با تمریناتی که می‌بینم آقای اسکوچیچ برگزار می‌کند روزبه‌روز شرایط تیم بهتر می‌شود. اسکوچیچ دارد به بچه‌ها تاکتیک‌های خیلی جدید یاد می‌دهد و برنامه‌های خاصی دارد.

به گزارش ورزش سه ، علیرضا بیرانوند بعد از آنکه چند بازی تیم‌ملی را به‌دلیل مصدومیت از دست داد در مسابقه دوستانه مقابل سوریه به میدان رفت و عملکرد درخشانی هم از خود به نمایش گذاشت.

او با چند مهار خوب و دو پاس بلند برای مهاجمان، یکی از بازیکنان برتر زمین بود تا یک‌بار دیگر آمادگی‌اش را به رخ دیگر رقیبان بکشد. دروازه‌بان آنتورپ بلژیک که حالا دوباره حضورش را در پست شماره‌یک تیم‌ملی تثبیت کرده به سؤالات همشهری پاسخ داده است:

بعد از بازی با سوریه خیلی‌ها نکته مثبت این مسابقه را حضور مجدد و پرقدرت شما در دروازه تیم‌ملی می‌دانند. نظر خودت در مورد این مسئله و روند فنی بازی با سوریه چیست؟

واقعا بازی سختی بود چون سوریه به‌هرحال تیم خوبی است. شرایط من هم خدا را شکر خیلی خوب بود چون بدون هیچ مصدومیتی وارد اردوی تیم ملی شدم. البته زیاد هم از تیم ملی دور نبودم. فکر کنم 2بازی بود که با هماهنگی کادر فنی و به‌خاطر مصدومیت نتوانستم در اردو باشم. اما خدا را شکر در شرایط خیلی خوبی برگشتم و توانستم به تیم‌ملی کمک کنم. شرایط تیم‌ملی هم الان خیلی خوب است. حالا دیگر مردم باید برایمان دعا کنند. شرایط سختی است. انشاءالله بتوانیم مردم را خوشحال کنیم و اتفاقات خوبی بیفتد.

با وجود پیروزی مقابل سوریه از سبک بازی تیم ملی انتقادات زیادی شد. نظر شما در این‌باره چیست؟

من هم اتفاقا خواندم. بعضی سایت‌ها را می‌دیدم که نوشته بودند از سبک بازی تیم‌ملی راضی نیستند ولی من خودم واقعا خیلی راضی بودم، مخصوصا در نیمه اول. در نیمه دوم شاید به قول آقای اسکوچیچ کمی از هماهنگی لازم دور شدیم ولی با تمریناتی که می‌بینم آقای اسکوچیچ برگزار می‌کند روزبه‌روز شرایط تیم بهتر می‌شود. اسکوچیچ دارد به بچه‌ها تاکتیک‌های خیلی جدید یاد می‌دهد و برنامه‌های خاصی دارد. مطمئن باشید اتفاقات خیلی خوبی برای تیم‌ملی می‌افتد. الان وقت انتقاد نیست. همه می‌دانیم شرایط خیلی سخت است. من انتظارم از رسانه‌ها این است که واقعا حمایت کنند. می‌بینم مثلا می‌نویسند که سوریه با تیم دومش آمد. درحالی‌که اصلا این خبرها نیست. سوریه تیم قدرتمندی است. به‌هرحال هر تیمی درون خود پوست‌اندازی دارد. بازیکنان جدید می‌آورند. باید بگویم تیم‌ملی ما هم بازیکنان جدید داشت و پنج شش بازیکن جدید دعوت شده‌اند.

