌ام و استمرار تولید محصول برای همه ما مهم است. حتی به زندان‌ها می‌روم و زنان سرپرست خانوار را که محکم به کیفر حبس شدند، آموزش و مشغول به کار کردم و در این شرایط به منابع مالی کافی نیاز دارم.

درخشان کار کردن با زنانی که در طوفان‌های زندگی مستحکم ایستاده‌اند را دوست دارد و می‌گوید: من هفت سال است که سرپرست چهار فرزند خودم هستم و درک می‌کنم اینها مادر هستند و تنها امید بچه‌های خود هستند. این زنان سرپرست خانوار همزمان پدر و مادر فرزندان خود هستند و به خاطر سختی که زندگی به من تحمیل کرد وارد این کار شدم تا بتوانم باری از دوش زنان بردارم.

حالا کمیته امداد خودش ضامن زنان سرپرست خانوار می‌شود تا بتوانند وام اشتغال‌زایی دریافت کنند. من خودم مددجوی کمیته امداد بودم؛ وقتی در هفت سالگی پدر و مادرم را از دست دادم. از همان موقع تحت حمایت کمیته امداد و در کنار پدربزرگ و مادر بزرگم زندگی کردم و حالا راهبر شغلی کمیته امداد هستم‌. دوست دارم مادرهایی که بار زندگی را به تنهایی بر دوش دارند در مسیر خود ناامید نشوند و بدانند با تلاش و کوشش می‌توانند فردای بهتری را برای خود و فرزندانشان بسازند.

کد خبر 5648146 مهناز قربانی مقانکی

دیگر خبرها

  • نشانه های خاموش ابتلا به ام اس
  • علائم هشدار دهنده کبد چرب چیست؟
  • ترابی و تراپی برای عبور از جام جهانی (عکس)
  • کارآفرینی برای ۲۰۰ بانوی بلوچ توسط راهبر شغلی کمیته امداد
  • بیماری‌های ویروسی و میکروبی علت عفونت گوش کودکان
  • باید‌ها و نباید‌های حجامت
  • دستگاه‌های تشخیصی درمانی از نیازهای اصلی خراسان جنوبی است
  • علت و عوارض عفونت گوش در کودکان
  • لزوم همکاری همه دستگاه‌ها در برگزاری هر چه بهتر همایش ملی جوانی جمعیت
  • پیشگیری از بروز بیماری‌های خود ایمنی با نانو ذرات