در آستانه فرارسیدن ماه مبارک رمضان ویژه برنامه‌های گروه‌های مختلف شبکه چهار سیما معرفی شدند.

به گزارش برنا؛ گروه‌های مختلف برنامه ساز شبکه چهار سیما به مناسبت نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان ویژه برنامه‌های خود را به شرح ذیل اعلام کرده‌اند.

«زندگی پس از زندگی» برنامه ای متفاوت درباره مرگ و عالم ماوراء

شبکه چهارسیما برای لحظات عرفانی افطار، ویژه برنامه تلویزیونی «زندگی پس از زندگی » را هرروز ساعت 18 روی آنتن می برد.

«زندگی پس از زندگی»  روایت افرادی که در تجربه ی مرگ تقریبی ، از کالبد جسم خارج شدند و عالم برزخ را درک کردند و بازگشتند.

در این برنامه با سفر به نقاط مختلف ایران و جهان ، مخاطبان برنامه مهمان روایت های شگفت انگیز تجربه گران مرگ تقریبی از عالم غیب می‌شوند.

این برنامه در 33 قسمت 90 دقیقه ای به تهیه کنندگی  و اجرای عباس موزون در گروه ادب و هنر شبکه چهار سیما تولید می شود.

«زندگی پس از زندگی» در ایام ماه مبارک از شنبه تا جمعه ساعت 18 پخش و  ساعت 1  بامداد و 11:30 ظهر روز بعد بازپخش می شود.

«سوره» ویژه برنامه قرآنی

فصل دیگری از برنامه تلویزیونی قرآنی«سوره» با رویکردی جدید و اُنس بیشتر با معارف قرآن در ایام ماه مبارک رمضان امسال پخش خواهد شد.

رویکرد فصل جدید سوره اختصاص دارد به : قرآن شناسی جریان‌ها، چهره‌ها و اندیشمندان که از جمله نقاط تمرکز این فصل از برنامه تلویزیونی سوره است. در بخش‌های دیگری از برنامه نیز چند مسئله مهم و مورد بحث در جامعه همچون مسئله تغییر، عدالت، اکثریت و اقلیت، ملیّت، مالکیت، نابرابری و .. از دیدگاه قرآن با حضور صاحب‌نظران بررسی شده است.

 برنامه «سوره» به تهیه کنندگی مرتضی روحانی و اجرای مسعود دیانی کاری از گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهار است که هر شب ساعت 22 از شبکه چهار سیما روی آنتن می رود. این برنامه از شنبه تا پنجشنبه ساعت 22 پخش و ساعت 14 بازپخش می شود.

«سحوری» برنامه سحرگاهی

شبکه چهار سیما سحرهای ماه مبارک رمضان امسال نیز با ویژه برنامه سحوری با اجرای استاد ساعد باقری میزبان روزه داران و مخاطبان فرهیخته است. این برنامه که در گروه اجتماعی این شبکه تولید خواهد به تهیه کنندگی میثم محمدحسنی روی آنتن خواهد رفت.

 در این ویژه برنامه مروری خواهیم داشت بر فرازهایی از نهج البلاغه و صحیفه مبارکه سجادیه و دعای ابوحمزه ثمالی که ذهن و روح انسان را در ارتباط با خویشتن و خدا مصفا خواهد کرد و همچنین با نگاه به متون کهن، برای استفاده از بیش از پیش از برکات ماه مبارک رمضان آماده خواهیم شد. از دیگر آیتم های برنامه می توان به گفتگو با خدا با صدای استاد ساعد باقری ، مناجات، یادواره شهدا ، گفتگو با انسان های قوی و ... اشاره کرد.

«سحوری» در سحرهای ماه مبارک رمضان هر شب ساعت 4 بامداد پخش می شود.

آسمنی شبانه با «راز آسمان»

برنامه راز آسمان یه مجموعه ۳۰ قسمتی ۲۰ دقیقه ایی، با نگاه قرآنی به آسمان و کهکشان هاست که توسط چند دانشمند جوان که از اساتید دانشگاه شریف ، تهران ، خواجه نصیر ، برکلی ، کمبریج و .... می باشند، اجرا می شود.

این برنامه با نمایش ۳ بعدی از موضوعات مختلف کیهان ، مکانیک کوانتوم، هوش مصنوعی ، فیزیولوژی، سرطان ، معماری ، موسیقی از نگاه سیستماتیک به موضوعات و‌تفاوت نگاه دانشمندان نجوم می پردازد.