یعنی اعتقاد داری ما هم در تیم‌ملی پوست‌اندازی داشتیم؟

بله مثلا دفاع راست و چپ ما نخستین بازی‌شان را برای تیم‌ملی انجام می‌دادند. آنها این فرصت را داشتند که خودشان را در قالب تیم‌ملی نشان دهند. از رسانه‌ها می‌خواهم که واقعا حمایت کنند تا قدرت تیم‌ملی به تمام تیم‌های آسیایی نشان داده شود. خدای نکرده نیایند تیم‌ملی را مقابل رقبایش ضعیف نشان بدهند. مثلا بحرین همین چند وقت قبل باخته بود، من دیدم رسانه‌ها زدند بحرین با تیم دوم خود باخت! چه دلیلی دارد اینگونه بنویسند؟ چه اصراری است که این موضوع بازتاب گسترده داده شود! این چیزها اصلا خوشحال‌کننده نیست. دنبال کردن این اخبار می‌تواند جو تیم ملی را به هم بریزد. من خودم این اتفاقات را می‌بینم واقعا ناراحت می‌شوم. امیدوارم از امروز شروع به حمایت کنند و به تیم‌ملی روحیه بدهند تا اتفاقات خوبی بیفتد.

برخی از کارشناسان فوتبال خیلی به شرایط این روزهای تیم ملی امیدوار نیستند و معتقدند اگر تیم ملی موفق شود روی توانایی تک‌ستاره‌هایی نظیر خودت است.

همه ما باید زحمت بکشیم، تلاش کنیم و تمرکز داشته باشیم. واقعا شرایط سخت است. بحرین هم میزبان است. تیم ملی یک نفر یا دو نفر نیست. 24-23 نفریم که همگی باید زحمت بکشیم و با تمرکز تمرینات خیلی‌خوبی انجام دهیم. من در این اردو نخستین بارم بود که با آقای اسکوچیچ تمرین می‌کردم و خدا را شکر دیدم که خیلی دارند زحمت می‌کشند. دائما در اتاق میتینگ و آنالیز بودند و حریفان را آنالیز می‌کردند. با کادری که آوردند دارند خیلی تلاش می‌کنند و من مطمئنم موفق می‌شویم. مطمئنم چون تمام بازیکنان خیلی خوب و باکیفیت‌اند و همه در تیم‌هایشان بهترین عملکرد را دارند.

گرمای خردادماه بحرین و اتفاقات حاشیه‌ای که بحرینی‌ها در بازی رفت برای ما پیش آوردند بیشتر نگران‌مان می‌کند. نظرت در این‌باره چیست؟

بله. شرایط خیلی سختی است. فکر می‌کنم قبل از اینکه به بحرین برویم یک اردوی هفت هشت روزه داریم که آب‌وهوای محل اردو شبیه بحرین خواهد بود. حالا یا کیش خواهد بود یا قطر یا دوبی. مطمئنا اردو باید یک جایی باشد که آب‌وهوایش شبیه بحرین باشد. در کل می‌دانم که اتفاقات خیلی‌خوبی می‌افتد. مردم برایمان دعا کنند.

در بازی رفت که به بحرین رفتید امکانات‌شان خوب بود؟

آن زمان کرونا وجود نداشت و هواداران هم آمده بودند. واقعا اذیت شدیم. بیشتر هم از لحاظ روحی و روانی اذیت شدیم. به سرود کشورمان بی‌احترامی کردند و وقتی عکس‌العمل بچه‌ها را می‌دیدم مشخص بود که از لحاظ روحی‌روانی عذاب می‌کشند. اما مطمئن باشید این بار می‌رویم که دست پر برگردیم و هیچ چاره‌ای هم جز این نداریم. یعنی باید نتایجی بگیریم که تیم‌ملی به‌عنوان تیم اول صعود کند.

به‌نظرت چرا تیمی که دوره قبل بعد از برزیل به‌عنوان دومین تیم به جام‌جهانی صعود کرد دچار این سراشیبی شد که حالا صعودش از مرحله اول مقدماتی هم سخت شده است؟

خب فوتبال بالا و پایین زیاد دارد. برای همه تیم‌ها این اتفاقات می‌افتد. حالا یک رکوردی بود که در دوره قبل زدیم اما الان واقعا شرایط سخت شده است. می‌دانم که مردم از ما انتظار دارند. این بار شاید نتوانیم جزو نخستین تیم‌ها باشیم ولی مردم عزیز مطمئن باشند و خیالشان راحت باشد که در نهایت صعود می‌کنیم.

