همه ما بعضی اوقات برای انجام کارهایمان کمی شلخته می شویم. هنگام کار با چسب ها، اپوکسی ها و ... امکان ریزش و سرریز شدن وجود دارد و در نتیجه لکه هایی از چسب ایجاد می شود و باقی می ماند. با این حال، چسب های فوق العاده چند منظوره قدرتمند، با استفاده از موادی که معمولاً در کارگاه یا اطراف خانه شما یافت می شود، قابل برداشتن هستند.

با آماده بودن برای واکنش سریع با دانش فنی، در وقت و سطح خود صرفه جویی کنید. ناطقان: هر چقدر هم مراقب باشید، هنگام استفاده از چسب، نشت، سرریز و کاربردهای نا به جا اتفاق می افتد. خوشبختانه، بیشتر وسایلی که برای از بین بردن چسب، شما نیاز دارید در کمد شماست. برای تکنیک های پاک کردن چسب ناخواسته از فلز، پلاستیک، شیشه، پارچه، چرم، بتن و سایر مواد رایج، آموزش ما را دنبال کنید.


نحوه از بین بردن چسب از هر سطحی

همه ما بعضی اوقات برای انجام کارهایمان کمی شلخته می شویم. هنگام کار با چسب ها، اپوکسی ها و ... امکان ریزش و سرریز شدن وجود دارد و در نتیجه لکه هایی از چسب ایجاد می شود و باقی می ماند. با این حال، چسب های فوق العاده چند منظوره قدرتمند، با استفاده از موادی که معمولاً در کارگاه یا اطراف خانه شما یافت می شود، قابل برداشتن هستند. با آماده بودن برای واکنش سریع با دانش فنی، در وقت و سطح خود صرفه جویی کنید.

 
نحوه از بین بردن چسب از فلز

برداشتن چسب ناخواسته از فولاد، آلومینیوم یا سایر فلزات رایج نیاز به توجه دقیق دارد، اما لازم نیست یک چالش باشد. در اینجا چند نکته ساده برای حذف چسب از فلز آورده شده است.

 

1- همیشه با پاکسازی هرگونه آلودگی یا باقی مانده از محل با آب و پارچه شروع کنید. تمام تکنیک ها روی سطوح تمیز بهتر کار می کنند.

 

2- یک پارچه تمیز یا پنبه را در استون خالص خیس کنید. اگر استون خالص مفید نیست، پاک کننده لاک ناخن را امتحان کنید. پارچه یا پنبه را روی چسب فشار دهید تا حل شود. و آن را کاملاً پاک کنید.

 

3- سعی کنید آن را با چاقوی بتونه یا تیغ جدا کنید. با این تکنیک مراقب باشید تا از خراشیدن یا کشیدن فلز جلوگیری کنید. سعی کنید ابتدا چسب را با تمیز کننده خانگی همه کاره نرم کنید.

 

4- برای یک جایگزین سخت تر برای استون، الکل غیر طبیعی، مایعات سبک تر یا پراکسید هیدروژن را آزمایش کنید. از یک پارچه یا پنبه استفاده کنید، نگه دارید تا چسب حل شود، سپس پاک کنید.

 
نحوه ی از بین بردن چسب از فلز رنگ شده

از بین بردن چسب از فلز رنگ شده نیز فرایند مشابهی را دنبال می کند اما به حلال کمی قوی تری نیاز دارد.

 

دوباره، با یک سطح تمیز شروع کنید. سپس، محل مورد نظر را با یک روان کننده اسپری بپوشانید. بگذارید تا خیس بخورد و سطوح فراتر از چسب را بزنید و آن را پاک کنید. گاز مایع بوتان فندک نیز ممکن است این کار را انجام بدهد.

 

برای تراشیدن چسب از کارت پلاستیکی، چاقوی بتونه ی پلاستیکی یا چیزی با لبه ی تیز پلاستیکی استفاده کنید. از فشار محکم و ضربات نرم استفاده کنید تا اینکه چسب کاملاً پاک شود. برای برخی از سطوح ، مانند نمای خارجی اتومبیل، ممکن است بخواهید سطح آن را واکس بزنید.

 

نکته! برای جایگزینی ملایمتر برای این حلال های قدرتمند، همین روش را با استفاده از روغن نباتی امتحان کنید. 
نحوه ی از بین بردن چسب از پلاستیک

برای از بین بردن چسب از پلاستیک نیاز است که شما در مورد پلاستیک خود اطلاعاتی داشته باشید. در صورت امکان، همیشه ابتدا هر محصولی را در یک نقطه ای که مشخص نیست آزمایش کنید تا واکنش آن را ببینید، زیرا درجه های مختلف پلاستیک واکنش متفاوتی نشان می دهند. برای هشدارها حتما دستورالعمل های محصول را بخوانید.