هر برنامه با یک آیه از قرآن کریم که توسط مجری اصلی برنامه آقای دکتر پیمان شریعت پناهی مطرح شده و با همین محور،  برنامه تا انتها پیش خواهد رفت.

اساتید حاضر در برنامه عبارتند از: آقایان دکتر پیمان شریعت پناهی ،دکتر ابوالحسنی ، دکتر تقی زاده ، دکتر رکنی ، دکتر مجید زاده ، دکتر مجید انصاری ،دکتر جواد شمسی  و ... .

«راز آسمان» به تهیه کنندگی مجید شوندی، کاری از گروه دانش شبکه چهار سیماست که هرشب ساعت 23:30 و ساعت ۱۵ روز بعد بازپخش می شود.

«آوای ماه» ، آوای موسیقی مذهبی ایرانی

آوای ماه به کارگردانی مسعود امینی تیرانی و تهیه کنندگی علی اکبر فرجاد نگاهی دارد به موسیقی مذهبی و آیینی در شهرها و روستاهای ایران و تولید گروه ادب وهنر شبکه چهار سیما که در ایام ماه مبارک رمضان، هرروز ساعت 15:30 روی آنتن خواهد رفت.

آواز برای رویت هلال و آغاز ماه رمضان ، مصاحبه با کارشناسان در این زمینه،  منقبت خوانی، نی نوازی، چاووش خوانی، نقاره کرمان، تنبور، مناجات سحر، سفره افطار، مقام سحر، بررسی  موسیقی های عزایی ومراسم عزاداری وموسیقی عزا  وشب قدر در شمال وجنوب کشور، خاطرات نقاره زنها  در ایام ماه مبارک رمضان در سحر ها وایام این ماه مبارک،عبا بافی در بازار نایین وخاطره ی  پیرمرد عبا باف از سحرهای رمضان ، مناجات سحر حاج محمد تقی محمدی  از اذان وسحر خوانی ، دهل نوازی واعلام  اغاز ماه مبارک در میبد ، خاطر مردم  روستایی در گرگان از سحر خوانی ومهمان نوازی در رمضان ، چلک نوازی در روستای ترق در کاشمر خراسان، موسیقی رمضانی در جنوب ایران و ... همه و همه آیین های زیبای ایران هستند که در این برنامه به تصویر کشیده شده اند.

«حدیث سرو»، داستان اصحاب معرفت

حدیث سرو به کارگردانی جواد توانا، زندگینامه و سیره فردی و علمی بزرگان و علما را روایت می کند و هرشب از شنبه تا ۴شنبه ساعت ۲۱ پخش می شود.

مستندهای زندگی نامه  ایت الله حاج رحیم ارباب،  آیت الله میلانی برای پخش در این ایام، آماده شده است.

کارشناسانی همچون : دکتر غلامحسین دینانی ،ایت الله هادی نجفی ، حجت الاسلام باقری، دکتر علی کرباسی زاده، دکتر محمد حسین ریاحی ، دکتر محمد باقر کتابی، دکتر محمد حسین ریاحی ، ابوالقاسم حکیم باشی، ایت الله اسدالله جوادی و ... در این برنامه حضور دارند.

در بخش اول این مجموعه که شامل ۵ اپیزود می باشد خواهیم دید: نقش  اصفهان وحوزه ی آن در تحولات فرهنگی ، عرفانی وفلسفی ، حوزه  ی اصفهان در دوره ی صفویه واثار به جا مانده از بزرگان وفلاسفه ی این دوره-دوره فترت از صوفویه تاقاجاریه -شکوفایی دوباره  در علوم عقلی ونقلی  ..-حاج رحیم ارباب از علمای بزرگ در رشته های علمی -فلسفه -عرفان و در فقه و..بود حضور او در کلاس استادان بزرگش که سبب تحولات بزرگی در زندگی حاج رحیم  ارباب شدند ، تفاوت  شیوه  زندگی حاج رحیم  ارباب  باسایر افراد وعلمای بزرگ  آن روز چراکه وی بسیار خو.ش خلق وصبور بود ، اخلاص در اعمال ورفتار حاج رحیم ارباب -اوتنها به رضای حق  می اندیشید و ...

همچنین در این مجموعه مستند ، طی  ۱۵ اپیزود به معرفی آیت الله میلانی، اساتید ، شاگردان وی و کلاس های ایشان پرداخته خواهد شد.