بعد از بازی با سوریه به رکورد 24کلین‌شیت در تیم‌ملی رسیدی و از رکورد مرحوم ناصر حجازی عبور کردی. حالا در رده چهارم دروازه‌بان‌های تیم‌ملی هستی و احتمالا به‌زودی رکوردهای جدیدتری هم از خودت به‌جا خواهی گذاشت. چه احساسی داری؟

مطمئنا افتخار بزرگی است و اتفاق مهمی در زندگی ورزشی من حساب می‌شود. قبل از بازی با سوریه نمی‌دانستم اگر کلین‌شیت کنم از رکورد مرحوم حجازی رد می‌شوم. بعد از بازی دیدم سایت‌ها و رسانه‌ها زده بودند. به‌هرحال من فقط به بازی فکر می‌کنم. تمرکزم فقط روی موفقیت تیم‌ملی است و هیچ‌وقت آرزو نداشتم که رکورد کسی را بشکنم. قبلا هم گفته‌ام علیرضا بیرانوند هیچ آرزویی ندارد. فقط تا جایی که می‌توانم تلاش می‌کنم و زحمت می‌کشم، این موفقیت‌ها خودشان یکی‌یکی به‌دست می‌آیند. من سعی خودم را می‌کنم و رو به جلو می‌روم. ان‌شاءالله که اتفاقات خوبی برایم بیفتد.

در تیم آنتورپ بلژیک بعد از فراز و نشیب‌هایی که داشتی در نهایت به ترکیب اصلی رسیدی اما مصدومیت‌ها هم خیلی آزارت داد. شرایط کلی‌ات هم‌اکنون چطور است؟

بله ابتدا شرایط سختی در آنتورپ داشتم اما خدا را شکر از نیم‌فصل دوم توانستم استارت بازی کردن را بزنم. بازی‌های خیلی‌خوبی انجام دادم ولی متأسفانه در بازی با رنجرز در لیگ اروپا بود که مصدوم شدم. باز خودم را رساندم اما متأسفانه دوباره دچار مصدومیت خیلی بدی شدم و سه چهار بازی متوالی را از دست دادم. به هرحال بعد از آن نیاز به ریکاوری داشتم که نتوانستم بازی کنم. ولی الان با شرایط خیلی خوبی به بلژیک می‌روم چون با تیم‌ملی بوده‌ام و در شرایط بازی قرار دارم. ان‌شاءالله که بتوانم بهتر کار کنم و با جلب نظر کادر فنی دوباره فیکس شوم.

با توجه به شرایطی که در بلژیک داری قصد نداری باشگاهت را عوض کنی؟

نه، به‌نظرم در آنتورپ شرایط خوبی دارم. البته بستگی به‌نظر باشگاه هم دارد. باشگاه یک قرارداد سه چهار ساله با من بسته و هر اتفاقی که بیفتد به قراردادم پایبندم. البته این را هم بگویم جایی که بدانم به روند کارم لطمه می‌خورد یعنی شرایط بازی کردن را از دست می‌دهم تصمیم جدیدی می‌گیرم. باید ببینم چطور می‌شود. بازی‌های مقدماتی جام‌جهانی و خود جام‌جهانی نزدیک است. باید در تیم باشگاهی‌ام بازی کنم و مطمئنا هر وقت در شرایط بازی باشم می‌توانم به تیم‌ملی کمک کنم.

در کل از پیوستن به تیم آنتورپ راضی هستی؟

بله. تیم خیلی بزرگی است. ما در لیگ اروپا بازی کردیم. آن هم مقابل تیم‌های بزرگی مانند تاتنهام و رنجرز. الان تیم دوم لیگ بلژیک هستیم و فکر می‌کنم دو سه بازی دیگر به پلی‌آف اول بلژیک می‌رویم. در کل آنتورپ تیم خیلی‌خوبی است که قهرمان جام‌حذفی بلژیک شده و بازیکنان خوبی هم دارد.