 

برای یک رویکرد ملایم، روغن نباتی یا مرطوب کننده ی پوست را امتحان کنید. از پارچه ای آغشته به آن ها استفاده کنید و آن را مرتباً آغشته به مرطوب کننده و یا روغن نباتی کرده و چسب را با آن اشباع کنید. بگذارید چسب خیس بخورد، سپس آن را با پارچه تمیز کنید. همچنین سرکه می تواند چسب سخت شده را از پلاستیک پاک کند. محل را فقط با سرکه سفید خیس کنید و سپس با استفاده از کارت اعتباری، کفگیر یا لبه ی تیزی آن چسب را جدا کنید. 
نحوه ی پاک کردن چسب از شیشه

برای از بین بردن چسب از سطوح شیشه ای، ترکیبی از روش های دستی و شیمیایی را امتحان کنید. از وازلین، ناخن روب لهستانی، سرکه، و یا روغن (به تناوب، مواد مبتنی بر نفت مانند سس مایونز یا مارگارین) در این نطقه استفاده کنید. چسب را به طور کامل اشباع و با یک کاردک یا پد تمیز کننده از بین ببرید.

 

روش دیگر برای از بین بردن چسب از شیشه، تغییر دما است. محل چسب را با آب گرم خیس کنید و سپس چسب را از بین ببرید. خیساندن لیوان به مدت یک شب در آب گرم و صابون نیز می تواند به شل شدن چسب کمک کند. در صورت عدم موفقیت، استون یا الکل را امتحان کنید، در صورت آسیب دیدن شیشه ابتدا روی یک منطقه کوچک آزمایش کنید.

 

 
تمیز کردن چسب از پارچه

برای از بین بردن لکه های سرسخت چسب از روی پارچه، سعی کنید تا آنجا که می توانید چسب را بتراشید و با لمس ملایم پارچه را تمیز کنید، دقت کنید که پارچه پاره نشود. پارچه را یک شب در آب سرد خیس کنید.


 

پس از خیساندن، مقدار کمی مایع شوینده ی لباسشویی را روی چسب قرار بدهید و با یک برس نرم آن را ماساژ دهید. پارچه را به طور معمول در آب گرم بشویید. اگر چسب ادامه پیدا کرد، سعی کنید استون را روی یک پنبه بمالید و آن را درون لکه ی چسب بزنید. مراقب پارچه های ظریف باشید، زیرا استون می تواند باعث تغییر رنگ شود. دوباره آن را با آب گرم بشویید.


 
 

کار را با تراشیدن آرام چسب با یک چیز لبه تیز شروع کنید تا بتوانید چسب های بیشتری را بدون آسیب رسیدن به چرم پاک کنید. با اسفنجی آغشته به آب گرم و صابون، چسب را آغشته کنید و آن را تمیز کنید و در پایان آن را با پارچه ای تمیز و خشک پاک کنید، در صورت لزوم آن را تکرار کنید.

 

اگر چسب هنوز می چسبد، از استون استفاده کنید. یک پنبه آغشته به پاک کننده لاک ناخن پایه استون را روی چسب بزنید، مراقب باشید که آن را پخش نکنید. اجازه بدهید در چسب نفوذ کرده و شل شود، سپس آن را با پارچه پاک کنید.

 
از بین بردن لکه ی چسب از روی پارچه, از بین بردن لکه ی چسب از روی فلزات, تمیز کردن لکه ی چسب از روی شیشه


چسب های همه منظوره پیوندهای بادوام و مقاوم در برابر آب با بتن ایجاد می کنند. با جلوگیری از یک کاربرد دقیق، ممکن است در نهایت با چسب ناخواسته روی بتن خود مواجه شوید. نترسید، برداشتن چسب آسان است.

 

با حذف فیزیکی چسب سخت شده با چاقوی بتونه یا یک چیز لبه تیز مشابه آن، این کار را شروع کنید. برای کار روی کف های بتونی می توانید از یک تیغ دسته بلند استفاده کنید .

 

آب جوش می تواند چسب را نرم کند. ابتدا فقط آب داغ را امتحان کنید، به این صورت که روی نقطه ای که چسب ریخته آب جوش بریزید و آن را تمیز کنید. اگر تمیز نشد مقدار کمی آمونیاک را با مایع ظرفشویی مخلوط کنید و آن را بشویید.