گفتنی است جمع خوانی قرآنی کریم  هرروز ساعت 6 صبح، شرح دعای صحیفه سجادیه مرحوم مصباح هر روز ساعت 7صبح، مناجات و نجوای عارفانه، مسابقه تلفنی بعد4 هر روز ساعت 13 از دیگر برنامه ها و میان برنامه های شبکه چهار سیما هستند که برای ماه مبارک رمضان تدارک دیده است.

 

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: خبرگزاری برنا

کلیدواژه: شبکه چهار سیما سوره سحوری زندگی پس از زندگی آوای ماه راز آسمان زندگی پس از زندگی ایام ماه مبارک ماه مبارک رمضان تهیه کنندگی شبکه چهار سیما ویژه برنامه پخش می شود برنامه ها روی آنتن روز ساعت حاج رحیم

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.borna.news دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «خبرگزاری برنا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۱۵۶۹۴۶۰ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

آخرین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری| رییسی و جهانگیری آمدند

نامه اعضای هیات علمی دانشگاه شریف به مسئولان نظام: مرادی و یونسی را آزاد کنید

دستور رئیس‌جمهور به وزارت کشور درباره مصوبه انتخاباتی شورای نگهبان

ظریف: نامزد انتخابات نمی شوم؛ دلواپسان به کسب قدرت بپردازند و بگذارند ما هم تحریم‌ها را رفع کنیم

واکنش کاربران به کری خوانی وزیر ارتباطات و سرمربی استقلال

خبر بعدی:

۱۳۸ زندانی در اصفهان با همت خیران از بند رها شدند

اسدالله گرجی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرآنلاین با اشاره به آزادی زندانیان غیرعمد در ماه مبارک رمضان اظهار کرد: از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون بیش از ۲۵۰میلیارد ریال برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در استان اصفهان جمع آوری شده است که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته رشد ۳۵ درصدی به همراه داشته است.

وی افزود: در ماه مبارک رمضان ۱۳۳ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد از زندان های استان اصفهان آزاد شده اند  به نوعی که جزو استانهای برتر در کشور شناخته شده ایم.

رئیس ستاد دیه استان اصفهان توضیح داد: پرونده هایی که دو ماه در زندان به سربرده باشند و کمتر از ۲۰۰ میلیون تومان باشد به ستاد دیه استان اصفهان منتقل می شود که با کمک خیران و مردم اصفهان منجر به آزادی ۱۳۳ مرد و پنج زن شد.

46

۴۸

کد خبر 1514804

دیگر خبرها

 • برنامه‌های هفته سرآمدی آموزش
 • رشد ۳.۵ درصدی اهدای خون در ماه مبارک
 • بیش از یک میلیون زائر در ماه رمضان به زیارت خانه خدا مشرف شدند
 • کمک ۱.۲ هزار میلیارد تومانی نیکوکاران به نیازمندان در قالب پویش ایران همدل
 • افطار خونین فلسطین و عید مبارک مقاومت
 • رمز و راز‌های روایت «مرگ» در برنامه زندگی پس از زندگی/ اسرار روح، جن و شیطان چیست؟
 • تهیه ۴ سری جهیزیه، به همت کانون صاحب الزمان(عج)
 • بیانیه همتی پس از ثبت نام در انتخابات: بحث‌های بی‌سرانجام سیاسی راه به جایی نمی‌برد
 • تائید تولید زولبیا و بامیه در حمام عمومی/شیرینی‌فروشی معروف در گرگان به دادگاه معرفی شد
 • ۴۵۷ پرونده تعزیراتی در طرح ضیافت ماه رمضان قزوین تشکیل شد
 • توزیع ۱۷ هزار بسته غذایی طی ماه رمضان در بقاع متبرکه استان
 • رابطه بردبرد داستان و خانواده
 • تروریسم تکفیری به دنبال ایجاد تفرقه قومی و مذهبی و ایجاد تنش در منطقه است
 • بیانیه دکتر عبدالناصر همتی در زمان ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری
 • همتی: ایران چاره‌ای جز اصلاحات اقتصادی ندارد
 • همتی: بحث‌های بی‌سرانجام سیاسی راه به جایی نمی‌برد / ایران امروز ما چاره‌ای جز اصلاحات اقتصادی ندارد
 • فسادهای گسترده ناشی از حکمرانی اشتباه اقتصادی است
 • عبدالناصر همتی پس از ثبت نام در انتخابات 1400: به یک رییس جمهور اقتصاددان نیاز داریم
 • ۸۸ بسته معیشتی بین نیازمندان گوراب‌پس توزیع شد