وضعیت مطالباتت از پرسپولیس چه شد؟

موضوع را به وکیلم سپردم و او دارد کارها را پیش می‌برد. به‌هرحال یک پولی است که حق طبیعی من است آن را بگیرم. من برای پرسپولیس زحمت کشیده‌ام. پرسپولیس هم می‌داند که واقعا این پول حق من است. چون می‌توانستم کاری کنم که از انتقالم حتی یک یورو هم دست پرسپولیس را نگیرد ولی 700هزار یورو به خزانه این باشگاه واریز کردم. می‌دانستم پرسپولیس شرایط سختی دارد. از طرفی برانکو هم شکایت کرده بود و برای اینکه نگذارم پنجره نقل‌وانتقالات باشگاه بسته شود این کار را کردم. به‌خاطر اینکه برایم زحمت کشیدند و بزرگم کردند. حالا هم امیدوارم پول من را بدهند. پرونده را به‌دست وکیلم دادم و نمی‌دانم تا کجا جلو رفته است. فقط امیدوارم هر اتفاقی که می‌افتد هم برای من خوب باشد هم برای پرسپولیس.

بعد از سال‌ها زحمت در پرسپولیس و اینکه بعد از جدایی 700هزار یورو هم برای باشگاه سود داشتید، به‌نظر می‌رسید مدیریت سابق باشگاه به نوعی می‌خواستند شما را مقابل هواداران قرار دهند.

هواداران می‌دانند علی بیرانوند آدم رکی است. اصلا اینطور نیست که یک مدیر بتواند بیاید مرا جلوی هواداران بگذارد. هواداران مرا خوب می‌شناسند. می‌دانند وقتی عصبی می‌شوم چقدر حرف‌هایم را رک می‌زنم. اینها را ثابت کرده‌ام. همیشه هم گفته‌ام از هیچ‌کس هم نمی‌ترسم. دارم زحمت می‌کشم. نه کسی پشتم است، نه کسی پارتی‌ام. یک مصاحبه‌هایی علیه مدیران قبلی پرسپولیس کرده‌ام که هر اتفاقی می‌افتد هواداران حرف‌هایم را به‌عنوان مثال و ضرب‌المثل پخش می‌کنند که بیرانوند یک حرفی زد و حرفش چقدر درست بود.

منبع: بیتوته

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.beytoote.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «بیتوته» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۱۵۰۹۲۴۸ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

احمدی‌نژاد: فنر مردم به زودی در خواهد رفت/ از کسی نمی‌ترسم و حرف می‌زنم

درخواست روسیه از ایران درباره دریای خزر

احمد توکلی: ۶۰ درصد جمعیت کشور زیر خط فقر هستند / وضع مملکت این‌قدر بد نبوده

پاسخ جنجالی مقام وزارت بهداشت درباره واکسن ایرانی؛ «شما نزن، اجباری نیست»!

عفو بین‌الملل: اسرائیل مانع واکسینه شدن فلسطینیان می‌شود

خبر بعدی:

واکنش تند مصطفوی به رئیس فدراسیون | انتخاب‌هایت بچه‌گانه‌ بود | تیم ملی به جام جهانی نمی‌رود!

به گزارش همشهری‌آنلاین، داریوش مصطفوی، رئیس پیشین فدراسیون فوتبال راجع به انتصابات اخیر شهاب‌الدین عزیزی‌خادم در فدراسیون فوتبال به تسنیم گفت: در کشوری که این همه آدم بزرگ وجود دارند و می‌توانند به تیم ملی کمک کنند، ‌انتصابات عجیبی انجام شده است. در فوتبال یک کشور همه چیز، در تیم ملی خودش را نشان می‌دهد. باید فوتبال ایران در مسیری قرار بگیرد که بتواند بحرین و عراق را شکست دهد ولی هیچ برنامه‌ای که بتوانیم این اتفاق مهم را رقم بزنیم وجود ندارد یا حداقل من نمی‌بینم.