 

برای چسب هایی که به کف چسبیده اند سعی کنید با اتو آن را گرم کنید. به این صورت که چسب را با حوله ی کاغذی بپوشانید و اتو را روی آن قرار بدهید و بچرخانید تا چسب شل شده و آن را جدا کنید.
برچسب ها: چسب ، ناطقان ، سطوح ، لکه

منبع: ناطقان

کلیدواژه: چسب ناطقان سطوح لکه امتحان کنید استفاده کنید چسب از روی تمیز کنید شروع کنید لکه ی چسب سعی کنید کردن چسب پاک کنید خیس کنید آب گرم چسب ها

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت nateghan.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «ناطقان» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۱۵۱۷۱۴۳ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

احمدی‌نژاد: فنر مردم به زودی در خواهد رفت/ از کسی نمی‌ترسم و حرف می‌زنم

درخواست روسیه از ایران درباره دریای خزر

احمد توکلی: ۶۰ درصد جمعیت کشور زیر خط فقر هستند / وضع مملکت این‌قدر بد نبوده

پاسخ جنجالی مقام وزارت بهداشت درباره واکسن ایرانی؛ «شما نزن، اجباری نیست»!

عفو بین‌الملل: اسرائیل مانع واکسینه شدن فلسطینیان می‌شود

خبر بعدی:

برداشت گندم و جو در شهرستان دشتی آغاز شد

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر،  شیرعلی بهادری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتی بیان کرد: سطوح گندم آبی ابلاغی این شهرستان ۲۶۰۰ هکتار و دیم ۱۱۰۰۰ هکتار بوده، ولی در عمل سطوح کشت شده بالاتر از این میزان است.

او عنوان کرد: به دلیل کمی بارش و نامساعد بودن شرایط جوی درصدی از مزارع گندم دیم قابل برداشت نخواهد بود، ولی سطوح کشت شده گندم آبی بالاتر از پارسال است.

بیشتر بخوانید

گندمکاران بوشهری برداشت محصول را آغاز کردند توزیع بذر گندم در بوشهر/ چشمان کشاورزان به آسمان است بذر‌هایی که غیب می‌شوند +فیلم

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتی ادامه داد: عملیات برداشت گندم با تشکیل کمیته برداشت شهرستان و هماهنگی جهت خرید با ادارات و سازمان‌های تابعه با ۴ مرکز خرید در شهرستان (کارخانه آرد خلیج فارس، مرکز خرید بادامزار، مرکز خرید کاکی و مرکز خرید شنبه به مباشری تعاونی روستایی) آغاز به کار کرده و آمادگی دارند گندم مازاد کشاورزان را خرید کنند.

انتهای پیام/م

دیگر خبرها

 • نصب حسگر روی موبایل برای شناسایی ویروس کرونا
 • نصب حسگر تشخیص کرونا روی گوشی هوشمند
 • آـش سوزی انبار بزرگ ایزوگام و چسب در ارومیه
 • نصب حسگر برای شناسایی ویروس کرونا روی موبایل
 • ماسک‌های تولیدی کشور فاقد مواد سرطان‌‌زا و سمی هستند!
 • امیدمان امسال حمایت از کسب و کار خانگی است
 • تکذیب وجود مواد سمی و سرطان‌زا در پارچه‌های مصرفی ماسک‌های جراحی
 • قهرمانی وزنه ‌برداری بزرگسالان آسیا | برنامه کامل زمانبندی مسابقات اعلام شد
 • وزنه‌برداری قهرمانی آسیا| برنامه کامل زمانبندی مسابقات در ازبکستان اعلام شد
 • وجود مواد سمی و سرطانزا در ماسک‌های آبی رنگ صحت ندارد
 • عدم وجود مواد سمی و سرطانزا در پارچه‌های مصرفی ماسک‌های جراحی آبی رنگ
 • برنامه کامل زمانبندی مسابقات وزنه‌برداری اعلام شد
 • قهرمانی وزنه‌برداری بزرگسالان آسیا| برنامه کامل زمانبندی مسابقات اعلام شد
 • ۱۵ نکته کاربردی خیاطی برای دوخت لباسی بی‌نقص
 • امید آفرینی؛ راز درخشش مردم ایران در بحران کرونا/ ضرورت بسیج همگانی برای از بین بردن ویروس کرونا
 • آتش سوزی انبار چسب میدان شهدا در ارومیه خسارت جانی نداشت
 • اهميت تعمير و سرويس دوره‌اي موتورسيکلت
 • چسباندن آجر به دیوار با چسب نواری! + فیلم
 • قیمت انواع ماسک تنفسی پارچه ای چقدر است؟