مصطفوی تاکید کرد: یک بچه ۴ ساله هم این انتخاب‌ها را نمی‌کند. ما با کسی تعارف نداریم. آقایی که به عنوان سرپرست تیم ملی منصوب شده می‌تواند آزمون، طارمی، بیرانوند و انصاری‌فرد و حاج‌صفی را مدیریت کند؟ آیا بازیکنان، خورشیدی را بهتر می‌فهمند یا زبان اشاره حشمت مهاجرانی و محمد خاکپور را؟ من اصلا درباره انتصابات فدراسیون حرفی ندارم ولی اگر زمانی کار گیر کرد، حرف‌های زیادی به عنوان یک فوتبالی که ۶۰ سال پیش بازیکن تیم ملی بوده دارم و از حق کشورم نمی‌گذرم.

رئیس پیشین فدراسیون با بیان اینکه «شأن فوتبال ما خیلی بالاتر از این حرف‌هاست» گفت: با وجود این همه آدم‌ بزرگ و پیشکسوت و چهره بین‌المللی که داریم، با این تصمیمات، دستی دستی تیم ملی را از جام جهانی کنار می‌گذاریم. این نشان می‌دهد رئیس فدراسیون فوتبال اصلاً در باغ نیست. همیشه گفته‌ام افراد اول باید کار کنند، بعد آنها را قضاوت کنیم ولی سالی که نکوست از بهارش پیداست.

کد خبر 594037 برچسب‌ها عزیزی خادم- رئیس فدراسیون فوتبال تیم ملی فوتبال ایران فوتبال جام جهانی قطر ۲۰۲۲

دیگر خبرها

 • انتقاد تند سایت نزدیک به «علیرضا زاکانی» از سیدحسن خمینی/ اول عذرخواهی بعد سخنرانی
 • «دنیای ویولنسل»؛ شاهین عابدی زاده چاورچی؛ انتشارات سرود همآوازی موسیقی ایرانی با ساز غربی
 • معاون دادستان اهواز: بازداشت برگزارکنندگان مراسم عزا یا عروسی در اهواز
 • حذف کیمیا علیزاده از قهرمانی اروپا زیر پرچم تیم پناهندگان
 • (ویدئو) شلیک توپ به احترام شاهزاده فیلیپ
 • انتقاد تند داریوش مصطفوی از عزیزی‌ خادم؛ بچه ۴ ساله هم این انتخاب‌ها را نمی‌کند/ دستی دستی داریم تیم ملی را از جام جهانی کنار می‌گذاریم
 • آلودگی هوا در لرستان به ۳ برابر حد مجاز رسید
 • کسب رتبه های برتر گروه سرود شهید پایدار در جشنواره آوای بی نشان ها 
 • عیسی آل‌کثیر در موقعیت بی‌وزنی!
 • بیژن مقدم بیرانوند مدیر امور شعب بانک ملی منطقه ۲کشور شد
 • واکنش تند رییس سابق فدراسیون فوتبال به تصمیمات عزیزی خادم | انتخاب‌هایت بچه‌گانه‌ بود | تیم ملی به جام جهانی نمی‌رود!
 • انتقاد تند مصطفوی از عزیزی‌ خادم؛ بچه ۴ ساله هم این انتخاب‌ها را نمی‌کند/ خورشیدی می‌تواند آزمون، طارمی و حاج‌صفی را مدیریت کند؟
 • بی احترامی عجیب تشریفات ریاست جمهوری ترکیه به بالاترین مقام اجرایی اروپا
 • ارسال پیشنهاد ایجاد ۱۱ شهر و بخش جدید در لرستان به کمیسیون دولت
 • یادی از شهدا در حرم حضرت معصومه (س)
 • سپهبد صیاد شیرازی؛ پرچم‌دار وحدت و یکپارچگی نیروهای مسلح
 • تجلیل از اعضای گروه سرود 51 نفره الهادی و اهل کسای اردبیل+عکس
 • این چهره نظامی معروف؛ پرچم‌دار وحدت و یکپارچگی نیروهای مسلح بود
 • بی احترامی عجیب تشریفات ریاست جمهوری ترکیه به بالاترین مقام اجرایی اروپا + فیلم